Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) Degeczi válasza Phülöp (#25150) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincs mit :D

(#25152) DQ


DQ
tag

Korábban általam soha nem tapasztalt hiba, hogy a calibre szerkesztője első körben tökéletesen nyit meg egy könyvet, majd második körben, amikor a szerkesztő a jobb oldalt az előnézeti képet töltené be, egyszerűen kilép. Vagy akár első körben szerkesztget az ember egy félórát, mentene, s akkor lép ki - mentés nélkül.
Calibre verzióváltás. A hiba ugyanez. Másik könyv. Azzal nincs gond.
Egy másik gépen még van egy régi calibre, azzal szerkeszthető.
Aztán olvasás közben szembesül az ember még hibákkal, amiket hajlandó javítani, de immár a régebbi verzió is kilép a fenti szerint!
Ez az első könyv (illetve második - és abban a negatív margókat nem lehetett beállítani e miatt), ami office19-hez köthető. Ha esetleg ezzel került be valami az anyagba (pdf volt a forrás), ami nem tetszik a calibre-nek, akkor első alkalommal ez miért nem gond?
Találkozott már valaki ezzel? Mi a megoldás?
(Másik office-t hanyagolnám, mert elég sok css változtatást is elkövettem a kinézet miatt, így a calibre-ben szeretnék javítani.)

(#25153) Phülöp válasza Degeczi (#25151) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem nekem segítettél :P
De azért köszi a többiek nevében :R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#25154) MegalodonS válasza Phülöp (#25150) üzenetére


MegalodonS
őstag

Igen ez az en hibam ;) tegnap a telefonomon ezt talaltam,de tudtam ugy is kitalaljatok :KMivel amazon gondoltam mindenhol elerheto lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#25155) Melorin válasza MegalodonS (#25147) üzenetére


Melorin
addikt

Ezek olyan nagy durranás könyvek vagy csak ingyen van és ezért miért ne gyüjtsük be? :)

(#25156) koncsik válasza Phülöp (#25150) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ettől függetlenül érdemes a Kindle-nél mindig ott keresni ilyesmit, ahová beregisztráltad :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#25157) Zozo0525 válasza Melorin (#25155) üzenetére


Zozo0525
őstag

ha érdekel letöltöd, ha nem érdekel hagyd. kb ennyi

(#25158) MegalodonS válasza Melorin (#25155) üzenetére


MegalodonS
őstag

Ingyen adjak es elfer a polcon :K

(#25159) zseko válasza Melorin (#25155) üzenetére


zseko
veterán

Én két éve az alábbi pakkot szereztem meg ingyen, szerintem ez értékben több :)

Kis szépséghibája a dolognak, hogy nem tudom elolvasni, mert nem tudok angolul :DDD
Legalábbis ezen a szinten még nem. Az egyszerűbb szövegek nagyjából mennek (pl. Oxford Bookworms 1-2 szint, meg némelyik 3-as kis szótárazással), és egy rendes könyvön is már majdnem átrágtam magam a kindle-n, rengeteg szótárazással...

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#25160) bernel


bernel
tag

Van egy régi, 10 éve vett Kindle-m, ami teljesen jól működött eddig, de váratlanul beragadt a bekapcsológombja, vagyis nem lehet megnyomni. Van erre valami ismert megoldás?

A gép maga működik, legalábbis fel lehet tölteni, csak bekapcsolni nem tudom, mert a gomb nem mozdul, ha megnyomom, beragadt.

(#25161) bernel válasza bernel (#25160) üzenetére


bernel
tag

Rákerestem a neten, és másnak is volt ilyen. A gépre kötve majd a lehúzva a screensaver eltűnik, és így használható. Az előbbi linken pedig van egy beállítás, ami kikapcsolja a screensavert. Nem ideális, de legalább használható.

(#25162) Intelligencs válasza bernel (#25161) üzenetére

Ha van Kindle szerviz Magyarországon, akkor ez nem lehet egy nagy költség. Amúgy egy nyomógombot kicserélni nem hinném, hogy bármilyen eszközben nagy dolog, feltéve ha szét lehet szedni és van ugyanolyan vagy megfelelő csere nyomógomb.

The Amiga, Born a Champion

(#25163) Intelligencs

Szeretnénk venni anyámnak és anyósomnak ajándékba 1-1 Kindlet. Kindle Paperwhite 4 vagy Kindle 10 az esélyes. Háttérvilágítás mindkettő típusban van, az egyetlen dolog amihez ragaszkodom, mert tudom milyen hasznos. Ami fő különbséget látok a kettő között, hogy a PW4 vízálló és nagyobb a felbontása. Viszont szerintem ezek érdemben nem sokat tesznek hozzá az élményhez. Ti tudtok bármi olyan fontos tulajdonságot, ami miatt mindenképpen a PW4-et érdemes venni? Mert megnéztem egy videót, és bekapcsolt háttérvilágítással egyáltalán nem tűnik például fehérebbnek a PW, ami még fontos előny lehetne.

Másik kérdés, hogy hol érdemes most venni? Úgy látom a német amazonról nem lehet rendelni, pedig a sajátomat onnan vettem.

The Amiga, Born a Champion

(#25164) Degeczi válasza Intelligencs (#25163) üzenetére


Degeczi
nagyúr

#25127 De a mailboxde.com-on keresztül továbbra is megérheti, ha épp vmi akció van.

A gombot bármilyen műszerész ki tudja cserélni, pláne ilyen régebbi, nem vízálló típusban.

(#25165) g0dl válasza Intelligencs (#25163) üzenetére


g0dl
addikt

Én is vennék most, de mintha mindenhol, és mindegyikből készlethiány lenne.

Még az is lehet, hogy csak az új modell lesz már, de ez csak találgatás.

(#25166) Intelligencs válasza g0dl (#25165) üzenetére

Azért írja ezt, mert magyar címmel vagy bejelentkezve. Bejelentkezés nélkül egyből raktáron van. Leírták a megfejtést: #25127

The Amiga, Born a Champion

(#25167) g0dl válasza Intelligencs (#25166) üzenetére


g0dl
addikt

Tehát ha átírnám mailboxde.com címre, akkor lenne?

[ Szerkesztve ]

(#25168) Ogard válasza g0dl (#25165) üzenetére


Ogard
tag

Német címmel készleten van, 89 euro a reklámos paperwhite. Ha kérsz egy hónap ingyen primeot, ingyen szállítják a mailbox.de címere onnan meg ide kb. 11 euro.

(#25169) bernel válasza Intelligencs (#25162) üzenetére


bernel
tag

Lehet, hogy nem bonyolult javítani, de addig is, amíg szét nem szedem, vagy elviszem valahova, így is használható. Van Kindle szerviz, egyet legalábbis találtam, de lehet, hogy általános számítógépszervizben is tudnának kezdeni valamit vele, elvégre gombot már láttak ők is.

(#25170) Intelligencs

Vacillálok, hogy merjek-e venni reklámosat vagy sem. Magyarországon élve, magyar címmel regisztrálva az Amazonon mindenképpen elvégzik a reklámmentesítést?

The Amiga, Born a Champion

(#25171) Oldman2 válasza Intelligencs (#25170) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha esetleg nem, mit vesztenél?

Nem tudod majd használni?

(#25172) Degeczi válasza Intelligencs (#25170) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Visszaolvasva látod, h igen, max. többször kell próbálkoznod.
Ha meg nincs türelmed hozzá, valóban csak annyi a hátránya, h nem a könyv borítóját látod egy pillanatra a toknyitás után, hanem még simítanod kell a kijelzőn.

(#25173) Zozo0525 válasza Intelligencs (#25170) üzenetére


Zozo0525
őstag

annyira zavaró a reklám hogy nekem tetszik, nem is vetetem le róla.

(#25174) zsoltzsolt válasza Zozo0525 (#25173) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Így vagyok vele én is. Szerintem sokan azt gondolják, hogy hüvely gomba, mosópor vagy ilyesmi reklám jelenik meg. De nem, hanem könyvajánló. Egy szép grafika és ennyi..

(#25175) beller válasza Intelligencs (#25170) üzenetére


beller
aktív tag

Nekem is kb 15 éve van ilyen olyan, még soha nem vetettem le a reklámot. Ha kezedbe veszel egy könyvet a címlapján a címen, íron kívül semmi nincs. Kinyitod és olvasod. Na kb hasonló.

(#25176) Degeczi válasza beller (#25175) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az kicsit sok lenne: 10 éve sincs, h megjelent az első, reklámokkal támogatott Kindle, a K4...

(#25177) koncsik válasza Degeczi (#25176) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

K3 (Kindle Keyboard) (with Special Offers) 2011 május. :K Az enyém októberben lett regisztrálva, hibátlanul működik remélem, bár most kiütötte az áramot a házban, amikor bedugtam tölteni :Y (inkább a töltő vagy a kábel okozhatta)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#25178) Bubsy


Bubsy
aktív tag

Német amazonon megint akció van, 60€ a basic, 90 a PW4, 185 az Oasis.

(#25179) Intelligencs válasza Bubsy (#25178) üzenetére

Köszönöm! Már meg is rendeltem két simát, egyet anyósnak egyet meg anyámnak a mailbox.de-n keresztül.

A biztonság kedvéért a reklámmentes verziót vettem... ;]

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#25180) Bubsy válasza Intelligencs (#25179) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Épp időben, mára el is fogyott az összes :D

(#25181) Oldman2 válasza Bubsy (#25180) üzenetére


Oldman2
veterán

Én egy Oasis-t rendeltem gyári tokkal együtt.

(#25182) Bubsy válasza Oldman2 (#25181) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Én is annyit gondolkozom, hogy lecseréljem a PW4-em egy Oasis-re, de még 60 e forintért is sokallom :(

(#25183) Phülöp válasza Oldman2 (#25181) üzenetére


Phülöp
addikt

Kitűnő választás, Uram, ha megengedi...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#25184) Oldman2 válasza Phülöp (#25183) üzenetére


Oldman2
veterán

Tudom, eddig sajnáltam rá az árát. Most viszont megvolt a rávaló és nem haboztam.

Azaz de, a tok színén egy kicsit töprengtem, végül kéket kértem.
:DD

(#25185) Zozo0525 válasza Oldman2 (#25184) üzenetére


Zozo0525
őstag

én is sajnálom rá :DDD melyik tokot kérted?

(#25187) Zozo0525 válasza Oldman2 (#25186) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszönöm.
Tényleg dögös jól nézz ki nagyon. köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#25188) Phülöp válasza Oldman2 (#25186) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem szürke van, de az olvasó egy generációval idősebb. Teljesen jó cucc. A tok is meg az Oasis is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#25189) Oldman2 válasza Phülöp (#25188) üzenetére


Oldman2
veterán

Egyszer már egy 14 napos időszakot kihasználva volt ilyenem (v 2-es).

Akkor csak kipróbáltam, emlékeim szerint a legzavaróbb a fém hátlap volt. Tok nélkül zavart ez.
:Y

(#25190) Phülöp válasza Oldman2 (#25189) üzenetére


Phülöp
addikt

Csúszik, nekem se kellemes. Pár hetet én is tok nélkül használtam, várnom kellett rá.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#25191) Zozo0525 válasza Oldman2 (#25186) üzenetére


Zozo0525
őstag

mennyire jött ez ki szállításal...?

(#25192) Oldman2 válasza Zozo0525 (#25191) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha megvan a végleges összeg, jelzem nektek.

(#25193) Zozo0525 válasza Oldman2 (#25192) üzenetére


Zozo0525
őstag

nagyon köszi. elgondolkodom most hogy eladom a paperwite-t és vegyek helyette egy oasis-t? igazábol ez is ok...

(#25194) Oldman2


Oldman2
veterán

Egy ötlet a Reddit-ről Dark Mode megvalósítására olyan olvasók esetében, amik ezt alapból nem támogatják.

(#25195) Oldman2 válasza Oldman2 (#25181) üzenetére


Oldman2
veterán

Rendelt még valaki más is valamit?

Még semmi látható előrelépés nem történt a kiszállítással kapcsolatosan.

(#25196) Intelligencs válasza Oldman2 (#25195) üzenetére

Nekem a két olvasó elvileg ma érkezik meg a mailbox.de-hez. Az egyikhez rendeltem gyári tokot is, de azt utólag, és mivel azt lehetett magyar címre, így azt ide rendeltem. Az elvileg hétfőn érkezik meg hozzám.

The Amiga, Born a Champion

(#25197) Oldman2 válasza Intelligencs (#25196) üzenetére


Oldman2
veterán

És látsz valamit a Tracking infóban?

Mert én is erre számítottam, de semmi látható nyoma nincs a történéseknek eddig.

(#25198) Intelligencs válasza Oldman2 (#25197) üzenetére

Persze, az alapján mondom ezeket. Kapom az e-maileket, hogy épp mi történik, és a tracking infoban látszik is.

The Amiga, Born a Champion

(#25199) CMD 87


CMD 87
tag

Én végül Pocketbook-ot vettem ajánlásra , de barátom meg Kindle-t vett igaz nem bestbuy mintha amazonról vette volna , de 41600 most az Alzán a kék hátlapos PW4 és segítenék neki belőni ,de nem akar sikerülni .

Amiben segítséget kérnék:
PW4 FW : 5.12.4-es wifi nincs belőve repülőgép opció bekapcs.
Kindlereak feltéve, file:///mnt/us/kindlebreak.html belőve: ez oké
Hotfix feltéve . végén pipa : Ez oké
MRPI és Kual feltelepítve: Ez is oké.
KOreader 2021.04 feltelepítve: Ez is oké.

Innen bénáztam szerintem:
Leszedtem ezt : kindle-python-0.15.N-r18435.tar.xz
és mindent feltelepítettem... Hibát is dobott.
Utána csak ezt a kettőt a Touch-ost kihagytam Update_python3_0.15.N_install_pw2_kt2_kv_pw3_koa_kt3_koa2_pw4_kt4.bin
Update_python_0.15.N_install_pw2_kt2_kv_pw3_koa_kt3_koa2_pw4_kt4.bin

Esetleg itt valamit másképp ?

Következő ami nem sikerült:
Librariansync- librariansync-20190103.tar.gz ezt próbáltam telepíteni ,de a kualban nem jelent meg :( .
Utána https://github.com/barsanuphe/librariansync innen feltettem. így már a KUAL-ból indítható volt.

Ezt esetleg másképp kellett volna ?

Calibre 5.17 felrak. Kindle Collections plugin 1.7.29 felrak.

Collectionokat nem tudom neki belőni :( A Calibre látja , a Kindle viszont mindíg 0-t ír a collections-hoz. Libsybc-ben hiába update,rebuild , delete semmi nem változik.

Valami tipp , mi lehet a gond mit nem kellett volna telepíteni vagy mi kellene még ?

(#25200) Phülöp válasza CMD 87 (#25199) üzenetére


Phülöp
addikt

Mi volt a terv a Kindle-vel?
Merthogy dobozból kiveszed, bekapcsolod, működik.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.