Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89251) dik


dik
őstag

Esetleg véletlenül ezt valaki ismeri? Ha igen akkor írhatna róla némi kis tapasztalatot.
[link]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#89252) sasa311 válasza horcsog (#89250) üzenetére


sasa311
veterán

Azért nem rakják bele, mert drága. :) Amikor kiskerben 1000 ft körül kell tartani a kilós árat akkor nem igen fér bele, hogy 25-50% tejport rakjanak bele a cuccosba. Már pedig busázáshoz sok kaja kell, nem lehet bojli kilós árba árulni az anyagot. Ettől persze még nagyon jó lenne a tejpor, főleg, mert növényi anyaggal a pettyest nem lehet megfogni, csak a fehéret :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#89253) galervin93 válasza mdav88 (#89241) üzenetére


galervin93
őstag

20 méter, bő 2-es víz. Keszegek vízközt voltak, ennek most kivételesen örültem.
Tegnap meg pergetni voltam, egyetlen zsenge koppantás, gumi lehúzva, de yemmi komoly, dominak nyomát se találtam...
Viszont megúsztattam pár új wobbit, majd megírom a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89254) mdav88


mdav88
senior tag

Urak,

Az új orsóimra a régiekről töltöttem át zsinórt, mert nem voltak régiek, sőt inkább újszerűek voltak. Nem direktben töltöttem, hanem ide-oda szisztémában, elosztottam a meglévőket. Viszont nagyon csavarodik és valószínűnek tartom, hogy ez lehetett a legutóbbi spicctörésem oka is.

Ha csak a kosarat húzom ki, akkor nincs probléma, ha hallal együtt jön ki a cájg, akkor keményen pöndörödik.

Az orsón minden rendeltetésszerűen működik, görgő forog, perem/perem alá van töltve.

Nyitott vagyok bármilyen megoldásra, akár a damilt is ledobom róla ha kell, de ha menthető a mostani, akkor az sem baj :) A 24es asso zsinórral nem volt ilyen bajom, ez 22-es. Létezik, hogy a zsinór maga a baj?

[ Szerkesztve ]

(#89255) Zoli bácsi válasza mdav88 (#89254) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Pörgesd ki. Keress kisebb folyót, rajta egy hidat. Dobd a zsinór végét a vízbe, a folyás hadd vigye. Fejtsd le kézzel a dobról, adagold neki. Úgyis tudod kb. mennyi zsinór amit használsz, azt fejtsd le. Mikor idáig elértél, csévéld vissza, szépen a víz kipörgeti..
Amúgy létezik, valamelyik zsinór érzékenyebb, előbb pöndörödik. A peremfutó orsók sajátossága, hogy csavarja a zsinórt. A profik úgy fárasztanak, hogy kikapcsolt visszaforgásgátlóval, mert a fékkel lehúzott, majd visszacsévélt zsinór csavarodik.
Én azt gondolom, peremfutó orsónál elkerülhetetlen a csavarodás, kiküszöbölni nem, csak csökkenteni lehet.
Vannak ilyen zsinórkipörgető ólmok, ezt is vehetsz, de legegyszerűbb, amit leírtam. Én mostanában próbálok széles dobú, nagyobb orsókat használni, itt is kevesebb a csavarodás mint kisdobú orsónál.
Lehet csal a kép, de mintha felülre többet rakna az orsód. Egy alátétet tennék a tengelyre, dobon emelnék.

Más: Hegesztő ismerősömet kértem meg, készítsen ilyen hínarazót, amit kötéllel bedobok. Ezt a képet küldte, hogy készül. Nem használtam még ilyet, jó lesz, vagy súlyt pakoltassak még rá...?

(#89256) PpenoO válasza mdav88 (#89254) üzenetére


PpenoO
őstag

Zsinórvezetővel minden ok? Ha nem forog rendesen, esetleg beállt az okozhat csavarodást. Illetve ha kézzel húzogatod (jujj :) ), akkor attól is csavarodhat a damil. Amúgy a pöndörödés nem mindig egyenlő a csavarodással, szar damil is okozhatja ezt a jelenséget csavarodás nélkül.

Zoli bácsi: Tudtommal magánszemély/horgásznak tilos ilyen eszközt használnia (rsdn biztos). Nehogy az engedélyedbe kerüljön a mutatvány.

[ Szerkesztve ]

(#89257) mdav88 válasza PpenoO (#89256) üzenetére


mdav88
senior tag

Írtam is, rendben van, csapágyazott, pörög rendesen.

Zolibá, Igen, talán felülre kicsit többet rak, de nem vészes, van hozzá alátét, berakok majd. A fenti praktikákat ismerem, de akkor megpróbálok majd más zsinórt is.

Asso invisilk, a 24es méret, mint írtam hibátlanul működött, ez a 22es viszont bajos.

(#89258) Zoli bácsi válasza PpenoO (#89256) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Jó hogy írod, szabályt szegni nem akarok. Meglepődtem, mert:
1: Hivatalosan is árulnak ilyen eszközt: [link]
2: A Hansági Főcsatorna nyáron jobbára horgászhatatlan, mindenki valamilyen eszközzel "helyet csinál" Azt hallottam, elvileg a parton a nádat sem lehetne kivágni, az tilos, de a hínarazásról nem tudtam.
Mindenesetre utánanézek, ha tilos, akkor marad az eddigi módszer, jobbára nem megyek.... :D

(#89259) Alg válasza Zoli bácsi (#89258) üzenetére


Alg
veterán

Ha jól emlékszem az országos horgászrendben is van ilyen passzus hogy a "vízi, vízparti növényzet irtása tilos" - bár nem most volt hogy utoljára olvastam :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#89260) andrew911 válasza Alg (#89259) üzenetére


andrew911
tag

Szerintem annyi van benne gumiszabályként, hogy:
"A természeti értékek károsítása szigorúan tilos."

(#89261) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Akkor már legyünk pontosak:
13. A horgászhelyen, illetve a horgászat során a természet védelmének szabályai értelmében a horgászati tevékenységen túl tilos a helyi élővilág állapotának, minőségének bármilyen megváltoztatása, zavarása, a víz szennyezése és a szemetelés bármilyen változata. A természeti és az épített környezet megóvása, a tisztaság fenntartása a használók kötelessége, kártérítési felelősség vállalása mellett.

link

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#89262) Steady74


Steady74
Topikgazda

Walter Tomi megvette a Daiwát.

(#89263) iceQ! válasza Steady74 (#89262) üzenetére


iceQ!
addikt

Ebben az országban mindenre van pénz, tudhatnád :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#89264) Steady74 válasza iceQ! (#89263) üzenetére


Steady74
Topikgazda

igen, és mindig az ingyen sör meg az örök élet marad le mindenhonnan :DDD

(#89265) horcsog válasza sasa311 (#89252) üzenetére


horcsog
tag

Persze az ára is lehet tényező, de ha annyira jó akkor 10%-ban beletennék a gyáriba ezeket a tejpor utánzatokat nem tudom mennyire lenne költségnövelő.

Ez a miből lehet kutyulni ilyen kaját olcsón érdekesebb feladvány mint a busázás. :) Robbantott kukorica lisztté őrölve és megérne egy próbát , vagy valami szárított vízinövény porrá őrölve. Nem mondom , hogy spirulina alga por mert nem tudják mit kérjenek érte. :) Lucernaliszt és szárított hínár ledarálva porrá őrölve. :)

[ Szerkesztve ]

(#89266) lumpy92 válasza horcsog (#89265) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Valentin napi akcióban rendeltem grizzly.hu-ról (zöld)borsólisztet, ha nem is olcsóbban, de busázó etetőanyag árban (~800 Ft/kg). Megpróbálom majd tuningolásra használni.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#89267) horcsog válasza lumpy92 (#89266) üzenetére


horcsog
tag

Még ami elég ütős lehetne szerintem de baromi drága chrysallis szárított porrá őrölve. Vagy babapiskóta, háztartási keksz porrá őrölve csak ezek is drágák.

Borsóliszt vszínű jó lesz, beltartalmát biztos növeli a kajának.

Vagy ami még vsz megérne egy próbát vannak ezek a ködösítő etetőanyag adalékok sensansnak elég sokféle van . Jó felhőket csinálnak apróhalazásnál használják nem tudom busák mit szólnának hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#89268) horcsog válasza lumpy92 (#89266) üzenetére


horcsog
tag

Vagy lösz. Azzal lehet jó felhőt csinálni , és elég olcsón lehet beszerezni ha van löszfal a környéketeken. :) Azzal fel lehetne dobni az etetőanyag felhősítését olcsón. Csak, hogy a busáknak tetszik e az a felhő azt nem tudom . Kifogytam a felhősítő ötletekből, versenyhorgászok vágják ezt a témát miből lehet jó felhőt csinálni a vízben biztos tudnak tippeket adni. Abból mi válik be a busára az más kérdés.

(#89269) galervin93


galervin93
őstag

Selyemhernyó báb por/őrlemény, asszem ez a sneciző non plus ultra. Annyiba is kerül. :D

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89270) horcsog válasza galervin93 (#89269) üzenetére


horcsog
tag

Az jó lebegős cucc és szeretik a halak csak baromi drága, és lehet busára nem is lenne igazán fogós. Ár/értékben mi az igazán nyerő lehet egy sima robbantott kukorica darálva jobban kellene nekik mint a vagyonba kerülő selyemhernyóbáb. :) Mondjuk ha a pettyes chrysalist nem kajálná akkor nem tudom mit , aztán lehet kiröhögné.

[ Szerkesztve ]

(#89271) PpenoO válasza lumpy92 (#89266) üzenetére


PpenoO
őstag

Vázsonyi alginit
4kg 1190ft, idézem:"A Vázsonyi alginit elhalt algákból és növényi szerkezetekből valamint elmállott bazalttufából keletkezett magas humusz agyag és ásványi tartalmú lágy kőzet."

(#89272) aladarazurbe válasza PpenoO (#89271) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Próbáltad? Tapasztalat?

(#89273) PpenoO válasza aladarazurbe (#89272) üzenetére


PpenoO
őstag

Csak tipp, 1200ért 4 kiló ingyen van szerintem. Mindenesetre ki fogom próbálni mivel olcsóbb mint a horgászboltban kapható löszös adalékanyagok, van benne alga, növényi törmelék és föld is.

(#89274) gban válasza Zoli bácsi (#89255) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem kell arra plusz súly, ellenben elég nagynak találom.
Nekünk sima vasmacska-szerű van, de az is annyit összeszed egy húzásra hogy alig lehet elbírni.
Ez ha összeszed amit tud, traktor kell a kihúzásához.

Postázást nem vállalok.

(#89275) Zoli bácsi válasza gban (#89274) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Kösz, lehet szólok a mesternek, kicsinyítse meg. De talán tudja mit csinál, nem ez az első neki, amit készít, szóval nem ez a prototípus... :D

(#89276) gban válasza Zoli bácsi (#89275) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mikor tervezed kipróbálni? Gondolom jópár hét még mire érdemben kelleni fog.
Mindenesetre számolj majd be a tapasztalatokról.

Postázást nem vállalok.

(#89277) galervin93


galervin93
őstag

Felhorgoztam az apró kanalaimat, 3-5-7 gramm, 3-4-5 centisek. Jöhetnek a domik, sügerek. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89278) PpenoO


PpenoO
őstag

Holnapra foglaltam Majosligeten betonozott, fedett stéget, ha szeretne valaki csatlakozni, feel free.

(#89279) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na, megvan a hinarazóm. A mester szerint felesleges festegetni, de szerintem tudjátok, hogy nálam nem úgy van az, nekiugrottam. Drótkefe, passziváló, aztán ilyen fémre való alapozó-fedőfesték kombóval lekentem.
Aggódtam, hogy nagy lesz. Mellé tettem a kis kerti papucskámat, (47) viszonyításképpen.
Szerintem nem nagy. (A hínarazó... :B )

(#89280) iceQ! válasza Zoli bácsi (#89279) üzenetére


iceQ!
addikt

Ha úgy van, akkor ebbe is bele tudsz lépni, ahogy látom 1 számmal nagyobb lett! Csináltass mégegyett és máris kész az új vaspapucs :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#89281) galervin93 válasza Zoli bácsi (#89279) üzenetére


galervin93
őstag

Nem lesz túl nehéz? Mert ha ez lemegy a fenékre a világ összes hinarát is felszedi, azt meg rángathatod Ignáccal. :D
Általában relatíve könnyű "fejekkel" (gereblye) szoktak dolgozni, pont azért, hogy fentről-lefelé szinte "leborotválják" (nem merül el benne), különben baromi nehéz kihúzni.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89282) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nem használtam nem tudom milyen lesz. A mester készített már ilyet, szóval remélem tudja mit csinál. Messze nem dobom, a Hansági csatorna ami hinaras, max. 5m-re dobom be szerintem.
Még zsinór és karabiner kell, erre is kaptam tippet, ejtőernyős zsinór, 8mm-es, gazdabolt. :D

(#89283) @mriya@


@mriya@
őstag

Ez a pergető orsó szépen rakja a damilt?! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#89284) PpenoO


PpenoO
őstag

Azt hittem már kapás nélkül megyek haza... Már mindent is próbáltam reggel 9 óta. :D

[ Szerkesztve ]

(#89285) mdav88


mdav88
senior tag

Urak,

Szokasos zsinor kerdes.... Asso invisilk 22es meretben valamiert rettentoen csavarodik, immaron 4 spiccem banta. Tavaly szereltem at, elotte foleg 24es volt ,es pontosan 0 spicctorest sikerult osszehozni vele.

Valami nem koser, lehet tarolashibas volt, nem tudom.

Igazabol nem akarok vastagitani, de nem tudom ,hogy adjak e egy uj spulninak eselyt 22es meretben...

Milyen jo alternativak lennenek feeder vonalon, amik jol sullyednek es lathato szinuek?

Koszi

(#89286) BlackmMmDog válasza mdav88 (#89285) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

20as-tól használom felfelé, egészen 24-ig.
Shimano Techniumot is tudom ajánlani, igaz a mostani zsinórom engedi színét (szakítót .nem befolyásolja)

(#89287) Zoli bácsi válasza mdav88 (#89285) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Tavaly használtam én is ezt a zsinórt, de befejeztem vele a kooperációt, többet nem veszek. Nekem hamar szakadt a csomóknál.
Ami bevált nekem rikító színűben, a Döme Master Carp Line zsinór [link]
Egy baja van, vastagabb a ráírtnál. Egy mérettel. Minyimum. ;]

(#89288) PpenoO válasza mdav88 (#89285) üzenetére


PpenoO
őstag

Úgy emlékeztem nekem is ez a fajta zsinórom van, de nem.

Ajánlanám a Cralusso Feeder & Carp zsinórját, olcsó és jó, de fekete színű.

Spiccjeid hogy törtek? Belső csomó dobásnál, vagy spiccgyűrű rácsavaradás?

[ Szerkesztve ]

(#89289) @mriya@ válasza mdav88 (#89285) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#89290) sasa311 válasza mdav88 (#89285) üzenetére


sasa311
veterán

0.22-ben én csak a döme purple feeder zsinórt használom. Nem fancy meg nem menő, de lágy és egyáltalán nem csavarodik. Mondjuk a 0.22 kb. 0.26 vastag, szóval ha tényleg 22-est akarsz vedd a 20-ast vagy 18-ast :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#89291) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Azta....Háziállat ;] [link] Facebook videó. Remélem jól linkeltem. :)

(#89292) eisento válasza mdav88 (#89285) üzenetére


eisento
addikt

en eddig sufixet hasznaltam nem volt vele bajom de mondom megnezek mast is iden vettem sedot sargat es narancsosat is eddig 2x horgasztam vele eddig semmi extra bar nem sok nagy hal akadt horogra jovo het vegen remelem par potyesszal tudom tesztelni
:D

szerk: a valosagban ez a narancs szin erosen pirosnak nez ki de uv fennyel megvilagitva szep narancsos

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#89293) jansky1


jansky1
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#89294) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Kint voltam a szokott helyemen az Élővíz-csatin spiccbottal keszegezni, de ezúttál még 1 kapás se jutott. Szóval itt nem értékelték pozitívan az időjárást a halak.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#89295) mdav88 válasza PpenoO (#89288) üzenetére


mdav88
senior tag

Mind dobas kozben, gyanitom felhurkolodott a csavarodott zsinor.
Gondoltam en is sokmindenre, csomora, serulesre, de mostmar szinte biztos vagyok benne, hogy ez a ludas...

(#89296) musli26 válasza mdav88 (#89285) üzenetére


musli26
tag

Tubertini Gorilla 0,20 az kb. 22-es. :DD
Évek óta használom.
Volt Asso zsinórom is azzal sem volt baj.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#89297) PpenoO válasza mdav88 (#89295) üzenetére


PpenoO
őstag

Az durva. Ezt többféle bottal vagy mind ugyanazzal a fajta botspiccel történt? Ha vannak képeid a spiccekről, megoszthatnád.

[ Szerkesztve ]

(#89298) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na, kecsegét raktak a Rábába. Kecsegét, és márnát. [link]
Hurrá. Eddig a pontyot erőltették. Fogtam telepített pontyot, nem egyet, egy 2-3 kilós pontyot olyan megfogni, mint egy fél kilós kárászt......Hagyja magát húzni. Ellenállás nincs.
Kecsegét még soha nem fogtam. Lehet ez változni fog...? :D

(#89299) mdav88 válasza PpenoO (#89297) üzenetére


mdav88
senior tag

Utolso gyuru szakadt le mindrol. Talan egy volt amirol az utolso ketto.
Browning 1.5oz x2, majd Nevis Method carp medium spiccek x2.

Ket kulonbozo orsoval. Ezert a damil lesz valoszinuleg a ludas. Veszett mar tobb is Mohacsnal, csak bosszanto.

Carp expert Lila zsinorjarol valaki?

(#89300) Zoli bácsi válasza mdav88 (#89299) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Jelentkezem, használtam! :K
0,25 méretig szódával elmegy, kissé merevebb zsinór. A 0,30-as méret nekem mát túl merev volt. Elég hamar pöndörödött, csavarodott ez is. Ha szereted a kissé merevebb zsinórokat, feeder méretben elmegy, átlagos, árkategóriájában.
Carp Expertből inkább ezt ajánlom: [link]

Nekem idén ez van próba alatt: [link] Ebből tekercseltem 2 orsóra is. Lágy, nem pöndörödik, jó a csomótűrés..Így szárazon tesztelgetve. Persze egy szezon után válik el, milyen, de kellemes meglepetés volt a találkozásunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.