Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88201) aladarazurbe válasza mdav88 (#88180) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

A blade bolo 5M-mel keszegeztem már öbölben, azzal akár 0.10es előkét is lehet szerintem használni, csak kicsit hosszú.

Erre a célra vettem egy 4 méteres bolót állóvízre az ősz végén.
Már nagyon várom a tavaszi úszós keszegezést, hogy kipróbálhassam ....
Sajnos az általam választottat már nem árulják nálunk csak kint, de lehet tud valaki valamit ajánlani.
Nem tudom ebben a hosszban van e a piacon jobb minőségű pálca.

[ Szerkesztve ]

(#88202) horcsog válasza mdav88 (#88197) üzenetére


horcsog
tag

Nekem egy db matchbotom van egy sacc 25 éves trabucco. Vagy 3-12 vagy 5-15 gramm a dobósúlya. 390-es hossz Ez egy olcsó bot volt annak idején . Nem egy versenybot minőség de nagyon finom pálca , szoktam használni 14-es főzsinórral mindenféle dobóelőke nélkül 1- 1,5- 2 gramm összsúlyú úszókkal pl. Nagyon jól lehet dobni vele az ilyen kis súlyt is, kb a snecit is fárasztani lehet vele. Pontynál nyilván nem tudsz vele annyira keménykedni , de nyílt vízen szerintem kapitálisat is meg lehet vele fogni, lemegy parabolába és mászkál amíg el nem fárad. :) Teljesen jó ez így nekem, nem akarom kitépni a vízből matchbottal. :) Persze felfelé elég korlátos a dobható súly mondjuk én 6-7 grammnál nagyobb összsúlyt nem is szoktam rárakni, 10 gramm összsúlyú úszót már karikába hajtaná kb. 20-30 méterekre pecázok vele max, de minél közelebb annál kényelmesebb meghorgászni. Általában olyan 1 grammtól 4-5 grammig használom. De teljesen jó vele az 1 gramm szélcsendes időben mit tudom én 10- 15 méterre horgászva.

Szóval az, hogy mindenre ideális legyen az nem működik vsz, de ha finomat akarsz akkor max 15 gramm dobósúlyban nézegetnék. Ez a dobható távban és az úszóméretben korlátos lesz cserébe viszont elég finom lesz .

[ Szerkesztve ]

(#88203) A Zéé válasza hermanyi (#88199) üzenetére


A Zéé
addikt

Kíváncsi leszek majd a új Top Mix Stradivari-ra, egyenlőre a FB-n nagyon felsz.pkodják, hogy hű micsoda jó lett... Ha az első vásárlók is ennyire oda lesznek érte, és tényleg 50k alatt lesz az új ára is, akkor majd meglepem magam bele nyár elején.

Just a simple Lineman...

(#88204) mdav88 válasza horcsog (#88202) üzenetére


mdav88
senior tag

A baj, hogy a gramm nem jelöli a jó pálcát :) 7-15g botot néztem ki a benzáréktól, de fentebb határozottan nemet mondtak rá.

(#88205) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Szezonnyitó akciós hétvége lesz a Walterban:

"Amint az már hagyománnyá vált minden évben, idén is nagyszabású, szezonnyitó akciós hétvégét tartunk az összes WalterLand Áruházban és itt, a www.walterland.net webshopon is Február 2-4-ig. Mindemellett soroksári üzletünkben pénteken és szombaton legjobb élversenyzőinkkel találkozhattok és beszélgethettek kötetlenül, úgy mint: Walter Tamás , Bakó Péter, Csillag László, Erdei Attila, Nagy András, Sivák Mátyás.
Európa egyik legszélesebb kínálata részeként több tucat márka termékeit kínáljuk kedvezményes áron! Az akció, mint mindig, három teljes napon át tart az áruházakban és a weboldalon is. A kedvezményes árú termékek köre minden horgászstílust és szinte minden márkát érint.
RÉSZLETEK HAMAROSAN!"

(#88206) Steady74 válasza Zoli bácsi (#88205) üzenetére


Steady74
Topikgazda

10-15-20% kedvezmény lesz meg a vendégek.

(#88207) PpenoO válasza Steady74 (#88206) üzenetére


PpenoO
őstag

Két bajom van, 4 óra oda vissza illetve pénteken van.

(#88208) galervin93 válasza mdav88 (#88204) üzenetére


galervin93
őstag

Mert rossz grammot nézel. A bot saját súlyát kell. :DDD
Vicctől eltekintve egyébként ez tényleg nem rossz kiindulási alap. Egy pacek, vékony lakkos, kevés gyantás, ügyes keszeges bot 390-ben nem igazán több 160-180 grammnál. 420-ban karcolgathatja a 200-at, és csak 450-ben lép a fölé.
Nyilván ez így elég pongyola, de amikor vakon keresel botot, és mondjuk már a 360-as verziója is 200 gramm, akkor azt a bottípust el is engedheted.
Szerintem próbálj meg használtan keresgélni, újonnan ebben az alsó árszegmensben nem fogsz semmit találni... Középkategória kb. nincs (40-80ezer mondjuk)... Ugyanaz a helyzet, mint a bolognainál, vagy legalja, vagy top...

Vakon, bármiféle ismeretség nélkül ezt a botot tenném egy próbát megérősnek - Sensas Coimbra Light Match 390 12g. De semmit, az égvilágon semmit nem tudok róla, csak amit a kugli mond...
Hermanyi mester, vélemény, nem ismered véletlenül?

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88209) mdav88 válasza galervin93 (#88208) üzenetére


mdav88
senior tag

Ezért akadt meg a concourse matchen a szemem.... :)
Te jókat írtál róla, hermanyi mester meg lehúzta, de visszakeresve szerintem keveri a korábbi szériával....

(#88210) galervin93 válasza mdav88 (#88209) üzenetére


galervin93
őstag

Nekem valóban van Elite Match. Full belépő botnak szerintem elmegy azért az árért. Tényleg slag szerű, nem fog felkeményedni sehol, cserébe egy 2-3 kilós ponty tuti karikába veri. 12-es előkéig le lehet menni vele, finom kézzel akár 10-esig is, de az már nem a terepe.
Van finomabb botom, ezt a Benzart csak akkor veszem elő (évi 1-2 peca max), ha mondjuk 35 méter tájáról kell nagyobbacska keszeg-kárászt, beugró pontyot, compót stb, fogni, és bátran lehet használni mondjuk 14, 16-os előkét. De be kell látni, ez azért nem klasszikus keszegezés... (DE! Azt is be kell látni, hogy hétköznapi pecán, átlagjúzernek a 14-16-os madzag már bőven a keszeges kategória, miután a horgász társadalom 2/3-a 20-25-ös mono/14-16-os fonott előkékkel pontyos methodozik...) Egy nyári pecán, amikor zabál a hal, egyedül vagy a parton, szerintem egy ilyen bottal, 14-16-os madzaggal is szénné fogod magad.
A versenyzés teljesen más tészta, ott azért kell a finom cucc, mert van 20-40-100 horgász rajtad kívül, csúzlizza ugyanazt a távot mint te, pár óra alatt bever 20 liter kaját, és a halak telítődnek, óvatosak lesznek, nem fogja neked felvenni a keszeg a 14-es madzagot, le kell menni 0.10, 0.09, 0.08, 0.07-ig is adott esetben... Azt meg ezzel a bottal tényleg nem fogod megoldani.
Továbbra is jelzem az Elite botról van szó!
Szvsz. ha tényleg csak az úszós pecával ismerkedő hétköznapi pecára kell, akkor szerintem megvehető, de a Whisper Match (sima, véletlenül sem a Carp!) jobb választás!

A Concourse-t én sem ismerem, legalábbis nem horgásztam vele, tapogattam boltban, úgy tetszetős volt árához képest(!), de nyilván nem egy 100-150-ezres bothoz kell hasonlítani, de még valszeg nem is az 50-eshez... Beugró, a témával ismerkedő első botnak szerintem ez is oké.
Szóval Nevis Whisper vagy Concourse, én azt mondom vedd bátran, aztán ha elkezd érdekelni az igazi finom keszegezés, amikor "pókháló" előkékkel tolod, na akkor leszel bajban, az már zsebbe nyúlós lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88211) mdav88 válasza galervin93 (#88210) üzenetére


mdav88
senior tag

Whisper Carp volt itthon, én szerettem, szépen kijött vele bő hetes ponty is. Viszont ezt a témát inkább pellet waggler/feeder téren nyomnám, Match-élményt egy hajszálnyit lágyabbra cserélném. Whisper és Concourse közt megy a matek, Utóbbit le tudom kuponozni majd félárra.

Ha a Concourse feederből indulunk ki, nekem az is kézre áll, úgy ahogy a nevis method carp sorozata is. Nem csúcsbotok, nem versenyzésre kell, csak hobbipeca.

(#88212) Steady74 válasza PpenoO (#88207) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Hermanyi-t összeszedem Pesten valahol, még 2 fő elfér a Skodában. Szombat vasárnap tömegek vannak, meg sem lehet mozdulni az nem jó.

(#88213) PpenoO válasza Steady74 (#88212) üzenetére


PpenoO
őstag

Interesting... :B

Utánajárok el tudok szabadulni melóból.

(#88214) Steady74 válasza PpenoO (#88213) üzenetére


Steady74
Topikgazda

csak semmi bzulás :DDD

(#88215) dik


dik
őstag

Csongrád Megye szivébe is ugorj már be értem is. Ide nincs messze csak kb. 200km körül a Walterland. Beszélni kell a főnökkel adjon valami halmágnes a következő szezonra... ;] :DDD :D Akár mikor ráérek erre itt nincs semmi buzulás és semmi ilyesmi... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#88216) BlackmMmDog válasza dik (#88215) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

csak 80 km elég feljönnöd, a Kecskeméti OBI áruházban gyakran megfordul :DDD

Engem Bakó Peti érdekelne, de maradok inkább itthon :B

(#88217) Steady74 válasza BlackmMmDog (#88216) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Bakó Peti?? Hmm... Te sem ülsz mellém következő fórumpecán :DDD :DDD :DDD

(#88218) andrew911 válasza Steady74 (#88217) üzenetére


andrew911
tag

Biztos azt írta, hogy Báró Steady, csak a telefonja kijavította. :DDD

(#88219) dik válasza BlackmMmDog (#88216) üzenetére


dik
őstag

Igen nafene. Aha az csak egy 100km ide akkor. Közeledem. :) Vendégeskedtem ott a GAMF annó eleget. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#88220) Sungoo


Sungoo
addikt

Ez kemény, szereti ezt a hobbit. :) (Szilárdtól loptam a képet)

(#88221) Grillo válasza Sungoo (#88220) üzenetére


Grillo
senior tag

Majd ha a gyerekek elköltöznek és a kutya is megdöglik... (nincs is kutyám).

A macska meg mindegy.
A gyerekek meg soha nem fognak elköltözni... :DDD

(#88222) Zoli bácsi válasza Sungoo (#88220) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ez igen! Az enyém kicsit kevesebb beírást tartalmazott.
Már leadtam a régit, aztán mondhatom, még szűz az idei fogási napló. Készülök a szezonra, pár botot átzsinórozok, párat menesztek.
Idén télen nem kötögetek horogelőkéket, mert tavaly amit elhasználtam, mindig kötöttem helyette, tele minden előketartó.Meg ugye egyre többször előkötött horoghoz nyúlok, mármint a fonott zsinóros, csalitüskés (method) horog esetén. Semmivel nem rosszabb annál, amit én kötök, itt is leesik néha a tüske. :D

(#88223) BlackmMmDog válasza Steady74 (#88217) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Engem már leginkább a method érdekel, ebben ő a legjobb.
Tavaly 70-75%, idén már 100%-ban method peca volt. :)

dik 88219

GAMF épülettől nincs messze :DDD

(#88224) Sungoo válasza Zoli bácsi (#88222) üzenetére


Sungoo
addikt

Jaj de utáltam azokat kötni. :(

(#88225) mdav88


mdav88
senior tag

Hamarosan elérhető HD-ban! :DD

(#88226) hermanyi válasza mdav88 (#88211) üzenetére


hermanyi
őstag

Fél áron vedd a Concourset, Teli áron inkább kocsmázd el jobban jársz . 12 es előke alá ne menj mert szaggatni fogod akasztásnál ha nem vagy őstehetség .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88227) mdav88 válasza hermanyi (#88226) üzenetére


mdav88
senior tag

Nem volt cél alámenni, az az alja amit használni óhajtok majd. (rákerestem az ajánlott cuccokra, is de nem találtam aktuálisan)
Ez csak ilyen szárnypróbálgatás, ha tetszik lehet benne fejlődni, fejleszteni. Egyelőre nem cél sem a versenyzés, sem a full kompetitív hozzáállás, egyszerűen csak a peca élvezete :)

(#88228) BlackmMmDog válasza Zoli bácsi (#88222) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Szerintem nincs jobb a saját kötésű horognál, tudom miből áll össze, és szakszerűen is van megkötve biztosan. Nagyképűség nélkül írom, de horogkötést nem vállalók. :))

[ Szerkesztve ]

(#88229) galervin93 válasza Sungoo (#88220) üzenetére


galervin93
őstag

Jó, de ő félig hivatalból csinálja. :)
Ha annyi pecám lenne ,amennyire szeretek, akkor 365 lenne ikszelve... :DDD
Nekem 94 lett a vége a tavalyi naplónak, amivel kb. elégedett vagyok, idén azért jó lenne a három számjegy. :))

Egyelőre még csak államim van idénre, vasárnap volt az egyesületünk évnyitó közgyűlése, akkor gyorsan meg is csináltam magamnak az újat. :DD

---

Hopp, egy kis érdekesség - a Pecapláza elkezdte forgalmazni Maver cuccokat!

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88230) sasa311 válasza galervin93 (#88229) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem csak 45 + 5 nap magán tavon (azokat én nem x-elem, őszintén azt sem tudom, hogy kéne-e :DDD ). Meg egy hét Ebro.
Gyönge év volt :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88231) hermanyi válasza mdav88 (#88227) üzenetére


hermanyi
őstag

Ha jól emlékszem Ervinnek van egy Maver Micro Crystal 390 e . Az egy jó keszeges pálca ha tudod próbáld ki .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88232) diablo1984 válasza sasa311 (#88230) üzenetére


diablo1984
veterán

Kellene, sőt a tógazdának is könyvelni kellene, hogy te vagy ott, nem csak a napijegy árát eltenni.

(#88233) Sungoo válasza galervin93 (#88229) üzenetére


Sungoo
addikt

Az nem derült ki, kié a napló. :) Boltként foglalkoznak gondolom engedélyekkel is. Egyébként 35 év horgászat után, sokszor volt, hogy nem volt kedvem már menni. Főleg egy betli sorozat után. :K De például a Duna mellett élnék, szerintem nekem is sűrű lenne a bejegyzés. Volt főnököm úgy vett most házat Szolnokon, hogy a kert végében stég van az Alcsi szigetin. Úgy azért össze lehet hozni ilyen naplót. :)

[ Szerkesztve ]

(#88234) BlackmMmDog válasza galervin93 (#88229) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

53 peca volt tavaly :(

(#88235) Steady74 válasza Sungoo (#88233) üzenetére


Steady74
Topikgazda

egyik vevőjük/egyesületi tagtársuk a tulaj, de van már több napos is, forrás ua.

(#88236) Sungoo válasza Steady74 (#88235) üzenetére


Sungoo
addikt

Na ez szép! Nagyipari horgászat. :)

[ Szerkesztve ]

(#88237) saen válasza Sungoo (#88236) üzenetére


saen
veterán

Ehhez víz mellett kell lakni, úgy simán lehet ilyen.

(#88238) Steady74 válasza saen (#88237) üzenetére


Steady74
Topikgazda

tuti, igen, hogy Kákafokon van nyaralója. Megmondom őszintén, én ennyit nem tudnék horgászni. Max tényleg úgy, hogy vízparti házam van, kiülök 2-3 órára ha olyan az idő, a kedvem meg a csillagok állása és beixelem. De heti 2-3 alkalomnál biztosan nem horgásznék többet, ahhoz túl rövid az élet, hogy a családtól, feleségtől, minden mástól távol legyek.

(#88239) galervin93 válasza Sungoo (#88233) üzenetére


galervin93
őstag

Javagyúgy, azt hittem az övé. Entschuldigung. :B

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88240) saen válasza Steady74 (#88238) üzenetére


saen
veterán

Ő se aktívan horgászik, csak kirakja a botot és beélesíti az elektromos kapásjelzőt és csinálja a dolgát.
Aktívan horgászni szerintem nem sokan tudnának ennyit, megunná az ember. Főleg egy idő után kiismered ,hogy milyen időjárás/körülmények a jók és csak akkor mennél.

(#88241) hermanyi válasza Steady74 (#88238) üzenetére


hermanyi
őstag

papi nekem nincs messze az RSD , tudod kerítéstől már látszik a víz . De nincs 40x em és annak is a java a Nagy Duna

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88242) Steady74 válasza saen (#88240) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Hollerimi, te vagy az? :DDD ;] ;]

de igen, igazad van teljesen.

Hermanyi: Te tavaly boncasztalon voltál, az 40X ennek fényében még sok is :) irigyellek is amúgy a környék miatt, itt csak ez a f@sza Dunakeszi kavicsbánya van közel.

[ Szerkesztve ]

(#88243) A Zéé válasza Steady74 (#88235) üzenetére


A Zéé
addikt

nekem 14 X lett a 2023-as mérleg, ami nem sok, ellenben kevés.
Viszont a tavalyi 10-hez, és a tavalyelőtti 9-hez képest határozott előrelépés :D

Just a simple Lineman...

(#88244) @mriya@ válasza Steady74 (#88235) üzenetére


@mriya@
őstag

2022-ben 85, 2023-ban 7. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#88245) horcsog válasza mdav88 (#88204) üzenetére


horcsog
tag

Nagyon max 20 gramm felső határ, persze nagyon eltérhet két azonos dobósúlyú. Az alsó határ se mindegy az 3 - x ig vagy 7-x-ig. Nem ismerem a felhozatalt így nem tudok ajánlani konkrét típust . Ami szóba jöhet azt meg kell nézni közelről megsuhogtatod , milyen átmérője van , milyen súlya van, mennyire gerinces azokból azért már lehet saccolni mennyire lesz jó.

Sajnos egy nagyon gerinces de igazán finom bot vszínű nem a 20 .000-es árkategória lesz. Az mindenképp kompromisszumos lesz. Nem akarsz nagy távokat pontosan dobni akkor nem lesz akkora jelentősége kicsit nyeklik nyaklik. :) Az én trabuccom se az a nagyon feszes pálca. Mezei pecára jó még attól, főleg amennyit én matchezek , szinte mindig a spiccbotot veszem elő inkább egyszerűbb gyorsabb peca.

[ Szerkesztve ]

(#88246) lumpy92 válasza @mriya@ (#88244) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Mi történt veled? :Y
Régebben olyan jó volt látni a fotókat, hogy mindig kint vagy!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#88247) diablo1984


diablo1984
veterán

Döme mester elég erős akciót tart a dömés cuccokból, aki ilyenre vágyik, érdemes ránézni. :K

(#88248) andrew911 válasza diablo1984 (#88247) üzenetére


andrew911
tag

Végre elérhető a Csípős Barack is, nem kell tovább kínlódni a Tüzes Barackkal.

(#88249) mdav88 válasza diablo1984 (#88247) üzenetére


mdav88
senior tag

Rotary box mondjuk ennyiért nem rossz ajánlat.

(#88250) jansky1 válasza andrew911 (#88248) üzenetére


jansky1
senior tag

És a barack, amire én vágyok :DDD

Még a hely is optimális.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.