Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88751) galervin93 válasza jackal79 (#88749) üzenetére


galervin93
őstag

Ezzel muszáj leszel személyesen befáradni oda ahol jegyet váltottál, ott majd papír alapon nyilatkozni kell arról, hogy elveszett (nyugodtan említsd/vidd a feljelentést!), így plusz költség nélkül kapsz majd idei jegyet.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88752) bercsi válasza Zoli bácsi (#88750) üzenetére


bercsi
aktív tag

Agyaltam rajta én is, végül nem vettem. A nevéből gondolom hogy 2500-as méret, az nekem már kicsi :)

(#88753) hermanyi válasza jackal79 (#88749) üzenetére


hermanyi
őstag

gondolom rendőrségen bejelentetted ,hogy tolvajlás áldozata lettél . Ha igen ott kaptál egy papírost azzal .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88754) galervin93 válasza bercsi (#88752) üzenetére


galervin93
őstag

Ne azt nézd ilyenkor, ez olyan mint a ruha méretezés, a cipő számozás stb., gyártója válogatja kinek mit jelent... A súlya a lényeg, 277 gramm, a behúzása meg 72 cm, ez egy 270-300-330-as feederre pont jó. Matchre is teljesen korrekt.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88755) diablo1984


diablo1984
veterán

Czero excite botokról valakinek személyes tapasztalata van-e? Konkrétan a 390es 120g-os botban gondolkoznék.
Spicc mennyire kapható hozzá? Mert a czero honlapján nem látok semmit hozzá...

Hétvégén próbálgattam a 390lc és 420lc botjaimat, konkrétan hosszabbakat dobni, valahogy a 390es jobban kézre állt, azzal a 90m-es bója táv viszonylag nagy pontossággal megoldható volt(50grammos normál kosárral, szimplán töltve) , elvileg tőlem jobbak azt mondták, hogy lágyabb bottal jobban, stabilabban, pontosabban lehet ezt a távolságot megdobni.

(#88756) PpenoO válasza diablo1984 (#88755) üzenetére


PpenoO
őstag

Exciter 390 180gros verzióm van. Semmi rosszat nem tudok róla mondani, 25e forintért azt tudja amit ennyiért egy botnak tudnia kell. Tudtommal van hozzá minden, hívd fel őket, szimpatikus, készséges csapat. Nekem spicc alatti tagot cseréltek garanciálisan mert az egyik gyűrűbetét sérült volt.

Itt van tesztvideó a 150 gr.os excite botról.

[ Szerkesztve ]

(#88757) diablo1984 válasza PpenoO (#88756) üzenetére


diablo1984
veterán

Igen, beszéltem Kornéllal, nála láttam a 120g-os verziót, valszeg tőle is fogom megvenni. Bár első látásra kicsinek tűnnek rajta a gyűrűk, de vékony blank, könnyű bottest miatt egy próbát szerintem meg fog érni.
Fater is pár hete vett 2db 180g-ost, még nem próbálta, de ha ő valamiből kettőt vesz, akkor annak a fele sem tréfa! :))

(#88758) Zoli bácsi válasza diablo1984 (#88755) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Már kezdtem belinkelni a videót, de láttam, hogy PpenoO őstag-társ már link. Vagyis linkelte. ;)
Aki használja, azt szokta mondani, hogy kb. 40 ezer forintig nincs jobb. Pecás FB.csoportokban rákerestem, nézegettem, mert én is akartam venni anno.
Persze, most, hogy néha harmadáron egész jó botokat akcióznak (Pl Browning), azt gondolom, nézz körül.
Spiccen ne aggódj, eddig mindegyik botomhoz találtam.

(#88759) diablo1984


diablo1984
veterán

Én anno a fine carp botomhoz jelentősen szívtam mikor spiccet kerestem, igazi szopóka volt, semmivel nem volt kompatibilis, de még Döme Gabiék sem tudtak beszerezni, végül Sipi adott egy telefonszámot, hogy Pesten ilyenekkel versenyzett és hátha maradt neki tartalékba.... Szóval még 1x ebbe nem akarok belelépni....

(#88760) Zoli bácsi válasza diablo1984 (#88759) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Persze megértelek, de igazából semmibe nem kerül, ha amúgy tetszik a bot, hogy felhívod a forgalmazót/boltot, és rákérdezel. Esetleg egy mail. [link]

(#88761) Alg válasza gerii (#88739) üzenetére


Alg
veterán

Köszi, maradok akkor az 1000-es méreteknél, már csak a típus kérdéses... találtam egy "limitált szériás" Ceymar Tactical-t 40 euróért, annyi a különbség hogy ebben karbon fék van. Ez így elég best buy-nak tűnik, kb. dupla áron vannak hasonlók, csigatengelyes (worm gear) dobemelés meg franc tudja mennyiért...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88762) jackal79


jackal79
aktív tag

Köszi mindenkinek! Horgászboltban nem tudnak segíteni, MOHOSZ-t kell megkeresnem a jegyzőkönyvvel, de szerintük nem fognak a bírságtól eltekinteni.

(#88763) Alg válasza jackal79 (#88762) üzenetére


Alg
veterán

Online nem tudod leadni a horgaszjegy.hu-n keresztül?
Bocsi ha hülye ötlet, nagyon régen nincs már éves jegyem, csak turista/napijeggyel horgászok mostanában, annál simán megy az online leadás.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88764) Alg válasza Alg (#88763) üzenetére


Alg
veterán

Nevermind, ennyire nem "okos" a rendszer úgy látom.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88765) Steady74 válasza jackal79 (#88762) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Méltányosságot kell kérni, hiszen rajtad kívül álló ok miatt történt az okmányok eltűnése. Ha nem adják meg, akkor elmehetnek a búspcsába.

(#88766) jansky1


jansky1
senior tag

(#88767) galervin93 válasza jansky1 (#88766) üzenetére


galervin93
őstag

Remélem igen, telekötöttem a kissé elhanyagolt úszós előketartót (legalábbis a finomabbik felét, 0.12-ig), holnap tervek szerint megejtem az év első match pecáját. :) Remélem ordas mód keszegnyálkában fogok fürdeni. :DDD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88768) jjohn


jjohn
aktív tag

Ma fél kettőkor tájékoztatott a DPD, hogy a megsokasodott kiszállítás miatt ma nem érkezik meg a Korum Big Water - 3,90 m 13 ft 2.75 lb 3 részes botom. Erre 3/4 3-kor telefonál a futár megjött a cucc, hurrá :DD :DD :DD .

Gyorsan ki is bontottam, sértetlen minden pocikája. Könnyű, hajlékony, meglegyintve rugalmas, párom a végébe kapaszkodott (na nem arra végére, :B :B :B :B mielőtt félreértés lenne a dologból) és megemelve szépen ívesen meghajlott. Jól kirugózta magát, még nem mertem jobban meghajlítani, majd a kedves halacskák megteszik.
A gyűrűkben látszik valami betét féle, a fotón ráközelítettem, az biztos, hogy lehelet finom. Valóban ezt óvni kell majd, nem lehet ide oda dobálni. Ami furcsa nekem, nincs az nyéltagon keverő gyűrű, de nem fogom azért kidobni.
A spiccet nem mondanám durungnak, jó masszív a spicc gyűrű, a kialakításán látszik, hogy erre nem fog feltekeredni a zsinór.
Az első bevetés eltolódik a jövő hét keddre, de még változhat.
Így láthatatlanban azt gondolom nem rossz beruházás a folyóvízi pecára (tavi horgászaton is megfelelő lesz), ha valóban úgy dolgozik, mint a videókon akkor szerintem ennyi pénzért nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#88769) jackal79 válasza jjohn (#88768) üzenetére


jackal79
aktív tag

Jó kis bot, én is nemrég rendeltem egyet Dunára. Már alig várom, h kipróbáljam.
Nem vagyok egy nagy feeder guru, milyen orsó lenne rá a megfelelő?

(#88770) jackal79


jackal79
aktív tag

Spro dyno force feederhez lehet még spiccet kapni? Most néztem, h elég hiányos.
Van olyan bot amivel kompatibilis lehet?

(#88771) smkb válasza sasa311 (#88729) üzenetére


smkb
őstag

Reszelj az orsótalpból. Nem lesz tőle rosszabb. Nekem is kellett már Daiwa Emcast 25A lábait reszelgetnem a Team Daiwa 390-es heavy feederhez. Ugyanúgy jó fog lenni a nagyobb befogású orsótartókba is.

(#88772) jjohn válasza jackal79 (#88769) üzenetére


jjohn
aktív tag

Én egy 6000-est teszek fel rá, vagy az OREEL EDGE 6000 FS papír forma szerint, ami szerintem 7000-es a dob mérete alapján. Még csak hozzá illesztettem a 6000-t passzol hozzá, az majd kiderül melyikkel lesz jobban egyensúlyban.
Pl: van egy pergető botom arra rápattintottam egy 40-es orsót, a mutató ujjamra téve tök vízszintesen megáll.

(#88773) hermanyi válasza jjohn (#88772) üzenetére


hermanyi
őstag

és hova tetted a mutató ujjadat a keverő gyűrűhöz vagy a nyélre az orsó előtt ?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88774) horcsog válasza galervin93 (#88767) üzenetére


horcsog
tag

[link]

Harcsapergetés, mondtad idén rámozdulsz. Nem meglepő már megmozdult ebben a melegben pár napos fogások a videón. Hozzátéve mindkettőt ugyanott fogta, vszínű ott még bandában vannak de már azért eszik, téli helyükön vannak de már megette azért a csalit.

Jók a videói ennek a srácnak , átjön , hogy konyít a pergetéshez. :) Főleg a tiszai videóit szeretem vagy egyéb folyóvízit.

[ Szerkesztve ]

(#88775) galervin93 válasza horcsog (#88774) üzenetére


galervin93
őstag

Láttam frissiben ahogy kijött. :)) Ha minden jól alakul holnap én is pergetek egyet. Igaz csak partról, ami tavon nem egyszerű mutatvány... Felállás hasonló lesz, alapvetően süllőt céloznám, de itt is sok a haresz. Möglássuk. :)
Egyelőre viszont megyek etetőt keverni. :D

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88776) jjohn válasza hermanyi (#88773) üzenetére


jjohn
aktív tag

A nyélre az orsó előtt.

(#88777) Zoli bácsi válasza lumpy92 (#88748) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Na, az akciós orsóról eddig semmi visszajelzés, a rendeléskor kaptam egy értesítést, hogy rendeltem, ennyi.
Kíváncsi vagyok, megkapom-e. :D
Más.
Haldorádónál ingyenes szállítás MPL csomagpontra, automatába, 5 napig:
[link]
Azt a kötött sapkát ne hagyjátok ki......Biztos több lesz a kapás! ;]

(#88778) mdav88 válasza Zoli bácsi (#88777) üzenetére


mdav88
senior tag

Fecapeca nem értesít túl, de küldik a rendelést. Egyébként levélre készségesen válaszolnak is. Nekem pozitív a képem róluk.

Egybéként egy másik boltban már láttam ezt az orsót 8990ért :D (de nem onlány)

(#88779) Móci


Móci
addikt

Sziasztok!

Idén szeretnék elkezdeni pergetni, ehhez kérnék bot és orsó terén segítséget. Milyen szett lenne az, ami kezdőnek jó, de minőségre is rendben van, nem horror áron? Csónak híján partról horgásznék, s nem túl nagy halakra. Csuka, süllő lenne az elsődleges cél.
Szép kártyát elfogadó boltból venném, ha már úgyis kapok rá eleget.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#88780) sasa311


sasa311
veterán

Valakinek van tapasztalata Daiwa nzon distance 25 orsóról? Messzire hajigalasra.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88781) Zoli bácsi válasza Móci (#88779) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Picit olvass vissza, minap volt téma, kezdő pergető szett: [link] :) :)

(#88782) lumpy92 válasza Zoli bácsi (#88777) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Nekem sem, de egy 2 héttel korábbi, pótdob beszerző e-mail kérdésemre sem kaptam választ. Azért remélem küldik, egy Browning feeder bottal együtt rendeltem (ezt ugye a tacklebait visszamondta).

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#88783) Tótotto válasza Zoli bácsi (#88777) üzenetére


Tótotto
tag

Udv mindenkinek
Bar en igazabol csak olvasom a forumot mert nagyon nagy tapasztalatom nincs a horgaszatban.De szeretnek jobban belefolyni az itteni beszelgetesbe.
A nemregiben linkelt orsot en is berendeltem a matchbototmra,Nekem most jott az email a Dpd-tol hogy jon a csomag holnap.Szoval van remeny mindenkinek aki rendelt.

(#88784) Zoli bácsi válasza Tótotto (#88783) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Fene egye meg...Vagyis kösz, ránéztem, nekem is jött az értesítő, azért morgok, mert egyrészt dolgozok, másrészt senki nem is lesz itthon, ez az egyetlen nap a héten, mikor senki nem tud csomagot átvenni. :N Ah, átettem csomagpontra, nagyszerű.....De a rendelésnél nem találtam, eleve ide kértem volna. :D

(#88785) Tótotto válasza Zoli bácsi (#88784) üzenetére


Tótotto
tag

A lenyeg hogy erkezik a csomag :)

(#88786) sasa311 válasza Zoli bácsi (#88784) üzenetére


sasa311
veterán

Úgy tűnik el is fogyott, mert már levették a shopból :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88787) jansky1 válasza Tótotto (#88783) üzenetére


jansky1
senior tag

Nagy tapasztalatunk nekünk sincs, csak a szánk jár. Írjál nyugodtan :D

(#88788) A Zéé válasza Tótotto (#88783) üzenetére


A Zéé
addikt

Szia!
Nekünk sincs, csak nagyon határozottan mondjuk a dolgokat, ezért úgy tűnhet, hogy van... :))
Szóval üdv a klubban! :K

ehh, jansky1 megelőzött :DDD

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#88789) lumpy92 válasza Tótotto (#88783) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszi, jött az email nekem is!:DD

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#88790) Steady74 válasza Tótotto (#88783) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Írj bátran.

Mai peca: Dunakeszi tőzegtavak. 9-14 óra között rakóval 2 db hal, 1 babérkeszeg és egy sneci :) kap a tó még egy lehetőséget majd, aztán Dunakeszit befejeztem.

(#88791) Grillo válasza Steady74 (#88790) üzenetére


Grillo
senior tag

Akkor nem fizetted be a 350 ezret a tagságért?

(#88792) Móci válasza Zoli bácsi (#88781) üzenetére


Móci
addikt

Köszönöm, így már elnézést a felesleges kérdésért. :))
Amit linkeltél pont tökéletes lesz, rendelem is.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#88793) vidaila válasza Móci (#88792) üzenetére


vidaila
aktív tag

Ajánlott orsó nem rendelhető

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#88794) jackal79 válasza jjohn (#88772) üzenetére


jackal79
aktív tag

Meglesem. Köszi!

(#88795) mdav88 válasza vidaila (#88793) üzenetére


mdav88
senior tag

Egy próbát megérhet, hogy itt van-e még:

(#88796) Móci válasza vidaila (#88793) üzenetére


Móci
addikt

Jah, most néztem én is. Impulse 4000 jó lehet helyette vajon?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#88797) Zoli bácsi válasza Móci (#88796) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem teljesen jó. Ha ráér a dolog kb. 2 hetet, akkor rendelj Aliról egy Tsurinoya NA-t. most nem ragozom, de árkategóriájában legjobb választás. :K

(#88798) Móci válasza Zoli bácsi (#88797) üzenetére


Móci
addikt

Bőven ráér, köszi a tippet. Első körben a szép kártya miatt írtam az Impulse-t, de lehet, hogy egy 5000-es Tsurit rendelek, jó áron van.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#88799) jackal79 válasza Zoli bácsi (#88797) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Ez feeder orsó?

(#88800) Zoli bácsi válasza Móci (#88798) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Lehet az ötezres nagy lesz pergetni..... :U
NA2000 | Weight: 230g | Gear Ratio: 5.2:1 | Bearing: 9BB | Max Drag: 6KG | Line Capacity(mm-M): 0.285/260
NA3000 | Weight: 240g | Gear Ratio: 5.2:1 | Bearing: 9BB | Max Drag: 8KG | Line Capacity(mm-M): 0.235/240
NA4000 | Weight: 290g | Gear Ratio: 5.2:1 | Bearing: 9BB | Max Drag: 10KG | Line Capacity(mm-M): 0.285/260
NA5000 | Weight: 300g | Gear Ratio: 5.2:1 | Bearing: 9BB | Max Drag: 12KG | Line Capacity(mm-M): 0.285/260

Szerk: jackal79: Alapvetően pergető, de sokan használják feederezni is, a nagyobb méreteket. Strapabíró szerkezetek, sok tartós tesztet olvastam róluk. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.