Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89701) lumpy92 válasza Zoli bácsi (#89700) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Reméljük kitart még egy jó ideig a magas vízszint, ívásnak, ivadékoknak kedvezne.
Te pedig csak régebb óta vagy fiatal ;)

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#89702) 4Grider válasza galervin93 (#89695) üzenetére


4Grider
nagyúr

Háziréttel kapcsolatban a májusi mahor-ban van egy egyoldalas mohosz közlemény, valami olyasmi tartalommal, hogy mivel a csobánkai önkormányzat eladta a tópartot valami befektetőnek, a horgászati lehetőség megszűnik.
Az a gond, hogy elkavartam a nyerspéldányt, így nem tudom most ellenőrizni. Nincs valakinél kéznél egy májusi mahor?
(Szerk.: 2024 májusi...)

[ Szerkesztve ]

(#89703) galervin93 válasza 4Grider (#89702) üzenetére


galervin93
őstag

Nálysz.
Végülis a főváros közvetlen közelében egy ilyen, kifejezetten horgász rekreációs célú terület nem olyan fontos. Nyilván nem tudjuk még, milyen kézbe kerül, de gyanítom nem a horgászatból tervez meggazdagodni a terület új tulaja. De várjuk ki a végét...
Köszi amúgy az infót!

---

Tegnap volt kemény 3 órám délután. Végre a "nagy áprilisi hidegen" túl vagyunk, tegnap időnként már a póló + mellény kombó is elég volt.
Hosszú előkés versenyre készülök, aminek elég fura kiírása van, egy nap két forduló, azaz 2*3 óra verdeny idő. Jók halasított a pálya (Maconka előtározó), de azért na, mire egy jó etetés beérik, vége is a fordulónak... Érdekes koncepció, de ezt kell megoldani. Szóval pont jól jött a 3 órás peca, az más kérdés, hogy okosabb nem lettem. :DDD Nyilván más vízterület (egyesületi vizünkön voltam), más körülmények stb., de azért a dobást, ütemet, etetést, fárasztást lehet így is gyakorolni (a halállomány hasonló). Most egy kicsit más taktikával voltam mint máskor szoktam, eddig alap nélkül csak elkezdtem dobálni, aztán hagy jöjjenek a halak. Most viszont egy nagyobb alappal kezdtem, végig kisebb kosárral dobáltam, viszont menet közben ráetettem etetőbottal. Az első óra eseménytelenül telt, aztán észrevettem a halra utalo jeleket, de valamiért nem vették fel a csalit. Az erős horgot lecseréltem egy vékonyabb, kisebb darabra, és láss csodát, első dobást 1 percen belüli eltekerte egy kiló körüli potyesz. Ráetettem, dobás, fél kilós baba tükrös. Itt vannak ezek... Végülis kiment így a peca hátralévő része, itt már egész jó ütemben jött a hal, ezzel elégedett voltam. Viszont a süket első óra nem túl jó ómen egy versenyen, oda még ki kell találni valamit, lehet hogy por kajával megcélzom az apró népet vagy ilyesmi, de az is lehet, hogy a konkrét helyszínen meg első dobástól ott lesznek a potyeszok és csak "termelni" kell őket... No majd kitisztul még edzésen, jövőhéten, legalábbis remélem. :D
Asszonka meg csiszolgatja a fotós tudását, végre lwsz saját riporterem. :DD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89704) busman válasza galervin93 (#89703) üzenetére


busman
addikt

Tényleg jó kép lett. :R

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#89705) 4Grider válasza galervin93 (#89703) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mégsem a jövő havi mahorban olvastam:
https://support.horinfo.hu/775959
És ugye nem mindegy, hogy házirét vagy határrét, bár végül is egymás felett/mellett vannak...

[ Szerkesztve ]

(#89706) sasa311


sasa311
veterán

2 napos Tisza tavi túra. 2 hajóval, 4 bottal. Csak keszeg és kárász, abból is csak pár darab.
Haver reggel 6kor elment, mert dolgozni kellett. Helyi erő egyboran belül megérkezik, boom egy 10-es forma ponty első dobásra :DDD

Inkább mi is hazajöttünk :O

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#89707) 4Grider válasza sasa311 (#89706) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Velencei tavon ezért tiltották be a szoktató etetést. Nem elég, hogy szennyező, de egyenlőtlen feltételeket teremt.

(#89708) Steady74


Steady74
Topikgazda

BlackmMmdog ról már csónakot neveztek el (Matchfishing harcsafogó verseny):

(#89709) Steady74


Steady74
Topikgazda

Lázbérci tározó?

[ Szerkesztve ]

(#89710) jansky1 válasza Steady74 (#89708) üzenetére


jansky1
senior tag

A nagyság átka

(#89711) aladarazurbe


aladarazurbe
csendes tag

Dunai öbölpeca volt reggel, önsúlyos úszóval.

Népes keszegcsapat, sok kapás, klassz muri volt. Egy [ilyen] meglepetéshallal is összeakadtam , a többit nem fotóztam.

Már jobban megy a csúzlizás: rövidebbre szabtam a leggyengébb drennan gumit, így jó a távolság.
Egy gumival kiklipszeltem a horgászhely+7 tekerésnyi távot és egész összeszedettre sikeredett a mutatvány.
Sajnos új apropó is kerekedett a csúzlihoz.
Már be volt állva a hal szépen elém, amikor kormorán kezdett vadászni az etetésemen :(
Tapsolgattam, kurjantottam a jószágnak, de nem igazán érdekelte ottlétem. Megfordult a fejemben, hogy kipróbálom a csúzlit egykét kaviccsal is, de mire összevadásztam a parton a muníciót
odébbállt a konkurencia, ahogy a halaim.

Lőttem még pár gombóc etetőanyagot és csalit frissítettem szomorúságomban.

Két szép kiló körüli ezüstkárász vigasztalt, óvatos kapással még távozás előtt a hirtelen meleggé váló időben.

[ Szerkesztve ]

(#89712) lumpy92 válasza aladarazurbe (#89711) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Gratula!:C
Én tegnap reggel az Újpesti-öböl
torkolatánál, a gyalogos hídnál próbálkoztam 7m-es spiccbottal keszegezni. Nem számítottam erre, de 0 kapással megúsztam...
Fél 10 fele aztán már nagyon erős volt a kajakos, kenus forgalom, mert valami esemény volt az ifjaknak, úgyhogy ott is hagytam a helyet.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#89713) galervin93 válasza aladarazurbe (#89711) üzenetére


galervin93
őstag

De gyönyörű veres. :) Gratula, jó kis peca lehetet.

Én ma pihiztem (reggel végeztem melóból meg amúgyis vasárnap van), majd holnap csapatom.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89714) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Segítsetek nekem 1 kicsit, légyszíves... Szeretnék a saját "hibámból" tanulni, de addig nem megy, amíg nem tudom, mit rontottam el...
Részt vettem ma 1 kárász fogó versenyen... Az adott tavon kint voltam többször is gyakorolni az elmúlt pár hétben, többségben akkor mentem, amikor tele volt a tó, hogy valamennyire tudjam "szimulálni" a verseny körülményeket... Egész jól ment a gyakorlás, és annak megfelelően állítottam össze 1 taktikát.
Gyakorlásokkor fűszeres etető anyag volt a nyerő, csontival való csalizás, horogra 4-5 szem... Így is álltam neki a versenynek, de azért készültem B, C és D tervvel is... Gyakorláskor a parttól 12-15 méterre való horgászás működött, így ez volt a kiindulási alap a versenyen is, azért 25-28 méterre is alakítottam ki 1 etetést, biztos ami biztos, de az nem adott halat... Készültem édes etetőanyaggal, készültem kukoricással, konkrétan a TTX-el, és készültem édes-fűszerrel, csalinak vittem csontit, gilisztát, kukoricát, gumikukoricát, pici pop up-okat...
Őszi versenyhez képest hátrébb zártam, de cserébe 4× annyi halat fogtam, így nem vagyok elkeseredve...
Ma csak az édes, meg elvétve az édes-fűszer működött, csalinak meg csak és kizárólag a csonti...
Próbáltam hosszú és rövid előkével de nem tudok különbséget teni közöttük, sem a verseny, sem a gyakorlási eredmények közt. Próbáltam feeder kosárral, bordás kosárral, meg method kosárral, feeder kosárral sikerült a több halat fognom... Próbáltam rostált illetve csak simán összekevert etetőanyaggal, de nem tudok köztük különbséget tenni... Próbáltam a horog mérettel, vastagsággal variálni, de nem tapasztaltam különbséget... Éles, verseny körülmények közt, szerintetek mivel lehetne javítani a fogási teljesítményemen?

:R :R

(#89715) horcsog válasza forras2 (#89714) üzenetére


horcsog
tag

Trágyagiliszta , úszós cucc, elég egy spiccbot , vagy match. Valamilyen gyári kárászos verseny kaja. Sensas, milo , vagy tímár. Lehet van ezeknél jobb is.

Egyszer egy mezei legolcsóbb tímár sárga kárászos etetővel 3 kilós csomag vagy 2,5 kilós nem is tudom nem vettem már nagyon régen ilyet. Ennek egy csak egy részét elhasználva spiccbottal horgászva 5-ös spicc, csalihalazásnak indult és ottragadtam kárászozni sacc olyan 15-20 kilót fogtam kb 3 óra alatt. Olyan hely kell ilyenkor tavasszal ami gyorsabban melegszik ott tömegesen lesz békéshal és ha van kárász a vízben az is.

Rakhatsz a kárászos kajába célzott kárászos aromát is. Csonti gyorsabb csalizni mint a trágyagiliszta ezt a példában írt mennyiséget csontival fogtam mert nem is volt nálam trágyagiliszta . De a legjobban úgy vettem észre trágyagilisztát szereti. Úgy tűzve egy kisebb csokrot mozogjon a horgon , vékonyhúsú kis horog de nem túl pici 2-3 szál trágyagiliszta azért ráférjen és fogjon is valamit az akadásnál mert különben sok lemarad mit tudom én 14-16-os körüli szerintem jó. Lehet elé egy csonti is szedvics lezárja a gilisztákat nehogy valahogy lejöjjön pl matcbotozásnál . Ha jól odaáll az etetésre süllyedés közben elkapja és be se tud állni az úszó sokszor.

Fenekezni nem olyan jó rá lassabb , de kb ugyanez csak fenekezező cuccal előadva. Hosszabb előke ha nagyon odaálltak vszínű elkapja azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#89716) horcsog válasza forras2 (#89714) üzenetére


horcsog
tag

Nem is tudom tímárból létezik e kárászos versenykaja mert abból csak azt a legolcsóbb sárgát használtam emlékeim szerint. Nagyon régen nem vettem tímár kajákat. Miloból a VIP Rivert azt szeretik azt tudom, az egy jó kaja nem csak kárászra . :) De abból vannak célzott kárászra etetők is jobbak e vip rivernél majd a versenyzők megmondják . :) Sensasból meg van többfajta célzott kárászos, és jó poraromák is mindenféle halra, abból célzott kárászos biztos, hogy jó lesz mondjuk egy sensas kajába. Sensasból a 3000-es szériából vagy azzal egyenértékűből ne ezekből az újabban megjelent nem is tudom mi a neve most az olcsóbb szériájuknak. Versenyre legalábbis de mezei pecára is inkább mert annyival jobb. Így csinálnám ha versenyezni kellene. Még rakhatsz a kajába élő anyagot csonti, vagy vágott gilisztát. Mezei pecáknál én nem szoktam élő anyagot az etetőbe általában. :)

Lehet, hogy a trágyagiliszta azért is nagyon jó mert azt könnyen észreveszi süllyedés közben , könnyebben mint egy csonticsokrot. Ha nagyon ráállsz akkor érdemes használni, de mezei pecán ha sok kárász van ott csontira is fog jönni .

[ Szerkesztve ]

(#89717) forras2 válasza horcsog (#89715) üzenetére


forras2
őstag

Trágya giliszta nem opció, amikor próbáltam a gyakorlásokkor a gilisztát, szinte mindegyik alkalommal meg jött rá a harcsa, és onnantól nem fogtam 1 darab halat sem szinte... Ha etetőanyagba kevertem vágva, akkor is ritkábbak lettek a kapások, azt is a haresznak tudom be, bár ez csak tipp...
Sima etetőanyaghoz képest tényleg lehet fejlődést elérni, ha kimondottan kárászos, keszeges etetőanyaggal horgászok?
Próbáltam fullasztott csontit, meg pár szem élőt is keverni az etetőanyagba, de nem volt jelentősen több kapásom, kaptam tippet, hogy erőltessem a csemege kukoricát, de kapásom nem volt rá a versenyen, gyakorlásokkor azért fogtam vele, az etetőbe keverve nem volt változás a simához képest...
Tűzőszúnyogon meg a szúnyoglárván gondolkodtam még, bár úgy gondoltam, hogy az majd inkább összel lesz fogósabb, így nem is próbáltam sem a gyakorlásokon, sem a versenyen...

(#89718) lumpy92 válasza forras2 (#89714) üzenetére


lumpy92
aktív tag

A sárga tímár mix ponty-kárászt tényleg szeretik, ennek citromos nápolyi illata van. Szilvási Szilárdnak van kárászozós videója fent, abból esetleg inspirálódhatsz. Darált csemegekukoricát említi, mint nagy kárász favorit.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#89719) aladarazurbe válasza galervin93 (#89713) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Igen elég akciódús volt és még mindent le sem írtam....

Szóval egy 4 méteres már nem forgalmazott teleszkópos 1-12 grammos trout bottal hajigáltam a
12 grammos wagglert. Piszok finom volt a pálca, a 10es előkét egy pillanatra sem éreztem veszélyben a peca közben, teljesen megfertőzött.

Ugyanakkor egy rossz mozdulatnál a spicc
[megadta] magát. Érdekes módon nem tört el teljesen, csak kiszakadt belőle néhány szál (a harctéren körbetixóztam és kardoztam vele tovább ... ).

Szóval a műfaj teljesen megragadott, de a játékszerem romokban, kell valami ami bírja a wagglerúszókat és nem tépi bele a halba a 10es előkét, lehet vele kishoroggal keszegezni és ha van tér+türelem a darabosabb halak erejét is felőrli.
Azt sejtem hogy nem lesz olcsó, esetleg valakinél van valami elfekvőben?
Netalántán tudna ajánlani valami nem 6 számjegyűt újonnan?

@lumpy92 a spiccbot is jó szokott lenni az öblökben, ha elég mély vizet találsz. Én most 3m mély mederbe horgásztam be kábé 30 méterre a matchbottal, ott voltak a halak. Az evezősökhöz meg türelem kell :)

[ Szerkesztve ]

(#89720) horcsog válasza forras2 (#89717) üzenetére


horcsog
tag

Trágyagiliszta mennyire jó akkor lehet látni mikor tele van az etetés kárásszal. Úszóssal süllyedés közben már emeli, vagy húzza . Fogod mint a küszt. :) Csak ha nincs az etetésen a kárász tömegesen akkor kevésbé jön ki mennyire jó csali. Csonti is nagyon jó csak a gilisztát szerintem könnyebben észreveszi, csalizni viszont gyorsabb csontival legalábbis nekem. Tisztább is mint a trágyagilisztával horgászni. Harcsa is szereti a gilisztát meg úgy nagyjából minden még a dunai küszt is lehet ilyen vékony gilisztával fogni ha nincs más. Egy kis darabbal persze nem egésszel. Tavon is küszre volt már úgy csontim bebázódott vagy otthon hagytam és volt giliszta kínlódósabb de lehet vele fogni.

Speckó kárászos , vagy más halfajra kajáknak van jelentősége. Olyan pályán ahol változatos a fehérhalállomány. Melyik áll rá tömegesen az múlhat ezen. Pontyos kis tóban vszínű mindenre rááll előbb utóbb a ponty. Olyan helyen ahol ritkábban van ponty ott is 1-1 db előbb utóbb odajön még spiccbotra is . De simán lehet olyan ugyanazon a helyen más halfajra való kajával etetsz és fogsz sok bodrit, vagy kárászt, vagy dévért. Azon a helyen ahol ezt az említett mennyiségű kárászt fogtam ha dévéres etetővel etettem szép fél kilós-kiló közötti dévérek is jöttek, lehetett ott fogni nagy mennyiségű bodrit is. Csak ehhez az kell azon a terepen legyen sokféle fehérhal. Ha meg törpés a víz akkor az is megy nagyjából minden etetőre. :)

[ Szerkesztve ]

(#89721) horcsog válasza forras2 (#89717) üzenetére


horcsog
tag

Szúnyog szerintem nem ideális kárászcsali. Nekem kevés tapasztalatom van szúnyoggal de azt inkább dévérre vsz. Kárászra szerintem jobb a giliszta /csonti esetleg pinki. Konzervkukorica pontyra és bodorkára a legjobb. Leturmixolva etetőbe keverve biztos hogy nyerő adalék kárászra is mert a pontyok imádják a kárász is pontyféle. De csalizni kárászra nem a legideálisabb vsz. Amire nagyon jó csali pontyon kívül persze a bodorka és vörösszárnyú. A nagyokat fogni ha szelektálni akarod kisebbek nem tudják megenni a nagy viszi . Imádják a vörösök bodrik amikor már van egy kis vízhőfok nem nagyon hideg a víz. Sokat használom mert harcsázáshoz kicsit nagyobb méreteket lehet vele jól fogni amikor csontira jön a küsztől a kis bodriig minden.

Ha pontyot akarsz arra a konzerkukoricánál jobb csalit keveset találtak még fel vsz a millió féle csali között. :)

(#89722) galervin93 válasza forras2 (#89717) üzenetére


galervin93
őstag

Nem egyszerű sztori a kárászozás (sem). A kárász tud kényes lenni (ellentétben pl. a keszeggel, az többé-kevésbé stabilan fogható mindig), néha teljesen eltűnnek, máskor több van belőlük, mint víz...

Alapvetően én is az "olaszos" vonalon mozognék, citrusos ízvilágú kajákat próbálnék. Az élénk sárga, piros, fluo morzsákat eléggé csípik, jó ha van benne. Én amúgy Sziszi sárga dévéres kajájával szoktam kárászozni, csak feltuningolom többek közt angolmorzsával.
Ha Aquával agyonhorgászott a víz, akkor mehet az is. (Én szoktam azt csinálni, hogy sötétebb por kaját vegyítek 2 millis Aquával, esetleg még valami hallisztes method kajával meg is "büdösítem" - vize válogatja, hogy ez működik-e.)
Mehet bele csonti, pinki. Jó a giliszta is, de ha van zavaró hal (esetedben a harcsa), akkor bizony el kell engedni. Csemege nagyon jó tud lenni, főleg tavasztól őszig, mennyiségével óvatosan. Egészben, turmixolva, ahogy éppen kívánják... Tipp: érdemes fagyasztani előtte, vajpuha lesz - néha ennyin múlik!
(Alapvetően minden adalékot, leszámítva a morzsát, érdemes csak peca közben adagolni. Egyszerű: kivenni nem lehet a kajából, de beletenni igen... Szóval legyen pár kis tálka, azokban [fullasztott] csonti, pinki, csemege, és a halak étvágyától függően gombóconként/kosaranként adagolni.)
Szúnyogot engedd el, felesleges pénzkidobás, a pinki szerintem többet ér egy kárász pecán. Ha esetkeg tudsz beszerezni rubin csontit, az is jó lehet!
Ha jól értem ez egy viszonylag laza keretek közé szabott fenekező verseny. A kárász valamelyest hasonlóan táplálkozik, mint a ponty, de azért mégsem teljesen olyan. :) Alapvetően nem kellenek extrém nagy csalik, ha pelletekben gondolkozol, akkor 4-6-8 milli untig elég. Bár ha jól eszik, simán megfogható nagy csokor élő csalival is, szerintem felesleges - én 2-3 szem csontinál 3-4 szem pinkinél, 1 nagyobb vagy 2 kisebb trágyagilinél többet nem használok, csemegéből is csak egyet. A kulcs inkább a felkínáláson van.
Csemegekukorica: ha az egész szemet nem veszik fel, akkor először próbáld meg pici, apró szemmel, ha azt sem, akkoe nyomd szét a csalit, néha a szinte laposra nyomott kukoeica kell nekik - ráadásul ez lassan süllyed, ezzel is lehet játszani!
Nem kellenek nagy kampók, inkább legyen vékonyabb húsú, de erős a horog. Az öblös formák ajánlottak, nálam nagy favorit a Gamakatsu 2260B, 14-16-os méretekben. "Mindenes" horog, mehet rá csonti, pinki, kis-közepes csemege is. Nyilván van n+1 gyártónak hasonló horga, nem kötelező ez. Ha valamiért a stabilan fenéken fekvő csali kell nekik, akkor a Preston N50-et szoktam használni 16-os méretben. Ne tévesszen meg a számozás, nem kicsi horog, és bitang erős, vastag húsú, "nehéz". Akkor is ajánlott, ha brutál mód "termelni" kell a halat, ez bírni fogja a strapát nap végéig, ráadásul az arany színe kifejezetten jól megy a csemegéhez, de akár 2-3 szem fullasztott csontihoz is. A másik véglet, bár alapvetően method meg hasonló (nem túl hosszú előkés fenekező) pecánál nem releváns, amikor vízközt, fenék felett vannak, és még lehullóban csipegetnek alapvetően, akkor a Cralusso Sode Light nagyobb méretei (14, 12) is jók.
Ha füles horgokban gondolkozol, akkor ilyen Guru QM1 meg hasonló formákat érdemes erőltetni, itt is inkább a kisebb méreteket. (A füles horgokat nem ismerem annyira, de ezekből is annyi van, Dunát lehet rekeszteni...)
Na és ami szerintem igazán fontos a kárásznál - előkehossz. Ahogy írtam fentebb, a pontyhoz hasonló a táplálkozása, tehát azok a módszerek (pl. method) működnek itt is, annyi különbséggel, hogy egy picit hosszabb előkével stabilabban megfoghatatók. 15-20, olyakor 25 centis előke is simán elkél nekik, főleg amikor kényesek, meg amikor már tele vannak a verseny vége felé, és csak odacsípnek a nekik tetsző dolognak, de már nem feltétlenül veszik fel... Na ilyenkor egy előke hossz növelés tud segíteni. Ugyanekkor egy fine csalitüske (ha pelletezel), és/vagy egy könnyű horog is felkerülhet, hátha könnyebben felveszik.

Összességében azt kell eltalálni, mennyire fogható éppen aznap, ha jól eszik, akkor csak tolni kell a pecát, ha kényes, akkor jöhet a "mesterkedés", finomítás, megkeresni hol tartózkodnak a vízoszlopban.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89723) forras2 válasza horcsog (#89721) üzenetére


forras2
őstag

Kukoricával jól lehet szelektálni a kárászt... Ha csontival csalizok, akkor 10 kapásból 8 keszeg, 2 kárász, konzerv csemegével 10 kapásból 3 keszeg, 7 kárász...
Most azért kerültek el minket a keszegek véleményem szerint, mert pont ívtak, a gyakorlásokon sem fogtam keszeget 1 darabot se, meg most a versenyen se jött egy se, és az egész versenyen is csak összesen 7 db keszeget fogtak.

Kicsit összegezzünk, bocsánat a tudatlanságomért, ezt a fehérhalazást még csak most tanulom, de nagyon élvezem :D
Akkor nagyobb hangsúlyt fektessek kimondottan kárászos etetőanyagra, esetleg kárászos aromát bele, próbáljam meg darált csemegével feldobni az etetőanyagot, esetleg élő csalival...
Szerzek be úszós felszerelést, azzal próbálom meg üldözőbe venni a kárászokat, mert így talán gyorsabban, ütemesebben tudok horgászni.
Alakítok ki 1 etetést, meghorgászom csontival, ha már úgy érzem, hogy van hal az etetésen bőven, akkor átváltok gilisztára, mert azt remélhetőleg könnyebben észre veszi a kárász. Kisebb horoggal, 12-14-16 próbálkozok.

(#89724) horcsog válasza forras2 (#89723) üzenetére


horcsog
tag

A kárász ha tömegesen oda tudod csalni elveri szinte teljesen a többi fehérhalat. Megszállják az etetésed ott közte karikát, dévért, bodorkát stb nem fogsz fogni. Hasonlít ebben is a pontyhoz elég nagy méretek és erős ha elveri onnan a "gyengébbet". Etetőkosaras pecánál nem tudom mekkora területen és mekkora etetést csinálsz de ha ott vegyesen jön akkor vszínű nem egy koncentrált nagyobb etetésre ráállt nagy kárászcsapat van előtted.

Ami ebbe bekavarvat a törpeharcsa , és a ponty. Mert a ponty ha megjön tömegesen akkor a kárászt fogja kiszorítani , a törpét meg semmi nem tudja szinte elzavarni ha tömegesen ott van. :)

Ahogy én csinálnám ha egy versenyről lenne szó sensas 3000 carassin hozzá sensas carasix aromapor, esetleg 10-20% kukoricapogácsa is mehet de anélkül lehet, hogy jobb lesz meg kell próbálni. Ha kukoricapogácsát is használsz akkor keverd el benne az aromaport és úgy áztasd be jól megszívja magát vele horgászat előtti este mondjuk ezt már előkészítheted. Ha csak az etetőbe kevered az aromaport akkor is előző este már bekeverheted szárazon először a port és utána vizet másnapra jól átitassa az egészet még a plusz aroma. Lehet olyan időszak is amikor plusz aroma nélkül jobb lesz azt is meg kell próbálni. Élőanyagot csak akkor ha nem törpös a víz, de ha nem az akkor mehet bele csonti, vagy vágott giliszta vagy pinki . Ezt is meg kell nézni élővel mennyivel jobb az etetés.

Csali : trágyagiliszta, csonti, pinki .

Ha egy ilyen kajával beetetsz egy kárászos pályán és ilyen csalikkal pecázol és minden ideális aznap akkor ott kárász hegyeknek kell összegyűlnie az etetésen viszonylag gyorsan ha eleve ott vannak a környéken .

[ Szerkesztve ]

(#89725) horcsog válasza forras2 (#89723) üzenetére


horcsog
tag

Ahogy összefoglaltad így gondoltam kb csak kicsit sokat szövegeltem már megint. :)

Úszóssal fehérhalra horgászni sokkal jobb, de ha neked fenekezőssel ideálisabb azzal is szépen foghatsz. Csak úszósnál az etetés meghorgászása , teljes vízoszlopban horgászat , a gyorsasága minden jobb vsz. Nekem ami igazán jó kárászos pecák voltak ott az úszó ha be tudott állni már húzta másodperceken belül, de sokszor be se tudott állni az úszó. Persze ez nem mindennapos ennyire összejön.

Valamilyen gamakatsut használok én is horgot úszósnál piros színű 14-16 spiccboton általában de nem tudom a számát láttam Galervin93 írt erről. Fenekezősödön mi az ideális horogméret függ a cucc erősségétől is de olyan horog legyen amire lehet csalit is tenni nem csak 1 csontit és fogjon is valamit ne szakadjon le könnyen róla mert kárász szája nem olyan erős és nagy a súlya jól védekezik könnyen lemaradhat. Amit én használok gamakatsut az hosszabb szárú lehet tenni több vékony gilisztát vagy csontiból és 3-4-et akár rá. Bodorkára is ezt használom. Nem kell nagy horog de azért ne is szúnyogra való horog legyen vsz.

Kb ennyit tudok a kárászozásról. :) A legfontosabb olyan vízben és annak is olyan részén ahol van azért bőven kárász. Mert ahol mutatóban 1-2 darab úszkál a vízben és inkább más fehérhalból van sok ott nehezebb dolgot lesz célzottan csak kárászozni. Most tóvégi lapos részeken biztos ott van jön ez a meleg 1-2 alatt azok biztos jók lesznek ha sok kárász van abban a vízben.

[ Szerkesztve ]

(#89726) Jegvihar


Jegvihar
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, feeder fotel, rotary box-ra lenne szükségem, a probléma ott kezdődik, hogy 130 kg-195cm vagyok. Milyen lehetőségeim vannak egy átlag xxl bojlis széken kívül? Köszönöm a válaszokat! Árban 150k a max amit rá tudok szánni kiegészíítőkkel együtt . Előre is köszönöm a válaszokat.

(#89727) hermanyi válasza aladarazurbe (#89719) üzenetére


hermanyi
őstag

[link] 450 esbe van egy elfekvőbe idehaza . megvigyázott darab ha érdekel :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89728) hermanyi válasza Jegvihar (#89726) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem bunkoság , de Rotary akkor -20 kiló az egyetlen megoldásod . A forgó rész nem bír többet . A lábak vagy ha ládára van szerelve az bírna de maga a forgó része hiába 120 kg-k vannak irkálva nem tudják.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89729) Steady74 válasza Jegvihar (#89726) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ez 130 kg-ig jó, kényelmes, szerintem jobb mint a Rotary. Aludni, szundikálni ebben jobban lehet :)

(#89730) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Egy ismerősömnek kellene horgászbot után kajtatnom, hátha ti itt a megadott elvárások alapján tudtok valamit ajánlani.

Elvárások:
4m feletti "hosszú" bot legyen
Jó messzire, legalább 150-200m-re be lehessen vele dobni
Dobó súly: 100-300g közötti
60-70cm-es szállítási hossz (esteleg 80cm-es)
Spinning real-es orsót akar rá (a Multiplikátorosat nem szereti)

És persze, hogy elég "minőségi" legyen.

Köszi!

(#89731) saen válasza SunMount3r (#89730) üzenetére


saen
veterán

Ilyen bot nem létezik. Szállítási hossz teljesen lehetetlenné teszi ezt.

(#89732) sasa311 válasza SunMount3r (#89730) üzenetére


sasa311
veterán

Aki 150-200 métert tud dobni azt kizártnak tartom, hogy ne akarna saját maga botot választani :F

Amúgy mire szeretne ilyen bottal itthon horgászni? Ezek a specifikációk ilyen floridai tengerparti botra illenek kb

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#89733) galervin93 válasza SunMount3r (#89730) üzenetére


galervin93
őstag

Aki valóban ekkora távra akar horgászni, az tudja milyen eszköz szükséges ehhez.
Ha nem tudja, akkor nincs meg hozzá a kellő tudása.
Komolytalany ne haragudj hogy ezt mondom.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89734) PpenoO válasza galervin93 (#89733) üzenetére


PpenoO
őstag

Jó, hát valahol el kell kezdeni. Ráadásul az "ismerőséből" csinál hülyét. Le a kalappal ;) Remélem egy nap személyesen is megtisztel minket.

(#89735) SunMount3r válasza PpenoO (#89734) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ki csinál itt hülyét és kiből? Nekem inkám úgy tűnik, hogy ezt pont te akarod velem. Ismerősöm, megkért erre, én itt feltettem a kérdést (mert hol máshol) és ennyi.
Személyesen meg pont főleg téged nem szeretnélek egyáltalán "megtisztelni", ezek után neked amúgy se sok jó lenne benne.

Na ennyit ennek a Topic-nak a jóhiszemüségéről és segítőkészségéről.

Ide se jövök többet, téma lezárva.

(#89736) andrew911 válasza SunMount3r (#89735) üzenetére


andrew911
tag

Nem teljesen értem a felháborodást, szerintem arra értette, hogy az ismerősöd olyan helyzetbe hozott téged, mint amikor a tanoncot elküldik a mesterhez kanyarfúróért meg reszelőzsírért.
A személyes megtisztelés pedig arra vonatkozott, hogy nem lehetetlen megugrani egy emailcím segítségével a regisztrációt ide, akár saját maga is beírhatta volna az igényeit, és akkor nem téged hoz ilyen kellemetlen helyzetbe.

(#89737) SunMount3r válasza andrew911 (#89736) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez esetben sorry és visszavontnak lehet tekinteni a hsz.-em ezen részeit (törölni is lehet). Nekem sajnos így jött le, hogy ő ezeket rám értette, nem utalt rá semmi, hogy pont "fordítva".

Ez az ismerősöm meg sajnos ilyen, utál mindenféle "internetes" dolgot, meg nem is nagyon ért hozzá, ezért szokott ezekre engem megkérni...

(#89738) andrew911 válasza SunMount3r (#89730) üzenetére


andrew911
tag

Én ilyen botot egyébként kizárólag Aliexpressen láttam: teleszkópos, 69 cm szállítási hossz, 7 tag, 420 cm, 300g dobósúly, de hát ott ugye elég sokmindent elbír a leírás mező, 18650-es akkucellából is láttam már 20000 mAh-sat.

(#89739) Steady74 válasza SunMount3r (#89737) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Srácok, nyugodjunk le. Nem törlök semmit, nincs akkora gáz.

Volt egy igény, ami a tapasztalt horgászok szerint messze áll a valóságtól, de erről nem tehet a kérdező.

Ekkora távolságra 4,2-4,5-es bot kell mindenképpen, azok viszont csak 3 részesek, cikra 1,5 méter hosszúak. Vagy aliexpresszen kell nézelődni valami hasonoló karakterú botra, de kétlem, hogy egy 80cm szállítási hosszú bot lehetővé teszi a 100m feletti dobásokat, oda azért durva gerinc kell.

(#89740) SunMount3r válasza andrew911 (#89738) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Linket tudnál ehhez a bothoz adni?

(#89741) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Sziasztok!
Létezik-e, hogy fosch dobótechinka miatt szakad a monofil dobáskor?
Gondolok itt arra, hogy adott egy Delphin Opium V2 80 gr-os feeder bot, Döme Pearl Carp 550as orsóval, 22-es monofillal. Tavaly már írtam ide ezzel kapcsolatban, akkor azzal "oldódott meg" a dolog, hogy erősebb spiccet vettem a bothoz, és fonott dobőelőkét az orsóra. Ezzel a kombóval továbbra is minden ok, viszont így a spiccet nem tudom megbízhatóan használni kapásjelzőnek, és a bot parabolája is teljesen más.
Mivel tavaly minden hiba nélkül ment a peca, és egész sikeres volt az év, így gondoltam idén elhagyom ezeket, vissza az eredeti 1 és 1,5 OZ spicchez, fonott előke nélkül,a 30gr-os feeder, és/vagy method kosárral. A távolság sem nagy, 20-50 méter közötti.
Viszont így 5-ből 5 szerelék szakadt, pont mint tavaly, dobás közben szépen repül, aztán látni, ahogy pár méter után a monofil elkezd felgyűlni a spiccnél, rátekeredik, és pákk.Pedig meg se dobom úgy igazán, mert nem kell messzire dobni. Sőt, az egyik dobás a spicc utolsó gyűrűs részét is elfordította ránézésre 20-30 fokkal, ami úgy is maradt. A gyűrűk hibátlanok, egyesével megnéztem, orsót is, hátha valahol sérül a monofil, de nem találtam hibát.
Mi lehet az a fajta dobás közbeni bénázás, ami csak monofilnál jelenik meg? Ha a dobó techinkám lenne ennyire ótvar, akkor annak valamilyen jele csak lenne fonottnál is nem?A monofil egyébként teljesen új, idén ez volt az első pecám. Nap mint nap látok videókat Facebookon, ahol 18-20-as monofillal öklömnyi bumszlikat vágnak be teljes erővel a Holdba, én meg egy töltött kis 30gr-os kosarat se tudok szakadás nélkül eldobni :D Sok tavon pedig ugye nem engedett a fonott dobőelőke, pedig van pár amit szívesen kipróbálnék.
Esetleg tudtok ajánlani ennél jobb monofilt, hátha ez a baj? De szint kizártnak tartom, hogy ez a Haldorádó monofil lenne a gyenge láncszem a sztoriban, tesóm ugyan ezt használja, csak sima teleszkópos bottal, aminek ugye jóval nagyobbak a gyűrűi, és nála semmi gond vele, pedig fenekező 2x nehezebb fenekező szerelékkel horgászik.

[ Szerkesztve ]

(#89742) andrew911 válasza SunMount3r (#89740) üzenetére


andrew911
tag

Kerestem, de most nem találom. Valószínűleg valami Ghotdta vagy Sougayilang lehetett, de egyrészt az ott leírtakat erős fenntartásokkal kell kezelni, másrészt Steady-nek igaza van abban, hogy ezek nem távdobó botok, reálisabb az 50-60 méter, mint a 100+.

(#89743) SunMount3r válasza Steady74 (#89739) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó, erre most azt írta, hogy a dobó távból tud engedni, neki a szállíthatóság fontosabb.

Szóval, ha a dobó távot valahogy úgy módosítjuk, hogy "a lehető leg messzebbre", de a többi paraméter marad, akkor mit tudnátok ajánlani?

(#89744) andrew911 válasza SunMount3r (#89743) üzenetére


andrew911
tag

Én ezt venném:
https://www.horgasz-zona.hu/termek/DAIWA-Megaforce-Tele-36m-70-150g-teleszkopos-horgaszbot
Masszív, dögnehéz, semmilyen fárasztási élmény nem tartozik hozzá és még így is 106 cm.

[ Szerkesztve ]

(#89745) tween


tween
őstag

Sziasztok pajtik, de régen jártam erre :DDD
Volna egy Fox Super Deluxe székem ( az alacsony támlás), ehhez keresem a hozzá illő Fox széktáskát.
Melyik való hozzá egész pontosan, mert látom van belőle többféle.
Köszönöm srácok! :)

(#89746) Steady74 válasza tween (#89745) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Hát és hol a t@kömbe voltál eddig??? Jó, hogy újra itt vagy :R A kérdésedre meg nem tudok válaszolni :DDD

(#89747) SunMount3r válasza andrew911 (#89744) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ez az, hogy az ismerősömnek, lehet még az a 106cm is túl hosszú lenne... Esetleg más valami, ami belefér a 80cm körülibe?

(#89748) tween válasza Steady74 (#89746) üzenetére


tween
őstag

Lassan 2 éve elvették tőlünk a kastély tavat, azóta is ezen megy a kötélhúzás, már a földművelésügyi minisztériumnál van az ügyünk, mert a Vadex meg a NÖF nem "tud" megegyezni...
Mindentől függetlenül horgászcuccokat vásárolgatok :DDD
Már jó lenne egy közös peca :R

[ Szerkesztve ]

(#89749) aladarazurbe válasza SunMount3r (#89747) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Nincs nálam a bölcsek köve, de engedj meg egy eszmefuttatást.

Akkor könnyebb segíteni, ha tudjuk milyen módszerre kell a bot.

A leírt paraméterek kisértetiesen hasonlítanak a tengerparti surf/surfcasting módszerre
(ezt itt kevesen űzik, én sem) , ahova például nem árthat, ha sósvízálló a motyód.

Ha egy ilyen hosszú botot olyan sok darabra szétszedsz, hogy
beleférjen egy max 80 centis táskába, akkor valószínűleg nem lesz olyan gerinces, hogy
akkora súlyt (10-20-30 dekát) nekifutva, teljes erőből elküldve lehessen vele dobni.

Nem véletlen, hogy például a lenti pálcával kőkeményen meg lehet küldeni a nevezett súlyokat és 171 (!)cm a szállítási hossza:
https://fish.shimano.com/en-GB/product/rods/specimen/catfish/p-beastmaster-ax-monster-tele.html
(partinás japán márka, a katalógusadatok és a valóság szoros viszonyban vannak tapasztalatom szerint)

(#89750) hermanyi


hermanyi
őstag

Nordfishingen akciozgatnak akit esetleg érdekel

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.