Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88601) eisento válasza mdav88 (#88573) üzenetére


eisento
addikt

Penderedik? Csomoturese? Sullyedese jo?
Sedo zsinorokat probalta vki? Azokat is dicserik. :F

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#88602) diablo1984 válasza jjohn (#88596) üzenetére


diablo1984
veterán

Egy karó az a bot, istentelen kemény, egy 3-4 kilós pontyról nem mondtam meg, hogy most fater fáraszt, vagy az 50g-os kosarat tekeri ki mellettem. Egy igazi fosadék, bár van aki szerint gyöngyszem, de a spicc hozzáválogatását sem sikerült megoldani, a zöld spicc olyan benne mint a karikásostor, a bot nem hajlik, a spicc meg fekszik. Vicces látvány.

(#88603) horcsog válasza musli26 (#88552) üzenetére


horcsog
tag

[link]

Ezt a zsinórt én sokat használtam fenekező pontyozáshoz meleg víznél etetéseken 0,30-ban. Tudja amit kell, nem volt vele gondom. De ha nagyon meg akarod adni a módját akkor nézz a bojlis márkák , bojlizáshoz gyártott zsinórjaiból . Pl Gardner , Sonik, Korda, Fox . Ezek között vszínű találsz jobbat mint a big game. Nekem ez megfelelt mert úgyis levágok komolyabb fárasztás után belőle, vagy sok kisebb fogása után. Vagy sok dobálózás után. De ha te ezt igazán beleélően nyomatod akkor veszel egy Gardner, vagy Korda speckó bojlis zsinórt lehet nem is olyan sokkal drágább mint a Berkley Big Game. Nagy kiszerelésben 1000 métert vagy hasonló akkor lesz mivel tölteni az orsókat. Berkleyt régen mikor sokat pontyoztam mindig németből vettem ott sokkal olcsóbb volt akkor. Harcsázni is ha veszek vastag méretbe Big Gamet németből szoktam , de legutóbb betáraztam belőle 0,75-ből az kitart még egy darabig mostanában nem rendeltem. Akkor kb féláron volt magyar árakhoz képest. Harcsázó vastagságból is egy rendes fárasztás után akadóban kisebb halaknál is vágni szoktam. Néha 10-15 métert le kell vágni egy 6 kilós harinál is mert akadóból kell kitépni és van felületi sérülés a zsinóron hiába bazi vastag úgy már dobom vissza. Fogyóeszköz. Vagy van egy német zsinór Stroft , amit használtam pontyozáshoz, az egy igen jó zsinór. Sajnálja az ember levágni. Mert hiába baromi jó az is meg fog nyúlni fárasztásnál .

[ Szerkesztve ]

(#88604) Zoli bácsi válasza diablo1984 (#88602) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Az árából kiindulva pont ezt feltételeztem.
Körülnézegettem a neten, Carp Zoom is beújított olcsó feederekből: [link] [link]
Gondolom egyre nagyobb a kereslet az olcsó botokra.... :F
Amúgy vannak új feederbotjaik felsőbb polcon is, ha valakit érdekel.
Jah, Carp Zoomnál ma még 20% kedvezmény mindenre, és 10e. felett ingyenes kiszállítás.
Ha valakit érdekel. Tudom, ugyanúgy átmatricázott kínai cucc, mint máshol, viszont most egész jó áron van minden. Nem profi cuccok, hobbi pecára azért megfelel. :K

őőőőőő..... Engem emlékeztet csak Hirisi s5-re..? [link] :D
Ezt szúrtam még ki az akcióban, újdonságok közt, szerintem ennyiért jó ez a Rod-pod: [link]

(#88605) jackal79 válasza A Zéé (#88583) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi! Meglesem :)

(#88606) jackal79 válasza galervin93 (#88590) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Igen, kizárólag pergettem már több, mint 10 éve. Legszívesebben újravenném a pergető cuccaim, de ez több százezres vagy akár milliós tétel is lehet. Tavalyi éven anyagi szempontból nagyon szarul alakult, ezért nem szeretnék nagyobb kiadásba belemenni. Feeder cuccom van, peca nélkül nem szeretnék maradni, ezért gondoltam, hogy idénre marad a folyóvízi feederezés. Egyébként kedvem is van hozzá.
Boloval már egy ideje szemezgetek, sok YT videót is megnéztem a témában, de ahhoz semmim nincs, mindent meg kéne vennem.
Azért köszi az ötleteket!

(#88607) 4Grider válasza jackal79 (#88584) üzenetére


4Grider
nagyúr

Dunán erős sodrásban két ilyen Korum botot használok. Erősek, jól jeleznek annak ellenére, hogy nem rezgőspiccesek. És egy kicsit nagyobb élmény velük a fárasztás, mint egy Nevis Barbel bottal (olyanom is van, de már csak használaton kívül).

(#88608) eisento


eisento
addikt

El is felejtettem egy kis erdekesseget megosztani a szombati pecarol. sikerult fognom egy ilyen hybrid-et?! kollegammal csak neztunk :D Mutattuk a togazdanak is azt mondta semmi gond a harcsaknak jo kis eleseg lesz :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#88609) Batib


Batib
őstag

Sziasztok! Tudtok javasolni valamilyen horgász irat tokot? A tavaly vásárolt Mohosz tok már szétnyílt a gerincénél. Most rendezgetem a dolgaimat s így tűnt fel.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#88610) 4Grider válasza Batib (#88609) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha minden igaz, jövőre már elég lesz a kártya+személyi önmagában, hiszen a fogási napló elektronikusan is vezethető lesz. Innentől kezdve én már kibekkelném ezt az évet...

(#88611) jackal79 válasza 4Grider (#88607) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi, ez most nagyon jó áron van. Annak idején a spro boton pár spiccet sikerült eltörnöm. Ezekhez könnyen beszerezhető a spicc?

(#88612) jansky1


jansky1
senior tag

Uraim, 20 fok volt a hétvégén. Tavaszi fórum peca? :D

(#88613) 4Grider válasza jackal79 (#88611) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezen nem töröd el a spiccet, mert nem vékony rezgőspicc van rajta (így nem hajlik maga alá). Olyan, mint egy három részes bojlis bot, vagy mint az első feederek, amiken nem volt rezgő. Azért találták így ki az angolok, mert a XH feederek spicce is nagyon víz felé hajlik erős sodrásban. Ez viszont szép ívben hajlik, nem kell annyira megemelni a botot, hogy a zsinórhoz képest szögben legyen a vége.

(#88614) jackal79 válasza 4Grider (#88613) üzenetére


jackal79
aktív tag

Értem. A képen 2 részesnek tűnik. Valójában 3 részes? Szállítás és tárolás miatt kérdezem.

(#88615) 4Grider válasza jackal79 (#88614) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én a 3 részes 390-es linkjét küldtem, amiket én is használok.
Szerk.:
Amire viszont figyelni kell, hogy marha vékonyak a gyűrűk betétei, így normális botzsák kell hozzájuk (és ne verd neki a dunai kövezésnek őket). Nekem még egyet sem sikerült néhány tucat peca alkalmával eltörni, de ha majd látod őket, érteni fogod miről írok.

[ Szerkesztve ]

(#88616) PpenoO válasza jansky1 (#88612) üzenetére


PpenoO
őstag

Mehet, akár nem hivatalos partizán akció is! :)

(#88617) Nerazim válasza 4Grider (#88607) üzenetére


Nerazim
őstag

Mi a baj a Nevis bottal? Nekem is van en szeretem bár tény, hogy a Korum jóval gerincesebb.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#88618) Batib válasza 4Grider (#88610) üzenetére


Batib
őstag

Értem. De akkor is lesz egyesületi területi jegy, akkor én szeretem ha a szabályzat is nálam van. Esetleg napijegy stb. Szóval nekem kéne.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#88619) Grillo válasza horcsog (#88597) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem egy Salomon túracipőm van, direkt melegebb időkre vettem, azt hiszem 21 tavaszán. Súlya alig, tényleg jó nyárra is. Mostanra viszont talpán rece már alig, és pont tegnap szakadt el az egyik fűzőátbúlytató izéje, a belseje is eléggé leharcolt. A kertbe még jó lesz. Ebben mentem teljesítménytúrát, melegben tavasztól őszig ebben voltam melóban is, ami sok mozgást jelent aszfalton, porban, sárban, mindenben. Meg persze horgászni, amikor nem szandálban vagy bakancsban.
Akkor olyan 25k körül volt, ahogy nézem hasnolók most 40k körül mennek.

(#88620) BlackmMmDog válasza PpenoO (#88616) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Szinte minden szombaton kit leszek a Szabadidőben, lehet csatlakozni :P :DD

(#88621) 4Grider válasza Nerazim (#88617) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy seprűnyél, gyakorlatilag csak a rezgő és a befogadó tag dolgozik.

(#88622) aladarazurbe válasza jackal79 (#88578) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Nekem van barbel river-em. Túl rövid az élet ahhoz, hogy ilyen pálcákkal kardozzunk a parton.

Bizonyára egyéb érzékibb megoldás is van a dunai feederre, a lenti volt a kezemben és az itteni kollektívában azt hiszem szgzuri kollegának is van,
olvass vissza, írt már róla. Ne tévesszen meg az 40-100 gr, többet bír:

https://www.walterland.net/termek/manta-evo-xt-feeder-360-h

(#88623) galervin93 válasza jansky1 (#88612) üzenetére


galervin93
őstag

Bár felmerült már Ordas, én azért bedomnám a közösbe a saját - félig-meddig hazai - pályámat. Lőrinci Erőmű tó.
Fővárostól kb. egy órára az M3-ason, majd pár kilométer egy alsóbb rendű úton. Hely megközelíthető autóval, esős időben kicsit necci, bejutni akkor is be lehet, max egy pixit sétálni kell a konkrét helyig. Nagyon jó keszeg állomány, ponty is akad, de nem extrém kockató, inkább egy jól halasított egyesületi víz. Ha van rá igény szólhatok néhány szót az esemény érdekében... Persze csak akkor, ha nincs nagy ellenérzés a rendkívül sikeres szilveszteri peca miatt... :DDD :O ;]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88624) Steady74 válasza galervin93 (#88623) üzenetére


Steady74
Topikgazda

a szilveszteri peca azért belénk égett, idő kell még, hogy feldolgozzuk :DDD

(#88625) jjohn válasza 4Grider (#88607) üzenetére


jjohn
aktív tag

Megnéztem a videót róla meg a leírást, azt mondom remek bot. A bot vég sem durung, biztosan bejelzi a kapást. Maga az hogy progresszív sokat elárul a hajlékonyságáról. Elsőre nekem bejönne folyóvízre. Lehet teszek egy próbát, és veszek a későbbiekben. :R :R

(#88626) jansky1 válasza Steady74 (#88624) üzenetére


jansky1
senior tag

Miért, mi volt? :DDD

(#88627) Grillo válasza jansky1 (#88626) üzenetére


Grillo
senior tag

Semmi. :DDD

(#88628) Steady74 válasza jansky1 (#88626) üzenetére


Steady74
Topikgazda

mi nem volt??? :DD :DDD :D

(#88629) jansky1


jansky1
senior tag

Visszamehetünk Szepire is megkeresni a pontyokat, vagy abuzálhatjátok tovább a keszegeket :D

(#88630) hermanyi válasza jjohn (#88625) üzenetére


hermanyi
őstag

nekem [ez van] Nagy Dunára feederezni . 2x használtam de maga a módszer nem jött be mivel nem tartom nagy élménynek ,hogy a hal mellett egy 120g os kosarat is rángatok vele . Amúgy érzékeny még a gébet is jelzi rendesen .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88631) 4Grider válasza hermanyi (#88630) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezekkel a preston claw feeder kosarakkal jelentősen csökkenthető a kosár alaptömege (persze csak ha a jó felével, a fonott füllel van rögzítve a főzsinórhoz).

(#88632) hermanyi válasza 4Grider (#88631) üzenetére


hermanyi
őstag

ilyet használtam csak nem prestonban :D De kb 4m mély és kb 35m táv nem visszaforgó részen pecáztam és a 120 as is alig ált meg lehajlított fülekkel :) Lapos úszóból kellett a 40g ,hogy tudjak úsztatni (árasztón elég a 25g )

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88633) Zoli bácsi válasza hermanyi (#88630) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ugyanígy vagyok, ha lehet, nem szeretek nagy kosarakat használni, inkább a sodrás széléhez dobok, és a spicc is tartja a kosarat a sodrásban, de 80gr felett már féltéglának érzem a kosarat.
Géb valami mágikus erővel rendelkezik, néha elcsodálkozom, hogy a durung feedereimet micsoda vehemensen rázza egy ebihalnál alig nagyobb kis k...g. ;]
Amúgy rakózol a Dunán, Mester?

(#88634) jjohn válasza hermanyi (#88630) üzenetére


jjohn
aktív tag

Na ez már döfi, ez bot bemutató. Tetszik a bot, még a végén elcsábulok valamelyikre, igaz van botom. De ezek most nagyon megtetszettek. Ez a vadászó, horgászó, gyűjtögető életmód. :) :)

(#88635) jjohn válasza 4Grider (#88607) üzenetére


jjohn
aktív tag

Mekkora szállítási hossza? Nem találtam meg, a kétrészes az 2 m. Köszi.

(#88636) hermanyi válasza Zoli bácsi (#88633) üzenetére


hermanyi
őstag

Rakó és pergetés a nagyvízen . Ritkán nyáron bolo vízben állva :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88637) jjohn válasza jjohn (#88635) üzenetére


jjohn
aktív tag

Közben hosszas kutatás után a 100.-ik oldalon megleltem a 3 részes szállítási hosszát 1,36 m.

(#88638) galervin93


galervin93
őstag

Asszem sikerült találnom végre egy jó minőségű, kicsit mélyebben járó apró cranket az Alin. Szép kidolgozás, jó színek, a csomagolás is szinte a "nagyokat" idézi, nem simítózáras zacsi...

Egyelőre ezek a színek jöttek, kb. a 3 klasszikus.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88639) Grillo válasza galervin93 (#88638) üzenetére


Grillo
senior tag

De akkor ez csak anyahalakra jó, ugye?

(#88640) galervin93 válasza Grillo (#88639) üzenetére


galervin93
őstag

Ebben a mai világban én ezt már nem merném így kijelenteni. :DDD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88641) Steady74 válasza Grillo (#88639) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:DDD :P

(#88642) 4Grider válasza jjohn (#88637) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, a 3 részes 390-es feeder botok 95%-a 135 centi körüli szállítási hosszal rendelkezik gyártótól függetlenül.

(#88643) Grillo válasza galervin93 (#88640) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, majd tavasszal, mikor melegszik a víz....

(#88644) PpenoO válasza galervin93 (#88638) üzenetére


PpenoO
őstag

Nekem egy ilyen, alis képeken "instant get", élőben "mi ez a szar" csalit sikerült vennem :D

[ Szerkesztve ]

(#88645) mdav88 válasza PpenoO (#88644) üzenetére


mdav88
senior tag

Gyereknek hasonlora jott mar csuka meg pisztrang😅

(#88646) sasa311 válasza Steady74 (#88624) üzenetére


sasa311
veterán

Ordason valaki van olyan viszonyba Lajos bácsival vagy Tamással, hogy kinyissák nekünk a tavat? Az hatalmas flash lenne ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88647) diablo1984


diablo1984
veterán

Ringers 6mm-es csoki-narancs wafternek mennyire jó a felhajtóereje? Kinek van vele tapasztalata?

(#88648) iceQ!


iceQ!
addikt

Nash Claw klón, Alis csoportban nagyon vajazzák. A kérdés, hogy a 15-ös amúr alatt meghajlik e :D

6-4-2-es méret (sorrendben)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#88649) Steady74 válasza sasa311 (#88646) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Tamást megkérdezhetem, bár ivócimborák nem vagyunk. De ahhoz, hogy megérje, azért kéne vagy 12-15 fő tutira, ami nem nagyon szokott összejönni.

(#88650) sasa311 válasza Steady74 (#88649) üzenetére


sasa311
veterán

A 10-15 ember még hagyján, a biztosra a necces :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.