Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88301) andrew911 válasza iceQ! (#88296) üzenetére


andrew911
tag

Li-Po vagy Li-ion cuccokból nekem kizárólag Liitokala van, kivételesen pont azt tudja mindegyik akkujuk, amit rászitáznak. A töltő meg majdnem mindegy, ugyanaz a fostalicska TP4056 chip van szinte mindegyikben :(( .

(#88302) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Tudom, mindenhol akció van, meg nekem a FB. dobál mindig reklámokat.
Erre néztem rá: [link] Szerelékes táskának is jó az ár, amúgy azt írják hűtőtáska is egyben, szigetelt, szerintem Aliról nem lehetne ennyiért megvenni.
Hátha valakit érdekel..... :)

(#88303) andrew911 válasza Zoli bácsi (#88302) üzenetére


andrew911
tag

Alin Oxford 1680D a kulcsszó a kereséshez, nekem a szerszámostáskától a piperetáskáig minden abban van és tökéletesen mindenálló (kivéve talán a tűz). A hatékony hőszigetelést én mondjuk fenntartásokkal kezelném egy cipzáros táskánál.

(#88304) diablo1984 válasza sasa311 (#88283) üzenetére


diablo1984
veterán

Visszadobták a rendelésem, hogy nem tudják beszerezni a browning 420ast :O

(#88305) eisento válasza BlackmMmDog (#88287) üzenetére


eisento
addikt

es melyiket hasznalod? Baitbait vagy valami mas markat? :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#88306) BlackmMmDog válasza eisento (#88305) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

igen azt :K
Tüzes Barack - Method Dumbel - baitbait.hu

(#88307) eisento válasza BlackmMmDog (#88306) üzenetére


eisento
addikt

esku rendelek :D kunsag tavan ki fogom probalni :D koszi!
method mixet is hasznalsz vagy csak a csali a tuzes barack?

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#88308) dik


dik
őstag

Mivel a Walterba a nagy táv végett nem jutok el így rendelek pár dolgot. :D Mondjatok valami olyan pelletet ami úgymond a legjobban bevált mindenféle vízen nektek. Kíváncsi leszek lesz-e valami arany középút... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#88309) eisento


eisento
addikt

El is felejtettem mondani, kedden vagy szerdan nem emlekszem bementem itt a helyi horgaszboltba, es vettem haldorados papaya mango waftert, beulok a kocsiba mondom megszagolom mar, olyan avas szaga volt mondom hat ezzel valami nem oke... visszavittem a boltba boltos is nezi szagolgatja aztmondja itt a gyartasnal vmi felrement, tenyleg vmi lehetett mert a lejarat 2025 volt, az osszeset levettek a polcrol. Szoval mielott megveszitek a csalit szagoljatok meg nehogy ugy jarjatok mint en :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#88310) BlackmMmDog válasza eisento (#88307) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

csak a csali tüzes barack, de ha kevésnek érzem a barack mennyiségek, használok még barackos jam-et :DD

#88308dik
SBS M4 és a Ringers csoki-narancsot használtam több mint 20 vízen, sikeresen is :)
Etetőanyag téren meg Aqua pellet és Haldorádó Vad ponty

(#88311) sasa311 válasza diablo1984 (#88304) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem (még) nem. Remélem akkor azért, mert nekem még jutott :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88312) lumpy92 válasza diablo1984 (#88304) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Nekem 360asra azt írja az email, hogy beszállítói visszaigazolásra vár.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#88313) sasa311 válasza lumpy92 (#88312) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem fél órája küldték ezt a 420-asra:

"Rendelése tartalmaz olyan terméket/termékeket, amelyekből a raktárunkban kevesebb található készleten, mint az Ön által rendelt mennyiség. Ezt/ezeket haladéktalanul beszerezzük, ami átlagosan néhány napot vesz igénybe. A beszerzésnek természetesen külön díja nincsen. A termékek megérkezésekor az átvételről vagy kiszállításról informáljuk.
Várható raktárba érkezés:2024-02-12"

Szóval úgy tűnik én jó leszek :DD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88314) diablo1984 válasza lumpy92 (#88312) üzenetére


diablo1984
veterán

Fél órája meg jött egy automata mail, hogy 02.12én érkezik be hozzájuk. Most ezt nem értem, nem kapnak eleget, vagy mi lehet?
sasa311: ugyanezt keptam én is....

[ Szerkesztve ]

(#88315) PpenoO


PpenoO
őstag

Nem rossz ajánlat (nekem 15e forint, másnak nem tudom milyen árat ajánl az ali). 265gr az 5000es + dob és ahogy látom daiwa utánzat.

(#88316) mdav88 válasza PpenoO (#88315) üzenetére


mdav88
senior tag

Valóban nem rossz, ám amennyiben kettőt vennél, van egy hajszálnyival jobb ár itt:
[link]

kb 42 dollárra jön ki darabja

(#88317) PpenoO válasza mdav88 (#88316) üzenetére


PpenoO
őstag

Nekem sajna nem jobb az ár itt.

Lehetne egy közös rendelés, 5 darabnál már 12,3e darabja.

[ Szerkesztve ]

(#88318) mdav88 válasza PpenoO (#88317) üzenetére


mdav88
senior tag

Viszont tudsz többet rendelni, mint egy darab per méret ;) 2db rendelése esetén jár 5%, de nem ad többet 5 darabnál, így 2 darabjával a legjobb lerendelni.
Semmi esetre se forintban fizess, 29 927,31ft dollárból átszámolva (revolut váltással, 357ft/usd alapon)

[ Szerkesztve ]

(#88319) sasa311 válasza PpenoO (#88315) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem ez eleve csak 12e...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88320) PpenoO válasza sasa311 (#88319) üzenetére


PpenoO
őstag

De pótdob nélkül..mennyi a pótdobos 5000es?

(#88321) sasa311 válasza PpenoO (#88320) üzenetére


sasa311
veterán

oh tényleg
A pótdobos 16.780

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88322) PpenoO válasza sasa311 (#88321) üzenetére


PpenoO
őstag

Nah akkor a 12,4e ár bestbuy gyanus. Nekem csak öt darabnál adja ezt a kedvezményt. Mdav88nak 2 darabnál. Én egyre vevő vagyok. ;]

(#88323) sasa311 válasza PpenoO (#88322) üzenetére


sasa311
veterán

A 12e-re nekem azt irja, hogy "1 pieces at most per customer".

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88324) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Ha már kínai orsó, akkor ez mennyire vethető össze egy jobbfajta Shimano orsóval?
[link]

Tiszta Windows rendes ház

(#88325) 4Grider válasza Gyok2 (#88324) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jobbfajtával semennyire. Egy 1+1 csapágyas Shimano Baitrunner St Rb 10000-res orsóval talán, árban legalábbis hasonlóak.

(#88326) Gyok2 válasza 4Grider (#88325) üzenetére


Gyok2
aktív tag

OK, köszi.

Tiszta Windows rendes ház

(#88327) sasa311 válasza Gyok2 (#88324) üzenetére


sasa311
veterán

Egy jobb fajtával semennyire. De egy jobb fajta Shimano mondjuk 70-80k-nál kezdődik....

Ha visszaolvasol itt sokan használjuk a kastking orsokat, nekem pl 5 db van belőle. A nem nyeletos kifejezetten jó, a nyeletos egész jó, de ebben az arkategoriaban kb best buy. Csak drágább (jóval drágább) orsó lesz jobb.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88328) Gyok2 válasza sasa311 (#88327) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Igen, köszi, de akkor inkább költök többet egy Shimanora.

Tiszta Windows rendes ház

(#88329) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Kellene egy bot, kb 10 méteres távra. Keszeg a celhal. Esetleg ez?
KORUM PHASE 1 FLOAT 3,00M 1-15G MATCH BOT

(#88330) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Ahogy nézem inkább pontyos. Valami jól érezhető kis bot kellene. Sajnos spiccbot távon túlra

(#88331) galervin93 válasza Ibituba (#88330) üzenetére


galervin93
őstag

10 méter az még spiccbottal elérhető, feltéve ha nem valami mély bányatóról van szó, ez pont egy kényelmes táv egy 7-es spiccnej. Ha pedig kidejezetten keszeg a cél, akkor szerintem nem érdemes matchbotban gondolkodni.
7 méteres botra 6.5 méternyi zsinórt számolj, ez 13.5 méter, vedd le belőle a vízmélységet (legyen 2 méter), akkor 11.5, meg mondjuk 1 méterre állsz a víz szélétől, akkor 10.5 m. Pont tökéletes. :)
Ilyen rövid matchbot keszeges verzsönben szerintem nincs is. A pellett waggler botok mind pontyosak.
Amennyiben mégis matchezni szeretnél, akkor egy bármelyik 360-390-es finom keszeges pálca lesz a tiéd. De ilyen rövid távra nem kényelmes matchezni (bedobás pl.), én megfontolnám azt a spiccbotot!

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88332) Ibituba válasza galervin93 (#88331) üzenetére


Ibituba
aktív tag

Kb 2 méterre tudom a vizet megközelíteni, viszont onnan 10 el beljebb kellene még pecaznom. Fák alatt nem a legjobb a 7mes spicc. Még felfelé dobnám és hagynám kicsit leusztatni is... Kicsit bonyolult a szitu

(#88333) hermanyi válasza Ibituba (#88329) üzenetére


hermanyi
őstag

Rakos :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88334) Grillo válasza Ibituba (#88332) üzenetére


Grillo
senior tag

Fák alatt a legjobb horgászni. Bármivel. Ott még én is fogok valamit. Többször.

[ Szerkesztve ]

(#88335) galervin93 válasza Ibituba (#88332) üzenetére


galervin93
őstag

Hát ez így necci. Fák alatt egy 390-as match is hosszú tud lenni dobáskor, de még egy 330-as pellet waggler is minimum 4-5 méter teret kíván függőlegesen.
Ha áramlik, akkor lehet egy rövidebb (5 körüli) bolo is jó választás lenne.
Milyen víz ez, vagy melyik pontosan ha nem titok?
Félre ne értsd, nem akarlak feltétlenül lebeszélni a matchről, csak annak is van egy kifejezetten neki való területe, de ez a tíz méter körüli táv még/már pont az, ami úszóval máshogy is megoldható adott esetben (valóban, a hermanyi által ajánlott rakó is megoldás, nyilván egy spicc egyszerűbb, kényelmesebb, a match egy fokkal bonyibb, de még mindig egyszerűbb, ugyanígy a bolo, sor vége a rakó).

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88336) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Nem ragaszkodom a match bothoz. De valami rövidebb orsoval rendelkező, finom megoldás kellene szerintem. Szigetközben sok ilyen csatorna van, fasor közt kanyarog,nem igazán van hely, nagyon Max egy Kis kitaposott beálló jó esetben viszonylag közelebb a vízhez. Ezt kellene megoldanom.

(#88337) aladarazurbe válasza galervin93 (#88335) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Jómagam is horgászom fák alatt 7M spiccel és rövidebb orsós bottal is dunaöbölben, 10-15 méterre.
Bizony ha feljön a víz akkor egyes helyeken nem nem fér el a hosszú pálca, de oldalsó dobással az orsós bot kiadja.

@Ibituba jelzem ugyanilyen botot keresett valaki kábé 2 hete, olvass vissza.

Elnézve az időjárást itt a tavasz a nyakunkon :DD

(#88338) A Zéé válasza Ibituba (#88336) üzenetére


A Zéé
addikt

Kesestem sokáig én is valami hasonló megoldást, sikertelenül. Ilyen rövidebb 3,00-3,30-as , finomabb úszós bot nem nagyon van, de még 3,60-ban sem. A 180-200g-os 330-as botok se épp finom keszegezésre valók szerintem. Plusz akkor még 2 részesek is általában, aztán kardozz a 2 méteres szállítási hosszal...
Nekem most van egy elképzelésem a problémára, de nem biztos, hogy jó lenne, szóval egyelőre nem akarom elpletykálni.

Just a simple Lineman...

(#88339) Ibituba


Ibituba
aktív tag

megoldottam a problémám úgy tűnik. az hogy mi van ráírva hagyjuk.
daiwa megaforce jigger spin 2.6m 3-18gr.
tűspicces, takony végű, könnyű, rövid.
felszerelem, megnézem úszót hogy lehet dobni vele és úgy gondolom kész is a projekt.

(#88340) Sungoo válasza A Zéé (#88338) üzenetére


Sungoo
addikt

330, 10-45 gramm? [link]

(#88341) A Zéé válasza Sungoo (#88340) üzenetére


A Zéé
addikt

Ezek a bombarda botok túl kemények arra, amire nekem is kellene, ezekkel tényleg el lehet hajítani 20-30g-os lebegtető úszókat.
Amire én szánom az az, hogy az ilyen tenyeres keszegeket, meg 20-25 cm körüli domolykókat meg tudjam fogni 2-3 grammos úszóval. Kerestem én is UL/L pergető botokat, de 330-as méretben már nem találtam. 3 m, és alatta meg rövid, mert néhol magas tud lenni a part.

Just a simple Lineman...

(#88342) galervin93 válasza Ibituba (#88336) üzenetére


galervin93
őstag

Aham, ismerős sztori, tisztára mint az Ipolyon. Legjobb, amikor magának vágja az ember az utat, csak egy kis ízelítő, valami ilyesmiről van szó:


Ezek mögött 10-15-20 méterre valahol ott van a víz is. :DD
Na de te tudod milyen ez, azoknak tettem be szemléltetésképpen, akik nem járatosak ilyen helyeken. :)

Szóval ez tényleg nem egyszerű sztori. Próbáld ki a pergető botot, egyébként kíváncsi vagyok sz eredményre, várjuk a tapasztalatokat. Nálunk sokan csinálják az Ipolyon, 240-270-300 körüli pergető botokkal, de azok durung cuccok, ráadásul a végszerelék is "egyedi" - kacsatoll úszó, azaz a tollszárra ráhúzva egy 5-10 gramm felhajtó erejű hungarocell "úszótest" (lehet venni előre formázottat, de sokan maguknak faragják), horogtól arasznyira egyetlen nagyobbacska ólom; az ólom és az úszó közti távolság nagyobbra van hagyva, mint a vízmélység, a függőlegeshez képest 30-45 fokban áll a szerelék a sodrástól függően, a horog pedig a fenéken fekszik. Amúgy meglepően érzékeny, szerintem sokan ismeritek, akik kisebb folyókn pecáztok, főleg az idősebbek. :)

Én amúgy küszködnék a 360-390-es match-csel, a finomságuk + a hosszuk szeirntem kell a könnyű szerelék bejuttatasához, de kíváncsian várom a tapasztalataid, számolj majd be mindenképpen! :K

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88343) sasa311 válasza galervin93 (#88342) üzenetére


sasa311
veterán

Valami nagyon lágy picker bottal nem lehet ezt megoldani? Abból vannak 240-esek és nagyon lágyak is. :F

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88344) @mriya@ válasza Ibituba (#88339) üzenetére


@mriya@
őstag

Akartam éppen írni, hogy valami light pergető lenne a megoldás. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#88345) galervin93 válasza sasa311 (#88343) üzenetére


galervin93
őstag

Teljesen más a működése, teljesen más a karaktere egy matchbotnak és egy feedernek.
A lényeg, hogy az úszós bot néhány grammot fog kilőni 10-20-40 méterre, míg a legfinomabb picker is ennek többszörösét hajítja el. Az előbbi spiccből teszi ezt, utóbbi gerincből. Emiatt lesz teljesen más a működése a kettőnek. Egy finom feedernek, furcsán fog hangzani, de túl lágy lesz a spicce, ami miatt nem lesz pontos, de egy erősebb spicc sem fogja azt a karaktert hozni, ami néhány gramm eldobásához kell. Mert ahhoz némi feszesség kell, éppen csak annyi, ami kilövi azt a néhány grammot, de még nem annyira lágy, mint egy, a kapás jelzésére szolgáló spicc.
Önmagában a "lágyság" sem egy lineáris valami, szóval attól, hogy van egy 15 gramm dobósúlyú pickered meg 15 grammos matched, az a kettő Makó meg Jeruzsálem.
(Én amúgy próbáltam 270-es és 360-as pickerrel is úszózni, nyilván fizikailag be fogod tudni juttatni, bevágsz, kifgod a halat, de nagyon érezhetően nem arra van kitalálva... Fórumpecán kipróbálhatnátok, én szívesen viszek olyan botokat, amikkel talán érezni lehet ezt a különbséget.)
Nem igazán lehet ezt így leírni szerintem, vagy csak én nem tudom, ez is előfordulhat, kíváncsi lennék, hogy ki-hogy látja, aki használja mindkettőt, jó lenne még véleményeket olvasni.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88346) @mriya@ válasza galervin93 (#88345) üzenetére


@mriya@
őstag

De jó, hogy én ilyen tudományos dolgokról sosem tudtam, így vígan úszóztam-pergettem-fenekeztem-feedereztem egyugyanaz bottal.
És láss csodát, működött mindegyik horgászmódszernél. 😄

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#88347) galervin93 válasza @mriya@ (#88346) üzenetére


galervin93
őstag

Ahogyan jekeztem is mindezt.
Természetesen, a 105-ös Skoda meg a Dacia Duster is kivisz horgászni, meg egy Peugeot Boxer is. Ahogy az okostelefon is mutatja az időt, mégis van piaca a karóráknak is. Ecetera-ecetera.
Nekem spec nem elég az, hogy valahol leesik a vízben a cucc, essen oda, ahová én pontosan akarom. Ne csak véletlenül, hanem azért, mert én és a felszerelésem is képes arra, amit kitaláltam.
Valakinek két kutyanyelves dióverő a peca, másnak a rakó, a harmadiknak meg a pergetés 16 különböző bottal.
Ízlések és pofonok, igények stb. Ha valamit jól, mélységében akarunk csinálni, akkor viszont kell az a "tudomány".
Mindenesetre nem vinném el erre a témát, ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88348) Zoli bácsi válasza @mriya@ (#88346) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Régen mi volt?
Lehetett úsztatni egy fenekező üvegbottal is, és mégis fogott az ember halat. Nekem volt egy Szovjet (Nem orosz, akkor még Szovjetunió volt) textilbakelit spiccbotom, mondanám hogy 4m-es, de szerintem csak 3m lehetett, anno hosszúnak tűnt..Na ezt szereltük fel orsótartóval, gyűrűkkel, ezzel úsztattam. Egy mai spiccbothoz képest rettenetes súlya lehetett, mégis jó volt.
Miért, mit gondoltok, 40-50 év múlva mindenki röhögni fog a mostani karbon botjainkon.....Hogyan tudtunk ezzel halat fogni..?
Bár amerre megy a világ, inkább hajlok arra, hogy ötven év múlva nem lesz peca....Mert ami hal marad, az védett lesz.
Igazából annyira kifinomodott a peca, elkülönültek a módszerek..talán túlságosan is. Na, meg van választék, mindenki azt vesz amit akar, van minden, zsé legyen.
Azt gondolom, ha valaki nem akar pénzt beleölni, minden módszerhez felszerelést venni, hobbi pecára teljesen jó egy pergető bot, vagy feeder úsztatni. Esetleg egy rövid, könnyű úszós bot pergetni. Nincs ezzel baj, meg lehet fogni a halat, lényeg, hogy az ember jól érezze magát.

(#88349) demars


demars
addikt

Sziasztok.
Olvasom, hogy téma a horgászkártya megújítása. Akinek nincs e-mail címe ill nem regisztrált a MOHOSZ ooldalán, hogy lehet megújítani?
Én ma igényeltem (újítottam ), de apámnak is szeretném. Nem tudom anno ő hol igényelte, valószínű az egyik közeli egyesületnél. Hozzájuk kell mennie most is?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#88350) Grillo válasza demars (#88349) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát jó kérdés, minden esetre érdemes utána menni, mert most valami olyan is kering, hogy vizsgáznia kell, aki nem regisztrált még a horinfo rendszerbe. Bár szerintem ebből palotaforradalom lesz...
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.