Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88451) jansky1 válasza jackal79 (#88446) üzenetére


jansky1
senior tag

Nagyon sajnálom. Tettél feljelentést? Nincs esély rá, hogy elkapják a tetteseket? Honnan lopták el a cuccokat?

(#88452) jackal79 válasza jansky1 (#88451) üzenetére


jackal79
aktív tag

Tettem feljelentést, de nem látok rá esélyt, hogy valaha meglesz. Társasház pincéjéből vitték el. Peca cucc mellett elvitték az elektromos roller, kisgépeket, összes szerszámot, de még a csavarokat is meg 1 pár gumicsizmát, ezzel nem tudom, hogy mi volt a tervük.

(#88453) Steady74 válasza jackal79 (#88452) üzenetére


Steady74
Topikgazda

ki tudott oda bejutni? kinek volt kulcsa?

(#88454) dik válasza Steady74 (#88450) üzenetére


dik
őstag

Ennyire azért nem haver ott pecázak nála és hülyére vásároljam magam nála... ;] :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#88455) Steady74 válasza dik (#88454) üzenetére


Steady74
Topikgazda

A Mester azért vett direkt aromát, hogy dedikáltassa, amúgy nem szívleli DG-t, de tényleg jó fej volt akkor. Szerintem az volt az az idő, amikor nagyon jó rakós pecákat nyomtunk ott, mert nem ívott le a ponty és nem volt tele az ezüst tó ilyen arasznyi potyeszokkal.

(#88456) dik válasza Steady74 (#88455) üzenetére


dik
őstag

Az se semmi nem szívleli, de dedikáltat. ;]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#88457) jansky1 válasza Steady74 (#88455) üzenetére


jansky1
senior tag

Ennyit az elméletről, hogy direkt szaporodásra nem képes pontyokat telepítenek Magyarországon. :U

[ Szerkesztve ]

(#88458) sasa311 válasza jansky1 (#88457) üzenetére


sasa311
veterán

A pontynak több száz hibrid variációja van ma... Nem mindenre igaz minden.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88459) Steady74 válasza jansky1 (#88457) üzenetére


Steady74
Topikgazda

pont ott voltunk talán 3 éve fórumpecán, mikor úgy verte a ponty a nádat mint az állat, láthatóan ívtak, de a legnagyobb nyugodtsággal mondta a halőr, hogy ááá ezekből úgysem lesz utódlás.

Narrátor: de lettek.

(#88460) mdav88


mdav88
senior tag

Nos, megjottek a Xenos botok, alig várom, hogy összevizezzem őket :D Majd dobok képet hogy görbül :)
Elég finom, légies pálcák, várom rájuk a kínai orsókat, meglátjuk együtt hogy muzsikálnak :)

(#88461) iceQ! válasza Steady74 (#88459) üzenetére


iceQ!
addikt

Ahogy a nagyon kérdezik: "Mibű gondolta, hogy nem lesz?" :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#88462) dik


dik
őstag

Na szép most megjött a futár és mégiscsak lett az a termék amit a telefonon azt mondtak nincs(egy része). Szóval én már nem értem Tomiékat. Dumálnak világnak. Na jó persze van még így is ami kimaradt...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#88463) horcsog válasza Zoli bácsi (#88422) üzenetére


horcsog
tag

A csalit megnézve és a leírását elolvasva ez keltette fel a figyelmem.

"A Balatonon kosárral dobáló sportársaknak még egy apró segítséget nyújtanék. Sokan a könnyen kioldódó etetőanyagokra esküsznek a Balatonon, de a közel 27 éves balatoni pecám alatt a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy legtöbbször pontyra a keményre begyúrt etetőanyag hozza az áttörést. Ennek az az oka, hogy a sok vízalatti áramlat, és az apró halak a könnyen kioldódó etetőanyag szemcséket hamar összecsipegetik, és utána olyan mintha ólommal, vagy üres kosárral dobálnánk őket. Ezen felül a pontyok egy nehezebben oldódó etetőanyagra, vagy pasztára erősebben szívnak rá, és ezért a kis könyített csali szinte a hal tudta nélkül repül bele a szájába. A Balatonon a wafters csalik a pasztákkal kombinálva nagyon eredményesek tudnak lenni."

Erre hívnám fel a mai modern pontyhorgászok figyelmét. :) Ez minimum olyan fontos ha nem fontosabb mint az, hogy mi kerül a kosárba sensas vagy házi kukoricadara. Nem csak a Balatonon igaz ez hanem nagyjából a fenekező pontyozás 1x1 alapja. Ha valaki erre adja a fejét. :) Fontosabb lesz mint az ilyen olyan wafters vagy a gyöngykukorica, vagy más a millió csaliból. Nézegetve felénk ahogy emberek pontyoznak nem biztos sokaknak sikerül ezt a leírásban apróságnak említett dolgot átugrania. Aztán csodálkozás van , hogy lehet mellette mezei kajával is alázzák a legmenőbb etetőt pedig Döme Gábor is a halastóból tudott vele pontyokat fogni. :)

[ Szerkesztve ]

(#88464) lumpy92 válasza lumpy92 (#88442) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Telefonon hívtak, lemondták, nem tudják beszerezni.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#88465) horcsog válasza horcsog (#88463) üzenetére


horcsog
tag

Egyébként szerintem nem csak az áramlás, meg az apróhalak , meg a Balaton speciális hullámzása stb. Azért merem ezt mondani mert egy kis tavacskában is ez működik. Szerintem leginkább azért mert egy ilyen kajával a kosárban a ponty ha enni akar oda kell egészen a kosárhoz mennie, és a csali ott van minimális előkehosszal. Ez kb egyenlő azzal fel is veszi. Nem ilyen kajával meg nagyobb területen lesz a cucc és még az előkehossz miatt ki tudja hol a csali. Egy olyan vízben ahol nem sok ponty van ez az "apróság" elég egy nullázáshoz akár. Ahol meg sok van ott elég hamar látszik az előnye. Hideg víznél pláne.

(#88466) horcsog válasza jackal79 (#88446) üzenetére


horcsog
tag

B+ ez a méreg. Nekem is a horgászcuccaim egy része a garázsomban polcokon van. Párszor már megfordult a fejemben nem nagy mutatvány feltörni a garázsajtót . Műcsalis láda is dobozok is sokszor csak kirakom a kocsiból a polcokra nem pakolom rendesen el. Csónakmotor is ott van általában.

Talán ha ilyen ritka csalik is vannak benne valahol felbukkan.

(#88467) A Zéé válasza dik (#88462) üzenetére


A Zéé
addikt

nekem azt mondták, hogy ma feladják a csomagom második felét is. :Y
Nem tudom, hogy a GLS, vagy ők szabták el, nagyon nem is érdekel, csak remélem ezt már tényleg megkapom.

Just a simple Lineman...

(#88468) sasa311 válasza lumpy92 (#88464) üzenetére


sasa311
veterán

Fecapeca nekem ma feladta a 420-asokat, elvileg holnap érkezik, kíváncsi vagyok :DD

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88469) lumpy92 válasza sasa311 (#88468) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Én is onnan nézem most a helyettesítést, köszi azt a tippet (is)!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#88470) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Először is: Aki le-kényszer-vásárlóz engem, azt Hermanyi mesterrel szigorú pillantásokkal tarkítva nyakon vágatom. (Ha a mester teszi, akkó' nem tudom mi lesz... :F )
Tőletek kaptam el a betegséget most, vásároltok össze-vissza, irgum-burgum! :((( :) :D

Na, Szákó mesternél 20%-os akció van, meg volt karácsonyról egy 10 ezres utalványom, ide tartogatva..... Átbicikliztem a bótba.
Körbenéztem.
Emlegettétek már ezt a botot, nekem nagyon megtetszett így megtapogatva. Akcióban, utalványt ellőve alig több, mint egy tízesbe volt. Ilyen finom pálcám nem volt még.
Ha a képen nem látszana, őt "tettem magamévá": [link]
Erre valami príma kis orsó kellene, negyvenes maximum...Ugye?
Egy Sensas bot volt hasonló, árban, dobósúlyban is. Szákó mestertől kértem tanácsot, ezt ajánlotta, hogy feszesebb. Tudja, hogy finom pecára veszem, de azt is, hogy beugrik ponty, amur, azt mondja ez nekem jobb lesz. Hát merjek én nem szót fogadni egy olyan embernek, aki mindig az újságból mosolyog rám..? (MAHOR) :D

Jön a tavasz, kitartás, ház előtt, most:
Szerk: Jobbára javítás, betűket hagyok ki, kéne szemüveg, egyre jobban....

[ Szerkesztve ]

(#88471) mdav88 válasza lumpy92 (#88469) üzenetére


mdav88
senior tag

Szívesen :DDD

(#88472) diablo1984 válasza sasa311 (#88468) üzenetére


diablo1984
veterán

az ott a 150 grammos igaz? Majd írd meg, hogy mi a véleményed róla, mert a 120as után most ezzel szemezek.

(#88473) lumpy92 válasza mdav88 (#88471) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Bocs, lehet, hogy valóban téged illet!:DD

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#88474) sasa311 válasza diablo1984 (#88472) üzenetére


sasa311
veterán

Igen 420/150

Ha megjön holnap beszamolok róla!

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88475) A Zéé válasza A Zéé (#88467) üzenetére


A Zéé
addikt

jól alakul az idei szezonkezdés, a walterék elfelejtik feladni a horgászbotot, az egyesületnél elfelejtetik megújítani az engedélyem...
Végülis nem terveztem mást, mint egy kikötői keszegezést holnap arra a 4-5 órára, amíg várnom kell Balatonbogláron... Fergeteges.

Just a simple Lineman...

(#88476) Grillo válasza A Zéé (#88475) üzenetére


Grillo
senior tag

Marad a kocsma... :DDD

(#88477) dik válasza Grillo (#88476) üzenetére


dik
őstag

Úgy úgy... ;] :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#88478) jackal79 válasza Steady74 (#88453) üzenetére


jackal79
aktív tag

A lépcsőház folyamatosan zárva van + a pince folyosó is, de ide a lakóknak van kulcsa. A pincéhez viszont csak nekem volt.
Tettem feljelentést, de a rend őrei nem voltak túl aktívak :)
Na mindegy, ezt már veszteségként elkönyveltem, apránként újraépítem a cuccaim. Peca forever

(#88479) A Zéé válasza Grillo (#88476) üzenetére


A Zéé
addikt

február 9-én, a Balaton parton? Impossibru :U

Just a simple Lineman...

(#88480) hermanyi válasza Zoli bácsi (#88470) üzenetére


hermanyi
őstag

3000 res tekerő bőven elég rá . Elvileg nekem van is idehaza a fiokban elfekvőben.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88481) jackal79 válasza horcsog (#88466) üzenetére


jackal79
aktív tag

Nagyon bosszantó, de rohadjanak meg a pecától nem veszik el a kedvem :)
Apránként újraveszek mindent.
A helyedben raknék fel mozgásérzékelős kamerát. Pl egy ilyet: [link]
De a drágább cuccokhoz tudsz rakni GPS jeladót is, akár egy horgásztáskába is bele lehet varrni. Ezt az egyik ismerősöm mondta, aki elég drága bicókat használ. Vagy még az is opció, h áramot vezetsz a kilincsbe :DDD
Én is már csak így utólag okoskodok...

(#88482) saen válasza jackal79 (#88481) üzenetére


saen
veterán

Áram miatt csak te kerülehtsz bajba... Én személy szerint a lakásban tartom a cuccom érdemi részét, nem véletlenül. Ami a garázsban van az ami büdös, pl szák, matrac és ilyenek.

Egyébként ez nekem is rémálmom, hogy egyszer kifosztanak, pedig annyira nincs is sok cuccom, meg azért van benne kínai is bőven. De azért az összes apróságot újravenni is egy vagyon, nemcsak a botok, orsók.

(#88483) jackal79 válasza saen (#88482) üzenetére


jackal79
aktív tag

Áramot viccnek szántam ;)

(#88484) sasa311 válasza sasa311 (#87445) üzenetére


sasa311
veterán

Erre esetleg valaki? Hermányi? :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88485) Steady74 válasza sasa311 (#87445) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Jövő pénteken Szilárdtól meg kell kérdezni.

(#88486) sasa311 válasza Steady74 (#88485) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem pénteken sajna meló van :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88487) Grillo


Grillo
senior tag

Régen minden jobb volt...

(#88488) Steady74 válasza Grillo (#88487) üzenetére


Steady74
Topikgazda

de jó kép!! imádom az ilyen retro képeket, visszarepít kicsit az időben.

(#88489) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na, most ráfaragtam az online rendelésre......
Volt egy 4e. ft-os ajándék EMAG kuponom, nem tudtam mire ellőni, rendeltem egy power bankot, a régi úgyis lassan meghal. De 10ezres rendelésre lehetett minimum felhasználni, úgyhogy a kisebbik Xiaomi power bank kiesett, a nagyobb, 20e. MAH kapacitású szállítással túlment a kívánt összegen, lefogták a kupont, ezt tudtam rendelni. Tegnap este rendeltem, most hoztam el a csomagautomatából.
Na, én ezt a hátizsákomba be nem teszem, fél kiló. Ezt nem néztem meg.....Mint egy féltégla....Ki sem bontottam, passzolom el,. vagy nekiadom a csajoknak, de ez nekik sem hiszem hogy kell. Rendeltem volna én hülye 2 kisebbet.......
Az eddigi 10e MAH Alcor 180gr volt......
Mondjuk ez a horgászhelyen szerintem egy 100w-os égőt is elhajtana egész éjszaka. ;]

(#88490) hermanyi válasza sasa311 (#88484) üzenetére


hermanyi
őstag

[Parancsolj] létezik folyékonyba is

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88491) sasa311 válasza hermanyi (#88490) üzenetére


sasa311
veterán

:R

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88492) galervin93


galervin93
őstag

Tegnap megvolt az év első keszegezése, nem volt rossz peca, szép napos idő, egy mellény és egy rövidujjú elég volt. Csipegetett a keszeg, de a végére elmaradozott, lefinomítottam 10-es előkéig, 18-as horogig,, nyilván mikor jön a ponty, ha nem erre a cuccra... :D Nincs erőgumi a fonott zsinóros szerkóban, így az apró, könnyű horog sajnos nem bírta, kiegyenesedett (bár gyanús hogy heggyel fogta a halat, az sem segített).
Ma már sokkal borongósabb idő volt (bár a képen, a legelején még sütögetett a Nap, később teljesen beborult), cserébe a szél egy jottányit sem gyengébb, élénk szembesuélben pecáztam, hát maradjunk annyiban, nem volt melegem...
Ellenben a halak nagyon éltek, szó szerint az első dobás halat adott, és gyakorlatilag az összes dobásra volt érdeklődő, nyilván nem mindet sikerült megfogni, de 3-4 percenként szákba tereltem egy halat. Karika és dévér volt terítéken. Az előke hosszát 80 centiig kellett növelni, hogy relatíve stabilan meg tudjam fogni a denevéreket, 0.12/16 voltak a nyerőszámok. :) Csaliból a két szem pinki működött, bár adott halat az egy szem csonti, az egy csonti egy pinki kombó, illetve a fél trágya gili is, de toronymagasan a két rózsaszín lárva adta a leggyorsabban és a legtöbb halat. A végére még egy kis potyka is befigyelt. Isteni jó pörgős peca volt, szinte nyári ütemet lehetett horgászni. Soha rosszabbat. :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88493) Grillo válasza Steady74 (#88488) üzenetére


Grillo
senior tag

Amikor még a kárászok is szálkamentesek voltak :DDD

(#88494) Steady74 válasza Grillo (#88493) üzenetére


Steady74
Topikgazda

igen, nem akartam rossz lenni és bedobni ezt, bár lehet, hogy irdalva tették ki a placcra őket.

(#88495) sasa311


sasa311
veterán

Hát itt meg mi történt :F

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88496) mdav88 válasza sasa311 (#88495) üzenetére


mdav88
senior tag

Na, pont akartam írni....
Sajna már várható, illetve tudható volt. A környéket megvették, hatalmas logisztikai és raktárüzemeket húznak fel köré, és a tó mint olyan átmegy tüzivíztározóvá. (hacsak egyszer nem töltik fel és épül rá raktár...)

A mikort viszont nem tudták megmondani még decemberben sem. Hát most jött el az ideje.

Hozzá kell tenni, hogy bármennyire is szerettem ide járni, az elmúlt időszakban nem lehetett normálisan kikapcsolódni a giga forgalom és a folyamatos építési zaj miatt. Ezt leszámítva nagyon sajnálom, mert nekünk egy lépésre volt, sokat jártunk, és jól is éreztük magunkat.

(#88497) A Zéé


A Zéé
addikt

egy dolog vigasztal kicsit, nincs az a kimondott horgászidő.

Bár azért csak eltöltöttem volna azt a 2-3 órát bottal a kézben.

Just a simple Lineman...

(#88498) 4Grider válasza A Zéé (#88497) üzenetére


4Grider
nagyúr

Holnap reggel menj ki, jó idő lesz, a szél csak délutánra fog felerősödni.

(#88499) VFR800 válasza Zoli bácsi (#88489) üzenetére


VFR800
lelkes újonc

Az eMag a visszaküldésekkel vagy cserével kapcsolatban elég rugalmas. Akár easybox-ban is visszaküldheted (ha jól nézem amit vettél 30 napos indoklás nélküli elállás van rá). De szerintem hívd fel az ügyfélszolgálatukat és kérdezz rá hogyan tudod kicserélni legegyszerűbben és legolcsóbban neked tetsző cuccra. Persze a szállítási díj bukó, de jobb mintha csak a polcot melegíti a "féltégla". Ha meg van a közelben boltjuk (volt extrem digital is az lett) akkor személyesen is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#88500) Zoli bácsi válasza VFR800 (#88499) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszi, melóba vagyok, 2 kolléga is jelezte, hogy átveszi új áron, a szállítást bukom, ami minimális. (690 FT). :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.