Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88651) mdav88


mdav88
senior tag

Megjöttek a Seaknight WRIII azaz, Windrunner orsók, ez első blikkre elég jó vétel volt. Teljesen minőségi érzet, sima futás, jó súly jellemzi őket. Zsinórt is jól rakja, féknek is jó a hangja. Ja, és bontható a fékcsillag, ha átalakítanád gyorsfékesre. (bár így is elég jónak tűnik a karbonlamellás fék)

[ Szerkesztve ]

(#88652) PpenoO válasza mdav88 (#88651) üzenetére


PpenoO
őstag

Orsószervizesnél volt alkalmam kézbe fogni, mert vett magának egy pár 5000eset. Elég fullos volt így kézben áttekerve, igaz ezek már tuningon átesett példányok voltak. Szerinte jó alapanyag, megmunkálás és csapágyas a fogantyú tengelye is. Szétszedte és csak a csapágyakat kellett cserélni, azok gyenge minőségűek voltak. Illetve tett bele még kenőanyagot is mert az sem volt benne. Azt mondta így már simán eléri a 70-80ezres kategóriát.

(#88653) Batib


Batib
őstag

Ma megérkezett az uj horgászkártyám. Asszem január 10. környékén igényeltem.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#88654) galervin93 válasza Batib (#88653) üzenetére


galervin93
őstag

Nekem is megjött már pár napja.

"Ki is próbáltam" ma, ökör nagy szembeszél, nyilván az istenbarma ilyenkor megy ki horgászni... De szanaszét fogtam magam, 2-3 perces ütemre húztam a halat, pár karika, szép dévérek, kisponty hegyek (vagy 10 darab, ilyen 30-50 dekásak), és egy meglepetés törpeharcsa. Ilyen hideg vízben ritkán szokott jönni, meglepődtem.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88655) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na, én 3.-án igényeltem, és még semmi. (Horgászkártyára reagálva)
Bár lehet megjött, asszonyt két napja nem láttam, akár félre is tehette valahova...(Nem vagyunk haragban, én reggel leléptem 24-ből, ő már arra elment melóba, nálunk megszokott.)

(#88656) @mriya@ válasza Batib (#88653) üzenetére


@mriya@
őstag

Az enyém tegnap érkezett meg.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#88657) Batib válasza Batib (#88653) üzenetére


Batib
őstag

Helyesbítek. Január 3.-án igényeltem. Most néztem meg a horgászjegy.hu-n.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#88658) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na, asszonynál volt a boríték, megjött a január 3.-án regisztrált horgászkártya.

(#88659) Spoon16


Spoon16
tag

Detto,nekem is megérkezett tegnap előtt. Január első hetén igényeltem. Nem vártam meg,van már pár x a naptárban de halat még nem láttam idén. Felénk a Tisza kéthetente ára,mire pont letisztulna kezdi elölről.

(#88660) BlackmMmDog válasza Batib (#88653) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Nekem is ma jött meg. Jan. 15. igénylés.

(#88661) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Egy dunai feeder horgászatot mennyiből lehet megúszni? Gondolok itt min 2 kg etetőanyagra, csontira (olyan mennyiség, h a kosárba is jusson), kukorica, föld, stb. Bocs a hülye kérdésért, de szeretek előre kalkulálni.

(#88662) Zoli bácsi válasza jackal79 (#88661) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem:
Etetőanyag, legolcsóbb, kb 2100ft/3kg. Jobb minőségűből 2, még jobból 1 kg ennyi.
Csonti fél liter kb 1500 ft.
Kukorica: Csemege, fagyasztott 7-800 ft/kg. Konzervkukorica 350ft/doboz.
Földnek szerintem jó a vakondtúrás.
Én teszek bele süllyedő angolmorzsát, k..ra fölment, kb 800ft/ fél kiló.Opcionális
Valami aroma esetleg: 800ft/flakon, opcionális
Üzemanyag kb 605 ft/l.
Sör: 300-350ft/flakon.
Nem venni jegyet, futás az ellenőr elől, megfizethetetlen. ;)

(#88663) hermanyi válasza Zoli bácsi (#88662) üzenetére


hermanyi
őstag

nagyduna akkor 1 kosár nem elég tuti bent marad vagy 2 :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88664) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Majdnem kiesett a reggeli kávé a kezemből, Döme mester a pergető bizniszbe is beszáll..?
[link]

(#88665) 4Grider válasza Zoli bácsi (#88664) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ennek a jig fejnek én biztos nem leszek vásárlója. Lemaradt róla a lényeg...

(#88666) saen válasza Zoli bácsi (#88664) üzenetére


saen
veterán

Régen is árult már jigfejet saját márkában, nem újdonság. Ráadásul elég gagyi az a VMC horog amit választott...

(#88667) galervin93 válasza Zoli bácsi (#88664) üzenetére


galervin93
őstag

10+ éve is volt már neki asszem.
De így ránézésre ez a jig n+1 címke alatt megtalálható a boltokban, ahogy saen is írja, mondjuk másoknál nem fog ilyen vastagon a ceruza... :DDD :N

---

Idén megpróbálkozok a szokásos fotók mellett/azon túl más formátumban is megörökíteni a pecáimat, íme az első videós próbálkozás. Lesz ez még jobb is, minőség elég ergya, hanghoz kelleni fog mikrofon, egyelőre kb. out of box felvételek, de majd elmélyedek jobban ebben a műfajban is. :) Ez most így elég uncsi, ülős peca nem valami izgalmas, a későbbiekben elsősorban pergetős videókat tervezek készíteni, meg egyéb, látványosabb pecákat (match, bolo), illetve idővel lesz alámondás is, mit-miért-hogyan, vagy csak egyszerűen ha beszélhetnékem lesz. :DD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88668) jansky1 válasza galervin93 (#88667) üzenetére


jansky1
senior tag

Hajrá, akkor a beszámolók mellé várjuk a videókat is ezentúl :)

(#88669) Sungoo válasza galervin93 (#88667) üzenetére


Sungoo
addikt

Pöpec! Az óra Zeblaze? Vagy Amazfit?

(#88670) Zoli bácsi válasza galervin93 (#88667) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Megnézném, tedd csak ide a linkeket! :K
Csak vigyázz, mit töltesz fel, úgy ne járj mint a "cicás dadus" ;]

Gondolkodtam én is egy akciókamerán, felvenni a Rábán amikor órákig mozdítás sincs, aztán tizedmásodperc alatt kirepül a bot szinte (ki is repül, ha nem elég laza a fék) a tartóról. Márna szokott ilyet csinálni.

(#88671) Spoon16 válasza galervin93 (#88667) üzenetére


Spoon16
tag

Jó ötlet,kíváncsian várom !
Milyen kamerát használsz ha szabad kérdezni?

(#88672) andrew911 válasza galervin93 (#88667) üzenetére


andrew911
tag

Köszöntelek benneteket a mai videóban, az akuális adásban áttekintjük az új byDöme TF Series World Champion Royal Gold botokat és a hozzájuk tartozó orsókat, de először is bekeverünk egy kis kék fúziót! :DDD

(#88673) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Áprilisban megyek 1 kárász és keszeg fogó versenyre.
A tóban rengeteg keszeg van, lényegesen kevesebb kárász, és csak az össz súly számít!
Külön nem kárászoznék, inkább rámennék a keszegre, így a kukoricás dolgot elengedném...
Ti mivel próbálkoznátok? Etetőanyag és csalitéren szeretnék inkább segítséget kérni, a felszerelés az már össze állt nagyjából..
Ha esetleg van ilyen versenyről tapasztalatotok, azt is szívesen veszem, ha megosztjátok

:R

(#88674) sasa311


sasa311
veterán

Na hát hétvégén jó szar idő lesz úgyhogy én rá is próbálok a szezon első busázására. Szinte borítékolható a betli, de ettől lesz még értékesebb ha fogok valamit :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88675) PpenoO válasza forras2 (#88673) üzenetére


PpenoO
őstag

Szilárd vagy Marcel Van Den Eynde (VDE) etetőanyagokkal nem tudsz nagyon mellényúlni. Illetve az agyagos adalékot imadják. Csali valami jó édes legyen, akár 8-9mm-es popup. Szakik meg majd megmondják hány pinki, csonti, szúnyog, vágott giliszta kell még (rsdn nekem sima csali + etetőanyaggal is megy).

(#88676) Sungoo válasza forras2 (#88673) üzenetére


Sungoo
addikt

Sokat segítene a hozzáértőknek (ergo nem nekem), ha a módszert is elárulnád. Feeder, spicc, rakós, match? Gondolom nem teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#88677) lumpy92 válasza sasa311 (#88674) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Hajrá! Megköszönöm, ha majd beszámolsz, hogy ment! Idén tervezem kipóbálni először a busázást, csak még várom a futárt, hogy hozza a rendelt motyót.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#88678) jackal79 válasza Zoli bácsi (#88662) üzenetére


jackal79
aktív tag

Ez így azért vállalható :)
2-3 kg etetőkaját azért illik beszórni 1 pecánál?

(#88679) saen válasza jackal79 (#88678) üzenetére


saen
veterán

Feederhez nem feltétlen kell sok kaja. Ütemet kell horgászni, pár perceset, ami bemegy így kosárral az azért nem olyan sok szerintem. Etetni sokat sekély részen sok értelme nincs, mert az első hajó elmossa, inkább folyamatosan menjen be a kaja a kosárral.

(#88680) sasa311 válasza lumpy92 (#88677) üzenetére


sasa311
veterán

Ha megjönne szombatig szívesen várlak ha csatlakoznál. Mondjuk Februrában a fogás esélye igen csekély, de a technika ugyan az ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88681) A Zéé válasza jackal79 (#88678) üzenetére


A Zéé
addikt

én 2 kiló kajához szoktam érzésre 1-1,5 kiló földet keverni, általában szokott maradni belőle.
Adaléknak sárga+piros angolmorzsa, 4 milis halibut pellet 1-1 nagy marékkal. Plusz még csonti 2 nagy dobozzal (az sztem olyan 2-3 deci lehet amúgy). Néha sajtliszt vagy darált kender vagy főtt magmixből valamennyi. Az ilyen szirupos trutyikból nem nagyon szoktam használni.

Just a simple Lineman...

(#88682) Steady74 válasza A Zéé (#88681) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Tökéletes tippek!
Kérdés a technika, bár az alap szerintem, hogy tavasszal, hideg vízben kevés alap és folyamatos, de kis adagos utánpótlás kell élőanyaggal. Feedernél kb 5 perces ütem, spiccbottal meg kb 5 percenként kicsi ráetetés. Az etetőanyagba kell lösz, vagy föld kérdés milyen mély a víz, angolmorzsa és aroma.
Pinki elég szerintem ilyenkor ha nem akarsz szúnyoggal bíbelődni. Ha úszózol, akkor az ereszték 5-6 cm-rel legyen rövidebb mint a mélység az elején.
Melyik vízre mész?

(#88683) lumpy92 válasza sasa311 (#88680) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Pont hazautazok a viharsarokba, de szavadon foglak, egy másik alkalommal szívesen csatlakoznék.:))

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#88684) hermanyi válasza saen (#88679) üzenetére


hermanyi
őstag

Azért ha elmegy egy jobb hajó lehet újra berakni az alapot, ha sekély ha mély tök mindegy :D És ez eszi a kaját .

#88682Steady74 olvas vissza amúgy Dunáról volt szó

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88685) Steady74 válasza hermanyi (#88684) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Összezavarsz. Nem ez volt az eredeti témanyit? :F

(#88686) iceQ! válasza lumpy92 (#88683) üzenetére


iceQ!
addikt

Az a Körös lesz,, ha jól sejtem. :)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#88687) hermanyi válasza Steady74 (#88685) üzenetére


hermanyi
őstag

#88661jackal79

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88688) Steady74 válasza hermanyi (#88687) üzenetére


Steady74
Topikgazda

jogos. Sry :R forras kollégának akartam válaszolni

(#88689) galervin93 válasza Sungoo (#88669) üzenetére


galervin93
őstag

Őszintén szólva annyira nem emlékeztem rá, hogy meg kellett néznem - Honor Watch ES. Nem használom semmire, csak ilyen pecán időzítőnek (konkrétan csatlakoztatva sincs telóhoz, a kijelzett idő sem valós, igénytelen vagyok - rezegjen a beállított idő lejártakor és pont :DDD).

Spoon16
SJCAM S8 Pro. Majd kipróbálom mit tud nagyobb felbontással, a fenti vidi csak sima 1080p, de majd megnézem mit tud 2.7k meg 4k-ban.

andrew911
Na az biztos nem :DDD, és nem Döme miatt, hanem mert engem nem izgatnak a márkák, ez szórakoz(tat)ás. Magamnak, nektek, ismiknek...
Amúgy van ebben potenciál YouTube/Insta/TikTok vonalon, de egyelőre nem tervezek influenszerkedni. :D Aztán amúgy ki tudja, szűk piac (a peca), de egy frappáns megjelenéssel még az is lehet, hogy van realitása a dolognak.

forras2
Nem a kaján fog múlni. A verseny leírása alapján azért nem lesz itt öldöklő küzdelem, szóval ha nem Bakó Petik ellen kell küzdened, akkor nem a kaján fog múlni. Persze egy VDE G5 jó alap, fele-fele löszös agyaggal mondjuk. Csali: pinki (élő a horogra, fullasztott a kajába), trágyagili (horogra és vágva a kajába), csonti (nem kell sok, pár szem próbálkozni), apró szemű csemege (csak horogra). Ha hardcore vagy és nem sajnálod: szúnyog horogra és kajába.
Én hosszú előkével feedereznék a helyedben, talán így a legkönnyebb stabilan sok keszeget fogni. 15-20-25 méterre, 2-3 perces ütem.
Nyilván vakon nehéz pontos tanácsokat adni, mert mondjuk ha kesz egy szeles időd és áramlik a víz, akkor lehet teljes öngól pl. a lösz mert elviszi sz egészet a víz. Millió ilyen apróság van. Melyi vízen lenne a verseny?

jackal79
Dunai feederhez: minimum a kaja fele föld legyen, de az se baj ha több. Legolcsóbb kaja is jó. Angolmorzsa, búza, csemege mehet bele bőven. Csontit ne sajnáld, minél több annál jobb. Áztatott kenyér elfeledett, de nagyon jó cucc, rostán átnyomva aranyat ér!

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88690) vidaila


vidaila
aktív tag

Sziasztok. Szeretném kiprobálni milyen pergetni. Szeretnék venni kezdésnek (korai bohockodásnak) valami kezdő szettet de valami ''bevezető'' áron. Van valamilyen ajánlott kezdő szett? Szemezgettem a kamasaki thunder spin 240 kezdő szettel, nem tudom ajánlott e, kb 20ezer forintig bezárólag. Esetleg valami külön orsó és bot ajánlat is jöhet, az apró cikket úgy is meg vennem külön is. Egyelőre nem szannék többet rá, beakasztani/szakítani, próbálgatni pont elég a keret 😁
Jah és tóra, legfeljebb csatornára

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#88691) saen válasza vidaila (#88690) üzenetére


saen
veterán

Jajj, ilyen Kamasaki és társai nagyon felejtős, főleg 240-es hosszban. Biztos út a felé, hogy soha ne akarj pergetni. Ha ennyire olcsó kell, akkor irány a kedvenc horgászboltod, mondd el azt amit itt leírtál, max 2m-es botban gondolkozz és ajánljanak valamit. Kicsi, könnyű, finom cuccot vegyél, semmi durung. Ami élőben megtetszik azt vedd meg. Műcsaliban is apróságokra koncentrálj, ne a nagy csalikra, kezdőként nem érdemes szenvedni velük.

Arra számolj, hogy bármit veszel, ha megtetszik a pergetés hamar le fogod cserélni. Emellett a tó nehéz terep mindig csónak nélkül, csatorna jobb választás, még így látatlanban is.

(#88692) Zoli bácsi válasza vidaila (#88690) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Részemről, kezdő szett ajánlat: [link] Ebből a botcsaládból van hosszabb, nagyobb dobósúlyú is. Orsó: [link]

(#88693) jansky1 válasza vidaila (#88690) üzenetére


jansky1
senior tag

Ezeket a botokat szokták dicsérni, szerintem jók lehetnek, ráadásul áruk is elég jó.

(#88694) vidaila


vidaila
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a hasznos javaslatokat és tanácsokat!

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#88695) Spoon16 válasza vidaila (#88694) üzenetére


Spoon16
tag

Olcsóbb botokból az Okumákat szokták még dícsérni. Nekem egy Wave Power van, 210 hosszban, asszem valami 4-15 gramm dobósúllyal, én nagyon szeretem. Finom érzékeny a spicce, simán tudok vele sügerezni is, de a balinokat is nagyon ügyesen lehet vele kergetni.
Ő az: [link]

(#88696) forras2 válasza galervin93 (#88689) üzenetére


forras2
őstag

BCL-en lesz Szabadbattyánban.
Készülök több felszereléssel is. Ősszel voltunk itt egy kárászfogón, akkor kint a partnál nem sikerült halat fognunk, ami jött, az mind bentről, így idén készülök 1 nagy feeder bottal, ha megint 50-60-70 méterről kell húzni a halat. Én methodra gondoltam elsősorban, de akkor ezt átalakítóm inkább hosszú előkés felszerelésre... De viszek azért sima feeder illetve bordás kosaras felszerelést is.
Lesz 1 picker fenékre, meg 1 úszós felszerelés még pluszban
12 órás verseny, 8 kg kaja limittel.
Etetni kell-e 1 ilyen versenyen, vagy a rendszeres ütemet tartva bekerül megfelelő mennyiség? Nem sajnálom a szúnyogot :D
Csemege kukorica nagyon kellett a kárászozáshoz, anélkül nem igazán ment tavaly a hal fogás, keszegnek is kell a kukorica?

:R

(#88697) jackal79 válasza 4Grider (#88607) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Ma megérkezett a bot, nagyon durungnak tűnik, de majd pecánál kiderül, hogy milyen valójában. Milyen orsót használsz hozzá? Nekem 2 db 40-es nyeletőfékes orsóm van, de azok nagyon kicsinek tűnnek rajta.

Köszönöm a javaslatokat! :R
Sok kérdéssel jövök majd még :)
Legalább olyan szinten el szeretném sajátítani a feederezést, mint a pergetést. Pergetésbe beletettem intenzív 15 évet.

[ Szerkesztve ]

(#88698) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na, megjött az utólsó Alis rendelésem, legalább egy hónapja rendeltem, kék színű spiccre pattintható jelzőket. Aksi és töltő, meg a szabványos sárga-piros jelző már régen megjött. Csak tetszett ez a kék, ugye kisfiú vagyok. Ha valakinek rózsaszín tetszik, az is van...: [link] ;)
Aztán vége a rendelgetéseknek. Temuról várok még csomagot, de nem horgászcucc, beregisztráltam, próbaképp rendeltem a csajoknak ilyen szabadidőruhát: [link]
Elvileg az országba ért, jövő hét elején ez is itt lesz, aztán tényleg befejeztem a rendeléseket. Szombaton meglesz a tavi jegyem, aztán kezdődjön a Ho-Ho-Hóóóóó!

(#88699) mdav88


mdav88
senior tag

Del-afrikai csomonal kozel azonos zsinorvastagsag kizarja egymast? 22+24 es meghuzas utan szakad, mindegy hogy melyiket hurkolom. Alaposan nedvesitek persze....
Albright-tal ugy tunik rendben van.

(#88700) hermanyi válasza galervin93 (#88689) üzenetére


hermanyi
őstag

Nézd meg Pojáca Csaba videoit . Tök semmit mondó és mennyien nézik (pézt is keres vele) még a topik gazdánk is fel van rá iratkozva .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.