Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88701) Steady74 válasza hermanyi (#88700) üzenetére


Steady74
Topikgazda

óhogykabbe :D

(#88702) Grillo válasza hermanyi (#88700) üzenetére


Grillo
senior tag

Neked is kéne csapatnod a kontentet, a hobbiaidat összedolgozva lehetne LéGhorgászat a csatorna neve... :DDD

(#88703) 4Grider válasza jackal79 (#88697) üzenetére


4Grider
nagyúr

Most Nzon LT6000SSP orsók vannak rajtuk.
Blank felett 15.8 mm. Barbel river feeder 15, a Shimano Aero X1-esem 16.2 mm. Viszont a második tag teteje már vékonyabb mint a barbel river feederé, mégis az egész bot dolgozik, nem úgy mint a Nevis esetében.

(#88704) Steady74 válasza Grillo (#88702) üzenetére


Steady74
Topikgazda

van egy felszabadult hely a szekéren, nem teccik jönni holnap Meccsfisingdéjre?

(#88705) Grillo válasza Steady74 (#88704) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem köszi, Bükkbe megyek az egykori témavezetőmnek segíteni egy lelőhelyen. Meglesz a 2-3 ezer m szintemelkedés (kis túlzással), meg indulhatok fél 6kor. De majd gondolok rátok (ha kapok majd levegőt).
Valami nagyemberrel irassatok alá sok etetőanyagot!

(#88706) hermanyi válasza Grillo (#88702) üzenetére


hermanyi
őstag

Az a baj vele ha adja az idő akkor a Bojlis tekerőre 0.10 es fő zsinór kellene ,hogy leérjen a vízig . Meríteni meg necces lenne 1000m ről :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88707) jjohn válasza jackal79 (#88697) üzenetére


jjohn
aktív tag

Szia! Milyenek betétesek a gyűrűk? Azt írják kerámia mentesek, a videókon nem nagyon látom. Annyit beszéltünk róla, kedvet kaptam hogy rendeljek. Pár videót megnéztem róla. A nagy sodrásba szerintem megállná a helyét.
Tetszik ahogy dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#88708) hermanyi


hermanyi
őstag

A celebünk :D :D :DD: :D
Nincs elérhető leírás.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88709) jackal79 válasza jjohn (#88707) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Nincs semmilyen betét a gyűrűkben. Minőségi bot hatását kelti a gyűrűket leszámítva :)

(#88710) galervin93 válasza hermanyi (#88708) üzenetére


galervin93
őstag

Oppá. :DDD De király! :))

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88711) Alg


Alg
veterán

Üdv,

Valami low-budget, kicsikönnyű, szórakozós pecához akarnék összerakni egy utazós szettet, tényleg csak évi néhány alkalommal lenne használva nyaralások meg kirándulások alkalmával. Ilyennel van valakinek tapasztalata?
A bot egy Daiwa Presso Travel lenne, 1.98, 5-14g.
A nagy kérdés az az orsó: 1000-es vagy 2000-es méret illik szerintetek jobban hozzá? Ahol találtam a botról teszteket ott mind az UL verzióját használják, ahhoz persze a 1000-es ok, de nem tudom ehhez a verzióhoz jobb lenne- e már egy 2000-es vagy maradjak a picinél? Okuma Ceymar amúgy a kiszemelt.

És igen, sok darabos utazós rövidre szétszedős kell mindenképpen, csak az orsós kérdésre fókuszáljunk most :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88712) Alg válasza Alg (#88711) üzenetére


Alg
veterán

Pl. most augusztusban Finnországba megyek, egy hétig egy tóparti házikóban, hát rohadjak meg ha nem dobálok hajnalban 1-2 órát míg a többiek ébredeznek reggeli előtt...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88713) szgzuri válasza jackal79 (#88661) üzenetére


szgzuri
csendes tag

A kaja mennyiségnél fontosabb a jó / szerencsés helyválasztás, hogy legyenek halak a környéken, akiket ütemes etetéssel össze lehet gyűjteni.

Én így feederezek a Dunán. Célhal: keszeg, márna, paduc, minden ami jön.
Egy átlagos peca 6 órás (+ a pakolás).
2 bottal pecázok, 150 grammos kosár, dunai viszonylatban kisebb űrtartalmú (Walter).
Az első egy-másfél órában folyamatosan dobálok, egyik bot bedob, fél percet szusszanok, és már tekerem is ki a másikat, újra töltöm a kosarat, bedob, fél perc pihi, és így tovább, amíg meg nem jönnek az első kapások, utána egy kicsit lassul a tempó, de 3 percnél többet nem szoktam várakozni.
Mivel viszonylag kicsik a kosaraim, ezért nem használok el túl sok kaját, kb 1 kg etetőanyag + 1 kg agyag. Ezt jó tapadósra bekeverve, 15 percig pihentetve, majd átrostálva, végül 2 dl színes süllyedő morzsát belekeverve kb 5 liter lesz belőle, ezt már előző este elkészítem.
A vízparton ehhez adagolok 1 kg főtt búzát és 3 dl csontit.

10-es horog, 1 méter hosszú, 0,20-as monofil előkén, bevált csalik: csonticsokor, sajtos wafters, főtt búta, csonti + hungarocell golyó (plussz búzaszem vagy technopufi).

Ezzel a vékony monofil előkével kb 3 kilós méretig meg lehet fogni a halakat, a nagyobbak megtépnek mint a szél, de inkább az előke szakadjon, mint a szerelék.

Van aki telibe fonottal nyomja, az is működik.

Az orsó legyen masszív, mert kifelé tépni kell az üres kosarat is, nehogy elakadjon a fenéken, sok dobás, sok kitekerés, nagy kosarat árral szemben, ez nagy igénybevétel az orsónak.

(#88714) PpenoO válasza hermanyi (#88708) üzenetére


PpenoO
őstag


Compó, mesterek méregetnek és amikor topikgazdánk rájött, hogy mind a Milo és az Italica rakók szarok, kíkönyörgött egy harcsa csalit Sziszitől :)

Steady megint bebizonyította a szíve a helyén van.
Köszi az élményt.

P.s.: Szex nem vót :)

(#88715) Sungoo válasza PpenoO (#88714) üzenetére


Sungoo
addikt

Compó kutya fekszik a termékeken, az asszony meg mindig morcog érte. :DDD

(#88716) jansky1


jansky1
senior tag

Szívesen veletek tarottam volna. Utolsó pillanatig vártam, hogy lemondjanak egy megbeszélést, de sajnos nem történt meg. Viszont legalább többet késtek róla, mint ameddig tartott az egész :DDD .

(#88717) xbrbiz válasza Alg (#88711) üzenetére


xbrbiz
tag

Szia! Volt egy ilyen Daiwa Presso botom (PSO704ULFS-TR) régebben. Pár alkalom után egy pár grammos csali alatt eltört a spicce dobás közben. Hasonló indíttatásból vettem meg, valami $70 körül volt. Amíg nem tört el használható bot volt, de még egyszer nem venném meg.

(#88718) Alg válasza xbrbiz (#88717) üzenetére


Alg
veterán

Amit én néztem az egy picit más verzió, a Presso Iprimi lenne (PSO664MLXCF), "erősebb" verzió.
Egy alternatívát találtam csak rá, ez "kínai":
Goture XCeed 70M-S 2,1m, 5-17g -> ez 140g vs. a daiwa 88g, szóval talán kicsit több az anyag benne :F

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88719) Steady74 válasza jansky1 (#88716) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Kár, hogy nem jöttél, szerintem jó volt ott lenni.

Srácok van egy szatyornyi láda/horgászszék kiegészítőkhöz tartozó betét kocka és kör lábakhoz (25, 30 meg tán 32 is), a legtöbb Preston. Kb 50 db. Nekem egy sem kell, ha valakinek szüksége van ilyesmi szűkítőkre, írjon rám, elpostázom vagy odaadom neki.

(#88720) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Láttátok? [link]
Arra járok, benézek, de nekem tényleg az ország ellentétes sarka. :)

(#88721) Sungoo válasza Zoli bácsi (#88720) üzenetére


Sungoo
addikt

Ha visszaolvasol, látod, hogy itt járt a társaság. :)

(#88722) Zoli bácsi válasza Sungoo (#88721) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Azt láttam, a videót kérdeztem hogy láttátok-e. :)

(#88723) Steady74 válasza Zoli bácsi (#88722) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ezt a boltot élőben érdemes megnézni, akár úgy, hogy 2-3 napot ott vagy valamelyik holtág partján, pecázol és közben benézel oda. Nem messze van az András sörfőzde, szintén a környék ikonikus helye :) igaz nem egy Szigetköz, az tény, de azzal a rengeteg holtággal ami arrafelé van, szerintem klassz.

(#88724) bravatis


bravatis
csendes tag

jansky1
Szia,
Tetszenek a botok, Dunán horgászom partról, és érdeklődnék, melyik botot ajánlod sügér, kősüllő, balin horgászatához, vagy más alternatíva is érdekel, köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#88725) bravatis válasza jansky1 (#88693) üzenetére


bravatis
csendes tag

Szia,
Tetszenek a botok, Dunán horgászom partról, és érdeklődnék, melyik botot ajánlod sügér, kősüllő, balin horgászatához, vagy más alternatíva is érdekel, köszönöm

(#88726) Zoli bácsi válasza Steady74 (#88723) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Jártam arra, Szanazug-on volt egy nyaralója a cégnek, a Körös parton, vagyis, ott folyt össze két Körös. Persze akkor még nem pecáztam. :)

(#88727) jansky1 válasza bravatis (#88725) üzenetére


jansky1
senior tag

Szia, sajnos lövésem sincs a dunai pecáról :(
Meglátásom szerint más bot kéne sügér,köves vs balin pecához.

(#88728) ooloo válasza bravatis (#88725) üzenetére


ooloo
őstag

Ervint kérdezd.. ( galervin93 ) Ő a pergetés fenegyerekeke (is) helyi szinten .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#88729) sasa311


sasa311
veterán

Na hát kipróbáltam ma a 420-as browning pálcákat - azaz kipróbáltam volna, ha rá tudtam volna tenni az orsót :O Az Okuma CB60-at nem lehet rátenni, mert túl nagy az orsó felfogatása :W

Azért dobtam egyet vele a kastking 6000-essel, de nem tudom hova rakni, most a CB60-nak van irreálisan vastag szára vagy egy távdobó botra tesznek irreálisan kicsi orsó felfogatást? :U Más nagyméretű orsóm nincs, feeder orsókkal meg nem sok értelme van egy 420-as botnak.

Szóval ugyan itt 2 db új browning bot beszerzési áron eladó, mert én tuti nem veszek hozzá új orsókat :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88730) jansky1 válasza Steady74 (#88719) üzenetére


jansky1
senior tag

Gondoltam, hogy jó buli lesz, ezért is sajnálom, hogy nem jött össze. Meg hoztam volna a sörfőzdéből, csapról egy kis Laza morált. Üveges is elmegy, de a főzdés csapolt nagyon kiraly :)

(#88731) Steady74 válasza Zoli bácsi (#88726) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szanazug az kicsi arrébb van, az inkább Gyula már, bár az is nagyon szép vidék.

(#88732) Sungoo válasza sasa311 (#88729) üzenetére


Sungoo
addikt

Feeder orsóval nincs értelme egy feeder botnak!? Csak én érzek görbületet a térben?

(#88733) sasa311 válasza Sungoo (#88732) üzenetére


sasa311
veterán

Távdobó botnak kis méretű orsoval :) nekem sajna csak kicsi feeder orsoim vannak az egy szett okuman kívül, sosem pecaztam messzire.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88734) galervin93 válasza ooloo (#88728) üzenetére


galervin93
őstag

Ezt tisztelettel visszautasítom. Tele van jobbnál jobb pergető pecással ez a topik, csak (sajnos!) csendes megfigyelők, és sokkal ritkábban osztják meg a gondolataikat, mint én a nagy p*fámmal. :DDD :N

A konkrét kérdéshez egyébként először tisztáznia kellene a kollégának, hogy milyen pecára is gondol (pergetés, fenekezés), hol (sodrás, mélység, távolság) stb.

---

Tényleg jó buli lehetett Szarvas, sajnálom hogy nem lehettem ott, de én most Tatán töltöm a hétvégét asszonkával, megnéztük az Öreg-tavat, meg az Által-ér városi szakaszait, szóval aktív "vizes" élmények azért vannak. :DD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#88735) Steady74 válasza PpenoO (#88714) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Találtam egy képet a régi MILO rakósok festéséről, amire mondtam, hogy ahhoz képest a mostani totál visszafogott. Na így néztek ki régen:

(#88736) PpenoO válasza Steady74 (#88735) üzenetére


PpenoO
őstag

Nem olyan rossz ez szerintem és 200 méter távolságból is megmondod, hogy Milo cucc :DDD

(#88737) hermanyi válasza Steady74 (#88735) üzenetére


hermanyi
őstag

ne akard ,hogy lefotózam a régi MILO rakost , az volt a visszafogott nem az új :)

#88736PpenoO 2000 res évek elejétöl lettek szinte kivétel nélkül pirosak a nyéltagok a MILOnál , elötte azért kommersz festésük volt

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#88738) Steady74 válasza hermanyi (#88737) üzenetére


Steady74
Topikgazda

lefotózhatod, az még ízléses. Nem a piros színnel van a baj, hanem a csiricsáré betűkkel, az összevissza színekkel. A 3001-es toledo szerintem minden tekintetben egy jó bot, megjelenésében és tulajdonságaiban is.

(#88739) gerii válasza Alg (#88718) üzenetére


gerii
addikt

Nekem egy Favorite utazó bot van, bírja a strapát, tokot is adnak hozzá, Litvániából rendeltem, mert itthon már nem lehetett kapni:
[link]
Egy Ryobi Zauber 2000-rel majdnem jól kiegyensúlyozott, bár én is néznék rá egy kisebb, könnyebb orsót.

[ Szerkesztve ]

(#88740) horcsog válasza Zoli bácsi (#88720) üzenetére


horcsog
tag

Jól felszerelt "boltocska". Szimpatikus ez a szellős elrendezés. De én már jónéhány éve leginkább csontiért vagy nadályért szoktam beugrani horgászboltba. Esetleg még szóba jöhet konzervkukorica ha pont elfogyott. Minden ennél bonyolultabb dolognál vagy az nincs amit szeretnék legyen egy sneciző úszó akár. Van 10 fajta de nekem pont a 125. fajta kellene egy bizonyos márkából amiről még nem is hallottak vagy éppen elfogyott. :) Etetőanyag dettó , horog szintén. Botokról orsókról már nem is beszélve a millió fajtából pont az legyen kicsi esélye van.

Tételezzük fel van amit szeretnék akkor árazás . Neten átpörgetve szinte biztos jobb árat találok bot , orsónál nem kérdés de még etetőnél is veszel 10 kg kaját nem mindegy 1800 vagy 2500. Ólmok horgok többszáz forint különbség 1-1 csomagnál vagy db-nál .

Jártam talán tavaly vagy tavalyelőtt úgy is kerestem egy bizonyos karika kapásjelzőt, volt vagy 5 féle de egyik se az a típus volt. Ennek azért volt jelentősége mert harcsázásnál mikor mególmozom nem túl jó ha kinyílik bevágásnál és elrepül . :) Itt elakadt ez a beszerzés is.

Netes rendelésnél más problémák vannak , pl nem azt küldik ki pontosan amit rendeltem 2-3 éve talán rendeltem egy bizonyos etetőből erre kiküldték annak az etetőnek egy majdnem a rendelésemmel megegyező verzióját de mégse sikerült pontosan azt amit kértem. Ezzel még együtt tudtam élni de bosszantó volt azért. :)

[ Szerkesztve ]

(#88741) Zoli bácsi válasza horcsog (#88740) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szákó mester itt nálunk (Kapuvár) átköltözött egy régi boltnál 5x nagyobb hodályba, jóval szellősebb, átláthatóbb.
Amúgy 10 év után, amikor mostanra felhalmoztam egy otthoni készletet felszerelésből, én is egyre jobban válogatok, vagyis olyat keresek, ami a boltba nincs.
De rendelek Xfish-től, Pecaplázából..Nekem nincs bajom a netes rendelésekkel, mindig azt küldik amit rendelek.
Amúgy én szeretek a helyi horgászboltokba is bejárni (2 van, egy kis bolt, Eurostar/SIlstar vonalon jobbára, meg a SZákó horgászcentrum) nagyra értékelem a személyes beszélgetéseket, tanácsokat a profiktól, szeretek nézelődni. Na, meg lehet nem hiszitek el, de sokszor asszony mondja, gyere, menjünk horgászboltba, támogassuk a helyi boltokat...Hát ki vagyok én, hogy anyukámnak ellentmondjak..? :U

(#88742) horcsog


horcsog
tag

Szezon elején megnézem fogyóeszközökből mi kell majd az évre, zsinór, horog, ólom , etetőanyag , konzervkukorica. Bespájzolok belőle neten rendelve ahol a legjobb árat találom. Lehetőleg minél kevesebb rendeléssel. Ezután max beugrok a horgászboltba csontiért horgászat előtt vagy más élő csaliért .

Nagyjából nekem így néz ki és sokkal olcsóbb így , és nagyobb választékból lehet vásárolni. Bármennyire nagy a bolt egyszerűen annyiféle cucc van a töredékét tudja csak tartani.

Itt nálunk olyan nagy horgászáruházak nincsenek de ha lenne is egy Tesco méretű hodályban sem tudna mindenféle kütyüt tartani . :) Persze jó lenne azért ilyen biztos találna az ember érdekességeket .

Etetőnél volt netes rendelésem amikor bodorkás kajából a roach-ot küldtek a big roach helyett. Nem tudom egyébként mekkora beltartalmi különbség lehet (szerintem nem túl sok minden) . Nem küldtem vissza . Volt olyan is ki volt szakadva egy zsacskó kaja a dobozban, de az vszínű az én hibám volt mert gyalog vittem haza és akkora dobozba rakták nem volt rajta jó fogás, rázkódott benne össze vissza akkor szakadhatott ki. Szeretem, hogy csomagautomatába lehet kérni netes rendelést nem kell a futárral küzdeni mikor jön nem jön stb.

(#88743) jjohn


jjohn
aktív tag

Csatlakozom én is a megújult horgászkártya tulajdonosok táborához. Ma végre megérkezett, pedig ahogy jan 3.-ka lett már meg is igényeltem.
Közben annyit beszéltünk a Korum Big Water botról (390 m 13 ft 2.75 lb 3 részes) tegnap megrendeltem, még feldolgozás alatti az állapota.
Alig várom, hogy próbára tegyem, Duna víz állása Gönyűnél most elég jó, vízhőmérséklet 8,5°C kicsit hűs, a kavicsos részen sincs nagy dagonya.
Mondjuk nagy reményeket nem fűzök a horgászat eredményességéhez, az időjárás sem lesz kegyes ahogy elnézem az előrejelzést.
Viszont megtapasztalhatom, mire is képes ez a bot. Megpróbálom egy körmös kosárral megküldeni a sodorvonal szélére, a súlyát még nem tudom mekkora lesz, mit lelek majd fel. Vagy veszek egy-két 220 gr-ost, így első felindulásra.

(#88744) horcsog válasza Zoli bácsi (#88741) üzenetére


horcsog
tag

Idén kétszer voltam horgászboltban. Egyszer amikor az engedélyemet intéztem , másodszor 1 kis doboz csontiért. :) Ha valahogy a csontit lehetne helyettesíteni olyan csalival ami eltartható otthon jobban mint a csonti lehet fél évekig nem mászkálnék horgászboltba. Nem igazán szeretek menni mert indulnék horgászni kell egy csomag csonti. Kitérő , parkolás macerás, kihajtás macerás körforgalom mellett van az egyik olyan rosszul lehet onnan kijönni nagy forgalom van, a másik olyan helyen van tele van közlekedési lámpákkal a környék mire kijutsz. Közben már horgásznék és ezzel kell tökölni. :)

Nadályt is így szoktam venni mert nem szeretek bespájzolni belőle nagy mennyiséget . Szedésről ne beszéljünk mert az már tilos. Pióca dettó , azt el lehet tartani egész nyáron egy vödörben különösebb macera nélkül szeretem azt a csalit , de ez már illegális. :)

Amit még szeretek van csaliautomata zár a bolt 5-kor ráérsz arra gurulni később . Csak nyáron ez nem működik mert nem tudnak élőcsalit kitenni megsülne.

[ Szerkesztve ]

(#88745) Zoli bácsi válasza horcsog (#88744) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nekem van a melléképületben ilyen kis kocka alakú hűtő, abban van tárolva a csonti, megbontott cicakaja konzerv, esetleg asszony tesz be pár doboz tojást. Ilyenkor, mikor hideg van, legalább 1 hónapot kibír a csonti hűtőbe, nem bábozódik be.
Minimális a kis hűtő fogyasztása.
Amúgy lehet helyettesíteni a csontit, van csonti befőtt, meg gumi csonti.
Van itthon mindegyik, de soha nem használtam, maradtam az eredetinél.
Pióca...Érdekességképpen: Tegnap vittünk egy csajt, természetgyógyásznál volt. Piócát tett a nyakára (Pajzsmirigy problémái vannak). Két kis seb lett a nyakán a piócák után, és nem állt el a vérzés. Azt nem tudom mi lett vele SBO-n, lehet varrták, de megbeszéltük a sürgin, valószínű az volt a baj, hogy nem várták meg, míg végez a kis állat, és magától leesik. Előbb eltávolították, ez lett a vége. Szóval, akit megkóstol a pióca, várja meg míg végez, és magától leesik.

jjohn: Hol vetted, itt?: [link]

(#88746) jjohn válasza Zoli bácsi (#88745) üzenetére


jjohn
aktív tag

Igen azon az oldalon, érdekes amikor "4Grider" bedobta a linket akkor 23 990 Ft volt, vasárnapi rendelésemnél már 24 990 Ft, most 25 990 Ft. Gondolom nagy lett a kereslet. Viszont ha, valóban jó a portéka akkor tényleg nem pénz érte.

(#88747) horcsog válasza Zoli bácsi (#88745) üzenetére


horcsog
tag

Úgy vettem észre ilyen kora tavaszi időben nem bábozódik be gyorsan hűtő nélkül se . Mostanában garázsban tartom lehet ott mondjuk most 10 fok kb 2-3 hétig is kibírja bábozódás nélkül . Ahogy melegszik az idő egyre rövidebb .

Műcsontik, próbáltam a műszúnyogot berkley-t hát valamire jó de nem az igazi. Nem olyan fogós úgy vettem észre , szóval nem mernék csak azzal elindulni. Műcsontit talán még nem is próbáltam .

Pióca, sokat szedtem már, van egy hely ahol ha megfelelő a vízállás hínaras, vízinövényes kis "pocsolya" lesz . Van kb olyan sípcsontig érő víz bemész jönnek elő a piócák a mozgásra. Olyan sok van ott párszor volt úgy 100 db környékén már elvesztettem a fonalat és nem számoltam tovább. Régen csak úgy kézzel dobáltam be a vödörbe, aztán áttértem a munkáskesztyűre ne kóstolgassák a kezemet. :) Ha elkezdi szívni a véredet valami véralvadásgátlót is kibocsát és lassabban áll el a vérzés, lehet ez volt a gond a betegeteknél . Be szokták sózni és akkor leesik ha rendesen rád tapadt, de csalizásnál nincs erre idejük max gyűjtésnél ha nem csizmában vagy. :) Ha sózás nélkül letépve van amikor rendesen rád tapadt biztos jön a bőr egy része is.

[ Szerkesztve ]

(#88748) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Browning Ultimatch FSO FD 825, 7+1 csapágyas, csigás dobemelésű orsó 9.990 Ft-ért:
[link]
(ugyan itt vannak még a szintén leárazott Browning feeder botok).

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#88749) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Ellopták a horgász cuccaimmal együtt a horgász igazolványt, a területi jegyeket és a fogási naplót is. Mivel a fogási naplót nem tudom leadni, ezért erre az évre drágábban jutok hozzá. Nincs azzal tapasztalata vkinek, hogy legalább ezt, hogy tudnám megúszni? Köszi!

(#88750) Zoli bácsi válasza lumpy92 (#88748) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Már rendeltem is. Kíváncsi vagyok megkapom-e.
Éppen ilyen finom kis feeder orsót kerestem. Tökéletes, gyors fékes, kerek zsinórklipsz, ha jól láttam csigás dobemelés..Erre le kellett csapni....
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.