Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) ittakary válasza vendingo (#43050) üzenetére


ittakary
nagyúr

miért lenne jelly scrolling? soha senki nem mondta hogy azon a típuson lenne :)

a specifikációkból előre meg lehetett tudni mindent, hogy csak egyik oldalon van hangszóró, illetve hogy 60Hz-es a kijelző :(

(#43052) vendingo válasza ittakary (#43051) üzenetére


vendingo
veterán

Összefoglalóban olvastam, hogy érintett benne.
"Az iPad Mini 6 és iPad 9 esetében beszámoltak az úgynevezett "jelly scrolling" jelenségről"
Specifikációról tudtam, ennyi pénzért belefér a hang meg a kép. (olcsón vettem)
Amúgy tetszik, csak netezni kellett.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43053) ittakary válasza vendingo (#43052) üzenetére


ittakary
nagyúr

egyszerű: aki azt beleírta, marhaságot írt :D

(#43054) vendingo válasza ittakary (#43053) üzenetére


vendingo
veterán

Miután megrendeltem, utána olvastam az összefoglalóban, amúgy meg se vettem volna ennek tudatában.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43055) schor válasza moleculez (#43049) üzenetére


schor
tag

Persze, attól függ, hogy mik a preferenciák.
Én ritkán nézek rajta filmeket, nekem az elsődleges felhasználás a jegyzetek készítése Apple Pencillel. Emiatt döntöttem az állandó paperlike fólia mellett.
Remélem, az általad választott megoldás megfelel majd az elvárásaidnak. :)

(#43056) bostone válasza vendingo (#43054) üzenetére


bostone
addikt

Picit túloznak. A mini 6 is bőven élhető, talán a 60-as képfrissítés, ami inkább zavaró tud lenni, ha már a szemed máshoz szokott.

(#43057) Imy válasza moleculez (#43039) üzenetére


Imy
veterán

Ez hol elérhető?

(#43058) ittakary válasza moleculez (#43039) üzenetére


ittakary
nagyúr

link?

(#43059) moleculez válasza ittakary (#43058) üzenetére


moleculez
veterán

+ Imy: köv hsz-ben volt [link]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43060) mcdennis


mcdennis
tag

Ipad LTE-be milyen sim kártyák működnek? Pl. A digi SIM kártyája ( ami rendes telefonos SIM) az működik benne? Van valakinek valamilyen tapasztalat?

(#43061) ittakary válasza mcdennis (#43060) üzenetére


ittakary
nagyúr

olyan sim kártyák működnek benne, amik mögött van előfizetés :)

működik benne a digi is - mobilnetkártyaként

telefonálni soha nem lehetett iPad-del, és ezután sem lesz lehetséges soha

csak viber/whatsapp/messenger/facetime hívásokat fogsz tudni intézni vele - wifin/mobilneten keresztül

nekem pl a DIGI50 @ 50GB / 1000 Ft előfizetéses SIM van benne

[ Szerkesztve ]

(#43062) ivana válasza ittakary (#43061) üzenetére


ivana
Ármester

Illetve ha iPhone-on hívnak azt fel tudod venni iPaden. :) Rohadt jó feature, ha a kezemben van a tab nem kell előszedni a telót.

(#43063) BlackJack21 válasza ivana (#43062) üzenetére


BlackJack21
tag

Ugyanígy lehet vele hívást indítani is...

(#43064) ittakary válasza ivana (#43062) üzenetére


ittakary
nagyúr

csak ha közös wifin vannak ;)

ehhez viszont iphone kell, az pedig nem magától értetődő, hogy ipad mellett az is van mindenkinek, ezért önálló működésre soroltam opciókat

(#43065) mcdennis válasza ittakary (#43061) üzenetére


mcdennis
tag

Pont tegnap mentem volna tesómmal digibe hogy előfizessen nekem. Bassza meg. Tegnaptol nem lehet :/

(#43066) Gubu0101 válasza vendingo (#43050) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem is most jött az air.Pro helyett az lett,egyenlőre megtartom majd jövőre csere.Nekem is ez a 60hz szokatlan,úgy jár a szemem mint a kaméleonak,főleg most érzem,hogy pörgetem a fórumot :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43067) Imy válasza Mátésum (#43034) üzenetére


Imy
veterán

Ma szántam el magamat, hogy veszek egyet, mert jó lenne a Macbookhoz is, erre már nincs készleten.

(#43068) crue válasza mcdennis (#43065) üzenetére


crue
őstag

Ne sajnáld olyan nagyon, az a 3/3 megabit csak szenvedés lett volna.

(#43069) mcdennis válasza crue (#43068) üzenetére


mcdennis
tag

Lehet igazad van. Amúgy nekem mobilon a digis internettel nincs bajom. Nem szoktam mondjuk rajta 4k filmet nézni, de átlag youtube-ozásra meg netezésre 100 kiváló. Nyílván városon belül. Bár városon kívül a többi szolgáltató sem jeleskedik sokszor.

(#43070) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Valaki esetleg hasznal telekomos multisimet/esim?Valami nem kerek mert kb 1 oraval ezelott aktivaltam a tabon de internet az sehol.Ujra inditottam parszor,repulogep mod is megvolt.Fizikai yetteles simel semmi gond.
Apn-nel internet.telekom van.Probaltam par variaciot de semmi.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43071) szabolcs.sz válasza vendingo (#43027) üzenetére


szabolcs.sz
tag

Logitech k380-hoz magyar szilikon rátét létezik, vagy készitenek ilyet vhol ?

(#43072) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Az apple magyar oldalán található logitech combo touch az milyen kiosztással jönne?
Ott nincs feltüntetve.
[link]
Rendelt már valaki ilyent onnan? mennyi idő alatt érkezne meg?

(#43073) merqree válasza Gubu0101 (#43070) üzenetére


merqree
őstag

Nem lehet, hogy okos óra esim lett aktiválva?
Én anno ezzel szívtam.

(#43074) Gubu0101 válasza merqree (#43073) üzenetére


Gubu0101
veterán

Passz,elemeletileg jonak kellene lennie,mert a multisimhez van technikai szam es arra lett generalva a kod.Most kuldtek a 3. QR kodot de azok se jok.Pedig mar alapba is allitottam a tabot mindent is megcsinaltam.Az elsot birtam aktivalni a masik 2 nem.Az lett a vege 2 nap csetelesnek meg telefonalasnak,hogy mennyek majd be egy telekom uzletbe. :U Csak az a baj,hogy most 5 hetig kulfoldon leszek az elofizetes meg ketyeg,nem sok 2990ft de akkor is potya,majd valahogy jova kell iratni veluk,ha lehet.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43075) kkp900 válasza Gubu0101 (#43074) üzenetére


kkp900
senior tag

Menj be és kérj egy fizikai simet azt rakd bele a multihoz jár fizikai is .
Egyszerűbb nem kell vele annyit bajlódni.

(#43076) pzstm válasza kkdesign (#43072) üzenetére


pzstm
titán

tudtommal magyar kiosztás nincs belőle, de majd valaki megerősíti :B :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#43077) Gubu0101 válasza kkp900 (#43075) üzenetére


Gubu0101
veterán

Eszembe jutott van 14 nap vissza mondani,igy vissza is mondtam :D Majd a masik elofizeteshez rendelek fizikait,szerintem is jobb lesz.Egyenlore dobtam bele egy yetteles adat simet aztan majd intezem.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43078) kkdesign válasza pzstm (#43076) üzenetére


kkdesign
senior tag

Igen, ezt tudom, ezért is érdekes, hogy nincsen feltüntetve, hogy akkor mit is küldenek helyette?

(#43079) Imy


Imy
veterán

Samsung U24E590D monitorról mi a véleményetek? Ilyenem van, ritkán használom, de szép a képe. Azon gondolkodom, ha el tudom adni eladom, és egy ultraszéles monitort vennék, munkához is jobb lenne, illetve amikor 3D-ben tervezek. (Macbook Pro M1-em van)

(#43080) mcdennis


mcdennis
tag

Sziasztok!

Erről a "típushiba" foltosodásról van valami cikk? Úgy értem, hogy miért alakul ki, érdemes-e használtan venni ilyet ha minket aktuálisan nem zavar a folt, vagy be fog sz*rni hamarosan és nem. (régebbi Ipad Air és Ipad Pro-knál láttam a hardverapron)

(#43081) Jimbo75


Jimbo75
tag

Sziasztok!

Kicsit bonyolult dologban kérénm a segítségeteket, megpróbálom értelmesem leírni.
Szóval tesómnak volt egy régi Ipad2-es gépe, már 10+ éves, amit Anyunak adott, rádiót hallgatni még jó lesz felkiáltással. Sajnos az activation lockot nem tudjuk eltüntetni tesóm meg már nem emlékszik sem a jelszóra, sem annak az emailnek a jelszavára, amiről anno még regisztrált (freemailes cím volt, nem tudom van-e még freemail egyáltalán), így aztán a jelszó emlékeztető sem megoldás....
Egy szoftverrel minden nap feloldom Anyunak a gépet, de pöttyet kezd fárasztó lenni, nincs esetleg valami végleges megoldás, hogy eltüntessem az Activation lockot? Valahogy eltüntetni a tesóm regisztrációját, és Anyut beregisztrálni? Gondolom nem sok esély van rá, mert akkor a lopott cuccokkal is ezt csinálnák, de azért hátha.
Köszi előre is!

(#43082) kuntics válasza mcdennis (#43080) üzenetére


kuntics
aktív tag

Nekem 2017-es pro van, a 10,5-ös kijelzővel. Home gomb felett kb 3 centire van egy kb home gomb méretű világosabb rész. Ha jól emlékszem, valami csatlakozó van mögötte, ez végett jön elő ez a hiba. [link]Régebben talaltam erről egy angol cikket, onnan az infó. Nálam már sztem min 1 éve ilyen, tökéletesen érzékel a mai napig. Meg minap vettem észre egy enyhe sárgásodást körbe a kijelzőn, a szélétől kb 5mm-re. Számomra egyik sem annyira zavaró, hogy ez végett cseréljem, használom, ameddig bírja.

Közben találtam egy cikket, be is linkeltem.

(#43083) zaskar válasza kuntics (#43082) üzenetére


zaskar
senior tag

Nekem is van egy 2017-es Pro, de szerencsére nem produkálja ezt a hibát.

(#43084) trobi28 válasza Imy (#43079) üzenetére


trobi28
addikt

Én most váltottam Samsung monitorrol egy MI CURVED 34'' Ívelt UWQHD 144 Hz 21:9 FreeSync VA LED Gamer Monitor -a. M1 Air-el használom + egy gamer PC néha, nem okozott csalódást. :K

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#43085) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Gondolom az nem teljesen normális, hogy kb. 1,5 éves Air 4,
egyik napról a másikra, rohamosan kezd merülni.
Ott tartok, hogy 100%-ról jelenleg jó ha 4-5 napot kibír, napi 30-35 perc használat mellett (YouTube, hangfileok hallgatása és némi "nyomogatás")
Az első évben 1-5 hetet simán kibírt egy töltéssel (emlékeim szerint)
Cseréltessek benne akkuit (ha igen, hol érdemes), vagy ilyenkor mi a szitu?

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#43086) Gubu0101 válasza nylontacsko (#43085) üzenetére


Gubu0101
veterán

Pl [link] ha ugy erzed,hogy mar neked keves,akkor erdemes csereltetni.En 1 nap alatt lenyomkodom 100-rol 30-ra az air 5-ot :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43087) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!

Ipad Air 5-ről szeretnék filmet kivetíteni olyan tv-re ami nem tud Airplayt. Van USB hubom amivel megy is az extended Display, viszont ha VLC-n elindítok egy filmet akkor azt írja ki, hogy “This video is playing on the TV” és fekete a kép a TV-n :) Hogyan lehetne ezt megoldani, van valami más bevált médialejátszó program?
Ha tükrözöm a képet akkor működik, de ugye akkor meg két szép sáv marad a TV szélén…

Hasonló problémám van fényképek kivetítésével is. A Google fotókon vannak tárolva a képeim illetve albumok, viszont azt nem engedi USB hubon normálisan kivetíteni. Ha Google fotókról akarok képet kivetíteni, azt Airplayen keresztül sem engedi. Hogyan lehetne ezt megoldani?

(#43088) nylontacsko válasza Gubu0101 (#43086) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Ejjjjha.
Jó árban van :Y
Ez (gondolom) utángyártott akksi...

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#43089) Gubu0101 válasza nylontacsko (#43088) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ha lentebb gorgetsz a gyakran ismetelt kerdesekhez,akkor ott leirja.Lehet kerni gyarival is.Meg adnak arajanlatot.Tapasztalatom mondjuk nincs veluk.Meg nem kellett egyszer sem szervizeltetnem kopp kopp :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43090) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok. Segitsegeteket szeretnem kerni. Tab vasarlas elott vagyok. Erdeklodnek, h a 10.gen tartalom fogyasztasara (hbomax) megfelelo, vagy keressek mas keparannyal rendelkezot? Koszi elore is :R

(#43091) vendingo válasza lipido (#43090) üzenetére


vendingo
veterán

Mindegyik megfelelő, a kérdés az, hogy mekkora fekete csíkokat vagy hajlandó bevállalni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43092) lipido válasza vendingo (#43091) üzenetére


lipido
senior tag

Koszi, sokat segitettel :Y

(#43093) Jimbo75 válasza lipido (#43092) üzenetére


Jimbo75
tag

Ahogy elnézem ez nem az a topik, ahol sok segítséget fogsz kapni...

(#43094) consono válasza lipido (#43092) üzenetére


consono
nagyúr

Az a baj, hogy ennél több segítség nem nagyon van... Az iPad 4:3-as kijelzőjén mindig lesz fekete csík, vagy levágod a kép szélét. Ha ez nem zavar, tökéletes videót nézni IS, meg minden más tartalomfogyasztásra (pl. a weboldalakból több látszik, mint 16:9-es tableten). Menj be valamelyik Apple boltba, vagy Media Marktba és próbáld ki, hogy neked jó e.

"In God we trust. All others must bring data"

(#43095) lipido válasza consono (#43094) üzenetére


lipido
senior tag

De ha jol tudom a 10 nem 4:3, tevedek?

[ Szerkesztve ]

(#43096) smc válasza lipido (#43095) üzenetére


smc
addikt

Kb 3:2, azt hiszem a 11 pro és az air 4 is hasonló képaránnyal bír. A 12.9 pro maradt 4:3 illetve a mini és a 9 gen ipad. Azaz jobb képarányt nem találsz ipaden videóra, de így is lesz fekete sáv. Pontosan mi a kérdés?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#43097) lipido válasza smc (#43096) üzenetére


lipido
senior tag

H mennyire elheto :R

(#43098) smc válasza lipido (#43097) üzenetére


smc
addikt

Pff.. tudja a fene, nekem 12.9 van. :D
Ez már elég nagy hogy a 4:3 ellenére is vígan megnézek rajta bármit, de otthon inkább TV-zek.. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#43099) consono válasza lipido (#43097) üzenetére


consono
nagyúr

Nekünk van itthon 8. meg 9. gen is, teljesen jól használható, de TV-n tényleg jobb filmet nézni. YouTube és környéke megy itt leginkább rajta, ami video.

"In God we trust. All others must bring data"

(#43100) vendingo válasza lipido (#43097) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem 9. gen van. Tartottam tőle, hogy nem fog tetszeni, de simán vállalható. Inkább nézem a fekete csíkokat, minthogy 2-3 évente csereberéljem az androidos tableteket, pedig nem kedvelem az apple rendszert.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.