Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) Noxy válasza Sallylla (#22900) üzenetére


Noxy
veterán

Ha ennyire bizonytalan vagy ebben, akkor menj el személyesen egy APR-be, és vedd meg kp-ra. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#22902) Sallylla válasza Noxy (#22901) üzenetére


Sallylla
csendes tag

Rendszeresen vásárolok eBay-ről, Amazonról és más külföldi oldalakról is - ahol érthető módon ugyancsak előre fizet az ember kártyával -, de sosem ekkora összegben. Meg aztán, ahogy nézem, náluk legalább van minden készleten, amit szeretnék. Körbetelefonáltam ma több hazai viszonteladónál is és mindenhol csak rendelésre lehet venni az általam kiszemelt készüléket+tartozékokat. A 12.9-es modellekből szemlátomást országos "hiány" van, állítólag kevesen veszik és ebből kifolyólag keveset rendelnek belőle. :(

(#22903) TBMC


TBMC
addikt

12,9 ipad pro-ra 3rd gen.
milyen kijelzővédő fóliát használtok?

- hagyományost, vagy üvegfóliát?

markbellus.hu 

(#22904) Noxy válasza Sallylla (#22902) üzenetére


Noxy
veterán

de sosem ekkora összegben.

Én meg 350 e vettem TV-t olyan helyen, amit 1x láttam életemben. Hibátlanul, időben megkaptam. ;)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#22905) smc


smc
addikt

Ezért cserélik garban?
Bevihetem bármelyik apple boltba? Mit kell vinni hozzá?
[link]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#22906) Süvi válasza smc (#22905) üzenetére


Süvi
őstag

Ez nem egy porszem az üvegfólia alatt? :)
Ha nem, akkor érdemes bevinni.

(#22907) smc válasza Süvi (#22906) üzenetére


smc
addikt

Nincs rajta fólia. :)
Ez az üveg alatt van sajnos.
Számlát kell vinni? Komplett dobozt? Nem gariztattam még semmit, nem tudom hogy működik.
Ha beviszem ott is kell hagyni amíg meg nem érkezik az új?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#22908) Süvi válasza smc (#22907) üzenetére


Süvi
őstag

Sajnálom, nem túl jó jel.
Nekem sincs tapasztalom, kiindulónak ez a cikk.

(#22909) amulet válasza Süvi (#22908) üzenetére


amulet
senior tag

most már értem miért nem vehetek pár hónapos ipad pro-ra applecare-t 🙁 mert számlás volt az istyle-ban és arra nem lehet... mintha a számlások nem használnák...., de nem is értem, ha valaki számlát kér akkor azt jelenti, hogy ha beszarik akkor vegyen újat?

(#22910) NGA válasza amulet (#22909) üzenetére


NGA
addikt

Nem azért van, mert a care csak magánszemélynek jár? Mint pl sok esetben a 2 éves garancia más gyártóknál?

(#22911) #95561216 válasza amulet (#22909) üzenetére


#95561216
törölt tag

Cégekre mindig is más szabály vonatkozott, garancia is sokkal gyengébb, ezért óvatosan a magáncélra vett áfamegúszásokkal, mert sokat lehet bukni rajta.

(#22912) TBMC válasza amulet (#22909) üzenetére


TBMC
addikt

Applehuról rendelt számlás készülék esetében is lehet rá Applecaret venni :U

az APReknél szűntették meg ideiglenesen az Applecare árusítását.

markbellus.hu 

(#22913) amulet válasza TBMC (#22912) üzenetére


amulet
senior tag

mindig tanul az ember valamit, de sajna nem ott vettem 🙁
már mindgey, majd legközlebb figyelek

(#22914) talamasca válasza #95561216 (#22911) üzenetére


talamasca
senior tag

Semmi gond, az 1+1 év helyett csak az 1 év jár.
Én gariztattam már "céges" iPhone-t, semmi gáz nem volt.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#22915) mouzrr válasza smc (#22907) üzenetére


mouzrr
őstag

Nekem is van a 2018as Ipad kijelzoje alatt 2 3 porszem, és eléggé látszik kikapcsolt kijelzőnél, valamikor én is vissza akarom majd vinni.

(#22916) Serpiko válasza mouzrr (#22915) üzenetére


Serpiko
addikt

Nekem is ilyen iPadom van képek tudsz mutatni? Vagy nem látszik.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#22917) Geller72 válasza sebgutkopf (#22875) üzenetére


Geller72
veterán

Köszönöm. :R
Az Xs Max megvan, azzal most kihúzom egy picit, valószínűleg kivárok két hónapot és majd mérlegelem a dolgot. De ki van ez találva, ami nekem megfelelne tudásra, az soha nem az alsó szegmens. ;]
Ha azt nézzük, hogy egy 2018-as iPad legalább 128Gb-os, Cellular verzióban mennyibe kerülne, annyiért azért már elég nagy a választék pro-ban is. Ami meg ugye alapból mondjuk ugyanezekkel a paraméterekkel rendelkezik. (Utóbbi természetesen használtban).

Valaki felvilágosíthatna, hogyan megy az a dolog, amit manapság tapasztalok egy két ismerősnél, azaz hogy megvesz egy lepukkant telefont/tabot olcsón, aztán egy hét múlva meg egy ugyanolyan, de vadi új cuccal jelenik meg? Amikor rákérdezek, hogy vátáfákk, akkor csak annyi a válasz, hogy kicseréltem egy újra. Ezt meg hogy? :U :F

(#22918) lindermen válasza Geller72 (#22917) üzenetére


lindermen
aktív tag

Off részre: lehet hogy azt csinálják amit írtam, vesznek egy használt darabot kipróbálni, mikor tetszik az eszköz, akkor pedig eladja a használtat és beruház egy újra, hosszútávra.

(#22919) Geller72 válasza lindermen (#22918) üzenetére


Geller72
veterán

Biztos hogy nem erről van szó. Valahogy kapnak egy újat. Ha jól sejtem a gar sincs az új eszközön annyi, mintha vennék egyet újan, amiről indul akkor a gar. Ha megnézel egy iPhone/iPad hirdetési oldalt itt, láthatod, hogy eléggé tele van új, aktiválatlan, bontatlan, de nulla garanciális cuccokkal. Nem kicsit érdekes. Lehet, hogy a használt, lepukkant is garos még talán valamennyire, de mielőtt lejár a gar, kicseréli egy újra valahogy. :U

(#22920) amulet


amulet
senior tag

Sziasztok, használ valaki ilyen hőkamerát iphone-hoz vagy ipad-hoz?

(#22921) lindermen válasza Geller72 (#22919) üzenetére


lindermen
aktív tag

Az eladó lehet hogy nem vállal garanciát de úgy tudom az apple 1 év garit ad aktiválástól számítva. Persze ha ez egy éppen lejáró garis készülék cseréje, úgy nem tudom mi a helyzet, ott nem minden esetben indul újra a gari.

(#22922) mazsiii92


mazsiii92
aktív tag

Csak hogy én is mondjak valamit az Apple garanciáról..🙂

Párom magánszemélyként vásárolt ipad 2017et készüléket hivatalos viszonteladónál. Természetesen valamivel több mint egy év után jelentkezett rajta egy hiba ami miatt használhatatlan lett, ezért mivel sokat járok Budapestre felvittem az iStyle Corvinba, foglaltam időpontot is. Ott elég jól elhajtottak, hogy erre már nincs semmi garancia és 102 ezer forintért fődarab csere történhet, mert az Apple szervizek egyébként önköltségre sem javitanak, sem sehogy, ha van egy hibás ipad már küldik is el mi meg kapunk refurbot.

Ezután gondoltuk, hogy akkor bevisszük oda ahol vásároltuk, ott a lányok a pultnál azt sem tudták mi az a +1 év apple termékekre. Pont arra járt az üzletvezető és ő persze ismerte, készséges volt és mondta felküldik, de a +1 ami ugye a szavatosság ott nekem kell bizonyítanom hogy már a vásárlás időpontjában hibás volt. Nyilván tudjuk hogy ez lehetetlen. 2 héttel később visszajött az ipad ugyanazzal a 100 ezer forintos ajánlattal, végül eladtam ezt hibásan és vettem egy 2018as ipadet.

Szóval ennek tükrében vásároljatok.. nekünk számtalan Apple termékünk van és ez volt az első ami elromlott. Én soha többet nem vásárolok hivatalos helyen Apple terméket, lényegében drágább 20-50-80 ezer forinttal alapártól függően mint egy GSM boltban és amikor szükségünk lenne a +1 évre akkor még én bizonyítsak.. szánalmas 🙂

Én itt ábrándultam ki az Appleből, azóta már a telefonom le is cseréltem.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#22923) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Hozzám került egy első generációs Apple iPad, MB292LL típusú. Hogy tudok erre Skype-ot és Chrome-ot telepíteni? A store-ban felajánlott verziók nem jók, mert azok ios 10 felett települnek, ezen a régi iPadon viszont 5.1.1 található. Hol tudok megbízható, vírusmentes forrásból letölteni régebbi skype és chrome verziót, ami erre a régi ios-ra is feltelepül? Egyáltalán lehetséges ez?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#22924) Alex91 válasza liszi70 (#22923) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, hogy meg megy-e, de elvileg egy ujabb keszuleken bejelentkezve ugyanazzal az apple id-vel, mint amivel a regi ipaden is be van az ember jelentkezve le kell tolteni a kivan app legfrissebb verziojat, es utana a regi ioaden a megvasaroltak kozul mar tan felajanlja a legutolso, azon a keszuleken mukodo verziot...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22925) liszi70 válasza Alex91 (#22924) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm! Megpróbálom, feltéve, ha tudok szerezni kölcsön egy újabb iPad-et. :) Az iPad gazdájának nem származik hátránya belőle, ha a saját id-mmel jelentkezek be a gépén? (Bocs, nem értek hozzá, ehhez a géphez csináltam először apple id-t.)

[ Szerkesztve ]

(#22926) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
iPad-en van arra lehetőség, hogy felvegyem videó formában a kijelzőmön látható ablakokat hanggal együtt?

(#22927) skiny83 válasza timelord1987 (#22926) üzenetére


skiny83
aktív tag

Beállítások/Vezérlőközpont/Vezérlők testreszabása -> Képernyőfelvételt hozzáadod így már ott lesz a vezérlőközpontban ahonnan el is indíthatod.

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#22928) 0pityesz0 válasza liszi70 (#22925) üzenetére


0pityesz0
tag

Nyugodtan jelentkezz be, semmi hátránya nem származik belőle.

Egyre gyorsabban lassulok...

(#22929) mouzrr válasza Serpiko (#22916) üzenetére


mouzrr
őstag

Sajna kepen csak ugy tunik mintha egy porszem lenne a kijelzon.

(#22930) Serpiko válasza mouzrr (#22929) üzenetére


Serpiko
addikt

Így már világos remelem nekem ilyen por cucc nem lesz benne ha mégis akkor jelzem itt.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#22931) liszi70 válasza 0pityesz0 (#22928) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!

(#22932) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Új Ipad 2018 32GB Wifi masinát szeretnék vásárolni (ÁFA-ás számlával kellene). Hol érdemes manapság:

Köszi előre is mindenki segítségét!
:R :R :R :R :R :R :R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#22933) Jakesz


Jakesz
őstag

Szerintetek iPhone mellé megéri iPadet venni, PC kiváltásához? Cserkót meg kell győzni, hogy aki már alig használja a PC-jét, annak sokkal praktikusabb egy olyan eszköz, amit a lakásban bárhol lehet használni, továbbá a telefonnal való szinkronizáció is pofonegyszerű.

(#22934) mazsiii92 válasza Jakesz (#22933) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Nem.

Jelen állapotában nem képes kiváltani még egy Pro sem.

Nekem van iPhone-om is, asztali PC-m és egy iPadem is. Vannak napok amikor nem kapcsolom be a PC-t, de vannak olyan helyzetek amiket csak és kizárólag gépen intézek.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#22935) Jakesz válasza mazsiii92 (#22934) üzenetére


Jakesz
őstag

De ez függ a felhasználástól is. Aki pl Office-szal dolgozik vagy photoshopol, ott persze, hogy nem tudja kiváltani. De aki csak netezik meg filmet néz, ott már más a helyzet. Nem kell gép előtt görnyedni, és úgy mozog vele a házban, ahogy akar. Cserkó is csak a BF5-tel játszik, ami miatt igazán érdemes bekapcsolnia a gépét, de ez csak alkalmi felhasználás. A netezés mindennapos, ami otthon sokkal kényelmesebb egy tableten, mint egy telefonon.

(#22936) Madwe válasza mazsiii92 (#22934) üzenetére


Madwe
nagyúr

Neked nem. Én meg több mint fél éve nem vittem haza céges lapost saját gépeket meg rég eladtam. Semmi szükségem nem volt rá, nem akartam cipelni haza a munkát sem. Virágboltba a nasommal jártam, okostévémhez se kell pc. Doksit, emailt ritkán írok otthon. Azaz semmihez nem kellett pc, egyedül a mobil kijelzőjén ami macera volt az a fórumozgatás kb, szóval gyk. a ph miatt vettem egy pro-t :D

Egyénfüggő. Annak, aki nem dolgozik otthon, kiválthatja. Annak, aki kreatív munkát végez, kiválthatja. Sok esetben nem, de bizonyos esetekben igen.

(#22937) TBMC


TBMC
addikt

2018 12,9 ipad prohoz lehet itthon tokokat kapni nagyobb választékban?
- mert csak 1-2félét találtam.

vagy marad az amazon/ebay?

markbellus.hu 

(#22938) Serpiko válasza TBMC (#22937) üzenetére


Serpiko
addikt

Kintről vészes jobban jársz úgy olcsóbb szerintem. Jó várni kell rá.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#22939) mazsiii92 válasza Madwe (#22936) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Persze, ha valaki rendelkezik korlátlan tárhellyel valamelyik felhőszolgáltatásban, illetve ha előfizet valaki HBO GO / Netflix akármire, amivel normális minőségben tud filmet és sorozatot nézni, illetve nem photoshoppol, nem gamel, nem excel / wordozik, nem torrentezik, akkor mondanék rá egy talánt. :)

Én továbbra is fenntartom hogy az iPad egy PC / noti mellé tökéletes, de helyettük még nem.

De persze minden felhasználási szokás kérdése.

Egyébként a Samsung Tableteiben Dex-szel megtámogatva jelenleg több fantáziát látok a jövőre nézve, hogy kiváltsa a PC-t, ha egyszer rendes hardverrel megtámogatják.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#22940) TBMC válasza mazsiii92 (#22939) üzenetére


TBMC
addikt

PS helyett pedig affinity photo, procreate

de kiváltani sztem sem tudja még egy ideig sajna :(

markbellus.hu 

(#22941) #95561216 válasza Jakesz (#22933) üzenetére


#95561216
törölt tag

SE mellé mindenképp, nagyobb kijelzősnél meg igény kérdése. Ünnepek alatt szülőknél voltam, bőven elég volt az ipad, de itthon többnyire a gép előtt ülök. Nálam inkább a laptopot váltotta ki, és meglévő pc-t biztos nem adnék el, hogy ipadre váltsak.

(#22942) EczkE válasza Jakesz (#22933) üzenetére


EczkE
addikt

Nekem kivaltotta. Csak netre meg filmre hasznaltam a 2015-os Airt. Miota megvan az iPad Pro (tavaly november) azota nem hasznaltam a laptopot, mar meg is hirdettem. Nagyon gyors es kenyelmes hasznalni. Es olcsobb volt mint egy uj Air. En aggodtam, de nekem nagyon bejott a valtas. Plusz van netflix es mobilnetemmel ha hasznalom sem fogyasztja a 30 gigas keretemet.

Szoval ha tenyleg nem csinalsz semmit csak net, kozossegi media es film/yt akkor bevalllahatod.

Asszem mindenféleképpen!

(#22943) amulet


amulet
senior tag

nekem kiváltotta a macbook pro-t ez tény, de az asztali gépet nem. Vannak olyan feladatok amit egyszerűbb gépen, videót vágni, fotókat szerkeszteni, file másolás, stb...
Netezésre fekve, film nézésre, játékra, esetleg rajzoláshoz sokkal jobb

(#22944) nbukta77 válasza EczkE (#22942) üzenetére


nbukta77
addikt

Detto. Pedig en sok tablazatkezelot es szovegszerkesztot hasznalok. De a macbook airt mar el is adtam. Pedig csak egy 11- es prot vettem.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#22945) Madwe válasza mazsiii92 (#22939) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egyrészt manapság szvsz felháborító ha valakinek nincs egy synology nas a lakásában, másrészt az is ha nincs netflix és prime előfizetése ha ért angolul:)

Amúgy viccet félretéve, ahogy felettem is láthatod, sokaknál a laptopot kiváltja, de kel pc videot vágni, fájlokat mozgatni stb. Na,ármost én továbbra is tartom, h az emberek nagyrészének valójában arra sincs szüksége, mert nem vág videót, nem kell wordöt szerkesztenie otthon általában. Azt az évi 1-2 kitöltendő office taskot meg, ami magán, sunyiban el lehet végezni a céges laptopon is, szigorúan munkaidő után, persze:)

[ Szerkesztve ]

(#22946) Whynot? válasza TBMC (#22903) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Vettem paperlike kijelzővédőt. Még egyszer nem tenném...

(#22947) TBMC válasza Whynot? (#22946) üzenetére


TBMC
addikt

vettem sima kijelzővédő fóliát ami nem annyira gyűjti az ujjlenyomatokat.
most azzal el leszek egy darabig, meg rendelek valami tokot majd ebayrol, addig meg hasznalok egy 13"incase sleevet ami meg megmaradt annó.

markbellus.hu 

(#22948) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Mikor utoljára jártam erre, még büszke tulaja voltem egy 12.9 es pro-nak, viszont megléptem életem upgradejét, és cseréltem egy OG gen 1 iPadre! :DDD Gyors kérdés:
Tudtok nekem olyan böngészőt javasolni ami a fent említett eszközön tűrhetően fut? YT videókat néznék rajta csak. Valamint, a következő kérdésem az hogy valahogy meg lehet oldani hogy kábelen keresztül egy WIN 10 es géppel szekunder monitornak használjam?

A helpet előre is köszönöm! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#22949) Sallylla


Sallylla
csendes tag

Mi volt a gond vele? Magam is gondolkodom egy matt kijelzővédő vásárlásán, ám a YouTube, meg úgy általában az internet, szokás szerint nem sokat segít a döntésben...

Egyesek szerint sokkal jobb élmény a Paperlike/matt fólián rajzolni, ugyanakkor sokan említik, hogy textúrájából adódóan zavaróan szemcséssé teszi a kijelzőt. Gondolom az igazság - szokás szerint - valahol a kettő között lehet.

Mondjuk, a Paperlike, mint gyártó, sanszosan körbepromózta magát a (digitális) youtuber-művészek körében, tehát kérdéses, hogy a termékeikre vonatkozó "kritikák"-nak mekkora hányada lehet őszinte.

(#22950) domerator válasza hszilard666 (#22948) üzenetére


domerator
veterán

Mi az az OG?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.