Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) Friczy válasza Jano_023 (#23490) üzenetére


Friczy
senior tag

A kis kávának tablet esetén megvan az az átka, hogy nehéz úgy tartani, hogy ne érjen bele az ujjad a kijelzőbe. Nekem van egy Sony Z3 tablet compactom, az is 8", és nagyon szeretem a mérete miatt, de ott az oldalsó káva sokkal vékonyabb, és jüpárszor futottam bele abba, hogy nem azt csinálta, amit akartam, mert a képernyő szélén is érzékelt tapintást.

(#23502) Süvi válasza Jano_023 (#23499) üzenetére


Süvi
őstag

Nekem mióta van ceruza a pro tabletekhez folyamatosan kezemben tartom - bár ez személy és felhasználásfüggő)
Eddig csak Wifis eszközeink voltak, de most kaptunk egy Sim kártyát, amit ki szeretnénk használni.

(#23503) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

A Mini 4-es gyári cover tuti nem jó a Mini 2-höz?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#23505) btudos válasza Winne (#23503) üzenetére


btudos
veterán

Mini 4 vékonyabb, ezért nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#23506) Winne válasza btudos (#23505) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#23507) keszo


keszo
őstag

Sziasztok

Szeretném az iPad Air-remet, visszaállítani, de nem szeretnék téglát csinálni belőle.( elszeretném adni mert kaptam egy 6. gen. iPad tabot)

az egymás utániság érdekelne, hogy pontosan mi mi után következik
iCloud-ból kijelentkezés vagy a készülék keresés kikapcsolás(?) vagy még valami
és utána a tabon megcsinálni az alaphelyzetbe állítást

iPaden még 10.3.2 ios van, most rádugtam pc-re és az iTunes frissíteni akarja 12-esre. Engedjem?

még valami:

wpsoffice alkalmazás van a tabon, az iTunes azt mutatja, hogy vannak benne doksik ( regények voltak rajta olvasva) de a tabon ezeket nem találom.
Most akkor ezek rajta vannak valahol vagy sem?

Kösz előre is

Üdv

Attila

(#23508) Alex91 válasza keszo (#23507) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23509) krx21


krx21
nagyúr

Nézegettem az új pro hoz az Apple pencilt és döbbenten tapasztaltam, hogy a tollat használva semmilyen gyors menü és a home gomb funkció semmi működik, oda muszáj az ujjamat használni ... :F
Nem is értem, vagy be lehet állítani hogy tényleg ne kelljen használni az ujjamat?

[ Szerkesztve ]

(#23510) smc válasza krx21 (#23509) üzenetére


smc
addikt

Van valami kisegítő lehetőség ami kirak egy átlátszó home-gombot a kijelzőre, amit oda raksz ahova akarsz. Arra lehet hosszan nyomást, dupla klikket is beállítani, azt hiszem még külön menüt is tud. Persze mindezt ceruzával is.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#23511) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Üdv!

Ne haragudjatok a kérdésért, de picit ellentmondó infókat olvastam.

Mini 3-on (legfrissebb iOS) megy a képernyő-felosztásos Multitasking?

Korábban Pro-m volt, és akkoriban még csak az Air-en engedélyezték és a Pro-n, de mintha később feloldották volna a korlátozást.

[ Szerkesztve ]

(#23512) Jano_023 válasza ROBOTER (#23511) üzenetére


Jano_023
őstag

Nekem ipad mini 4 van és azon működik.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#23513) ROBOTER válasza Jano_023 (#23512) üzenetére


ROBOTER
addikt

Köszönöm! Találtam is 4-es videót, de 3-ast nem, és abban gyengébb a hardver. Annak idején erre hivatkozva korlátozták, arra lennék kíváncsi, hogy feloldották-e a 3-as esetében is.

(#23514) keszo válasza Alex91 (#23508) üzenetére


keszo
őstag

Hát, köszönöm.

Ezt ismerem, ezért kérdeztem mert nekem ez nem egyértelmű.
"Az iPhone, az iPad vagy az iPod touch törlésekor az iPhone keresése és az Aktiválási zár kikapcsolódik. "
akkor ez most már automatikus?
régebben mindenki azt mondta ha nincs kikapcsolva és úgy történik a visszaállítás tégla lesz a gépből

Attila

(#23515) krx21 válasza smc (#23510) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi. Hát ahhoz, hogy kipróbáljam újra ceruza közelében kell, hogy legyek..

(#23516) smc válasza krx21 (#23515) üzenetére


smc
addikt

Működik a dolog, én használtam is az elején, de aztán megszoktam és ki is kapcsoltam a home gombot.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#23517) Noxy válasza keszo (#23514) üzenetére


Noxy
veterán

Ne haragudj de ennél érthetőbben már nem lehet le írni.
Magyarul még 1x:
Ha az icloudban kikapcsolod az iPhone keresését, ezzel kikapcsolod az iCloud zárat is.
Ha meg mégse kapcs.. ki és törölnéd az iPhone-t, akkor az 1indulsáskor kéri azt az Apple ID-t meg a jelszót, ami a törléskor be volt állítva.
Tégla meg csak annak, lesz aki ezeket nem tudja.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#23518) Zez


Zez
újonc

Sziasztok, lenne egy kérdésem ami inkább kérés.
Szóval tablet vásárláson gondolkodtam és most nem olyan rég kijött official PS remote play támogatás ioshez ez felkeltette az érdeklődést az amúgy távol álló almák felé.
Ha van valakinek esetleg PS4 otthon megnézné hogy hazai mobilnet környezetben hotspotolva hogyan bírja magát (fontos, mert nem wifiről lenne).
Használatra amúgy youtube, netflix, hbogo, meg esetleg pár AFK/Auto farm játék egy jól megvilágított szép neon fényes poros koszos mo... stb helyen hangszórók vannak jack és bluetooth is .
Nincs semmi munka vagy photoshop terv, jegyzetelni nem szándékozok.
Tervezni vele addig szándékozok míg ki nem heveri a lelkét valamelyikünk, ami előbb bekövetkezik.
Rászánni nagyon max 200at de ha nem muszáj nem használnám ki ezt a keretet :D
Ezek függvényében mit ajánlanátok? :U

(#23519) jófejsrác válasza Zez (#23518) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Pontosan nem világos mit mivel akarsz hotspotolni (mobilnetet megosztod a táblagépre és az wifin?) Egyébként gamepad támogatás nélkül szerintem jelen formájában használhatatlan. A ravasz gombok fent vannak a képernyő tetején, közben a két gombát is kell irányítani és akkor még a d-pad és az x,o gombokhoz hozzá sem nyúltál.

Este kipróbálom, hogy megy e így de szerintem jobban jársz ha veszel egy vitát ha szükséges a remote play. Egyébként mivel streameli így nem kell hozzá erőgép. Nekem egy 10'5 pro van amivel kipróbáltam mikor kijött. lag nem nagyon volt, csak az irányítás gáz.

[ Szerkesztve ]

(#23520) jófejsrác válasza jófejsrác (#23519) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Kipróbáltam 4G elérhetőséggel és csatlakozik, igaz elsőre ledobott de utána egyből visszament. Lag nagyon minimális, de néha "beakadt" kép 2-3 mp-re aztán ment tovább. De továbbra is az irányítást tartom szűk keresztmetszetnek.

(#23521) krx21 válasza smc (#23516) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem az lenne a jó, ha egy az egyben úgy működne mint az ujjam.

[ Szerkesztve ]

(#23522) Zez válasza jófejsrác (#23520) üzenetére


Zez
újonc

Well, akkor lesz egy sima 2018as ipad meg hozzá majd max egyszer egy ilyen nimbus azt csókólom.
Amúgy a Vita nem játszik mivel leáll(t?) a gyártás, halott konzolt meg nem veszünk, akkor már switch lenne arre meg csak youtube meg hulu azt ennyi...

Igen úgy értettem,jól értetted, hogy telefonról lesz osztva internet mert "csak a wifivel" menne ez a drága remote play...

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#23523) jófejsrác válasza Zez (#23522) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Halott konzol ne viccelj már :), 30-ért kapsz használtan ahogy most néztem és több száz játék van rá. Persze ehhez igazodni kell az ízlésedhez is.

Mindenesetre bőven elég a 2018-as ipad arra a célra amire használni szeretnéd

(#23524) hito


hito
nagyúr

Jól gondolom, hogy az iPad gariztatásához semmilyen papírra nincs szükség? Honlap szerint még októberig garis.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23525) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Androidos telóról hogy lehet a legegyszerűbben képeket átvinni Ipadra (Egyszerűen két készüléket Lighning to USB eszközzel összekötni) ?
Ilyenkor a képek hogy jelennek meg a filmtekercsben? (idő és GPS koordináták is mennek át, tehát a térképre rápakolja ill. az emlékeket is könnyen lehet majd szerkeszteni Ipadon)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#23526) Sify válasza Süvi (#23525) üzenetére


Sify
senior tag

Legegyszerübb a google photos.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#23527) Jano_023 válasza Sify (#23526) üzenetére


Jano_023
őstag

Vagy dropbox.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#23528) csabiks válasza hito (#23524) üzenetére


csabiks
senior tag

igen

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#23529) Sify válasza hito (#23524) üzenetére


Sify
senior tag

Az új 12.2 verzió már ki is írja meddig érvényes a garancia a készüléken. (Beállítások - Általános - Infó) Így még weboldalra sem kell belépni, és szervizben is egyből látják, hogy meddig garis.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#23530) Süvi válasza Sify (#23526) üzenetére


Süvi
őstag

Valamilyen offline megoldás kellene.
Amikor a szüleim nyaralnak nappal fényképeznek telefonnal és amikor jönnek haza vagy egyéb holtidoben szerkesztik a videót az ipadon.

(#23531) Noxy válasza Süvi (#23530) üzenetére


Noxy
veterán

Felhő megoldás nélkül bajosan kerül az iPadra.
Amúgy 1xü mint az ék.
Droidos eszközről felmegy a kép a Google fotókba, iPadon meg leszedik offline használatra.
Ennyi lenne. Csak net kell hozzá. Semmi kábel, pendr.., PC, MAC, etc..

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#23532) Süvi válasza Noxy (#23531) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm
Én egyébként arra gondoltam, hogy egy Lightning – USB 3 kameraadaptert bedugok az Ipad-be, majd abba egy USB 3.0- USB3.1 kábellel hozzákötöm a telót, aminek a fénykép, videófájlait felismeri az Ipad.

(#23533) Noxy válasza Süvi (#23532) üzenetére


Noxy
veterán

Ha ezek mind megvannak, akkor miért nem próbálod meg? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#23534) Süvi válasza Noxy (#23533) üzenetére


Süvi
őstag

Apukám gondolkozik telócserén, és a leírt probléma fogta meg, és a leírtak közül semmi nincs még :) (se telefon, se adapter), azt próbálom felmérni, hogy milyen beruházással menne.

(#23535) Sn00k


Sn00k
veterán

Mai nap folyaman az ipad mini 4 em elkezdett random eletet elni. Hasznalom majd hirtelen elkezd mindenfelet csinalni ugy hogy hozza sem erek. Kenyszeritett ujrainditas meg volt. Van valakinek 5lete mit lenne erdemes meg kiprobalnom? Holnap megprobalom ratenni az ios 12.2 jobb 5letem nincs talan az megoldja. Bar eleg erdekes a jelenseg :(

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#23536) Jano_023 válasza Sn00k (#23535) üzenetére


Jano_023
őstag

Mit csinált konkrétan a készülék?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#23537) Sn00k válasza Jano_023 (#23536) üzenetére


Sn00k
veterán

Hat foleg a safarinal kergul meg. Nagyitgat osse-vissza., random megnyit oldalt olyan mint mikor pl pc en egy bill beragadna a szamitogepen. Nehez leirni mert tenyleg ilyet meg nem lattam. Totalis meghulyules...

3njoy the Lif3

(#23538) Noxy válasza Sn00k (#23537) üzenetére


Noxy
veterán

Kapcs ki, majd be. Néha elég ennyi is.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#23539) keszo


keszo
őstag

Köszönöm az eddigi segítséget.

Sikerült a visszaállítás, új iPadként lett beállítva, de nem segített. Közel 4éves a tab, az akksija már nem az igazi, hamar lemerül. ( youtube videó nézésnél 2.5 óra) Tudnátok, szépen és megbízhatóan dolgozó szervizt. Kingtel, isamurai, iSzerelés ezeket találtam, de egyiket se ismerem, hivatalos apple szervizt meg nem találtam lehet nem jól kerestem.

Kösz előre is

Üdv

Attila

(#23540) Sify válasza keszo (#23539) üzenetére


Sify
senior tag

Nézd meg itt: [link]

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#23541) vadászcsiga válasza Süvi (#23530) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Semmilyen offline megoldás nincs, szégyen ez az apple részéről 2019-ben. Mondjuk bt-n igazán atengedhetnenek JPG típusú fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#23542) galaxys80 válasza vadászcsiga (#23541) üzenetére


galaxys80
veterán

Mert egy androidos telefon és tablet között ezt, hogy oldod meg offline?
Mert ugye mire a nyaralás alatt felvett videókat átszenvedi BT-n, addigra éppen haza is érhet.

(#23543) smc válasza Süvi (#23525) üzenetére


smc
addikt

Kipróbáltad? Csak mert az új pro-n ez megy usb-c kábellel. Lehet már a régivel is működik.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#23544) Süvi válasza smc (#23543) üzenetére


Süvi
őstag

Nem sajnos, nem sikerült még telefont, eszközöket szereznem :(

(#23545) ArrayOfLilly válasza Süvi (#23525) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Wifis adattároló is egy jó megoldás.

Pl.

http://www.arrayoflilly.com

(#23546) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Valaki frissített már?
Mehet?

(#23547) Serpiko válasza mr.tamasbiro (#23546) üzenetére


Serpiko
addikt

Én igen nincs gond iPad 2018. Hasít a gép!

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#23548) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Van itt olyan aki mini2-n futtat újabb iOS-t, mondjuk 12.X?

Van egy mini2 itthon még 10.X-el amivel tök jól szaladgált azonban van 1-2 program ami már nem fut rajta, pl. netflix.

Arra is gondoltunk, hogy a jelenlegit lementeni iTunes-ban, aztán felrakni rá a legújabbat iOS-t és tesztelni

Ha nem megy valami vagy túl lassú a 3uTools jól látom, hogy tud letölteni régi rendszert és visszapakolni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23549) jófejsrác válasza szabonagyur (#23548) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Volt mini 2-m, nem ajánlom hogy rátedd a 12-es rendszert és visszarakni sem tudsz régebbi fw-t.

(#23550) szabonagyur válasza jófejsrác (#23549) üzenetére


szabonagyur
félisten

Említett programmal sem? Mivel abban látok ilyen funkciót. :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.