Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Ezzel az usb-c kimenettel kapcsolatban jól értem,hogy egy usb -c hdmi átalakitóval csatlakozhatok mondjuk egy hm erősítőhöz vagy egy tv-hez és használhatom a tvt mint egy monitor vagy megjelenítő?nálam konkrétan van egy 50-es plasma tv.

bendeguz_HUN

(#22302) moleculez válasza Madwe (#22300) üzenetére


moleculez
veterán

Én is el tudnék viselni egy Abletont, VS Code-t iOS-n. Mondjuk IDE-hez kell bill, de az a nagyon király, hogy VAN. iOS simán kezeli a zenei perifériákat, mint mondjuk Traktor Kontroll, hangkártyát, midi vezérlőket. Az Adobe meg jön teljes PS-el, nyilván nem véletlen, unalmukban ugrottak neki. (Itt ugye kifogta a szelet a vitorlájukból az Affinity Photo-több mint egy éve, és Designer-idén, amik teljes értékű szerkesztést adnak, iPadon). Szerintem a nagy tech cégek ezt leboxolták egymás közt, hogy merre tartanak, szóval még mindig alakul ez a platform.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#22303) Madwe válasza bendeguz76 (#22301) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, de nincs ios szintű lekezelése, az appnak kell támogatnia, az dönti el, h mi megy ki a külső kijelzőre. Defaultból tükrözni tud azt hiszem.

(#22304) smc


smc
addikt

Szerintetek mikorra lesz elérhető pl istyle üzletekben úgy hogy besétálok és megveszem?
Apple oldalán már decemberre írják a szállítást annál amit kinéztem.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#22305) KZP válasza smc (#22304) üzenetére


KZP
őstag

Miért nem hívod fel őket? :F

(#22306) ittakary válasza bendeguz76 (#22301) üzenetére


ittakary
nagyúr

legfrissebb 3uTools már tud AirPlay-t :)

úgyhogy ha egy PC/laptop rá van lőve a TV-re HDMIvel akkor lehet nyomatni Apple TV nélküla kép és videó mutogatást, mondjuk egyelőre elég kezdetleges, csak kis ablakos módban fut

(#22307) wm2 válasza moleculez (#22302) üzenetére


wm2
őstag

Aki PS-el nyomja végre beszállhat a buliba, így többeket fog ösztönözni az iPad. Én zenei téren teljesen elégedett vagyok. Még az új MacMini sem nyűgöz le már, pedig régen erre építettem a teljes parkot. Egy szar PC mindenfajta trehányságra és iPad. Csak az SE irányt sajnálom, mert az új szifonok nekem hányinger kinézetre.

Ozora <3

(#22308) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Újdonsült iPad tulajdonosnak (eddig nem volt Apple termékem) tudnátok ajánlani egykét must have alkalmazást ami könnyűvé teszi a használatot, ad csudajó feature-öket? :R

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#22309) smc válasza sarkanyolo2 (#22308) üzenetére


smc
addikt

Tessék ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#22310) sarkanyolo2 válasza smc (#22309) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

:D :DD :DDD :DD :D :DDD :DD :D :DDD :DD :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#22311) gaben88


gaben88
őstag

Sziasztok!

Ha wifi only 2018-as iPadre megosztom az Androidos telóm netjét, bekapcsolt GPS-el, akkor az iPad képes a net mellett átvenni a GPS adatokat is és navigálni pl egy Google Maps-en vagy Waze-n? :R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#22312) ittakary válasza gaben88 (#22311) üzenetére


ittakary
nagyúr

én úgy emlékszem iPhoneról osztottam neki netet és még úgy sem tudta bemérni magát

(#22313) moleculez válasza smc (#22309) üzenetére


moleculez
veterán

Accurate af 😂
Mint mikor a Gear Fit2-n (okosóra) kerestem az ébresztőt. A fórumon kiderült, hogy az áruházban kell keresni...

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#22314) tybsen


tybsen
addikt

Tudja valaki, ha új iPad berendezésénél a meglévő iPhone-om iCloud backupjának visszaállítását választom, akkor az történik, hogy minden ami az iPhone on van alkalmazás meg beállítás az ugyanúgy települ az iPadre is? Illetve a jövőben is ugyanaz lesz mindkettő? Érdemes ezt választani vagy inkább új iPadként jobb berendezni? Köszönöm szépen.

Szerk: közben nálam azt történt hogy vettem hogy egy iPad et online és valóban nem lehet visszaadni ha már kipróbáltam ugyanis aktiválódott és regisztrálódott. De közben már kicsit meg is barátkoztunk, talán mégis megmarad, mert nem rossz, pencil pedig tényleg elég jól használható. Esetleg ha nem jön be mégsem akkor eladásra kerül.

[ Szerkesztve ]

(#22315) Madwe válasza sarkanyolo2 (#22308) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én valami shelfes appot javasolnék első körben, én a gladys-t használom. Illetve fantastical, carrot weather nálam alap:) jegyzeteléshez notability, aztán luma fusion videohoz és procreate rajzhoz, ha ilyenek is érdekelnek. Ezek a kb legtöbbek által ajánlott appok manapság, nem véletlenül :)

(#22316) gaben88 válasza ittakary (#22312) üzenetére


gaben88
őstag

Ez szomorú! Akkor lehet nem úszom meg a SIM kártyás verziót?! :S

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#22317) btudos válasza gaben88 (#22316) üzenetére


btudos
veterán

Ha kell a GPS, akkor sajnos nem.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#22318) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Telekom tol veszem és adnak sim kártyát hozzá az remélem nano lesz nem?
Ilyenkor ugyazan a beállítás fog majd szerepelni a sim kártyán mint amit most használok az IPhone-ban?
Ipadon elég ha kikapcsolom a mobilt és akkor wifin elég ha megy nem?
Előre is köszi a válaszokat.
Ez lesz az első tabletem almától.

(#22319) btudos válasza mr.tamasbiro (#22318) üzenetére


btudos
veterán

Szerintem ma már mindhárom szolgáltató olyan SIM-et ad, amiből tetszőleges méret törhető ki, a Telekom biztosan.

Milyen beállításra gondolsz, ami SIM-hez kötődik? A hálózati beállításokkal nem lesz gondod, az iPad is automatikusan kéri le az adatokat.

Hogy neked mi elég, az csak rajtad múlik, de egyébként ha kikapcsolod a mobilhálózatot, az a készülék többi funkciójára nincs hatással.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#22320) mr.tamasbiro válasza btudos (#22319) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Igen a sim beállításokra gondoltam.
Akkor így ok ha lekéri magának.
Neekm csak a wifi kell ,mert szinte mindig itthon fogom használni.

[ Szerkesztve ]

(#22321) sarkanyolo2 válasza Madwe (#22315) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Kösziiii! :R

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#22322) mazsiii92


mazsiii92
aktív tag

Most kaptam az értesítőt, hogy megjött páromnak és jómagamnak rendelt iPad 9.7 2018. :)

Másfél évig használtam már egy sima Airt, aztán eladtam és másfél éve sajnos semmit, de már nagyon hiányzik. :)

Gondolhatjátok milyen lassan telik most a munkaidő :D

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#22323) Serpiko válasza mazsiii92 (#22322) üzenetére


Serpiko
addikt

Kitartàs este már fogdoshatod jó kis gép nekem is iPad 2018 van.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#22324) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Sziasztok.
Én pénteken vagy hétvégén veszem át.
Hagyományos sim megy ebbe még nem e sim ugye?
Mert az emailben írták,hogy aktiváld majd.De gondolom ez sablon email.

(#22325) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok.
Olyat lehet Ipadon beallitani hogy angol maradjon a nyelve de magyar billenytuzet?
Es ugy beallitani a hangot hogy ertesiteseket ne kapjak de jateknak videoknak legyen hangja?
Koszi

Eladó: GTS450

(#22326) Serpiko válasza qqzs (#22325) üzenetére


Serpiko
addikt

Beallitasokban általános azon belül billentyűzet ott billentyűzet hozzàadàsa. Olyat adsz hozzà amilyet akarsz. A második értesítések menüben testre tudsz szabni mindent egyesével.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#22327) qqzs válasza Serpiko (#22326) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi a billentyu megvan.
A hangnal nem apponkent akarok hangot allitani hanem ugy beallitani hogy media es jatek hang legyen de ertesites nem.
BT egeret hogy lehet hozzaadni?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#22328) Serpiko válasza qqzs (#22327) üzenetére


Serpiko
addikt

BT csatlakozáshoz segítség talán. [link] Az ertesitesek azt nem tudom nézelődni kell neten hátha.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#22329) qqzs válasza Serpiko (#22328) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi azota kiderult ios nem kezel egeret :( gyorsan megneztem es tenyleg 2018 van
Notification hang tiltas sincs. Nembaj van rajta erintokepernyo...igen jol hallatszik kicsit kivagyok akadva

Eladó: GTS450

(#22330) Serpiko válasza qqzs (#22329) üzenetére


Serpiko
addikt

Akkor ez letudva! Estleg vehetnél cerkàt hozzà én is akarok majd csak nem tudom kihasználnàm vagy sem.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#22331) moleculez válasza qqzs (#22329) üzenetére


moleculez
veterán

Ha a némíto gombot eltolod, pont ezt a hatást ered el...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#22332) Madwe válasza qqzs (#22329) üzenetére


Madwe
nagyúr

Max magadra legyél kiakadva, h nem jártál ezeknek utána vásárlás elött, szerintem:)

Egyébként ha soha nem akarsz noti hangot az megoldható, vagy app szinten minek igen minek nem. De külön valóban nem kezelhető h mikor kell mikor nem... vagy pl do not disturbot bekapcsolod, addig nem lesz hangja igaz addig fel sem ugrik h jött valami... de játéknál stb az nem hátrány:)

moleculez: prokon pl már nincs csúszka.

[ Szerkesztve ]

(#22333) qqzs válasza Madwe (#22332) üzenetére


qqzs
őstag

igen ez egy pro és nincs csuszka, viccesen hangzik. nem akarok trollkodni, az ipad munka miatt van csak használtam volna masra is de nem sikerult, egyebkent androidos vagyok. ezek mar ott mind alap, maradjunk annyiba hogy szep. de ez a hangkezeles komolyan a google levedte a tobbfele hangkezeles megoldast? egerkezelesert mar evek ota konyorognek ios forumokon.... :W

do not disturb alatt van media es jatek hang?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#22334) hszilard666 válasza qqzs (#22333) üzenetére


hszilard666
veterán

Gyors kérdés:
Mi értelme az egérkezelésnek egy mobil OS en? Ahol a primer input a touchscreen? Szerintem semmi. Az iOS nem úgy van kialakítva. De vica versa se értem. Volt egy razer blade em, IGZO touchscreen, valami 200K volt a felár a tapis kijelzőért és 1x nyúltam hozzá. :U

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#22335) KZP válasza hszilard666 (#22334) üzenetére


KZP
őstag

Pl. egy-két játéknál nekem jól jönne.
Ennyi erővel mi értelme a külső billentyűzetnek, hiszen ott van az is tapizós verzióban...

(#22336) qqzs válasza hszilard666 (#22334) üzenetére


qqzs
őstag

mikor nem jatszol vagy szorakozol ahol a tapizas az elmeny resze hanem sokat irsz pl akkor a fenenek van kedve celozgatni ket betu kozt plusz az egerert jobbra 10 centit kell nyulni es 5 centis mozgatassal elintezel 10 kattintast a kepernyohoz meg felfele 25-ot es ugyanazt a 10 kattintast 15-bol oldod meg egy kardvivo gyakorlat kozben.

Eladó: GTS450

(#22337) Madwe válasza qqzs (#22333) üzenetére


Madwe
nagyúr

Persze dnd alatt van rendesen hang, étesítések nincsenek. 3 év android után menekültem vissza pedig flagshipjeim voltak, mindenhol van pro és kontra.
Pro tipp: ha évekig egy rendszet használsz majd utána pár nap alatt hirtelen alkotsz véleményt a másikról, nyilván a contra dolgok hamarabb megfognak ott, mint pro... máshogy működnek, de ami ott megy megy itt is, csak más logikával. Kivéve az egérkezelést. Cseébe létezik a tabletpia app téren is, nem úgy mint ott, ugye...
Utána hszed: pl tudod e, hogy van az ipad bevitelénél touchpad funkció? Két egymás melletti betűt két ujjal megnyomva tudsz utána scrollozni, kijelölni duplakattal stb.

[ Szerkesztve ]

(#22338) tuki2200 válasza Madwe (#22337) üzenetére


tuki2200
senior tag

Arrol esetleg nincs valami infod, hogy a dual hangkezeles fog-e erkezni a jovoben iPad Prora? Ertem ezalatt, hogy a Bluetooth 5 tamogatna, hogy eszerre tobb BT eszkozon menjen a hang (pl. 2 kulon fejhallgatoval filmezni 1 ipadon) a google-be csak iOS11-ig talalok infot, ott irjak, hogy nem tamogatja az OS.

[ Szerkesztve ]

(#22339) hszilard666 válasza KZP (#22335) üzenetére


hszilard666
veterán

az egy pöppet más. A billnél egy raklap usernek szüksége van a fizikai visszajelzésre avagy a gomblenyomásra. Ez sajnos kijelzőnél nincs meg.

(#22336) qqzs:
Informatikai pályafutásom alatt megtanultam megfelelően kezelni az egeret és a trackpadet, így még mindig nem értem a desktop OS alatti touchscreen élményét. Van egy 12" es macbookom office ra használom a legtöbb esetben, a trackpad minden alkalommal megfelelő volt. :B

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#22340) qqzs válasza tuki2200 (#22338) üzenetére


qqzs
őstag

BT 5 mar tud ilyet? mert szerintem 4 nem tudott.

Madwe: mi az a tabletpia....es dndben miert ketyeg a billentyű...tudom telhetetlen vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#22341) tuki2200 válasza qqzs (#22340) üzenetére


tuki2200
senior tag

Igen, ha az OS tamogatja.

[ Szerkesztve ]

(#22342) Madwe válasza qqzs (#22340) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tabletpiac, arra optimalizált appokkal :)
Miért kéne kikapcsolja a billhangot a dnd? Nem azért az a neve h másokat ne zavarj, hanem azért, h téged ne zavarjanak mások notikkal:) mellesleg az új felvásárolt shortcuts appal ilyeneket is be tudsz szerintem állítani, h tegye dndbe és vegye el a billhangot pl, már majdnem olyan mint a tasker droidra... majdnem... :)
Tuki2200 nem tudok róla, ettől függetlenül lehet tudja már...

[ Szerkesztve ]

(#22343) qqzs válasza hszilard666 (#22339) üzenetére


qqzs
őstag

ezt most kicsit keverted, en ipadon szeretnek egerezni

Madwe: andriod 3 ota nincs gondom appok kepernyooptimalizalasaval

Eladó: GTS450

(#22344) #95561216 válasza hszilard666 (#22334) üzenetére


#95561216
törölt tag

Van kismillió alkalmazás amivel remoteolni lehet számítógépekre, oda nagyon jól jönne az egér, és ehhez az ios kezelőfelületét sem kellene szétbarmolni. Várjuk itt 10-20 éve a valódi 2-in-1 gépeket, miközben a mobil és wireless hálózatok fejlődése elhozta a megoldást, csak le kéne hajolni érte: írni egy rdp színvonalú távoli asztal klienst ios-mac közé, ami támogat bt egeret is, azt se bánom ha csak apple túlárazott vackát, és egy filléres mobilnettel van egy géped, ami egyszerre ultrahordozható és abszolút kezelhető csak érintőképernyővel, de ha kell hozza egy asztali számítógép teljesítményét és kezelhetőségét.

De ha már 2018 van, és Apple amúgy is a szolgáltatások felé akar elmozdulni, akkor ezt az egészet úgy is megoldhatja, hogy cloudban futó virtuális gépre lép be a user az asztali élményért, borsos havidíjért cserébe.

(#22345) Madwe válasza qqzs (#22343) üzenetére


Madwe
nagyúr

Telefonon el is hiszem, tableten nem... gyakorlatilag halott a tabletpiac ipaden kívül...
Flimo: utolsó rész kizárt, privacy káosz lenne s erre ügyelnek, mint egyetlen tér, amiben google üzletstratégiája miatt sose kelhet versenyre...

[ Szerkesztve ]

(#22346) qqzs válasza #95561216 (#22344) üzenetére


qqzs
őstag

pont ket remote desktop appra irtak hogy kezelnek egeret ios-en

Eladó: GTS450

(#22347) hszilard666 válasza qqzs (#22343) üzenetére


hszilard666
veterán

Scusi, 12 óra meló után vagyok :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#22348) SidCorky válasza tuki2200 (#22338) üzenetére


SidCorky
senior tag

Én már azt is értékelném, ha működne egyszerre a BT és a jack hangkimenetként...a Tab S3 tudott ilyet, kár, hogy android volt rajta :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#22349) B.Ricsike válasza #95561216 (#22344) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Én is ezt várnám!
Hogy egy 2in1 gép legyen!
Otthon tudjam használni normálisan, billentyűzettel, egérrel, aztán ha megyek valahová, vagy felkapom, és viszem csak a "képernyőt".

Pl. nekem a munkám pont ezt kívánná. Csinálni a mindennapi feladatokat, de ha munkaterületre, építkezésre kell mennem, csak a hónom alá kapom, és nálam van minden.

Elvégre, ez lenne a 2in1 gépek értelme, vagy rosszul gondolom? (Bár ahogy eddig felvilágosítottak, rosszul gondolom.)

(#22350) galaxys80 válasza B.Ricsike (#22349) üzenetére


galaxys80
veterán

Azt gondolod rosszul, hogy az iPad egy 2 in 1 gép.
Egy dolog, hogy te azt szeretnéd, de nem az.
Valahogy ezen nem tudsz túllépni.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.