Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79051) Visormail válasza hotkar (#79050) üzenetére


Visormail
addikt

Linket tudsz hozzá?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#79052) pjen válasza hotkar (#79050) üzenetére


pjen
félisten

Hát az a.víz már majdnem lágy. :)

(#79053) Visormail válasza pjen (#79052) üzenetére


Visormail
addikt

Azt tényleg annak írják. Na én viszont pécsi vagyok, oda 25öt jelez, máshol 20-22 közöttit ír.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#79054) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Van egy Honeywell co2 érzékelő, aminek lejárt a 10 éve. Ezt jelezve elkezdett csipogni percenként egyszer. A leírása szerint a gomb megnyomása nyugtázta 24 óráig. Ok, de utána megint csipog amíg le nem adom valahol? És mit kell/lehet ezzel kezdeni? Hova adhatom le?

-

(#79055) Milka 78 válasza hotkar (#79050) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Engem is érdekelne egy link :K

(#79056) hotkar válasza Visormail (#79051) üzenetére


hotkar
aktív tag

[link]

Ezek egyszerűbbek, mint amit linkeltél, de - mivel csak egy eszköz van rákötve - nincs szükség az áramlással arányos adagolásra.

A linkelt oldalon bármelyik utántöltő jó, mindegyikben ugyanaz a bogyó van.

pjen:

Hát a 3-4 napra pohárban felejtett víz azért olyan vízkőcsíkot hagy, amit már csak vízkőoldóval lehet eltávolítani.

(Egyébként tényleg jó a víz nálunk.)

(#79057) Dorian válasza 7Sony7 (#79054) üzenetére


Dorian
félisten

Elektronikai hulladék. Nálunk van hulladékudvar, ott lehet ilyesmit leadni, ha vki nem balkáni módon a kukaba akarja dobni

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79058) pjen válasza hotkar (#79056) üzenetére


pjen
félisten

3-4 nap az nagy idő. De a mosó, mosogató szerekben lévő víz álgyító ezt simán megoldja. A Jar tablettája még sokkal keményebb vízhez se ír sót. :)

(#79059) 7Sony7 válasza Dorian (#79057) üzenetére


7Sony7
addikt

Akkor oda viszem. De addig végig csipogni fog?

-

(#79060) Dorian válasza 7Sony7 (#79059) üzenetére


Dorian
félisten

Van olyan is, hogy nagykalapács :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79061) 7Sony7 válasza Dorian (#79060) üzenetére


7Sony7
addikt

Szét kell barmolni? Na jó... :)

-

(#79062) Beni2360 válasza 7Sony7 (#79059) üzenetére


Beni2360
félisten

Szét kell szedni és az akut kiszerelni belöle.
Esetleg nincs rajta rezet gomb?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79063) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Kenyérpirítóból mi az ajánlott? Ha esetleg lenne rajta "zsemlemelegítő" is, akkor az ki lenne használva... :B

(#79064) pjen válasza BigBlackDog (#79063) üzenetére


pjen
félisten

Nemrég vettünk egy Elux EAT 3300 ast. Van rajta zsemle melegítő, asszony szereti.

(#79065) ribarszki válasza BigBlackDog (#79063) üzenetére


ribarszki
őstag

Cloer! Egyszer kell venni egy jó pirítót. Nekünk a 3579-es van. Vastag kovászos szelettel is simán elboldogul. Nagyon minőségi, mint az összes Cloer termék. (Gofri, szendvicssütő, kenyérpirítóból más márkát nem veszünk. Annyi csalódás után ezeket felüdülés használni. Különösen a gofrisütő. Magasan a legjobb a piacon)

[ Szerkesztve ]

(#79066) 7Sony7 válasza Beni2360 (#79062) üzenetére


7Sony7
addikt

Végül a kalapács győzött. :) Viszont nem tört el, csak szétpattant. Piszok jó anyag. Széthullott, mostmár csend van. :)

-

(#79067) beni18


beni18
tag

Sziasztok!

Új lakása vásárlása miatt, új konyhabútor és gépek szükségesek. Az alábbi szettet néztem ki, szeretnék véleményt kérni, melyik ajánlott, melyik nem, a keret nagyjából 1,8 millió:

Neff T56BT50N0 - főzőlap
Neff B45CS24N0 - sűtő
Neff S155ECX09E - mosogatógép
Elica Box In Plus 60cm - szagelszívó
Neff C17GR00N0 - mikró
Bosch KGN497ICT - hűtő
Neff KU9202HF0 - borhűtő

Köszi előre is :R

(#79068) tibbike01 válasza beni18 (#79067) üzenetére


tibbike01
őstag

Segíteni nem tudok, de ez a borhűtő bitang jól fog kinézni beépítve :K esetleg Miele gépeket is nézhetsz ilyen áron.

(#79069) Grande Ale válasza beni18 (#79067) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nekünk a főzőlapunk Neff, ez a tekeros állítás eszméletlen, a főzőlap halk, egy aeghez tudom hasonlítani, ahhoz képest szinte hangtalan. Nagyon jó vétel volt. Az elszivonk szintén teljesen beépíthető elica, csak 90-es, nagyon megvagyunk elégedve azzal is. A többi kinézett gép is jó lehet szerintem, szerintem jól valasztottal.

(#79070) beni18 válasza tibbike01 (#79068) üzenetére


beni18
tag

Köszi, remélem is :C Miele az megint egy másik kategória, ott egy főzőlap ilyen 4-500k, annyit tényleg nem ér. Most úgy vagyunk vele, hogy egyszer veszünk egy nagyon jót minőséget és reméljük, míg ott lakunk nem kell ezekkel foglalkozni. Most is 10+ éves gépek vannak és egyikkel se volt még soha semmi, pedig aktívan használjuk

(#79071) koxx válasza beni18 (#79067) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Neffből bármit választasz nagyon nem nyúlsz mellé. Nekünk csak indukciós lap van, de nem vennék mást ma sem. A mosogatógép és a sütő nekem nem érte meg a felárat, de nagyon vágytam egy slide&hide sütőre.

(#79072) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Porszívó vásárlásával kapcsolatban kérem a segítségeteket.

Jelenleg egy Zanussi ZANCG22CB CompactGo porszívóm van, azonban az erős poratka allergiám miatt szeretném lecserélni egy HEPA szűrősre.

Maximum 30-35k-t szánok a vásárlásra, úgy láttam, hogy ebben az olcsóbb árkategóriában a porzsákos változatokat érdemes választani.

Az Electrolux EEG42EB EasyGo típust néztem ki, a HEPA szűrő, illetve az "A" por visszabocsátási osztály miatt. (az értékelések is elég jók róla)

Érdemes ezt a típust választani, vagy van jobb ajánlat ebben a kategóriában? Előre is köszönöm a segítséget!

(#79073) BBéci válasza koxx (#79071) üzenetére


BBéci
titán

Egy hónapja cseréltem indukciósra, nem vettem észre azt az óriási különbséget, amit korábban emlegettél. Vannak egyértelmű pozitívumai, de cseppet sem bánnám, ha tovább működik a kerámia Gorenje és ma is azt kellene használnunk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79074) koxx válasza BBéci (#79073) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor nem tudom mit neztel. A keramia a legszarabb mind kozul, kifut ra a leves aztan cseszheted ra is eg.

(#79075) vzsryl válasza BBéci (#79073) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én is így voltam vele, amíg egy fázison volt. Most két fázison elég durva a különbség. Oda kell figyelni, mert gyors lett a kicsike.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#79076) BBéci válasza koxx (#79074) üzenetére


BBéci
titán

Odafigyeléssel nem fut ki a leves, sem bármi más. Amikor esetleg valami mégis rákerül, könnyen eltávolítható. 18 és fél évig teljes megelégedettséggel használtuk a hagyományos Schott Ceran üvegkerámia főzőlapot. Ha a vezérlése nem rosszalkodik, még sok évig az maradt volna a konyhánkban.
Az indukcióson is kifuthat bármi, ha az ember figyelmetlen.

#79075vzsryl
Valóban rövidebb idő alatt forralja fel a vizet, de nem lóverseny a főzés.
Az említett pozitívumai igazából a funkciók, amiket egy modern és csúcskategóriás hagyományos kerámia is tud. Kivéve a kiterjesztett zónákat, amik 2x 24x38 centiben nyilvánulnak meg. Ennek kihasználásához teljesen sík aljú tepsik kellenének, amik jelenleg nincsenek a háztartásunkban. A meglévő háromnak picit púpos az alja, csak azon érintkeznek, sütőben nincs jelentősége.
A Bosch PXX675DC1E egy fázissal működik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79077) balojazz válasza beni18 (#79067) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nem néztem meg mindet, de a mosogatógépbe bele tudnék kötni: picit hangos, picit kevesebb a teríték, mint kellene, az alapprogram túl hosszú idő. Találhatsz Bosch vonalon 42 dB-es, 14 terítékes, 235 percest is.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#79078) Visormail válasza funk648 (#79072) üzenetére


Visormail
addikt

Nekem volt Electrolux EEG42EB EasyGo porszívóm, egyáltalán nem ajánlom. Hiába van benne hepa szűrő, hiába ír A osztályt, hiába vettem meg bele még a drágább gyári anti-allergiás porzsákot is, a használata közben mindig erős porszag jött belőle ami nem is tetszett a házipor allergiámnak, utána mindig kellett tengervizes orrspray, arcmosás és zsebkendő. Amióta vettem egy jóval drágább Electrolux PD91-8SSM-et, azóta megszűnt a porszag. (Szerencsére 50-re le volt árazva, mert ezt meg a többi tulajdonsága miatt nem ajánlom egyáltalán.)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#79079) pjen válasza funk648 (#79072) üzenetére


pjen
félisten

Lehet meg kéne emelni a keretet. Pl samsung anti allergén, vizes, ciklonos. Tényleg jó.

(#79080) Dorian válasza pjen (#79079) üzenetére


Dorian
félisten

Mikróból ugye vannak, kisebbek? Max 45,5 cm-es fér be majd szélességében a leendő konyhabútorba. Nem beépíthető mikrót akarunk, hanem olcsót, szellőzni felfelé tud majd.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79081) funk648 válasza pjen (#79079) üzenetére


funk648
aktív tag

@Visormail

Köszönöm a válaszod, akkor inkább hanyagolom ezt a típust.

Ha mondjuk 50-re megemelem a keretet, tudnátok ajánlani konkrét típust? Ahogy írtam poratka allergia miatt kellene.

(#79082) Gömbike válasza Dorian (#79080) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez 45,2 cm széles.

Ez 39 cm széles.

Mindkettő Whirpool csak más néven.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#79083) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Ez a típus mennyire ajánlott?

Gorenje GS620C10W

(#79084) BBéci válasza Gömbike (#79082) üzenetére


BBéci
titán

A 700 W mikrohullám kevésnek tűnik, a 26 éves Whirlpoolom ennél erősebb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79085) Khaosz55 válasza BBéci (#79076) üzenetére


Khaosz55
addikt

Biztos csak egy fázisos? Vagy csak egy fázisra van kötve. Mert 7400w nem megy el egy fázison, le fog szabályozni. Lehet minden zónát használni csak együttesen nem léphet túl egy bizonyos teljesítményt. Ajánlott a 2 fázisos bekötés, megoszlik a terhelés illetve ki is lehet használni. Ha párom belelendül valamikor 2-3 zónát is maxra tol rövid időre, nem ér rá várakozni... 1 fázisba nem is gondolkodtam.

(#79086) Gömbike válasza BBéci (#79084) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez tény, de neki a méret miatt más nem fér el.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#79087) vzsryl válasza BBéci (#79076) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A beépítési rajz szerint ugyanúgy két fázisos, mint mindegyik modern főzőlap. Ugyanilyen a miénk bekötése, pedig az egy alap Gorenje. Nálunk van 3 fázis, így egyértelmű volt, hogy nem egy fázisra lesz kötve.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#79088) Dorian válasza BBéci (#79084) üzenetére


Dorian
félisten

Amit 16 éve hasznalunk, 800W-os. Akkor ebben majd 15%-kal tovább kell melegíteni a kakaót, ezt azért el tudom fogadni. (Amúgy se itthonra kell, hanem az egyik bérbeadott lakásunkban cseréljük a konyhabútort egyéb felújítást követően)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79089) anrab


anrab
addikt

Sziasztok.
Van egy Whirlpool mosogatógép, wsfo3t1256pcx.
Szeretném kicserélni a vízleeresztő csövet.
Tudnátok hozzá linket? Esetleg YouTube?
Tapasztalat, mire kell figyelni. Ötlet?
Köszönöm.

(#79090) BBéci válasza Khaosz55 (#79085) üzenetére


BBéci
titán

Biztos. Szerelő barátom hozta és kötötte be, aki közel 40 éve ilyenekkel foglalkozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79091) BBéci válasza vzsryl (#79087) üzenetére


BBéci
titán

Lásd, emit Khaosz55-nek válaszoltam. Ott a három fázis, három külön kismegszakítóval.

#79088Dorian
Kevés a 800, ezzel Gömbike is egyetérett velem. Amit 1997-óta használok, az 900 wattos, annál alább nem adnám. Kizárt!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79092) PhoenixSzG válasza BBéci (#79090) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Be lehet kötni két fázisra. [link]

(#79093) vzsryl válasza BBéci (#79091) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akkor fogyasztóvédelem, mivel a mellékelt kapcsolási rajz megtéveszti a vásárlókat.
Én pl. úgy választottam ki a lapot, hogy előtte csekkoltam a kapcsolási rajzot. Egyfázisos lap szóba sem jöhetett volna.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#79094) BBéci válasza PhoenixSzG (#79092) üzenetére


BBéci
titán

Ha a 40 éve Bosch-nál dolgozó barátom egy fázisra kötötte, kezdjek el vitatkozni?
Határozottan állította, hogy úgy a jó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79095) PhoenixSzG válasza BBéci (#79094) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Én futnék még egy kört biztos. A mi Bosch-unk (PIF651FC1E) is 2 fázisra van kötve.

(#79096) BBéci válasza PhoenixSzG (#79095) üzenetére


BBéci
titán

Mennyivel lennék előrébb?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79097) PhoenixSzG válasza BBéci (#79096) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Például nyugodtabban mehetne főzőlap használat mellett bármilyen más nagyteljesítményű gép, mivel max 16A esne egy fázisra teljesítmény korlátozás nélkül (bal-jobb oldali zónák 16-16A).

(#79098) Dorian válasza BBéci (#79091) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem nem kevés, teljesen mindegy, h 1 percig kell melegíteni vmit vagy 1 perc 10 mp-ig.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79099) Khaosz55 válasza BBéci (#79096) üzenetére


Khaosz55
addikt

Sokkal, pl ott van az ha két oldalát használod a lapnak akkor nem egy fázist hanem kettőt terhel. Illetve ez olyan mintha vettél volva egy 3600w-os főzőlapot közbe meg tud 7500w-ot. Pl a két oladalat egyszerre nem tudod turbo melegítésen használni. Teljesítménykorlát miatt nem engedi.
Azt megértem ha egy fázis van akkor egyre kötik, de ha a lap előtt ott a 3 fázis ami sok esetben 5x4-es vezeték és abból csak egy fáziat használ fel tehát 3 vezetéket? Na azt nem vágom. Az én haverom is 30 éve villanyszerelő. Nem is volt kérdés a két fázis. Ő mondta, hogy milyen vezetéket huzzak be mert nekem nem is volt előkészítve a lapig a 3 fázis.

(#79100) Gömbike válasza Dorian (#79098) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az erősebb Watt szám nem az időnél a legfontosabb. A melegítés egyenletességénél ( nálam pl. az ételkészítésnél) számít, de ott lényegesen.

Az Lg mikróm 1000 Wattal adta neki az igét, az korrekt volt :DD

Az elmúlt években 900 Watt-ot masinák volt, van, hozzájuk szoktam. A melóhelyen 700 Watt-os alap gorenje próbálna melegíteni, de csak küzd a fizikával….. ;]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.