Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78801) BB9000 válasza phoenix1989 (#78800) üzenetére


BB9000
senior tag

Mindig az olcsó a drága. Amit kinéztél, az olcsó, de az üzemeltetése drága, ráadásul a használata nem kényelmes, a végeredmény nem lesz olyan, amit elvársz tőle.
Nyilván azért veszünk mosógépet, hogy használjuk. A beszerzés költségén kívül azonban sokan nem kalkulálják bele az üzemeltetési költségeket.
Szikkasztós szárítási elven működő gépet venni ultraszívás. Ettől akarnak megóvni a fórumtársak. Mert megkérdezted.
Persze megtanulhatod magad is a saját károdon, ha úgy neked jobb.

(#78802) pjen válasza phoenix1989 (#78800) üzenetére


pjen
félisten

Azért még írok egyet. Érdemes körül nézni az itt gagyinam titulált vonalon is. Például Beko. Mosó és szárító gépem ugyan nem volt még tőlük, de mosogató igen. Előtte Wh, Bosch és Gorenje. A leg sendesebb mind közül a Bekó és az első a.iben soba nincs tabletta maradék. Biztos megnézném a mosó azárító gépeiket. Van is itt fórumtársnak és elégedett vele, igaz külön gép. :)

(#78803) Begbiebike


Begbiebike
csendes tag

Sziasztok! Létezik, hogy egy 2 éve kikapcsolva álló hűtőből elmegy a gáz?
2017-es Beko. Nem volt használatban, most eladtuk, de a vevő (szerelője) szerint nincs benne elég gáz, ezért nem hűt.

(#78804) emvy válasza pjen (#78802) üzenetére


emvy
nagyúr

Most használtunk egy szálláson egy román mosógépet, Arctic talán a márkája. Ilyen tiszta ruhákat nem tudom, mikor láttunk utoljára, 40 fokon hófehérek lettek a zoknik, meg ilyesmi.

while (!sleep) sheep++;

(#78805) amargo válasza Begbiebike (#78803) üzenetére


amargo
addikt

Létezhet. Nálunk is volt hasonló, így másodjára, amikor szintén huzamosabb ideig nem ment a hűtő 2-3 hetente bekapcsoltam pár órára.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78806) Begbiebike válasza amargo (#78805) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Köszi! Akkor mi is elengedjük ezt a hűtőt, ahogy ő a gázt. :)

(#78807) pjen válasza amargo (#78805) üzenetére


pjen
félisten

Ez érdekes, nekünk van a teraszon egy elux hűtő, évek óta csak ezekben a kánikulákban használjuk 1-2 hónapig, nem megy el a gáz. Az MM ben se kapcsolgatják időnként ki be a hűtőket. :)

(#78808) hotkar válasza Begbiebike (#78803) üzenetére


hotkar
aktív tag

Nem valószínű. Teljesen zárt a rendszer, gyárilag összeszerelve, összeforrasztva a csövek. Ha rossz lenne, akkor már 1-2 nap alatt elment volna a gáz.

Ami ilyen tüneteket produkál, az a kompresszorban a szeleptörés. Ilyenkor picit hűt, de úgy viselekedik, mintha gázhiányos lenne. Sajnos az viszont gazdasági totálkár a kommersz hűtőknél.

(#78809) Met válasza arcsin (#78792) üzenetére


Met
nagyúr

Az a "baja" (amit már én is megfigyeltem itt a topicban kombigép témában) hogy leírja miért akar kombi gépet és miért NEM LEHET két külön álló gépe.
Erre azt a választ kapja, hogy ne is vegye meg mert szar és ide meg oda is teheti a szárítót. De ajánlást nem kap. Hogy ha már ez a helyzet akkor minimum ilyet olyat keressen.
Leírja MEGINT hogy miért NEM LEHET két külön álló gépe és utána kap nagy nehezen ajánlatot.
Mellesleg megjegyezném hogy volt már néhány poszt itt azoktól akik kombi gépet vettek és nem bánták meg.

Rendben van hogy rossz tapasztalat miatt akarják lebeszélni róla az illetőt de miért kell figyelmen kívül hagyni a kérdező igényét?

Ez ilyen "szaktopic" betegség itt a PH-n, eltúlzott példák
házi mozi topicban kérdés: itt a mostani elrendezés, így tudom használni, most ezek vannak a rendszerben, mire cseréljek hogy kicsit jobb legyen, válasz: ez így szar, ezt rakd ide, azt oda, azt dobd ki, válasz: nem lehet, nincs annyi pénzem ár, mit vegyek?, válasz: dobd ki mert szar, vegyél 2.1-es rendszert
Kávét topicban kérdés: innék egy kicsivel jobb kávét, ennyim van a főzőre, válasz: áhh, fél millás Jura alatt nincs élet, válasz: az sok, nincs annyim erre, válasz: akkor ne is igyál mert mind szart főz.

Értem hogy a "szakértők" rengeteg pénzt és időt öltek bele ezekbe dolgokba hogy megtalálják a (szerintük/nekik) megfelelő legjobb megoldást.
De miért nem lehet a kérdező igényeit is figyelembe venni és csak sokadik kérdés feltevés után adni valami kompromisszumos ajánlást?
Figyi, ez meg az lenne a legjobb, de a keretedből és a lehetőségedből ezzel vagy azzal tudod jobbá tenni a helyzetet, kompromisszumokkal.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78810) BB9000 válasza Met (#78809) üzenetére


BB9000
senior tag

Nem értünk egyet. Megkapta a választ: szikkasztós kombi géppel csak a bajt veszi meg magának. Vagy gyűjt még lóvét és vesz egy hőszipkás kombit, vagy vesz két külön gépet, vagy választhatja a szenvedést a szikkasztós kombival, amire 2-3 év használat során a többletáram árában kifizeti egy hőszipkás kombi árát is.
Azt vesz, amit akar, megsértődik, ha akar, vagy fújhat a topikra, ha kedve tartja.

(#78811) koxx válasza BB9000 (#78810) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ajánljál légyszíves hőszipkás kombigépet ami keskeny kivitelű és nem félmillióba kerül.
LG kombi van cca 3 éve és köszöni szépen rendesen működik még úgy is, hogy szar szikkasztós...

(#78812) Met válasza BB9000 (#78810) üzenetére


Met
nagyúr

Azért hasznos lenne ha végigolvasnád miről van szó :U

#78773
Ne vegyél......

#78774
Nincs hozzá hely plusz akkor 2x ennyibe kerül vagy többe

#78775
A szárítógépet bárhová teheted a lakásban. Akár gardróbba is. Csak áram kell neki. A tetejére lehet pakolni, tetszés szerint.

A #78782-ben kapott először ajánlást.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78813) Begbiebike válasza hotkar (#78808) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Hát akkor így jártam, legközelebb majd előtte lepróbálom. Most már senki se mondja meg, hogy szállítás közben tette tönkre a vevő, vagy alapból rossz volt. Tanulópénz, pár tízezerért nem fogok huzakodni.

(#78814) kóóó


kóóó
aktív tag

Sziasztok.

Beépíthető alulfagyasztós hűtőt kellene vennem olyan nagyon max 250 ezerig.

Van valakinek ajánlása/tapasztalata ?

Jelenleg egy Whirlpool szabadonálló van, de ez katasztrófa, kb 8 havonta megadja magát az automata zsalu és mire megcsinálják addigra megromlik minden a hűtőből, egy vicc kategória ez a hűtő.... :W

Üdv.: kóóó!

(#78815) Met válasza kóóó (#78814) üzenetére


Met
nagyúr

Ugyan nem beépíthető de Samsung hűtőnk van már 8 éve, előtte is az volt, az is jó sok évig ment gond nélkül.
Szerintem a következő is Samsung lesz.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78816) Beni2360 válasza kóóó (#78814) üzenetére


Beni2360
félisten

Hú vén fejemmel nem tudom mit jelent az automata zsalu. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78817) leweegee válasza Beni2360 (#78816) üzenetére


leweegee
aktív tag

Szerintem zsilipre gondolt, csak elírta. Hőmérséklet függvényében egybe nyitja a fagyasztó teret a hűtővel, ha élérte a megfelelő hőmérsékletet lezár.

Ne nőj fel! Csapda!

(#78818) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!
Vásároltunk egy Lg F2WV5S8S0E mosógépet és lenne két kérdésem.
1. Első tisztitó mosás után a víz megállt az ajtó gumis részén. Ez normális? A gép vizszintben van, sőt kicsit hátrafelé dől.
2. A folyékony mosószert a mosószeradagolóba öntve egyből átfolyt a ruhákhoz az ajtónál lévő kifolyón keresztül. Mivel ki volt nyitva az ajtó, így egy része kiömlött. Nem folyt le a teljes mennyiség, de elég sok. Ez normális? Régebbi LG-nknél ilyet nem tapasztaltunk, bár az nem keskeny kivitel volt.
:R

(#78819) kóóó válasza leweegee (#78817) üzenetére


kóóó
aktív tag

Igen zsilipre gondoltam, csak elírtam 😁

Üdv.: kóóó!

(#78820) amargo válasza pjen (#78807) üzenetére


amargo
addikt

Én csak azt tudom, amit a szerelő mondott. Alapjában véve kb úgy működik mint a kocsinál is, ha nem járatod időnként a klímát, akkor a gumik/akármi nem kapja meg a megfelelő kenést.
Nálam a 8 éves hűtő majd egy évig volt kikapcsolva és utána is jól ment, de egy másik 12-14 éves, már fél év után is nehezen, minimálisan hűtött azt mondták elszökött a gáz. Biztos van eltérés melyik, hogyan bírja.
Amúgy elég extrém egy hűtőt kánikulában kint használni :) nálunk egyértelműen látszik, hogy a lakásban már 24-26 fok van, így a fogyasztása is megemelkedett a hűtőnek.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78821) amargo válasza amargo (#78674) üzenetére


amargo
addikt

Volt kint a szerelő, cserélték a borítást az elején. Valami nagyon vékony lemez van ott, ez valami homeopátiás égetett zománc lehet.. nagyon vékony.

A szerelő szerint tudott a probléma, túl erős vízsugarat spriccel az adagolóba és onnan tud kifolyni ezért. Nem rég futtatunk rajta tisztító mosást, amit az adagolóba öntöttünk, azaz elmélet, hogy ez marta meg.

Szóval itt tart a dolog.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78822) Beni2360 válasza leweegee (#78817) üzenetére


Beni2360
félisten

:R de még erről a zsilipes megoldásról sem hallottam. Nekünk egy 2016-ban vásárolt 70 cm széles INDESIT felül fagyasztós hütőszekrényünk van ott ilyen nincs.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78823) leweegee válasza Beni2360 (#78822) üzenetére


leweegee
aktív tag

Pedig elég sok kombi gép ezt használja, megspékelik egy ventilátorral és akkor már mindjárt, super mega hiper air flow a rendszer. :D

Spórolásból jött ez mert így nem kell külön elpár a hűtőnek, vagy neadjisten második kompresszor, vagy nyomásszabályzós váltószelep, ezek drága dolgok.

Lehet van a tiédben is csak nem tudsz róla :P ha mondasz egy pontos típusszámot megnondom neked, csak úgy kíváncsiságból. :K

Ne nőj fel! Csapda!

(#78824) Beni2360 válasza leweegee (#78823) üzenetére


Beni2360
félisten

Sajnos nincsen meg a papírja és potom 10 évet tévedtem.:U 2006-ban vettük. Már nem is jegyzik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78825) Met válasza Beni2360 (#78824) üzenetére


Met
nagyúr

Belül nincs matrica típus számmal?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78826) leweegee válasza Beni2360 (#78824) üzenetére


leweegee
aktív tag

Sebaj, csak kíváncsi lettem volna. Bár belül szokott lenni matrica, vagy a hátulján. Azért az nem rossz, hogy ennyit kibírt. :Y

Ne nőj fel! Csapda!

(#78827) Beni2360 válasza Met (#78825) üzenetére


Beni2360
félisten

Nincs de nem valószínű, hogy 18 éve használták már ezt a technológiát. Vagy?
Hátulján biztos van de én nem huzogatok ki egy majd 2 m magas hűtöt.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78828) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Electrolux EWS31064SU mosógép így elkezd rázkódni, centrifugálás indításakor, leálláskor is. Üresen nincs ilyen probléma. Mi lehet a hiba, nagyságrendileg mennyi a javítása?

[ Szerkesztve ]

(#78829) leweegee válasza pinnacle (#78828) üzenetére


leweegee
aktív tag

Vagy az üstházat tartó rugó(k) [link] , vagy a lengéscsillapító(k) [link] adták meg magukat, (a képen a 623 es 624-es alkatrészek) az árakat láthatod, erre még jön a munkadíj, esetleg SK. megoldod ha van hozzá érzéked. Leszeded a tetejét látod a rugókat, hanyatt fekteted ott meg a két lengéscsillapítót. A rugók beakasztom/kiakasztom megoldással, a lengéscsillapítók pedig csapokkal vannak rögzítve mindkét végükön.

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#78830) peestike válasza pinnacle (#78828) üzenetére


peestike
senior tag

nekünk amikor ez történt, akkor a lengéscsillapító volt a gond. electrolux shop-ból rendeltem meg, aztán kicseréltem, nem volt vészes.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#78831) amargo


amargo
addikt

Van egy régebbi (10+ éves) electrolux mosógép EWT felültöltős. Állítólag az öblítő tartályból nem mossa ki az öblítőt, szerelő vagy házilag is lehet kezdeni vele valamit, arra gondoltam csak eldugult. Ötletek, valami típusú hiba van ezzel kapcsolatban?
2 évig nem volt használva, de bevallom nem tudom, hogy előtte ment-e..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78832) BB9000 válasza amargo (#78831) üzenetére


BB9000
senior tag

Az öblítőfolyadék gépbe ürítése úgy történik, hogy amikor elérkezik az öblítés ideje, akkor az öblítőtartályba folyatnak vizet, mire abban a folyadékszint annyira megnövekszik, hogy befolyik egy vékony csőbe, ahol van egy kis leengedő-mechanika: ha egyszer elkezd folyni, akkor az egész lefolyik, ami a tartályban van.
Hibalehetőségek:
1./ Hosszabb állás során a leengedő csőben maradó öblítőszer megkocsonyásodik, majd beszárad és attól nem folyik le a higított öblítőfolyadék.
2./ Az öblítőtartály feletti vízbeeresztő szelep berágódik és nem nyit amikor kéne, vagy annak vezérlőelektronikája megadja magát.
Az első hibatípus szétszerelés után alapos áztatással és mechanikus tisztítással orvosolható. A második esetben pedig szelepcsere ill. elektronikacsere oldja meg.
További okosságok a témában itt.
A dugulást úgy lehet leggyorsabban kizárni, hogy forró vizet öntesz az öblítőtartályba, amennyi csak belefér, és még egy kicsit. :) Ha magától lefolyik, akkor nem dugulás. Ha nem folyik le, akkor meg is van a hiba. Sikálás, áztatás, pucolás ameddig le nem folyik.

[ Szerkesztve ]

(#78833) amargo válasza BB9000 (#78832) üzenetére


amargo
addikt

Szuper, köszönöm a gyors segítséget :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78834) Digitalpimp válasza leweegee (#78829) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Durva, hogy az a kis fityfasz rugó olyan árban van, mint a lengéscsillapító! :Y

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#78835) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok!
Mi a vélemény, tapasztalat, a Samsung no frost hütőkkel kapcsolatban?
Konkrétan samsung rb34t670dsa típussal.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#78836) leweegee válasza Digitalpimp (#78834) üzenetére


leweegee
aktív tag

Ez még hagyján, a Miele-hez húsz rugó egy rugó... :DDD De ha valóban ez a baja van bontott vagy utángyártott, ez igaz a lengéscsillapítóra is. Le kell mérni a méreteket, és keresgélni a neten, Orczy, Rotovill, Betrol, Fixpart, jófogás stb.

Ne nőj fel! Csapda!

(#78837) BB9000 válasza pinnacle (#78828) üzenetére


BB9000
senior tag

A lengéscsillapító mehetett tönkre. (90%) Van aki még az alkatrészárat is megspórolja és magát a lengéscsillapítót is "atomjaira" szedi és megjavítja: YT link csak erős idegzetűeknek. :)
A fennmaradó 10%-ot a dob felfüggesztés problémája okozza: rugótörés, kiakadás, rugórögzítő törése, stb. Ezek a mosógép szétszedéskor rátekintéssel és a dob megmozgatásával ellenőrizhetők és könnyen megállapítható, hogyha mégis a dob felfüggesztése körül lenne gond.

(#78838) Milka 78 válasza zorzy4 (#78835) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Palást hűtős típus, nincs a hátulján hőleadó rács így oldalanként minimum 5 cm távolság kell a faltól, de inkább több. Ha közelebb van a fal és/vagy dögmeleg környezetben van akkor többet fogyaszt jóval mint a gyári megadott érték (nàlam pl ez van) és az oldala szeret melegedni.
Egy 20-22 fokos környezetben viszont hozza a gyári értékeket főleg ha van az oldalai mellett minnél több hely.
Ezen felül néha amikor a kompresszor fullra teljesítményre kapcsol akkor van hangja, volt ettől halkabb hűtőm is. Az esetek nagy részében viszont 50%-on teker csak ott sokkal szolidabb hangerő.
Engem nem zavar, mert a konyhában pont nem érdekel.
Ugyan akkor mint hűtő teszi a dolgát, jól hűt, tartja a beállított értékeket és egy deka jeget sem képez sehol sem.
Én összességében elégedett vagyok vele ami hibája meg van az az én saram, hogy kb nálam szerencsétlen hűtő a dög melegben fuldoklik szinte beépítve a fal/szekrény között.

(#78839) pinnacle válasza leweegee (#78829) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi leweegee, peestike, BB9000! Leírva egyszerűnek tűnik, de azért inkább szakemberre bíznám ezt. Tudtok Bp-en jó mosógépszerelőt ajánlani? :) Üresen megnéztem, dob lefele alig mozog, de előre-háta nagyon leng. Ha üresen centrifugálok, akkor nincs gond.

Electroluxnál csak a hibamegállapítás 24 990 Ft-ba kerül? Ráadásul,
Fontos! A vizsgálat teljesítése nem foglalja magába a hiba elhárítását és a készülék javítását.
viszont olyan rendesek,
Ha úgy dönt, inkább új készüléket vásárol, adunk Önnek egy 15%-os kedvezményre jogosító kupont, melyet az Electrolux webáruházban használhat fel. :D

Egyébként ezt a gépet 2014-ben vettem, nem tudom, az, hogy ennyit bírt jónak vagy rossznak számít. Feleségem naponta 2x mos. Alig pár ruhát is.

Remélem lehet javítani. Nem tudom mosógépnél mi a helyzet, de szinte mindenre azt mondják, hogy jobb javítani, amíg csak lehet, mert az új gépek gyengébbek, mint a régiek.

[ Szerkesztve ]

(#78840) zorzy4 válasza Milka 78 (#78838) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszönöm! Mennyi idelye van meg neked?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#78841) Milka 78 válasza zorzy4 (#78840) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pont egy éve.

(#78842) leweegee válasza pinnacle (#78839) üzenetére


leweegee
aktív tag

24k-ért megnézik elore fizetve 2 hét várakozási idővel? Aztqrv@ de jó fejek. Nincs valami ezermester ismerősöd? Aki mondjuk már cserélt kereket egy biciklin az szerintem ezzel is megbírkózik... :DDD Én sajna országszélén lakom nincs fővárosi kontaktom. :(

Ne nőj fel! Csapda!

(#78843) Lavar


Lavar
aktív tag

Hali,
most reggel beüzemeltek nálunk egy ilyen MORA sütőt.
Javasolta a szerelő, hogy fél óráig menjen a sütő első használat előtt, max. fokon járattuk is, de fél óra után sem vett vissza le a láng, a tekerőgombok is forrók, kesztyű nélkül nem lehet hozzájuk érni. Ez az előzőnél nem volt probléma, nem melegedtek fel így.
Azt gondoltam, hogy silányabb lesz, mint a 20 éves indesit, ami pár napja tönkrement, de azért na.
Normális, hogy nem vesz vissza a láng fél óra után sem? Az előző sütő ha elérte a hőfokot, takarékon ment. Vagy ez annyival magasabb fokot tud, hogy még több idő kell neki, hogy bemelegedjen?
Egy sütőhőmérő már úton van.

szerk.: előző 230-at tudott, ez 335-öt ügyfélszolgálat szerint, szóval lehet végülis, hogy sok idő kell, mire bemelegszik.

[ Szerkesztve ]

(#78844) Lavar válasza Lavar (#78843) üzenetére


Lavar
aktív tag

Legkisebb fokozaton sem veszi vissza a lángot idő múlva sem, olyan mintha a belső termosztát nem működne, új gépről van szó. Hívok majd szervizt.

(#78845) pjen válasza Lavar (#78844) üzenetére


pjen
félisten

Lehe, hogy üresen sosem éri el a 335 fokot. mielőtt szerelőt hívsz próbáld 200 körül.

(#78846) Lavar válasza pjen (#78845) üzenetére


Lavar
aktív tag

Az a baj, hogy nem találtunk olyan (teljes) gáz sütőt, aminek a kapcsolóján a hőfok is rajta van, mint az előzőn, ami tönkrement. Itt csak fokozatok vannak, hogy mekkora erővel égjen a láng. A sütőhőmérő majd ha megjön, akkor tudjuk mérni, hogy hány fok van bent, de mint írtam előbb, a legkisebb fokozaton, ami talán 150 fok ennél, ott sem vett vissza.
Megvárom akkor még akkor a hőmérőt, aztán meglátom túl aggódom-e.

(#78847) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Van egy viszonylag régi Zanussi FJS-972 CV elöltöltős mosógép, aminek a dobja _tengelyirányban_, tehát magam felé húzva és eltolva kotyog kb. 5 mm -t. Szerintetek ez probléma vagy nem kell vele foglalkozni ? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#78848) Nagya21 válasza Lavar (#78843) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Kérdés az, hogy a te Mora-Gorenje készüléked csak szelepes(akkor tolja mind bolond az ólajtót), vagy termosztátos( ha kisseb hőfokot állítasz vissza veszi-e a lángot miután bemelegedett).
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#78849) Lavar válasza Nagya21 (#78848) üzenetére


Lavar
aktív tag

Szia, na ez érdekes, ez alapján gondolom szelepes lehet, mert pont ez a problémám, hogy nem veszi vissza még legkisebb fokozaton sem, de eszembe nem jutott volna, hogy ilyen van, az előző régiből indultam ki hogy az visszavett. Egyáltalán, hogy lehet így sütni? A hőmérő, ha majd mutatja is, hogy elérte a kívánt hőfokot, le kell tekerni a gázt? De hát akkor meg nem fog azon maradni, ha meg bekapcsolva marad, akkor meg tovább melegszik. Nem hittem volna, hogy visszasírom a 20 éves sütőt, ráadásul ahhoz képest milyen fapad ez, nem volt olcsó.

szerk.: Ráadásul a visszaküldés is kva macerás, nem szívesen tenném.

[ Szerkesztve ]

(#78850) Dorian


Dorian
félisten

Nem gép, de ide való:
Innen vettem gránit mosogatót nagyonolcsón. [link] Innen senki, soha semmit.
Na, ez annyit is ér. Nekiütöttem az élének egy vastagabb üvegpoharat és az él pattant le, a pohárnak kutya baja.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.