Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78351) anrab válasza Aaron14 (#78350) üzenetére


anrab
addikt

Köszönöm! :)
Jó hogy először kérdeztem.

(#78352) sysrq válasza CragON (#78347) üzenetére


sysrq
őstag

Ha nem kizárólag Samu és kétajtós akkor ebben az árban van nagy Bosch. Ezt láttam élőben és hatalmas, az ajtaja meg nem nyilik túl az oldalánál.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#78353) leweegee válasza Aaron14 (#78350) üzenetére


leweegee
aktív tag

És ezt így fényképről megállapítottad? Nem semmi tehetség. :DDD

Ne nőj fel! Csapda!

(#78354) mzso válasza anrab (#78348) üzenetére


mzso
veterán

Csak spriccel egy sugárban. A tetejét meg csak lepattintani tudod.

Próbáltam Lidlös pumpásat is. Az egy kicsit szétszórja, de az sem igazi permetet csinál.

Még nem sikerült jót találnom.

[ Szerkesztve ]

(#78355) Aaron14 válasza leweegee (#78353) üzenetére


Aaron14
őstag

Volt ilyenem, használtam, saját tapasztalatot írtam le.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#78356) leweegee válasza Aaron14 (#78355) üzenetére


leweegee
aktív tag

Ki kell cserélni a benne lévő olajat napraforgóra (minél gagyibb/hígabb annál jobb) és jobban porlasztja mint az 1.9 TDI porlasztója a gázolajat. :D (Szintén tapasztalat. :P )

Ne nőj fel! Csapda!

(#78357) anrab válasza mzso (#78354) üzenetére


anrab
addikt

Köszönöm. :)

(#78358) Aaron14


Aaron14
őstag

Nézegetem ezt a benzines Parkside fűnyírót. Jövőhéttől lesz a Lidl-ben. Mennyire macerás egy benzinesnek a karbantartása?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#78359) herdsman12 válasza Aaron14 (#78358) üzenetére


herdsman12
őstag

Kb semennyire.
4 éve használok egy Hecht 152BTS-t, 900 nm-t nyírok évente 5 alkalommal.
Eddig ment vagy 42 órát, elfogyasztott 27-28 l benzint, 1 l olajat, szöghajtásba rendszeresen nyomok egy kis grafitos zsírt, levegőszűrő szivacsot kétszer mostam, olajoztam.
Most cseréltem damil fejet, elfogyott 50 m damil.

(#78360) BBéci válasza herdsman12 (#78359) üzenetére


BBéci
titán

Annak a lidlisnek forgókése van, nem damilos. Valamint 5-7 naponta kell vágni a füvet ahhoz, hogy szép, sűrű és erős legyen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78361) Zeki


Zeki
nagyúr

Üdv!

Olyan indukciós főzőlapot keresek a kertbe, ami minimum 10 fokonkét állítható. Sajnos ami van, az 20 fokonként, és van amikor a 80 kevés, a 100 fok sok.

(#78362) Elemental válasza Gömbike (#78304) üzenetére


Elemental
addikt

Megy vissza a mikró :) Fateréknak ez túl bonyolult, még nekem is.
Az az elux lesz Electrolux EMZ725MMK.

(#78363) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Ikea konyhabtúroba keresek sűtőt, hátrány hogy csak alza jöhet szóba

Ezt néztem INDESIT IFWS 4841 JH BL
Max 120k-ig

Abszolút nem értek hozzá, nem is nagyon fogom használni, de sütő mégis csak kell

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#78364) Gömbike válasza Elemental (#78362) üzenetére


Gömbike
senior tag

Egészen más világ a két mikró. Két különböző technológia.

A Pana invertere sokat jelent a melegítésnél. Az az elux egy belépő kategória, eléggé fapados a másikhoz képest, s szerény voltam.

Én nemsokára behúzom a 6. X-et, de mindig is érdekeltek a műszaki háztartási gépek, lévén az első szakmám felszolgáló. Csodálattal néztük a 80-as évek leges legelején az orosz mikrókat, melyek majd’ szekrény méretűek voltak.

Az Elux egy megbíztató gyártó, a mosógépem, a mosogatógépem, a porszívóink, a szárítógép stb, tőlük van.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78365) mzso válasza Gömbike (#78364) üzenetére


mzso
veterán

Nem LG volt amit eredetileg nézett?

(#78366) amargo válasza Gömbike (#78364) üzenetére


amargo
addikt

Most találtam meg a garancia levelet, szüleim 95'-ben vették a whirlpool mikrót, a mai napig üzemel. Nem kellett javítani, nem pattogott szét belül.. érdekes, hogy ilyen jól bírják.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78367) Gömbike válasza amargo (#78366) üzenetére


Gömbike
senior tag

Számomra is a wh az etalon, de csak mikróban. Most is ilyent használunk.

Amely wh gépet ( md 142 )vettem 1995-ben, akkor 60 ezerért, a mai napig dolgozik a családban.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78368) Gömbike válasza mzso (#78365) üzenetére


Gömbike
senior tag

De az volt, abból is a legjobb. Azután az Elux olyan, mintha Mclaren-ből átülne egy mezei germán vackorba.

Igaz ugyan, hogy a Mclaren-t is meg kell tanulni vezetni, de cserébe olyan dologgal kényezteti a tulajt, amiről a hétköznapi embernek fogalma nincs.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78369) Elemental válasza mzso (#78365) üzenetére


Elemental
addikt

De. Holnap küldöm vissza. Nekem túl bonyolult a napi kétszeri vízmelegítéshez :)

(#78370) sysrq válasza Elemental (#78369) üzenetére


sysrq
őstag

Ez melyik LG is volt? Amit én néztem ki annak csak meg kell nyomni az inditógombját.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#78371) Gömbike válasza Elemental (#78369) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ebben egyetértek, az alap melegítéshez jó az Elux.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78372) Elemental válasza sysrq (#78370) üzenetére


Elemental
addikt

Ez az.

Jó lett volna ez az lg, ha valahol kiírja, hogy épp mit csinál. Volt neki gyors indítás, de az, ahogy tapasztaltam, mindig maxon indul. Plusz 2-3 nyomás kell, ha nem maxon, hanem 800, 600W-on szeretném használni. Meg az, hogy a kijelzőn csak visszaszámlál. Azt hittem, hogy van rajta valami visszajelzés az aktuális módról, amin éppen megy.

[ Szerkesztve ]

(#78373) Gömbike válasza Elemental (#78372) üzenetére


Gömbike
senior tag

Elolvastam a használatiját, s tényleg nem sok teret enged a felhasználónak. Megértem a döntést.

Pedig ez nem volt jellemző az LG-re hogy ne lehessen pontos időtartamot beállítani. :(((

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78374) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Beépíthető mosogatógépben 200k alatt létezik preferált vagy ajánlott típus? 60cm széles, elölvezérelt kéne (kapcsolók a fronton) - régi ilyen volt, ami elfüstölt, tehát a bútorlap miatt csak ez a fajta jöhet szóba... Boschokat nézegettem, de nem bírtam rájönni, hogy pl. az SMI, SMU, stb. típusjelölések között mi a különbség...

"So say we all"

(#78375) pjen válasza TaliGa (#78374) üzenetére


pjen
félisten

Minél hosszabb gari legyen, ez a lényeg.

(#78376) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Sziasztok
Tanácsot szeretnék kérni mosogatógép témakörben. Első körben újban gondolkoznék, de nem teljesen zárom ki a használtat sem. 60 cm széles helyünk van és kb ennyi a mélység is. Az hogy elől felül vannak a gombok mindegy. Hosszú távra terveznénk vele ezért valami megbízható típus érdekelne. Egyenlőre ketten vagyunk, de szeptemberben már 4-en leszünk és pár éven belül lehet 5-en. Nem tudom mennyi terítékes ami jó lenne nekünk?
Mit javasoltok, merre keresgéljek/olvasgassak? :)

(#78377) pjen válasza INGJOKE (#78376) üzenetére


pjen
félisten

Neked is azt tudom javasolni, minél hosszabb garival vedd. A Bosch pont ugyanaddig bírta mint a WH és ugyanazzal a hibával lett GTK.

[ Szerkesztve ]

(#78378) INGJOKE válasza pjen (#78377) üzenetére


INGJOKE
veterán

Whirlpool-t semmiképpen nem vennék. Anno az előző házasságomba az volt az egész konyha. Fél évet vártunk egy alkatrészre nem jött meg, vehettünk egy újat annak az árából. Minden megyében 1 db szerelő volt. Mikor panaszt tettünk, akkor neki küldték át a panasz levelet. Felhívott és azt mondta, minden igaz amit leírtam, de ez van. Kabaré. WH-t többet ebben az életben biztos nem. :)

(#78379) pjen válasza INGJOKE (#78378) üzenetére


pjen
félisten

csak példának írtam. Azt, hogy egy készülék mennyire megbízható csak a használat deríti ki. látod nekem 9 évet ment a Wh .pont mint a Bosch.

(#78380) mzso válasza Gömbike (#78368) üzenetére


mzso
veterán

"de cserébe olyan dologgal kényezteti a tulajt, amiről a hétköznapi embernek fogalma nincs."

Konkrétan? Mármint az LG nem a Mclaren?

(#78381) mzso válasza TaliGa (#78374) üzenetére


mzso
veterán

Én a Bosch-tól nem vagyok elájulva. Révén hogy a miénknél egy éven belül tönkrement a fűtőszál, és direkt úgy van megcsinálva, hogy motorral együtt lehet csak cserélni. Több mint a felébe került volna az eredeti vételárnak, ha nem lett volna még garanciális.
Meg van az az hülye szűrő amit folyton takarítani kell. Más gyártók megoldják anélkül is ahogy látom.

(#78382) Gömbike válasza mzso (#78380) üzenetére


Gömbike
senior tag

:O

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78383) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Szioasztok. Elhalálozott az LG mosógépem. Direct driveos, a motor fura hangot ad ki. kb 13-14 éves, sokat ment nem panaszkodom rá. Megbízható volt idáig.
Az kérdésem mit ajánlatok, 200K környékén. Legalább 8kg ruha kapacitásig, 60cm szélességeben. Maradahatok az LG-nél vagy más márkát nézzek.
Köszi előre is.

(#78384) Dorian válasza Khaosz55 (#78383) üzenetére


Dorian
félisten

Azt vedd amire legtöbb a garancia, márka kb. mindegy.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78385) OPiiPO válasza Khaosz55 (#78383) üzenetére


OPiiPO
addikt

Maradhat az LG nyugodtan + amit Dorian írt legyen rá jó sok gar✔️

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#78386) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Parkside sterimom megint beadta az unalmast.
A fotón látható alkatrész tkp mi, mire való, és szabvány-e, lehet-e valahol kapni?
A menet szét van rajta nyirodva (nem tudom, miért? Valszeg, gyárilag nem volt meghuzva, másra nem tudok gondolni...).

(#78387) BBéci


BBéci
titán

Használ-e valaki indukciós adaptert, ha igen, milyet és mik a tapasztalatok?
Ilyenre gondolok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78388) leweegee válasza BBéci (#78387) üzenetére


leweegee
aktív tag

Necces ez a típus, mivel ki van emelve kis lábakkal, sok indukciós lap nem igazán kultiválja, én inkább olyat néznék a helyedben ami az edény és az indukciós tekercsek irányában is lapos.

Ne nőj fel! Csapda!

(#78389) vscotina válasza BBéci (#78387) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia nekem van, Bialetti alá használom(tam), de tönkretette a főzőnek az alját. Az indukcióslap gyártók nem javasolják, mert az adott helyen nagyobb terhelést kap, és ez nem tesz jót a lapnak... Dehát emiatt nem volt szivem kidobni a főzőt, meg eredetileg is úgy vettem, hogy jó az indukciósra. Tehát én utólag azt mondom végszükség, de ha nem muszáj ne használd!

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#78390) vscotina


vscotina
aktív tag

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#78391) leweegee válasza vscotina (#78389) üzenetére


leweegee
aktív tag

Ez is milyen megoldás már? Miért van kiemelve az edény magja a síkból? :Y
Pont ezért színezi meg, a rossz hőátadás miatt. Ha síkban van minden nincsenek ilyen anomáliák.
Vagy rosszul értelmezem a képet, és az nem besüppedés középen hanem kiemelkedés?

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#78392) sysrq válasza Elemental (#78372) üzenetére


sysrq
őstag

Pont ennek a kisebb grill nélkülijét veszem, pont soha nem volt a teljesitmény állítva, a grill csak szedte a koszt, az egy gombos inditás meg jó lesz.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#78393) BBéci válasza leweegee (#78388) üzenetére


BBéci
titán

A gyártója szerint pont a kis lábak miatt ez a jó megoldás. Van a Tescoma kínálatában olcsóbb széria, ami teljes felülettel érintkezik az üvegkerámia lappal.

#78389vscotina
Nem kaphat semennyivel nagyobb terhelést, mert a főzőlap szempontjából telesen mindegy, hogy vaslábos aljával, vagy az adapterrel érintkezik.
A használati útmutatónak azt a részét, amit ide betettél, láttam, olvastam a saját, szintén Bosch készülékemhez tartozó brosúrában.
Nem gyártanának és árulnának százféle adaptert, ha bármi bajt okoznának.
Kuktához és teavízforraló kannához használnám, ameddig nem veszek helyettük másikat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78394) TaliGa válasza mzso (#78381) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Kiderült, h mást nem is nagyon tudok venni, ugyanis a többi 0,5-1cm-vel magasabb, mélyebb, az meg már nem jó... Szóval ez a Bosch lett, de arra nem tudtam rájönni, h ez mitől olcsóbb ennyivel (ák-n 150-160k), mint a többi...

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#78395) kezdő válasza TaliGa (#78394) üzenetére


kezdő
senior tag

Ez szerintem nagyon jó vétel, főleg most 10% vissza is jár EMAG kupon formájában.
Nekem is ilyen van, csak külső kezelők nélküli változata. Biztos van jobb, de mi nagyon elégedettek vagyunk vele.

(#78396) leweegee válasza BBéci (#78393) üzenetére


leweegee
aktív tag

Nem ismerem a konkrét főzőlapodat, de a legtöbb indukciósnak halála a légrés, nagy mértékében leromlik a hatásfok, szóval nem értem ezt a megoldást. Én inkább a teljes felületén érintkező megoldást preferálnám, az az esetek túlnyomó részében beválik.

Ne nőj fel! Csapda!

(#78397) z123456z válasza Zirowe (#75047) üzenetére


z123456z
őstag

A mienk még nincs egy éves, a fagyasztó tartja rendesen a -18⁰C-t, de a normál hűtőtér 6-7 fok között ingadozik. Ez egy fos ennyi pénzért, egy enyhe nyarat nem bír, röhej. Smart diagnosztika egy forintot nem ér, az egész egy szemfényvesztés, mi de rendben, sokat nyitogatom az ajtót, szerinte. Most benthagyom a hőmérőt, reggel megnézem, éjjel nyilván nincs nyitogatva, aztán bejelenteni hibára. Úgy tudtam, hogy nem szabad nő frostost vennem. :W

Igazából nem is biztos, hogy a nyarat nem bírja. Most sincs alakásban melegebb, mint pár hete, akkor kíváncsiságból mértem, 2.4 fok volt benne (3-ra vamün állítva ). Most meg 6.7, és egy órája megy az expressz hűtés. Marha pipa vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#78398) INGJOKE válasza INGJOKE (#78376) üzenetére


INGJOKE
veterán

Erre valami konkrét a "leghoszabb garisos" kívül? :)

(#78399) pjen válasza INGJOKE (#78398) üzenetére


pjen
félisten

Mit vársz. WH 9 év, Bosch 9 év, Gorenje 5 év. Most egy Beko van 5 év garival. Tesónál Candy 15 éves múlt és működik.

(#78400) Zeki válasza INGJOKE (#78398) üzenetére


Zeki
nagyúr

Felhívsz pár szervízt.
Megmondják ők, szerintük mi a jó gép.
Tudod az van, hogy kinek mi megy hibátlanul 3-30 éve, nem támpont. Évente új széria, a gyerekbetegségeket max a szervizek ismerik.

De talán itt is jobb az, amit nyugat EU piacra gyártanak és nem ide meg keletebbre.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.