Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78251) Elemental


Elemental
addikt

Sziasztok!

45 centis mosogatógépet szeretnék 300k-ig. Mi felé nézelődjek? Milyen funkciókat ajánlotok bele? Vizes dolgokból a bosch, aeg, ami bevillant.

Ugyanitt mikró is kellene, abból milyet? Mintha korábban Panasonic lett volna itt az ajánlás.

Köszi!

(#78252) koxx válasza Elemental (#78251) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Neff S855EMX16E vagy mondjuk Bosch SPI6YMS17E, de ezért a pénzért mindenképp Series 6-os Bosch.

(#78253) Elemental válasza koxx (#78252) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!
Úgy látom van mozgástér, a 300k-ba sok minden belefér. Apáméknak kellene, azt mondta, hogy lehetőleg minél halkabb legyen. Neked neff van, vagy bosch? Korábban írtad, de már nem emlékszem. Hangosan dolgozik?

[ Szerkesztve ]

(#78254) koxx válasza Elemental (#78253) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jaja, egyedül a Miele nem fér bele a 300-ba, de talán nem is akkora baj.
Series 4 Bosch van nekünk ami szintén 45cm-es. Maga a gép halk, igazából ami zajos, hogy ha nem pakolsz bele jól és csörömpölnek az edények.De könnyű ki-be pakolni, tisztítani, full fém belül, csak indokolt helyeken van műanyag.
A Bosch-Neff duo pedig kb Toyota-Lexus.

(#78255) Elemental válasza koxx (#78254) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!
A bosch amit írtál, szimpatikus. Elmegyek majd tapperolni a médiába.

[ Szerkesztve ]

(#78256) mzso válasza Nagya21 (#76893) üzenetére


mzso
veterán

Egy ilyen 25 kilós zsák tabblettázott só kb mekkora méretű?

(#78257) anrab válasza mzso (#78256) üzenetére


anrab
addikt

Nem lehet nagy mert a sószsák nehéz! :D

[ Szerkesztve ]

(#78258) tommyx


tommyx
tag

Sziasztok!

Hűtőből a kettő közül melyiket javasolnátok?

Samsung

IKEA (Midea)

Esetleg hasonló paraméterekkel jobb opció?

Köszönöm,
Tamás

(#78259) emvy válasza tommyx (#78258) üzenetére


emvy
nagyúr

Az Ikeas eloben nagyon bovli erzest keltett bennem.

while (!sleep) sheep++;

(#78260) Dorian válasza mzso (#78256) üzenetére


Dorian
félisten

Pont most vettem 25 kilós zsákos sót. Kb. 35x50x10 cm-es, de ha nagyon kell otthon pontosan megmérem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78261) amargo válasza Elemental (#78251) üzenetére


amargo
addikt

Mi 9 éve egy 45cm Bosch-t használunk (amúgy pont ezt is cserélni akarom majd, mert kicsi) ez idő alatt mondhatnám, hogy semmi gond nem volt vele, de 1-2 éve kezdte el, hogy néha a poharak fátyolossak maradnak. Ettől még határozottam Bosch-t ajánlanék.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78262) Nagya21 válasza mzso (#78256) üzenetére


Nagya21
addikt

Most a sótabletta mérete érdekel?, vagy a zsák mérete....
A zsák térdig ér, kicsit nagyobb mint a 25kg zsákos beton.
A tabletta meg mint a hüvelyk új 1ső perce.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#78263) mzso válasza Dorian (#78260) üzenetére


mzso
veterán

Kösz!

(#78264) mzso válasza Nagya21 (#78262) üzenetére


mzso
veterán

Nem. Azt próbálom kideríteni, hogy tudok elhozni egy ilyen nagy zsák sót.

(#78265) Gömbike válasza tommyx (#78258) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekünk a belinkelt Samu van, ha most kellene vásárolnom hűtőt, CSAK franciaajtósat vennék.

Azaz a 2.-at.

Sokkal jobb azokba pakolni, a felső rész eleve szélesebb, a fagyasztó meg sokkal praktikusabb.

A samuval sokszor szenvedünk a fagyasztónál, már dobozokat vettünk bele, hogy normálisan beleférjenek a cuccok.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78266) Dorian válasza mzso (#78263) üzenetére


Dorian
félisten

Megmértem: 34,5 x 52 x 9,5 cm
Most büszke vagyok magamra milyen jól saccoltam, mert 2 hete tettem be garázsba azóta nem nézegettem. Dehát építész vagyok, nem árt ha van szemmérték :))
Mondjuk ez konyhasó, nem mosogatógépsó, azt még hozzá teszem.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78267) Elemental válasza amargo (#78261) üzenetére


Elemental
addikt

A mi bosch mosogatógépünk 2002 óta üzemel :)

Mikróra esetleg volna ajánlásotok?
Elég csak márka is. Samsung, lg, panasonic?

(#78268) Elemental válasza koxx (#78252) üzenetére


Elemental
addikt

Pontosítottam faterral, szabadonállót szeretne. Most is szabadonálló van neki benyomva a pult alá.
Bosch SPS6ZMI35E lenne a kiszemelt. Szerintem rendben van ez a gép. Szerinted?

(#78269) pit stop válasza Elemental (#78267) üzenetére


pit stop
addikt

Nekem LG van, szeretem.
Topik a Whirlpool -t szokta ajánlani.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#78270) Gömbike válasza Elemental (#78267) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mire szeretnéd használni a mikrót?

Láma kérdés, de a melegítésnél sokkal többre hivatott.

Ha csak melegítésre, akkor vedd azt, ami szimpatikus a családnak, de legalább 800 w legyen a teljesítménye, mert a 700-750 w csak lábon lövés, felesleges önszívatás.

Léteznek inverteres gépek is, ezek nem kapcsolgatnak, egyenletesen melegítenek. Ilyet gyárt a Panasonic. ( is)

Ha szintet lépnél, főzni, sütni szeretnél benne, szívesen segítek.

A mikróknál a mércét a WH állította fel, a többi csak kullog utána. Ez szigorúan csak a mikróra vonatkozik. ( A Miele más világ, de most csak a magyar valóságról, hétköznapokról beszélünk)

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78271) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Az onlinemarkaboltok.hu mennyire ajánlott oldal? Néztem, hogy itt lehet vásárolni +5év garanciát (most épp ingyesnes) de éveként ki kell jönniük 8500 Ft-ért megnézni mi a helyzet. (a gépek száma nem számít, ha 1 db ha 3 db-ot veszek, akkor is ennyi az összeg /év) Szerintetek ez megéri? Nekem első hallásra igen, 42500 Ft-ért van +5 év garim a 3 gépre.

Köszönöm a véleményeket! :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#78272) anrab válasza bugizozi (#78271) üzenetére


anrab
addikt

Már nem emlékszem a pontos szövegére de hamar megállapítottam hogy nem vevőbarát. :)

(#78273) Elemental válasza Gömbike (#78270) üzenetére


Elemental
addikt

A mostani wh 900-as, 21 literes. Csak melegítés. De olyat szinte már nem is kapni, mindnek van több funkciója.
Ma kicsit nézegettem őket. 900-950-es, 24-25 literest szeretnék. Végül is egyik sem életbiztosítás, bármelyik elromolhat 2-3 év múlva.

(#78274) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Sajnos ismét ez az idióta hiba .
AEG Electrolux L48380 mosógép véletlenszerűen, de gyakran nem viszi végig a mosási folyamatot .
A mosást elvégzi, de az öblítést, és a centrifugálást már nem .
Ilyenkor egy sípjellel/hibajelzéssel áll meg, és villog a piros LED-je .
Ha ez után indítunk egy öblítést, akkor vagy elvégzi, vagy nem .
Egy darabig lötyköl aztán dolgavégezetlenül megáll .
Ez esetben csak néhány perc feszültségmentesítés után lehet próbálkozni egy újabb indítással, aztán vagy elvégzi, vagy nem hajlandó elvégezni a centrifugálást .
Hibakódot ilyenkor nem látható, de a hibatárolóba van hiba .
Ez a hibakód van benne .
MB ALARM : E41
Ez, lid open > "fedél nyitva" > ajtó nyitva
Kivettem az ajtó zárszerkezetét, átvizsgáltam, tisztítottam az érintkezőit, de igazából nem is volt mit tisztítani, teljesen tiszta volt .
Mit tehetek még, hogy megszűnjön ez az idióta hiba ?

Lëvï fórumtárs esetleg ?
Köszi !

Üdv.
Astra

(#78275) daver88 válasza bugizozi (#78271) üzenetére


daver88
aktív tag

ingyenes, de fizetni kell 8500 Ft-ot....itt zárom be az oldalt abban a pillanatban :(

(#78276) pjen válasza bugizozi (#78271) üzenetére


pjen
félisten

+garit vehetsz az MM ben is és nem is jönnek megnézni.

(#78277) Gömbike válasza Elemental (#78273) üzenetére


Gömbike
senior tag

Pl: ezt ?

Ez Whirpool teljes egészében, csak más címkét rakott rá a gyárban.

Az nem lesz baj, ha egy melegszendvicset könnyedén megalkotsz.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78278) mzso


mzso
veterán

Helló!

Egy ilyen 2 az egyben porszívó vajon praktikus, jól szív?

[ Szerkesztve ]

(#78279) mzso válasza Gömbike (#78270) üzenetére


mzso
veterán

Hát én nem úgy találtam, hogy a mikró alkalmas lenne bármiféle sütésre.

És miben tudna a Whirlpool többet? Az is csak a mikrohullámokat ontja magából, ráadásul inverteres meghajtás nélkül.

(#78280) balojazz válasza bugizozi (#78271) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nekem nem érné meg. Olyan, mint egy biztosításféle, amivel évente dolgozni kell: egyeztetni telefonon, aztán otthon lenni... Én néha a szelektív kukát is elfelejtem kihúzni az utcára, aztán újabb egy hónapig megy a háztartásiba a papír meg a műanyag... Az ember azért vesz gépeket, hogy a vásárlás után már ne kelljen törődni semmivel, csak használni. A plusz éveket plusz pénzért sima lehúzásnak veszem. Ha nem romlik el, akkor kidobott pénz, ha meg igen, küzdhetsz a gépért, és már soha többé nem bízol benne javítás után. Nyilván arra játszik az üzlet, hogy a gépek 5%-a romlik el, azok vevőinek fele föladja vagy nem találja a papírt vagy kihagy egy felülvizsgálatot (szerződésszegés), és még ha nem is zár be addig, illetve meg is javíttatja a 2.5%-ot, a 97.5% az tiszta haszon. Elégeted a pénzed a kereskedő nyaralásáért meg harmadik kocsijáért.

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#78281) Gömbike válasza mzso (#78279) üzenetére


Gömbike
senior tag

1./ Nem volt még sütésre alkalmas mikród.

2./ Ezen elven futtatva a gondolatot: a Trabant is gépkocsi, alkalmas a közlekedésre, de a Bentley mivel tud többet, hisz abban is csak benzinmotor van? :D

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78282) mzso válasza Gömbike (#78281) üzenetére


mzso
veterán

2. Az gyenge hasonlat. Akármit is csinálsz csak mikrohullámokat fog kibocsátani egy sütő. Tudja max teljesítménnyel esetleg kapcsolgatva kisebben, inverterrel finomabban beállított teljesítményszinten.

De ha már "1." akkor mond meg hogy lesz egy mikróból "sütésre alkalmas". Meg hogy milyen ételeket tudsz csinálni. Kíváncsi vagyok, de nem számtok sok mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#78283) Digitalpimp válasza mzso (#78282) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én a sima mikróval eddig egyedül kolbászt tudtam sütni. Felkarikázom, szétterítem egy kistányéron és 1 perc alatt megsül.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#78284) Gömbike válasza mzso (#78282) üzenetére


Gömbike
senior tag

Úgy vettem ki a gondolataidból, hogy egy kicsit le vagy maradva a mikrók technológiai fejlődésétől.

Évek alatt már leírtam, milyen ételek készülnek nálunk benne. De a youtube is nagy segítség, hiszen ott videók is vannak.

Ha segítség, ilyent használunk most, korábban samu volt, azelőtt pedig Lg dolgozott a konyhában.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78285) kóóó


kóóó
aktív tag

Ha valakinek segítség én 1-2 éve vettem minden gépből újat, hűtőn kívül minden beépíthető volt.
Gondoltam legyen egyén márka kivéve mikro az IKEA lett,mert úgysincs rajta márka név.

Hűtő már 3x volt szervizelve automata zsalu megadja magát, tipushiba mint kiderült.
Az életbe nem vennék ilyet újra, karcolodik nagyon minden kis nyomás meglátszik a a fényes feketén, hát még az ujjlenyomatok.😃

Sütő 1x volt azt én kurtam el, mert leakartam szedni az ajtót tisztítani és nem akadt ki túl feszegettem és nem záródott rendesen.
A kihúzható sín már kezdi megadni magát kicsúszik az ajtóig.

Indukciós főzőlap jó, de tud karcosodni viszont ezt az asszony szereti azt mondta ugyanilyet venne.

Mosogató gép is jó, igaz ritkán koszos marad, de ezt nem a gépnek írom be, aránylag szépen mosogat, erre sem panaszkodik.

Jahh páraelszívó klarstein hektor sl lett, de egy forintot nem ér, kb semmit nem szív max fokozaton. Ott a 150-es cső nyílás le lett szukitve 100-asra, nem tudom emiatt lehet-e.

Mikró teszi a dolgát semmi extra, de nem is legerősebb.

Mosó szárítógép AEG lett egyben, az eddig bomba volt, de mostanában hiába takarítják belül és nyitva marad az ajtó is szellőzni de penész szag jön belőle sokszor és a ruhák attudjak venni mosás közben. De ettől függetlenül szereti az asszony nagyon kényelmes és sok megy bele.

Gép lista:

Hűtő:
Whirlpool W7 921O K AQUA

Sütő:
Whirlpool W7OM44S1PBL

Főzőlap:
Whirlpool WLS7960NE

Mikró:
Ikea VÄRMD

Mosogatógép:
Whirlpool WBC 3C34 PF XR

Mosógép-Szárítógép:
AEG L9WBC61B

Páraelszívó:
Klarstein HEKTOR SL

Üdv.: kóóó!

(#78286) Elemental válasza Gömbike (#78277) üzenetére


Elemental
addikt

Jut eszembe.
Korábban itt olvastam, hogy némelyik mikrónak gondja van a popcorn készítéssel. Az inverteres mikrók ezt megoldják?

(#78287) st6969 válasza Gömbike (#78239) üzenetére


st6969
őstag

Teljesen logikus, gondolj bele: te neki egy vadidegen vagy, az eladóról meg azt gondolja, hogy képzett, hozzáértő személyzet (hiszen másképp mit keresne egy MM-ban...). Egyértelmű, hogy neki fog hinni. A vásárlók nagy része nem tudatos vásárló, tojik a ph fórumra, meg más szaklapra, tesztekre...pont elég neki, amit az MM eladó mond, hisz ő a "szaki" (pedig múlt héten még paprikát szedett a fóliában...de ezt a vevő nem tudja) :(

(#78288) Ringman válasza Ringman (#78206) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez a pontos típus a géptábla szerint: CNsdc 5703 index 20A/001

gyártói [link]

(#78289) bugizozi válasza kóóó (#78285) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi, nekem most pont hasznos iromány, ezt a főzőlapot néztük ki mi is :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#78290) Gömbike válasza Elemental (#78286) üzenetére


Gömbike
senior tag

Bármelyik megoldja, ami legalább 800 w-os.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78291) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok.
Ha már mikró van terítéken. A kiszemelt példány az LG MS2336GIB, van ennek más alternatívája?
Az elvárás csak annyi hogy nem lehet mélyebb mint 35 cm.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#78292) zozek


zozek
tag

Sziasztok,
Új hűtőt kellene vennem,mert haldoklik a régi samsung(13 éves). Megvoltam elégedve vele,de lehet már nem olyan minőségűek a mostaniak.
Mely márkák megbízhatóak?Alul fagyasztóst szeretnék.

(#78293) pjen válasza zozek (#78292) üzenetére


pjen
félisten

13 év mulva, vagy esetleg már sokkal előbb kiderül, hogy megbízható e amit most Veszel.

(#78294) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok! Ez egy hét éves Bosch mosogatógép alulról, egyik napról a másikra szétszakadt ez a gumi szigetelés (?)

Azon kívül, hogy esztétikailag csúnya, mi szerepe van ennek? Vízszigetelés nem lehet, mert nem ereszt sehol sem a gép, azóta mosogattunk már néhányszár.

Cseréhez gondolom le kéne szerelni az ajtót, ahhoz meg kiszedni az egészet a konyhabútorból, hogy jobban hozzáférjek. Mi a javaslat, főleg, hogy megnyugtassam asszonyt: nem fogja ez eláztatni a konyhánkat...?

(#78295) Gömbike válasza sysrq (#78291) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez teljesen jó. Az LG-met nagyon szerettem, főleg, hogy az 1000 W kimeneti teljesítmény az már végzi a dolgát rendesen.
Nagyon megbízható gépeket gyártanak ők mikróban (is).

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78296) balojazz válasza vzozo (#78294) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nekem ez valamiféle szivacsnak tűnik, gondolom, hangszigetelés. Talán kicsit hangosabb lesz. Ha van szekrénylébazat, ami takarja, nem gond. De azért befényképeznék alá, mi van ott. Aztán lehet, hogy tévedek. Kérdés még, mitől szakadt el, mert alapos ok nincs rá.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#78297) pit stop válasza sysrq (#78291) üzenetére


pit stop
addikt

Nekem ilyen van, elégedett vagyok vele.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#78298) sysrq válasza pit stop (#78297) üzenetére


sysrq
őstag

Megkérhetlek rá hogy leméred a teljes mélységét? Ha a hátulja hozzáér a szekrény hátuljához akkor 35 cm marad hogy becsukódjon a szekrényajtó. A gyári web oldal 346 mm-t ír de nem akarok pofára esni.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#78299) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok!

Új mosógép vásárlásán gondolkodok. Funkciókban semmilyen extra igény nincsen, meg egyéb szempontból sem. Melyikek amik mostanában ajánlottabbak, nem annyira gagyik, hosszabb garancia van rájuk?

Ez amit #78201 Slyer írt most 112+28E 5év garancia árban elég jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#78300) vzozo válasza balojazz (#78296) üzenetére


vzozo
senior tag

Ahogy így írod, igen, inkább szivacs. És a szakadásra tényleg nincs komoly indok, még azt se mondanám, hogy nyitogatnák-csukogatnák a gyerekek, szvsz teljesen normál használat volt. Akkor egy lámpával / fotózással jobban szétnézek odalent.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.