Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78401) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!
3 éves hűtő (Whirlpool W7 9210) megadta magát, javítása kb. 50e Ft, de valószínűleg újra meghibásodik, ezért inkább a cserét válasszuk.

Az alábbi hűtők közül melyik az inkább ajánlott vagy nem ajánlott? [Gorenje] vagy [Samsung]
Köszi! :C

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#78402) mekker


mekker
őstag

Mosogatógép használati szerint 9 terítékes, és 25 g mosószer kell bele. DM-es tabletta kb. 15g, viszont azt írja a csomagolásán, hogy 12 terítékes gépbe való. Akkor most vagy a leves nem egyenes, vagy a tányér görbe. 1 tablettával minden esetre hagy 1-2 foltot (hozzátéve, hogy egy használt gépről van szó).

Lehetséges, hogy 1,5 tablettával kéne megküldenem?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#78403) Nagya21 válasza mekker (#78402) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha 1-2 foltot hagy, az vagy ráégett, vagy rosszul pakolsz be, vagy a mosogatókarban van vmi ami a vizjáratot eltömíti.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#78404) Zeki válasza Nagya21 (#78403) üzenetére


Zeki
nagyúr

Pl vízkő.

(#78405) pjen válasza mekker (#78402) üzenetére


pjen
félisten

Másik tabletta, pl:jar. Melegebb program?

(#78406) BB9000 válasza INGJOKE (#78398) üzenetére


BB9000
senior tag

Elektrabregenz GI 53450 x h jó gép és nem drága. Megéri megvenni. Pl. Itt lehet.
Hátránya, hogy a javítására kicsit nehezebb szerelőt találni, mert nem egy gyakori típus itthon. Remélhetőleg nem kell gyakorta szerelőt hívni hozzá. Pl. nálunk 13 év után ment tönkre egy ugyancsak outletből vásárolt Elektra Bregenz, az átlagosnál jüval intenzívebb használat mellett: kb heti 10 mosogatással!

[ Szerkesztve ]

(#78407) z123456z


z123456z
őstag

Mosogatógépekkel mi az általános tapasztalat, meddig bírják vajon? A mienk 8 éves ( minden nap dolgozik ), jelenleg semmi baja, de gondolom egyik pillanatról a másikra fog lerottyanni. Érdemes már most tájékozódni vagy ráér ( egy WH hűtőn kívül egy gépünk se ment el ennyit, ezért érdekel) ? És melyik vált be jobban, a kosaras vagy a fiókos evőeszköz tartó?

[ Szerkesztve ]

(#78408) BB9000 válasza mekker (#78402) üzenetére


BB9000
senior tag

"Mosogatógép használati szerint 9 terítékes, és 25 g mosószer kell bele . . ."
A használatiban leírtak értő olvasásához egy kis segítség:
Ez a gyakorlatban azt takarja, hogy a mosogatószer adagoló max kapacitása 25 g mosogatópor befogadására alkalmas.
A mosogatógépbe a tabletta/vegyszer adagolását mindig a gépbe betett cuccok szennyezettsége alapján kell meghatározni. A tabletták hatóanyagtartalma nem egyforma, ráadásul a tablettás adagolás mindig pazarló, mivel az egy 12 terítékes gépbe férő, átlagos szennyezettségű cuccok elmosogatására van kalibrálva.
A tablettánál sokkal jobban adagolható a mosogatópor és a zselé. A 9 terítékes gépbe eleve kisebb és kevesebb cucc pakolható be. Másfél tabletta egy 9 terítékes gépbe csak extrém szennyezettség esetén lenne indokolt. (pl, ha fél adag babfőzelék beleszáradt egy lábosba és a gépi mosogatás előtt nincs kedved kiáztatni és kikaparni.) Ilyet ne csinálj, csak elrettentő példának írtam!

[ Szerkesztve ]

(#78409) TaliGa válasza kezdő (#78395) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Most láttam a 10 percent visszatérítést.., a szokásos "mázli" megint beugrott, 15h-kor megrendeltem, 16h-kor indult az akció xD. Futárnál van már, nincs pofám lemondani, és újrarendelni...

"So say we all"

(#78410) INGJOKE válasza BB9000 (#78406) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem tetszik ez a gép. Szeretem az ilyen Mo kevésbé ismert cuccokat. Nekem a Heinner hűtők is bejönnek. :)
Köszi az ajánlást.

(#78411) KD6-3.7 válasza BB9000 (#78408) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ezzel foglalkozik valaki? Nekünk 10 terítékes van, 1 tabletta belemegy azt kész. Havi 1x meg takarítás. Hibamentes.

(#78412) pjen válasza KD6-3.7 (#78411) üzenetére


pjen
félisten

+1. :)

(#78413) z123456z válasza z123456z (#78397) üzenetére


z123456z
őstag

Este levettem 1 fokra, reggel 3.8-at mértem, később 0.8-at. Visszavettem 3 fokra, később lett 2.8, most megint ránéztem, 0.8. Itt valami a hőfokszabályzóval vagy az érzékelővel lesz? Hol van ennek a hőmérséklet érzékelője?

(#78414) Gömbike válasza z123456z (#78407) üzenetére


Gömbike
senior tag

A mi Elux sfx 66030x mosogatógépünk 2008. Február 6.-óta dolgozik. Szerelő még nem látta. Azóta sem láttam olyat, melyben belső világítás is lenne.

Igaz, akkor 127 ezer volt, de hát valamit valamiért.

Az AEG 74850a mosógépünk 2011. Január 11.-e óta hibátlan. Igaz, akkor 135 ezer volt.

Az Elux erb 3442 kombi hűtőt csak a propaganda által generált áram hiszti miatt cseréltük le, akkor 16 éves volt, hibátlan állapotban adtuk tovább.

Ha ma kellene döntenem, én is tanácstalan lennèk. De továbbra sem az aljából nézegetnék.

De ez szigorúan én vagyok.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78415) pjen válasza Gömbike (#78414) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos a mai gépek már nem olyanok. Pár éve dobtam ki egy 150 literes lehel hűtőt. A motorra rá volt írva Bosch. 1964 ben gyártották. Egyszer tört el a segéd fázis relé telgelye, de egy tollbetét megoldotta.

(#78416) Gyurike válasza INGJOKE (#78398) üzenetére


Gyurike
tag

Több gyártón átívelő tapasztalatom nincs, nálunk egy 45cm-es Bosch van. Szubjektív, de nálunk előlvezérelt kialakítású van, így mindig látom hol tart, mennyi van még stb (SPI6EMS23E). Amit esetleg a részemről ajánlanék, hogy evőeszköz fiókos típust vegyél, főleg ha így fog változni az end-userek száma. :) Több hely marad a tányéroknak, illetve ha mégse jönne be, utólag tudsz kosarat beletenni (de kosarasból nem tudsz fiókosat csinálni :) ). Mosogatógépek esetében nyilván számít a gép is, de százalékosan többet nyom a latba, hogy milyen tablettát/öblítőt/illatosítót használsz. Finish Ultimate-tel jól dolgoznak ezek a gépek, annyi, hogy akkor érdemes venni amikor akciós, nem pedig amikor kifogyóban van...

(#78417) BB9000 válasza z123456z (#78413) üzenetére


BB9000
senior tag

A viszonylag nagy hőingadozás a hűtőtérben amiatt van, mert a kompresszor ritkább elindítása (és alkalmanként kicsit hosszabb járatása) a fogyasztás csökkenését eredményezi. A fogyasztás csökkenését jobb hőszigeteléssel is el lehetne érni, de ha vastagodik a szigetelés, akkor csökken a hűtő nettó térfogata, vagy nő a külső mérete, ami megintcsak nem tetszik a vásárlóknak.
A hőingadozás mértékét csak kevesen mérik, kevesen foglalkoznak vele. Saját becslésem szerint kb a vásárlók 5%-a. Míg az energiacimkét szinte minden vásárló megnézi: "A" vagy "C", közül kb 95% a jobbat választja, még 10%-os felár mellett is, pedig a két hűtőgép atomra azonos, csak a vezérlés van máshogy állítva! Attól lesz "A" a "C" besorolásúból, hogy nagyobb hőingadozást engednek meg benne. Majdnem minden gyártó alkalmazza ezt a vevőcsalogató, megtévesztő, ámde hatásos módszert. Legyártja a hűtőit és kétféle beállítással, kétféle energiacímkével, eltérő termékkóddal és árazással árulja lényegében ugyanazt.
Erről már írtam többször is a topikban. Aki már korábban olvasta valamelyik írásom itt, attól bocs az ismétlés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#78418) z123456z válasza BB9000 (#78417) üzenetére


z123456z
őstag

Nem méregettem volna én sem, ha nem tűnik fel a különbség a 3 fokos és a 7 fokos víz között a különbség. Ilyet még nem tapasztaltam. Eléggé nagy csalódás. Egyébként nem gondolom, hogy teljesen úgy lenne, ahogy mondod, mert az nem fejlesztés, hanem nettó átverés. Kapnák sorban a pereket a nyakukba a cégek. Meg kellene tudni, hogy van e mód gyári alaphelyzet visszaállítására. Valamilyen gombkombináció biztos.

(#78419) st6969 válasza BB9000 (#78417) üzenetére


st6969
őstag

"Attól lesz "A" a "C" besorolásúból, hogy nagyobb hőingadozást engednek meg benne."

Ez az infó honnan van?
Simán elhiszem, hogy igaz lehet...a gyártók bármire képesek.

Tehát ha nekem az a fontosabb, hogy a beállított hőfokot minél jobban tartsa, akkor egy olcsóbb, de legalábbis egy rosszabb energiabesorolású hűtőt kell, hogy vegyek, jól értem?

(#78420) polonic válasza BB9000 (#78417) üzenetére


polonic
félisten

Pedig nem így van. Az LG azt mondja, hogy lineárís hűtés van minden lineáris inverteres hűtőjében, és hogy 0,5 C fok ingadozás van csak a hűtőtérben.

(#78421) INGJOKE válasza Gyurike (#78416) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ilyen fiókos megoldást még nem is láttam, ez jónak tűnik. Nekünk 60 cm széles kell majd, van ebből a típusból olyan?

(#78422) anrab válasza st6969 (#78419) üzenetére


anrab
addikt

A hűtők úgy működnek hogy beállítod a hőmérsékletet mondjuk öt fokra.
Lehűti a gépet négy fokra. A levegő keringtető ventilátorok dolgoznak időnként és ha felmelegedett hét fokra újra lehűti.
A számok nem biztos hogy jók és eltérhetnek hűtő és hűtő között.
Olvass utána.

[ Szerkesztve ]

(#78423) Gyurike válasza INGJOKE (#78421) üzenetére


Gyurike
tag

Természetesen, Bosch oldalán külön keresési feltétel is van rá: [link]
A Beépítés módnál "Félig beépíthető"-nek írja azokat, melyeket előlapról lehet vezérelni, ezt a linken nem állítottam be.
A PerfectDry széria a Zeolith-os szárítást jelenti, elvileg hatékonyabb szárítást jelent, de azt olvastam hogy amik a normál módon nem száradnak meg (műanyag edények), azok jellemzően Zeolith-tal sem.

[ Szerkesztve ]

(#78424) mekker válasza BB9000 (#78408) üzenetére


mekker
őstag

+ Nagya21 + pjen
Köszönöm a válaszokat!

Akkor ez a 1,5 tablettás megoldás felejtős, legalábbis nem ideális.

A tanácsok alapján olyat próbáltam ma, hogy 1. szűrő takarítás 2. Fél pohár gyenge ecet a szűrő alá 3. Extra hőfok gomb benyomva. 4. ecet az öblítőtartóba. 5. Kicsit összébb raktam a dolgokat.
Így egész korrekt eredményt kaptam.

Mosogatógélt kipróbálom majd. Érdemes vennem mosogatógép-tisztítót vagy sót? A víz itt közepesen kemény, nem vészes.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#78425) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sziasztok!
Szóval, van ez a Parkside Performance sarokcsiszolóm. Fel is töltöttem a koffert, elég jól, de nem találok magyarázatot arra, hogy mi való a jelzett hézagba. Láttatok már komplett koffert, tudjátok hogy minek a helye az?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#78426) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Gőzsütővel kapcsolatban van valakinek tapasztalata, megéri a felárat?

Amit kinéztünk: W7 OS4 4S1 P

Pl egy rakott cucc vagy lasagne jobb lesz-e gőzsütőben? (ezekt sütünk a leggyakrabban + sütiket)

Köszönöm a véleményeket! :R

Az elméleti részt elolvastam, gyakorlati tapasztalatra lennék kíváncsi.
"A húsok belül omlósak, kívül aranybarna színűek és ropogósak lesznek, ha alacsony gőztartalmú (25% gőz) programon sütjük őket. A nagy nedvesség tartalmú ételek (felfújtak, rakott ételek) csodálatosan szaftosak maradnak, ha közepes páratartalmú (50% gőz) sütőtérben készülnek. A zöldségeket, halételeket, gabonaféléket (rizs, kuszkusz) érdemes magas páratartalmú (70-100%) sütőtérben párolni, így telt és gazdag lesz ízük, miközben megőrzik értékes tápanyagaikat - ezért egészségesek lesznek."

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#78427) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok
Mosógépet szeretnék venni.

A régi egy Samsung volt [link] . Jól mosott és szerettem hogy jól volt kitalálva nem kellett nagyon takarítani.( Van ismerettségi körben egy candy az folyton büdös mert valahogy itt ott beszorul a víz. )

Viszont nem tudott 30 fokot ami a páromnak fontos lenne.
Ezt néztem tetszik hogy gőzös.
[link]

Hasonló árban van esetleg amit jobban ajánlanátok valami miatt?

(#78428) BB9000 válasza mokus1 (#78427) üzenetére


BB9000
senior tag

A mosógép bebüdösödése nem gyártói probléma miatt van, hanem a helytelen használattól. Három alap dolgot betartva nem lesz büdös:
1./ Mosás után rögtön, de max 1 órán belül mindig ki kell pakolni a ruhákat a gépből.
2./ Hagyni kell szellőzni a gépet, használaton kívül az ajtaját nyitva kell hagyni!
3./ Évente 1 vagy 2 alkalommal tisztító mosásokat kell végezni. Az első a trisós mosás, magas hőfokon a mosószer-lerakódások ellen, utána ecet vagy citromsav közepes hőfokon a vízkő-lerakódások feloldására. Sorrend fontos!

Ajánlás:
A kinézett Gorenje mosógépnél én jobban ajánlanám a Bosch-t. Gőzölősbe csak vasalót ajánlok! A mosógépbe nem kell gőz. :)

[ Szerkesztve ]

(#78429) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok,
Tegnap tönkretettem a fűnyíróm (hagyjuk a témát :((( ), szóval kell vennem egyet.
Elektromos kábelest szeretnék meg az a legolcsóbb és a kábel léte számomra elfogadható.
Black & Decker BEMW481BH-QS-r néztem ki (1800w 42 cm). Ezzel a márkával fűnyíró téren van negatív tapasztalat, vagy esetleg van jobban ajánlott termék hasonló áron? Nyírásszélességben 38 cm alá nem szeretném adni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78430) Dorian válasza Dorian (#78429) üzenetére


Dorian
félisten

Még a Hech 1640 amit néztem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78431) Dorian válasza Dorian (#78430) üzenetére


Dorian
félisten

Vagyis 1638R

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78432) BBéci válasza Dorian (#78429) üzenetére


BBéci
titán

Tavaly nyár eleje óta nézegetem a fűnyírókat, mert az ALKO, amit 2006-óta használok, már öregecske és ez látszik, érezhető.
Szempontjaim: legalább 6 fokozatú magasság állítás, oldalról fűbehúzás, függőleges markolat, mérsékelt zajkibocsájtás. Kicsi a terület, ezért 34-38 centis szélesség elegendő.
Leginkább a Bosch-ok tetszenek, sajnos csak a legdrágább széria, az AdvancedRotak nevezhető viszonylag halknak, 89 dB-t ír a manuálja. Mostani gépem 86 (vagy 88 ?) dB-es, szomszédomnak ugyanilyen volt, ő két éve lecserélte 96 dB-s Makitára, annak a hangjától a falra tudnék mászni.
Az általad kinézett B&D sok szempontból jónak tűnik, de csak 4-fokozatúnak írja a honlapjuk a magasság állítást. Valamint számomra a zaja sem elfogadható, 95 dB. Ha téged ezek nem zavarnak, akkor vedd meg!
Szerintem a Hecht felejtős, gyepszellőztetőm van tőlük.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78433) BBéci válasza BBéci (#78432) üzenetére


BBéci
titán

Még valami, az összecsukható fűgyűjtő kosár is fontos, mert korlátozott a hely a kerti faházamban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78434) Dorian válasza BBéci (#78432) üzenetére


Dorian
félisten

Közben a kertész topikban is beszéltünk róla, végül egy 37 cm-es Makitát választottam. Kicsit keskenyebbet akartam, mint az eddigi 42 cm-es, a könnyebb manőverezhetőség miatt, és ez csak 48ezer. (Ugyanilyen Bosch meg 72 :Y )
Zaj ennél 94 dB, én a korábbi 96-ossal is elvoltam, úgyh nem gond.
Vágási magasság meg a maximális 5,5 cm pont jó lesz, sosem fogom átállítani.
Örülök, h ilyen olcsón sikerült végül, meg is rendeltem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78435) amargo válasza BBéci (#78432) üzenetére


amargo
addikt

Akkumulátoros fűnyírónak a hangja is kisebb, főleg eco mode-ban, ami kritériumokat írtál azokat mind tudja is + van mulcsozó adaptere is, mi csak így használjuk.
A Hecht miért felejtős? Nekem fűkasza (HECHT 1445) van tőlük és teljesen elégedett vagyok vele, igaz sokat nem használom, de még a mellkasig érő gazban is simán ment, bőven van alkatrész is hozzá.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78436) daddy9


daddy9
tag

Sziasztok!

Akkus porszívó beszerzésén gondolkodom.
Két típus között vacilálok:
Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G9
Roidmi F8S GL (S1 Special)

Tudtok segíteni, hogy milyen fő különbség van a kettő között használatban pro/kontra?
Ha tudtok ajánlani hasonló áron jobbat ezeknél, szívesen meghallgatom! :)

Köszi előre is!

(#78437) mokus1 válasza BB9000 (#78428) üzenetére


mokus1
addikt

Mindegyik megvalósul, de valahogy olyan fasz kiképzése van hogy bizonyos helyeken megáll a víz. Mindegyis olyan nemlesz. :)

_Miért ajánlanád inkább a Boscht?

(#78438) Nagya21 válasza BB9000 (#78428) üzenetére


Nagya21
addikt

Annyit tennék hozzá, hogy a penész ellen ezek egyike sem használ, ajánlom még a sima hagyomámyos hypo-s mosást.
1-2l hypót őntsünk a mosógépbe, miután a program elindult. 50-60°c elég, minél hosszabb ideig menjen.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#78439) Azie válasza BB9000 (#78428) üzenetére


Azie
őstag

mi is ezt toljuk. fél kg trisó 90 fokon, ajtóra körben guminál szavó fél-1 órára.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#78440) BBéci válasza Dorian (#78434) üzenetére


BBéci
titán

Amikor a nappali csúcshőmérséklet meghaladja a 26 fokot, magasabbra hagyom nőni a füvet, úgy kevésbé szárad ki a föld, ezért fontos a sokfokozatú állíthatóság. Valamint a lépéskövek között egészen alacsonyra vágnám, de lusta vagyok letekerni a kerekeket és átdugni a tengelyeket másik lukakba. Makiták hülyesége, hogy az állítókar csak 4 vájatba reteszelhető, pedig ott a nagy hely. Szomszédom kivágta a fémlapot, így eggyel több fokozatból választhat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78441) BBéci válasza amargo (#78435) üzenetére


BBéci
titán

Igen, azért fogok akkumulátorosat venni.
Nem tartom jónak a mulcsozást, pont azért nincs robotfűnyíróm.
Itt speciel a Dorian által kinézett gépre írtam a felejtőst, lényegesen egyszerűbb kivitelű, mint a B&D és a Makita. Ár/érték aránya rendben van. Hecht fűszellőztetőm kivitele, anyagfelhasználása igencsak szerény, inkább Parkside-ot kellett volna vennem. A kábeldobjuk is vacak, több sebből vérzik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78442) BB9000 válasza mokus1 (#78437) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem is Bosch van, és a nagy-családban másnak is van. Megbízható, jó gépek, ezért ajánlottam a Bosch-t.

(#78443) BB9000 válasza Azie (#78439) üzenetére


BB9000
senior tag

Fél kiló trisó egy mosásba szerintem kicsit sok. Én egy-két kanállal teszek csak. Az ecetes mosásba pedig két liter 20%-os ecet megy.
A már kialakult penész ellen a legnehezebb küzdeni. Elsőként azt a helytelen szokást kell megváltoztatni, hogy csak akkor van "rend", ha be van csukva a mosógép ajtaja. Mindig nyitva kell hagyni! Az is fontos, hogy a mosógép nem szennyestartó! Ne tegyünk bele ruhákat amikor nem mosunk, mert azok is akadályozzák a szellőzést!
Ezeken felül természetesen még az is fontos, hogy a helyiség is jól szellőzzön, amiben a gép van.

[ Szerkesztve ]

(#78444) Dorian válasza BBéci (#78440) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem 5 centivel kisebb és 6 centivel nagyobb nem tetszik, ezért ezt a kettőt szoktam használni. Most majd használom az 5,5-est fixen és kész.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78445) Azie válasza BB9000 (#78443) üzenetére


Azie
őstag

ja nyitva tartás alap :D a fél kiló üres dobbal megy, nem ruhával - van hogy így is marad kis zsírosság a belsőben.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#78446) pjen válasza Azie (#78445) üzenetére


pjen
félisten

Nem akarok bele vau, de nekem azt mondta szerelő, legalább egy konyha ruhát ilyenkor is dobjunk bele, jobb a hatás. Nem tudom mért jobb.

(#78447) Azie válasza pjen (#78446) üzenetére


Azie
őstag

mert legalább ilyenkor kimosod a konyharuhát :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#78448) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Megbizhatosag teren mi erosebb marka, az AEG vagy a Bosch?
Konyhat rendeznenk be, nagyjabol ebben az arkategoriaban: mikro 150k, mosogatogep 220-250k, fozolap 150-200k, suto 150k.

Nincs preferencia, a megbizhatosag lenne a legfontosabb.

(#78449) ggeleven válasza szőröscica (#78448) üzenetére


ggeleven
őstag

Mindkettő a megbízhatóbbak között van, szóval a döntés már egyéni preferencia/tetszés függvénye. Mindkettő szokott extra garanciás promót csinálni, érdemes megnézni az oldalukat időnként. AEG-Elux termékeket ad az IKEA is 5 év garival, szóval nem lehetnek rossz gépek.
AEG-nél májusban futott ki a legutóbbi (és holnapig kell regisztrálni). [link]
Bosch meg most pl akkus porszívót ad ajándékba 500e vásárlás felett és/vagy (ennyire nem ástam bele magam a részletekbe) 1m felett kávéfőzőt, bár tudom nem éppen ez volt a kérdés. :D

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#78450) emvy válasza szőröscica (#78448) üzenetére


emvy
nagyúr

Mindegy.

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.