Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Miele porszívót szerintetek melyik üzletben érdemes vásárolni?
Kettő van, a Szetei, és a Netmárkabolt!
Ha valakinek van már, akkor szeretném megkérdezni, hogy a c2 Parkett Power Line masinához melyik a bevált, hozzávaló porzsák?

A segítséget előre is köszönöm szépen

(#57002) pjen válasza balazs1956 (#57001) üzenetére


pjen
félisten

Az MM ben is lehet venni, például.

(#57003) ribarszki válasza balazs1956 (#57001) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak a gyári Miele. A kék színű, azt hiszem GN jelölésű.

(#57004) pjen válasza ribarszki (#57003) üzenetére


pjen
félisten

Amit az MM árul az hamisítvány? Van mosó és szárító gép is.

(#57005) BBéci válasza pjen (#56998) üzenetére


BBéci
titán

Mik azok a kék izék, fehér kupakkal?
Az enyémben is jellemzően sörök hűlnek, méghozzá sokféle, mert szeretem a változatosságot:

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57006) pjen válasza BBéci (#57005) üzenetére


pjen
félisten

Ez már szimpatikus, már aggodtam, hogy a saját hűtődről raktál fel képet. :)

(#57007) BBéci válasza pjen (#57006) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyik fénykép a sajátomról készült.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57008) ribarszki válasza pjen (#57004) üzenetére


ribarszki
őstag

:F valamit félreértettél. Azt kérdezte milyen porzsákot vegyen, írtam, hogy csak gyárit. Higy jön ide az MM? Ott is van pl Miele porzsák.. vagy nem értem..

[ Szerkesztve ]

(#57009) ribarszki válasza BBéci (#57005) üzenetére


ribarszki
őstag

Innen a Festbier és a búzák jófélék!

(#57010) pjen válasza ribarszki (#57008) üzenetére


pjen
félisten

Valóban pórszívóra gondoltam, elnézést.Viszont multkor, sőt egyre többször a Lidl ben is van Miele porzsá és gondolom az MM ben is lehet.Nem is értettem annyira félre, én a kérdés elejére válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#57011) BBéci válasza ribarszki (#57009) üzenetére


BBéci
titán

Ízlés dolga, világos sörök közül a Berliner Kindl az egyik kedvencem, de a Radeberger és a Wernesgrüner is finomak. Érdemes megkóstolni a spanyol San Miguelt, meglepően kellemes az ízvilága. Ezek mind ott vannak a képen.
Búzákból nálam Krombacher, Paulaner, Franziskaner a sorrend.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57012) Borisz76 válasza BBéci (#57005) üzenetére


Borisz76
veterán

40 elmúltam de ennyi sört összesen sem ittam.... nem szeretem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57013) Zeki válasza Borisz76 (#57012) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ne is mondd!

Életem első söreit egy kanadai nudibárban kellett innom, ahol ingyen volt a belépés, de inni kellett a sört. És persze azt fizetni. A látvány jó volt, de a sörből ott lett elegem.

(#57014) Yodafon válasza Zeki (#57013) üzenetére


Yodafon
senior tag

Tavaly nyár óta lettem kvázi alkoholista ami azzal jár hogy kezdem beszerezni a házi sörfőzéshez az eszközöket :DD
Mindezt Winkler sörös videoinak köszönhetően :D

I'm gangsta!

(#57015) Borisz76 válasza Yodafon (#57014) üzenetére


Borisz76
veterán

Alkoholista : Rendszeresen fogyaszt alkoholt.

Nem a mennyiség a lényeg.....
Lehet napi 1 pohár is.
De a rendszeresség miatt már az is alkoholizmusnak minősül.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57016) BBéci válasza Borisz76 (#57015) üzenetére


BBéci
titán

Ez tévedés!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57017) Yodafon válasza Borisz76 (#57015) üzenetére


Yodafon
senior tag

rendszeresen fogyasztom :D Tegnap is ittam, az elott is, az elott is... Ma is azon agyalok menjek e boltba mert kene vmi sorike. Volt olyan idoszak amikor napi 2 belgat benyakaltam:

Ajj azok voltak am a szep idok! :O

I'm gangsta!

(#57018) pjen válasza BBéci (#57016) üzenetére


pjen
félisten

Hagyd rájuk,nem értenek hozzá.Vizet isznak,meg tejet.Brrrrr

(#57019) BBéci válasza Yodafon (#57017) üzenetére


BBéci
titán

Valami normális poharat megérdemelnek azok a sörök! [link]
Rendszeresen vásárolom a LIDL 6 darabos belga sörös csomagját: Bornem, Gulden Draak, Piraat tartalommal. [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57020) Yodafon válasza BBéci (#57019) üzenetére


Yodafon
senior tag

Megerdemeltek ;)

En mondjuk batchben veszem oket :DD

I'm gangsta!

(#57021) vond válasza vond (#56999) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, jól le is csúszott a kérdésem a sok sörös hozzászólás miatt.
Candy CSO C8DG-S 83 ezerért vállalható?

(#57000) pjen: Pontosan melyik az? Mert én csak minimum 57-58 centi mélyeket találtam.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57022) balazs1956 válasza ribarszki (#57003) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm a válaszokat!
pjen: A MM-ban sajnos nincsen az a típus amit kinéztem
A kiválasztott porszívó :Miele C2 parquet PowerLine (SFRF3).
Ezt 69900 Ft-értárulják, benne az SBB 300-3 parketta fej, ami külön megvásárolva 17290 Ft!
Létezik parkettfej nélküli verzió is
59900 Ftért. Kérdésem az lenne, hogy egy keménypadlós/kőborítású lakásban mennyire használható ki a parketta kefe?
Olvastam valahol, talán ribarszki fórumtárs hozzászólásában, hogy ügyetlennek tartja.
Viszont ha praktikus, és utólahg kéne megvennem, az 8k-val többe kerülne.
Van-e valakinek tapasztalata a parkettfejjel kapcsolatban?

(#57023) pjen válasza vond (#57021) üzenetére


pjen
félisten

Én tavasszal vettem MM ben az eluxot, akkor volt keskeny Candy.Kerestem Neked:Candy cs4 H7A1DSA-S.igaz hőszipkás de keskeny.

[ Szerkesztve ]

(#57024) #94529552 válasza BBéci (#57016) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pedig jól mondja, mert magam is személyesen voltam 1x a tanúja, amikor felvettek valakit kórházi kezelésre, és megkérdezte a doki: fogyaszt-e alkoholt? A beteg azt felelte, hogy naponta egy kis pohárka bort. Aztán a későbbiekben amikor elengedték a zárójelentésben az állt, hogy alkoholista. :N Amire megrökönyödtünk rendesen, hogy így megbélyegezték. Vagyis ezek szerint hivatalosan alkohol függő az, aki napi rendszerességgel fogyasztja. Ugye a köztudatban meg teljesen másképp van.

(#57025) Zeki válasza balazs1956 (#57022) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#57026) vond válasza pjen (#57023) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi, valóban csábító a 47 centis mélység, de ez egyrészt hőszivattyús, másrészt majdnem 140 ezer. Ennyit nem szívesen költenék el most erre. :( Az a 83 ezres Candy milyen lehet? Feladatát gondolom, ellátja ez is, nem? Olyan nagy gond csak nincs vele. Nem mindegy, hogy 80, vagy 140 ezer.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57027) Nagya21 válasza vond (#57021) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha keveset is használod, sztem vegyél egy Bekó hőszivattyúst 60hó garival.
Nekem 2. éve megy heti 3-5* nagyon megvagyunk vele elégedve, a nejem csak annyit mondott mikor felfujtam a képem (elegem lett a szöszökből) és megvevettem: MÉ' NEM ELÖBB?
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#57028) Borisz76 válasza BBéci (#57016) üzenetére


Borisz76
veterán

Sajnos nem,.... párom mondta.
Én is meglepődtem rajta.

Párom pedig diplomás nővér.... 20 éve...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57029) Borisz76 válasza pjen (#57018) üzenetére


Borisz76
veterán

Vizet és tejes kávét fogyasztok.
Néha tea de, akkor már beteg vagyok.... :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57030) ribarszki válasza balazs1956 (#57022) üzenetére


ribarszki
őstag

Én azt írtam és videót is tettem fel, hogy a Miele ParquettTwister fej nagy királyság. A sima fej mozog ügyetlenebbül. Mindenképpen a parkettás verziót vedd.

(#57031) pjen válasza Borisz76 (#57028) üzenetére


pjen
félisten

Ez megállapodás kérdése.Akkor a franciák,spanyolok,portugálok szinte mind alkoholisták.Ha ez igaz, nem is olyan rossz alkoholistának lenni.

(#57032) evilskati válasza BBéci (#56997) üzenetére


evilskati
aktív tag

Köszi! Most cseréltük le az Electrolux ENN3153AOW beépíthető hűtőnket a hangja miatt. Egy Whirlpool ARG18081 lett az utódja. Sokkal jobb a helyzet, de nem vagyok maradéktalanul elégedett.

Specifikációk alapján a Liebherrek is 34 dB körül vannak, csak kétszeres áron.

Nem hiszem el, hogy nem tudnak valóban halk gépet gyártani. Bár azt sem tudom eldönteni mi lehet a jó vonal, beépített, nem beépített, vagy csak külön helyiségbe kell tenni mindentől távol :))

(#57033) balazs1956 válasza ribarszki (#57030) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen, akkor valamit félreértettem, elnézést!
A parkettás fejes lesz a befutó! :K
A videó linkjét elkérhetném?

(#57034) ribarszki válasza balazs1956 (#57033) üzenetére


ribarszki
őstag

Persze, tessék! :)

[ Szerkesztve ]

(#57035) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Sziasztok,

ahogy olvastam, tűzhelyekről nem igazán volt még szó, legalább is a kereső szerint még nem, viszont én most ebben a témában kérnék segítséget.
Van néhány jellemző, aminek meg kéne feleljen a tűzhely, ezek a következők:
- kombinált tűzhely, nem beépíthető,
- 60cm széles,
- inox,
- árban max. 140-150 ezer Ft.
A márka alapvetően mindegy, bár egy Bosch vagy Gorenje nyilván jó lehet, viszont találtam egy számomra új márkát, méghozzá az Amica-t, ebből a MediaMarkt-ban több típus is van, kérdés, hogy érdemes-e foglalkozni vele?
Konkrétan erről a típusról van szó: Amica a6kg10.2
Igazság szerint ez minden tekintetben megfelelő lenne első olvasásra, de bizonytalanná teszi a dolgot a márka ismeretlensége.

Remélem, hogy jó témába írtam a kérdésemet!

A válaszokat és segítségeteket előre is köszönöm!

(#57036) Acef válasza Pendragon911 (#57035) üzenetére


Acef
addikt

Szia,
Felejtős!

Gorenjét vagy Bosch-t vegyél.

(#57037) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Egy kis tapasztalat-kicsit hosszúra sikerült a leírás:
Vettem egy Elektrolux teljesen beépíthető mosogatógépet.
Az ajtó külső lemezborítása elég gyenge lemezből van.
A fa burkolat, amit rászereltem 2mm-t el van tartatva az ajtótól, s elcsúszik előtte nyitáskor.
A fa burkolatnak a közepe egy kicsit beljebb van.
Az ajtó külső burkolatlemeze a a fa burkolat alsó peremében nyitáskor megakadt, s az alja el is görbült.
Visszaegyengettem, s a fa ajtó aljára rácsavaroztam egy vékony alumínium lemezt, hogy ne akadjon bele többször nyitáskor a külső burkolat.
Csinálhatták volna a külső burkolatlemez alját kicsit viszzahajtva, hogy merevebb legyen.
Akkor talán nem tudott volna baakadni a perembe.
Nem gondoltam volna, hogy a 2mm hézag ellenére beleér.
Gondolom, ha így megoldottam, felesleges a külső burkolatlemezt kicseréltetni?
Kiegyengetés ellenére maradt az aljában egy kis hullám, de ez ugye a fa burkolat révén nem látszik.
Az alsó edénytartó tálcát kinyitás után kihúzzuk, shla belső felébe kezd először bepakolni a feleségem, akkor elkezd lassan visszagörgőzni a tálca.
Az géb dőlésszöge a konyhabútorhoz képest be lett állítva, az ajtót jobban nem lehet lenyitni már.
A régi mosogatógépnél megmaradt az alsó tálca a kinti pozícióban pakoláskor is.
Van esetleg ötletetek, hogy hogyan lenne célszerű az alsó tálcát rögzíteni, hogy ne kelljen megfogni az edények bepakolásához?

(#57038) BBéci válasza Borisz76 (#57028) üzenetére


BBéci
titán

Ha Ő mondta...
Az alkoholizmus egy szenvedélybetegség. Amikor valaki az étkezésekhez 1-2 dl bort, egy pohár sört iszik, az sok minden, csak nem betegség. [link] Akkora mennyiségnek nincs észrevehető, mérhető idegrendszeri hatása, nem alakul ki függőség.
"Az alkoholizmust a WHO (Egészségügyi Világszervezet) egyértelműen a betegségek közé sorolja. Olyan idült betegségnek tartják, melynek kezdete alattomos, felismerhető tünetei vannak, s ezek az alkoholizmus súlyosságával arányosak. Az alkoholfüggőség testi és lelki tünetekben jelentkezik. A testi függőséget a toleranciafokozódás (egyre nagyobb mennyiségek ivása ugyanolyan hatás eléréséhez), és az alkohol hiányában vagy a szokottnál kevesebb mennyiségű alkohol fogyasztásakor jelentkező megvonási tünetek jellemzik."

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57039) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Sziasztok! Atolvasva a topikot arra jutottam, hogy egy Roborock S5 Max robotporszivo melle kiegesziteskent (leginkabb sarkok + lepcso takaritasa, csak jarolap es laminalt padlo van, szonyeg nincs) a legjobb otlet egy Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner 1C lenne (sima porszivobol van egy eleg regi Bosch Maxx'x SuperSilent BGL452131 gep, de nem szeretem hasznalni, hatalmas szivas vele a lepcso takaritasa).
Valakinek valami ellenvetes / egyeb otlet, vagy mehet a megrendeles? Turbadonal most 49k, ez jo ar erte?

[ Szerkesztve ]

(#57040) BB9000 válasza Tiédetis (#56936) üzenetére


BB9000
senior tag

Intézmény számára automata kávégép megvásárlása és szervizeltetése helyett szóba jöhet egy olyan megoldás, hogy a kávégépet kihozza és üzemelteti a szolgáltató, cserébe havonta rendszeresen kávépárnát kell tőle venni. itt érdeklődhetsz a feltételekről: https://nespresso-pro.hu/uzlet/irodak/
Nekünk 300 párna /hó a kötelező rendelésünk. A cég nem fizet a gépért, mert azt a szolgáltató biztosítja. Csak az áramot és a helyet adja. Ha gond van a géppel, bejelentjük és másnap hoznak másikat.

[ Szerkesztve ]

(#57041) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

-Szabadon álló vagy beépíthető, mindegy jelenleg
-Alulfagyasztós
-Lehetőleg inox
-Minél csendesebb kell az amerikai konyha miatt (36-37 dB nagyon a plafon, bár az inverteres nagyon ritkán menne maxon, így gondolom az idő legnagyobb részében az jelentősen halkabb, mint a katalógusérték...)
-Inverteres sem ártana (nem a fogyasztás, hanem a hanghatás miatt)
-Max 60cm mély

Ilyen hűtőből max. 250k-ig mit ajánlanátok? (Az eredeti 1xx ezer árkategóriát teljesen elengedtem :N , túl sok az igény részemről)

Sajnos nem könnyű kitalálni, hogy melyik inverteres melyik nem, így külön erre nem nagyon lehet szűrni weboldalakon. Még az energiaosztály sem mérvadó, mert vannak nem inverteres, spórolósabbak

[ Szerkesztve ]

(#57042) BBéci válasza csubuka (#57041) üzenetére


BBéci
titán

"gondolom az idő legnagyobb részében az jelentősen halkabb, mint a katalógusérték..."
Szép gondolat, kár, hogy a valóság sokszor messze áll ettől!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57043) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok,

Autóba szeretnék morzsaporszívót venni kb 15k-ig. Milyet ajánlanátok?

Köszi előre is! :R

(#57044) polonic válasza csubuka (#57041) üzenetére


polonic
félisten

Szia!

Pl ez?
Nálunk nagyon csendes. Kb nem hallani a hangját.
Csak a gyorshűtésnél és gyorsfagyasztásnál van hangja.
Előbbinél ventilátor, utóbbinál a kompresszor is. De azért ezt ritkán használja az ember.

(#57045) csubuka válasza BBéci (#57042) üzenetére


csubuka
addikt

De akkor hogy keressek halk gépet? Illetve hogy tud egy alacsony fordulaton, kis tömegárammal (emiatt kisebb hűtőközeg áramlási sebesség mellett, halkabb hangokat generálva) üzemelő gép hangosabb lenni, mint egy kompresszort maxi fordulaton bekapcsoló hagyományos gép? Csak szélsőséges helyzetekben kéne, hogy az elektronika maxra pörgesse.

A baj ott van, hogy pl. egy 38dB-esnek mondott Miele KFN 29042 alapján még a 38dB is tuti alkalmatlan a szülőknek az amerikai konyhába. Én erre rázárom a konyhaajtót este, mert idegel a hangja a másfélszobás lakásban... A Miele meg csak nem hazudik akkorát a katalógusban. Szóval valahogy lejjebb kell menni, mint a 38dB...

(#57046) csubuka válasza polonic (#57044) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a választ! :R

Ez jó lenne, csak sajnos 68cm mély. Kissé problémás a szülőknél a konyha. Még a mérettel is szívni kell...

[ Szerkesztve ]

(#57047) Acef válasza csubuka (#57046) üzenetére


Acef
addikt

Amennyiben max 60 cm mély helyed van, akkor csak beépíthető jöhet szóba, mert minden 60 cm széles szabadonálló inverteres hűtő mélyebb mint 60cm

[ Szerkesztve ]

(#57048) csubuka válasza Acef (#57047) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ! :R

Ejj, no ez nem gond önmagában, mert a konyhabútor is most készül majd. Szóval megoldható.

Ámde BBéci szerint maga az inverteres technika sem garancia a halk viselkedésre feltétlen sajnos... Illetve a topik szerint trükközhetnek a gyártók a dB adat szépítésével, szóval, ha 35 dB-eset veszek, akkor lehet, hogy mégsem lesz olyan halk. nem könnyű helyzet :N Azért az amerikai konyha megnehezít néhány dolgot... páraelszívó meg a gépek hangja...

Persze, ha van olyan nem inverteres, ami mondjuk 35 dB közeli és bizonyított a halk működésével a hétköznapokban, az simán jó lehet...

[ Szerkesztve ]

(#57049) szantaii


szantaii
újonc

Sziasztok!

Porszívót keresek.

Az elmúlt két és egynegyed évben egy Kärcher VC 5 Premium porszívóm volt, de most sorozatban jönnek ki rajta a problémák (elszakadó belső szűrő, szétrepedt felxibilis gégecső a szívófejben stb.). Az elején nagyon elégedett voltam vele, de most nem feltétlen költenék újra 60–70 ezer forintot egy ugyanilyen gépre.

Elkezdtem porszívót keresni, de a felhozatal eddig nem volt valami meggyőző. A következők a feltételeim:

* álló/rúdporszívó legyen (nem akarom magam után vonszolni a gépet, és mindenbe beleütközni),
* legyen vezetékes (nem akarom 20–25 perc működéshez, ami nem is elég, 4 órán át tölteni),
* porzsák nélküli,
* HEPA szűrős.

Az árukeresőn látott listából eddig ez egyetlen ami megfogott: Ariete HANDY FORCE RBT 2759.

Sosem volt még ilyen márkájú készülékem, fogalmam sincs, hogy milyen minőségű, mennyire jó, van-e hozzá pótszűrő stb.

Van-e esetleg közöttetek valaki aki tudna nekem ajánlani valami mást a Kärcher-en kívül (ami ideig-óráig, de legalább jól működött)?

[ Szerkesztve ]

(#57050) Nagya21 válasza szantaii (#57049) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha tartályos potszívót keresel, akkor mindenképpen multiciklont vegyél, a sima ciklont felejtsd el.
Nekem Dyson V7 van, ez már majdnem kivált egy hagyományos porszívót.
Egy V10-es már teljesen.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.