Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Met válasza Intel fan11 (#19994) üzenetére


Met
nagyúr

Figyelj, évekig zuhanyoztam először egy FÉG átfolyóssal, utána egy Junkers-sel.
Nem az átfolyóssal van probléma (esetleg annyi hogy ráférne egy tisztítás) hanem a csapoddal.
Soha nem volt ilyen problémám mint neked.
Próbálj ki egy másik zuhanyfejet, csövestül.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20002) Intel fan11 válasza pjen (#20000) üzenetére


Intel fan11
őstag

2 csap van! 1 hideg 1 meleg! tusolon nincs külön csap :) csak az utirányt változtatom, hogy tus fele menjen a kevert víz vagy le a kádba! Junkersem van nekem is! Most volt takarítva :)

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#20003) pjen válasza Intel fan11 (#20002) üzenetére


pjen
félisten

Ha figyelmesen olvasnál már rég megoldódott volna.Tehát mégegyszer :A csaptelep váltó gombját zuhany állásba húzod és RÖGZÍTED,hogy ne tudjon elmozdulni,kinyitod a melegvíz csapot teljesen megvárod,hogy forró legyen a víz és úgy hagyod.Elkezded nyitni a hideg csapot amíg megfelelő lesz a víz hőmérséklet.Ha ezután is változik akkor kezd elölről letekert zuhany fejjel.

(#20004) Met válasza Intel fan11 (#20002) üzenetére


Met
nagyúr

Ha kinyitod a csapot normál módban és ott be tudod állítani a hőfokot úgy hogy nem alszik el a láng akkor a kazán jó.
Ha zuhany állásban ezt nem tudod produkálni akkor a zuhanycsővel van valami vagy a zuhanyfejjel, vagy a váltó karral.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20005) Intel fan11 válasza pjen (#20003) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ezt már mind megcsináltam! Metnek van igaza a tus fej lesz a rossz! Mivel már jó előbb írtam tusnélkül a csapot betudom állítani tusra váltásnál már nem jó!

Battletag: hojszi#2983

(#20006) pjen válasza Intel fan11 (#20005) üzenetére


pjen
félisten

Örülök.Akkor mégsem a bojlert kell kidobni,az eszembe sem jutott,hogy a fejet nem tisztítottad ki.Bár még mindíg tus nélkül állítod be.A váltó még lehet rossz és szerintem még mindíg az arobléma.

[ Szerkesztve ]

(#20007) Intel fan11 válasza pjen (#20006) üzenetére


Intel fan11
őstag

Sztem nézek, akkor vmi fajintos csaptelepet tusfejjel együtt! Milyet érdemes venni konkrétan ami jó áron is van és megéri?

Battletag: hojszi#2983

(#20008) DeFranco válasza Intel fan11 (#20007) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#20009) pjen válasza Intel fan11 (#20007) üzenetére


pjen
félisten

Ezt ígynem tudom értelmezni,mit jelent az,hogy megéri,mit jelent az,hogy jó áron van?Az éri meg ami működik,és ez nem biztos,hogy a lególcsóbb.

(#20010) Intel fan11 válasza pjen (#20009) üzenetére


Intel fan11
őstag

ér/érték arány! Muszáj kötekedni? Nem gaygyit, akarok! Megfizetem ami jó! Már a bojlert is lecserélném csak tudjunk tusolni :D

Battletag: hojszi#2983

(#20011) Met válasza Intel fan11 (#20007) üzenetére


Met
nagyúr

Ha minden áron ki akarsz dobni 15-20k-t, add oda nekem, én veszek neked 1-2kért egy tusfejet csővel együtt és mindenki boldog lesz :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20012) SaNyEe válasza canniball (#19992) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Tenyleg furi, attol, hogy nalatok is epp igy van, meg furcsa :).

Torekedni kell ra, hogy a vizes holmik lehetoleg kozel legyenek egymashoz. Ha tobbszintes a haz ertelemszeruen egymas fole kerulnek a vizesblokkok, mar ahol a tervezoasztalnal vettek a faradtsagot es sokszor ragtak at a terveket. Ez erdeke egyreszt a tervezonek, mert olcsobban megvan. Masreszt uzembentartaskor se baj, ha nem folyik ki 5 liter hideg viz, mire megerkezik a varva vart meleg, mikorra zarod a csapot, hogy kezmosas vegeztevel melegedhessen a fal :D

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#20013) cekkk válasza #40553216 (#19991) üzenetére


cekkk
veterán

Mivel ott van neki a hely így oda került.
Akkor merjem leírni hogy van két új klíma is a lakásban amik napi 12 órát mentek szinte minden nap és nem volt a villanyszámlám 10 ezer?

Az egyetem alatt kb 3 olyan lakásban is laktam ahol ilyen gázos átfolyós melegítő volt. Soha többé nem akarok olyat. :)

[ Szerkesztve ]

(#20014) zsole84


zsole84
senior tag

Miele szakiktól kérdezném:

Miele C1 classic powerline porszívót használok kb. 2 hónapja. A porzsák cseréje mikor esedékes? A telítettség jelző csak akkor "reagál", ha mondjuk letapad a fej a padlóhoz, egyébként szinte meg sem mozdul.

A szívóerő ugyanolyan, mint új korában.

Köszi!

(#20015) zsole84 válasza JoolsNOS (#19978) üzenetére


zsole84
senior tag

Én ezt választanám Bosch, ha belefér a +10 k. Nekünk egyébként Zanussi van, nincs vele gond, de ha most vennénk biztos, hogy ez a Bosch lenne, főleg az 5 év garancia miatt.

(#20016) ribarszki válasza zsole84 (#20014) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha nincs zavaró szaga a porzsáknak, nem szívtál fel vele ételmaradékot, virágföldet, stb ami rothadásnak indulhat, akkor még ráérsz vele. Majd kimozdul a telítettség jelző csík, de kézzel is ellenőrizheted. Kiveszed és ha nagyon nehéznek találod, pufinak, akkor cserélheted, de amíg jól szív és nem büdös nincs értelme. Ezeket a zsákokat ugyanis tényleg tele lehet szívni.

(#20017) Csabroncka válasza cekkk (#20013) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Cekkk milyen típusút és márkájút vettél? Nekem tavasszal kellene kiépíttetnem, egyelőre dualban gondolkodok 2x1,5 Kw-osat 54 nm-re.
Kell a két beltéri, mert nagyon tagolt a lakás!

Vezérelt áramra kötötted? :F

"in medias res"

(#20018) #94529552 válasza Intel fan11 (#20010) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mofém, Kludi, Grohe, stb. bármilyen márka lehet, van száz féle. A lényeg, hogy ne automatikus legyen a zuhanyváltója, hanem rögzíthető, vagy csak zuhany csaptelep legyen[link].
Vagy időnként vannak az aldiban (lidl-ben is) 5 év garanciás csaptelepek. Majd én is akarok onnan egy termosztátost venni.

zsole84 Nálam is a Bosch lesz a nyerő valószínűleg, de inkább no-frost jellegű. A Beko is tetszik, de nem merem bevállalni, a Gorenje jó lehet, bár nem olyan jól néz ki. Találtam utóbbin egy tervezési hibát, hogy a fagyasztó fiókoknál mindegyiknél alul van a fogantyú.

(#20019) Prien


Prien
addikt

Használ valaki Cool Select Zone rekeszes hűtőt? Milyen a hétköznapokban, megéri a felárat?

A kevés is több a semminél.

(#20020) zsiz válasza #94529552 (#20018) üzenetére


zsiz
őstag

"Találtam utóbbin egy tervezési hibát, hogy a fagyasztó fiókoknál mindegyiknél alul van a fogantyú." - Ezt kifejtenéd, hogy itt mire gondolsz? Ez miért baj?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20021) #94529552 válasza zsiz (#20020) üzenetére


#94529552
törölt tag

Persze. Ha felül lenne a fiókon a fogantyú, mint az összes többinél, akkor nem kell annyira görnyedni, vagy lehajolni.

(#20022) Csabroncka válasza #94529552 (#20018) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A Beko-t verd ki a fejedből! No-frost esetén olvass vissza van pár tapasztalat és hozzászólás előnyre hátrányra. Nálam például utóbb volt egy nagyobb családi rendezvény, és tele volt alufóliázott hidegtálakkal a hűtő. Áldottam az eget, mert képzelheted, hogy a húsok és a kaszinó hogy kiszáradt volna, így is rengeteg pára szabadult fel a már hideg ételekből, mert a hűtő háta lejegesedett (nyilván le is olvasztotta utána magáról), de elképzeltem, hogy mi vizet kivenne ha ez ventilátorral még keringetve is lenne. A mostani nevesebb hűtők esetén a fagyasztóknak már olyan jó a szigetelése, hogy normál használat esetén, csak deresednek.

Évente amúgy is legalább egyszer kitakarítja az ember a gépet, most már sok tapasztalat összegyűlt és azt is tudjuk, hogy az a fagyó kevésbé ajánlott ahol a hűtőrács nem a hűtő oldalában, hanem a fiókok alatt van. Marhára számít az elhelyezés.

Az NF valódi előnye, hogy minkét hűtőrekeszben egyenletes a hőmérséklet! Ezen kívül átlagos használat mellett a többi mind marketing szöveg. Szárít, többet fogyaszt és hangosabb a ventilátor miatt, valamint a bonyolultabb elektronika és mozgó alkatrész miatt költségesebb a szervizelése.

Félreértés ne essék, nem fikázom, nem lebeszélni akarlak róla csak nem akkora future, mint amennyire bereklámozzák.

Ha javasolhatom, akkor minél energiatakarékosabbat vegyél és a kompresszora figyelj, a többi csak körítés!

"in medias res"

(#20023) zsiz válasza #94529552 (#20021) üzenetére


zsiz
őstag

Ja, csak ennyi, értem. Azt hittem, hogy valami komolyabb problémát vet fel. :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20024) #94529552 válasza Csabroncka (#20022) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jah, nincs tervben a Beko, csak hogy azt is nézték. Ennek van a fiók alatt a hűtő rácsozat? Az a megoldás nekem se jön be. Végül is a NF mellett az a Low Frost-os Bosch is tetszik.
zsiz Nem olyan nagy probléma, csak nekem érthetetlen, hogy évekig ezt nem korrigálják a gyártásban.

(#20025) Csabroncka válasza #94529552 (#20024) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Hagyományos hűtők esetén az a tapasztalat, hogy a hűtőrács nagyon jegesedik. Nem egyenletesen adja le a a hideget (mint a fal esetén) emiatt nagyságrendileg több pára rakódik rá ki. Később ahhoz vezet, hogy nem tudod kihúzni a fiókot.
Fal esetén egyrészt a dér lepotyog a műanyagról, másrészt ha rakódik is valamennyi jég rá az a fiók nyitását nem befolyásolja.
Arról nem is beszélve, hogy emiatt a hűtőkör például sérülékenyebb....

A kulcs a kompresszor minősége. A műanyag alkatrészek minősége szerintem kategórián belül a gyártóknál hasonló.

"in medias res"

(#20026) Intel fan11 válasza Met (#20011) üzenetére


Intel fan11
őstag

Megfogattam a tanácsod vettem az obiban 2600 ftért egy tusfejet vezetékkel és az szarabb mint a régi! Annyira kicsi az áteresztése, hogy csak a meleg víz megnyitásával még be sem kapcsolt a kazán :D . Jó lenne végre megoldani a problémám, de tanácstalan vagyok mit vegyek, hogy ne csak tippelgetés legyen az egész. Aztán most így feleslegben vettem meg!

Battletag: hojszi#2983

(#20027) cekkk válasza Csabroncka (#20017) üzenetére


cekkk
veterán

Vezérelt áramon van.

Samsung klímákat vettem, persze ezek nem jók a klímás fórum szerint :W
Előkel keresnem a számlát mert nem tudom fejből a tipusát és most éppen külföldön vagyok.
Azért az hozzá teszem, hogy 10 centis szigetelés van a lakáson kint és a plafonon meg 5 centi mindenhol.
Nálam egy 3.5 és 2.7es van.

(#20028) w.miki válasza Intel fan11 (#20026) üzenetére


w.miki
veterán

vedd le a fejet, és fürödj úgy

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20029) pjen válasza w.miki (#20028) üzenetére


pjen
félisten

Egy forró szöggel ki is lehet tágítani a lyukakat.

(#20030) mm00 válasza Intel fan11 (#20026) üzenetére


mm00
aktív tag

Obiba blokkal visszaveszik :)

(#20031) SaNyEe válasza cekkk (#20027) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Jo dolog a vezerelt aram, amikor van :))

-- end of transmission --

(#20032) cekkk válasza SaNyEe (#20031) üzenetére


cekkk
veterán

Hülyeséget írtam, bocsánat. Nem vezérelt hanem, normál áramon.

(#20033) zsiz


zsiz
őstag

Nekem ez túl szépnek hangzik. :D [link] Van velük tapasztalata valakinek?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20034) cekkk válasza zsiz (#20033) üzenetére


cekkk
veterán

Írták már. Évente kikell hívni a szervízt ami alkalmanként 5000 Ft, ha jól emlékszem.

(#20035) dh66e válasza Intel fan11 (#20026) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem ne szaladgálj vásárolni semmit sem amíg egy szakemberrel nem beszéltél a problémáról.

(#20036) DeFranco válasza dh66e (#20035) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a józan paraszti ész oktatásnak nincs FEOR kódja...

(#20037) #94529552 válasza cekkk (#20034) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én is néztem ezeket, az évi 5 ezer Ft-on felül még+ 10-15k-val drágábbak a készülékek, mint máshol.

Intel fan11 Már írtad, hogy működik a szabályozás amikor le van csavarva a zuhanycső, akkor az lesz a szűk keresztmetszet(és/vagy a kevés vizet áteresztő zuhanyfej), és az automatikus(nem rögzíthető) zuhanyváltó is gond lehet, mint pjen is írta. De egy szakember jó pénzért majd megoldja neked, vagy jöhet az új villanyos bojler+ egy jó termosztátos csaptelep.

[ Szerkesztve ]

(#20038) zsiz válasza cekkk (#20034) üzenetére


zsiz
őstag

Nem rémlik, hogy olvastam volna erről itt, lehet csak átfutottam rajta. Mindegy. Akkor tulajdonképpen az 5 év garancia + 5x5000 forintba kerül, ha úgy nézzük? Akkor jó nekem a 4 év ingyen gari is és inkább elmegyek a MM-ba érte, csak döntenének már a hűtőcseréről... Még amilyen szerencsém szokott lenni, lejár a +1 év garancia promóció, mire döntenek a pályázatról.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20039) Intel fan11 válasza #94529552 (#20037) üzenetére


Intel fan11
őstag

Igazából én már beszéltem gáz-víz vezeték szerelőmmel. Ő azt mondta a gázos átfolyós bojler nem igazán alkalmas tusolásra!

Battletag: hojszi#2983

(#20040) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Hajdu Elektromos tárolós bojler C-s fogyasztással milyennek számít?átlagos havi fürdésnél,ahol 4en vagyunk ebből 1 gyerek, mennyivel dobja meg a villany számlát? Bojlerba nincs A-s fogyasztású?

Battletag: hojszi#2983

(#20041) Morris válasza Intel fan11 (#20040) üzenetére


Morris
veterán

A villanybojler sokat fogyaszt. Vezérelt áram kellene neki és akkor elfogadható lenne a fogyasztása is.

(#20042) ribarszki válasza Intel fan11 (#20039) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkor én is leírom 12-edjére, hogy szüleimnél gázos, átfolyós vízmelegítő van és azzal zuhanyznak immár 13 éve. Teljesen jó, a gátszerelődet pedig cseréld le, vagy kérdezz meg egy értelmesebbet!

[ Szerkesztve ]

(#20043) Intel fan11 válasza ribarszki (#20042) üzenetére


Intel fan11
őstag

de nem a bojlerom a rossz!

Morris: Mit jelent az elfogadható?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#20044) Morris válasza Intel fan11 (#20043) üzenetére


Morris
veterán

Az a baj, hogy egy 4 tagú családnak kell egy legalább 200 literes bojler. Ezt a mennyiségű vizet folyamatosan megfelelő hőmérsékleten kell tartani, mert nem tudhatod, hogy mikor kell meleg víz. Én most cseréltem le a bojlert egy kombi kondenzációs kazánra. Az előző tulaj vezérelt árammal kb 12k-t fizetett havonta. És csak ketten voltak. Szóval minimum 20k/hó biztos lesz.
Én megpróbálom a lehetetlent. Termosztátos csaptelepet vettem a kombi kazánhoz.
Hamarosan kiderül megsz*ptam e bránert.

[ Szerkesztve ]

(#20045) pjen válasza Intel fan11 (#20043) üzenetére


pjen
félisten

Négy embernek csak vezérelt működéssel kevés lesz a melegvíz,vagy vegyél legalább egy 200 literest.

(#20046) #40553216 válasza Intel fan11 (#20039) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az összes kombi cirkó évtizedekig gázos-átfolyós volt, a mostaniak nagy része is az, hibátlanul működnek zuhanyozás alatt is. Saját tapasztalat még csak 23 éves, de ilyen problémával nem hogy nem találkoztam, de még csak nem is hallottam ilyenről.

(#20047) Intel fan11 válasza pjen (#20045) üzenetére


Intel fan11
őstag

De jó, hogy fogalmam sincs mit csináljak! És gázos tárolós? Kémény adott, hely adott, mivel most is gázos van csak nem tárolós! Amúgy 10 éve ugyanaz a gáz-víz vezeték szerelőnk van! Megbízom benne! Nem lehet, hogy ez a junkers átfolyós kazán nem alkalmas tusolásra? Mivel tussal elfolytom a vízátfolyást és így kikapcsol. Ugyebár ez pedig a megfelelő vízátfolyásra kapcsolna be! Nem tul régi a kazánunk, szóval biztosan nem rossz! tudom unalmas ez a téma már, de szeretnénk tusolni és ez így jelenleg nem működik! Lecseréltem a tust vadi újra és azzal még rosszabb a helyzet mint a régivel konkrétan be se kapcsol a kazán vele. Kisebb fejűt vettem mint a régi kevesebb víz jön ki rajta!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#20048) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Emlékszem régen volt fég márkáju gáz kazánunk, akkor még nem volt divat a fúrott kút és sokan locsoltak a hálózatról és nem volt víz nyomásunk úgy kelett gázon vizet meelgíteni fürdéshez, mert nem kapcsolt be a kazán!

Battletag: hojszi#2983

(#20049) pjen válasza Intel fan11 (#20047) üzenetére


pjen
félisten

Ha műanyag a fej tényleg meglehetne próbálni egy forró vastag tűvel vagy vékony szöggel kitágítani a lyukakat.Esetleg vissza vinni kicserélni.Ha leveszed a fejet csak a gégecsövön be tudod állítani a vizet?Ha folyatod egy darabig nem változik?Az egy dolog,hogy nincs nyomás,de ha nem a tuson áll a csap akkor működik.Akkor az is átfolyós volt és zuhanyoztatok,tehát mégsema rendszer a hunyó.Másik vízszerelő lehet megoldaná.

[ Szerkesztve ]

(#20050) w.miki válasza pjen (#20049) üzenetére


w.miki
veterán

ezt már én is mondtam neki
Ajánljatok neki végre egy jó gázos/tárolós, vagy villany bojlert, vagy egy topikot, ahol ilyeneket ajánlgatnak, ha azt akar venni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.