Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) pjen válasza ribarszki (#34000) üzenetére


pjen
félisten

Könnyen levehető,két stiftet kell kinyomni.Leveszed,lecsiszolod,vissza teszed.Én a 9 év alatt vagy 3x átfestettem.

(#34002) ribarszki válasza pjen (#34001) üzenetére


ribarszki
őstag

Wow! Köszönöm! Hétvégén leveszem. Milyen festékkel festetted át? Fehér Hammerite?

(#34003) pjen válasza ribarszki (#34002) üzenetére


pjen
félisten

Először igen,aztán kád javító szprével lefújtam.

(#34004) ribarszki válasza pjen (#34003) üzenetére


ribarszki
őstag

Úgy érted, hogy második alkalommal már nem használt Hammerite festéket csak sprayt? Vagy mindig a Hammerite festékre száradás után fújtad a sprayt? Mert ha fölösleges festéket venném, elég a kádjavító spray, az egyszerűbb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#34005) dh66e válasza ribarszki (#34000) üzenetére


dh66e
veterán

Miért nem szellőztetsz?A következő géped is hasonló sorsra fog jutni. ;]

(#34006) ribarszki válasza dh66e (#34005) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez most irónia volt? 🙂Nem párás a mosókonyha. Nem a szellőztetés hiánya, hanem az elb.szott tervezés az oka. A víz a mosás után összegyűlik a tető aljánál. Ha a pára lenne, akkor rohadna a szárítógép meg a bojler is.

(#34007) dh66e válasza ribarszki (#34006) üzenetére


dh66e
veterán

Basszus ezt benéztem ! Elnézésed kérem! :R
Rozsdamaró,felcsiszol,alapozó neki aztán mehet a spéci festék neki.

(#34008) dh66e válasza Remekelek28 (#33996) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben új konyha lesz (ezt nem figyeltem hogy írtad) akkor ne a 40k lebegjen a szemed előtt azt arra írtam ha meglévő bútorhoz kellene csináltatni,mert az asztalos úgy is komplett ajánlatod ad neked az új konyhára.Neked csak a gépek beépítési paramétereit kell neki megadnod.

[ Szerkesztve ]

(#34009) Dluinet válasza ribarszki (#34000) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Vedd le azokat az elemeket amik takarják a teljes rozsdás részt (műanyagburkolat, ha megtudod oldani az ajtót is, a pántban vannak műanyag pöckök amiket oldalra kell kihuzni).
Finom 120-as csiszolópapírral csiszold le a rozsda nagyját és a még lekívánkozó festéket.
Ezután kend be rozsdamaróval (RO-55).
Kb. fél óra elteltével kisméretű ecsettel kend le a foltokat alapozóval. Ha megszáradt, fehér festékspray-vel fújd át.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34010) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni.
Alábbi készülékek az ajánlott szegmensbe esnek?
(Elecrolux, 45 cm szeles, nem beépíthető, digitális kijelzővel)

Electrolux ESF4513LOW

Electrolux ESF4520LOW

Electrolux ESF4660ROW

Vagy ezeknél jobb, megbízhatóbb?

köszi!

Aurea mediocritas

(#34011) ribarszki válasza Dluinet (#34009) üzenetére


ribarszki
őstag

Neked is nagyon szépen köszönöm! Sokat segítetek! Megcsinálom a napokban.

(#34012) Csabroncka válasza ribarszki (#34000) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azt hiszem 50 ezer forintért van új tető, miért nem cseréled ? ;]

"in medias res"

(#34013) pjen válasza Csabroncka (#34012) üzenetére


pjen
félisten

36,az Orczy szerint.

(#34014) Csabroncka válasza pjen (#34013) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

még jobb, én anno itthon nem is mert megnézni a szüleimnek - igaz maga gép ér annyit kb

"in medias res"

(#34015) #94529552 válasza ribarszki (#34000) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez a tető már eléggé odavan. Festés helyett néznék egy hasonló gépet ép tetővel
[link], és a tetőt átraknám róla.

[ Szerkesztve ]

(#34016) ribarszki válasza #94529552 (#34015) üzenetére


ribarszki
őstag

Ja nagyon odavan. Lehet ha lecsiszolom átlyukad, mert nincs is alatta fém.
De, mit csinálhatott másképpen az aki árulja a hibás gépet mint én? Törülközőt tehetett az ajtó aljához amikor felnyitotta? Neki miért nem rohad? Tegnap levittem a páramérőt. Konstans 51% a páratartalom a mosókonyhában. Nem tudok elképzelni mást. Vagy más volt a gyári felületkezelés? Fura.

[ Szerkesztve ]

(#34017) pjen válasza ribarszki (#34016) üzenetére


pjen
félisten

Van az alatt fém,nyigodtan csiszold meg.Lefested 2-3 évig jó lesz.Rozydamaró,alapozó,kádjavító. :)Az a baj,hogy két darabból van,és szerintem beülről rohad kirelé.

[ Szerkesztve ]

(#34018) blattida válasza ribarszki (#34016) üzenetére


blattida
nagyúr

Azoknál nem rohad, akik mindig letörlik a vizet, nedvességet róla.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34019) pjen válasza blattida (#34018) üzenetére


pjen
félisten

Ha valaki,hát a nejem igazán törölgette.Az energomat 20 év alatt nem rozsdásodott meg.

(#34020) Mr.Csizmás válasza blattida (#34018) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekünk hasonló Whirpool? Zanussi? volt a régi. az is hasonlóan kirohadt.

azon mindig volt valami vastag kendő/törölköző, egyrészt a macska miatt, meg letörölni a tetejét.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34021) blattida válasza pjen (#34019) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha rajta marad a nedves rongy/szövet, az más (akkor persze, hogy korrodál az az ótvar szar felület), meg az energomat (meg minden régi gép) is, azon volt még rendes felületkezelés és festés...

Plusz, használaton kívül nem szabad őket csukott fedéllel tartani, a felültöltősök a kialakításuk miatt amúgy is hajlamosabbak a korrózióra.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34022) pjen válasza blattida (#34021) üzenetére


pjen
félisten

Nekem sosem volt rajta semmi,és ha nem ment,nyitva volt.mégis rozsdásodott.

(#34023) Janusz001 válasza ribarszki (#34000) üzenetére


Janusz001
őstag

Ha le lehet szedni és a gépnek más baja nincs, akkor én elvinném homokszóratni, majd porfestékel újrafestetni, szerintem 8k körül megállna. Gyárilag is porszórva van, csak gány módon, ezért tudott ennyire alárohadni. Esetleg ha kényes hely, akkor szintén porfestékből van cink alapozó festék a fedő festék alá, de ez már tényleg maximalizmus.

(#34024) pjen válasza Janusz001 (#34023) üzenetére


pjen
félisten

Leszedni könnyű,csak 2 műanyag stiftet kell kihúzni.Viszont az ajtó két darabból áll,közte van a zár szerkezet.Na, ezt nem akartam én szétszedni,így nem is tudtam hiánytalanul lefesteni.

(#34025) ribarszki


ribarszki
őstag

Srácok, vettem ma rozsdamarót, festéket, leszedtem a tetőt, de nem vagyok benne biztos, hogy ennek érdemes nekiállni. Nincs mit lecsiszolom, mert csak rozsdából áll. Ki tudok törni darabokat belőle. Mit gondoltok, ne is erőltessem, tegyem vissza? Ilyen az éle az alján:

(#34026) pjen válasza ribarszki (#34025) üzenetére


pjen
félisten

Azért így ne tedd vissza,ami nagyon le akar jönni,azt törd le.Ecseteld be rozsda maróval,az passzivál.Aztán fújd le festékkel.egy darabig még elmegy.Aztán úgyis veszel másikat.

(#34027) blattida válasza ribarszki (#34025) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezt hagyd a fenébe. Vagy így hagyod vagy cseréled, például a Pumma által javasolt bontott megoldással.

pjen
Ha mindig száraz volt, akkor nem rozsdásodott volna.
Családban van egy 17 éves indesit, az rendszeresen szárazra lett törölve, viszont az ajtó belső-alsó éléhez nem lehet rendesen hozzáférni, ergo, ott nem lesz teljesen száraz, na, ott rozsdásodik, máshol viszont nem...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34028) pjen válasza blattida (#34027) üzenetére


pjen
félisten

Na,a Fagor pont ilyen,mindenhol letörlöd,csak az ajtó belső éléhez nem lehet hozzá férni.Onnan rohad kifelé.Én mikor láttam,hogy a széle hólyagos kapartam festettem,aztán meguntam.Kezdett a csapágy is meghalni.Inkább vettem másikat.

(#34029) Chaser válasza Janusz001 (#34023) üzenetére


Chaser
titán

Meg melle szamolod h azt a laza 50-60kg-t el is kell juttatni porszorashoz, mindjart dragabb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34030) pjen válasza Chaser (#34029) üzenetére


pjen
félisten

Csak a tetőt kell vinni,maga a gép nem rohad.Legalábbis nálam nem.

(#34031) Janusz001 válasza Chaser (#34029) üzenetére


Janusz001
őstag

Csak a tetőről volt szó, de a képet nézve ezzel már szemcse és porszórás tekintetében nem foglalkoznék.

(#34032) Csabroncka válasza ribarszki (#34025) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ez már a vég ;] vegyél 50-70 ért egy használt Miele-t :)

"in medias res"

(#34033) ribarszki válasza Csabroncka (#34032) üzenetére


ribarszki
őstag

Az a terv, csak kicsit később. Most meg átfestettem, használom amíg megy. Amúgy jól mos, de amint valami megadja magát, megy a levesbe. Most a festéssel kapott 1/2-1 év haladékot, utána meglátjuk. Már kinéztem egy inverteres Mielet használtan, csak kicsit húzós így is az ára..

(#34034) blattida válasza ribarszki (#34033) üzenetére


blattida
nagyúr

Az inverteres miele-k fiatalabbak, így drágábbak is, én nem ragaszkodnák ilyen miele-hez, mert kefésen is csöndesek, viszont, az inverteresek egy kicsit kevésbé megbízhatóak (nem az inverter miatt) és drágábbak.
Ellenben, ha 7kg+-os kell, akkor már csak inverteresek vannak az otthoni kategóriában.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34035) andrasferenc


andrasferenc
tag

Az új felültöltős mosógépek már nem 4,5 kg-os ruhatöltettel mosnak, hanem 7 kg-os töltettel.
Azonban a dob űrtartalma szinte ugyan akkora. Vagyis a dobba 7 kg ruha nem igen fér be. Vagyis nem lehet kihasználni a nagyobb töltett lehetőségét?
A mosószertartóba (por/folyékony) a mosószerek adagolási útmutatójában szereplő mennyiséget, amit egy 7 kg-os ruhatöltetű mosógépnél adnak meg, nem lehet beletenni, mert a mosószertartó rekesz befogadó képessége inkább a 4,5 kg-os ruhákhoz van mérve.

(#34036) ribarszki válasza andrasferenc (#34035) üzenetére


ribarszki
őstag

A szó amit keresel, a marketing :))

(#34037) blattida válasza andrasferenc (#34035) üzenetére


blattida
nagyúr

Az új felültöltőseknek maximum a 30% bír papíron 7 kg vagy annál nagyobb kapacitással, jellemzően 6kg kapacitásúak, bár, az igaz, hogy a dobjuk nem nagyobb az 5kg-os gépekénél és ez a tendencia az elöltöltősekre is igaz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34038) Teaway válasza andrasferenc (#34035) üzenetére


Teaway
veterán

Beleraksz 5 kg ruhát, és az annak megfelelő mennyiségű mosóport. Az nem jó?

Nincs itthon csokid??

(#34039) Csabroncka válasza ribarszki (#34033) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Túl drágát(n) ne vegyél, ahogy fentebb is írták, ha kell megbízható cím, hogy honnan akkor keress! Én max 100. ezerig merném bevállalni használtan, így is az eredeti áruk harmada, negyede.....

"in medias res"

(#34040) Chaser válasza andrasferenc (#34035) üzenetére


Chaser
titán

közvetlen ráöntheted a ruhákra is a mosó szert/gélt, az a része megoldva:)
egyébként passzolom, pár éve vettem egy whirlpool felültöltőset, - kopp-kopp, gond nélkül megy -, lehet bele pakolni rendesen, talán 6kg a gyári spec, de nem mértem

Janusz001 opssz azt benéztem :d épp meló közben voltam, máson agyaltam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34041) #94529552 válasza andrasferenc (#34035) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem nem érdemes méricskélni a ruhát, hogy mennyi fér bele. Meg nem is egyforma az átlag súlya a ruháknak. Van gyapjú, pamut, ilyen-olyan kevert, stb., mind más.
Például ha kapszulával mos valaki, akkor is egy db kell bele, ha csak 4 vagy ha 6 kg van a gépben.

(#34042) Dluinet válasza #94529552 (#34041) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor olvasd el a kapszula használatiát

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34043) BB9360


BB9360
aktív tag

A mosógép töltet kapacitásához: 8 kg-s Siemens, beletettem 3 db paplan huzatot és 3 db párna huzatot. Nagyjából tele is lett. Elvileg 63 literes a dob, szóval nem a kicsik közül való. Ha lett volna negyedik garnitúra, azt is begyömöszöltem volna, de ahhoz már nagyon kellett volna erőlködni. Tehát a 8 kg-os gépbe 3,2 kg pamut anyag ment bele... Ha a negyediket is betettem volna, akkor ~4 kg, azaz a fele! Ennyit a kilókról! :)

(#34044) Lauda válasza andrasferenc (#34035) üzenetére


Lauda
félisten

Nem sok köze van a dobméretnek ehhez, ugyan is eltérőek a ruhák súlyai, attól függ milyen az anyaga. Két nagyobb nylon függönnyel tele a dob, holott a súlya lesz vagy 1kg. Ellenben egy szabadidő felső elfoglalja a dob negyedét és lehet 2kg a súlya. Itt inkább a gép fizikai terhelhetőségéről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#34045) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok4
elektromos fozolap bekotesre kell villanyszerlo budapesten tud ajanlani valaki? ha nem villanyszerelo koti akkor ugrik a gari? vagy hogy van?
udv
b

(#34046) Chaser válasza bazsimano (#34045) üzenetére


Chaser
titán

Rafoghatjak, melyik kerulet? Ismerek egy megbizhato tagot, tobbit beszeld meg vele

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34047) pjen válasza bazsimano (#34045) üzenetére


pjen
félisten

Benne van a leírásban ,hogy kell?Ha kell általában a bekötést végző szerelő bélyegzi a gar levelet.

(#34048) bazsimano válasza pjen (#34047) üzenetére


bazsimano
őstag

nem nekem kell hanem ismerosnek :D) Candy cucc...en a honlapon nem lattam :D de ok meg nem mernek nekiallni :D

nekem majd lassan ki kellene talalnom az osszes beepitett cuccot a konyhaba :d majd jovok tippekert :D

(#34049) flash-


flash-
veterán

üdv

légkeveréses kombinált villantytűzhelyet keresnék ( fent gázrózsás, a kinyitható sütőtér pedig villany legyen..
de kicsit elvesztem a dolgokban

arukereson pl szürtem és van sok variáció, nem tudom melyik amit tényleg hasznos,egy normális megbízható kell de nem akarok sokat rákölteni, mi az ami érdemes-ajánlott? ?

zanussi ,elextrolux sütőkból jó? vagy felejtős nagyon?esetleg elég egy gorenje is?

nameg mi kell?
huh sok a variáció...

Felső sütés
Alsó sütés
Alsó-felső sütés
Felső sütés és légkeverés
Alsó sütés és légkeverés
Alsó-felső sütés és légkeverés
Grill
Grill és légkeverés
Felolvasztás
Melegen tartás
Forró levegő

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#34050) pjen válasza flash- (#34049) üzenetére


pjen
félisten

Az én Gorenjén kB ezeket tudja+teleszkópos sütő, időzítő. Nemrég vettük, eddig beváltak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.