Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78701) pjen válasza dugynok (#78699) üzenetére


pjen
félisten

Beko és jar platinum.

(#78702) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Bekötötték az átfolyós kazánokat.
Az normális, hogy WC lehúzásnál beindul? :Y

(#78703) Met válasza KD6-3.7 (#78702) üzenetére


Met
nagyúr

Nemigazán :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78704) KD6-3.7 válasza Met (#78703) üzenetére


KD6-3.7
őstag

És miért lehet ez igy?
Megkérdeztük a szerelôt és csak vakarta a fejét. Nagyon várom már, hogy befejezzenek minden víz/gáz munkát, mert siketült egy béna párost találni…
És még a padlófûtést be sem kötötték!
szerk. Elvileg jönnek majd a kazános cégtôl és ôk üzemelik be hivatalosan, megalább is ezt mondta a “szaki”.

[ Szerkesztve ]

(#78705) pjen válasza KD6-3.7 (#78704) üzenetére


pjen
félisten

30 éve ugyanígy jártunk, aztán meg lett fordítva.Véletlen a melegviz csőre van kötve a tartály.

(#78706) Met válasza KD6-3.7 (#78704) üzenetére


Met
nagyúr

És még a padlófûtést be sem kötötték!
Na majd amikor lehúzod a budit, bekapcsol a kazán mert meleg vízzel jó öblíteni és a trutyi meg a padlófűtés rendszeren át távozik :D

A kazános cég beüzemelése csak annyi, hogy ellenőriz minden általuk szükségesnek ítélt dolgot pl. földelés, iszapleválasztó stb., nem nézegeti hogy mi mire van kötve.
Szóval ezt még előtte kellene megoldani.
Ha Ti langyos vízzel szeretitek kulabácsit utolsó útjára engedni az őt nem zavarja.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78707) mokus1 válasza dugynok (#78699) üzenetére


mokus1
addikt

Nekem bosch és whirpool volt. Mindkettő bevalt. Két dolog ami például nekem fontos. A külön evőeszköz fiók szerintem baromi jó illetve a mosogatogep hátulján lévő magasnyomású fúvókák. Ja igen az is hasznos ha a program végén kinyitja magát.

(#78708) aliali


aliali
csendes tag

Sziasztok
IKEAS beépített Hűtőszekrény/ fagyasztó szabad venni ?vagy gondok vannak velünk ?
pl KÖLDGRADER vagy TINAD
Ezek eredetileg electrolux vagy Bush gépek ?
nem ikeas beépített Hűtőszekrény/ fagyasztó is lehet Beépíteni az ikeas konyha bútorban?
Köszönöm

Nem magyar bocsánat az esetleges írási hibáimért

(#78709) OPiiPO válasza dugynok (#78699) üzenetére


OPiiPO
addikt

LG inverteres + Jar platinum plus (ez utóbbira glamour napokon vagy black friday szokott jó akció lenni, akkor feltankolok kb. egy félévre)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#78710) Beni2360 válasza pjen (#78698) üzenetére


Beni2360
félisten

Én most kimentem kinyitottam a hütő ajtaját kivettem egy Gössert és ivás közben hátra döltem de ugyan olyan nehezen csukódott a hűtö ajtaja a sok sörtöl mint előtte. :D

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78711) pjen válasza Beni2360 (#78710) üzenetére


pjen
félisten

Nem is csodálom. Egy aranyászokat kellett volna kivenni. :DD

(#78712) KD6-3.7 válasza Beni2360 (#78710) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Én meg átraktam a másik oldalra az ajtót, jobbról balra nyílik mostmár. Gyárilag az egyik menetet elszúrták a menetvágó meg nem tudom hol van! :DDD 1 csavar híján kevesebb, mint fél óra alatt megvoltam. Ès kivettem, felszisszentettem egy barna Strarót. :DD Utána Tuborg!
Egészségére mindenkinek! Hidratáljatok sokat ebben a hőségben!

[ Szerkesztve ]

(#78713) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Az Lg.com-on most 15%-os kedvezmény van pár háztartási gépre. Kinéztem egy hűtőt (GBB72MCUGN) és egy mosógatógépet. (DF222FPS)
Mindegyik motorjára (inverter) 10 év gari van. A többi garancia sávosan ár ártól függ? Rendelt már valaki közvetlen a Lg.com-ról? Mennyire ajánlott a márka és a két típus? :)

(#78714) Blackmate


Blackmate
senior tag

A Bauknecht mikrohullámú sütőkön kikapcsolható a melegítés végét jelző hang?
Konkrétan a Bauknecht MW 49 SL-t néztem ki.

(#78726) flash-


flash-
veterán

sziasztok!
van egy gondom hogy az 5.5 éves Samsung RB33J3205WW/EF hűtőszekrényemnek a normál hűtő részén az ajtón a tömítés már nem zár rendesen vissza, ha visszacsukom az ajtót nem zár patentul hanem van már kis rés..
ez természetes? vagy van erre valami megoldás? (látszólag tiszta, de valami szerrel bekenni,stb) vagy ezek ennyit birnak? vehetek újat? azért egy zanussi ajtaja 20 év után is jól csukódott, ennek ez a puha gumija meg tényleg csak ennyit bír? be is van picit a sarkánál enyhén mélyebbre lapulva de nem értem tényleg, most vehetek új tömítést?
(ha igen pontosan melyik kell?)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#78731) leweegee válasza flash- (#78726) üzenetére


leweegee
aktív tag

Szia.

Sajnos itt átment a topik a sörimádók klubjába, mintha ezt máshol nem lehetne megbeszélni... :W

Ezen a cikkszámon megtalálod amit keresel, bár elég húzós az ára DA97-13594B
Létezik univerzális öntapadós, vagy méretre vágható gyárihoz hasonló megoldás.
Szerk.
Itt elég jó áron van, igaz csak elrendelésre. [link]

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#78733) sysrq válasza Blackmate (#78714) üzenetére


sysrq
őstag

Szia! Nem elterjedt gyártó Magyarországon, hívd fel a grx-et hátha tudja a választ.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#78734) flash- válasza leweegee (#78731) üzenetére


flash-
veterán

köszi a segítséget, ez a teljes keret ugye?

és ezt a gumit nem lehet valahogy rendbehozni? láttam yt videót közben hogy hajszáritóval fújják, nyújtják kifelé, vagy átfordítják,stb...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#78736) Gömbike válasza Blackmate (#78714) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szerintem ezen nem. De hívd fel a whirpool Magyarországot, [link] , ők azonnal megmondják, mivel ez egy whirpool tudatosan átcimkézve, ez a márka Ausztriának készül, ergó tuti hogy jó cucc.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78737) anrab válasza flash- (#78734) üzenetére


anrab
addikt

Próbáld meg. Ha bejön siker, ha nem, így is úgy is csere.

(#78738) koxx


koxx
MODERÁTOR

Sör témát engedjük el, van topikja. Bár oda nem merészkednék be Tuborggal meg Dreherrel.

[ Szerkesztve ]

(#78739) leweegee válasza flash- (#78734) üzenetére


leweegee
aktív tag

Igen, ez a hűtőajtóra való komplett tömítés, kiszeded a régit a vájatából belenyomkodod az újat, és a hiba megszűnik, kb 5 perces művelet.

Ha van kedved megpróbálhatod melegíteni, bár hajszárító oda kevés, inkább hőlégfúvó, persze óvatosan, nehogy túlmelegedjen. Érdemes hozzá kiszedni a helyéről, megmelegíted, (vastag kesztyűben) összenyomod, majd hideg vízbe mártod hirtelen, így nagyjából megtartja a formáját. Szépen végig haladva (kb 10cm-es szakaszokkal) a hibás részt rendbe lehet tenni. Az átfordítással kombinálva egész jó eredményeket lehet elérni.

Ne nőj fel! Csapda!

(#78740) BBéci válasza koxx (#78738) üzenetére


BBéci
titán

Kérlek, linkeld a topikot!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78741) pjen válasza koxx (#78738) üzenetére


pjen
félisten

Pedig linkelhetnéd.Jó kis köbányai világos, zöld üvegben. Esetleg a Kinizs amitől mindíg megfájdult a fejem. Kb olyan stílus van mint a KV és a HiFi topikban?

[ Szerkesztve ]

(#78742) koxx válasza BBéci (#78740) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#78743) koxx válasza pjen (#78741) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Annyira azert nem durva mint a kv vagy hifi.

(#78744) wowaccount válasza aliali (#78708) üzenetére


wowaccount
csendes tag

igen, 5 ev gari es belul a huto electorlux (a mosogatogepek boschok, ha bizonytalan vagy csekkold a szerviz fuzetben milyen szamot kell hivni, es abbol be lehet azonositani hogy elux / bosch / whirlpool.) Egyebkent mar kinezetben is tipikusan latszik, foleg a vezerlo paneleknel, abbol nem gyartanak mast, max kicsit a termek kulsoleg mas.

[ Szerkesztve ]

(#78745) Dorian válasza wowaccount (#78744) üzenetére


Dorian
félisten

Az Ikeás mosogatógépek Whp v. Elux.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78746) wowaccount válasza Dorian (#78745) üzenetére


wowaccount
csendes tag

az osszeset nem ismerem de a top modellek Boschok az biztos: https://www.ikea.com/hu/hu/manuals/diskad-beepitett-mosogatogep-ikea-700__AA-2361302-1-1.pdf

Magyarország 0680200201

https://www.bosch-home.com/hu/szerviz/kapcsolat-es-informacio

(#78747) Gergőke88 válasza wowaccount (#78746) üzenetére


Gergőke88
addikt

Miénk is IKEA de alapvetően Bosch gép.

(#78748) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! nyaralóba használt mosógépet vennék, a lényeg hogy ne táncoljon semennyit. Honnan tudhatom hogy régebbi típusok közül mi az ami stabilan álldogál? Ezt néztem ki, de típust nem tudok, az eladó meg éppen nem tudja megnézni mert mindig úton van :)
Esetleg felismeri valaki ez milyen gép lehet é kb mikori? Másrészt mi a hátránya az ilyen valószínűleg németországi daraboknak?

(#78749) mexel


mexel
veterán

Illetve Beko, Ariston vagy egyéb típust szabad venni használtan, vagy macera lesz ha elromlik?

(#78750) Beni2360 válasza mexel (#78748) üzenetére


Beni2360
félisten

Táncolás a betett ruha mennyisége és össze tétel fügvénye. Az Electroluxnak jó szvsz a szervíz háttere. Gondolom ilyen nagy gp nem csabk személyes használatra lesz. Megtaláltam a Timemanager gépeket de azon belül gondolom van több féle. 6 évnél idősebb gépeknél már a csapágyazásra is figyelni kell és azt a centrifugálásnál feltöltött gépnél érezhető.
Keress rá kb mibe kerülne egy komplett csapágy csere.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.