Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) Donki Hóte válasza vzozo (#60994) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ránézésre persze, hogy nem látsz lényeges különbséget, ha ránézel egy 9 éves autóra, meg egy maira, akkor se látsz lényeges különbséget. A különbség belül van :K

Meghajtás energiaigényében, vezérlésben, programok optimalizáltságában, vízfogyasztásban, zajszintben, terhelhetőségben, centrifuga fordulatszámban van előrelépés. Ez főleg az átlagra vonatkozik, ha neked a 9 éves géped egy csúcskategóriás gép volt, akkor azt a szintet ma egy középkategóriás gép is hozza.

Régebben hatalmas szó volt a 6 kg terhelhetőség és az 1200 fordulatos centrifuga. Ma ezt az átlagos olcsó gépek tudják, most 10 kg a csúcs 1600 fordulatos centrifugával.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61002) Donki Hóte válasza BBéci (#60990) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Senki sem tudta még bebizonyítani, hogy a gyémánt, vagy a méhsejt felületű dob a jobb, szóval objektív különbség nincs a modern dobok felületének jósága között.

A Miele "pontosan optimális vízmennyiségéről" pedig az mondja el a legtöbbet, hogy a mosógépek jó részében nincs olyan lehetőség, hogy programozottan plusz vizet adjanak a mosáshoz, de a Miele rendelkezik pluszvíz opcióval, mert (veled ellentétben :D ) ők nincsenek meggyőződve arról, hogy a gyári beállítás mindenkor és mindenhez optimális.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61003) Nagya21 válasza Viiktor1989 (#60955) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Agyj egy esélyt a hyponak!
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61004) haten válasza koxx (#60998) üzenetére


haten
tag

Tudom, pont ezért írtam a közép, és felső-közép kategóriát. "Most" vásároltam be, szóval még friss az emlék, 664 ezer lett a vége. Bosch, Teka gépek, Gorenje páraelszívó, meg a Bauknecht mikro.

[ Szerkesztve ]

(#61005) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a SPAR-os Vivo Villeroy & Boch Group kesekrol amiket most a pontgyujtesben lehet kivaltani?
Jo minoseguek, erdemes megvenni barmelyiket?
Koszi
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#61006) mouzrr válasza vzozo (#60987) üzenetére


mouzrr
őstag

Nekem LG Direct Drive gépet ajánlottak itt, vettem olyat és bevált. :K

(#61007) BBéci válasza haten (#60996) üzenetére


BBéci
titán

Úgy tűnik, Te nem vagy képben az árakat illetően. Vagy a belépőt nevezed középkategóriának.

#61002Donki Hóte
A Miele megadja a lehetőséget arra, hogy mindenki tetszése szerinti vízzel dolgoztassa a gépét. Ez a vásárlókkal szembeni tisztességes eljárás.
Tévedsz, tesztekkel bizonyították a dobkialakítás hatékonyságát és pozitív hatását. Olvasgasd a német Stiftung Warentest magazint.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61008) BBéci válasza farkas-j (#60995) üzenetére


BBéci
titán

"Gondolom komoly személyes tapasztalatod lehet a Beko-val ha le foskupacozod!"
Nem kell ahhoz képesnek lenni tojást tojni, hogy az ember meg tudja állapítani, melyik záp.
A Beko mosógépeket és hűtőszekrényeket feleségemmel alaposan szemügyre vettük és megtapogattuk. Megállapítottuk, hogy nem véletlenül olcsóak, minden porcikájukon meglátszik a spórolás. Egyik sem olyan, amit szívesen látnánk a lakásunkban. Talán akkor, ha valaki nekünk nagyon sokat fizetne érte. De csak rövidtávon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61009) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Köszönöm a posztokat. Adok még esélyt a hypós takarìtàsnak,nem akarok elkapkodni semmit,tàjékozódom,hogy mi lenne a megfelelő választás. 10-12 éves a mostani Bosch mosógépünk. Egyébként plusz vizet csak egyszerűen öntsek hozzá a ruhàkhoz(,amelyik gép nem tàmogatja,)még az elején, és akkor tuti megfelelő vízben lesz kimosva? :R

(#61010) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Mosogatógép téma:
Én végül az IKEA-ban vettem meg ezt:
[link]
Ezt a típust a Bosch gyártja, viszont itt 5 év garancia van rá, és az Ikea hozzáállása eddig is példás volt.
A3+, padlóra vetíti a hátralevő időt, és hogy éppen mit csinál.
Ami nekem feltűnt, hogy egy olcsóbb gép esetén az evőeszköz tartó és a többi tálca mozgató sínrendszere jelentősen rosszabb.
Erdemes személyesen is megnézni, élőben sokminden kiderül.

(#61011) vzozo


vzozo
senior tag

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat, olvasgattam egy keveset hajnalban. A gőzös feature tényleg új és hasznos lehet, ilyen régen nem volt.

Ha eltekintünk a sokszázezres mosógépektől, itt az alsó kategóriában melyiket választanátok?

Gorenje WE62SDS

LG F2WN2S6S6E

Gorenje mellett szól a hosszabb garanciaidő, plusz viz hozzáadása (irtátok, hogy ez is egy megfontolandó opció), illetve a rövidebb mosásprogramok. Árban a kettő kb. ugyanott van.

(#61012) tibbike01 válasza Gergőke88 (#61010) üzenetére


tibbike01
őstag

Jó választás gratula! Nekünk sok Ikeás gépünk van és nagyon szeretjük őket.

(#61013) Morris válasza vzozo (#61011) üzenetére


Morris
veterán

Én egy olcsó LG DD gépet vennék

(#61014) pjen válasza vzozo (#61011) üzenetére


pjen
félisten

Most 5 éves az előltöltős LG DD.Eddig semmi baja.Ajtózár csere ugyan volt, de az is csak azért mert 5 perc volt amíg nyilt.Van + víz progi is.

(#61015) Nagya21 válasza Viiktor1989 (#61009) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Youtubon van egy angliában élő magyar mosogépszerelő, őrakott fel egy időben nagyon sok filmet a szerelésekröl, ö is egyszerü hypot használ.
Feltölti hypoval, majd berakja centrire a gépet, a vizkivezető csövet meg beakasztja a mosoporos rekeszbe, azt go.(mondjuk ezt csak elöltöltősnél kivitelezhető),feültöltősnél egy mosást kell elindítani a tisztításhoz.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61016) redhunter válasza Viiktor1989 (#61009) üzenetére


redhunter
senior tag

Hali,nekem akkor volt hasonló problémám Lg mosógéppel ,amikor mint utólag kiderült nem működött a fűtőszál .Gyakorlatilag állandóan hideg vizben mosott,persze én sem néztem hogy éppen melegíti e a vizet vagy nem.Egy szerelőt kérdeztem és ő mondta hogy attól lehet hogyha nincs melegvíz a gépben.Azóta már kicseréltem a fűtőszálat és a szag el is tünt.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#61017) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a SPAR-os Vivo Villeroy & Boch Group kesekrol amiket most a pontgyujtesben lehet kivaltani?
Jo minoseguek, erdemes megvenni barmelyiket?
Koszi
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#61018) koxx válasza Gravity1234 (#61017) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem wüsthof kategoria, altalanos konyhai hasznalatra 2-3 naponkenti fenessel jo lehet (nem neztem meg az arat)

(#61019) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Hátha tudtok ajánlani merre induljak :)

Szükségem lenne egy sütőre, egy mikróra, egy főzőlapra és egy beépithető mosó-száritógépre! :D

Sütö: Fel lesz emelve, ikeás konyhaszekrényben. Légkeverés alap, fokozatok, teleszkópos kihúzható sin. Süssön jól, kb ennyi...

Mikró: Legyen szintén beépithető ikea konyhaszekrénybe, minél nagyobb annál jobb.

Főzőlap: Indukciós, jó minőség.

Beépithető mosó és száritógép: Itt igazából csak az a kérdés., hogy melyiket a kb 5 közül? :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#61020) BBéci válasza koxx (#61018) üzenetére


BBéci
titán

Néztem, ahhoz drága, hogy folyton élezni kelljen.
Utoljára jó késeket olcsón a CBA-ban lehetett kapni, Berndes (Solingen) gyártmányúakat. Bánom, hogy csak hármat vettem. Azért, mert sok éve Zwilling-re (esetleg WMF-re) fáj a fogam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61021) koxx válasza BBéci (#61020) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jamie Oliver-féle kések nagyon jók voltak a sparban. Wmf-et én is elnézegetném itthon, de leginkább kanetsugu késeket szeretnék ha emészthető árban lenne [link]

(#61022) Gravity1234 válasza BBéci (#61020) üzenetére


Gravity1234
tag

Mivel pontgyujtos azt a penzt igy is ugy is elkoltotted amiert a pontot kapod, azt ne szamoljuk az araba szerintem. Azokon a pontokon felul pedig egy sef kes 3 vagy 4 ezerert lehet elhozni.
Ha csak az arat nezzuk akkor szerintem joval olcsobb mint barmelyik minosegi kes amik 17-25 korul kezdodnek.

A kerdesem arra vonatkozott hogy pl nekem van egy ICEL sef kesem 10 eve hasznalom, a mai napig olyan mint ujkoraban, es az eltartossaga kivalo, neha kell csak elezni. Nem 2-3 naponta, hanem inkabb 2-3 havonta.
Ha pusztan csak az uj arat neznenk akkor (pontgyujtes nelkul papiron) kb azonos arban vannak, de minosegben is?

Szoval szamomra inkabb az a kerdes hogy ezt a 3-4 ezret megeri? Igen, de jol hasznalhato is? Tartja az elet?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#61023) koxx válasza Gravity1234 (#61022) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A 2000€-s profi séfkést is fenni kell pár naponta (nyilván nem kocaséfeknek hanem akik napi szinten több órát használják), szóval ez a 2-3 havonta élezés, khmm.
Ennyit megér, többet nem. Sima egyszerű rozsdamentes acélkés, gyanítom nincs hőkezelve 62HRC-re a pengéje.

(#61024) Viiktor1989 válasza Nagya21 (#61015) üzenetére


Viiktor1989
tag

Cső Nagya. Na ezt még kipróbálom,vettem is 3 liter hypót. Adok még neki egy esélyt. Köszönöm :R

(#61025) Viiktor1989 válasza redhunter (#61016) üzenetére


Viiktor1989
tag

Köszi a tippet. Megnéztem,van meleg víz. Kipróbálom a hypós tippet. :R

(#61026) Digitalpimp válasza Gravity1234 (#61022) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én azt tapasztaltam, hogy ha nem ismert, nagy márkát adnak pontgyűjtésre (mint jó pár éve Zwilling), akkor kár még pluszban költeni rá. Az ember megveszi a sok gagyit, amiből már vehetett volna jót is. Ahol nincs kiírva, hogy milyen acél, csak annyi, hogy rozsdamentes, na az tuti, hogy a legolcsóbb biliacél. Én a Jamie késtől se voltam elájulva, a dobozból kivéve görbe volt. :( Meg az acélja se nagy eresztés. Tipikus kínai tömeg árú, marketinggel.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#61027) BBéci válasza koxx (#61021) üzenetére


BBéci
titán

Szépek és minden bizonnyal kiválóak azok a japán kések.
AUS 8 acél számomra nem eléggé jó, pláne sok pénzért, pedlg azoknak a kialakítása az igazi. A többinek a nyele úgy találkozik a pengével, hogy alá/bele mehet bármi apróság.
Volt két folderem, Seki-ben készült ATS34 pengével, mindkettőt elvesztettem. A másodikat két éve, de még mindig fáj. A 61-62 HRC eszméletlen jó dolog.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61028) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Bocsi,megint én. Szeretném hypós vízzel centrifugàzni a mosógépet. A víz kivezetőt visszadugtam az öblítő tartàlyba,viszont folyamatosan szivattyúzza a vizet és nem indul el a centrifugálàs. Mit rontok el? :R

(#61029) Csabroncka válasza Viiktor1989 (#61028) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem is fog, mert úgy van megírva a program, hogy csak akkor forog fel a dob ha már a víz nincs az üstben!

Elegendő információt viszont nem adsz, biztosan kifőzted a gépet (meggyőződtél róla, hogy jó a fűtőszál..stb) ? ahogy korábban leírtuk?

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#61030) Viiktor1989 válasza Csabroncka (#61029) üzenetére


Viiktor1989
tag

Szia. Igen,a ruhàk melegek és az üveg ajtó is meleg szokott lenni, így szerintem a fűtőszàl rendben van. Többször is kimostam 90 fokos trisos és ecetes,szodsbikarbonas vízzel. Sajnos a hipot már beletöltöttem,akkor így hogyan tovább? :R

[ Szerkesztve ]

(#61031) farkas-j válasza BBéci (#61008) üzenetére


farkas-j
őstag

Szerintem nagyon rossz a hasonlatod és az érvelésed! A záptojás semmire sem használható szemét ez vitathatatlan. A Beko mosógépem és mosogatógépem viszont ugyanazt a munkát immár 4 éve tökéletesen elvégzi harmad vagy negyed áron mint egy hasonló tudású Miele. Mint már több hozzászóló is írta már a fórumon velem együtt, zömében elégedettek vagyunk a vásárolt Beko termékekkel. Tudtuk hogy nem Rolls-Royce-ot kapunk Opel áron. Na most jöhet részedről a támadás, hogy volt aki panaszkodott Beko gépre. Persze, minden termékből ki lehet fogni hibásat. Ahogy olvastam a fórumot, más márkák gépeire is volt panasz, még Miele mosógéppel kapcsolatos panaszra is emlékszem. De emlékszem olyanra is, aki a hiper-szuper Sharp hűtőjéből is csak a harmadikkal volt elégedett. ;) De ez van, mindenhol előfordulhat hiba.
Azt elfogadtam volna kritikának, ha a kifinomult ízlésednek nem felel meg a Beko mosógép vagy mosogatógép, és van bőven a bukszádban, hogy jóval drágábbat is megengedhess magadnak. Ez egy elfogadható korrekt indok. De olyan ócsárolást amit néhányan megengednek itt maguknak minden személyes használati tapasztalat nélkül, na attól felfordul a gyomrom!
Emlékszem jó pár éve egy lakatos ismerősömre, aki lefitymálta a Dacia Dokkert, hogy micsoda kalap szar, messziről kerülni kell. Ő inkább Peugeot Partnert vett akkor minimum kétszeres áron mint a Dokker. Mit látok tavaly nyáron a Lidl parkolóban? Egy új Dacia Dokkerbe pakolgat befelé. Kérdezem mi újság az autóval? Hát ez fele annyiba került a két elhúzható oldalajtóval mint a Peugeot egy oldalajtóval. Olcsóbb a szervize és úgy tűnik picit kevesebbet is fogyaszt. Nem olyan komfortos mint a Partner (bár állítása szerint az ülése jobb) de bőven megfelel a munkájához.
Na vagyunk így páran a Bekoval is. Nem fog mindenki Bentley-vel vagy Audival járni, ha az igényeit töredék áron pl. egy Opel vagy Kia is kielégíti.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61032) koxx válasza farkas-j (#61031) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gondolom neked volt Miele mosogatógéped azért tudod, hogy ugyanúgy végzi a dolgát.

(#61033) BBéci válasza farkas-j (#61031) üzenetére


BBéci
titán

Nem a tisztítási képességüket kritizáltam, ha ez nem egyértelmű, akkor olvasd el újból! Méghozzá azért nem, mert ugyanúgy nem próbáltam, ahogy Te sem a Mieléket.
A harmad/negyed ár erős túlzás, mivel 235000 forintért már lehet venni Miele mosógépet.
Ismered azt a mondást, hogy: minden cigány a saját lovát dicséri? Pontosan illik rád a jelentése.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61034) pjen válasza BBéci (#61033) üzenetére


pjen
félisten

Meg mindannyiunkra.Túlnyomórészt nem is ismeri csak a maga lovát.Nekem például úgy alakult, hogy van egy Dyson, egy Philips, egy Hoover akus és egy elux super silencer vezetékes pórszívom is.A Dyson semmivel nem jobb mint a Philips.Csak kevés embernek van lehetősége mindkettőt folyamatosan használni.Philips lent, Dyson fent.

(#61035) OPiiPO válasza farkas-j (#61031) üzenetére


OPiiPO
addikt

"A mi (papíron!) 39 dB-es zajú BEKO hűtőnk annyira zakatol, hogy egy hete leállítottuk, mert egyszerűen nem bírtuk a zajt :O" :F

"BEKO hűtővel mi pórul jártunk, botrány, hogy ennyire vacak dolgot kiengednek a gyárból :( " :F

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61036) Donki Hóte válasza koxx (#61032) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekünk is BEKO mosogatógépünk van, 90 ezer Ft volt, 1 db tablettával 60 perc alatt tökéletesen tisztára mos kb. 10 teríték koszos dolgot.

Miben tud többet egy 400 eFt-os Miele mosogatógép :F

Nem vitatkozni akarok, tényleg érdekel, hogy miben nyújt többet a Miele több mint négyszer annyi pénzért?

SZERK:

OPiiPO: ezt is én írtam :C

A hűtőnk azóta sem működik, kompresszor cserére vár, de most mosogatógépről van szó :K

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61037) OPiiPO válasza Donki Hóte (#61036) üzenetére


OPiiPO
addikt

Tudom, tőled idéztem :D

A mosogatógépre:
"12 terítékes Beko gépet, akcióbban 55k-ért. Ennek pont most lesz 3 éve.
Szegény ritka kispórolt egy jószág. Nyeklik, csuklik, a kosár hajlik, a kerekek kiesnek a sínből, ha nekitámaszkodnék behorpadna, de meg kell hagyni, szépen mosogat. Viszont még max 2 évet adok neki."

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61038) Donki Hóte válasza OPiiPO (#61037) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Tehát a 400 eFt-os Miele mosogatógép árából kapna az illető 7 BEKo mosogatógépet. Szóval ha a BEKO 5 évet bír, akkor a hétszer annyiba kerülő Miele gépnek 35 évet kellene bírni, hogy az ár/érték arányuk egyforma legyen :K

(Egyébként láttam Miele mosogatógépet, annak se lehetne ráállni a kosarára, tehát a "hajlik" kifejezés ráfogható a Miele gépre is :P )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61039) OPiiPO válasza Donki Hóte (#61038) üzenetére


OPiiPO
addikt

Egyszer kell a Beko garis szervízre várnod pár hetet(hónapot) amire van példa, fejedet fogod falba verni hogy sóher voltál a Miele-re ;]
De tudod mit, maradj a Bekónál, engem aztán nem zavar, gratula a döntésedhez :C

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61040) Donki Hóte válasza OPiiPO (#61039) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Most is várom, hogy a BEKO szerviz megkapja a kompresszort, korántsincs világvége érzésem, tudomásul veszem, hogy ami elromolhat, az el is romlik.

A Miele az alkatrészeket fénypostán küldi :F (Ne mond, hogy a Miele sosem romlik el, mert ez műszakilag lehetetlen :K )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61041) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Olvasgatok, nem akarok megsérteni senkit.
De, hogy lehetne egy bekot hasonlitgatni egy mielehez? Ez nagyon komolytalan, de tényleg...

(#61042) pjen válasza OPiiPO (#61039) üzenetére


pjen
félisten

Ha van helye, vehet két bekót,egyik mindíg jó.Anyagilag még mindíg jobb, és nem kell a szervíz miatt rettegni.

(#61043) Donki Hóte válasza Grande Ale (#61041) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A BEKO az autók között a Dacia, a Miele meg a Mercedesnek felel meg. Miért nem lehet egy Daciát egy Mercedessel összehasonlítani különböző gyakorlati szempontok alapján :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61044) koxx válasza Donki Hóte (#61043) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vegulis mindketto gurul es van benne kormany, elvisz A-bol B-be.

(#61045) Donki Hóte válasza koxx (#61044) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Így van :R

Egy mosogatógép mosogasson szépen, szárítson foltmentesen, ne fogyasszon túl sok áramot, vizet, sót, tablettát egy mosogatáshoz, ne legyen túl hangos működés közben és tartson ki legalább 5-7 évig. Ezt tudja a BEKO.

Mit tud ezen felül a Miele?

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61046) Nagya21 válasza Viiktor1989 (#61030) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Akkor indits el egy sima mosást 60°c-on.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61047) farkas-j válasza koxx (#61032) üzenetére


farkas-j
őstag

Nem akarok mindenkinek egyenként válaszolni így egyben írom.
Nem tudom elképzelni, hogy milyen óriási különbség lehet mosás hatékonyságban két azonos kategóriás jól működő gép között? Nekem ugyanolyan tisztára mossa a ruhákat a Beko mint a 35 évvel ezelőtt a Hajdú automatám, vagy az azt követő Ignis majd utána az Indesit-em. Történtek fejlesztések a kivitelben, anyaghasználatban, motortechnológiában, vezérlésben, dobkialakításban, programkiosztásban és a szolgáltatásokban is. Ahogy fejlődött a technika úgy kerültek be ezek a fejlesztések az újabb típusokba. Van ahol sajnos visszalépés is történt azt el kell ismerni, mégpedig a tartósságban. Az Indesitem pl. már 2 éves korában intenzíven rozsdásodott. A Hajdú az Ignis csak sok évvel a vásárlás után kezdett, de pl. a 4 éves Bekonkon még egy pötty rozsda sincs. Lehet 1-2 év múlva majd ez is kezd, de már túlteljesített az Indesten.
Egy Miele és egy Beko szolgáltatásai között azonos tudásszintet nézve nem sok különbség van ha az adatlapokat összehasonlítom. Árban annál inkább. És itt nem a legalapabb Miele-vel kell összehasonlítani pl az én gépemet, mert nem egyforma a szolgáltatási szintjük! Azonos kategóriát kell nézni (pl. inverteres csendes motor stb). A Miele javára kétségtelenül a tartósságát és a finomabb kidolgozottságát lehet írni, de mást nem igazán találok. Ettől nem mos jobban nem lesznek tisztábbak a ruhák és nem lesz kényelmesebb a használata. Márpedig egy mosógépnél a tiszta ruha a cél. A Beko gépemnél lehúzták, hogy energiapazarló, mert sok vizet fogyaszt a mai A+++++ gépekhez képest. Erre én azt mondom, hála Isten! Azt vallom, hogy nem lehet normálisan két pohár vízben mosni, még ha órákig is lötykölik benne a ruhákat.
Szóval én nem vitattam sosem a Miele gépek minőségét, én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy léteznek olcsó és jól használható mosógépek még a Miele-n kívül. Ilyenek pl. a Beko egyes típusai is. És igen, szerintem ebben az alsó kategóriában (is) nagyon számít, hogy egy gyártó hány év garanciát vállal a gépeire! És most ne jöjjön senki azzal, hogy egyesek heteket vártak a Beko márkaszervizre! Én ahogy ezt már korábban megírtam, az AEG hűtőmmel a nyár közepén csaknem egy hónapot vártam alkatrészre mire a márkaszerviz megjavította. Ja, és ezt kétszer játszották el mert kétszer javították ők. Ebből látszik, hogy ezt a problémát nem lehet egy bizonyos márkához azaz a Beko-hoz kötni.
Használjátok egészséggel a Miele-ket 15-20 évig! Én bízom benne, hogy ugyanezt az időt kihúzom másik 2-3 géppel amiknek az árát nem egyben kell kifizetnem. Addig jöhetnek be új technológiák pl az ultrahangos rásegítés vagy a kavitációs technika. Lehet 10 év múlva ezek már alapszolgáltatások lesznek és ténylegesen javítják a mosás hatékonyságát.
Kedves BBéci! Én nem azért írtam az előző hozzászólásaimat, hogy a Beko-t ajnározzam! Ha visszaolvasol, láthatod, hogy a csoda felső kategóriás AEG hűtőmről is megírtam a problémáimat, nem dicsértem agyba-főbe, csak azért mert nekem az van.
Azért írtam, mert egyszerűen felháborított az a fajta hozzáállás ahogy a Beko mosogatógépeket "foskupacozták", minősítették a sorok között használhatatlan vacaknak úgy, hogy nulla tapasztalata van velük az illetőnek! Én nagyon örülök, hogy ezek a "foskupacok" olcsón és megbízhatóan tisztára mossák a ruháinkat, ill az edényeinket!
Kedves OPiiPO! Olvass vissza, én sosem állítottam, hogy a Beko minden kategóriában tökéletes, hibátlan gépeket készít. Én nem tudok nyilatkozni a Beko hűtőkről, mert nulla személyes és ismerős köri tapasztalattal rendelkezem! Van tapasztalatom Lehel, LG linear kompresszoros és (sajnos) AEG hűtővel. Ezekről tudok és írtam is véleményeket. Én is kitudnék gyűjteni pl. LG direktdrive mosógépről problémákat, panaszokat, még sem állítom hogy ezek a gépek szarok. Van aki kifogott hibásat.
Az a legnagyobb probléma itt a fórumon az, hogy egyesek szinte minden alap nélkül tudni vélik a tutit, tapasztalat nélkül ítélkeznek és ha valaki esetleg nem ért velük egyet azt jól ledorongolják.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61048) BBéci válasza farkas-j (#61047) üzenetére


BBéci
titán

Beko, Ignis, Indesit...
Ezek után már mindent értek: imádod a gagyit! :P
Ez a fő probléma: "Azért írtam, mert egyszerűen felháborított az a fajta hozzáállás".
Képes vagy mások szubjektív véleményén felháborodni? :(
Mosógépben jók az AEG-k, hűtőből eszembe nem jutna olyat venni.
"Nekem ugyanolyan tisztára mossa a ruhákat a Beko mint a 35 évvel ezelőtt a Hajdú automatám, vagy az azt követő Ignis majd utána az Indesit-em."
Ez is lényeges: "Nekem ugyanolyan tisztára mossa a ruhákat a Beko mint a 35 évvel ezelőtt a Hajdú automatám, vagy az azt követő Ignis majd utána az Indesit-em."
Tehát egy mai Beko annyit tud, mint a 35 évvel ezelőtti Hajdú. Ember, pont erről beszéltünk! Ez nem pozitívum, hanem szomorú, siralmas.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61049) ggeleven


ggeleven
őstag

Hova is tettem a popcornt itthon? ;]
Srácok hitvitába belemenni egy fórumon? Csak az időtöket pazaroljátok (és minket talán szórakoztattok). :U Miközben meg lehet mindkettőtöknek vagy éppen egyikőtöknek sincs igaza. :P Minden csak nézőpont kérdése. Lehet jó a drágább termék, de akkor sem mindenki fogja (tudni) megvenni, ezt el kell fogadni. Mint ahogy azt is, hogy bizony lehet valaki elégedett az olcsóbb gép által nyújtott szolgáltatásokkal. Pláne, ha nem ismeri a felső-közép vagy high-end gépek szinvonalát, mert sosem fog hozzájutni olyanhoz. Egyébként az egyéni preferenciákat meg még ide sem kevertük.
Béke veletek és jöjjön már inkább egy kis vízforralós vagy porzsákos kérdés! :DDD

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#61050) tibbike01 válasza ggeleven (#61049) üzenetére


tibbike01
őstag

Vízforraló és porzsák kérdés helyett, milyen vérnyomásmérőt érdemes itthonra venni?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.