Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) ribarszki válasza mettek (#19000) üzenetére


ribarszki
őstag

A shaggy szőnyeget szívás porszívózni.. :( A szívóerővel meghajtott turbókefével shaggy szőnyegen az a gond, hogy a hosszú szálak képesek állóra fékezni a forgó kefét. Bátyámén próbáltuk, ott szinte mindig megállt a kefe, mert a hosszú szálakat is fel akarja tekerni. (Igaz az hosszú szálú volt)

Az elektromos kefe az ami nem áll le, de az egy vagyon és csak speciális porszívóra csatlakoztatható.. Sajnos a shaggy szőnyegnél leszívod a tetejét, de mélyen a szálak tövében minden majdnem minden ott marad, s ezen még a turbókefe sem segített.. :(

[ Szerkesztve ]

(#19002) mettek válasza ribarszki (#19001) üzenetére


mettek
addikt

az mondjuk szívás :U A mi szőnyegünk rövid szálú de nem az a tömött nulla hosszúságú...erről elég jól felszedett mindent, komolyan mondom a szőnyeg színe is élénkebb lett. Parkettán, járólapon meg nincs mit hozzá fűzni...nulla por, kosz.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#19003) #94529552 válasza mettek (#19000) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az akkor még a régi szabvány szerinti teljesítmény érték lehet. Meg aztán van motorteljesítmény, szívóerő, stb, minden keverve. Valaki a régi értékeket írja fel, más az újat.... Azt sem hiszem el, hogy egyik C3 800 W, a másik 1200, a harmadik meg 1600 W-os ugyanolyan értéket nézve. Az is vicces, hogy a Szetei, meg a Miele oldalán sem találok külső méreteket és súlyt megadva, aztán úgy kell itt-ott összevadászni, hogy mi mekkora. :(
Kis precízség azért nem ártana. Persze vannak hiányosságok a többi gyártónál is, tudom.

(#19004) koxx válasza Met (#18994) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gondoltam rá :)

(#19005) Fandango


Fandango
veterán

Üdv!

Kombinált hűtőszekrényben mik a manapság ajánlott márkák, illetve hol érdemes megvenni?

(#19006) zsiz válasza Fandango (#19005) üzenetére


zsiz
őstag

Most mondjam azt, hogy abból is Miele? Mindenből csak azt szabad venni ;]

Én Bosch-t, Liebherr-t, vagy Gorenje-t vennék. (Végül utóbbit szemeltem ki magamnak, de csak akkor veszek, ha kapok támogatást, mert egyébként a régi Fagorunknak sincs baja.)

Nagygépeket én a Media Markt-ban szoktam venni, ott legalább rendes garit adnak.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#19007) Csabroncka válasza zsiz (#19006) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

MM +1 figyelni kell az extra és az ingyenes kiszállítási akciókat.

"in medias res"

(#19008) #40553216 válasza Csabroncka (#18985) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én ilyen ügynökös kalacsodapácsoló biszbaszokat csak akkor vennék, ha semmi más nem lenne a Földön, még huzat vagy ablaklehúzó sem lenne.

(#18996) gF
Újonnan lehet csak ilyet forgalomba hozni, a régi készletek még eladhatók. Így van 800 és 1600 W-os is.

(#19000) KnockOut87

(#19009) polonic


polonic
félisten

Kinéztem két indukciós lapot.

Siemens ED651FSB1E
BOSCH PIF651FC1E

Vélemény róluk? Melyiket szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#19010) Fandango válasza zsiz (#19006) üzenetére


Fandango
veterán

Hirtelen ezt találtam ami paraméterei alapján megfelelő lenne. (árban is, és technikai adatok alapján, meg persze ingyenes kiszállítás)

LIEBHERR CTP 2921 kombinált hűtőszekrény

(#19011) gF válasza #40553216 (#19008) üzenetére


gF
senior tag

1600W jelenleg a limit. Szóval simán gyárthatják még ezeket.

(#19012) ribarszki


ribarszki
őstag

Porszívó teljesítményszabályzás az unió területén:

2014. szeptember 1-től tilos az 1600w-nál nagyobb teljesítményű porszívók forgalomba hozatala. (Raktárkészlet eladható)

2017. szeptember 1-től tilos a 900w-nál nagyobb teljesítményű porszívók forgalomba hozatala. (Raktárkészlet eladható)

Van még egy évünk ;)

[ Szerkesztve ]

(#19013) Antonio válasza polonic (#19009) üzenetére


Antonio
senior tag

Nem ismerem őket, hasonlítsd össze a funkciókat, a jobban válaszd :) mivel egy cégcsoport nagyon nem lösz mellé. Siemens a magasabban preferált brand a kettő közül.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#19014) #94529552 válasza #40553216 (#19008) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sajnos megtévesztő az adatközlés a gyártóktól, bármilyen is a szabályozás, mert nem hinném hogy 2x akkora teljesítményt tud az egyik C3 egy másik C3-hoz képest(800/1600 W).

zsiz Egy példa: ismerősnek pár éve a Mall-tól rendeltem Elux kombi hűtőt, és rendes magyar garit adtak hozzá, amit a 2 éves kora előtt igénybe is vettek, mert az ajtógumi kiszakadt és szó nélkül cserélték neki gariban.
Én is nézegetem a kombi hűtőket, és alig drágább a Bosch pl. mint a Gorenje, és még a garanciája is több egy évvel.

(#19015) Dluinet válasza #94529552 (#19014) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem lehet hogy a Bosch-ban Kínai kompresszor van?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19016) #94529552 válasza Dluinet (#19015) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt még sose néztem meg, de majd. Bár kicsit nyűgös lenne a sok egymás mellett lévő hűtők hátulját vizslatni a boltban. Mert tudsz valamit róluk? Eluxban milyen van?

(#19017) ribarszki válasza #94529552 (#19014) üzenetére


ribarszki
őstag

Már miért ne lehetne 2x akkora teljesítményű, két ennyire eltérő gép egy gyártó kínálatában? Az egyik egy Eco, Silence modell, a másik egy régivágású erősebb, hangosabb gép. Van 700w-os, 800w-os, 1200w-os, és 1600w-os modell is a C3-as családban. Úgy mint van 1.2tsi Octavia és van 2.0tsi RS Octavia is. Vagy félreértettem a kérdésed? :F

Illetve a villanymotor teljesítménye 2x annyi a 800/1600w esetében, de a porszívó "teljesítménye" értsd: szívóerő, takarítási hatékonység nem 2x akkora. A 800w modelelknél már direkt alacsony energiafelvételű gépekhez tervezett fejet adnak, ami aerodinamikailag úgy van kialakítva, hogy valamelyest ellensúlyozza a kisebb teljesítményt, jobban vákumozódjon a szőnyeghez.

[ Szerkesztve ]

(#19018) koxx


koxx
MODERÁTOR

Azt hiszem ezt a porszívó témát már megfelelően körbejártuk.

(#19019) Dluinet válasza #94529552 (#19016) üzenetére


Dluinet
nagyúr

#16764
#16842

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19020) #94529552 válasza Dluinet (#19019) üzenetére


#94529552
törölt tag

Köszi. A többiben milyen kompresszor lehet, vagy ezzel a részével ne foglalkozzak szerinted?

ribarszki Áhh, zavarosak az adatok. Te se gondolod komolyan, hogy 2x olyan erős motor van az egyik C3-ban a másikhoz képest. Dupla szívóerő kizárt. Majd 2017. szeptember 1-től már tisztább lesz a kép a szabályzás miatt. Súlyadatokat nem tüntetnek fel oldalak, meg méretet se. Ez nem korrekt. De nem is akarok ezeken vitázni, csak említettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#19021) ribarszki válasza #94529552 (#19020) üzenetére


ribarszki
őstag

Inkább offba teszem, mert sok lesz a porszívó téma.

Ebben a Seboban 700w-os motor van.

Ebben a Seboban pedig 1500w-os motor.

Csak nem értem miért hihetetlen? :B Linkelhetek Samsungot, Electroluxot, Philipset, mindegyikből van 700w-os, és 1600w-os is. Hidd el, ezek nem kamu adatok, tényleg ennyiféle teljesítménnyel vannak. Ez egy sima aljazatba dugható áramfelvevő mérővel ellenőrizhető. De a szívóerő valóban nem 2x akkora az egyikben mint a másikban :)

[ Szerkesztve ]

(#19022) #94529552 válasza ribarszki (#19021) üzenetére


#94529552
törölt tag

Na, látod, pont a szívóerő lenne az elsődleges, aztán a zaj, és utána a többi jellemző. Igazad van, tényleg eleget porszívóztunk már. ;]

(#19023) #40553216 válasza #94529552 (#19014) üzenetére


#40553216
törölt tag

A kiírt W-ok a felvett teljesítményt jelzik, mindig. Egy konkrét mérést találtam, nem hivatalos Miele. Itt 21,4 kPa-t mértek a 800 W-os Miele Complete C3 Comfort Boost EcoLine-ra. A Kärcher adataiból kiindulva a Mielénél sem valószínű jelentős szívóerő különbség a Power és az Eco készülékek között,

„Te se gondolod komolyan, hogy 2x olyan erős motor van az egyik C3-ban a másikhoz képest.”
De. Menet közben lett egy szabály, ami korlátozza a max. teljesítmény felvételt. Emiatt van kevesebbet fogyasztó motor. Ez a megkülönböztetés látszik a megnevezésben. A C3 típus, ezen belül EcoLine vagy PowerLine. Ez a kettő ráadásul az említett szabályozást évekkel megelőzőve megvolt már, csak akkor a Power 2200-2400 W-ot, az Eco meg 1200-1400 W-ot jelentett.

[ Szerkesztve ]

(#19024) Csabroncka válasza #40553216 (#19023) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Egyszer azért majd ha lehetőséged kínálkozik nézd meg! Ezt az ügynökös dolgot nem értem, ha nem kell úgysem sózzák rád.
Volt szerencsém megnézni egyet, és nem véletlen döntöttem így. A levegőmosó mechanika ebben a formában egy mérnöki bravúr. Műszakilag és minőségileg ezek is az örökkévalóságnak készülnek.

"in medias res"

(#19025) #40553216 válasza Csabroncka (#19024) üzenetére


#40553216
törölt tag

Meglehet. De bármit is áruljanak ilyen (direkt/multilevel marketing) formában, nálam esélye sincs.
Hirtelenjében megnéztem az ugyanilyen formában működő Vorwerket: 12000 dolgozó, 610000+ ügynök. Ebből 560000 a háztartási elektromos eszközök (a Vorwerk esetében elsődlegesen a porszívó) kategóriájába csak kiemelkedően jó marketinggel besorolható szépészeti kencéket (rúzs, szempilla spirál meg hasonlók) sóz rá másokra. :DDD
Apámék (leginkább a rettenetesen csóró parasztcsaládból származó, végtelenül sznob második felesége) még a ’90-es évek elején vettek Zepter készletet, sok százezer forintért. És persze nekem is magyarázták, hogy milyen k.va jó, mivel egymásra rakhatók az edények, így adott mennyiségű gázzal egyszerre akár háromféle étel is elkészíthető. Ja, B+! Veszek egy edénykészletet 30000 Ft-ért, a maradék 400000-t meg életem végéig nem tudom gázra elpocsékolni. Hasonló a vorwerkes csoda, a Thermomix, amit most potom 389000 Ft-ért vágnak hozzád.
Barátom Amway-ezett, minket is be akart szervezni. Úgy kezdődött a dolog, hogy meg kell venned egy kezdő készletet x forintért a beszerveződtől, amit aztán a javallatok szerint 40%-kal drágábban adsz tovább. Mindezt azzal a marketingdumával, hogy a direkt marketingen keresztül olcsóbban kapod a terméket. Hát nem.

[ Szerkesztve ]

(#19026) goldnarmz válasza Csabroncka (#19024) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Valahogy 2001 körül rámsóztak 2 db Rainbow készüléket. Ismerősöm volt az ügynök, és anyagilag nagyon le volt gatyásodva, így segítettem rajta.
Az egyik normál porszívó volt (vizes), a másik egy álló hotel porszívó.
Megmondom őszintén, sokat nem használtam (nem gondolom, hogy a férfi dolga lenne, nem is értem az itteni porszívó-őrületet), de az biztos, hogy már 15 évvel ezelőtt is nagyon ott voltak mind technikában, mind anyaghasználatban. Rengeteg kiegészítőt / fejet adtak hozá.
Ami viszont nem tetszett bennük, hogy baromi sok helyet foglaltak.
Aztán valahogy eltűntek a házból, és visszaálltunk normál porszívóra. A ház ugyanolyan tiszta, mint azelőtt volt.
Tanulság: k_rvára nem érdemes egy (kisebb / öregebb) autó árát porszívókra költeni. :DDD

(#19025) tomtyi:
Amway, ne is mondd. 90-es években voltunk ilyen "szektagyűlésen". Akkori csajomat nagyon behálózták.
Én visítottam a röhögéstől végig, hogy ezeknek az embereknek itt mi bajuk van? :D
Valamit nagyon tudhattak ott az arcok, mert annyi mercit egy helyen azóta sem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#19027) ribarszki válasza goldnarmz (#19026) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez kicsit olyan mint a Kirby porszívók. Csak ügynöktől veheted meg, millió kiegészítő van hozzá, viszont kegyetlen drága. A bemutató során tényleg rengeteg koszt szed ki a szőnyegből, sokan bele is ugranak. Viszont a leggyakroibb visszajelzés, hogy elképesztően nehéz a gép és bonyolult összeszerelni, Végül pár hónap után mikor elmúlik a varázs lekerül a pincébe szobainasnak, s vesznek egy könnyű porzsákos porszívót.

Hát ilyen ez. Ettől a Rainbow lehet baromi jó, de talán ott sem a legegyszerűbb az összeszerelés, tisztítás, mozgatás, tárolás..

(#19028) goldnarmz válasza ribarszki (#19027) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Szerencsére ezt a Kirby nevet már nem ismerem. :DDD
Ő volt a vizes Rainbow:

Mai szemmel nézve elég ótvar. :D

[ Szerkesztve ]

(#19029) ribarszki válasza goldnarmz (#19028) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak a kedvedért, nehogy emiatt ne tudj aludni :D Ez a gyémánt csomag! 500+ ezer forintos árral :)

[ Szerkesztve ]

(#19030) goldnarmz válasza ribarszki (#19029) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Nehéz megszólalni... Gyönyörű, na. :C Ezzel valóban öröm lehet a takarítás. Asszonynak nehogy megmutasd. :DDD

(#19031) koxx válasza ribarszki (#19029) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tudtommal a Lux porszívók is hasonló árkategóriát képviselnek.

(#19032) goldnarmz válasza koxx (#19031) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Most, hogy mondod, rájöttem, hogy az álló porszívó Lux márkájú volt.
Ilyen:

(#19033) #40553216 válasza Csabroncka (#19024) üzenetére


#40553216
törölt tag

Egy kérdés: természetesen HEPA szűrős, meg Amerikai Antiallergia Alapítvány ajánlós. DE! Tisztítani kell a HEPA előtti részt. Azzal mit kezd egy porallergiás?

(#19031) koxx
A Lux a Vorwerk márkája.

[ Szerkesztve ]

(#19034) Cifu válasza koxx (#19031) üzenetére


Cifu
nagyúr

Édesanyámra rásóztak még az 1990-es években egy Lux porszívót (akkor volt 70e Ft), sima "fekvő" kialakítású volt, ám azt meg kell adni, hogy jó fejei voltak (többek között elektromotoros ("aktív"), szőnyeghez való fej), és nagyon jól szívott, valamint jó 15 évig működött, és akkor is már inkább a használatból eredő problémák voltak a gondok (kikoptak a csatlakozók). Ezzel együtt horror egy ára volt a maga idejében...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19035) Met válasza koxx (#19031) üzenetére


Met
nagyúr

Igen és egy rakás kaki.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19036) polonic válasza Antonio (#19013) üzenetére


polonic
félisten

Összehasonlítottam, szinte ugyanazok a funkciók vannak mindkettőben.

Csak megbízhatóság tekintetében is jó lenne tudni valamit. Nem szeretném, hogy beszarjanak a garancia lejárta után mondjuk 5 éves korukban.

(#19037) Antonio válasza ribarszki (#19029) üzenetére


Antonio
senior tag

Szörnyűek ezek a böszme up-right őskövület porszívók, USA-ban és Angliában szeretik mert ott még a konyhában is padlószőnyeg van de nekem még ingyen se kéne. Elképzelem ahogy egy 50 kilós háziasszony 1 kézzel elkezdi tolni megszokás szerint, és 2 perc múlva már lezsibbadt kézzel minden bútort amit ki kéne vele kerülni elküld a jó ... messzire :) ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#19038) Antonio válasza polonic (#19036) üzenetére


Antonio
senior tag

Mint már írtam Bosch Siemens egy cég, Elméletileg Siemens a magasabban pozicionált (prémium márka) de a különbség csak annyi mint mondjuk az Electrolux és AEG közt.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#19039) polonic válasza Antonio (#19038) üzenetére


polonic
félisten

Ez rendben is van köszi.

Egyáltalán nem volt még bosch se siemens készülékem. Ezért nem tudok megbízhatóságról infokat. Még ismertségi körömben sincs.
Mondjuk de, pont most vett valaki bosch hűtőt, de ebből nem vonok le következtetést.

Úgy értem, hogy mondjuk pl whirpoollal szemben jobb lehet-e a bosch csoport gépei.

(#19040) #94529552 válasza polonic (#19039) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én a Bosch-ra szavaznék, meg valószínű azt is veszek. A Whirlpool hűtőben csak ilyen Beko és Candy színvonal nekem.

(#19041) koxx válasza polonic (#19039) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem Liebherr hűtőm van, muter kapott egy Boscht, de ha az ajtónyitója olyan lenne mint a LH-é akkor el is cserélném :) Elég minőségi cuccnak tűnik, de majd az idő eldönti.

(#19042) Cifu válasza #94529552 (#19040) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az megvan, hogy polonic főzőlapot szeretne vásárolni? :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19043) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok,

az "ikea sütő" keresőkifejezésre nem túl sok találat érkezett, ellenben tőlük tervezünk vásárolni, konkrétan ezt az egyszerű modellt: http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/00300918/

Magyarul talán ez lesz az: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00300918/ (tehát a nem pirolizises modell)

A short listen még ez volt rajta: https://www.otto.de/p/siemens-einbau-backofen-hb23at510-mit-teleskopauszug-a-292827756/#variationId=292872597-M24, bár egy százassal drágább, és első blikkre nem látszik sok különbség (mindkettő sütő :), teleszkópos, különálló kivitel). Persze az IKEA-s az "noname" (?), míg a másik egy Siemens.

Mi most a mondás, van bármi gond az IKEA konyhai gépekkel, vagy ne agyaljak rajta, ugorjak el a boltba, hozzam el, és örüljek neki?

(#19044) koxx válasza Cifu (#19042) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Most már hűtőt is kénytelen lesz, de lassan porszívót is :DDD

(#19045) Cifu válasza vzozo (#19043) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az Ikea az ilyen cuccokat (hűtő, sütő, stb.) OEM-eknek adja ki gyártásba, például anno legalábbis az Ikea hűtők Whirpool gyártmányúak voltak.

Nem tudom, hogy az Ikea sütő kinek a gyártmánya, de azért az Ikea nem a minőség nimbuszával lett világmárka, és ehhez tartja is magát. Ha minőségi terméket keresel, akkor célszerű "neves" gyártmányt nézni, vagy legalábbis olyat, amelynek ismert a háttere (én nem feltétlen ragaszkodnék a Bosch / Siemens vonalhoz, de a feltűnően olcsó cuccokat kerülném).

@koxx: Szegény feje. Gyanútlanul betévedt eme topicba, nem is sejtve mi vár itt rá... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19046) polonic válasza koxx (#19044) üzenetére


polonic
félisten

Minden kell majd sajna. :K

Ezután mosógép és mosogatógép lesz a következő. Azok már mondjuk meg vannak típusra. Aztán porszívó, majd egy hűtő.

(#19047) #94529552 válasza Cifu (#19042) üzenetére


#94529552
törölt tag

:B Kösz, most már igen. :D De mivel örök a körforgás, előbb-utóbb minden eszközünk sorra kerül. :)) Meg aztán a rokonság, és ismerősök is szorulnak néha segítségre.

[ Szerkesztve ]

(#19048) vzozo válasza Cifu (#19045) üzenetére


vzozo
senior tag

Köszi, hát sok időt már nem tennék bele a kutatásba, sok-sok órámba volt összeállítani a short listet, és igazából kb. csak az ára + könnyű elérhetősége szól az IKEA-s mellett...

Ugyanakkor talán mégsem rocket science egy sütőt elkészíteni, ezért vagyok kíváncsi valós júzer tapasztalatokra, hogy van-e bármi NO-GO indok az IKEA-ssal szemben.

(#19049) Cifu válasza vzozo (#19048) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én is vak vagyok, mint az egyszeri magyar politikus kutyája. Beírod fent a topickeresőbe az Ikea kulcsszót, és voila.

Vannak negatív tapasztalatok.
Meg voltak (addig) pozitívak is.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19050) st6969 válasza vzozo (#19048) üzenetére


st6969
őstag

6 éve használok legalsó kategóriás ikea sütőt, indukciós főzőlapot és mosogatógépet. Indukciós főzőlapnál az érintőpanel hibásodott meg (nem reagált), 3x próbálták javítani (panelcsere - nem segített), utána szó nélkül cserélték (jobb típust választottam). Igaz én is ludas vagyok, nem biztosítok neki megfelelő szellőzést (azóta se, ki tudja, lehet anno emiatt döglött be). Ezt leszámítva mind remek. Már csak a garancia miatt is - részemről - ajánlott.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.