Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) pjen válasza psg5 (#15000) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudod lassabbra állítani?

(#15002) psg5 válasza pjen (#15001) üzenetére


psg5
veterán

De lehet kisebbre, de 1200 on olyan jol centrifugal ami alom volt az előző gépnél. Normalis lehet a repülőgép hang?
Kerestem de nem talaltam neten esetleg videot egy normal mukodesu eloltoltos electrolux új misogeprol.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#15003) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Mosógép csereprogramban megérkezett az új mosógépünk, mely egy Whirlpool WTLS 66812 típusú gép. 3-4 mosás tapasztalatai alapján lenne néhány észrevételem, amiről érdekelne, hogy ez normális, vagy pedig problémás lehet:

- Amikor megérkezett a gép (edigitaltól rendeltük), vizes volt a belseje (!!!). A csomagolása rendben volt, de vizes volt a dob. Az Edigital szerint azért vizes, mert a gyár kipróbálja a gépet, mielőtt kiadná. Nekem ez hatalmas bullshitnek tűnik, de nem tudtam rá mit mondani. Nem tudom elképzelni, hogy a gyár pl. Lengyelországban vizesen kipróbálja, majd fél világon keresztül szállítják, úgy, hogy vizes. Ez valóban igaz lehet, vagy pedig ránksóztak egy refurbished, vagy más által visszavitt gépet újként?

- Mikor a program 0:01-nél jár, tehát egy perc van hátra, hallatszódik egy nagyobb kattanás, majd egy fura hang, olyan, mintha a dob fordulna kb. egyet. Ez rendben is lenne, de ezt kb. 20-25x eljátssza, mielőtt véglegesen lejárna a program. Ezt még egyik mosógépemnél sem tapasztaltam. Természetes jelenség, vagy valami bajt jelez?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#15004) Atesz 666 válasza psg5 (#15000) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

" 1200 as centrifuganal normalis ha olyan repülőgép felszallasra hasonlító hangja van?"

Üdv.

-Szerintem nem normális.
-Nekem az AEG-n 1400 as fordulatnál kb 6 kg ruhával töltve alig van hangja. :C

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15005) psg5 válasza Atesz 666 (#15004) üzenetére


psg5
veterán

Na ez gáz. Mitől lehet? Nem zorog nem kerreh csak a pörgés hangja erőteljes nagyon.

F.K.T.

(#15006) Stehe válasza psg5 (#15005) üzenetére


Stehe
aktív tag

Szeirntem ez gépfüggő, a drágábbak esetén biztosan jobb a hangszigetelés. Nálam az új Whirlpool és kb. féléves Samsung gép is felszálló repülőgépszerű hangokat hallat, akár 1000-es fordulat használata esetén is... :)

(#15007) psg5 válasza Stehe (#15006) üzenetére


psg5
veterán

Ez mar megnyugtatóbb, milyenk egy gondolom alapkategoriaju Electrolux ewf 1274BW.

F.K.T.

(#15008) Atesz 666 válasza Stehe (#15003) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"- Amikor megérkezett a gép (edigitaltól rendeltük), vizes volt a belseje (!!!). A csomagolása rendben volt, de vizes volt a dob. Az Edigital szerint azért vizes, mert a gyár kipróbálja a gépet, mielőtt kiadná. Nekem ez hatalmas bullshitnek tűnik, de nem tudtam rá mit mondani. Nem tudom elképzelni, hogy a gyár pl. Lengyelországban vizesen kipróbálja, majd fél világon keresztül szállítják, úgy, hogy vizes. Ez valóban igaz lehet, vagy pedig ránksóztak egy refurbished, vagy más által visszavitt gépet újként?"

Üdv.

-A kérdés első részére válaszolva.
-Ez a nedves belső természetes és az eladó jól mondta,hogy a gyártó kipróbálja a gépet mielőtt kiadja.
-Ez nálam az AEG-nél is így volt,de ott a használatiban le is van írva,hogy az természetes dolog,hogy nedves a dob vagy a gép belseje mivel a gyártó kiadás előtt teszteli a cuccot.

-A kérdés második részéhez nem tudok hozzászólni, ilyen jelenséget még a volt 10 éves Whirlpool gépemnél sem tapasztaltam.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15009) Stehe válasza Atesz 666 (#15008) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi a választ!

Akkor a vizes dob úgy látszik természetes... A 25 kattogás nekem is nagyon fura, előtte egy hasonló felültöltős Whirlpool gépünk volt, de az nem produkált hasonlót...

(#15010) cekkk válasza Stehe (#15009) üzenetére


cekkk
veterán

Minden mosógépnek az. Bár van ami vizes volt vagy is elméletileg kipróbálták még sem működött. Nem jól volt két vezeték összekötve. Akkor most kipróbálták vagy nem, mert az a gép a gyárban sem működött az tuti :)

(#15011) PainKiller13 válasza Stehe (#15003) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ezért nem vettem whirlpoolt sem semmilyen más nem direct driveos sz*rt.

Nekem itt az új mosógépcserés LG, ami 119k volt 1400-as fordulat, 7kg ruha és egyebek, szinte semmi hangja sincs 1400as fordulatnál sem.

Nekünk is van egy Electrolux EWF 10149W, semmi baja, de a repülőgépfelszállásból elegem van már egy ideje.

(#15012) jagertibi válasza PainKiller13 (#15011) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Vettem eloltoltos whirpoolt, semmi hangja teszi a dolgat, 8 kilos 1400 as. Csendes mint a sír.... szerintem nem rosszabb vagy jobb mint egy LG, Bosch vagy bármi...

(#15013) PainKiller13 válasza jagertibi (#15012) üzenetére


PainKiller13
őstag

Persze, vannak szériák, vagy egyes darabok amik csendesek, akárcsak aegből, viszont LG-ből mind direct driveos, ezért biztos, hogy csendeset veszel. Persze aki alaposan utánanéz, az láthatja, hogy melyik típusok DD-osak, vagy nevezték el más néven a direct driveot.

(#15014) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

valakinek van tapasztalata az adott oldalról? És esetleg a termékről??

üdv

(#15015) vinpilu válasza nagyfejü (#15014) üzenetére


vinpilu
senior tag

Melyik az adott oldal és termék?

(#15016) VIPowER válasza nagyfejü (#15014) üzenetére


VIPowER
senior tag

Hali!

Van!

üdv :D

(#15017) Lipton válasza PainKiller13 (#15011) üzenetére


Lipton
őstag

Szeretem az ilyen "szar az xy marka" szoveget... Mi alapjan szar a wh? Nalunk vagy 6 eve megy egy 8kg/1400centri gep napi szinten. Csendes, nem megy sehova, szepen mos. Nem vallasi okokbol vettem ezt a gepet hanem itt volt a legnagyobb kedvezmeny - mielott valami ilyen szoveg jon.
Talan lehet arrol beszelni, hogy melyik konkret modellek jobbak vagy rosszabbak vagy ar/ertek arany milyen de az ilyen alaptalan altalanos kijelentesek egy forumon elegge erdekesek.

[ Szerkesztve ]

(#15018) PainKiller13 válasza Lipton (#15017) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem ezt inkább hagyjuk, 6 év teljesen más minőség volt a whirlpool mint most.

Most konkrétan 100ból 80 piszok hangos, emellett nagyon rozsdásodnak, a quality kiveszett belőlük. Ugyanez kb az indesit, ariston és stb.

DE ezekből is vannak jó szériák (persze ez nem a 100k alatti széria) amelyek már Direct driveosak, így csendesek, és egy kis minőség is szorult beléjük.

(#15019) Lipton válasza PainKiller13 (#15018) üzenetére


Lipton
őstag

Volt 100 wh geped? :)
Szerintem adott arkategoriaban kb mindenki ugyan azt nyujta.

[ Szerkesztve ]

(#15020) PainKiller13 válasza Lipton (#15019) üzenetére


PainKiller13
őstag

Kötekedésből jeles.

Szerintem meg nem, aki csak venni akar olcsón egy mosógépet, az építsen repülőgépleszállót a háza mellé, hogy ne csak a hanghatás legyen meg.

Persze kinek mik az igényei..

Egyébként szervizben dolgozom ami főleg mosógép/hűtő szerviz (szerencsére én nem azokat javítom), szóval elég szemetet látok nap mint nap, meg az is feltűnik, hogy a mosógép oldalát nem a kutya hanem a rozsda rágja.

(#15021) Lipton válasza PainKiller13 (#15020) üzenetére


Lipton
őstag

Nem szeretem az alaptalan kijelenteseket. Reszemrol a tema lezarva. Nyilvan a wh szar a tobbi jo. Nekem mindegy ki mit vesz, sajnos jutalekot egyik utan sem kapok ;)

(#15022) nagyfejü válasza nagyfejü (#15014) üzenetére


nagyfejü
őstag

Bocsi!

Ez az :http://hu.elland.cz/akpo-wk-7-light-eco-50-biely--digestor

üdv

(#15023) Csabroncka válasza PainKiller13 (#15020) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A tűzzománcozott gépek jellemzően jobban bírják rozsda ügyileg. Igaz ez általában a prémium kategóriák kiváltsága.
A mosógép csere program kiváló lehetőség arra, hogy mindenki megtanulja mennyivel kevesebbet bírnak az új gépek ;)

"in medias res"

(#15024) pjen válasza Csabroncka (#15023) üzenetére


pjen
félisten

Nem is értem,mosogató gépet,hűtőt tudnak csinálni rozsdamentes burkolattal,akkor mosó gépet mért nem?

(#15025) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

mosogatógép vásárláshoz mik a tanácsok? márka, stb? black fridayen szeretnék megfogni egyet....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15026) jagertibi válasza Mr.Csizmás (#15025) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Vegyél magadhoz 300-400 ezret es válassz egy Miele-t.... :)

(#15027) cekkk válasza nagyfejü (#15022) üzenetére


cekkk
veterán

Miért akarsz egy külföldi cégtől vásárolni? Szerinted lesz garancia vagy bármi majd?

(#15028) nagyfejü válasza cekkk (#15027) üzenetére


nagyfejü
őstag

Az ár lenne a lényeg!
Amúgy meg itthon sem 1000% a garancia!!!!!!!

(#15029) Atesz 666 válasza jagertibi (#15026) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Vegyél magadhoz 300-400 ezret es válassz egy Miele-t.... :)"

-Ennyiért már egy rendes mosógépet is kap. :DD :C [link]

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15030) cekkk válasza nagyfejü (#15028) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor meg vedd meg. minek kérdezed, ha csak az ár a lényeg? Egy magyartalanul lefordított cseh cég. Egy forintot nem fizetnék nekik.

Mert nem az áfa csaló oldalaktól kell megvenni és van garancia. ;)

(#15031) koxx válasza nagyfejü (#15028) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miért is? Ja persze nem a sarki zugkereskedőnél kell venni, ahogy mobilt sem a blaha aluljáró gsm-nél veszel.
Normális cégnél a garis ügyintézés is korrekt.

(#15032) jagertibi válasza Atesz 666 (#15029) üzenetére


jagertibi
aktív tag

De ő mosogatógépet szeretne .... :) bár ha már homar legyen kövér

(#15033) Atesz 666 válasza jagertibi (#15032) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Bocsesz, igazad van picit félre olvastam. :W :U :D

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15034) nagyfejü válasza koxx (#15031) üzenetére


nagyfejü
őstag

Ok! Igazatok van!

(#15035) Mr.Csizmás válasza Atesz 666 (#15029) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezzel is lehet tányérokat mosni, csak nagyobb hibaszázalékkal :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15036) Atesz 666 válasza Mr.Csizmás (#15035) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

:DDD :DD :C

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15037) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Holnap hozzák az MM-ből rendelt kombinált tűzhelyet. Rákérdeztem elszállítják a régi használt tűzhelyet ha kérem.

Battletag: hojszi#2983

(#15038) tomazin válasza Intel fan11 (#15037) üzenetére


tomazin
veterán

Ezt a szállítás megrendelésekor kellett kérni.

(#15039) Intel fan11 válasza tomazin (#15038) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ezt csak azert itam, mert volt 1olyan kérdésem , hogy a szállítók viszik el vagy a szakszerviz! Volt sok fele valasz. 😊

Battletag: hojszi#2983

(#15040) tomazin válasza Intel fan11 (#15039) üzenetére


tomazin
veterán

Mi most rendeltünk és az eladó simán berakott egy pipát azon a felületen ahol a kiszállítást lefoglalta, hogy el is kell vinni/nem kell elvinni cuccot. Nem gondolom, hogy 2x kimennének, így aki viszi az is hozza el. (szerintem)

Mosógép témában:
Vékony elől, vagy felültöltőset érdemes venni? A hely elég kicsi (ha előltöltős, akkor rányilik az ajtó, de megoldható ha jobb), illetve paraszti ésszel úgy gondolom, hogy felültöltős a dupla felfüggesztés miatt később lesz csapágyhibás.
Emellett ahogy olvasgattam whirlpool ill. electroluxot szidták a leginkább, hogy gari után gyorsan tönkremegy, ill. hogy büdösödik (bár ez nem tudom annak-e a hibája, hogy nem takarítják). 100kba kellene beleférni, de felültöltősből nem valami nagy a választék.
Merre kéne indulnom?

(#15041) Csabroncka válasza tomazin (#15040) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A bödösödés nem mosógép hiba, erre leírtam mi a megoldás itt.

Én úgy tudom, hogy nem minden felültöltős dupla csapágyas! A felültöltős előnye a kis hely, az elöltöltősé pedig a kényelmes ki-be rakodás. Ezen kívül mosásban semmi különbség nincs a két típus között, egyik sem mos jobban vagy rosszabbul.

"in medias res"

(#15042) VIPowER válasza tomazin (#15040) üzenetére


VIPowER
senior tag

Vékony elől, vagy felültöltőset érdemes venni?

Nagyon egyszerű a válasz : Amelyik jobban tetszik.

Merre kéne indulnom?

A minél több gyári garanciára. (nem a motorra, a gépre)

Csabroncka!

Minden felültöltős, és elöltöltős is dupla csapágyas!

[ Szerkesztve ]

(#15043) fi:zi'k válasza Csabroncka (#15041) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Továbbra sem teljesen értem, hogy miért kényelmesebb az elöltöltős. Ahhoz eléggé le kell hajolni vagy guggolni, hogy a kosárba kihúzd a ruhákat, míg a másikba bele kell hajolni és kiemelni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15044) Csabroncka válasza fi:zi'k (#15043) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Pedig könnyebb az elöltöltőst kiüríteni, ráadásul a felül töltősnél a dobnyílást a helyére kell forgatni és megállítani (persze prémium kategóriában odaforgat). Ezek ha hiszed ha nem előnyök (a gyártók szerint), igaz nekem sem fontosak...

VIPowER. a dupla csapágyazást a két oldali csapágyazásra értettük.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#15045) zsiz válasza Intel fan11 (#15037) üzenetére


zsiz
őstag

akkor nem tudom nálunk miért nem így volt... mind1, a lényeg hogy meg van oldva az elszállítás is :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#15046) VIPowER válasza Csabroncka (#15044) üzenetére


VIPowER
senior tag

Te ezt írtad : Én úgy tudom, hogy nem minden felültöltős dupla csapágyas!
Nem láttam még olyat amiben ne lenne mind a két oldalt csapágy. Kérlek linkeld be azt a gépet amiben 1 van.
Az elöltöltősben szintén kettő van. Egy nagyobb a dob felé, és egy kisebb valamivel mögötte.

(#15047) Csabroncka válasza VIPowER (#15046) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én az ilyen típusúak miatt írtam, lehet nem voltam egyértelmű a felül töltőset illetően :U

"in medias res"

(#15048) VIPowER válasza Csabroncka (#15047) üzenetére


VIPowER
senior tag

És szerinted Ő ilyen felültöltősre gondolt? Szerintem magyarhonban nem igazán elterjedt ez a típus.

(#15049) st6969


st6969
őstag

Jól tudom, hogy a Bosch és a Siemens gyakorlatilag egy cég? Mégis mi a különbség köztük? Az egyik prémium a másik a standard márka? Mert régebben mintha hallottam volna ilyet, hogy a Siemens a prémium. Bár vannak kétségeim, 5 évet bírt egy Siemens mosógép (valami csillag felfüggesztés vagy mi....halt meg, igaz még működött, csak forgácsolta az ajtó gumitömítését), a Siemens hűtőm most 5 éves, de a hűtés teljesítményével sose voltam megelégedve.
Most szárítógépeket nézegetek...

(#15050) tomazin válasza Csabroncka (#15047) üzenetére


tomazin
veterán

Omg ilyet még nem is láttam :)
A cikket köszi, hasznos lesz.
Zanussi mosógép? Van valakinek tapasztalata vele? (csak ha electrolux és whirlpool kiesik akkor ez marad, meg esetleg outletes aeg, ami felültöltős, de az már a 100 feletti kategória)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.