Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78651) st6969 válasza álmodom? (#78650) üzenetére


st6969
őstag

A 16A az 3680W. Ami ebbe belefér egyidőben, azt fogja elbírni.
Kb.: 2-3 lap nem fullon, meg a sütő VAGY a mosogatógép. De ez csak példa, majd kitapasztalod felhasználáskor (párszor addig biztos leveri a biztosítékot).
Mi is 16A-on használjuk a sütőt, indukciós főzőlapot és még a mikrót is. Nagyeszű villanyszerelő barátom így számolta ki :F (akkor még nem értettem hozzá).

(#78652) pjen válasza álmodom? (#78650) üzenetére


pjen
félisten

Ha egy helyen vannak a kábelkivezetöből mehet mindkettő. Vagy egy dupla konnektor.

(#78653) Beni2360 válasza Gömbike (#78585) üzenetére


Beni2360
félisten

:R:R:R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78654) Digitalpimp válasza balazs1956 (#78633) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. :) Pirítsd a kenyeret vasplatnyin, ott tök mindegy milyen vastag, egyforma lesz.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#78655) leweegee válasza szoke12 (#78645) üzenetére


leweegee
aktív tag

Motor tacho (forgásjeladó) is szokott ilyen tüneteket okozni de ami valószínűbb az ajtózár, próbáld meg kicsit izmosabban becsapni, ha akkor saltabilan indul akár ez is lehet a baja.

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#78656) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Egy kétajtós nagy hűtőt + fagyasztót szeretnénk venni (előlapon tartályos jégadagolóval). A kérdésem, hogy szerintetek egy kamrába ez jó ötlet-e?

a képen látható az elrendezés, a polcok helyére menne: https://drive.google.com/file/d/1OjhUDXhIzxRKrWkQX15wDjgjudCimcfs/view?usp=sharing

A szellőzést megoldanánk, hogy fölfele a polcok végén fel tudjon szállni a meleg levegő, de a kamra üres tere kb. 1,5 nm alapú jelenleg, és felül a mennyezetről kb. 1 méterrel lejjebb jön ott a fal a bejáratnál, így attól félek, a meleg levegő nagyon megrekedne fent.

Okozhat ez problémát szerintetek, ha igen, mit? Több lesz a hűtő-fagyasztó fogyasztása, vagy nem tud hűteni hatékonyan?

köszi a tippeket! :)

[ Szerkesztve ]

(#78657) istnag válasza kalapacsolok (#78656) üzenetére


istnag
addikt

A mi Samsung hűtőnk, igaz nem kétajtós, de oldalt adja le a hőt, erre figyeljetek a kiválasztásnál.
A két ajtós hűtők nagyok, abba a kamrába bevinni is kell majd logisztikázni. Arra is figyeljetek.

(#78658) álmodom? válasza kalapacsolok (#78656) üzenetére


álmodom?
kezdő

Ha a kétajtós alatt Side by Side hűtőt érted, akkor az a sarokba nem lesz jó, mert a jobb oldali ajtót nem tudod majd teljesen kinyitni.

Ha csak egy nagyobb méretű alul fagyasztós hűtő lesz, akkor az működhet, de szerintem a bezártság miatt a fogyasztása megemelkedhet.

(#78659) álmodom? válasza rasotamas (#78562) üzenetére


álmodom?
kezdő

Én tegnap hívtam fel a MM-ot az indukciós főzőlap garanciával kapcsolatban, érdeklődtem hogy lenne a garanciáztatás ha meghibásodna.

A garancia csak úgy él, ha szakember végzi a bekötést és ezt fel kell neki tüntetnie az emailben neked megküldött garancia levélen + számlát is adni a kell a bekötésről.

Tehát a garanciáztatáshoz kell csatolni a szaki számlát is.

(#78660) rasotamas válasza álmodom? (#78659) üzenetére


rasotamas
veterán

Igen a tűzhely az más.
Ennek a villanysütőnek amit rendeltünk szerencsére sima villásdugós a vége, csak be kell dugni a konnektorba, nem kell szakembernek bekötnie.
Az előző nem ilyen volt, arra nekünk kellett villásdugós kábelt rákötni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#78661) st6969 válasza álmodom? (#78659) üzenetére


st6969
őstag

Nekem erősen úgy rémlik, hogy abban az esetben tagadhatják meg a garanciális javítást, ha a hiba bizonyíthatóan a helytelen bekötésből adódott. Ha nem abból adódott, akkor mindegy, ki kötötte be, nem hivatkozhatnak arra.
Itt esetleg érdemes utánakérdezni, hogy épp most mi hatályos.

(#78662) bence188


bence188
tag

Sziasztok, akkus állóporszívót szeretnék venni max 40 ezer ftig. Lehetőleg olyat, hogy mini kézi porszivokent is lehessen használni. Segítségeteket előre is köszönöm!

(#78663) kezdő válasza álmodom? (#78659) üzenetére


kezdő
senior tag

MM -ban vásárolt Beko indukciós lap garanciális ügyintézésénél a Bekot-t kerestem direktben, a számláról kértek egy fotót, jött a szervízes, megjavította, lefotózta a gyári számát, semmi mást nem kértek.

(#78664) ribarszki válasza bence188 (#78662) üzenetére


ribarszki
őstag

[Ez] ennyiért bestbuy!

(#78665) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Tudtok valami tutira bevált módszert, hogy a mosógép ajtógumiról a fekete penészt hogy lehet eltüntetni? Sajna az elbérlőink gyaníto msosem hagyták nyitva a mosógép ajtaját, és full fekete penész az egész. Trisóval sikáltam, meg csináltam 3 órás 90 fokos mosást is vele, de nem vált be.

(#78666) pjen válasza Gabesz87 (#78665) üzenetére


pjen
félisten

Tegyél HYPO t a 90 fokos vizbe. Aztán egy liter ecettel is próbáld.

(#78667) hotkar válasza Gabesz87 (#78665) üzenetére


hotkar
aktív tag

Vettem egyszer a helyi barkácsáruházban penészölő spray-t.

A szaga és a feltüntetett összetétele szerint is hypo volt benne.

(#78668) Nagya21 válasza Gabesz87 (#78665) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Sima háztartási Hypoval dőrgöld át, a mosógépbe miután elindult önts 2litert, 60-90°c oszt gó.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#78669) tibbike01


tibbike01
őstag

Parketta fejből melyik márka/típus ajánlott? Sajna eltörött a Sencor SVC 8 porszívóhoz adott parketta fejünk, amit egyébként szerettünk.

[ Szerkesztve ]

(#78670) ribarszki válasza Gabesz87 (#78665) üzenetére


ribarszki
őstag

Végső megoldás: Szavo. Az minden penészt visz.

[ Szerkesztve ]

(#78671) kalapacsolok válasza istnag (#78657) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

köszi neked és álmodomnak is! Na az ajtó nyitásra nem gondoltam, emiatt nem lesz jó ott. köszi! :)

(#78672) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok 45.000 FT-ig keresek porzsákos porszívót. 120nm-re; 2/3 laminált padlo, 1/3 járólap), Szőnyeg rövidszálú kb 2-3nm. Nem baj ha nem túl hangos (panel lévén), Ha lehet legyen könnyű is.

[ Szerkesztve ]

(#78673) Gabesz87 válasza ribarszki (#78670) üzenetére


Gabesz87
veterán

Igen, ismerem, csak nem mertük a gumira fújni, nehogy tönkretegye. De igazából a végső megoldás, ha nem szedi le a hypo, akkor gumicsere lesz. Nem nagy összeg, 15e kb, inkább a munkdadíj a kérdés. Nincs még 2 éves a gép, tiszta hülyék voltak a bérlőink, hogy erre nem figyeltek oda :W Új bérlőnk meglátja így, biztos kitér a hitéből.

[ Szerkesztve ]

(#78674) amargo


amargo
addikt

Kb 1 hónapos LG mosógép: [kép] [kép]
Mintha az adagolóból kifolyt volna a mosószer, a festék is felázott.. most vettük észre.
Természetesen bejelentjük a problémát, volt ilyen másnál is?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78675) Beni2360 válasza amargo (#78674) üzenetére


Beni2360
félisten

Én rozsdás lemezre tippelek. Piszkáld meg és látni fogod alatta, hogy rozsda e. A festék nem ázik fel semmilyen víz, mosószertől. Égetet zománc van rajta elvileg.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78676) vscotina válasza BBéci (#78387) üzenetére


vscotina
aktív tag

Szia BBéci! Itt az eredmény! Kiégette a lapomat ez az alátét. Jogos volt a gyártó óvása. sajnos.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#78677) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Amerikai hűtőt + fagyasztót nézek, speciális szempontok alapján négy készülék jöhet szóba, mindegyik különböző márkáktól:
Gorenje, Hisense, Lg, Samsung. Van esetleg, amelyik általánosságban nem javasolt, rossz minőségű, problémás ,vagy valami, amire kiemelten figyelni kell?

https://www.arukereso.hu/hutoszekreny-fagyaszto-c3168/gorenje/nrs-9182-vb-p453701010/#

https://www.mall.hu/amerikai-huto/hisense-amerikai-hutoszekreny-rs650n4ac2?utm_source=arukereso.hu&utm_medium=cse&utm_campaign=EA&utm_content=EA037&utm_term=2768107

https://www.arukereso.hu/hutoszekreny-fagyaszto-c3168/lg/gsjv71mcte-p931087176/

https://www.mall.hu/amerikai-huto/samsung-amerikai-hutoszekreny-rs67a8511s9-ef?utm_source=arukereso.hu&utm_medium=cse&utm_campaign=EA&utm_content=EA037&utm_term=2852167

Köszi a segítséget, tapasztalatokat! :)

(#78678) leweegee válasza vscotina (#78676) üzenetére


leweegee
aktív tag

Aki ezt az alátétet megtervezte, szerintem csak melegedni járt be fizika órákra. Felfoghatatlan mire gondolt a költő...

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#78679) BBéci válasza vscotina (#78676) üzenetére


BBéci
titán

Vörös izzásig hevültek a lábai? Mekkora károsodást okozott, a képekről nem tudom megállapítani?
Már korábban letettem róla, vettünk Silit edénygarnitúrát és 3 db Aldi-félét, amiket rendkívül baráti áron mértek. Sajnos a tesztelés eredménye 1-es, de használhatóak. Még kell kukta és teavíz forraló, esetleg egy 28 centis serpenyő. Utóbbiból Tefal Ultimate-et néztem ki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78680) vscotina válasza BBéci (#78679) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia BBéci! Ott látható a képen, hogy csinált 2 db pöttyöt a lapon, ami kiégés nyomait mutatja. Ha még használni szeretném a lapot, akkor ez volt az első és utolsó használat. Csak azt nem értem, hogy a gyártónak nem volt erről szakszerű ismerete gyártás előtt?
Most már csak azt nem tudom, hogy a forgalmazó felé mit lépjek.... A minimum az, hogy el kell álljak a vásárlástól..

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#78681) amargo válasza Beni2360 (#78675) üzenetére


amargo
addikt

Feleségem megnézte jobban és nem rozsda, hanem a festék jött fel. Én sem látom rajta, hogy rozsdás lenne, de persze nem zárom ki. Továbbá kb 1 hónap alatt (megnéztem 3 hete szállították ki), melegben mitől tudna egyáltalán rozsdásodni? Azért ahhoz folyamatosan kapnia kell ott a nedvességet, tényleg, hogy sokat használjuk.. napi 1-2 mosás simán van vele (40 mosás volt vele).

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78682) Beni2360 válasza amargo (#78681) üzenetére


Beni2360
félisten

Persze a rozsda szokta így elsőre felpupósítani.
Mint írtam rozsdás lemez, vagyis a lemez ami felhasználtak már rozsdás volt és ha 1 x már a rozsda bele kapott az befelé eszi magát hiába csiszolod, fested. Szervízt hívni aztán egyezkedni. Ha elviszik napi 1-2 mosást mivel pótolod? Helyszíni burkolat cserét engedd. Fényképet küldj a szervíznek.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78683) amargo válasza Beni2360 (#78682) üzenetére


amargo
addikt

Köszi, erre nem is gondoltam, hogy már elve rozsdás lehetett a lemez. Meglátjuk mi lesz, még itt van a régi gép, szóval a kiesése nem gond :)

Viszont az továbbra is fura, hogy valami lé, gondoljuk a folyékony mosószert nyomott arra felé a gép, ami valami tömítés hiányára utal, nem? Még nem volt elöltöltős gépünk eddig, de ez érdekes.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78684) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Most találtam a topicot, inkább ide is feltenném a kérdésem:
[link]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#78685) st6969 válasza Flowtation (#78684) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
én kb. 2 havonta eljátszom a gondolattal, hogy milyen jó lenne egy ilyen airfryer (szintén főleg asszonyi nyomásra), és kb. oda jutok, amit te is írsz: pont ugyanezt tudja a nagy légkeveréses sütő. Annyi a különbség, hogy kisebb, és így nem 60l űrtartalmat kell felfűteni, hanem 3-4-5-6l-t. Így gyorsabban felfűt és kevesebbet fogyaszt.
Nagyon fontos az energiafogyasztás, ezt én is így látom (mint számlafizető :DDD), de cserébe helyet foglal a pulton, és minden használat után takarítani kell (bár ebben nem vagyok biztos, ez a rész hogy működik airfryereknél, de a sütő esetében a jénait bedobom a mosogatógépbe, 'oszt kész).
Tehát kell-e egy olyan eszköz, amivel ugyanazt tudod csinálni, mint a légkeveréses sütővel, csak kisebb méretben? - Szoktam magamnak feltenni a kérdést. Így én még nem vettem. Ezért lehet, hogy rosszul látom ezt az egészet, inkább off-ba is teszem :))
Hátha egy gyakorlott felhasználó meggyőz, hogy sokkal jobb eredményt ad, mint a sütő. Van a családban egy Tefal XXL, ki fogom próbálni.

(#78686) pjen válasza st6969 (#78685) üzenetére


pjen
félisten

Mi vettünk egy tefalt, de asszony nem nagyon szereti. Mások az ízek.

(#78687) INGJOKE válasza pjen (#78686) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mutterék is azt hitték, hogy ugyan olyan lesz mint a 3 liter olajban sült cucc... ment is vissza lidlbe... Mi már több éve nem eszünk semmi olajban sültet, nyilván teljesen más az íze, de nekem már az lenne fura. :)

(#78688) BB9000 válasza Flowtation (#78684) üzenetére


BB9000
senior tag

Mi a kérdés? :F
Min gondolkodsz? A kérdésed linkelése nagyon kényelmes, de az előzmények nélkül teljesen értelmezhetetlen.
---
A forrólevegős sütők közül a Tefal actifry XL van nekünk. Szerintem megérte, sokat használjuk. Ami nem keveri az ételt, csak fújja rá a forró levegőt, az nem olyan jó, ott manuálisan kell forgatni, kevergetni, emiatt az nekem nem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#78689) Flowtation válasza st6969 (#78685) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi a választ! Én is így vagyok ezzel, igaz az is hozzátartozik, hogy a nagy sütőben sem csinálunk olyan kaját, amihez ez a technika (forró levegős sütés olaj helyett) kellene. Nem tudok elképzelni egy rántott húst így elkészítve, de persze ettől még működhet a dolog. Valóban az a legjobb ha ki tudja próbálni az ember, de ugye az nem olyan egyszerű.
#78688BB9000
A kérdésem csak annyi volt a másik hozzászólásom végén, hogy egy 6 tagú családnak mekkora gépet érdemes nézni? Ha arra kerülne a sor, hogy beruházunk, akkor nehogy a kapacitással lőjünk mellé.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#78690) KD6-3.7 válasza Flowtation (#78689) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nagyot!
Fogalmam sincs a miénk hàny literes, de kettônknek 1-1 jó adag sültkrumpli 200 fokon 20 perc alatt megvan. Èn nagyon ràzogatni sem szoktam, de ha már a konyhàban teszek belefér az a pár mozdulat.
Másnapos rántott cuccokat is pár perc alatt fel lehet benne frissíteni. Nekünk megérte. Havi 3-4 alkalommal biztos megy.

(#78691) Gömbike válasza Flowtation (#78689) üzenetére


Gömbike
senior tag

Csak és kizárólag xxl méret közül válogass!

Nem is értem, hogy picurkákat kinek és miért gyártják. Csak sz@vatni akarják az usert?

Nekünk Philips HD 9867/90 van, immáron második éve, de kettőnkre sütünk benne szinte naponta. Sokszor ez a méret is határeset.

A bőrös malachústól kezdve a bundás kenyérig minden ebben készül.
Bár most vettem a Zasszonynak egy gőzsütőt , amiben tényleg bármilyen ételt el lehet készíteni, most a két gép “ versenyez”, fogyasztásban és elkészítési időben.

Ha nyer a gőzsütő, a Philips akkor is marad a lányoméknál.

Az ipari hulladék gorenje kombi sütőt meg még eladni sem tudom, mivel a sütő része egy, nevezzük sz@rul megtervezett kacatnak.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78692) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
Ha német metróban veszek egy Kitchenaid dagasztót, tudja valaki ennél a terméknél hogy megy a garancia? Bevihetem simán itthoni szervizbe, mint pl egy Apple telefont?

(#78693) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

A hűtőnk úgy látszik nem nagyon bírja a meleget, ami nem is csoda, de furcsa hangra lettünk figyelmesek. Ha a feleségem becsukja a hűtő ajtaját, elkezd bugyborékoló hangot kiadni utána. Ez mi lehet?

Köszi szépen a segítséget előre is!

(#78694) oszy válasza HdRew (#78693) üzenetére


oszy
veterán

Szerintem az csak a gáz mozgása lesz. Teljes vízszintben van?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#78695) HdRew válasza oszy (#78694) üzenetére


HdRew
őstag

Igen, teljesen. És ez inkább nyáron jön elő, télen nem.

(#78696) Gömbike válasza tepenzed (#78692) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én az osztrák MM-mel beszéltem, illetve felhívtam a magyar központot is, mikor a lányomék vették a Dyson slim 12 absolute porszívót épp egy 100-assal olcsóbban.

Szóval ugyan úgy be lehet vinni bármelyik MM-be ha baj van, de csak 1 év jótállás van.

Gondolom a Metro áruházak is ugyanígy “dolgoznak”, egy telefon a központjukba és akkor hitelesebb aválasz.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78697) Grande Ale válasza tepenzed (#78692) üzenetére


Grande Ale
őstag

Mi Bécsben vettünk, elvileg öt év gyári gari ugyanúgy él. Számla legyen meg és kész.

(#78698) pjen válasza HdRew (#78695) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell vizben lenni, az én LG m manuáljában azt írja, kicsit döljön hátra könnyebben csukódik.

(#78699) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék ajánlásokat kérni mosogatógépre, 12 terìtékest szeretnénk. Illetve kinek mi vált be, mit használ hozzá tabletta.
Köszönöm előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#78700) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Van egy electrolux fagyasztó szekrényem. Non frostos, viszont kb 3-4 havonta le kellett szednem a belső burkolatokat és kiolvasztanom mert ahol a burkolat csatlakozok a hátlappal állandóan fagydugó alakul ki. Olyan mértékben a valamikor a ventilátor is befagy. A hőcserélő vezetéke be van vezetve a kondez víz lefolyó csőszakaszába egy kis részen, viszont a hátlapba nincs így fagydugó alakul ki. Körülményesebb a fagydugót kiolvasztani mint egy nem non frosztos hűtő esetében.
Szerencsére megadta magát a hűtő. Most vettem egy Liebherr-t 5 év gari 10 év kompresszor gari. Renélem ennek jobb a non frost technológiája és nem fog bosszúságot okozni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.