Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) #40553216 válasza Zeki (#44449) üzenetére


#40553216
törölt tag

Persze, sajnos van ilyen. De a cikket nem én írtam, a speciális megjegyzésnek pedig szintén van oka. ;)

(#44452) Perillustris


Perillustris
senior tag

"Jó estvét, uraim, ide hallgassatok,
Kedves asszonyaim, jól rá vigyázzatok.
Ifjak, szűz virágok, ti se csacsogjatok,
Rövid beszédemnek figyelmet adjatok."

6-7 éve egy Rowenta RO1783-at használok, a gép még mindig jó, de halkabbat és tisztább levegőt kifújót szeretnék. A jó tapasztalatom miatt alapvetően márkán belül gondolkodtam, ráadásul első körben porzsák nélküli típuson: Rowenta RO7681EA. Több fórumon olvastam, hogy pár hónapon belül észrevehetően csökken a teljesítménye. Ez, s főleg a gyakoribb karbantartási igény miatt most már inkább porzsákosban gondolkodom. Porszívó-mustra alatt belebotlottam egy Philips promoterbe a Media Marktban, aki az FC8782/09 be is mutatta nekem. Megdöbbentően csendes volt. A gép is. A hétvégi kuponos ára is igen kedvező, 57 ezer forint az Euronics-nél. Böngészve ráakadtam az Electrolux PD91-8SSM-re, amiből a MM-ban az utolsó darabot 82 ezer forintért el lehet hozni. Bár ez már bőven túl van a tervezett, 65 ezer forintos kereten, ha az itteni szakértő urak-hölgyek egyértelműen utóbbi mellett teszik le a voksot, beleférhet (tetszenek a plusz funkciók, pl. a teleszkópról vezérlés, kijelző, lámpa, stb, de valószínűleg tudok élni nélkülük). A Philips 5 éves (motor)garanciája is meggyőző, bár nyilván ebben az esetben nem az romlik el majd. :)

Annyit még hozzátennék, hogy főleg járólap és parketta van a lakásban, egy 200x150 centis játszószőnyeg van és egy kb. ekkora szintén rövid szövésű díszszőnyeg nem bolyhosak. Továbbá a kiegészítő porszívózást hetente 3x elvégzi egy (i)robotporszívó.

Köszi előre is a válaszokat! :R

Perillustris

(#44453) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Nonfrostos fagyasztó szekrényekkel kinek milyen tapasztalata van milyen márkát érdemes venni?

Battletag: hojszi#2983

(#44454) koxx válasza Perillustris (#44452) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

68k ert pzs nelkuli rowenta? Tuti, hogy 30at se adnek erte. Porzsakos eluxbol van vmi ajanlott csendes modell joval olcsobban, parkettara meg a miele c2 jo valasztas.

[ Szerkesztve ]

(#44455) pjen válasza Perillustris (#44452) üzenetére


pjen
félisten

A Philips legalábbis az én universe gépem elpusztíthatatlan.Több mint tíz éve napi használatban hibátlan.Az öt éves motor gari lényeges,hiszen a motor maga a porszívó.A tisztább levegő inkább a porzsákon mint a gépen múlik.A Philips gyári zsákja jobb,viszont drágább.Ez a többinél is így van.

(#44456) #40553216 válasza Perillustris (#44452) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tök cuki ilyen reklámot tolni, amiben a kártyavárra, jengára, mindenre vigyázol, nehogy ledőljön, emiatt egy lendülettel, egy vonalon végigszaladsz a lakáson. Mert a két, nagy hátsó kerék erre jó. Arra nem, amit valójában csinálsz: megállsz, ide-oda húzod-tolod a fejet, kicsit esetleg vissza is lépsz, vagy oldalra, emiatt a két nagy kerék bazira nem kényelmes. De ez csak némi praktikum.

(#44457) Teaway válasza Intel fan11 (#44453) üzenetére


Teaway
veterán

16 éve megy nálam egy Ariston, nincs vele gond. Természetesen már nem lehet kapni.

Nincs itthon csokid??

(#44458) Intel fan11 válasza Teaway (#44457) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ma kaphatóra gondoltam :)

Battletag: hojszi#2983

(#44459) pjen válasza Intel fan11 (#44458) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van 5-6 éves whirpool,de már az sem kapható.Milyen tapasztalat lehet egy két éves gépen,főleg hosszú távra.

(#44460) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Valaki találkozott már Szarvasi SzV611 szerelési útmutatóval?

Ha elkezd lefőni a kávé, csöpög a tejhabosító csövön, majd abbamarad mikor már prüszkölési fázisban van. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44461) tobias40


tobias40
veterán

Inkább barkács gép de hátha.

Tönkre ment egy Metabo akkus gépem akksija.
Már nem forgalmazzák sajnos,javítanak páran nem tudom érdemes-e vele foglalkozni vagy külföldről tudtok megbízható beszerzést ilyenre?

Metabo 12V NICD 6.25452 a tipusa az akksinak 12V 1,7 Ah-s

Köszi!

(#44462) Sinkapeter válasza Intel fan11 (#44453) üzenetére


Sinkapeter
tag

Két éve van egy LG A+++ -os GBB59NSGFB, ezért a tartósságról nem tudok sokat (mosógépekről tudnék mesélni). Nem venném meg újra, bár ez talán nem az LG hibája, hanem a túlzott energiatakarékosságé, és mi többször nyitogatjuk, mint kellene. Szerencsére az addig tökéletesen működő, most már majdnem 20 éves Indesitet nem dobtuk ki, hanem ki tudtuk tenni a hátsó kamrába, mert jól jött, amikor lefagyott a kondenzátor, és egy napig állnia kellett a hűtőnek, hogy lehessen használni. A hőcserélőjét évente legalább tisztítani kell, de nálunk Szombathelyen nincs szervize (az LG honlapja két éve egy TV-szervizt mutat, akik szerintük foglalkoznak vele :) ) , Zalaegerszegről jönnek, vagy megbíznak egy szombathelyi nem márkaszervizt. A szerelő is azt hitte könnyű dolga lesz, de a ventilátor és a hőcserélő is lehetetlen helyen van benne, azóta már vettem egy radiátorkefét a porszívóhoz és magam csinálom. Bánom, hogy akkor hagytam magam meggyőzni és nem az ugyanennyibe kerülő Liebherrt vettük meg, annak legalább csak a mélyhűtője volt Nofrost, a felső része úgysem jegesedik az önleolvasztás miatt.

(#44463) asdf_ válasza tobias40 (#44461) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem barmelyik random akkusboltba beviszed es cserelik a cellakat benne.

(#44464) Intel fan11 válasza Sinkapeter (#44462) üzenetére


Intel fan11
őstag

Akkor ez a nofrostos dolog nem szerencses? Tobb a szivas vele? Hutonk bekunk is indesit azzal elefedett vagyok onleolvasztos. Boschokkal szemezgetek amugy. Csak kerdes negerie azt a felarat?

Battletag: hojszi#2983

(#44465) Sinkapeter válasza Intel fan11 (#44464) üzenetére


Sinkapeter
tag

Szerintem elsősorban a felhasználástól függ. Nekem nem kellene újra a normál hűtőtérben nofrost, de más valószínűleg máshogy van vele. A mélyhűtőben viszont piszok jó dolog, mert egyáltalán nem jegesedik a hűtőtér. Felül is jó, mert nem kell figyelni arra , hogy ne told az ételt a hátsó falhoz, nem tud odafagyni, mert nem azt hűti, ellenben figyelni kell, hogy ne pakolj magasra a polcok hátulján, mert a levegőt ott fújja be. Más problémákat vet fel, mint egy normál hűtő. Azonkívül, azt is meg kell nézni, hogy mit vállalunk be miért. Ezt csak olvastam, de a sima A+-os hűtők kevésbé érzékenyek, pl. arra hogy mennyit nyitogatják az ajtaját, mennyire tudja visszahűteni. Az árkülönbség is kb. ötvenezer forint. A +++-os feleannyit fogyaszt, de ez évente kb. 150 KWh, ami jelenleg 6000 Ft.

(#44466) Intel fan11 válasza Sinkapeter (#44465) üzenetére


Intel fan11
őstag

De en nem hutot hanem fagyot akarok szekrenyest 😆

Battletag: hojszi#2983

(#44467) Sinkapeter válasza Intel fan11 (#44466) üzenetére


Sinkapeter
tag

Fagyasztónál szerintem igen.

(#44468) Intel fan11 válasza Sinkapeter (#44467) üzenetére


Intel fan11
őstag

Bosch megeri azt a felarat?

Battletag: hojszi#2983

(#44469) Sinkapeter válasza Intel fan11 (#44468) üzenetére


Sinkapeter
tag

Ebben nem tudok okosat mondani. A mosogatógépünk Bosch, de az már majdnem 20 éves, meg nem is fagyasztó, abból túl sokat nem lehet következtetni a maiakra.

(#44470) pjen válasza Sinkapeter (#44469) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a Bosch mosogatógép pont 9 évet ment,pont annyi mint előtte a wirhpool.Tényleg nem számít a típus.

(#44471) polonic válasza BBéci (#44448) üzenetére


polonic
félisten

Én azt nem értem, hogy aki szereti a minőségi ruházati termékeket, és még is veszi.
Amit már korábban is irtam, az miért nem szabóval csináltat magának egy tényleg egyedi, minőségéi, teljes mértékben rá szabott ruhát.

A cipőnél is ugyanez. Ennyi pénzért, sőt lehet kevesebbért is pl Fabula cipész egyedi, teljesen a saját lábadra szabott cipőt készít neked élettartam garanciával.

Miért a konfekciót kell erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#44472) #40553216 válasza polonic (#44471) üzenetére


#40553216
törölt tag

Uh, az egybeszabottak.
De rohadt jók.

(#44473) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Vízforralót vennék, 6-8e Ft-ot szánok rá.
Jelenleg egy majd 10 éves Philips HD4646-osunk van, csak folyik. Szeretem, hogy a fedele kézzel nyitható és a nyele a tetején van egy billenőkapcsoló.
Van-e az alábbiaknál értelmesebb, jobb vétel most?
Philips HD4646
Bosch TWK 7601 - tetszik, hogy 1.7L-es
Lidl Silvercrest - tetszik, hogy 1.7L-es, rozsdamentes, bekapcsológomb a nyelén van, de az üveg nem túl sérülékeny erre a célra? Odakoccan és vége...
Ezek közül melyikre szavaznátok?

[ Szerkesztve ]

(#44474) JanóManó válasza Intel fan11 (#44458) üzenetére


JanóManó
csendes újonc

Samsungot vettünk kb. 6-8 napja.
Beállított hőfokot remekül tartja, mivel nem nappaliban van - sőt még éjjeliben sem - így a hangjára nem tudok mit mondani.
Ja és ha jól láttam még kapható is olyan 130k körül.

Erika9

(#44475) peppe79 válasza V.Stryker (#44460) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez egy silány minőségű kávéfőző. A gőzkarja már alapból alkalmatlan gőzölésre. Az meg csak "plusz fícsör", hogy főzéskor ereszt a gőzkar. Fogadd el, hogy ilyen, vagy ha zavar, inkább cseréld le egy tisztességes kávéfőzőre.

[ Szerkesztve ]

(#44476) V.Stryker válasza peppe79 (#44475) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szerintem önmagában semmi baj a minőségével. Régen volt ilyenünk, hibátlan volt. Aztán kapszuláztunk, kotyogóztunk, Philips presszó főzőnk volt és most megint ennél kötöttünk ki, mert összességében ez volt a legjobb.
De azt is elfogadom, hogy vannak emberek, akiknek a kávéfőző,csak 100k-tól kezdődhet és a kávé is csak akkor ha 4000 forint 250g, amit egy 20k-s kézi darálóval darálsz le. De nem mindenkinek ezek az igényei.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44477) zohan echte


zohan echte
tag

Sziasztok.
Electrolux Zpfclassic porszívó, cső és a markolat résznél nagyon idegesítő sikító hangot ad ki, használat közben. Gumitömítést kell csak cserélni az megoldja ezt a hibát?

(#44478) BBéci válasza polonic (#44471) üzenetére


BBéci
titán

Volt két méretre készített öltönyöm, több nadrágom, több cipőm, nem voltam tőlük elájulva. Az áruktól viszont igen. Azóta elégedett vagyok a minőségi konfekcióval, ráadásul olyan a testalkatom, hogy normálisan állnak rajtam. 10 évig dolgoztam a divatszakmában mint modell.
Egy akkora áruházban, mint a Peek&Cloppenburg és a Van Graaf brutálisan hatalmas a választék, jobban szeretek azokban válogatni, mint szabóhoz próbára járni. Az olyan gazdag országokban, mint Svájc, szintén nagyon népszerű a minőségi konfekció.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44479) BBéci válasza zohan echte (#44477) üzenetére


BBéci
titán

Azt nem tudom, de valószínű. Az enyém a fej gumiharmonikáját rezonáltatta, elefánt trombitáláshoz hasonló hangot adott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44480) BBéci válasza V.Stryker (#44476) üzenetére


BBéci
titán

Szavaidból úgy tűnik, egyáltalán nem vagy képben.
Nem attól jó egy kávégép, hogy 100000 forintba kerül. Mellesleg az igazán jókat ennek duplájáért kezdik adogatni. Az enyém újonnan valamivel 100 alatt volt kapható, féláron vettem 10 hónaposan.
Vannak remek ízvilágú szemes kávék kilónként 4000 forintért, 10000-ért már különlegességeket lehet kapni.
A daráló talán fontosabb, mint a kávégép, mert csak egyenletes szemcseméretű és formájú őrleményből lehet minden apró ízmorzsát kihozni. Kézit nagyon kevesen használnak, jók például a Peugeot és a Zassenhaus őrlők. Nekünk utóbbi volt, amikor gyerek voltam, gyakran rám bízták a tekergetését.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44481) koxx válasza BBéci (#44480) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az orlotol fugg a kave ize kb 80%-ban. Keziorlok csucsa is 70e ft korul van, de sztem az erosen penzkidobas.

(#44482) n@p@lm válasza V.Stryker (#44476) üzenetére


n@p@lm
őstag

+1

(#44483) BBéci válasza koxx (#44481) üzenetére


BBéci
titán

Hobbim az eszpresszó készítés, 10 éve olvasom az Index Kávéológiát, indulása óta a Kávékorzót és az itteni kávés topikot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44484) koxx válasza BBéci (#44483) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen sejtettem :) nekem is, bar nem 10eve. Kaves topikban miert nem vagy aktiv?

(#44485) BBéci válasza koxx (#44484) üzenetére


BBéci
titán

Inkább csak olvasgatom, leragadtam a Gaggia Classic, Ascaso iMini i2 párosnál és a Vergnano Gran Arománál, nem tudok érdemben hozzászólni. Valamint kiakasztott a kis mézes üvegekben fagyasztás mánia.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44486) koxx válasza BBéci (#44485) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ehe :DDD a mezes uveges dolgot en sem tudom hova tenni.

(#44487) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Melyiket válasszam szerintetek? Egy jó gépet szeretnék venni. Hosszú évekre, van macska is a lakásban.
70-30% főként szőnyegre.

Ezt a kettőt néztem ki, melyiket szerintetek?[link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44488) peppe79 válasza V.Stryker (#44476) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem csak a Szarvasi és a 100k feletti kávéfőzők a két opció. 10 ezerért van egyszerű, használt Saeco-m, normál (nem nyomifokis) karral, normál (nem pannarello) gőzkarral. Nem egy nagy pukkanás, de a Szarvasihoz képest még ez is mérföldekkel jobb. Szarvasiból amúgy a régi sem volt túl nagy szám, de az legalább "egyben volt". Az újabbak viszont minden szempontból rosszabbak: silány alkatrészekből összetákolt vackok. Azért is írtam, hogy ne várj a csodára, fogadd el, hogy ezek ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#44489) BBéci válasza Predator2 (#44487) üzenetére


BBéci
titán

Nem kifejezetten szimpatikus oldal, amit linkeltél: [link]. Ráadásul nem S-bag porzsákos.
A másik sokkal inkább elfogadható, bár az is spéci porzsákot igényel, ami bizonyos szempontból akár előnyös is lehet, ha olyasmi, mint a Miele tartozéka.
Ez is megfelelhet: [link].

(#44488) peppe79
Gondolom azt te is tapasztaltad, hogy jóféle daráló nélkül lehetetlen finom eszpresszót készíteni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44490) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,

Alul fagyasztós hűtőt keresek, létezik olyan típus aminek csak a mélyhűtő része nofrostos.?

(#44491) peppe79 válasza BBéci (#44489) üzenetére


peppe79
senior tag

Minden nap szembesülök vele, mivel egy régi, szögletes Ascaso i-mini-t használok. :B Gondolkodtam rajta, hogy egy komolyabb darálóra cserélem, de elég fura párosítás lenne, ha a Saeco, Jura, vagy Solis kávéfőzőim -, és a megszokott AVX silver blend mellé vennék egy Mazzert. :) Szóval, marad a mostani...a legtöbb ember számára még ez is luxuscikknek számít. Pedig nem sok pénzt öltem bele: anno 20-25 körül vettem használtan, a kávéfőzőimet meg olyan 10-20 ezer között (/db).

De a daráló még csak egy dolog, a többség ugye amúgy is téglát vásárol valamelyik hiperben. Azt viszont fel nem tudom fogni, hogy miért ragaszkodnak még mindig rengetegen a Szarvasihoz. Bent a cégnél is ilyenek prüszkölnek az ebédlőben. A szűrőjük az ütögetéstől már úgy néz ki, mint egy golflabda. :)) És az a hamisítatlan szétégett kávé szag...de a kollégáim megoldják, mert telenyomják cukorral, meg tejpótlóval. :) Nincs is ezzel semmi baj, amíg nem panaszkodnak rá...

(#44492) QG


QG
tag

Porszívót szeretnék, porzsák nélkülit. Tudom, hogy a porzsákos jobb, de ez anyámnak lesz, és ő ragaszkodik hozzá.
- 25 ezer alatt
- ritkán lesz használva, de akkor megy másfél órát
Mit tudnátok ajánlani?

Független kérdés: Bosch BGL 45... porzsákot keresek, de az egyetlen webshop, ahol találtam, 3 nap után sem igazolta vissza a rendelést. Hol érdemes venni, ha fő szempont az ár?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#44493) #48613632


#48613632
törölt tag

Valaki hallott már a Lagostina márkáról? Itt vissza keresve nem volt találat.
Ami az érdekes benne, hogy készülök lecserélni az edényeket Tefal Ingenio-ra, és figyelmetlenségből, egy 28cm-es wokot ebből a márkából vettem. Teljesen azonos a Tefal edényeivel, olyannyira, hogy a Tefal fogantyúja tökéletesen illeszkedik az edény szélére. Az edény kinézete is azonos. Még a Tefal thermospotja is ott van középen. Mindeközben lényegesen olcsóbb, mint a Tefal azonos brandja.
Valaki tudja, mi ebben a lényeg?

szerk:
ITT a Lagostina Ingenio

[ Szerkesztve ]

(#44494) Rotyi válasza #48613632 (#44493) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Én ennyit találtam: [link]
Úgy látom ugyanaz a tulajdonos. Ám, hogy mi alapján címkézik (minőség vagy célpiac alapján) a Tefal vagy Lagostina termékeket azt nem tudom.

Ami majdnem az, az nem az!

(#44495) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Lassan el kell gondolkodnom, hogy az első lakásba milyen gépeket vegyek. Próbálok adott árkategóriában nézelődni és informálódni, de elég vegyes érzéseim vannak. Az eddig kinézettek:

Hűtő: Samsung RB33J3205SA
Mosógép: Beko WMY71033PTLMB3
Porszívó: Electrolux EEG41IW

A sütő, főzőlap, mosogatógépet pedig a mediaban kapható szettből választanám ki: 3in1

A kérdés az, hogy mik a tapasztalatok a felsoroltakkal kapcsolatban? Esetleg adott árkategórián belül van e jobb választás? A beko-ról nem sokat tudok, jól hangzik az 5év gari a mosógépnél, itt a minőség is kérdéses lehet, no meg ha valami gond van, tudom e rendesen érvényesíteni a garanciát?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#44496) #48613632 válasza Rotyi (#44494) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az jó, mert én még ennyit se. :R Mármint a brandek külön-külön persze megvannak, de hogy mi ez az összefonódás, meg mit jelent ez a minőségre nézve, arról semmi info.

(#44497) BBéci válasza peppe79 (#44491) üzenetére


BBéci
titán

Az automata kávégépek terjedésével a szemes kávék eladásának mértéke növekszik, bár a kapszulásoké talán még jobban. Utóbbit egyszerűsége miatt szeretik, viszont aránytalanul drága és 6 gramm kevés egy jó eszpresszóhoz. Az előredarált téglákból legfeljebb kotyogóssal lehet iható folyadékot előállítani, de oda is erősen ajánlott a frissen, megfelelő szemcseméretűre darált szemes felhasználása.
A Mazzerek ára újonnan nagyon brutális, olyat venni sosem terveztem. Ipari monstrumot nem tennék a konyhámba, viszont kacsingattam Mahlkönig Varióra, amikor még 100000 körül volt az ára. Amennyiért most adják, annyiért nem kell, marad az Ascaso.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44498) koxx válasza Draken (#44495) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha van dolog amiert egy lyukas huszast se adnek az a keramia fozolap. Vagy indukcios vagy gazos. Elobbi joval dragabb sajnos.

(#44499) koxx válasza BBéci (#44497) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mazzerek nekem nagyon indusztrialis kinezetuek, igazabol sose tetszettek, de elismerten jo minoseguek. Inkabb egy fio F4 nano vagy F64 bar az is overkill otthonra. Ha az ember hasznaltan kifogja akkor felaron is megvan. Az a baj, hogy amit most kineztem orlot 1700€ :DDD szoval marad meg a kis sage.

(#44500) BBéci válasza koxx (#44498) üzenetére


BBéci
titán

Semmi bajom a kerámia főzőlappal, sőt, kifejezetten szeretem, feleségem szintén. 2004-ben nagyon csekély volt az indukciósok választéka és a mostaninál is sokkal többe kerültek, azért nem vettem olyat. Ha a meglévő javíthatatlanul, vagy irreálisan drágán lesz javítható, akkor indukciósra fogom cserélni.

Az őrlők és kávégépek világa pont olyan, mint a hifié és a házimozié: kis minőségbeli javulásért horror pénzeket kell kifizetni. A mostani kombóm majdnem maximálisan kielégít, PID-del lehetne javítani rajta, amire valamikor sort kerítek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.