Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) Intel fan11 válasza Dluinet (#44194) üzenetére


Intel fan11
őstag

Hol lehet ilyet venni amugy? Ebayon talaltam csak. Itthoni oldalon nincs?

Battletag: hojszi#2983

(#44202) Dluinet válasza Intel fan11 (#44199) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a vevő konnektoros, az adó dinamó elven

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44203) Dluinet válasza Intel fan11 (#44201) üzenetére


Dluinet
nagyúr

itthon gagyi van, vagy iszonyat drága
aliexpress, banggood,
1 adó és csengő

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44204) gabor9991


gabor9991
őstag

Samsung no frost hűtőből ez a hang mennyire normális?
Új a hűtő de ez a magas frekvencián ciripelő hang ez valami borzalom.

[ Szerkesztve ]

(#44205) seger válasza Csabroncka (#44188) üzenetére


seger
addikt

Szétszedtem, kitakarítottam. Szerintem cserélni kellene a szöszfogót. Tele volt megint...

(#44206) Intel fan11 válasza Dluinet (#44203) üzenetére


Intel fan11
őstag

Jol latom alin van olyan h 1nyomogombhoz 3csengo tartozik?

Battletag: hojszi#2983

(#44207) Dinter válasza Dinter (#44178) üzenetére


Dinter
addikt

Erre valaki?

(#44208) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#44206) üzenetére


Intel fan11
őstag

Vagy ez lenne a linbell g3?

Battletag: hojszi#2983

(#44209) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Nem találom, eltűnt az a kis boríték lehetőség, ahol be tudtam állítani, hogy kérjek email értesítést, vagy sem. Nem törülni szeretnék egy két topikot, hanem, csak hogy ne küldjön állandóan email-eket.
Segítsetek, hová került a beállítás?

(#44210) flegga92 válasza balazs1956 (#44209) üzenetére


flegga92
senior tag

Szia!

Itt tudod kikapcsolni:

Értelemszerűen ez a topic mellett kell kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#44211) Begi válasza JanóManó (#44183) üzenetére


Begi
senior tag

Koszonom. :R

Skillet:
Nem a melyhuto resz, hanem az amogotti resz. A hutobordara rakodik le a jeg, igy egy ido utan nem tud huteni rendesen.
Ez a tipus NO frost-os, azaz ilyen nem lehetne, mert elvileg a lerakodo jeget automatikusan leolvasztja. 10 evig 1x sem lett leolvasztva, nem kellett vele foglalkozni, mert egy deka jeg nem keletkezett benne.

[ Szerkesztve ]

(#44212) Skillet válasza Begi (#44211) üzenetére


Skillet
addikt

Vagyis a hűtőn kívüli a gond? Ami a hűtő hátán van? :F
Mert a mélyhűtőn belül nekünk rendszeresen lejegesedik. Volt, hogy már a fiókot sem tudtuk betolni.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44213) Begi válasza Skillet (#44212) üzenetére


Begi
senior tag

Nem, ahogy irtam ez egy NO frost huto, itt nem jegesedhet a hutoter.
Alul a fagyaszto reszben van egy hutoborda meg ventillator meg par apro cucc. Ez egy muanyag boritassal le van takarva (kiveve a ventillator:) ). Itt tortenik a levego hutese, ill a levegobol osszegyujtott para is itt csapodik ki es jegge valik, de ezt bizonyos idokozonkent egy futoszallal leolvasztja es kicsorgatja a huto hatuljaban levo talcara, ahonnan is elparolog. Ez azt eredmenyezi, hogy sem a fagyoban sem a hutoben nem keletkezik jeg, mivel a para nem ott fagy meg.
No most ez az olvasztosdi nem mukodik, igy a jegreteg csak no es no, igy csokken a hutesi hateknyosag.

[ Szerkesztve ]

(#44214) Dluinet válasza Intel fan11 (#44208) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Külön is lehet őket venni és csomagban is, van 1 vagy 2 vagy 3 nyomógombos vagy ugyanez több vevőegységgel.

linbell g3-asnak asszem "csak" 100 méter a hatótávja, a G2-nek pedig 150 méter, régen néztem, már nem emlékszem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44215) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv, bocsi ha off.

Annak a kis kék kétágú fogantyúnak tudja valaki, hogy mi a neve, vagy hol lehet kapni? Erre az elzáróra kéne. Sima csap fogantyú nem jó, mert túl hosszú, nem megy rá.

(#44216) Met válasza WaterWawe (#44215) üzenetére


Met
nagyúr

Csempeszelep?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#44217) WaterWawe válasza Met (#44216) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igen, csempeszelep. De nem akarom kicserélni, meg semmi, csak egy fogantyút szeretnék rá, hogy ne fogóval kelljen elzárni.

(#44218) Met válasza WaterWawe (#44217) üzenetére


Met
nagyúr

Leméred hogy mekkora kell és elmész egy boltba.
[link]
Lehet külön is kapni, van kerek is de szerintem lehet csempeszelep alkatrészeket is venni csap nélkül.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#44219) WaterWawe válasza Met (#44218) üzenetére


WaterWawe
őstag

Köszi szépen, ez lesz a terv. :R

(#44220) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Használ valaki IKEA konyhabútorban félig beépíthető mosogatógépet? Most vettünk bútort, raknám össze, de valahogy nem akar kijönni a mosogatógép magassága, ha maxra is tekertem, lesz a munkalap alatt 2 centi. Nincs szekrényben csak szabadon van, azt mondta a konyhatervező, hogy nem is kell abban lennie. Mi az igazság? Kell neki szekrény, vagy nem?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44221) Atomgeszi válasza LógaGéza (#44220) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Egy ilyen állítható harmónika műanyag bizbaszt nem találtál a mosogatógéphez?

Amúgy csak simán bemegy a két szekrény közé, oldalról megvan fogatva csavarral a két szélén.

[ Szerkesztve ]

(#44222) LógaGéza válasza Atomgeszi (#44221) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ugyanolyan mosogatógépünk van ha jól rémlik :)
Hirtelen nem látok semmi ilyet :F
Arra már rájöttem, ha letekerem 7centire a lábakat a konyhaszekrényen, és maxra ki a mosogatógépet, akkor nagyjából jó is lehet, viszont az alsó lábtakaró léc 8 centi, így azt nem tudom berakni...
Valamit vagy én nézek el, vagy ez tényleg ennyire nem szabványos dolog?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44223) szabog74 válasza LógaGéza (#44222) üzenetére


szabog74
aktív tag

(#44224) LógaGéza válasza szabog74 (#44223) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igen, pont ez. Ahogy a képen látom, nála is van 1-2 centi hézag. Szóval elengedtem a dolgot, ez ilyen - lehet jobb lett volna IKEA-s mosogatógépet venni, már többször megbántam, hogy nem így tettem :W

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44225) Atomgeszi válasza LógaGéza (#44222) üzenetére


Atomgeszi
veterán



Nem tudom mennyire segít

(#44226) breezer88 válasza breezer88 (#44120) üzenetére


breezer88
tag

Valaki erre esetleg? :))

Illetve porzsák vonalon érdeklődnék, hogy ezket nem érdemes aliról rendelni? vagy ott nincsenek szintetikusak?

ráadásul a minap meghalt a morzsaporszívom, abból esetleg van valami ajánlott típus? jó rég óta egy Hauser típusút nyúztam, elég alapmodellnek számíthatatott...

(#44227) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Ez a Denkmit vízkőoldó alkalmas az automata kávéfőzőmhöz ajánlott Philips CA6700_91 kiváltására? Az előbbi összetétele citromsav, tejsav, almasav, az utóbbié tudomásom szerint ugyanez, kivéve az almasavat.

(#44228) Ferenczi Áko válasza Gömbike (#44200) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszi! Jól látom, hogy ezek között a gépek között csak a szín az eltérés?

Electrolux EEG42EB

Electrolux EEG41IW

Electrolux EEG41CB ------- Ez a legolcsóbb a három közül, és van benne HEPA szűrő is..

A színe nem érdekel.. :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#44229) ribarszki válasza Ferenczi Áko (#44228) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, színben.

(#44230) Ferenczi Áko válasza ribarszki (#44229) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

:R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#44231) #94529552 válasza Ferenczi Áko (#44230) üzenetére


#94529552
törölt tag

Annyi még, hogy az EEG42EB-hez jár a keménypadló szívófej, amit parkettafejnek is neveznek, és a keménypadlón felül még a rövid szálú szőnyegeknél pl. a kutya és macskaszőrhöz is nagyon hasznos tud lenni, és amúgy 3-4k lenne ez a fej, ha meg akarnánk venni. Én ilyen fejet használok a kombi fej helyett.

(#44232) Ferenczi Áko válasza #94529552 (#44231) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

És mennyi hátrányom lenne amiatt, hogy nincs benne ez a Hepa szűrő? Mert ahogy nézem, az amihez nem jár semmi, és fehér színű az a legdrágább a három közül.. Amihez meg jár valami, vagy többet tud, azok olcsóbbak.. 😅

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#44233) Corsa02 válasza Ferenczi Áko (#44232) üzenetére


Corsa02
őstag

Nekem is ez van: EEG42EB ... és Hepa-s (Hepa 12) :)

The Truth Is Out There --->

(#44234) Ádyka


Ádyka
őstag

Sziasztok,

Adott egy új, 5 év garis Beko RCSA-365K30W alulfagyasztós hűtő.
A fagyasztő rész oldalán folyamatosan ott van egy kisebb nagyobb párafolt és vízcseppek. A leírásában benne van, hogy ez normális lehet bizonyos esetekben, és felsorolnak annyi esetet, hogy gyakorlatilag a pára az minden esetben normális. Várható-e, hogy idő előtt átrohad vagy egyéb baja lesz? Vagy reklamáljak mielőbb?
Előre is köszi a választ :R

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#44235) Elemental


Elemental
addikt

Üdv!

Van itthon két porszívó, de kellene egy harmadik is :)
Van egy miele c2 parquet, van egy lidl-ös morzsaporszívó, viszont jó lenne egy akksis valami, amit csak előveszek, felszedem pl a kaja utáni morzsát, a homokot az előtérben, stb. Tudom, ez nélkülözhető lenne, de nincs kedvem ezekhez előszedni a mielét - annak ellenére, hogy most azt csinálom -,a morzsaporszívó meg nagyobb felületre már nem kényelmes. Szóval volna valami akksis kézi porszívó nem a teljes lakásra, csak ad hoc porszívózásra, mondjuk 30-40k között? :)

(#44236) peppe79 válasza Ádyka (#44234) üzenetére


peppe79
senior tag

Semmiképp nem gondolnám, hogy ez a hűtőgép működéséből adódó természetes jelenség, szerintem ott valahol gond lesz a szigeteléssel. A belső oldalfalon nem sérült meg sehol sem a burkolat?

(#44237) Csabroncka válasza Ádyka (#44234) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem normális, csere, minél hamarabb!

"in medias res"

(#44238) Grande Ale válasza Ádyka (#44234) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nekünk a Zanussi hűtőnk volt ilyen anno, az belül jegesedett egy reszen. Szigetelés rossz. Nem is lehet javítani, ez csere lesz, az biztos. Ne hagyd magad!

(#44239) LógaGéza válasza Atomgeszi (#44225) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igen, segít, köszönöm!
Ez is IKEA konyhaszekrény? Ha igen, hogy ment fel egyben a előlap?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44240) #94529552 válasza Ferenczi Áko (#44232) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mint Corsa02 is mondja, van benne. Filter típusa: mosható HEPA 12 szűrő. Szerintem az összes EEG41-es ugyanaz, csak színben, és a hozzáadott tartozék porszívófejeknél van eltérés. Itt termékvideók is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#44241) #94529552 válasza Ádyka (#44234) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez hibás készülék. Normális használat mellett ilyen nem fordulhatna elő, bármit is írnak ott. Ha 3 napon belül vagy, akkor lehetőleg írásban jelezd az üzletnek, és küldeniük kell egy teljesen új hűtőt. Ha Online vétel volt, akkor 3 nap eltelte után már a 14 napon belüli elállást gyakorolhatod, és vehetsz másikat helyette(jobbat), de ezt is írásban kell kezdeményezni. Ha edigitalból van, akkor több türelem kell, ahogy itt is írja egy vevő.

(#44242) BBéci


BBéci
titán

Használt valaki Menalux porzsákot? Ha igen, mik a tapasztalatok, szabad olyat venni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44243) Csabroncka válasza BBéci (#44242) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én hosszú évek óta, pontosan 6 éve a samsung porszívómba.

A 3 rétegű duraflow-ot kell venni, abba már szén is van. Talán egy gyengébb pontjuk van, ami bizonyos (de csak bizonyos) porszívóknál elő szokott jönni, hogy a papírgallér nem olyan erős mint a műanyag, azért ha nagyon tele van a zsák akkor meghajlik és falsot kezd szívni a gép.

Nekem ilyen nem volt, egy erős műanyag keret, ami fém rugó segítségével szorítja a szívócsonkra a gallért.

Nem egy horibilis beruházás, érdemes kipróbálni!

(visszakeresel, már többször írtam róla)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#44244) #40553216 válasza BBéci (#44242) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem reprezentatív, mert egy olyan, sok éve meglévő, Vinchi szutyokhoz vettem tavaly vagy két éve, amiben gyárilag az üríthető textil porzsák volt. De csak fa- és fémforgácsot, gyalulásból, csiszolásból keletkező port szívunk fel vele, ráadásul az sem baj, ha kinyiffan.

(#44245) BBéci válasza Csabroncka (#44243) üzenetére


BBéci
titán

Köszi, tomtyinak is!
Tegnap feleségemre Menaluxot sóztak rá a Király utcai boltban, pedig a lelkére kötöttem, hogy eredeti Electrolux S-bag-et vegyen. Pozitív véleményeiteknek köszönhetően nem vitetem vissza.
Nincs ráírva, hogy hány rétegű, viszont Duraflow és illatosított.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44246) trezor33 válasza Csabroncka (#44243) üzenetére


trezor33
lelkes újonc

Akkor ez jó választás volna a Philips Power Life FC8458/91 gépemhez?

Még nem olyan régóta van meg a porszívó, régebben pedig nem én foglalkoztam az ilyen jellegű dolgokkal, ezért érdeklődnék, hogy hepa szűrőt és motorfiltert mennyi időnként érdemes cserélni? :R

[ Szerkesztve ]

(#44247) BBéci válasza trezor33 (#44246) üzenetére


BBéci
titán

A HEPA és a motorszűrő mosásáról vagy cseréjéről a porszívó kezelési leírásában írnak, el kellene olvasnod!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44248) #94529552 válasza trezor33 (#44246) üzenetére


#94529552
törölt tag

Először is a gyári porzsákot venném hozzá, pl. E201S, az mindegy, hogy Philips, AEG, vagy Elux néven, de a keresőben van sok tipp, majd csak aztán nézném meg az ismertebb utángyártókét, ha jóval olcsóbbak az eredeti s bagnél. Állattartóknak talán inkább az Anti-Odour-t érdemes[link], vagy van Anti-Allergy kivitelben is[link].

[ Szerkesztve ]

(#44249) ph2012


ph2012
senior tag

Használ valamit a mosógépnek ha a mosáshoz néha ecetet öntünk? Leviszi a lerakódásokat, vízkövet?

[ Szerkesztve ]

(#44250) Dluinet válasza ph2012 (#44249) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Háztartási gépek karbantartása

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.