Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) farkas-j válasza KilgoreTrout (#44950) üzenetére


farkas-j
őstag

Esetleg egy elektronikában jártas szakemberrel megnézetném az elektronikáját (pl. TV szerelővel). Egy próbát megér. A kollégámnak a tűzhelyében 2 kondi egy ellenállás és egy MOSFET szállt el. Az alkatrész nem volt 3000Ft.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#44952) peppe79


peppe79
senior tag

Ezt az Esperanza márkájú indukciós csodát meg szabad vásárolni?
Csak ilyenkor, a nyári kánikulában használnák az udvaron.

(#44953) koxx válasza KilgoreTrout (#44950) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vegyel Neffet.

(#44954) KilgoreTrout válasza farkas-j (#44951) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Műszerész nézte meg, ő mondta, hogy nem javítható. A vezérlőelektronika is hibásodott, amin beszerezhetetlen, speciális komponensek vannak, nem csak a táp hibásodott.

(#44955) Lehiñito válasza KilgoreTrout (#44950) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Én nemrég vettem egy bekó indukciós főzőlapot, de még a dobozában van. Nincs még beépítve.Felhívtam, a budapesti Orczy-t, mert ő a hivatalos szerviz partner, de nekem azt mondta, hogy egy villanyszerelő is bekötheti, csak megfelelően kösse be.
De tud szegedi kontaktot is adni (mivel én szegedi vagyok), aki beköti hivatalosan.

(#44956) #65675776


#65675776
törölt tag

15k-ig milyen kávéfőzőt érdemes venni. Szarvasit kb csak árlistákon látom, boltban sehol.

(#44957) #65675776 válasza #65675776 (#44956) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja, kotyogós nem érdekel.

(#44958) peppe79 válasza #65675776 (#44957) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha presszó kávét szeretnél, akkor kb. semmilyet. Ha érdekel, akkor használt Saecot tudok adni Neked, nyomifokis, vagy normál karral.

(#44959) #65675776 válasza peppe79 (#44958) üzenetére


#65675776
törölt tag

Na jó, hagyjuk. Láthatóan minden témában csak a sznob álláspont számít.

(#44960) peppe79 válasza #65675776 (#44959) üzenetére


peppe79
senior tag

Leírtam, hogy presszó kávét nem tudsz vele készíteni. Mi ebben a sznob álláspont? Kávéital készítésére alkalmasak, presszóra nem. Azért írtam, hogy egy használt Saecoval, vagy Delonghival jobban jársz. Ez remélem nem sznobizmus, mert ezek a legalapabb kávéfőzők.

(#44961) koxx válasza #65675776 (#44956) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nespresso gepet.
Pedig egy bialetti brikkaval lehet az egyik legjobb presszot kesziteni, bar feltetel egy jo orlo.

[ Szerkesztve ]

(#44962) Digitalpimp válasza #65675776 (#44956) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Vegyél Momertet. [link] Nekem bejött. A sznobokra meg tojjál. Csak a 600 ezres főző a jó, meg minimum az 50 ezres kézi tekerentyű. Vicc. Évszázadok óta isszák a kávét lábasban főzve, mégis jó volt.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#44963) peppe79 válasza Digitalpimp (#44962) üzenetére


peppe79
senior tag

Olyan jó lenne, ha egy objektív válaszon nem lennének vérig sértve az emberek. Azt pedig csak zárójelben jegyzem meg: a 15 ezres kategóriát nem a 600 ezres követi.

(#44964) #40553216 válasza KilgoreTrout (#44950) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ahogy Lehiñito is írta: villanyszerelő, számlával. Más nem kell.

(#44959) daa-raa + (#44962) Digitalpimp
Engem nem érdekel a presszókávé, mert nem szeretem, de én sem értem, mitől lenne sznobizmus, ha a presszókávéhoz presszókávé főzőt ajánlanak?

[ Szerkesztve ]

(#44965) koxx válasza peppe79 (#44963) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na igen
Autoknal sem a Bentley jon a Dacia Logan utan.

(#44966) freaghill válasza Digitalpimp (#44962) üzenetére


freaghill
őstag

Please define "jó".

(#44967) BBéci válasza koxx (#44961) üzenetére


BBéci
titán

A Brikka nem eszpresszót készítő eszköz, hanem kotyogó, mivel nincs benne magas (9,5 bar) nyomást előállító pumpa.

(#44962) Digitalpimp
Ontod az értelmetlenségeket! Senki nem ajánlott 600000 forintos gépet, sem 50000 forintos kézi darálót.
Nem baj, nem szégyen, ha valakinek nincs pénze tisztességes, jó minőségű eszközökre, de nem kellene becsmérelni azokat, akik az olyanokat megengedhetik maguknak.

(#44964) tomtyi
Egyetértünk, viszont daa-raa nem eszpresszógépet említett.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44968) #40553216 válasza BBéci (#44967) üzenetére


#40553216
törölt tag

Igaz, benéztem.

(#44969) Janou


Janou
őstag

Sziasztok

Sajnos van egy Whirlpool szárítógépem, ami az elmúlt 1 évben már harmadik alkalommal megy tönkre. Az elsőt megúsztam még garancia időn belül (ami ugye 2 év) Viszont legutóbb tönkrement a vezérlés (50e Ft) most pedig nem szárítja meg a ruhákat mert csak langyos lesz a dob. Gondolom fűtőszál amire rákeresve a neten kb 30e Ft-os anyagköltséggel számolhatok. Őszintén, minden hitemet elvesztettem a Whirlpoolal kapcsolatban. Ezért gondoltam hogy vennék egy újat. Találtam egy helyet ahol a 115e Ft-os Candy márkájú szárítógépet meg tudnám venni 80e-ért úgy hogy beszámolják a régit. És 5 év garancia van rá! Kérdés az hogy mennyire jó választás a Candy.Vagy van Beko 5 év garanciával 140e-ért.

[ Szerkesztve ]

(#44970) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok!
A Liebherr 3331-es (3311 utódja) hűtővel van már valakinek tapasztalata? Pénteken hozták meg és én hangosnak találom. Amikor bekapcsol, akkor nagyjából 6 méterre a hűtőtől is hallani a kompresszort. Ez normális még vagy ennél halkabbnak kellene lennie? Azt sajnos elfelejtettem megnézni, hogy milyen kompresszor van benne (azt tudom, hogy az előd 3311-esbent Secop kompresszor volt).

(#44971) numera007 válasza ribarszki (#44949) üzenetére


numera007
tag

Köszönöm. Én is rendeltem. Mivel még új a gép, csak elkezdetek a lerakódások gyűlni. Gőztisztítóval, kefével még egész jól lejött. Most teszek be én is pluszban szűrőt.

(#44972) Gömbike válasza Janou (#44969) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nézz szét Beko fronton is.

5 év garancia van néhány típusra.

A wiccpúl - nál és a candy márkánál sokkal többet ér.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#44973) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

Készülök venni háztartási gépeket, most épp a sütőn agyalok.
Mit gondoltok a Candy-ről?
5 év gari van most rá és ez elég sokat nyom a latba nálam.

Ezt vagy ehhez hasonló sütőt néztem ki, de a teljesitmény kicsit szúrja a szemem. Amiket láttam más márkáknál, azok 3000-3500W körüli teljesitményt irtak, viszont a Candy több modelljénél is "csak" 2100W-ot látok, ráadásul ezek még nagyobbak is (78L), mint amiket előtte néztem 70L körül.

Szóval szerintetek ez probléma, vagy esetleg más adatot adnak ők meg, mint a többi gyártó?

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#44974) Janou


Janou
őstag

Igen tudom. Candyt tudnám elhozni 80e ért Beko 140e. Bár 140e-ért már Bosch-t veszek...

(#44975) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Azért a sok kávésznob egyből felhördült. ;] Ismét. Nekem, nekünk átlagparasztoknak jó a 15 ezres is, ezen mit nem lehet felfogni?! Jöttök állandóan egyből azzal, hogy ilyen használt 100+ ezres gépet kell venni, meg olyan újat, persze szigorúan 50 ezres kézi őrlővel, mert az alatt nincs élet. Erről ideje lenne már leszokni. Vegyétek, igyátok, egészségetekre, mindenki azt vesz amit akar, vagy amire kerete van. Aki olyan gépet keres, annak olyat kell ajánlani. Mivel 15 ezres gépet akart, olyat ajánljatok. Ne azt, amit ti használtok 10-szeres áron. Köszi.
BBéci 44943: Tudod, kinek nem inge,,, nem veszi magára a 100 ejurós gatyát.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#44976) Gömbike válasza Digitalpimp (#44975) üzenetére


Gömbike
senior tag

Bocs, hogy bele vau.

De kávéfőző volt a téma, nem kávé italt készítő eszköz.

Ami kávét főz, az nem ez a kategória.

Lehet rajta rugózni, de a tények tények maradnak.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#44977) koxx válasza Digitalpimp (#44975) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor vegyel 15ezres kavefozot, amugy neked valami maniad lehet ez az 50ezres keziorlo, nem tudom hol ajanlgattak.

(#44978) pjen válasza Gömbike (#44976) üzenetére


pjen
félisten

Bocs,hogy bele vau,de ez hülyeség.A 3000 Ft os kotyogót is kávéfőzőnek hivják.Ez a sznobizmus.Az,hogy neked mi a kávé egy dolog,másnak más.Irták már itt,de én sem szeretem a presszó kávét.

(#44979) peppe79 válasza Digitalpimp (#44975) üzenetére


peppe79
senior tag

Saját magad írtad, hogy kávét akár lábasban is lehet főzni. És ez valóban így is van. Meg van még 1001 más olcsó alternatíva, lásd filteres kávéfőzők, dzsezva, brikka, Karlsbadi kanna, Aeropress stb. Csak előbb érdemes lenne tisztázni, hogy szegény milyen kávét inna, és az alapján ajánlani bármit is. Egy szóval nem írtam a kérdezőnek, hogy ne vegyen 15 ezres kávéfőzőt. Csak annyit jegyeztem meg, hogy ha netán presszót főzne (ami esélyes, mivel a hazai kávéfogyasztók többsége presszót iszik/inna), akkor inkább vegyen egy régebbi, használt gépet, mint egy úgy, 15 ezreset. Érted a kettő közti különbséget?
Szívesen vitázok addig, amíg az a józan ész keretein belül történik, és tényekkel alátámasztott. De értelmetlen, gyerekes vitákba, egymás minősítésébe, pocskondiázásába nem szeretnék belemenni. Egyébként, jómagam, mint megszólított kávésznob írom: régi Saeco Aroma, Via Venezia gépeim vannak, rézkazánra cserélve, illetve egy Solis SL90. Ha ismered a kávéfőzőket, akkor talán tudod, hogy ezek milyen árkategóriát képviselnek. Ennyit a 600 ezres kávéfőzőimről... :)

(#44980) pjen válasza peppe79 (#44979) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a hazai kávé fogyasztók döntő többsége a 15000 es vagy olcsóbb kategóriájú kávéfőzőben főzi a kávét.Tömegek isznak kávét meló helyen Szarvasi és egyéb főzőkből.Nem is túdják mi a különbség.

(#44981) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

A családban van egy néhány éves LG F2J5WN4W (elöltöltős keskeny, közvetlen meghajtású) mosógép.
Ugyanezt vagy ennek a fejlettebb típusát venném meg mostanában, de csak ezt találtam: LG F2J5WN3W az adott üzletben (ahol állítólag érdemesebb vásárolni, mint a hasonló helyeken).
A kérdés: Mi lehet a két termék között a különbség? Sajnos a neten nem bukkantam rá a magyarázatra.
A típusszám különbsége éppen visszalépést jelenthet, esetleg más régiót... - ez utóbbi miatt minőségbeli különbség is fennállhat ugye. Tudja valaki?
Köszi.

(#44982) asdf_ válasza Tetsuo (#44981) üzenetére


asdf_
veterán

A 4-es a szurkeajtos a 3-as a feher, az F0 meg ugyanez, csak 1000-es centrifugaval (amit a minimalis arkulonbseg miatt szerintem nem erdemes eroltetni).

[ Szerkesztve ]

(#44983) Tetsuo válasza asdf_ (#44982) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszönöm! :))

(#44984) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Következő kérdés: Ez a Liebherr kombinált hűtő megéri-e az árát? Vagyis a(z egyik) legolcsóbb Liebherr, nem lehet vele gond, mert spóroltak valamin?
Esetleg a Beko ugyanígy 5 év garanciával miben lehet jobb vagy rosszabb?

Az egyik ugye egy prémium márka legalsóbb lépcsője, ami ezért lehet bukta, a másik meg egy alapszint, bár megbízhatónak tűnik. Vélemény?
Köszi.

(#44985) Lehiñito válasza Tetsuo (#44984) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Nézzél bosch hűtőket is. Regisztráció után 2+3év gyártói gari promo van rá. [link]

[ Szerkesztve ]

(#44986) #40553216


#40553216
törölt tag

No, ezen meglepődtem.
Bialetti Brikka 2018 Black
„Durvára őrölt kávéval használja”
BTW a fórum új felülete nem csak azért béna, mert szokatlan, hanem mert tényleg béna.

[ Szerkesztve ]

(#44987) koxx válasza #40553216 (#44986) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha espresso finomságúra őrlöd akkor "besül" megég a kávé.

(#44988) polonic válasza ribarszki (#44949) üzenetére


polonic
félisten

Arra lennék kíváncsi, hogy a miele karbantartásmentes hőcserélője is ilyen. Ne foglalkozz vele, de nem is tudsz egyébként. Ha retkes lesz, hívd ki a szerelőt nagyon sok JMF-ért.

(#44989) Janou válasza polonic (#44988) üzenetére


Janou
őstag

És mi van akkor ha ez egy 5 év garis gépnél a gariidőn belül esedékes?

(#44990) ribarszki válasza Janou (#44989) üzenetére


ribarszki
őstag

Semmi, kifizeted a tisztítást. Ez nem garanciális hiba. Majd megmondják, hogy nem tisztítottad a szivacsot, stb.
A Gorenje hőszipkásom 2évesen garis motorhibája lett. Elvitték, kértem ha már szétszedik takarítsák ki a kondenzátort. Mondták, hogy jó, mivel úgyis szétszedik akkor 40k helyett 20k a takarítás. Kérdeztem nem lehet gariban? Majdnem kiröhögtek.

[ Szerkesztve ]

(#44991) asdf_ válasza Janou (#44989) üzenetére


asdf_
veterán

Meghibasodasra vonatkozik a jotallas, nem karbantartasra.

(#44992) Tetsuo válasza Tetsuo (#44984) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Erre valaki?

(#44993) koxx válasza Tetsuo (#44984) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Liebherrt vennem. Nagyon jok a hutoik.

(#44994) Csabroncka válasza koxx (#44993) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

És halk!

"in medias res"

(#44995) Tetsuo válasza koxx (#44993) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszi, de arra gondoltam, hogy pl. Miele porszívóból sem éri meg a C1-et venni, akkor inkább valami más márkát. Csak a C2 és C3, ami valóban jó. Ugyanígy sok márkánál...

És halk... Sajnos csak az adatlap alapján tudom összehasonlítani őket, de azon nincs számottevő különbség a hangjukat illetően.

[ Szerkesztve ]

(#44996) ribarszki válasza Tetsuo (#44995) üzenetére


ribarszki
őstag

A C1 valójában nem jó? Mire alapozod?

(#44997) Janou válasza asdf_ (#44991) üzenetére


Janou
őstag

Okés, köszi mindenkinek. :R Most már ezt is tudom.

(#44998) koxx válasza Tetsuo (#44995) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

42dB a beko és 39 a LH. Ugye tudod, hogy a dB skála nem lineáris?
A mielés dolgot nem tudom hol olvastad, de tuti, hogy kamu.

(#44999) Digitalpimp válasza peppe79 (#44979) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Azért csak rugóztok rajta, mert ott hátul, bántja a kicsi lelketeket a dolog. Mivel úgy kezdte, hogy Szarvasi, meg max. 15E, szerintem ebből világos, hogy mit szeretne. Erre jöttök mindig az unalomig elcsépelt szövegeitekkel, hogy az nem kávéfőző. Neki az, nekem az, meg még sokaknak, ennyi. Aztán az, hogy Te miben, miből főzöd, meg hogy a Te definícióid szerint mi a kávé, már bocs, de a kutyát se érdekli.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#45000) #48613632 válasza Digitalpimp (#44999) üzenetére


#48613632
törölt tag

Volt egyszer egy nagy KV és tea fogyasztó ismerősöm, akinél kultusza volt ezeknek az italoknak. Sajnos múlt idő, az illető már jó régen elhunyt :(
Na a lényeg, ő tej, és cukor nélkül fogyasztotta, mind a KV-t, mind pedig a teát. Mondván, az az igazi íz, és az az igazi aroma. Ezek az adalékok gyakorlatilag elrontják a valódi élményt, ráadásul, a legrosszabb KV-t/teát is lehet úgy ízesíteni, hogy valami fogyasztható kerekedjen belőle, de az már nem az, aminek nevezik.

Na, ezeket az ízesítetlen folyadékokat én alig tudtam elfogyasztani. A tömény undor kerülgetett, amikor a keserű szarjait a számba vettem, nem hogy még le is kelljen nyelnem hozzá. Pedig jó cuccok voltak, állítólag.

Ami az én ízlésemet illeti, ő erre rá sem nézett volna. Jelenleg Nescafe Gold Columbia van itthon, de volt már más ízekben is.
Egy teáskanál KV, egy púpozott teáskanál édesítő, fele forró víz, fele tej. Tehát, kb tejes KV-t iszom. Gépem nincs, vízforralóm van.
Azt meg, amit az ínyencek KV-nek hívnak, én nem tudom meginni sajnos. Számomra íztelen, keserű, gyógyszerízű szar, és két forintot nem adnék érte.
Cukorral meg tejjel persze nem rossz az sem, csak akkor meg minek a méregdrága gép + az egyéb alapanyag, ha úgyis tejeskávét csinálok belőle.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.