Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95951) Mezga Aladár válasza Tamoo (#95949) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm. :)
Közben megnéztem a gugli play-en és ott az egyik app azt mutatta h. akár lehet kalibrálni.

"De sokszor ki lett már tárgyalva ez a téma. Csak vissza kell keresni."

Olvasgatom a topicot egy ideje, ezzel még nem találkoztam. :N

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#95952) galaxys80 válasza Oldfighter (#95945) üzenetére


galaxys80
veterán

Igen. Valaki itt írta korábban, hogy a Straight mód megegyezik a Pure Direct módal.
Igazából én azt vettem észre, hogy ha be van kapcsolva bármelyik hangjavító mód, akkor kevésbé tiszta és kivehető az énekhang vagy 1-1 hangszer hangja.
Ha benyomom a straight (vagy Pure direct) módot, akkor valahogy tisztább és élvezhetőbb a zene.
Azért fura ez, mert korábban mindig, mindenféle hangjavítót módot bekapcsoltam, EQ-t használtam. Mostanában pedig nem nagyon viselem el. Biztos változik a hallásom. :)
A mélynyomót pedig zenei stílushoz mérten állítom. Elektronikus zenénél kicsit adok, azért rá, klasszikusnál 0 veszem.

A Straight (PD) mód és a sima stereo között te hallasz bármilyen különbséget?

hogy érdemes kikapcsolni minden hangjavító módot, vagy mehet a sima Pure Direct.
Ezt most nem értem. A Pure Direct nem pont a hangjavító módokat kapcsolja ki?

[ Szerkesztve ]

(#95953) BBéci válasza Oldfighter (#95945) üzenetére


BBéci
titán

A Dynamic EQ számomra hallgathatatlan, használhatatlan, akár koncert, akár akciófilm a műsor. A normális ekvalizálással és szobaakusztikai korrekcióval semmi bajom , szinte minden esetben alkalmazom.
Sztereó zenéhez pedig semmiféle Audyssey nem kell, csakis az eredeti, természetes, érintetlen hang szólhat. Akik a házimozi erősítő mellett kétcsatornásat is használnak, azok sem ekúznak, nincs rá szükség, csak elrontja a hangot.

(#95952) galaxys80
"hogy érdemes kikapcsolni minden hangjavító módot, vagy mehet a sima Pure Direct.
Ezt most nem értem. A Pure Direct nem pont a hangjavító módokat kapcsolja ki?"
A kettő nem mond ellent egymásnak, próbáld értelmezni! :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95954) BBéci válasza dani_golf (#95923) üzenetére


BBéci
titán

Gondolj bele, ha egy 10 kilós, csúcsban 130 wattos, 20 centis membránnal felszerelt szubláda kiszedne a fotelből, akkor mit művelne egy ötször akkora tömegű, hússzor akkora teljesítményű, tripla membránfelületű mélynyomó mit tenne veled? Katapultálna a sztratoszférába? ;]
Egyrészt fingilingi az a mélyláda, másrészt túlzottak az elvárásaid.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95955) Ance válasza Panthera (#95947) üzenetére


Ance
őstag

A magyarországi forgalmazó (BaSys) vállalja, amennyiben a partner-üzletüknél veszed.

(#95956) Tamoo válasza Oldfighter (#95945) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Dynamic EQ nálam megnyomta, terjengőssé tette a mélyeket ... aztán ennyi. Ez minden csak nem "akusztikus hangjavítás". Inkább kiemelés. kb. Dynamic Volume ellentéte... az meg kiheréli.

[ Szerkesztve ]

(#95957) Oldfighter válasza BBéci (#95953) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Amikor a Netdeponál meghallgattam a rendszert, ott Pure Directben mentek a sztereó hanganyagok. Ott sem egy ideálisak a hallgatói körülmények, de ott nem tudtam belekötni ( nem is akartam ) az előadásmódba. De itthon nem tudom elfogadni a lecsupaszított hangmódot. Olyan mintha egy Sokol rádiót hallgatnék a lakás távolabbi végéből. Nagyon érződik, hogy minden egy "fal" mögé kerül, mélyen bent a hangsugárzóban. Szar a szobám akusztikája, ennyi. Az Audyssey és a D.EQ ezt kiegyenlíti és életet visz a zenébe. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#95958) Oldfighter válasza Tamoo (#95956) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nálam nem. Mind a magas, mind a mélytartomány gyönyörűen érezhető. :) A D Volument viszont sose használnám.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#95959) Vikthor


Vikthor
nagyúr

3- és a 4. bekezdés, ott a lényeg.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#95960) BBéci válasza Oldfighter (#95957) üzenetére


BBéci
titán

Ha úgy tűnik, hogy életet visz a zenébe, akkor ott más baj is van, nem csak akusztikai anomália.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95961) Oldfighter válasza BBéci (#95960) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Fogalmam sincs mi más okozhatná. A lényeg, hogy nálam D.EQ működik, élvezetesé teszi a zenehallgatást. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#95962) npeter


npeter
csendes tag

Sziasztok!
Ma rendeltem netdeporól egy Pioneer VXS 424-es erösítőt, de sajnos nem volt nekik raktáron. Ezért ajánlottak helyette egy Harman Kardon AVR 151-est.
A kérdésem, hogy érdemes lenne e ezt a pioneer helyett vennem, szinte csak film nézésre használnám.

(#95963) Tamoo válasza Oldfighter (#95961) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ízlések és pofonok. Én inkább a valódi dinamikát keresném.

[ Szerkesztve ]

(#95964) BBéci válasza Oldfighter (#95961) üzenetére


BBéci
titán

A rendszer valamelyik, vagy több elemének valamilyen hibája,rossz beállítása, a hangdobozok elhelyezése, a kábelezés, a szinergia és végül az ízlésed, vagy hallásod.
Ezek szerint számodra egy EQ nélküli, high end sztereó rendszer sem lenne megfelelő? :U

(#95963) Tamoo
Megette a fene, ha azt így utólag, művi úton kell hozzáadni. De ha még jó hangot tudna előállítani a Dynamic EQ. Szerintem nem tud.

(#95962) npeter
Maradj a Pioneer-nál!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95965) zozy84 válasza MasterMark (#95922) üzenetére


zozy84
senior tag

Ilyet ott én nem találtam. :F

(#95966) galaxys80 válasza BBéci (#95953) üzenetére


galaxys80
veterán

Igazad van. Rosszul értelmeztem. Csak nem értem, miért jobb egyesével kikapcsolgatni a hangjavítókat, mint egy gombnyomással kikapcsolni. :)

Arra még mindig nem tudott senki választ adni, hogy a Straight (vagy nevezzük bármi másnak) mód és a sima 2 csatornás sztereó mód között van-e valamilyen különbség. Tehát a sztereó mód belenyúl-e valamelyest a zenei hangzásba?
Te esetleg?

(#95967) MasterMark válasza zozy84 (#95965) üzenetére


MasterMark
titán

Hazaértem majd segítek.

Switch Tax

(#95968) zozy84 válasza MasterMark (#95946) üzenetére


zozy84
senior tag

1.: Az miért jobb vagy miben más? Egyiket sem ismerem.
2.: olyan nálam nincs vagy nem találom.

Már átállítottam a "Beállítási szintet" "haladóra". Így több mindent lehet állítani de így sem látom.

(#95969) zozy84


zozy84
senior tag

Észrevétel.
Addig nyomkodtam mindent mindenen, hogy az erősítő már nem írja ki, hogy milyen hangformátum megy rajta :F és nem is nagyon tudok ilyenekre váltani mint eddig mint pl a DTS:Neo 6.
DE. Mióta "Direct"-re raktam azóta sokkal jobb lett a térhangzás, dolgoznak a hátsók. :K :D

(#95970) mp54 válasza devil-k (#95434) üzenetére


mp54
senior tag

3 részes mini sorozat: A Hatfield-McCoy viszály
Tetszett!
Jöhetnek hasonlók...
A többit még nem láttam.

(#95971) Tamoo válasza zozy84 (#95969) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem tudsz valakit elhívni magadhoz? Ezt rossz olvasni folyamatosan, félek az idén már nem érünk a beállítások végére. :D
Nem az a baj, hogy itt kérdezgeted, hanem az a baj hogy fogalmad sincs mit állítgatsz.

[ Szerkesztve ]

(#95972) BBéci válasza galaxys80 (#95966) üzenetére


BBéci
titán

Nem volt a kezeim között olyan erősítő, amilyet most használsz, ezért csak tippelek.
Sok erősítőn paraméterezni lehet a sztereót, tehát lehetnek olyan beállítások, amik belenyúlnak a hangzásba. A straight feltehetően megegyezik más erőstők bypass, vagy pure direct állásával, amikor semmiféle machináció nem történik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95973) MasterMark válasza zozy84 (#95969) üzenetére


MasterMark
titán

Valószínűleg LPCM megy át, az direkt módban már majdnem jó.

Majd otthonról tudok helpdeskelni, de majd privátban.

(Tamoo: Ezt írtam már neki korábban is. :) )

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#95974) CHaooSS


CHaooSS
őstag

Hali

Na van egy kis változás, úgy néz ki február fele lesz még pénz és így lehetőségem lenne egy komolyabb szettet összeállítani. Most ideiglenesen lesz majd a JBL-től a studio 2.

70-30% film-zene.
Nagyjából a keret olyan 500e lenne az 5.0 szettre.
Subokat már hallgattam és abból eddig a T12 a nyerő.
Ki milyen szettet ajánlana és milyen subot illetve milyen erősítőt ajánlana mellé.

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#95975) Tamoo válasza CHaooSS (#95974) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] melyik tábor szószólójától szeretnél ajánlást kérni? Elfelejtetted megírni. :D

[ Szerkesztve ]

(#95976) zozy84 válasza MasterMark (#95973) üzenetére


zozy84
senior tag

meg vaaaan. Végre. Mindet kipipáltam.
Rá kellett mennem a Haladó Beállítási szintre. Utána jött fel a "Hang közvetlen átengedésének engedélyezése", pipa.
utána: "Közvetlen-hangtovábbítás (passthrough) eszköze: itt választottam a WASAPI:HDMI-TXSR608-4(NVIDIA High Definition Audio)
Alatta meg kipipáltam az összes Dolby meg DTS lehetőséget.

Viszont a "Kimenet konfiguráció" mi legyen? : Leginkább Egyező , Optimalizált , Rögzített? (a rögzített tuti nem mert akkor a fentebb említett opciók eltűnnek.)

DE AZ ERŐSÍTŐ TOVÁBBRA SEM ÍR KI SEMMIT :F és még mindig a Direct szól a legjobban. Viszont már vannak más választható opciók mint pl a Dolby EX.

(#95977) galaxys80 válasza BBéci (#95972) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszi. Igazából csak a kíváncsiság hajtott.
Én alapból is a változtatások nélküli hangzást (jelen esetben straight mód) kedvelem és használom.

(#95978) zozy84 válasza MasterMark (#95973) üzenetére


zozy84
senior tag

A mai reggelt meg egy Resettel kezdtem. Egy ideig semilyen hang sem volt. :) Utána meg Norbi 72 -re hallgatva nem használtam a mikrofonos bemérést, ha nem csak mérőszallaggal lemértem, hogy milyen messze vannak a hangfalak.
A dB-ek meg a 2 front 0, a center +1 vagy +2, a 2 háttér meg +1en vannak.

(#95979) Norbi 72 válasza zozy84 (#95978) üzenetére


Norbi 72
veterán

Attól még kipróbálhatod,ha akarod.Legfeljebb utánaállítasz majd.

(#95980) CHaooSS válasza Tamoo (#95975) üzenetére


CHaooSS
őstag

onkyo, hk :D

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#95981) MasterMark válasza zozy84 (#95976) üzenetére


MasterMark
titán

Optimalizált jó lesz.

Erősítő rossz módban van szerintem.

Switch Tax

(#95982) devil-k válasza mp54 (#95970) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ugye ugye! ;) Ha látok valami hasonlót, megírom.

- mozi bolondéria -

(#95983) zozy84 válasza Norbi 72 (#95979) üzenetére


zozy84
senior tag

Köszi az eddigieket is. :R
Beszéltük, hogy Az útvesztő-n probálgattuk. Ott most már az eredeti nyelven DTS ES-en Nagyon jól szól és végre az erősítőn megjelent kis piros feliratban a DTS meg külön az ES is. Ezt előrelépésnek élem meg. (Direct-ben van még mindig)

(#95984) Norbi 72 válasza zozy84 (#95983) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ezaaaz,alakul! :K

(#95985) Oldfighter válasza BBéci (#95964) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nem olvastad el figyelmesen amit írtam. :) A bemutatótermi rész ajánlom még egyszer a figyelmedbe.

A kábel még szóba jöhet, tervezem is az RCA cseréjét a közeljövőben.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#95986) longwild


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Vennék egy hangfalat, mely adatlapja szerint 6ohm-os.
A mai erositok Elvileg 8ohm-os kimenettel rendelkeznek.
1. Jelenthet ez valamilyen problemat?
2. Ha a hangfalban a hangszoro valamelyiket cserélni kell es csak 8ohm-os kapható, akkor milyen lesz a hangfal? Mi fog változni? Fog egyaltalan valami?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#95987) lemmy9 válasza Tamoo (#95935) üzenetére


lemmy9
őstag

Photoshop a nagyrésze, de lehet, hogy mind.

Szerintem!

(#95988) longwild válasza longwild (#95986) üzenetére


longwild
aktív tag

Ami lemaradt:
Yamaha rx-v367
Infinity régebbi tipusai

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#95989) Norbi 72 válasza longwild (#95986) üzenetére


Norbi 72
veterán

Semmi nem fog változni,nyugodtan megveheted.

(#95990) longwild válasza Norbi 72 (#95989) üzenetére


longwild
aktív tag

Koszonom válaszod!
Esetleg az első kérdésre? Bar ha jol olvastam, yamaha erositok 4-6-8ohmot tudnak a kimeneten (beállítható? :-o. ), igy gondolom ossze lehet hozni a 6ohmos hangfalakkal...

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#95991) Sefter válasza Norbi 72 (#95989) üzenetére


Sefter
veterán

Olvasd el még 1x mit kérdezett..igyál egy kv-t :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#95992) Norbi 72 válasza longwild (#95990) üzenetére


Norbi 72
veterán

Valószinűleg beállítható,de ha nem,akkor sincs baj.Alacsonyabb impedanciájú hangfalakkal kicsit jobban melegszik a vas nagyobb hangerőn,arra azért figyelni kell.

(#95991) Sefter Páleszt iszom. :DDD

Meg aztán te is segíthetsz.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#95993) DjKoxi válasza Norbi 72 (#95992) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Egyetértek! A front hangfalaim 6 Ohm-osak, és volt Yamaha erősítőm is 12 évig.
A Pálesszal is :K Saját meggy....

(#95994) longwild


longwild
aktív tag

Koszonom mindenkinek!
Paleszbol csak házit, mert a boti butit ;)

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#95995) vendingo


vendingo
veterán

Lehet mégis csak lecserélném a genius hf6000 5.1-es rendszerem valami komolyabbra.

Ha veszek alap 5.1 hangfalakat + hozzá alap házimozierősítőt, akkor az elvileg már jobban fog teljesíteni, mint a jelenlegi szettem?
Erre, vagy ilyesmire gondolok. Illetve ha jobb, akkor mennyire? Ég és föld, vagy csak egy kicsivel jobb a hangminősége?

Másik kérdés. Van nekem itthon egy elég jó Canton 5.0 hangfalszettem. "Régi, de ebben még van anyag."
Lehet első körben vennem kellene valami erősítőt 100k körül aztán használni a canton hangfalakkal, később meg upgrade?

Illetve csak a PC lenne rákötve az erősítőre, amiben egy Asus Xonar DX hangkártya van. Ezt hogyan lehet rákötni erősítőre? A legtöbb erősítőt amit néztem nem láttam rá megoldást, valahogy nem áll össze a kép.

Ha komplett szettet szeretnék venni Erősítő +hangfalak, akkor mit ajánlanátok 100-140 között?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#95996) _Smooth válasza vendingo (#95995) üzenetére


_Smooth
senior tag

Hasonló cipőben őrlöm az evezőm.
De én HDMI-ről tervezem rákötni. legrosszabb esetben is ott az SPDIF a kártyádon.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#95997) vendingo válasza _Smooth (#95996) üzenetére


vendingo
veterán

Nem vagyok képben, mi az az SPDIF?
Hogyan kellene rákötni vele?

Mindenképpen xonarra szeretném kötni, mert köröket ver rá az alaplapi cuccra.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#95998) MasterMark válasza vendingo (#95997) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Egy koax vagy optikai kábel kell hozzá. De a HDMI még így is lehet jobb.

A HDMI-nek egyébként nincs köze az alaplaphoz, az a VGA-n van.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#95999) E770 válasza vendingo (#95997) üzenetére


E770
senior tag

mert köröket ver rá az alaplapi cuccra

analóg kimeneten igen, de ha már erősítőben gondolkozol, akkor a digitális kimeneteket keresd
ha nem ősrégi a videókártyád, akkor onnan jön hdmi-n a digit hang, s nem kell hangkártyára költened

[ Szerkesztve ]

(#96000) ProdyG


ProdyG
senior tag

Egy barátomnak segítek 5.1-es rendszert összeállítani, ez erősítő már adott: Onkyo 8xx HM erősítő.
Melyik a jobb hozzá?

- JBL ES80-as szett
- Monitor Audio MR szett.

kb egy árban vannak... tapasztalat? köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.