Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76051) Gombinyó válasza Tormento (#76050) üzenetére


Gombinyó
őstag

Lipsyncel told el annyira, hogy jó legyen.

(#76052) szinimini válasza BBéci (#76048) üzenetére


szinimini
senior tag

Akkor nem kellene nekem se bepréselni alá. :(
Marad az,hogy a tv fölé teszem egy polcra csak azt a Superspike-ot hagynám ki ( ennyire nem komoly a rendszerem ) és vastagabb gumi tennék alá.
Jól következtettem? :))

E két megoldás közül tudok csak választani.

(#76053) BBéci válasza szinimini (#76052) üzenetére


BBéci
titán

Csak akkor lehet jó, ha az a polc kellően stabil és a magasságát illetően, közvetlenül a TV felett helyezkedik el. A kemény gumi nem biztos hogy megfelel, inkább valami olcsóbb tüskét vegyél a hangdoboz alá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76054) robim válasza Toobee (#76038) üzenetére


robim
tag

Örülök, hogy sikerült összehozni a cuccot. :)
Legközelebb ha megyek, viszem az enyémet, kíváncsi vagyok lesz-e különbség, plusz elviszem a picopsut is (ha még addig meglesz).

(#76055) devil-k válasza kaszas19 (#76042) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha ma vetted, akkor ma-holnap vidd vissza, amíg lehet! Nem szabadott volna megvenni. Ennek a köze a házimozihoz =0, vagyis nulla. :(

BBéci
A SuperSpike-os állításodat én is megerősítem. :K

szinimini
A tüskéket egyszer kell megvenni, aztán majd viheted tovább bármelyik rendszeredbe, ha bővítesz, cserélsz stb.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76056) baandii


baandii
senior tag

Bocs ha láma a kérdése de az optikai vagy a hdmi csatlakozás a jobb minőség szempontjából?

(#76057) szinimini válasza BBéci (#76053) üzenetére


szinimini
senior tag

Gipszkarton falra megy föl a polc,de elég stabil nem nyeklik,csuklik, de akkor legfeljebb rakok a fal és a konzolja közé gumit és oda ahol érintkezik a fallal,hogy egy kicsit javítsak a hangon :)
Ezt akkor eljátszom a surround-ok konzoljánál is.

Ilyen tüskét találtam, ennyi csak elég.
Tüskének hely nincs, fúrni nem tudok illetve nem nagyon szeretnék,mert 8as mdf lapokból van.

devil-k
Egy szett több mint az erősítőm :DDD
Ebből a rendszeremből szeretném kihozni a maximumot majd ha olyan dolgok jönnek,amik megérdemlik :K

Így néz kis skicbe a hátsó konzol. A piros vmi vékony puha anyag,ami kb arra jó ,hogy ne sérüljön meg a hangfal. Itt tudnék vmi tuningot végre hajtani,hogy javítsak a hangon? :)

A több tízezres pl centereken alapból van Superspike-nak helye ill. a többi tüskének hely?
Csak nem furkálnak egy 200k-s hangszórót :D

(#76058) spiky03


spiky03
veterán

Nah összeraktuk a polcot haverral és nem lett jó. :DDD
Kurv@ magasan lett így a tv. :W
Úgyhogy nincs más megoldás jelenleg marad ott a center ahol van. És elkezdek keresni valami normális tv állványt, vagy tervezni egyet. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#76059) BBéci válasza szinimini (#76057) üzenetére


BBéci
titán

A SuperSpike (8540 Ft a háromdarabos szett) ugyanúgy felragasztható a hangdoboz aljára, mint amit linkeltél (abból is van nálam 4 db), tehát fúrásról szó sincs.
A háttérsugárzók konzoljával nem sokat tudsz kezdeni.

(#76058) spiky03
Az enyém is saját tervezés (a beépített könyvespolc is), asztalos készítette MDF-ből, a borítása valódi fa furnér.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76060) #09634560 válasza baandii (#76056) üzenetére


#09634560
törölt tag

HDMI.

(#76061) Dorian válasza szinimini (#76057) üzenetére


Dorian
félisten

Én inkább ezt választanám ill. választottam a centerem alá.

Béci:
Nem próbáltam ki a másikat, csak jobban tetszik. meg még olcsóbb is. Centerem kifejezetten tetszik így rajtuk, elegáns. Mivel a centerek többnyire egy tévéasztalon állnak, talán jobb, ha az asztal síkjától kicsit jobban el vannak emelve.

Készül majd egyébként 4db 7x7x7-es keményfa kocka (függőleges száliránnyal elhelyezve), így a centert egészen a tévé aljáig fel tudom emelni. Bükk jó erre a célra, vagy tökmindegy, csak keményfa legyen?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76062) BBéci válasza Dorian (#76061) üzenetére


BBéci
titán

Miért jobb a feketénél? Szerintem irdatlan magas, aminek értelmét nem látom, viszont idétlenül néz ki rajta a hangdoboz. Mintha gólyalábakon állna.
Úgy gondoltam, hogy egy 120000 forintos centersugárzó megérdemel 6800 forintos lábakat. Kedvezmény levonása után annyi a SuperSpike.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76063) szinimini válasza BBéci (#76059) üzenetére


szinimini
senior tag

Köszi a tippet :R

Dorian
Szintén köszi :)

(#76064) baandii válasza #09634560 (#76060) üzenetére


baandii
senior tag

Köszi :R

(#76065) Tormento válasza Gombinyó (#76051) üzenetére


Tormento
csendes tag

Köszönöm!

(#76066) Patice válasza Toobee (#76038) üzenetére


Patice
nagyúr

Hasonló NAS projektben kezdtem én is. Alkatrész beszerzési fázisban vagyok. :))

(#76041) nuke7:

Én is Synology rendszert tervezek rárakni (XPenology) :K

Egy 4-5 lemezes Synology NAS sem olyan kicsi amúgy. Node 304-esben meg elfér akár 6 db 3,5-es HDD is.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#76067) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Lett egy Sony DAV TZ140 allinone házimozi rendszerem. A manual csak annyit ír, hogy pendrive-ról lejátsza az mp4 videókat. is. Próbából rámásoltam egy AppleTV-hez készített videót, de nem jó. hang van, kép nincs, és a frame rate-re panaszkodik. Ami 25 volt. Próbáltam 30-al bekonvertálni, de az sem tetszett neki. Hol lehet megnézni pontosan milyen paraméterekkel bekonvertált videókat eszi meg?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#76068) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Felragasztásra az a kék gyúrmaragasztó jó, vagy van jobb megoldás? Hogy nyom nélkül ellehessen tüntetni. A SuperSpikesokon gondolkodtam, de úgy kéne, hogy meg is legyen döntve a center. Azzal meg gondolom nem sokat érek, ha csak előre rakok olyanokat, a hátulja meg továbbra is érinti az asztalt.

(#76069) spiky03 válasza BBéci (#76059) üzenetére


spiky03
veterán

Én faterral csináltattam, ő asztalos. ;)
Vsz a szekrényt is ő fogja majd megcsinálni, csak a pestre felhozatal lesz érdekes.

Jah van egy polcom eladó ha kell valakinek. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#76070) Dorian válasza KisTücsök (#76068) üzenetére


Dorian
félisten

Kétoldalas ragasztószalag.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76071) robi-k


robi-k
őstag

Ma tesztelgetem a HDMI-ből készített hangfal kábelt. Nem semmi, megdöbbentő számomra is a pozitív javulást a Kácsa KC-220 kábelhez képest.
És bár tartottam attól, hogy rosszabb lesz a kapott kábel amiatt, mert összességében kisebb lett a kapott hangfalkábel keresztmetszete a Kácsa kábelhez képest, de a félelmem nem igazolódott be.

Hogyan készült a HDMI alapú hangfal kábel (a HDMI kábel a belsejében összesen 14 db egyszálú, teflon borítású vezetékekből áll):
1. a HDMI külső árnyékolását és a videó jelet átvivő belsőleg is árnyékolt, 4x2 és 1x1 belső árnyékol tvezetékek árnyékolását összekötöttem, és a kapott árnyékolás rá lett kötve az erősítő házára;
2. A 3X2 és az 1x1 árnyékolt belső vezetékeket használtam a pozitív jel átvitelére, így gyakorlatilag a kábel teljes hosszában a pozitív vezeték le van árnyékolva a negatív vezetéktől;
3. A kábel belsejében lévő 7 db, saját árnyékolással nem rendelkező vezetékeket használtam a negatív jel átvitelére.

(#76072) Joshi


Joshi
titán

Előre is bocs az offért. Milyen PC-és zenelejátszó progit ajánlotok egy Asus Xonar DSX + Thonet & Vander Kürbis 2.0-ás hangfalhoz?

(#76073) Dorian válasza Joshi (#76072) üzenetére


Dorian
félisten

Nem hiszem, hogy függ dactól és hangfaltól. Én hosszas válogatás után a Jriver-nél maradtam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76074) Dorian válasza robi-k (#76071) üzenetére


Dorian
félisten

Ez lesz az új CAT7? :)
Pont ugyanaz lehet a lényege.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76075) kaszas19 válasza devil-k (#76055) üzenetére


kaszas19
senior tag

Csak jövőhéten tudjuk vissza vinni,de vissza visszük aztán kicsikarom a pénzt és hagyom ott az egészet,igaz a mondás hogy "olcsó húsnak híg a leve" esetleg tudnátok olyan házimozit mondani amire érdemes pénzt költeni? olyan 30-40k-ig. :R

(#76076) KisTücsök válasza kaszas19 (#76075) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nem.

(#76077) gógyi válasza robi-k (#76071) üzenetére


gógyi
aktív tag

Minden HDMI kábel ilyen felépítésű? :U

(#76078) robi-k válasza gógyi (#76077) üzenetére


robi-k
őstag

Én ezt használtam: High Speed HDMI Cable with Ethernet:

(#76079) BBéci válasza robi-k (#76078) üzenetére


BBéci
titán

Ezek közül melyik a Teflon?

(#76075) kaszas19
Amit annyi pénzért adnak, annak semmi köze a házimozihoz. Esetleg egy használt szubládára futja belőle.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76080) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

Amatőr kérdés következik. Pár hónapja vettem egy Denon avr-x1000-es erősítőt, korábban nem volt semmilyen 5.1es rendszerem, így van egy pár dolog, amit nem teljesen értek még.
Az egyik: upc-nél pl. a natgeoHD-nél ki lehet választani az audio sávot a beltérin. Az erősítő és a beltéri szerint is ezek sima szteró sávok, nem dolby digital. Emiatt az erősítő default Prologic II-re áll be. Amit viszont észrevettem az az, hogy eredeti, angol sáv esetén sokkal több hang kerül hátra, sokkal inkább kialakul a térérzet, mint a magyar esetén. Az szinte teljesen csak elölről szól. És most olyan részekre gondolok, ahol nincs szinkron.
Miért van ez?
Illetve létezik vmi olyasmi, hogy "prologic encoder"? Azaz van olyan, hogy vmilyen módon plusz infót kevernek a stereo sávhoz, amit aztán a dekóder szétpakol, vagy semmi ilyesmi nincs?

(#76081) robi-k válasza BBéci (#76079) üzenetére


robi-k
őstag

Azon a rajzon egyik sem.

Most, hogy jobban átnéztem a neten lévő Monster M2000HD kábel leírását, ebben sem teflon van (bár annak tűnt), hanem "Nitrogen gas-injected dielectric for improved signal strength" szigetelést alkalmaztak (a rajz az M1000HD kábel felépítését szemlélteti, de gyakorlatilag az M200HD is pont ugyan ilyen):

[ Szerkesztve ]

(#76082) BBéci válasza robi-k (#76081) üzenetére


BBéci
titán

Megnyugodtam, mert egyáltalán nem jellemző, hogy HDMI-ben teflon szigetelés legyen. Persze nem kizárt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76083) devil-k válasza Dudee (#76080) üzenetére


devil-k
nagyúr

A magyar hangsáv mindig is egy kókány minőség volt, s ez igaz a BD filmekre is. Bár akad egy pár kivétel, nem jellemző. Az eredeti és a magyar hangsáv között akár tízszeres kúlönbség is lehet az eredeti javára.

Ezért sem nézek szinkronos filmeket.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76084) Dudee válasza devil-k (#76083) üzenetére


Dudee
senior tag

Igen, észrevettem. Közben utánaolvastam, és jól sejtettem, hogy bele lehet kódolni a sztereó sávba olyan infókat -pl fáziseltolással- ami alapján a prologic aztán szétpakol.
Akkor gondolom vmi olyasmi lehet, hogy a szinkronizálás közben nem foglalkoznak ezekkel, és vhogy áldozatul esnek ezek a jelek.
Pedig biztos meg lehetne oldani, mert pl az orosz sáv tök ugyanolyan térhatású, mint az angol.

(#76085) KisTücsök válasza Toobee (#76038) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszi!

Hmm. Látom nem bíztad a véletlenre. :D Van azért benne erő. Sok évre tervezel gondolom.

Közben az is eszembe jutott, hogy lehet kapni hosszabb SATA kábeleket is, meg tápkábeleket, esetleg annak a lehetőségét sem vetem el, hogy a HDD-k egy külön házba legyenek. Mint amilyet linkeltél például.

(#76086) Toobee válasza KisTücsök (#76085) üzenetére


Toobee
veterán

Az sem rossz ötlet, viszont akkor én már külön tápra kötném a HDD-ket.

https://barbieripnk.hu/

(#76087) #09634560 válasza Dudee (#76080) üzenetére


#09634560
törölt tag

1. részt megválaszolták.
Igen létezik és épp az a dolga hogy sztereó forrásból 5/6/7.1-et generáljon a meglévő sztereó információkból számitja ki ezért monóval nem is müködik Dolby van Pro logic, enek válfajai a II, IIx, IIz DTS-nek a DTS Neo:6 és Neo:x

(#76088) Gaben360


Gaben360
senior tag

Lehetőségem lenne erősítőt cseréljek,2 variáció van.
1: cserélem a denonom nuke7 fórumtárssal egy yamaha rx-v1600-ra
2: menet közben lett egy kp-s vevő is,így már lehet hogy egy pioneer LX50 lenne helyette.
Melyikkel járnék jobban?Anyagilag a yamaha a jobb választás.
Nem akarom egyikőjüket sem hülyének nézni,ezért nem lesz egyszerű döntés.....

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#76089) gutentag


gutentag
tag

Szép lett az új Dali széria! :C

[link]

(#76090) KisTücsök válasza Toobee (#76086) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ezt már off-ba rakom inkább. Akkor előbb azt a tápot kéne elindítani, ugye? Akkor külön bekapcsológomb kéne neki. Este még gondolkodtam valamin. Fa ház... Ahogy nézem neten, nem lehetetlen. Hátha rokon megtudná csinálni. És akkor akár egy házba belerakhatok mindent. Pl olyan házat nem látok, ahol maradna a keskeny magasság, az alaplap fölött meg lenne hely a HDD-knek. Kettő elférne fölötte vízszintesen, még kettő ugyan úgy kicsit arrébb, alattuk meg egy kis táp. Na mindegy, ezzel majd megyek a HTPC-s topikba, ha aktuális. :D Csak nem tudom, hogy a fának milyen hátrányai lennének.

Nem szépek. Gyönyörűek. :Y Mondjuk én elfogult vagyok a DALI-kkal, szerintem szinte mindegyik széria nagyon szép. Ahogy nézem nincsen elérhetetlen árban. Ez az Ikon fölött állna? Vagy pont ott?

[ Szerkesztve ]

(#76091) szinimini


szinimini
senior tag

Van valakinek esetleg elfekvőben 3db Soundcare Superspike-ja? :)

BBéci jól emlékszek,hogy neked van? Talán el is adod? :)

(#76092) devil-k válasza szinimini (#76091) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mivel ez öntapadós, nem biztos, hogy valaki lekaparja a centersugárzó aljáról. :D A Kácsa-tól el lehet hozni "kipróbálásra", bizonyos feltételek mellett, de szerintem ott sem szedheted le az öntapadós részét. Erre érdemes rákérdezni.

1 hónappal ezelőtt kellett volna ilyet venned, 20 % akció volt a Soundcare tüskékre. Úgy emlékszem, hogy BBéci is akkor vette (és én is), nem hiszem, hogy megválna tőle, de majd ő nyilatkozik. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76093) szinimini válasza devil-k (#76092) üzenetére


szinimini
senior tag

Nem is várom el,hogy leszedje vki is.
Arról az akcióról lecsúsztam egy kicsit.
Talán ott porosodik neki csak vagy vki másnak :)

Alakul , alakul dobok is fel képet és várom a véleményeket :))

[ Szerkesztve ]

(#76094) devil-k válasza szinimini (#76093) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hogy halad a házimozi projekt? A hangdobozok elhelyezése?

- mozi bolondéria -

(#76095) szinimini


szinimini
senior tag

Szóval ilyen lett :K
Mit mondtok rá?


(#76096) devil-k válasza szinimini (#76095) üzenetére


devil-k
nagyúr

Alakul!

Úgy látom sikerült megoldani a centeres dolgot is! De akkor ez még a régi szekrényed, ugye?

A frontok és az erősítő is nagyon be van zsúfolva.
Az erősítővel sürgősen kezdeni kell valamit, nagyon szorosan van.
Még talán az is megoldás lehet, hogy a TV-nek csinálsz egy kisebb emelőt/dobogót, amire rárakod és akkor el tudod helyezni lent is a centert, nem kell a TV felé.Bár nem tudom, hogy akkor mennyire lenne magasan a TV? De ahogy az alsó képen látom, nem fog neki ártani egyáltalán, ha fentebb kerül, sőt.
Én azt a dohányzóasztalt eltenném onnan és vennék a helyére egy vastagabb (nagyobb) szőnyeget.

Úgy látom, hogy a SR L/R THX-es ajánlás szerinti magasságában van? :D :D :C

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76097) szinimini válasza devil-k (#76096) üzenetére


szinimini
senior tag

Erre a szekrényre raktam volna azt a tv tartót és akkor oda ment volna alá a center,de így ahogy számolgattam min 30 centit emeltem volna a tv-n,hogy a centernek legyen egy kis hely és akkor nem nagy teret adtam volna neki. BBéci is javasolta,hogy inkább fölé mennyen közvetlen, ezért is került inkább akkor a polcra fölé és akkor oda már csak a superspike-ok hiányoznak.
A tv középe most szemmagasságban van ha kényelmesen "elfekszek".
Frontokkal nem nagyon tudtam mit kezdeni igazán, kifelé ill. egy kicsit jobbra tudom csak vinni,de csak pár centit. Eléggé hely hiány van mindenhol :)
Az erősítőnél talán az a baj,hogy nem fog szellőzni? Felette van egy jó 4 centi hely és a háta mögött is van bőven hely. Ezt se nagyon tudom máshova tenni. Tv mellé nem fér pl. Itt is össze tetem a két kezem,hogy oda pont befért.
Van ott szőnyeg csak szárad igaz nem vastag,de van. :)
A hátsók pedig a fej felett vannak ~50 centire. Ez a THX ajánlás? :DDD

És van egy asszony is, azt is számold bele :DD

[ Szerkesztve ]

(#76098) jeni


jeni
félisten

Üdv

Az alábbi AVR-165 házimozi mennyire életképes és jó minőségű-e?
Igaz nem 7.1-s hanem csak 5.1 hangfalakat kezel,de elegendő lenne. Tudásban és egyéb szolgáltatásban jók-e,életképes--e még a mai trendeknek a 7.1 vagy 7.2 leszámítva.?

Boltban kiárusítva 60000 Ft-ért árulják 5x95W tud,1.4a HDMi,aranyozott csatlakozók,hangbemérő csatlakozás,igaz elölről nincs HDMI és más digitális bemenet,csak egy 2 analóg hangbemenet és egy USB csati.

Gondolom a 4K-s átvitelt, még nem tudja. HDMi mennyire tud felskálázni,illetve analógról digitálisra tud -e dekódolni kép és hang terén?

3D-t tudja kezelni,ha igen átviszi a HDMi csatlakozón kikapcsolt állapotban is?

(#76099) BBéci válasza szinimini (#76091) üzenetére


BBéci
titán

Egyelőre nincsenek felragasztva, mert más alátámasztó szerkentyűket is ki kell próbálnom, de használatban vannak és eszemben sincs megválni tőlük. Zseniális szerkezetek, bőven megérik az árukat.
A center alja alacsonyabban van, mint a TV felső éle, az gáz. Valamint a frontokat legalább a szekrény vonaláig előre kellene húzni! Az erősítő mellett legalább10-10 centi helynek kellene lennie!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76100) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Akarok most csináltatni majd egy állvány, amin a TV lesz.
Benne az erősítő és a htpcnek kell hely.
Általában milyen magasak szoktak lenni, mélységra gondolom egy 45 centi elég?
Gondolkozom majd projektorban is. Ott a vászon alja kb milyen magasan szokott lenni, hogy kényelmes legyen a szemnek?
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.