Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76601) nuke7 válasza SpaceKombajn (#76599) üzenetére


nuke7
veterán

nem azért, de elac-ot én a jet miatt vennék... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#76602) Oldfighter válasza Dorian (#76598) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Bent ül a pilótafülkében. :P :D

Nuke: Igen, kicsit steril a fotó, de amúgy valódi a cuccos. Per pillanat Angliában egy srác nyomtat ilyeneket, illetve hasonlókat. Kicsit utánaérdeklődtem, hogy szövetanyagra is vállal e ilyet, csak még válasz nem érkezett a közvetítő srácon keresztül.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#76603) Dorian válasza nuke7 (#76601) üzenetére


Dorian
félisten

Ha nem is csak azért, de ha vennék, én is olyant választanék, lenyűgöző.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76604) Tamoo válasza Oldfighter (#76602) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ilyenekért nem kell Angliába menni ... ezer helyen csinálnak kérésre itthon is.

[ Szerkesztve ]

(#76605) SpaceKombajn válasza nuke7 (#76601) üzenetére


SpaceKombajn
aktív tag

Jó meglátás, ezért kérdeztem az elején, hogy érdemes-e a kisebb ELAC-okkal foglalkozni (azokban nincs JET magas) hallani még nem hallottam a JET-et, ezért kiváncsi is vagyok rá.

spacetime

(#76606) nuke7 válasza SpaceKombajn (#76605) üzenetére


nuke7
veterán

hát ezt nem tudom :N

ha váltanék, akkor az 247 lenne mert innen már csak az van feljebb szerintem :DDD

de nem tetszik, hogy a tesztben nem volt annyira egyenletes a mélye...
(habár én is most azért intézek elnyelőket, mert vannak olyan mélyek amik valami miatt túl erősek, és nem illenek oda :U )

dehát az én hangfal párosom jóval olcsóbb egy 247-esnél :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#76607) Kroland25 válasza t-bali3 (#76552) üzenetére


Kroland25
tag

Igen Erősítő alá szeretnék,igaz már megcsináltattam,de két hét múlva lesz lehetőségem hallgatolozni,még egyenlőre a régi rendszerben,az új beszerzés alatt!

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#76608) BBéci válasza SpaceKombajn (#76599) üzenetére


BBéci
titán

Igyekeztem hasonló minőségeket felsorolni, tehát a kérdésedre ott a válasz. ELAC 60.x - Argentum.

(#76601) nuke7
Tényleg elképesztően jó a JET, de vannak más előnye is a 240-es és 400-as szériáknak. No meg a többinek.

(#76607) Kroland25
Erősítő alá inkább spéci készülékalátétet tennék.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76609) Kroland25 válasza BBéci (#76608) üzenetére


Kroland25
tag

Tudnál linkelni hogy pontosan mire gondoltál? :R

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#76610) BBéci válasza Kroland25 (#76609) üzenetére


BBéci
titán

A választék roppant széles és sajnos, ami jó, az drága. Legolcsóbb a fakocka, amit sokan lényegesen jobbnak tartanak, mint a gránitlapot.
Néhány példa:
[link]
[link]
[link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76611) SpaceKombajn válasza BBéci (#76608) üzenetére


SpaceKombajn
aktív tag

Akkor a 60-as ELAC széria és így az Argentum is kiesett az ajánlatodból

A Lektor nem tetszik (hallottam).
Marad az MA RX széria és a nagyobb quadralok.
Kiváncsi vagyok a te vélemyényedre: RX 6 vs. Platinum M30 (jó, ez azért drágább)

Ahogyan elnézem van egy kisebb szakadék a kb. 300e/pár frontok és az utána jövő lépcsőfok között (600e/pár) közöttük jóformán nincs semmi. Persze az X4000-hez az előbbiekból kell válogatni az 1:2 "szabály miatt".
Mennyire fontos, hogy a center és háttérsugárzókban akkora legyen a membrán mint a frontokban, mert pl. a quadralokban egy kicsit kisebb a frontokénál.

spacetime

(#76612) bajnokpityu válasza BBéci (#76610) üzenetére


bajnokpityu
félisten

másik tippem még a fraktál alakú topper. NEm hoz annnyit,mint a jó alátét, vagy állvány, de ABzhető a hatása,még egy bitumennel bélelt vastagfalú készülékdoboz esetén is.

A fakocka azért nem szimpla fakocka, hanem Csabi által műgonddal készített tömör mahagóni kocka, bütüvel függőlegesen.

Egyébként végre találtam jobb gyári megoldást nála, de évekig ez volt a legtermészetesebb alátétem olcsón.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#76613) hétalvó válasza BBéci (#76594) üzenetére


hétalvó
addikt

nagyon torom a fejem milyen osszekotot vegyek. a furun nagyon gondolkozom, mert akkor szinergia lenne.
de nem erzem az erot abban a kabelben, hogy hajlando lennek lecserelni az aq sky-omat ra.

viszont kellene a centeremhez minimum valami osszekoto, aminek legalabb a hangkaraktere megegyezik, felbontast, teret azt inkabb hagyjuk, mert ahhoz megegy sky kellene.

ha furum lenne akkor 5-ot vennek.
ha a sky maradna frontnak akkor a chord menne hatra es mar csak a center hianyozna, na de ezzel az egy kabellel oriasi a bibi, nem tudom honnan mit, ezert nem fogok venni meg 1 par sky-t. :(

mikor megvettem a sky-t mar ereztem elore ez lesz...

szoval centerhez egy kabelt valahonnan/valamilyet, vagy 5 furut ez itt a kerdes, vagy 5 teljesen mast.

velemeny, otlet? :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#76614) gyurczy válasza bajnokpityu (#76612) üzenetére


gyurczy
őstag

bajnokpityu: fraktál alakú topper Hogy mi?

Egyébként végre találtam jobb gyári megoldást nála... Mit?

hétalvó: Furu FA-220-am van 5 db, de XLR csati van rajta. Átalakítóval nem tudom mit mutathat, de vihető, ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#76615) bajnokpityu válasza gyurczy (#76614) üzenetére


bajnokpityu
félisten

topper:

fakockánál meg a

bizonyult jobbnak. forrás, és előfok alatt használom, megelégedéssel.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#76616) gyurczy válasza bajnokpityu (#76615) üzenetére


gyurczy
őstag

Oké, így már minden világos. Egyiket láttam, másikat meg mesélted. Én Soundcare párti vagyok, bár másfelé nem is próbálkoztam még. Új állvány jöhetne már. :(

[ Szerkesztve ]

(#76617) fefe65


fefe65
csendes tag

Sziasztok!
Egy JBL LS40, LS center és LS120P SUB összeállítást használok. Milyen erősítőt tudnátok javasolni, amivel ki tudnám használni őket, és nem lőnék nagyon fölé? Jelenleg PIO VSX922-vel használom. Érdemes lenne lecserélnem? Filmeket, és koncert BD-ket nézek, ill. hallgatok rajtuk.
Köszi: Feri

[ Szerkesztve ]

(#76618) fefe65


fefe65
csendes tag

Valami D osztályúra gondoltam.

(#76619) mp54


mp54
senior tag

Elég lesz-e 13 cm hely szellőzni az Arcam AVR 400 erősítő felett, ha az egy asztal alatt lesz a padlón, az asztal minden oldalon nyitott, baloldalon egy azonos magasságú vas lesz?
A manual nem ad meg távolságokat csak elveket.

(#76620) Dorian válasza mp54 (#76619) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem igen. A leírásokban ezek a 30cm-eket erősen túlzónak érzem.
Viszont az asztal alatt baromi sok port fog összegyűjteni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76621) JohannZimu válasza mp54 (#76619) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Már hogyne adna meg adatot (E-2), minden irányban a 30cm ajánlott (oldalt, felette, mögötte).

(#76622) hétalvó válasza bajnokpityu (#76615) üzenetére


hétalvó
addikt

a topper nalam nem valt be, xt viszont eskuszik ra, az nagyon a kiprobalos kategoria.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#76623) mp54 válasza JohannZimu (#76621) üzenetére


mp54
senior tag

Igazad van, én csak a "Placing the unit"-ban (E-7) kerestem...

(#76624) JohannZimu válasza mp54 (#76623) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Érdemes elolvasni a teljes használatit, Arcam szépen leír több olyan témát is, ami rendszeresen előfordul itt kérdésként. Pl. ilyen a 75dB-es bemérés (gyárilag beállított fix hangerőn), Stereo Direct stb.

(#76625) #75912448 válasza fefe65 (#76617) üzenetére


#75912448
törölt tag

LS80+LS Centerhez nekem a Denon 4810 és Onkyo 5010 sem volt sok.

(#76626) BBéci válasza SpaceKombajn (#76611) üzenetére


BBéci
titán

Miért esik ki az a kettő? Szerintem mindkettő illene az X4000-hez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76627) forma69 válasza SpaceKombajn (#76590) üzenetére


forma69
tag

Nekem az X4000 mellé Canton GLE 496 szett van, és szerintem passzolnak is. Érdemes a Canton-okat is megemlíteni, elég komolyan szólnak együtt.

(#76628) fefe65 válasza #75912448 (#76625) üzenetére


fefe65
csendes tag

És ha Pioneer közül kéne választani? Ezek lelkivilágát ismerem, bár lehet, hogy más típusokat is ki kellene próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#76629) SpaceKombajn válasza BBéci (#76626) üzenetére


SpaceKombajn
aktív tag

Azért mert ha kb. egyenlő az ELAC FS 68.2 az Argentummal, akkor a Signo és a Platinum is jobb ezeknél és talán az MA RX6 is, és akkor már a jobbakat választanám.
A Silverrel már az új szériára utaltál vagy még az RX-ekre?

spacetime

(#76630) mp54


mp54
senior tag

Ki kellene próbálni egy subot, hogy egészséges-e, de nincs (még) házimozi erősítő.
Egy forrás készülék analóg, sztereó, RCA kimenetét ráköthetem a sub line input L/R bemenetére?
Mit fogok hallani?

(#76631) BBéci válasza SpaceKombajn (#76629) üzenetére


BBéci
titán

Hasonló kategóriájúak, de más karakterek, tehát csakis meghallgatás alapján lehet dönteni. Mindegy, melyik Silver, de ha lehet, az újabbikat választanám.
Platinummal már megint az ELAC 247 szintjénél vagy, ami egyrészt felesleges, másrészt inkább ELAC. SZVSZ.
Mondom ezt úgy, hogy 12 éve Aurum tulajdonos vagyok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76632) #75912448 válasza fefe65 (#76628) üzenetére


#75912448
törölt tag

Cserélni biztos cserélhetsz, mert a 922 lepkefing már a centerhez is. Hosszútávra lesz frontnak az LS40 vagy érkezik 60 ill 80? Elvben ugye szettben árulva a 40esek a surroundok. Aprón kéne keresgélned valamelyik LX-et.

(#76633) Norbi 72 válasza fefe65 (#76628) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szerintem LX73-tól felfelé keresgélj ha nem nagyon akarsz más márkát kipróbálni.

De ha mégis,mozira/koncertre Denon 38xx-től,Onkyo 8xx-töl az ajánlatom.

[ Szerkesztve ]

(#76634) fefe65 válasza #75912448 (#76632) üzenetére


fefe65
csendes tag

Igen maradnak, nem tudok álló hangdobozokat elhelyezni. A tv-s falon végig ér két 80cm magas komód, 3,5m hosszan, nincs mellettük elég hely.

[ Szerkesztve ]

(#76635) fefe65 válasza Norbi 72 (#76633) üzenetére


fefe65
csendes tag

Jó, megpróbálom a Denon vonalat is körbejárni, csak a kitaposott utat nehéz elhagyni, semmi tapasztalatom nincs a Denonok kezelésével kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#76636) BBéci válasza fefe65 (#76634) üzenetére


BBéci
titán

A komódok tetejére helyezted a hangdobozokat? Remélem valamit tettél alájuk a kettő közé!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76637) SpaceKombajn válasza BBéci (#76631) üzenetére


SpaceKombajn
aktív tag

Köszönöm szépen, ez a válasz segített a legtöbbet. Akkor beiktatok ELAC meghallgatást is.
Silver milyen ez eddig említettekhez képest? Még valami, a dipólok jobbak háttérsugárzónak?(MA-nak vannak)
Úgy gondolom, nem nagy baj ha egy kicsit fölé lövök a hangfallal az erősítőnek, (ezért kérdeztem a Platinumot), mert a hangfalak jövő állóbbak mint az elektronikák és nem szeretném őket sűrűn cserélgetni(persze mindenki ezt mondja, :) aztán csak feljebb lép).
Igen tudom, hogy Aurumjaid vannak, naponta olvasom a topikot(tehát mondhatni képben vagyok, hogy kinek milyen berendezései vannak) csak írni nem nagyon szoktam.

[ Szerkesztve ]

spacetime

(#76638) #75912448 válasza fefe65 (#76634) üzenetére


#75912448
törölt tag

Akkor Pio esetén az előttem szólóval értenék egyet, esetleg még Denon 3311/2, 4308/10. A mozisabb ízlésemnek a nagyok Onkyo-val tetszenek a legjobban, de ez szubjektív, a 4810 is nagyon OK volt, szóval a Pio mellett érdemes Denon felé is kacsintgatni, nézegetni a választékot. Nagy előrelépést jósolok ...

(#76639) nuke7


nuke7
veterán

Na, csinaltam egy kis összehasonlítást.

Ugye az egyik verzió nas-rol Apple tv es onnan optikai a dac-ba,
A másik meg a gépről nehai koax a dac-ba.

Résztvevők mindegyik lossless
Sting fields of gold flac - it's probably me
Vaya con dios - don't cry for luie - ape
Tito&tarantula - after dark - flac
Four seasons Joshua bell flac

Nos érdekes. Lehet, hogy a nehai kabel de a Jriver is lehet a dologban - gépről kicsit V alakú a hangzás, de mintha tisztább / részletesebb lenne, viszont a tere kisebb - valsz. A kozep hiánya miatt. De pontosabbnak tunik lenn es fenn is...
Apple tv mintha nem szinezne annyira, es jobb a tere - talan a relatív tobb kozep miatt.
Cserebe mintha nem lenne olyan pontos alul - felül tok okénak tunik.
Talan hosszabban hallgatható viszont nem annyira "hifis"...

Nem volt rendes a/b de a vaya con dios ének gépről sziszegett - Apple tv-rol libaboros lettem.
Sting a gépről sokkal tobbet mutatott a kis zajokkal, hosszabb lecsengésű csettintesek es pontosabb, erősebb basszus gitár jelenlét. Ugyanakkor a ter kicsit osszenyomottabb volt es a gitár szoló sem volt olyan markáns es jol szoló mint Apple tv-rol.
Majdnem a Sting ismétlődott after dark alatt is.
Ahol egyértelműen jobb volt a gep az a négy évszak - jobb volt a basszus es mintha tobb részlet lett volna fenn - ugyanakkor nem volt olyan "kényelmes" hallgatni...

Kb. Ennyi.

A legdrágább hama optikai kabel ment az Apple tv-bol a dac-ba. Vajon ott feljebb lépés hozna valamit...? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#76640) fefe65 válasza BBéci (#76636) üzenetére


fefe65
csendes tag

Az előző hangdobozaim (Tannoy system 2) 5cm-es lábakon állt. Azokat nem akarom átrakni, nem illenek a JBL-hez. Valami tüskét szeretnék alá természetesen, de még nem tudom, hogy milyet. Ez irányban is megköszönném, ha tudnál valamit javasolni.

(#76641) fefe65 válasza #75912448 (#76638) üzenetére


fefe65
csendes tag

Köszönöm a javaslataidat, akkor a Denont is meg próbálom közelebbről megnézni.

(#76642) Norbi 72 válasza fefe65 (#76635) üzenetére


Norbi 72
veterán

csak a kitaposott utat nehéz elhagyni

Nekem ne mond,20 éve Onkyo vasam van,imádom a dinamikáját,erejét,vannak elképzeléseim,de....ha nem azt kapom,amire vágyom...nehéz ügy a váltás egy "megszokott" márkáról...én a végére hagyom a vas kérdést,a jövőbeli formátumok miatt is,de frontok/center/kábelek vonalon lesz némi kiadás elötte..

(#76643) nuke7 válasza nuke7 (#76639) üzenetére


nuke7
veterán

Érdekes, hogy a Sting - desert Rose pedig minden szempontbol jobbnak tűnt Apple tv-rol - a melyek mintha kontrollaltabbak lettek volna :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#76644) nuke7 válasza nuke7 (#76639) üzenetére


nuke7
veterán

Meglatjuk mi lesz, ha elkészülnek egyszer a panelek majd :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#76645) BBéci válasza SpaceKombajn (#76637) üzenetére


BBéci
titán

Ha választani kellene, inkább erősítővel "lőnék fölé", mint hangfalal.
Szerintem a dipólok sokkal jobb teret rajzolnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76646) user137 válasza Oldfighter (#76595) üzenetére


user137
őstag

> Egy ilyen erősítőhöz kb 300e forintos 5.0-ás szett dukál.

hiába dukál, ha nincs rá annyi zsé :B egyébként egy KEF E305-öt néztem ki elsőre, de nem visz rá a lélek ($$$), h behúzzam...

köszi a többieknek a véleményt, egyelőre elhoztam a cuccot kevesebb, mint fél áron, ha nagyon mocsok szar lesz, akkor remélem nullában elviszik jövő héten, vagy visszaadom a boltba. :)

Teufelből ez a Consono szett? Árban teljesen baráti lenne, kár, h itt Svájcban nem nagyon kapni a közelemben sehol.

(#76647) Norbi 72 válasza user137 (#76646) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni ehhez,hogy ilyen kicsi szatellitek messze nem hozzák meg a moziélményt,és tök mindegy,ki gyártotta..normál monitor hangfalakkal előrébb lennél,valahogy helyet kéne szorítani nekik.

(#76648) user137 válasza Norbi 72 (#76647) üzenetére


user137
őstag

köszönöm, de nem szeretném :) még egy bookshelf kategória beférne, de én hallottam szólni annó a sokak által szidott BOSE-t moziszobában, és nem nagyon volt hiány élményben (igaz csak egy demo erejéig).

(#76649) Norbi 72 válasza user137 (#76648) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én egy pillanatig sem szídom a Bose-t,de részletességben/felbontásban/mélységben alulmarad egy jobb monitor hangfalhoz képest.De hát,te döntesz.

[ Szerkesztve ]

(#76650) user137 válasza Norbi 72 (#76649) üzenetére


user137
őstag

linkeket elfogadok :) ez a teufel is jól néz ki eléggé... de fullsize álló hangfal nem lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.