Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76551) Stooner válasza #09634560 (#76528) üzenetére


Stooner
tag

Köszönöm!
Megszabaditottatok sok gép előtt üléstől!
Kellene valami jó szlogen is a fórumnak! Pl.: Prohardver fórummal egyszerűbb,könnyebb,gyerekjáték az élet !
:R
Üdv.: STOONER

(#76552) t-bali3 válasza Kroland25 (#76527) üzenetére


t-bali3
senior tag

Erősítő alá is gránitlapot szeretnél?

Én vettem a hangfalállványaim alá gránitlapot. Nem igazán hallottam változást, mai fejjel arra már nem költenék. Igaz akkoriban sok mindent cseréltem pár napon belül: állvány, elosztó, tápkábelek, lehet, ha kivenném észrevennék valamit. De a lényeg, hogy óriási változást biztos nem okozott... A rendszerem az adatlapomon van.

[ Szerkesztve ]

(#76553) SpaceKombajn válasza BBéci (#76536) üzenetére


SpaceKombajn
aktív tag

Kisebb ELAC-okat érdemes próbálni az X4000-hez vagy inkább más gyártmányú hangfalakat hallgassak meg ebben a kategóriában?

spacetime

(#76554) Dorian válasza SpaceKombajn (#76553) üzenetére


Dorian
félisten

247-esek biztos jól szólnának vele, ha nagyobb erősítővel még jobban is.

Gránitlap ügyben:
Nálam a frontok alatt praktikus okból vannak, nem hallok különbséget. Igaz nem lenne egyszerű a tesztelés, mert mire cserénél pontosan újraszintezem a 2x4 tüskét, az élettől is elmegy a kedvem.
Sub alatt: amennyire pozitív hatással volt a reflexes subom alatt (kicsit), kb. annyira negatív a T12 alatt, úgyhogy félretettem, majd eladósorba kerül.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76555) spiky03 válasza #09634560 (#76535) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi, akkor így fogok tenni. ;)

@(#76537) Oldfighter
Nekem mondod. :D
A Yamahánál ez egyszerűbb volt, csak átnyomtam Straight-re vagy mire és kész is volt, itt meg hiába nyomtam neki Pure Direct-et, ment a szub.
Nah de kiderült a turpisság. :)

Eddig a filmeket Auto Surroundban néztem, most azokat is Pure Direct-ben nézem.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#76556) #09634560 válasza user137 (#76546) üzenetére


#09634560
törölt tag

Piót támogatom és szerintem növeld a keretet 200 fölé és pol k vagy tannoy vagy boston audio lehet a választottad.

(#76557) adodaniel válasza cecil (#76529) üzenetére


adodaniel
őstag

Szép lett. :R A surroundok nekem is így vannak kb, milyen az térélmény nálad?

(#76558) Oldfighter válasza spiky03 (#76555) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Regger hsz-ére is reagálva...

Nálam a korábbi módszerem/beállítási mód oldotta meg a dolgot.
Én Auto surroundot használok filmhez, koncerthez, sztereó zenehallgatáshoz is. Annyi a különbség, hogy sztereónál nem a HDMI bemenetet választom a forráskészülékhez, hanem az RCA csatlakozót.
Korábban már írtam, hogy nekem túl "száraz" a Pure Direct mód és ez nincs is hatással a mélyláda működésére.
Remélem hamarosan sikerül kicsit újabb fejlesztésekbe invesztálnom az összekötő kábelek terén. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#76559) Oldfighter válasza user137 (#76546) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Kompakt szettet akkor válassz ha kínozni akarod magad. Felesleges ilyenhez egy középkategóriás erősítő.
Továbbá egyáltalán nem fontos hogy minden készüléken ugyanaz a márkalogó díszelegjen, tekintettel arra, hogy ez nem feltétlen jelenti azt, hogy a gyártó cég ugyanazt a minőséget tudja garantálni különböző készülékeknél.
150k-ból már egy valamirevaló normális hangsugárzó-szett is kijön használt cuccosokból. Ha pedig egy álló front nem fér el valahol, akkor oda az állványos se fog; mert ugye hangsugárzót nem csak úgy feldobjuk a könyvespolc tetejére oszt jónapot.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#76560) #75912448 válasza Oldfighter (#76558) üzenetére


#75912448
törölt tag

Na, de spikey eddig AS-t használt, nyilvánvalóan small/vágva a hangsugárzókat. Ha Directben mozizik, akkor van egyáltalán vágás? Szerintem nincs és nyomja a full mélyeket a frontokra (kvázi large lesz small helyett), tehát mit sem ér a bemérés és vágás. Javítsatok ha rosszul gondolom... korábban is merült fel hasonló, hogy moziznak Direct-ben.

(#76561) Norbi 72 válasza spiky03 (#76555) üzenetére


Norbi 72
veterán

Érdekes,Onkyoval nincs ilyen probléma,Pure Audio módban sub lekapcsol,teljes tartomány megy a frontnak.

(#76560) regger Nálam is alapból Direct módban van a vas,amilyen formátumban jön a hang,úgy is megy tovább.

[ Szerkesztve ]

(#76562) Oldfighter válasza #75912448 (#76560) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ahány erősítő, annyi szokás.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#76563) #75912448 válasza Norbi 72 (#76561) üzenetére


#75912448
törölt tag

.

[ Szerkesztve ]

(#76564) spiky03 válasza Norbi 72 (#76561) üzenetére


spiky03
veterán

Yamahánál nekem sem volt ilyen "gondolom".

Akkor lehet, hogy maradok mégis az eddigi AS használatnál. :)

Nálam HDMI-n jön a hang az erősítőbe.
De lehet megpróbálom akkor én is úgy, hogy összekötöm RCA-val és azt választom ki, ha lehet ilyet csinálni a Pionál. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#76565) Norbi 72 válasza spiky03 (#76564) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nálam is HDMI-n jön.

Azt hiszem az AS ugyanaz,mint nálam a Direct.Majd holnap megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#76566) Dorian válasza Oldfighter (#76562) üzenetére


Dorian
félisten

Így van. Nálam "direct"-nél be lehet állítani, hogy legyen sub vagy Audyssey vagy sem, "pure direct"-nél meg semmi nincs.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76567) spiky03 válasza Dorian (#76566) üzenetére


spiky03
veterán

Nálam meg Pure Direct-ben van minden. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#76568) Oldfighter válasza spiky03 (#76564) üzenetére


Oldfighter
senior tag

"De lehet megpróbálom akkor én is úgy, hogy összekötöm RCA-val és azt választom ki, ha lehet ilyet csinálni a Pionál. :U "

Miért ne lehetne? :)
Sztereó zenehallgatásnál egy jó ideig váltogattam az Analóg, illetve a HDMI bemenetet és az előbbi győzött meg a jobb minőségről, még ha egy HAMA RCA kábelt is használok. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#76569) #75912448 válasza spiky03 (#76567) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pont ez a kérdés, nem igaz, hogy a menüben nem lehet beállítani mit kezdjen a subbal, ha "magától" nem tudja.

(#76570) Oldfighter válasza Dorian (#76566) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Pure Direct ugye alapból lelövi a videó szekciót és azzal az OSD menüt, nem sok lehetőséget adva a beállításokhoz. Érdekes mód, mikor a Netdeponál tesztelgettem a készüléket, akkor ott tetszett ez a mód, szépen ott volt a helyszínen az előadó, a zenekar, egyszóval, jó értelemben atmoszférikus volt a hangkép. Viszont idehaza a szobában elkél az a fránya Dynamic EQ, hogy kompenzáljon ezt-azt. Viszont ezt derekasan teszi ezt anélkül, hogy csorbulnának a frekvenciahatárok, vagy valamelyik szélső érték elnyomná a másikat. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#76571) user137 válasza Oldfighter (#76559) üzenetére


user137
őstag

ez a kompakt Pio szett most 150CHF, azaz 30k mindenestül, ami annyit jelenti, h you get what you pay for... :-) ha nagyon gáz lesz, akkor visszaviszem, de az első valamirevaló Boston Acoustics 5.1 szett kb négyszeresébe kerül.

A nagy hangfalak nem csak nem férnek el, hanem optikailag zavarnának, ezért a BOSE-hoz hasonló 5 pici és 1 sub kombóban keresek valami használhatót. Tudom, h így hiányzik a közép, de asszem ez egy vállalható kompromisszum....

(#76572) Osynho válasza user137 (#76571) üzenetére


Osynho
addikt

"Tudom, h így hiányzik a közép, de asszem ez egy vállalható kompromisszum...."

Egy hangcucc esetében vállalható kompromisszum, hogy nem szól jól? :DDD

(#76573) Dorian válasza Oldfighter (#76570) üzenetére


Dorian
félisten

Megnéztem, pontatlanul emlékeztem. Pure direct módban is van lehetőség az Audyssey megtartására. Jobb is úgy. Direct-tel ellentétben sub itt nem játszhat.
Ill. pure direct és direct közt elég komoly hangminőség különbség van, max tuccogit érdemes directben hallgatni a sub miatt.

(#76571) user137:
Pont a közép? Az a legfontosabb, pl. az énekhang ott szól...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76574) Tamoo válasza Dorian (#76573) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha sztereó beállításnál on-ra nyomom a szubot, akkor nekem pure directben is szól.

(#76575) Dorian válasza Tamoo (#76574) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam nem, csak direct-ben. Jót át kell gondolni az erősítő cserét, mert egy hasonló beállítás hiány -ha pont az az egy kéne- el tudja kenni az ember száját. Az ilyesmi legalább olyan fontos, mint a hang vagy képminőség. Pl. előző tévém távjával pontosan kellett célozni és az agyamra ment. Mást meg pont ez nem zavar.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76576) user137 válasza Osynho (#76572) üzenetére


user137
őstag

Igen. Ha 35kFt-ért vállalhatóan szól (nem rosszul), az jelen esetben jobb, mintha 200k-ért észvesztően jól szólna, vagy fel kéne robbantani érte a szobát. Az erősítő sem egy high-end, szóval ez ilyen best-buy kategória a VSX923 és ez a buta Pio hangcucc szumma 120k-ért. Az "5 kicsi-1 sub" kombókból meg mindig hiányozni fog a közép ereje, gondolom fizika... ;]

Tudod a Ford Focus egy zseniális autó, de nem gyorsabb, se nem kanyarodik gyorsabban egy Aston Martinnál. Egyet tud: tizedébe kerül, és *elég* jó. Jelen esetben kijön a spórolásból egy új TV kétharmada...

(#76577) adodaniel válasza user137 (#76576) üzenetére


adodaniel
őstag

Ahhoz az erősítőhöz azért jobb hangsugárzók valók. Az autós hasonlatod akkor lenne helytálló, ha a Focusnak hiányozna egy kereke, és ez vállalható kompromisszum lenne. De nem az, mint ahogy a középtartomány hiánya sem.

[ Szerkesztve ]

(#76578) #09634560 válasza user137 (#76576) üzenetére


#09634560
törölt tag

Autós hasonlatod nem állja meg a helyét. Tammo kb 2 hét után vált meg hasonlótol.

(#76579) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!

Ehhez a rendszeremhez szeretnek egy melynyomot venni 60e-ig.
Sajnos elvesztem a sok utannaolvasas kozben. Pledaul paran irtak, hogy 200W alattit nem erdemes venni, meg csak lefele sugarzot szabad...stb.
Szoval egyenlore inkabb filmhez mint zenehalgatasra hasznalnam es egy 36m2-es szobaban lesz.

Minden segitseget megkoszonok!!

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#76580) Osynho válasza user137 (#76576) üzenetére


Osynho
addikt

"35kFt-ért vállalhatóan szól (nem rosszul) "

Sokunknak ez vállalhatatlan lenne. Hiába tűnik kevés pénznek. Egyébként 120-ból használtan kijönne egy nagyságrendekkel jobb hangú motyó.

Az autós hasonlatodra érkezett válasz, de szerintem is sánta kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

(#76581) Dorian válasza Rollee (#76579) üzenetére


Dorian
félisten

60ezer Ft-ból olyan mélynyomót érdemes venni, ami épp van ennyiért a használt piacon.
Én vmilyen 30cm reflexeset keresnék. A lefelé sugárzók kényesebbek arra, hogy mi van alattuk, különösebb pozitívumuk most nem jut eszembe. A Wattszám meg persze jó, ha minél több, de ennyiért nem kapsz óriási teljesítményeket.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76582) t-bali3 válasza Dorian (#76575) üzenetére


t-bali3
senior tag

Valóban meg kell gondolni mit vesz az ember, én sokáig nem is értettem mi hogy megy mikor megvettem az erősítőm és a pure direct beállitásról olvasgattam itt a fórumon, ezért az itteni tanácsoknál is érdemes figyelembe venni a jövőben, hogy még egy gyártón belül is össze vissza van.
Egyébként a 2808nál is van lehetőség mélyláda használatára pure directben. Egy okkal több a 4308 irányába lépéshez :)
A Piok viszont ezügyben elég macerásak ahogy olvasom.

Távirányítós probléma nálam folyamatosan fennáll, mert a center az erősítő és a pvr előtt van. Megváltás lesz az új tv állvány, ha lesz egyszer...

[ Szerkesztve ]

(#76583) nuke7 válasza user137 (#76571) üzenetére


nuke7
veterán

Teufel ;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#76584) Rollee válasza Dorian (#76581) üzenetére


Rollee
aktív tag

Koszi!
Ezt talaltam kb. 60e-ert. Szerinted?

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#76585) nuke7 válasza user137 (#76576) üzenetére


nuke7
veterán

már nem tudjuk többen mondani, hogy NE vedd meg azt...

mi a gond a Teufel vagy Tannoy cuccokkal..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#76586) BBéci válasza Dorian (#76554) üzenetére


BBéci
titán

Hallgattam az ELAC FS 247 BE hangdobozokat Anthem MRX500, Primare SPA22 és Norma IPA-140 erősítőkkel. Durván megmutatta, hogy mivel hajtottam, sőt, a Furutech LineFlux (2000 euró) és a Transparent Audio Reference XLR (4500 euró) kábelek közti különbséget is. Ebből az következik - számomra - hogy nem szabad alul méretezni (minőségét tekintve) az erősítőt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76587) #09634560 válasza user137 (#76576) üzenetére


#09634560
törölt tag

120 k-ért inkább keress Proson, Boston Acoustic, Dynavoice vagy Qln dobozokat.

(#76588) spiky03


spiky03
veterán

Egy ilyet találtam. Fali dekorációk
Nem tudom ez mennyire használható a paneleknél. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#76589) nuke7 válasza spiky03 (#76588) üzenetére


nuke7
veterán

igen, ez megjött nekem is - szerintem semennyire :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#76590) SpaceKombajn válasza BBéci (#76586) üzenetére


SpaceKombajn
aktív tag

Szerintem értettük elsőre is, hogy az ELAC 247 túl jó az X4000-hez, de most a Denonhoz keresek hangfalakat és nem a 247-hez erősítőt(tudom, hogy azért írtál hozzá való erősítőket, hogy nagyságrendileg el tudjuk őket helyezni).

spacetime

(#76591) hétalvó válasza SpaceKombajn (#76590) üzenetére


hétalvó
addikt

Megveheted a 247-et csak eleg hamar cserelni fogod a 4000-est utana.
Egyebkent szerintem jol szol a denon az elackal. Vehetsz hozza vegfokot is majd kezdesnek, utana pedig johet egy proci :) kb mindenki bejarja ezt az utat.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#76592) hétalvó válasza BBéci (#76586) üzenetére


hétalvó
addikt

A lineflux-bol az rca-ra gondolsz?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#76593) nuke7


nuke7
veterán

úgy utálom, ha valakinek olyan gondja van, hogy túl jó-e amit venni akar ;] :D

https://youtube.com/user/nuke7

(#76594) BBéci válasza hétalvó (#76592) üzenetére


BBéci
titán

Nem lett volna túl sok értelme RCA-t XLR-hez hasonlítani, ebből következik, hogy a Furutech is XLR volt.

(#76590) phonecat
DALI Lektor, ELAC 60-as széria, Monitor Audio Silver, quadral Argentum.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76595) Oldfighter válasza user137 (#76571) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Az utolsó megállapításod nagyon emlékeztet egy olyan hirdetésre, ahol a csodamókus olyan hangdobozt hirdetett aminek volt egy húsz centis mélyhangsugárzója, meg egy kettő és feles magasa.....A többi valahogy hiányzott. Neked biztos megfelelt volna.
Egy ilyen erősítőhöz kb 300e forintos 5.0-ás szett dukál.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#76596) Oldfighter válasza spiky03 (#76588) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nemrég ezekre indultak be a nyálelválasztó mirigyeim. :D

[link]

[link]

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#76597) nuke7 válasza Oldfighter (#76596) üzenetére


nuke7
veterán

CGI... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#76598) Dorian válasza Rollee (#76584) üzenetére


Dorian
félisten

Nem ismerem semennyire sem. Meg kell hallgatni saját rendszerben, mert többször tapasztaltam, hogy nagyszerű specifikációkkal bír egy sub, aztán élőben meg kiderül, hogy nagyobb mélyeknél rezonál az egész, vagy portzajos a reflexcső.

(#76596) Oldfighter:
Kerestem a nőt a képeken, de sehol sem találom. Lehet, hogy az ágy alá bújt? :)

Más:
Másodszor is végigrágtam magam a jó minőségben kölcsönzött új Batman trilógián. Tényleg nagyszerű a kép meg a hang, de mint film... végre vége, törlöm.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76599) SpaceKombajn válasza BBéci (#76594) üzenetére


SpaceKombajn
aktív tag

Köszi, pont 60-as szériás ELAC-ról kérdeztem, amiről spiky03 linkelt akciót ELACció :)
quadralból az argentum a minimum gondolom, mehet az Ascent, Signo Avantgarde vagy a Platinum. ELAC FS 68.2 melyikhez hasonló a quadral kínálatból?

spacetime

(#76600) devil-k válasza Dorian (#76598) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kár. Pedig szerintem nagyon jó. Nekem a Batman kezdődik nem annyira adja, de a többi viszont szuper. Ízlések és pofonok. :) Nekem pl az Acélember nem jött be. Egy dolog szólt mellette, hogy iszonyatosan jó filmzenéje van.

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.