Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119051) BBéci válasza BBéci (#119048) üzenetére


BBéci
titán

Az előzőt kiegészítem azzal, hogy a készülékállványok is hasonlóan befolyásolják a kapott hangot, de nem akkora mértékben, mint a hangdobozállványok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#119052) CHaooSS válasza BBéci (#119051) üzenetére


CHaooSS
őstag

Hát igen.. meg ugye ott a szobaakusztika, akkor homokkal való feltöltés , tüskék.. majd meglátjuk.
Nem tudom, hogy állvány és a dobozok közé is mit kéne rakni, meg kell próbálni gyurmaragasztóval meg tüskével is.

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#119053) python1 válasza CHaooSS (#119052) üzenetére


python1
veterán

Gyurma,csapágygolyó 2 alátét közé.De igazából nekem eddig a tüskék bizonyultak a legjobbnak.

Béci: Nálam szigorúan rezonancia mentesített az állvány,és a kábelek is fa "alátéteken" nyugszanak.

[ Szerkesztve ]

(#119054) warezxts válasza Nemir Ombe (#119043) üzenetére


warezxts
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
Szerintem így is úgy is használt lesz.
Gondolkodtam hogy tudnám pontosítani az "igényeim". (Keret egyébként max 200e erőlködővel, na jó lehet még picit fentebb menni ha megéri).
Itt van pl. ez a zene lentebb linkelve (persze nem youtube minőségben. Van egy AKG fülesem (K375), meg egy fejhallgatóm (272hd), azon nagyon szépen kijönnek ezek a játszadozások a hanggal, illetve még elektronikus zene tekintetében is elég szépen képes szétválasztani a hangszereket(?). Szóval a zene Ezen és Ezen részén úgy kb 10mp-ig hallatszik az ami ég és föld a fülesen és a Geniuson (nyilván nem lehet összehasonlítani). Innen jött az ötlet hogy ideje cserélnem. Tudom hülye példa csak sajnos nem tudom másképp megfogalmazni. Persze a Mozi és más zenék is számítanak, szép lassú számok (kivéve R'nB és Jazz). Én speciel nem tudok különbséget tenni ahogy olvastam hangfal teszteket pl filmeknél, hogy a lövések nem tökéletesen hallatszanak.... nekem azok csak lövések, nem tudok különbséget tenni hogy most puffan vagy dördül :) vagy csak nem hallottam még sokmilliós hangfalakon.
Ennek tükrében még mindig azt mondod egy Wharfi 8.x (használtan 70-80e körül 5.0) jobb lenne mint a Valdus 400/500 5.0-ba kialakítva?

BBéci: Neked is köszi a választ. Sajnos fogalmam sincs hol tudom meghallgatni :D Milyen szetre gondolsz amúgy?

(#119055) B.Junior válasza warezxts (#119054) üzenetére


B.Junior
tag

Azért hadd védjem meg, a Valdus500 mozinál elég ütős tud lenni... :K

(#119056) Nemir Ombe válasza warezxts (#119054) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jòl írtad,a jobb és gyengébb dobozok között is kb. az a különbség,mint amit a Genius és a füles között hallasz. Ha màr veszel inkàbb a jobbat vedd ua. pénzböl.

Ha majd meghallgatsz egy gyengébb és egy jobb renszert (itt ne 100es és több milliòs közötti különbségre gondolj) te is érteni fogod hogy mi a különbség a “hangok” között. Màr nagyon jòl hallhatò egy 100-150.000 es és egy 300.000 es szett között is.

Hmm ....

(#119057) BBéci válasza warezxts (#119054) üzenetére


BBéci
titán

Konkrétan semmire, mert a választék óriási, pláne akkor, ha a használtakat is belevesszük.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#119058) warezxts


warezxts
senior tag

Hát... köszönöm! Nem hiába ez egy külön szakma... ;)

(#119059) Nemir Ombe válasza B.Junior (#119055) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem akartam én sem "bántani" a Valdus 500-at, az áráért jó .... jó nagy! :D

Ésszerű alternativát ajánlottam helyette, pl azért is, mert itt egy Valdus hangváltó:

[link]

és itt egy Diamod hangváltó:

[link]

Lapozd végig a kis képeket és látni fogod a különbséget.

A többi "egyéb" alkatrészről már ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#119060) B.Junior válasza Nemir Ombe (#119059) üzenetére


B.Junior
tag

Lehet/megéri ezeket a Valdusokat valahogy műszakilag "feldobni" kicsit?

(#119061) Nemir Ombe válasza B.Junior (#119060) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Tényleg nem akarom bántani a Valdus-okat, de nem éri meg rákölteni, "tuningolni". Ha jobb hangot szeretnél, akkor cserélj egy komolyabban megépített darabra. (a márkán belül a Diamond és a Pacific volt komolyabban megépített darab, de választhatsz más gyártót is)

Megjegyezném, hogy a sok hangszóró nem (mindig) jelent jobb hangot. Van amikor a kevesebb több.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#119062) B.Junior válasza Nemir Ombe (#119061) üzenetére


B.Junior
tag

Biztos, igazad van :K .....Egyébként volt szerencsém a JBL Aréna 100-hoz, tényleg csak pénzkidobás....hogy lehet hogy a JBL SCS 178 mélyládája simán lealázza a maga 20centis hangszórójával...?

(#119063) atyca


atyca
senior tag

Beárazásban kérem a segítségeteket.
Egy Yamaha NS-S34 páros árulnak 55e forintért.
Nekem egy "cseppet" túlárazottnak tűnik....
Esetleg valakinek itt a fórumon nem lenne elfekvőben reális áron?Vagy valami Yamaha cucc frontnak az NS-P60 mellé.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#119064) Smiley


Smiley
őstag

Ezt muszaj leirnom akkora facepalm, hogy majdnem osszecsinaltam magam... Van a Maya44e kartyam eddig egy osregi technics fules logot kozvetlenul, a Sennheiser 598 pedig Yahama 457-re volt kotve ami meg optical-on keresztul csatlakozott. Tegnap bevittem a technics-et az irodaba, es ma probakent radugtam a Sennheiser-t kozvetlenul a hangkartyara. Eddig azt mondtam hogy egesz jo hangja van a Yamaha-nak ezzel a fulessel, viszont most gondban vagyok mert nem akarom elhinni, hogy ennyire mas hangja legyen... kb mint ha egy teljesen mas fules lenne most a fejemen. :W

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#119065) Ragadozó válasza atyca (#119063) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Legközelebb az árazós topikbam ott van linkje a jobb felső sarokban...20k körül van a reális ára...
Ha olcsó Yamaha, ezeket hallgasd meg: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#119066) Nemir Ombe válasza B.Junior (#119062) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Sajnos ebben az árkategóriában nincsenek csodák (de még jóval feljebb sem), a "jó hangért" sokat kell fizetni.

Az "alap" kategóriában a gyártók csak azt tudják amit a költségkeret megenged, itt nem kell és nem is lehet hangminőséget keresni. Ezek a szettek arra vannak, hogy (valahogy) megszólaljanak és kész.

Ha kiszámolod, hogy pl. egy (maradjunk a Wharfedale-nél) Obsidian 5.0 szett bolti átlagára kb. 120-150.000 Ft, akkor abból lejön az ÁFA (27%), a kisker haszon (cca: 20-25%), az importőr haszna (cca: 20-25%) és a szállítási/raktározási és csomagolási költségek (cca: 10-15%), akkor látod, hogy mennyi pénzből is készül maga a "termék"). Itt nem lehet és nem is várható el a minőségi anyagok használata és a "komolyabb" tervezés.

Ez nem csak egy, hanem minden márkára igaz, az olcsóbb (és a már nem olcsóbb) kategóriában is. Ez alapján könnyen kiszámolható az is, hogy mennyi a gyártási költsége egy még olcsóbb, 60-70.000Ft-os (pl. Onkyo SKF+SKS) 5.0 szettnek.

Hmm ....

(#119067) flashpointer


flashpointer
őstag

A yamaha rx -v379-be a frontok csatlakozója 4mm banándugó?
Nem találok sehol leírást amiben említenék.

(#119068) B.Junior válasza Nemir Ombe (#119066) üzenetére


B.Junior
tag

Ajánlottad nekem a Taga Harmony SW 120 mélyládát...az Aréna után nem merem megvenni az olcsó kategóriát... használtan tudsz normális ládát/ládákat mondani, amire érdemes vadászni?

(#119069) BBéci válasza flashpointer (#119067) üzenetére


BBéci
titán

Sosem méricskéltem a banándugók átmérőjét, mert mindegyik erősítőn egyformák, szabványosak a lyukak. Említést sem érdemel.

(#119068) B.Junior
Az nem így működik. Keresgélj azok között, amik árban megfelelnek, a találatokat linkeld be ide és majd véleményezzük!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#119070) B.Junior válasza BBéci (#119069) üzenetére


B.Junior
tag

Rendben..... :U akkor erről vélemény?

Wharfedale Power Cube Super 15

40m2-re kell Wharfi Valdus 500 mellé....JBL SCS 178 sub van most, az dinamikusan szépen szól, csak jól jönne még egy kis kraft... próbáltam a JBL Aréna 100-ast de az siralmasan gyenge volt......

A JBL178-as subbal a robbanás egy valódi dinamikus robaj volt, míg az Aréna csak hangos erőtlen hummogásnak tünt.. nem értem mert a 178-as sub sem egy nagy kategória??? :F

[ Szerkesztve ]

(#119071) ittvane


ittvane
csendes tag

sziasztok,

errol mi a velemeny, Pioneer vsx s510?

beleposzinten keresgelek, onkyo skf 4800 es sks 4800as 5.0as hangfalszettet neztem ki melle.

koszi

[ Szerkesztve ]

(#119072) atyca válasza Ragadozó (#119065) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi,és bocs!-)
Legközelebb így teszek.
Sajnos bonyolítja a dolgot,hogy az Onkyo tx-sr501e-hez tudomásom szerint 4 ohmos hangfal nem csatlakoztatható.Amit linkeltél sajnos az.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#119073) Norbi 72 válasza atyca (#119072) üzenetére


Norbi 72
veterán

Onkyo tx-sr501e-hez tudomásom szerint 4 ohmos hangfal nem csatlakoztatható.

Dehogynem,csak kicsit jobban fog melegedni.

(#119074) Ragadozó válasza atyca (#119072) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Amit linkeltél szettet, árulták ezekkel a dobozokkal, nyugodtan rá lehet kötni...könnyen hajtható dobozok, nem lesz gond, volt ilyenem...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#119075) gyurczy válasza ittvane (#119071) üzenetére


gyurczy
őstag

Ha belépőszinten keresgélsz, akkor a Házimozi belépőszinten a te topikod.

(#119076) Valkűr válasza flashpointer (#119067) üzenetére


Valkűr
őstag

Szabványos a banándugó része, van a közepében az a kis műanyag persely amit kilehet húzni.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#119077) ittvane válasza gyurczy (#119075) üzenetére


ittvane
csendes tag

Az összefoglaló elolvasása után gondoltam, a 150k koruli alapár már a belépő felett van, ezért írtam ide.

(#119078) flashpointer válasza Valkűr (#119076) üzenetére


flashpointer
őstag

köszi

(#119079) gyurczy válasza ittvane (#119077) üzenetére


gyurczy
őstag

Azt írtad, hogy "belépő szinten keresgélek".

Az összefoglalóból: A teljes rendszer végösszege 200 -250 ezer Ft többi kiegészítőtől függően.

(#119080) sony309 válasza Valkűr (#119076) üzenetére


sony309
őstag

Volt Yamaha erősítőd, aminek a banánaljzatában benne volt a dugó?

Tapasztalatból mondod vagy csak így gondolod?

S3x, hifi & rock and roll

(#119081) allein


allein
addikt

Jó reggelt mindenkinek. Adott egy CA Azur 551R típusú erősítő. Egyik pillanatról a másikra az történt, hogy az eszközön a hangerőszabályzó nem reagál. Távirányítóról működik. Ahogy tekergetem az eszközön a hangerőszabályzót nem történik semmi, ennek ellenére a hangerő magától felmegy maximumra. Távirányítótól le tudom halkítani. Erősítő már nem garanciás. Előzmény annyi van, hogy 2 hete használok egy mélynyomót, időközben már megnéztünk két filmet is és semmi gond nem volt a hangerővel. Segítséget szeretnék kérni, illetve tanácsot, mitévő legyek :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#119082) gyurczy válasza sony309 (#119080) üzenetére


gyurczy
őstag

sony309: Általános banán aljzatnál, nem gyártó specifikus a kis műanyag pöcök.

allein: Vidd el szervizbe.

[ Szerkesztve ]

(#119083) #09634560 válasza atyca (#119072) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sajnos bonyolítja a dolgot,hogy az Onkyo tx-sr501e-hez tudomásom szerint 4 ohmos hangfal nem csatlakoztatható.Amit linkeltél sajnos az.
Nagyon rosszul tudod: :W nézd már meg a gyári oldalon is: még a 3 Ohmos teljesitmény is oda van irva. Ez pedig ritka. Szellőzzőn ez a lényeg.. és ne ijedj meg ha kézmelegnél jóval melegebb: 80 fokig birják az alkatrészek, ha van szellőzni hely, évtizedekig (időközbeni kondicserével) bírja.

(#119084) #09634560 válasza ittvane (#119071) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ajánlott készülék, D oszt erősítővel. Szerintem ennyiért nagyon jó vétel! Főleg ha a hangja is bejön neked..

(#119085) sony309 válasza gyurczy (#119082) üzenetére


sony309
őstag

Gondoltam, hogy csak általánosítás volt, 3 Yamaha-ból egyikben sem volt kis dugó.
Az európai modellek nem fogadnak banándugót. Szerintem.

S3x, hifi & rock and roll

(#119086) Valkűr válasza sony309 (#119080) üzenetére


Valkűr
őstag

Nekem nem, de a volt szomszédoméban benne volt, ő is azt hitte nem tudja használni, egy kis csavarral húztam ki neki a dugókat.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#119087) gyurczy válasza sony309 (#119085) üzenetére


gyurczy
őstag

Újkorában mindben benne van, akár Yamaha, akár más.

(#119088) Valkűr válasza gyurczy (#119087) üzenetére


Valkűr
őstag

Szerintem is, hazai üzletből vette garanciával...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#119089) #09634560 válasza sony309 (#119085) üzenetére


#09634560
törölt tag

CSak a belépők nem fogadnak: csavaros közepén van egy dugó azt kell kivenni.

(#119090) sony309 válasza gyurczy (#119087) üzenetére


sony309
őstag

A 777 leírása szerint nem fogad banándugót.

S3x, hifi & rock and roll

(#119091) Valkűr


Valkűr
őstag

A szomszédomé a RX-V775...Ebben biztos volt :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#119092) atyca válasza Ragadozó (#119074) üzenetére


atyca
senior tag

Ragadozó,Norbi 72:

A manualban ez áll:
Only use speakers with an impedance of between 6 and 16
ohms. Connecting speakers with an impedance of less than
6 ohms may damage your TX-SR501/TX-SR501E

Csak ezért parázok tőle,de hiszek Nektek.Egyébként sem árulnak használt-és általam megfizethető-cuccot sehol.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#119093) gboszi válasza sony309 (#119090) üzenetére


gboszi
senior tag

Most konkrétan melyik tipusról van szó, hogy van-e benne banándugo vagy sem? Mert a kérdező mutatot egy konkrét tipust, ahol megkapta a választ, te meg valahogy általában kérdezed, hogy a yamahában van-e?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#119094) gyurczy válasza sony309 (#119090) üzenetére


gyurczy
őstag

Ha az RX-777-ről beszélünk, akkor de. Ajánlom figyelmedbe a manual E-6 oldalát.

[ Szerkesztve ]

(#119095) sony309 válasza gboszi (#119093) üzenetére


sony309
őstag

777. A leírásában az szerepel, hogy az európai modellek nem fogadnak banándugót.

De igazából nem is fontos, kábelvégek be vannak fogatva, oszt jónapot!

S3x, hifi & rock and roll

(#119096) gboszi válasza sony309 (#119095) üzenetére


gboszi
senior tag

"If you're good at something, never do it for free!"

(#119097) ittvane válasza #09634560 (#119084) üzenetére


ittvane
csendes tag

koszi

(#119098) sony309 válasza gyurczy (#119094) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem a manualra, elolvastam már párszor, korlátozott agyi kapacitásommal próbáltam is értelmezni, bár nekem a 19. oldalon van ugyanez az ábra azzal a kiegészítéssel, hogy csak az amerikai, ázsiai és ausztrál modellek fogadnak banándugót.

Köszönöm mindenkinek a belefektetett energiát.

S3x, hifi & rock and roll

(#119099) Nemir Ombe válasza B.Junior (#119068) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Írtam korábban milyen irányban keresgélj:

[link]

40 m2-re mindenképp 2 szubot javaslok, hiába veszel/vennél 1 nagyobbat, nem igazán lennél előbbre (ha csak nem a "nagyon komoly" kategóriából vennéd)

A Taga-t hallottam, azért ajánlottam vagy a JBL P250, mindegyik (a jelenlegi áráért) jó vétel. Nem tudom mennyit akarsz rászánni, mi a keret, de hasonló kalibereket kereshetsz használtban, szerintem itt fognak ajánlani is párat, de nézz körül az AVX-en és a HP-on is.

Hmm ....

(#119100) BBéci válasza sony309 (#119098) üzenetére


BBéci
titán

Alap- "out of box" állapotban nem fogadnak banándugót, mert EU-s előírás miatt pöcök van bennük. Annak eltávolítása után pontosan olyanok a csatlakozók, mint a tengerentúli piacra szánt változatokéi.
Egy példa: RX-V479 teszt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.