Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) kimi02 válasza Peak (#10934) üzenetére


kimi02
őstag

Én akusztikus zenét szoktam hallgatni a H/K 760-as erősitőn.(sztereó)
Szerintem is nagyon jól szól :) Legalábbis ez a műfaj.
PL : Allan Taylor
Paul Stephenson
Chris Jones
Sara K

[ Szerkesztve ]

(#10952) Backrau válasza Peak (#10950) üzenetére


Backrau
aktív tag

Hát úgy értve, hogy ha te idejönnél akkor nem hinném hogy látnál különbséget, de én látom azt a picit is. Meg azért nem kötöm össze úgy, mert akkor feltétel, hogy be legyen kapcsolva az erősítő, ami fogyasztást kicsit megnyomja :) Így ha csak dolgozok a gépen elég ha a tv megy.

(#10953) Toobee


Toobee
veterán

Mennyire tesz jót/rosszat, ha mondjuk én naponta 2x hallgatok zenét, akkor 2x ki be kapcsolok mindent? Éjszakára, pedig kihúzom az Alcest, amiben minden benne van, kivéve a mélynyomót.

Ha sztereózok, akkor kihúzom a 3 felesleges hangfal banándugóját. Ez sérti a terminál belsejét, vagy csak a banándugó kopik? Ezt mondjuk hetente 2-3x teszem meg. Gondolom kopik az is, de kérdés, hogy mennyire?!

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#10954) Peak válasza Backrau (#10952) üzenetére


Peak
addikt

A TV átengedi magán a HD Master Audio és TrueHD hangot az erősítő felé problémamentesen?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#10955) Backrau válasza Peak (#10954) üzenetére


Backrau
aktív tag

Na igen, a TV ezeket sztem nem adná az erősítő felé, mert ha csak TV és az erősítő van összekötve HDMI kábellel akkor nem lesz hang. Vagyis nem tudtam beállítani.

(#10956) Dorian válasza Toobee (#10953) üzenetére


Dorian
félisten

Jó egy éve van a sztereóm a mozierősítő mellett, naponta minimum 2x átdugom a frontok hangfalkábeleit, de kopásnak semmi nyoma. Ehhez fontos a minőségi banán aljzat és a minőségi banándugó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10957) Ed Parker válasza Toobee (#10953) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

és mi lenne ha nem banánt hanem villát használnál?

én most egy ilyen kábelt használok és nagyon praktikus a villás megoldás.

(#10958) ginola


ginola
addikt

A hét elején megajándékoztam unokaöcsémet az eladhatatlan tíz éves cuccaimmal, mielőtt odaadtam Hivox kezelésbe vette az 5.0 szettet , nem semmi milyen jó munkát csinált vele, de legjobban unokaöcsém meglepett arca van előttem, mikor meglátta saját lakásában a rendszert, évek óta vágyott rá, meg is kapta...

(#10959) Dorian válasza ginola (#10958) üzenetére


Dorian
félisten

Szép volt tőled! Reméljük meg is becsüli a cuccokat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10960) Ed Parker válasza ginola (#10958) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor nemhogy nem tudtad eladni,de még fizettél is a tuningért?

de adni jó dolog :C

(#10961) andorra válasza ginola (#10958) üzenetére


andorra
őstag

Nem vagyunk mi véletlen rokonok?

(#10962) MunezXBK válasza andorra (#10961) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hirtelen rengeteg rokon elő fog kerülni. :U :DDD

(#10963) Dorian válasza Ed Parker (#10960) üzenetére


Dorian
félisten

Így van. Jól esik adni. És ha dobott a tuning a Warfikon, nem olyan nagy pénz érte.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10964) Ed Parker válasza Dorian (#10963) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én fényképezőgép és laptopot adtam ugyanígy.
Azt ha jobb kell akkor vesz magának:)

(#10965) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Most lehet megbotránkoztok, de mit szóltok az alábbi hangfalkábel teszteléshez...:

Közvetlenül egymás mellé állítom a két hangfalat és két különböző kábellel kötöm be... forráson meg váltogatom a jobb-bal csatornát, mindig csak az egyik hangfalat hallgatva. (hanganyagot előtte átkonvertálom mono-ra) :U

Már próbáltam és elég jól megállapítható volt a különbség két kábel között.
Azért ne savazzatok agyon :DDD

(#10966) spiky03


spiky03
veterán

Holnapig újra lehet igényelni beutalót az enykóvóral. :D
Igaz nem tudom, hogy ez mit von még maga után...

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10967) ricsik válasza Ed Parker (#10964) üzenetére


ricsik
őstag

Így van, ajándék lónak... :)

(#10968) Deadzone41 válasza Tamoo (#10965) üzenetére


Deadzone41
őstag

mókának jó de ettől objektív nem lesz mivel nem tudod olyan közel rakni egymáshoz őket hogy ne halld a távolságból adódó eltérést, és a szoba "hangja" is más a két helyen, plusz a két kábel között simán lehet hangerő különbség.

(#10969) ricsik válasza Tonyo (#10943) üzenetére


ricsik
őstag

Igen ezt biztosra veszem, hogy jobban szól, de a megépítése sem 60-90e volt tippem szerint. :)

(#10970) jaktib válasza Deadzone41 (#10968) üzenetére


jaktib
tag

Néha áldom a sorsom, hogy nem vagyok egy emberi denevér. Tiszta rossz lehet ilyen hallással élni mint ami itt egyeseknek van. :DD

(#10971) Tamoo válasza Deadzone41 (#10968) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Közvetlenül egymás mellé raktam (1cm-re :D) Persze így is volt az elhelyezésből adódó némi eltérés, meg lehet egy kis hangerőkülönbség. De pl. a gotham és egy kácsa kábel között ettől függetlenül óriási különbség mutatkozott, amit viszonylag jól meg tudtam "figyelni".

Sajnos nincs olyan tapasztalt fülem, hogy én ezt egymás után bekötözgetve órákat hallgatva így meg tudjam állapítani mint ebből az akár pár perces tesztből. :N

Ettől "szakmai szemmel" lehet hülyeség amit csináltam, csak érdekelt a véleményetek.

(#10972) Tonyo válasza ricsik (#10969) üzenetére


Tonyo
őstag

Közelítesz!:)

(#10973) Deadzone41 válasza Tamoo (#10971) üzenetére


Deadzone41
őstag

ha ilyen közel rakod őket egymáshoz szerintem a két doboz is simán hatással lehet egymás hangjára. én csak azt akartam mondani hogy a különbségek amiket hallasz ne könyveld el 100%ban a kábeleknek.

jaktib: ezt most rám érted :F nem mondanám hogy jó a hallásom, legalábbis a "hang memóriám" biztosan nem.

(#10974) Rederik válasza Ed Parker (#10964) üzenetére


Rederik
tag

Szegény édesapám egyszer a régi Videoton TV-jét adta oda a haverjának, mert panaszkodott, hogy jó lenne valami szórakoztatás a horgásztanyára, de nincs pénze még egy kistévét sem venni.

Tök jó kedve volt, hogy nem kell azt a böszmét tárolgatni a szertárban, meg a haverja is szerencsétlen boldog végre.

Erre az a barom két hét múlva lelkesen meséli, hogy eladta a TV-t 25.000-ért egy vásárban.

Adni jó :)

[ Szerkesztve ]

(#10975) Ed Parker válasza Rederik (#10974) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nos mit mondjak erre?
Lehet hogy a pénzre nagyobb szükség volt abban a pillanatban,mint a szórakozásra.

Nehéz belelátni más nehéz helyzetébe.

(#10976) jaktib válasza Deadzone41 (#10973) üzenetére


jaktib
tag

Nem csak úgy általában gondolom.Az számomra hihetetlen, hogy van olyan ember akinek olyan jó hallása van, hogy pár centis különbséget meghall.Vagy emlékszik pl egy több éve halott szett hangjára, és azt is megmondja, hogy az éppen hogyan szól az épp az utóbbihoz képest amit hallott. Vagy meg hallja, hogy a hangszóró selyem éppen a hangfalon van-e vagy sem. Hogy ötezer forintos a HDMI vagy tízensokezer. És ha ilyen hallása van az embernek és szereti ezt a történetet mint egyfajta hobby-t, és még szegény is az illető....kész szívás lehet az egész. :D

(#10977) axwel18


axwel18
senior tag

Lenne egy gyors hangfalkábeles kérdésem szerintetek melyik kábel a jobb audiquest x2 vagy kácsa silverline a kácsa ugye ezüstözött de megkérdezlek titeket inkább hátha, hallotta már valaki ezeket a kábeleket.

[ Szerkesztve ]

(#10978) Erneszto válasza Deadzone41 (#10973) üzenetére


Erneszto
tag

De egyszerre csak az egyik doboz fog szólni így nem lényeges a hatás-visszahatás.
Szerintem igaza van Tamoo -nak. Ez az egyik legegyszerűbb, és legjobban kihallható módja a tesztelésnek.

(#10979) ginola válasza Dorian (#10963) üzenetére


ginola
addikt

Igencsak dobott rajta, megérte...

(#10980) Deadzone41 válasza Erneszto (#10978) üzenetére


Deadzone41
őstag

tudom hogy csak az 1ik szól egyszerre, attól még ugyan úgy egy bazi nagy tárgy amit közvetlen a hangfal mellé helyezel, így befolyásolja az akusztikát.

(#10981) BBéci válasza Ed Parker (#10944) üzenetére


BBéci
titán

LX91 volt nálam, írtam róla cikket. A 2-3 éves lejátszók valóban lassúak voltak, de ez a tetű túltesz mindegyiken, talán egyedi probléma, ki kellene próbálni egy másikat.

(#10946) Backrau
Az nem zavar, hogy a tévéd a HDMI-n kapott 5.1 filmhangokat sztereóra butítva adja tovább optikain az erősítő számára?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10982) BBéci válasza Deadzone41 (#10980) üzenetére


BBéci
titán

Mindkettőre egyaránt hat a mellette lévő, ezért egálban vannak és a hangszórókábelek különbségeit kiválóan megmutatják.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10983) andorra válasza Erneszto (#10978) üzenetére


andorra
őstag

..

[ Szerkesztve ]

(#10984) Ed Parker válasza BBéci (#10981) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha az lx91-nél lassabb akkor az tényleg rossz, nekem kb 25mp és betölt.
Van rajta egy olyan opció hogy quick load vagy valami hasonló, pontosan nem emlékszem, de attól sokat gyorsul. Nekem az be van kapcsolva, esetleg próbáld meg azt.

(#10985) Toobee


Toobee
veterán

Ha van szaki, aki nagyon érti a mélyhangokat, akkor legyen kedves, mondja már meg nekem, hogy a Game of Thrones S02E09-ben, kb 25 perc körül, amikor robban a futótűz. Az jóféle, pontos mély, vagy csak dübörgős? Mert nekem nagyon bejött, talán filmben még nem is hallottam ilyen királyat :DD 1080i verzió.

https://barbieripnk.hu/

(#10986) Tonyo válasza Toobee (#10985) üzenetére


Tonyo
őstag

Az a rész elég jó volt..:D Nem tudom, h 5.1-en hogy szól, de sztereóban is elég jó volt:) A vizuális része már kevésbé..

(#10987) Thuglife


Thuglife
senior tag

Srácok!

Hallgatott már valaki Dynavoice illetve Boston-Acoustics szettet? Gondolkodom, hogy lecserélem az MV cinema pack-ot, de árban sem szeretnék elszállni. Egész egyszerűen többet nem szeretnék rááldozni. Persze majd ha Pesten járok meghallgatnám mindkét rendszert, csak érdeklődök, hogy valaki fülelte már-e ezeket.

Más kérdés: 180ezer jó magyar forintért érdemes egy ilyen Panasonic plazmába befektetni?

Előre is köszi!

(#10988) Gergőke88 válasza Thuglife (#10987) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ennyiert a G30 draga. Sok Mediaban, Saturnban 160-ert adjak.

(#10989) Toobee válasza Tonyo (#10986) üzenetére


Toobee
veterán

Ez a sorozat megérdemli, hogy 5.1-ben hallgassa az ember. Igen, maga a mozgókép része nem lett a legjobb (a háborús részekre gondolok, egyébként rendben van), de minden részben ~50 perc körüli friss anyag van, ez az évad 10 részes lesz, ami 500 perc körül van. Azért ennek költségei is vannak. Ez egy TV-ben futó sorozat, nem lehet elvárni, hogy olyan képi világa legyen, mint egy sok millió dollárból megvalósított, 1,5 órás mozifilmnek. Szerintem nagyon ott van az egész sorozat, már megvettem mind a négy részt könyvben, vizsgák után nekiesem. A szüleim olyan 1,5 hónap alatt kivégezték a 4 részes könyvsorozatot :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#10990) spiky03 válasza Thuglife (#10987) üzenetére


spiky03
veterán

Ha sikerül meghallgatnod a Dynavoice szettet akkor ne tartsd magadban a véleményt. ;) Nekem is szimpatikus kis szett az, főleg, ha jól is muzsikál.

Én a helyedben megvárnám az új széria áresését, vagy valami jó akciót úgy is jön az EB meg az olimpia. Én ezt tervezem majd venni 42ST50 ha minden jól megy akkor ezt hozza a jézuska majd. :)

@Toobee
Szerintem is jó kis sorozat az. Nekem a főnököm olvassa a könyveket angolul. :)
Én csak nézem, nem olvasom. :D
A legnagyobb figura benne szerintem a kis törpe. :DDD

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10991) Tonyo válasza Toobee (#10989) üzenetére


Tonyo
őstag

Nem tudom milyen költségvetéssel dolgoznak, de azért lehet sorozatban is látványosat alkotni..lásd Spartacus 2. évad.

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#10995) Thuglife válasza spiky03 (#10990) üzenetére


Thuglife
senior tag

Svéd oldalakon nagyon dícsérik a Dynavoice szettet, főleg ugye ár/érték arányban van a topon! Csak nem tudom, hogy előrelépés lenne a Mission után. Lehet olcsóbban megúsznám ha kapna az MV-8 egy HiVox tuningot.
Tv-ben egyáltalán nem vonz a 3D, ezért nézegettem a G30-at, de 220 környékén lehet kapni GT30-at is. Eddig viszont Sony LCD-m volt, és kicsit tartok a plazmáktól...

(#10996) Toobee válasza Thuglife (#10995) üzenetére


Toobee
veterán

Pontosan melyik részéről tartasz? Én se használom a 3D-t, főleg, hogy 3DBD50-et nem is tudok miről lejátszani. Ezeknek a HalfSBS-es dolgoknak, meg nem sok értelmük van. Bár a lányoknak tetszik :DDD Szerintem jó választás lehet a G30. Én nézegettem, mikor TV vásárlás előtt álltam, de végül az anyagiak döntöttek.

https://barbieripnk.hu/

(#10997) Thuglife válasza Toobee (#10996) üzenetére


Thuglife
senior tag

Leginkább a clouding, és a beégéstől tartok. Tudom, hogy manapság már nem jellemző az új szériáknál de van, hogy nem figyelek oda és jó pár órát bekapcsolva marad a tv. vagy épp a dune-ról zenélgetek és a tv is megy.

(#10998) xtremetuning válasza Toobee (#10989) üzenetére


xtremetuning
addikt

A legjobb fantasy az utóbbi időben. :R

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10999) spiky03 válasza Thuglife (#10995) üzenetére


spiky03
veterán

A 3D engem sem vonz annyira, mert ugye 42"-on nem olyan angy élmény, mint pl egy nagyobb vásznon.
De mivel az idei példányokban már alap felszereltség, így van benne. :)
A plazmás topikban mondják, hogy G30at már ne nagyon vegyen az ember, mert kifutó darab, és nem biztos, hogy tudják cserélni ha egy olyat fogsz ki.
amúgy anno még én is azt szerettem volna, de most inkább az ST50-et, ami remélem még elfogadhatóbb árban lesz az év végére. :) Már most is esett 10ezret az ára. :D
Én csak plazmát vennék/veszek LCD-t nem.
Mert ugye a plazmák a legjobbak a filmekre, és a fekete színben!
Úgyhogy szerintem ne félj tőle, nem fog bántani. ;)

@Tonyo
Köszi a spoilerezést. :C :D Még a 9.részt nem láttam, a 8.-ál tartok csak :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11000) Tonyo válasza spiky03 (#10999) üzenetére


Tonyo
őstag

fászom sorry, már szóltam Parcinak, hogy szedje ki.. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.