Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72401) krx21 válasza BBéci (#72397) üzenetére


krx21
nagyúr

Nézegetek youtube-on, házimozi építő csatornán, mindenfajta amerikai szerelést-építést..
Szinte kivétel nélkül, mindenhol gipszkarton falakba teszik a hangszórókat.
Ott milyen lehet a hangzás? ;] Mint az állatláson iskolában, buli a tornaterembe, nem ? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72402) BBéci válasza Dorian (#72398) üzenetére


BBéci
titán

De van probléma, mert visszaveri a hangot. Láttál már dedikált moziszobában kőpadlót? Vagy lamináltat?

#72401krx21
Bizonyíték arra, hogy a YouTube-on rengeteg hülyeség található.
Önmagában a gipszkarton nem elvetendő, nem mindegy, milyen a merevítése és mi van mögötte.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72403) fecke78


fecke78
senior tag

hát ahol a sub akkorát dübörög , hogy arrébb mászik ,ott nagy gondok vannak a "házi mozi" kifejezés értelmezése , és az akusztika összhang terén is

(#72404) krx21 válasza BBéci (#72402) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát a gipszkarton az egyik legrosszabb akusztikai tulajdonságokkal rendelkezik.
Még extrán szigetelve is borzasztó.

(#72405) BIGi75 válasza fecke78 (#72403) üzenetére


BIGi75
senior tag

Hangnyomás kérdése. Mikor egy lövés "pukk" hangja átmegy "real sound" élménybe :Y ...na ott bemozoghatnak a dolgok. 70-80 dB-nél nem megy az sehova...

[ Szerkesztve ]

(#72406) Dorian válasza BBéci (#72402) üzenetére


Dorian
félisten

Az isten szerelmére, legalább szakmai topikban ráadásul tőled ne olvassunk már olyant, hogy "mert visszaveri a hangot". (Magyamban remélem, hogy nem kell ezt szájbarágósabban elmagyaráznom, mint ahogyan a 72398-ban tettem)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72407) VoidXs válasza fecke78 (#72403) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nagyon sok sub gyári lábai annyira ócskák, hogy másznak. Ez még mindig jobb, mintha felfeküdne a padlóra, amitől az egész kontrollálhatatlanul rezegne vele.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72408) fecke78 válasza VoidXs (#72407) üzenetére


fecke78
senior tag

Elég szomorú , pedig nem olcsó termékekről beszélünk.

(#72409) BBéci válasza Dorian (#72406) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted a kőpadló nem veri vissza a hangot?
Visszaveri. A beszédhangot is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72410) Dorian válasza BBéci (#72409) üzenetére


Dorian
félisten

Mintha semmit sem olvastál volna el itt az elmúlt években folyó épületakusztikai témájú beszélgetésekből...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72411) BBéci válasza Dorian (#72410) üzenetére


BBéci
titán

Az a legfontosabb, amit tapasztaltam, hallottam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72412) krx21 válasza Dorian (#72410) üzenetére


krx21
nagyúr

Tényleg, mi volt ami miatt ennyire helytelennek tartod a kijelentését?
[link] :F
“Amikor egy terem akusztikájáról beszélük, valójában arról van szó, hogy miként verődnek vissza a hangok”

[ Szerkesztve ]

(#72413) #62435328 válasza krx21 (#72412) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nem értem én sem mi verte ki ennyire a biztosítékot.

(#72414) Khaosz55 válasza BBéci (#72397) üzenetére


Khaosz55
addikt

A sub előtt van közvetlen a frankó 9 négyzetméteres gyapjú szőnyeg nem valami valami műszálas olcsóság...

(#72415) ctrlaltdel13 válasza krx21 (#72412) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Lehet tévedek, de itt szub frekvenciákról volt ezidáig szó.
Hogy jön ide az a link🤔

(#72416) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#72415) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak a szubbasszusról volt szó, hanem általában a kőpadló negatív hatásairól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72417) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#72416) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Akkor rosszul értelmeztem valamit.
Kháosz Ultijai volt az alap, azt hittem azok szub tartományba dolgoznak,mivel nekem is van egy pár darab.
Innen indultál el a medence irányába.
Szerintem Dorian is ezen akadt fenn😉.

(#72418) Khaosz55 válasza BIGi75 (#72395) üzenetére


Khaosz55
addikt

Kb 7-8 nagy panel és 2db sub csapda. Majd még veszek további 2-3 panelt, mérés alapján sokat javult, bár ideális sosem lesz.

(#72419) Dorian válasza krx21 (#72412) üzenetére


Dorian
félisten

Egy helyiségben van minimum 6 határoló felület, mindegyikről verődnek vissza hangok. Helyes akusztika eléréséhez az utózengést kell megfelelően beállítani, teljesen mindegy, hogy azt a padlón, vagy máshol csillapítjuk, a padlónak semmilyen kiemelt szerepe sincs. (Kivétel amit korábban is említettem: az elsődleges visszaverési pontok (foltok), arra a 2-3 helyre mindenképpen érdemes valami kis szőnyeget tenni)
Ráadásul a "mert visszaveri a hangot" borzasztóan pongyola megfogalmazás: nincs olyan, hogy "a hang" minden anyag bizonyos frekvencia-tartományt visszaver, másokat részben elnyel, vagy átenged. Minél mélyebb a frekvencia, annál sűrűbb és vastagabb anyag képes azt csillapítani. Beláthatjuk, hogy a padló kezelése így jelentős korlátokba ütközik.
+1: Az utózengés helyes beállítása nem csak egy átlagszám elérését jelenti, hanem azt is, hogy minden oktávban egymáshoz lehetőleg közel legyen a mértéke. Mivel a mélyeket nehezebb csillapítani, elég könnyű a túlzott szőnyeg-függöny-kárpittal a magasabb hangok zengését aránytalanul tompítani.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72420) m3ss válasza Dorian (#72419) üzenetére


m3ss
veterán

ezek az elsodleges visszaverodesi pontok mennyire vannak a front/center hangfalaktol? vagy ez tobbtenyezos, szobafuggo? az erdekelne, hogy mennyire legyen nagy a szonyeg, mennyire fusson ra a front szekciora...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#72421) morfondőr válasza m3ss (#72420) üzenetére


morfondőr
őstag

Megkérsz valakit, hogy egy tükörrel menjen végig a fal/padló mentén miközben a hallgatási pozícióban ülsz, és amikor meglátod a tükörben a hangfalat, ott lesz az elsődleges visszaverődési pont.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#72422) BBéci válasza Dorian (#72419) üzenetére


BBéci
titán

"minden anyag bizonyos frekvencia-tartományt visszaver, másokat részben elnyel, vagy átenged"
Szeretnék okosodni: a kőpadló, járólap melyik tartományt engedi át és melyiket nyeli el?
Válaszodat továbbítani fogom az általam ismert moziszoba kivitelezőknek, mert mostanáig soha, sehol nem alkalmaztak követ, ezzel radikálisan változhat a koncepciójuk. ;]
Demószobáikban is alkalmazhatnának követ, sokkal könnyebb tisztán tartami, mint a szőnyegpadlót. Sőt, a publikus mozik építőinek is szólni kellene ugyanezen okból.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72423) BIGi75 válasza BBéci (#72422) üzenetére


BIGi75
senior tag


(#72424) BIGi75 válasza BIGi75 (#72423) üzenetére


BIGi75
senior tag

Szóval egy szőnyeges betonfelület kb. 200 Hz felett durván 10x jobb hangelnyelő egy csupasz betonnál, vagy hidegburkolatnál. Viszont 128 Hz alatt már max. 0,1 az abszorpciós együttható, tehát a felületet ért hangok 10%-át sem nyeli el. Ettől függetlenül ha lesz dedikált szobám ott nekem is padlószőnyeg lesz :K .

(#72425) powerup2 válasza BIGi75 (#72424) üzenetére


powerup2
addikt

De ne feled a túl csillapitás sem jó !!!

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

(#72426) VoidXs válasza powerup2 (#72425) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez logaritmikus, 80% elnyelés nincs -14 dB, ami a legtöbb RT60-on maximum 100 ms-t vesz le.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72427) Quetz válasza BBéci (#72422) üzenetére


Quetz
őstag

A válasz természetesen az, mérni kell. Vannak erre szakosodott laboratóriumok, ahol elvégzik neked ezt a vizsgálatot.

Az egyszerűbb kivitelezés/karbantartás és a prémium érzés az, amiért inkább választják a padlószőnyeget, akárcsak a szállódákban.

(#72428) fecke78 válasza BIGi75 (#72424) üzenetére


fecke78
senior tag

Pedig ez nem más mint tudomány
Probáld ki !
Fingj egy puha szönyegbe , vagy egy üres kádba , és látod az akusztika csodáját !
szivesen :)
ja és ha lehet akkor kérd meg barátnődet , feleséged , hogy ő legyen a vakteszt

[ Szerkesztve ]

(#72429) Quetz válasza BIGi75 (#72424) üzenetére


Quetz
őstag

A negyed hullámhossz ökölszabályt figyelembe véve a 8mm vastag szőnyeg 11kHz-től hatásos igazán.

(#72430) BIGi75 válasza powerup2 (#72425) üzenetére


BIGi75
senior tag

Okéoké, végülis csak azért osztottam meg, hogy próbáljam közelíteni BBéci és Dorian álláspontját, mert vhol sztem mindkettőjüknek igaza van. Hogy a táblázat adatai mennyire validak nem tudom, loptam ;).
#72428 pont erről szól, hogy nem mindegy hány Hz-en szól, ami szól. 40 Hz átmegy a szőnyegen, mint kés a mikrózott vajon

(#72431) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Szerintetek az ultimax aljába M6-os menetes persely elég vagy M8-at rakjak? Megjöttek a SVS talpak elég komolynak néznek ki, M6-al vagy M8-as csavarral rögzítsem?.

(#72432) I'am Dony válasza Khaosz55 (#72431) üzenetére


I'am Dony
őstag

Gyakorlatilag semmilyen irányú erőt nem kell felvennie csak ne essen le, uh amelyiket könnyebben, szebben meg tudod oldani.

(#72433) Khaosz55 válasza I'am Dony (#72432) üzenetére


Khaosz55
addikt

Rakok M6 perselyt, aztán ha elcseszem még mehet az M8. ;]

(#72434) BBéci válasza Quetz (#72427) üzenetére


BBéci
titán

Értem. Tehát ahol kő van a padlón, ott nincs prémium érzés. Ezzel egyetértek és nagyon örülök, hogy megerősítetted ezt az álláspontomat. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72435) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Volt egy kis pakolászás a (nem túl nagy) nappalinkban, hétvégén újra kalibrálom a rendszert, ezzel kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem az alábbi móricka rajzzal megtámogatva.

A kis helység miatt érdemes-e:

1: 45 fok helyett a 60 fokhoz közelebbi szöget választanom a frontokat illetően?
2: a jelenlegi, vagy a módosított szög mellett érdemes-e PL a zölddel jelölt vonalak szerint kifordítanom kicsit a frontokat ahelyett, hogy a középen ülő ember fejére irányuljanak? Jelenleg mint látható, a szélen ülő személyek eléggé "kiesnek a háromszögből".

(Nem, a Surroundokat sajnos nem tudom sem oldalfalra, sem 90-110 fokos tartományba tenni, ezért vannak hátul)

Szeretném a legtöbbet kihozni a rendszerből a nem ideális körülmények ellenére, emiatt kérem a segítséget :) Aztán egyszer majd költözünk... :K

:R

[ Szerkesztve ]

F1

(#72436) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

Sziasztok!
Hadd kérdezzem meg, hogy Fullhd-ról 4K tv-re váltás esetén a házimozi erősítőt is cserélnem kellene?
Eddig Dune prime 3.0-ból a hmdi-n hang és kép az onkyo tx-sr 608-ba, onnan a p50g20 plazmába.
Na most, ha 4K tv-t szeretnék, elsősorban a 65"-ra váltás miatt, ( 65c835 vásárlása mellett letettem a voksom ( ha a feketeszint nem lesz számomra megfelelő, lesz 14 napom, s csere egy oled65806-ra ) ).

Dune pro 4K médialejátszóm van, aminek 1 db hdmi kimenete és egy darab hdmi bemenete :F van.
1. az sima liba, hogyha veszek egy HDR képes erősítőt, a sorrend nem változik.
De én nagyon, de nagyon el szeretném kerülni, hogy a koros, 12 éves erősítőmet lecseréljem.

Annyi tippem van, hogy miután az erősítő a képbe nem nyúl bele, hátha a passthrough miatt megkapja a 4K-t a tv, de vannak fenntartásaim :B

Számomra bőségesem elég a dolby digital + és a DTS HD Master Audio.
Minden jótanácsot előre is köszönök szépen.

(#72437) b. válasza szabeska (#72435) üzenetére


b.
félisten

Én azt vettem észre hogy nem mindegyik típusú hangszóró szereti ha 45 fokig vagy még akár kisebb mértékben is beforgatják, nem biztos hogy ez egyen sablonra ráhúzható.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72438) szabeska válasza b. (#72437) üzenetére


szabeska
addikt

A beforgatásról, vagy a hallgató - két front által bezárt szögre érted? Bronze 6 5g szett amúgy, a sablon Dolby elhelyezést írják a manualjában :D

F1

(#72439) b. válasza Tizedes1 (#72436) üzenetére


b.
félisten

Nem tudom jól látom a Dolby Visiont nem tudja a Dune?
Ha jó képminőséget akarsz akkor midéképpen a Tv be kell kötnöd a Dune-t és onnan vissza csatolni a hangot de ez esetben a DTS HD- ról le kell mondanod. A másik megoldás ha az erősítőbe csatlakoztatod akkor mega HDR-ről kell lemondanod.
Én egy HDMI audio leválasztót vennék a helyedben. [link]
Ez mindkettőre megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72440) b. válasza szabeska (#72438) üzenetére


b.
félisten

Igen nekem is az van. :) Bár ennyire még nem próbáltam,de Ez nem érzékeny rá annyira, ha forgatod szerintem.
Itt van egy Klipsch RF820 az sem igazán de a Dali pl még a legkisebb túlforgatást sem tolerálta.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72441) szabeska válasza b. (#72440) üzenetére


szabeska
addikt

Én érzésre azt gondoltam, egyrészt inkább kintebb, a szélen ülők felé irányítanám a hangszórókat kissé, másrészt a két front közötti távolságot is megnövelném, túl hegyesnek tűnik a szög amiatt, hogy uyge közel vagyunk a tv-hez és a frontokhoz is a kis hely miatt. Ezért gondoltam hogy rákérdezek itt a véleményekre, tapasztalatokra :B

F1

(#72442) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

az Nvidia Shield Pro 2019 tudja a TrueHD Atmost legalább átengedni? Sajnos a Firestick-ek nem és kellene valami lejátszó ami ezt kezeli.

plata o plomo

(#72443) b. válasza code1005 (#72442) üzenetére


b.
félisten

Igen tudja, nem csak átengedni.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72444) b. válasza szabeska (#72441) üzenetére


b.
félisten

Nekem sincs ennyire beforgatva pont az általad leírt okok miatt és szerintem jobb így a hangzás. A Dolby előírása ideális esetekre vonatkozik szerintem:)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72445) Dorian válasza szabeska (#72441) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt senki nem tudja innen a távolból megmondani. Függ a hangszóród szórásképétől, a szobád méreteitől, akusztikájától, távolságoktól, stb.
Ideális esetben teljesen beforgatva a legjobb, de sokaknál ez nem áll fenn.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72446) code1005 válasza b. (#72443) üzenetére


code1005
senior tag

Tehát akkor nem csak a DD+ Atmost kezeli? Feleslegesen nem venném meg.
Köszi!

plata o plomo

(#72447) morfondőr válasza code1005 (#72446) üzenetére


morfondőr
őstag

A shield mindent is tud! Dolby True HD Atmos-t is, DTS:X-et, DTS HD MA-t is.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#72448) Tizedes1 válasza b. (#72439) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Köszi, ez lesz a megoldás. DV nem érdekel, mert a tv nem tudja megjeleníteni a tesztek szerint, nekem elég a HDR vagy a HDR10, de a dune a HDR-t tudja, elég lesz. Splittert megnézem :R

(#72449) b. válasza code1005 (#72446) üzenetére


b.
félisten

Igen tudja.Minden elterjedt mozis hangformatumot tamogat.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72450) Ger_man válasza szabeska (#72435) üzenetére


Ger_man
senior tag

Igen, én kifordítanám, hogy a zöld vonalra merőleges legyen a hangszóró frontsíkja. Szerintem jó, hogy átlagoltad a 3 néző pozícióját. :K

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.