Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71944) Ger_man


Ger_man
senior tag

Kipróbáltam ma a Sony STR-DN1080-as erősítőm Front Surround funkcióját, ami lényegében 2 front sugárzóval próbál több csatornás hangot megszólaltani:

A megszokott 2018-as Dolby Demo lemezét használtam, mert ott van többféle csatornaszámú teszt is (Test Tones):

Bal-jobb-center-ig ugye nem volt nagy csoda, na de amikor a bal-jobb surround csatornához értem, hát nagyon meglepődtem hogy milyen jól becsapja a fülem, de még a mennyezeti és surround hátsó csatornát is egész jól megoldott (7.1.2-es tesztet futtattam) :U

Aztán jött a rengetegszer meghallgatott Amaze videó-hanganyag, hát ott is le voltam döbbenve, utána gyorsan meghallgattam "natív" 5.0.2-vel (de igazából virtulis 7.0.2-vel), érezhető volt persze a különbség, így gyorsan egymás után lejátszva, főleg a 360°-os feliratnál, mikor körberepüli a hallgatót a képzeletbeli madár.

Persze így, hogy rendelkezek ennyi hangszóróval, nem fogom ezt a fícsört használni, de aki épp belevág a házimozizásba és a kezdeti budget csak 2 frontot enged meg, akkor érdemes lehet ilyen tudású erősítőt vásárolni, majd később felvértezni a rendszert a többi surround/height hangszóróval. ;)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.