Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71916) Gino20 válasza krx21 (#71906) üzenetére


Gino20
őstag

Érdekes ez a hifi világ, hogy mennyire eltérőek a vélemények :) Na épp ezért ha van lehetőség tényleg érdemes hallgatózni vásárlás előtt persze a lentebb leírtak miatt ez sem feltétlen biztosíték szeritnem. Talán épp tegnap olvastam itt, hogy nincs is nagy jelentősége az AVR-eknek, mert a kalibráció (gondolom én az adott akusztikában gondolta a költő) úgy is ugyan arra "húzza" a kapott eredményt.......vagy kicsit más téma, de most olvasva "tolva van a magas, csilingel"..............míg szeritem őszintén (ahogy pl itt is többen is írták korábban) egy hatalmas fátyoltenger a belépő Denon (felette nem tudom).

Félreértés ne essék, nem vitaindítónak szánom :) csak volt (első szettként) Denon S960-am M.A M300 szettel, ami valóban nagy csoda volt, de volt egy kis hiányérzet, így kis idő után kutakodtam/hallgatóztam akár üzletben és M.A bronze vagy Klipsch RP volt a dilemma. Mindkettő esetén óriási volt a csoda az itthon kapott hanghoz képest, de persze tisztában voltam vele, hogy az akusztikai körülmények nyomokban sem összehasonlíthatóak + az MA az 7 számjegyű AVR-el volt hajtva a dedikált helyiségben és az RP meg egy szintén nem olcsó sztereó erősítővel üzemelt. Végül (ízlés alapján) RP lett, így meg is vettem aztán itthon jött a csalódás. Nyomokban sem azt kaptam, amit az üzletben hallottam, vagyis nem az akusztikára, a kapott "színpadra" gondolok hanem karakterben is egy merő fátyol volt az S960-al kalibrációval és anélkül is, majd gyorsan jött csere egy kicsit régebbi Arcam AVR-re és lőn csoda a kalibrálást (ami szerintem fontos, mert ez valójában késleltetést állít ms-ban mérve) követően is megkaptam (a talán) színezetlen / boltban hallott hangot mely merész következtetést onnan mertem leszűrni :) , hogy a klipsch + sztereó vas esetén amúgy sem létezik kalibráció, ami majd esetleg jól szétcseszi az EQ-t és fátyolossá teszi....

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.