Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) mikrofon


mikrofon
veterán

Sziasztok,
újabb kérdésem merült fel. Ha külön nézem az erősítőt és a hangfal szettet, akkor teljesítmény szempontjából, hogyan kell egymáshoz illőt választani?
Tehát ha mondjuk egy erősítő csatornánként 100W-ot tud, akkor ahhoz milyen teljesítményű hangszórók kellenek? Valamint azt figyelembe kellene venni, hogy az esetek 80-90%-ban halkan szólna, vagyis normális hangerőn. Vagy ez mindegy? Ami nagy teljesítményű az halkan is jól szól?
Illetve pl 100W csatornánként az mire elég? Ez már kb 300W előröl, jobb + center + bal. Gondolom ez már nagyot szól egy 18-20nm-es szobában is. Lehet, hogy elég mondjuk csatornánként 80W is?

[ Szerkesztve ]

(#57702) Rp526 válasza Sasi82 (#57693) üzenetére


Rp526
aktív tag

Bocsi, de mind használatban van :(

(#57703) BBéci válasza dannyl (#57658) üzenetére


BBéci
titán

Katonaságnál van százados (amit szintén captain-nek neveznek, mint a rendőrségi beosztást), sőt, alezredes és ezredes is, ez köztudott. Ellenben a rendőrségnek teljesen más a rendfokozati sora, amit a filmek fordítói megpróbálnak magyarosítani.
Katonaságnál a captain rangot előléptetéssel adják/kapják, a rendőrségnél kinevezéssel és előtte speciális vizsgát kell tenni egy bizottság előtt.
Tehát te kevered össze a fegyveres testületeket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57704) BBéci válasza mikrofon (#57701) üzenetére


BBéci
titán

A 80 W bőven elegendő, ha egyszerre legalább 5 csatornán, 20-20000 Hz-ig tudja. Nagyon sok erősítő adatlapján csak az 1 csatornás esetleg a sztereó van megadva.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57705) jambiyya


jambiyya
őstag

Milyen keresztmetszetű kábelt használtok a hátsókhoz? Konkrátan a Monitor Audio Bronze FX-ek miatt kérdezem.
Köszi.

(#57706) gyurikabmx válasza Beni2360 (#57700) üzenetére


gyurikabmx
csendes tag

Nekem nincs ilyen a Marantz-on. Itt az (is) a baj, hogy ha visszakapcsolom az erősítőt, akkor se jön vissza a 4k felbontás meg a kép az AVR-en keresztül, ha egyszer is hamarabb kapcsolom be a PC-t mint az AVR-t, akkor buktam a képet és csak a HDMI pass through kikapcsolás->AVR újraindítás segít.

(#57707) dannyl válasza BBéci (#57703) üzenetére


dannyl
addikt

Igen, én keverem nyilván :W te mint kívülálló, biztos sokkal jobban tudod. A péknek magyarázod a a kenyérsütést?! :F Mindegy. Részemről ennyi.

Amúgy van igazság is abban, amit mondasz. Csak mégse jól mondod.

[ Szerkesztve ]

(#57708) mikrofon válasza BBéci (#57704) üzenetére


mikrofon
veterán

Igazából ezt néztem ki: Yamaha RX-V4A 5.1 házimozi erősítő, fekete
Vagy esetleg ezt: Yamaha RX-V585 7.2 házimozi erősítő, fekete

Itt a másodiknál 3 féle teljesítmény van megadva. Ezt hogy kell érteni?

Ezek jó választások lennének? Vagy van ennél jobb árértékarányban?

[ Szerkesztve ]

(#57709) gofry válasza mikrofon (#57708) üzenetére


gofry
senior tag

Szia,
4A-t ne :) inkabb az elozo genbol 685 hasznaltan.
8K meg minden, de nagyon nem sikerult jol a szeria sem hangra, sem megepitesre. Nekem egy 479 van (lesz elado 😂), de hallva a 4A-t a vilagert nem valtanek.

(#57710) spiky03 válasza jambiyya (#57705) üzenetére


spiky03
veterán

Én 2,5mmest.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57711) csatimilan


csatimilan
csendes újonc

Sziasztok!
Kis tanácsra lenne szükségem.
Adott egy ARC HDMI képes Yamaha erősítő, egy régebbi Sony TV, ami szintén tudja az ARC összekötést és egy PC. A helyes összekötés úgy nézne ki, hogy HDMI kábel az erősítő és a TV "ARC HDMI" portjai között és a PC HDMI kábellal az erősítőbe (mindegy melyik fennmaradó helyre)? Csak mert így a PC két próbálkozásra is leállt pár perc után. Átszereltem úgy, hogy PC-TV HDMI-vel és AVR-TV ARC HDMI-vel. Így működik 2 napja. Biztos buta és sokszor feltett kérdés, de nem tudom mi lehet a gond.

(#57712) BBéci válasza dannyl (#57707) üzenetére


BBéci
titán

Google a barátod: LAPD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57713) mikrofon válasza gofry (#57709) üzenetére


mikrofon
veterán

Szia,

köszi az infót. És az 585 az milyen?

[ Szerkesztve ]

(#57714) Quqesz válasza mikrofon (#57701) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Kezdjük ott, hogy az rms/névleges teljesítményt vedd alapul, ne a zenei/max - ot. A hangfal legyen nagyobb teljesítményű, pl erősítő rms 60-80w(ez elég hozzád), a hangfal 80-100w és lehetőleg azonos impedanciával(ez modjuk a mostani erősítőkben állítható), pl 8ohm avr, 8ohm-os hangfal.
Egy rms 5x60W teljesítényű AVR teljesen jó lesz neked.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#57715) mikrofon válasza Quqesz (#57714) üzenetére


mikrofon
veterán

Köszönöm!

még annyi, hogy az első hangszóróknál álló legyen, tehát ami a földtől kb. 80-100cm magas vagy elég egy jobb minőségű polc hangszóró mint mondjuk a DALI Spektor 2?

[ Szerkesztve ]

(#57716) Quqesz válasza mikrofon (#57715) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nálam pl erősítő 80W/csatorna 8ohm, hangfal 150W 8ohm. Nagyobb a különbség, de szépen viszi(mondjuk van benne egy 610W-os torroid táp)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#57717) mikrofon válasza Quqesz (#57716) üzenetére


mikrofon
veterán

még annyi, hogy az első hangszóróknál álló legyen, tehát ami a földtől kb. 80-100cm magas vagy elég egy jobb minőségű polc hangszóró mint mondjuk a DALI Spektor 2?

(#57718) Quqesz válasza mikrofon (#57717) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én állót vennék, de ha polcot veszel, akkor állvány is kellene hozzá.... Vagy ha nincs helyed bútor miatt, akkor pl egy komód tetejére rakni kb fülmagasságba/szembe veled. Egy polcos szekrény pl középső polcára ne rakd, mert dobozhangot csinál belőle(ne legyen zárt helyen) vagy tv állvány két szélére is rakhatod, ha az elég széles.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#57719) BBéci válasza Quqesz (#57714) üzenetére


BBéci
titán

Nem szükséges azonos impedancia, mivel az erősítőknek nincs olyanjuk. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57720) dannyl válasza BBéci (#57712) üzenetére


dannyl
addikt

[link] görgess lefelé. Ott az összes "rank". Még azt is leírja, hogy a captain (százados) 2 silver bar-ral rendelkezik. Ez amúgy megegyezik a katonai rendfokozattal is.

(#57721) sysrq válasza dannyl (#57707) üzenetére


sysrq
őstag

Bocs, meg kell kérdeznem az USA-ban ismerik a hivatásosok a fogalmat hogy "rossz konyak"?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#57722) dannyl válasza sysrq (#57721) üzenetére


dannyl
addikt

Rossz konyak? :F illetve milyen hivatásosok?

[ Szerkesztve ]

(#57723) konigjanos


konigjanos
senior tag

Egy ilyen állapotú membránnal lehet valamit kezdeni, vagy ez komplett hangszórócsere? 30 cm-es, mivel lehet kiváltani ?

(#57724) sysrq válasza dannyl (#57722) üzenetére


sysrq
őstag

Egy régi kabarétréfában (Markos - Nádas) volt mikor a hivatásos katonákat karikírozták, hogy a feljebbvaló kérdez:
-Mi ez itt a vállapomon? -és mutogat a csillagaira.
-Rossz konyak! -jön a válasz.
Szóval kint is ismert hogy egy civilnek teljesen mindegy hogy kit milyen rangon szólítanak? Mert itthon az átlag filmnéző nagyon x.arik rá.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#57725) dannyl válasza sysrq (#57724) üzenetére


dannyl
addikt

Nem én hoztam fel a problémát. Én csak hozzászóltam. Olvass vissza :)

(#57726) Quqesz válasza BBéci (#57719) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Jogos. Csak ha jól emlékszem az újabbakban be lehet állítani milyen hangfal lett rákötve, mekkora impedanciájú.(enyémben nem)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#57727) stev65 válasza ctrlaltdel13 (#57691) üzenetére


stev65
tag

Köszi. még egy kérdés. Mivel az erőlködő 2 mélyládát is tud vezérelni, érdemes -e 2 db svs pb 1000 pro-t venni, vagy inkább 1 db 2000-est? Árban és összteljesítményben ugyan ott van a kettő.

Ne ess pánikba!

(#57728) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok!

Dali SUB E-12 F-ról van valakinek tapasztalata, véleménye? Ahogy láttam, lefelé van a reflex csöve. Mennyire fog ez jobban lehallatszódni az alsó szomszédnek, mint a mostani aktív+passzív kivitel?

Dali Oberon 7 5.0 és Onkyo TX-NR636 mellé lenne egy Heco Phalanx 202a helyett.

Köszönöm előre is!

(#57729) kiskelgyo


kiskelgyo
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Yamaha RX-V385 erősítő amire szeretném rákötni a pc-t, de csak a hangját. A PC alaplapján van HDMI. A PC jelzi, hogy működik a Realtek Digital Output, mozog is az equalizer, de nincs semmi hang. Ez lenne az összefoglalóban írt HDMI passtrough, és az erősítő nem képes, csak a hangot fogadni hdmi-ről? Próbáltam minden beállítást, driver frissítést, ezért kérdezem, hogy mi a megoldás?
Esetleg videokártyára kötni rá, és az elsődleges hangnak beállítani, vagy venni egy optikai kimenetes hangkártyát? A képet nem akarom az erősítőn keresztül a tv-re továbbítani.
Köszi előre is a segítséget.

(#57730) sysrq válasza Quqesz (#57726) üzenetére


sysrq
őstag

A Denon AVR-X2600H-ban lehet állítani, igaz jól eldugták a menüben.

dannyl: olvastam, azért kérdeztelek téged mert mert tudod is hogy mi micsoda és voltál is kint. A magyar szinkronokban visszatérő dolog a direkt elrontott rang, hogy a való életben is visszaköszön, csak ez érdekelt.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#57731) mikrofon


mikrofon
veterán

Egy ilyen szettről mi a véleményetek:
Wilson RAPTOR 7 5.0 Hangfalszett - fehér
Wilson Sub-10 - fehér
Wilson Raptor X - fehér
Denon Avr-x1600h

Ez egy olyan szett, amivel azt hiszem a feleségem is elégedett lenne, mert a kinézete neki bejönne. Árban is még beleférne.

(#57732) Beni2360 válasza mikrofon (#57708) üzenetére


Beni2360
félisten

DE jól fel mentek az árak én a nyár végén a YAMAHA RX-V685 170 E Ft-t vettem. Most 230 E :F
A Wilson Raptor X-ral én is szemeztem de aztán itt írták és olvastam is, hogy alumínium drótból vannak a tekercsei .

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57733) dannyl válasza sysrq (#57730) üzenetére


dannyl
addikt

Én úgy tapasztalom, hogy civilként ha valakinek lila gőze nincs a rendfokozatokról, akkor nem is próbálkozik. Rendőrt "officer"-ezik, vagy csak simán "sir"'-özik (ez utóbbi szintén helytelen lenne, mert tiszti rendfokozat alatt nem használandó a "sir").
Mint itthon a "biztosúr" :DDD

(#57734) mikrofon válasza Beni2360 (#57732) üzenetére


mikrofon
veterán

Igen ez le van írva a lengyel gyártó honlapján hogy alu a tekercsezése. De ott mint előny olvastam. Már nem emlékszem hogy pontosan mi is az. Ezek szerint ez hátrány? Mi a baj ezzel?

(#57735) Quqesz válasza mikrofon (#57734) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az alu melegszik(nagyobb az ellenállása) és lágy fém, tehát hidegen is tud alakot változtatni, főleg a hőváltozás ingadozás miatt(terhelés /nem terhelés). Villanyszerelésben nem szeretik, mert hiába húzod meg a csatlakozást kilazul. Oxidálódik egyből a felszíne és egy tekercselésben nem tudom jó-e ez(persze vannak speciális anyagok, amik javítanak rajta). Az előnye, hogy olcsó és könnyű. Én nem hinném, hogy előny lenne....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#57736) mikrofon válasza Quqesz (#57735) üzenetére


mikrofon
veterán

Igazad lehet ez logikusan hangzik. A Gyártó is azt írja, hogy az az előnye az alu tekercsnek, hogy nagy teljesítményen jobban elvezeti a hőt, így nem melegszik túl a hangszóró..... Ami végül is azt is jelentheti, hogy valójában jobban melegszik, ezért fontos a nagyobb hő elvezetése....

Köszönöm az eddigi sok hasznos infót. Ezt még el tudnátok magyarázni nekem, hogy mit jelent:
7-channel powerful surround sound
--- 80 W per channel (6 ohms, 20 Hz-20 kHz, 0.09% THD, 2-ch driven)
--- 115 W per channel (6 ohms, 1 kHz, 0.9% THD, 1-ch driven)
--- 145 W per channel (6 ohms, 1 kHz, 10% THD, 1-ch driven)

[ Szerkesztve ]

(#57737) BBéci válasza Quqesz (#57726) üzenetére


BBéci
titán

A beállíthatóság nem attól függ, hogy új, vagy régi a készülék.
Sokszor volt arról szó, hogy a 4 ohmra állítás olyan, mintha behúzott kézifékkel akarnál autózni. Csökkenti a dinamikát és a maximális hangerőt, lapossá teszi a hangzást. Ezért egyértelműen kerülendő a használata. hasonlóan az eco módhoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57738) I'am Dony válasza mikrofon (#57736) üzenetére


I'am Dony
őstag

Egy elég karcsú erősítőt :DD
Egyébként annyi jelent, hogy mekkora terhelés mellett tudja a megadott frekvencia tartomànyt, a megadott torzítással adott csatorna számon.

[ Szerkesztve ]

(#57739) mikrofon válasza I'am Dony (#57738) üzenetére


mikrofon
veterán

aham. Ez konkrétan a yamaha rx-v585, de igazából a 385, 485, 685, V6A és V4A -nál is hasonlóan van megadva
De azért ez tudja a 80W-ot mind a hét csatornán?
ez zavar meg engem a nyolcvanas értéknél : "2-ch driven"

(#57740) BBéci válasza mikrofon (#57739) üzenetére


BBéci
titán

Egyes tesztek szerint az RX-V585 kifejezetten alacsony teljesítményű, általam megfogalmazva: lepkepuki.
[link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57741) I'am Dony válasza mikrofon (#57739) üzenetére


I'am Dony
őstag

Dehogy tudja. Lehet kb 40 W... jó esetben
Mondom, nagyon karcsú.

(#57742) mikrofon válasza I'am Dony (#57741) üzenetére


mikrofon
veterán

azt....
kösz az infót....
pedig a hétvégén ezeket 385, 485, 585 adták 5.0 hangfalakkal együtt szettben a jobb nevű kereskedők BF-ben....

Akkor mi az a minimum amiben érdemes gondolkodni mondjuk 5.1 vagy 7.2 terén?

[ Szerkesztve ]

(#57743) Morris válasza mikrofon (#57742) üzenetére


Morris
veterán

Egy jó használt erősítőt nézz!

(#57744) mikrofon válasza Morris (#57743) üzenetére


mikrofon
veterán

de melyik számít jónak?

[ Szerkesztve ]

(#57745) dannyl válasza mikrofon (#57744) üzenetére


dannyl
addikt

Mennyi pénzt szánnál a szettre?

(#57746) Quqesz válasza BBéci (#57737) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Jó én az enyémből indulok ki(régi CA), ott nincsen állítási lehetőség(se bemérő mikrofon csatlakoztathatóság).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#57747) mikrofon válasza dannyl (#57745) üzenetére


mikrofon
veterán

mi a minimum ami ahhoz kell hogy legyen értelme? Azt nem szeretném, hogy most meg veszek valamit, aztán meg cserélhetem le mert nem sokat ér. Akkor inkább veszek egy pro soundbart (harman kardon enchant 1300 + SUB vagy Samsung q900T, vagy q950T, ) aztán azzal legalább tudom mire számíthatók....

Mennyivel egyszerűbb az élet egy JBL bar 9.1-gyel. Ha már Erősítővel, hangszórókkal és kábelekkel szórakozok, meg leküzdöm a feleségemet, akkor azért ennél legyen már jobb. Valójában ez volt az ok, amiért erre az útra tévedtem, hogy jobbat kapjak mint a JBL bar 9.1 zenei téren, filmben meg legalább azt.....

ennél sajnos nem tudom jobban elmondani, hogy mit szeretnék, mert magam sem tudom....

[ Szerkesztve ]

(#57748) Teal'C válasza mikrofon (#57747) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem ez van 25nm en. Bőven sok is.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#57749) Morris válasza mikrofon (#57747) üzenetére


Morris
veterán

Aprón van egy Marantz 7008. Az talán jó is lehet. Plusz mellé egy 5.1-es szett.

Végösszegbe sok mani lesz, de egyszer kell megvenni.

Használt piacon nemigen van most jó vétel. Tél van, meg covid. Mindenki bekényszerül a lakásba ergo ki is használják a rendszert. Talán tavasszal, nyáron.

[ Szerkesztve ]

(#57750) Quqesz válasza mikrofon (#57747) üzenetére


Quqesz
nagyúr

[link] [link] ezek régebbiek
[link]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.