Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) Grózi válasza HollyBoni (#16800) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem nem,de ha sok pénzed van akkor vehetsz.Van olyan kategória ahol nagyon jó,de nem a legjobb-az ára viszont magas.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16802) HollyBoni válasza Grózi (#16801) üzenetére


HollyBoni
veterán

Melyik venti ami jobb nála? Ár érték arányt figyelmen kívül hagyva.

A Redux 5-ért szerintem még nem is olyan húzós, és kapsz 6 év garit.

[ Szerkesztve ]

(#16803) Henk válasza HollyBoni (#16756) üzenetére


Henk
veterán

Kipróbáltam a Phateks ventiket, gyárilag ez a 14-es meg 20-as van az Enthoo Pro-ban. Az én szabályzómmal a 14-es fordulatát 600-1200 rpm között tudtam változtatni. Olyan 700-800 rpm-ig vállalható, tényleg halk utána kezd szélzaja lenni. Ha valaki nem érzékeny a zajra akár szabályzás nélkül is használhatja. Viszont vizszintes helyzetben, ha a lapát néz lefele erősebben vibrál mint függőlegesen. A nagynál ez nem tűnt fel. A 20-as 400-900 rpm között ment nálam. 600 rpm-től már nagyon megjön a hangja, szintél szélzaj. Én személy szerint 800 rpm fölött már egyáltalán nem használnám messziről hallani. Motorhangjuk nem igazán van, legalábbis elnyomja a levegő hangja. A csapágyaknak van egy nagyon enyhe surrogó hangja de ez is csak kis fordulaton fedezhető fel mert felette szintél elnyomja a szélzaj.
Kipróbáltam a 18-as Phobya-t is, az 300-600 rpm között megy. Annak nincs szélzaja viszont annál hangosabb búgó motorhangja van + elég tisztességesen kattog a csapágya. Számomra az 300 max. 400 rpm-en vállalható, de szerencsére ott is simán átszellőzteti a radit úgyhogy így lesz használva.

(#16804) HollyBoni válasza Henk (#16803) üzenetére


HollyBoni
veterán

:R

Nem hangzik nagyon rosszul, jobbat úgysem kapok. Szélzaj radiátoron mégjobban meg fog nőni, viszont ágy alatt lesz a radiátor és szerencsére nagyon jól szigeteli a hangot. A bitfenix mikor rátettem a radiátorra nagyon hangos lett, de betettem az ágy alá radiátorral ahol lesz, kapcsolgattam ki-be és alig hallottam valamit. Ha nem kerreg úgy mint a Bitfenix, és nem rezonál annyira hogy még a padló is átveszi akkor már sokkal előrébb vagyok. :DDD (Igazából passzívan is elmenne a konfig csak megnyugtatja a lelkem ha van két légkavaró :D )

[ Szerkesztve ]

(#16805) Grózi válasza Henk (#16803) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tisztességgel letesztelted!A szélzaj normális,legalább is bizonyos légszállítás mellett.Ha az nincs,akkor teljesítmény se...
HollyBoni
"Melyik venti ami jobb nála?"
Méretben?3 pin vagy pwm? A kategóriát lődd be!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16806) HollyBoni válasza Grózi (#16805) üzenetére


HollyBoni
veterán

12-14cm, 800-1000rpm körül, PWM vagy 3pin mindegy. Igazából az érdekelne (bár ezt személyesen kéne tesztelni) hogy van e olyan előbb felsorolt paraméterekkel rendelkező jó légszállítású szellőztető venti ami totál hangtalanul teszi a dolgát egy gépházba szerelve. A totál hangtalan alatt azt értem hogy nem is hallanék különbséget ha ki-be kapcsolnám egy tőlem kb fél méterre lévő gépházban. Nem sok minőségi ventim volt eddig szóval nincs nagyon tapasztalatom.
Az egyetlen eddigi totál csendes ventim, amit tényleg csak akkor hallok ha 10 centire tartom a fülemtől az egy 9 centis 1000-es fordulatú zöld Swiftech, csak hát ez elég pici és alig szállít levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#16807) Grózi válasza HollyBoni (#16806) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ilyen célra ha elfér én egy Thermalright Ty-147-t választanék,az 80 rpm-re szabályozva hulla csendes és mégis szállít elég levegőt+olcsó(2700-2800).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16808) benvolio válasza HollyBoni (#16802) üzenetére


benvolio
őstag

Most ránéztem erre a 12cm-es Reduxra /NF-S12B/ és elég jóféle. Az Alpenföhn Wing Boost 2-vel összehasonlítva ez ugyanolyan fordulaton és hangon, 10CFM-el nagyobb levegőt szállít. Mondjuk 2ezerrel drágább is, de 6év garancia van rá. Elgondolkodtató számomra, hogy inkább ilyet szerezzek be, na majd meglátjuk. :)

(#16809) HollyBoni válasza benvolio (#16808) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én speciel azzal nem foglalkozok milyen adatokat ír a gyártó, azt ír amit akar és úgysem tudod leellenőrizni.

De ha igaz minden, egyátalán honnan tudod hogy 10CFM mennyit számít rendes használatnál? Vagy honnan tudod milyen a valóságban ha egy venti 5 decibellel halkabb a másiknál? Szerintem tök felesleges ilyenekkel foglalkozni, csak személyesen fogod tudni megtapasztalni. Engem kb csak a halkság érdekel 800-1000rpm körül, meg a csapágy minősége, és ezeket úgyis csak akkor fogom megtudni ha megvettem.

Példának sokadjára is csak azt tudom felhozni hogy a Bitfenix honlapján írják hogy milyen szuper FDB über halk tartós csapágy van a ventikben, aztán veszek kettőt kiveszem őket a dobozból és mindkettőnél a csapágynak hangja van, beüzemelve kerreg... :N

[ Szerkesztve ]

(#16810) benvolio válasza HollyBoni (#16809) üzenetére


benvolio
őstag

Itt néztem a körülbelüli adatokat: Alpenföhn - Noctua. Én is 800 és 1000 közé szoktam belőni a fordulatot, és az érdekel, hogy ott mit "tud".

(#16811) HollyBoni válasza benvolio (#16810) üzenetére


HollyBoni
veterán

Na ezt a csatornát eddig nem ismertem. :))

[ Szerkesztve ]

(#16812) benvolio válasza HollyBoni (#16811) üzenetére


benvolio
őstag

Nekem a WingBoost első verziója van a gépben és elégedett vagyok vele. A gyerek gépébe akarok cserélni ventit és mivel hangszigetelt a ház így nem árt ha nagyobb a légszállítás ezért gondolkodok a Reduxon inkább, de lehet maradok a beváltnál. :)

(#16813) Grózi válasza benvolio (#16812) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Wingboost egy nagyon jó választás,csak igazából semmiben(halkság,légszállítás,s. nyomás) sem kiemelkedő-sokan is választják.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16814) benvolio válasza Grózi (#16813) üzenetére


benvolio
őstag

Ár-érték aránya kiemelkedő. :)

(#16815) Balu972 válasza HollyBoni (#16811) üzenetére


Balu972
aktív tag

Ez tűnik eddig a leghasznosabb csatornának. :K

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#16816) Grózi válasza benvolio (#16814) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez így igaz,a legjobb viszont ár-érték arányban a Thermalright TY-147A-feltéve ha elfér.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16817) Sage83


Sage83
aktív tag

Helló

Szerintettek a Thermalright TY-147A cooler befér egy corsair carbide 300r házba előre a gyári 14 cm helyett?

Válaszokat előre is köszönöm!! :R

Üdv
Sage83

(#16818) Grózi válasza Sage83 (#16817) üzenetére


Grózi
Topikgazda

[link]
A lyukkiosztása 120mm,szélességben normál 140mm-s ventinek felel meg-magassága viszont 152 mm.
1 biztos befér,de ahogy a ház képeit nézem kis okoskodással 2 is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16819) Sage83 válasza Grózi (#16818) üzenetére


Sage83
aktív tag

Értem,köszi!! Valami más alternatíva ? :C

(#16820) Grózi válasza Sage83 (#16819) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem megtaláltad az egyik legjobb alternatívát 140 mm 4pin-ben.Még az Akasa Apache is jó,de jóval drágább és felesleges a teljesítménye+a Nanoxia Deep Silence 1400 pwm is nagyon halk.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16821) demmer123


demmer123
őstag

Coolermaster 200mm Megaflow Ventilátor mennyire mondható halknak?

(#16822) Pardise válasza demmer123 (#16821) üzenetére


Pardise
senior tag

Épp szombaton vettem egyet, szerintem nagyon csendes és rengeteg levegőt szállít, már az 5. ilyen ventim :) Megéri megvenni szerintem!

Your car, your life ;)

(#16823) demmer123 válasza Pardise (#16822) üzenetére


demmer123
őstag

Mostani phanteks 20cm ventilátorom hangos nagyon nekem.Szeretném erre cserélni.Akkor megveszem.Köszi a válaszod

(#16824) Pardise válasza demmer123 (#16823) üzenetére


Pardise
senior tag

Nincs mit!

Your car, your life ;)

(#16825) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!

Mi a vélemény a Corsair AF és SP szériáról?
Az új gépem belső világa pirosra sikeredett, és az eddig használt Coolink Swift 120p-ket és 800-akat szeretném lecserélni.
Tervem szerint 2 db 12cm PWM a hűtőre és a ház hátuljára, és 2 db 14cm-es a ház elejébe.

Vélemények? :R

(#16826) Pardise válasza fenergie84 (#16825) üzenetére


Pardise
senior tag

Hali, nekem ismerősömnek van Corsair AF-je és nagyon hangos. Én is olyat akartam venni, de inkább nem vettem meg. Valamint elég drága, csak a márkát fizeted meg, nem éri meg szerintem. Én most akarok venni 12-es PWM-es ventit. Itt nekem ezt ajánlották és szerintem is ez nagyon jó. Brutál halk és nagyon jó minőségű venti, légszállítás is jó!

Your car, your life ;)

(#16827) Grózi válasza fenergie84 (#16825) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kinézetre ott van,ezért is választja a sok műmájer... :DDD
Az Af még leszabályozva elmegy hangra,de a légszállítása vicces.Az sp durván hangos és van egy jellegzetes motorhangja..Felkapott mert a "komoly gépek"-be azt teszik,ahol ugye csak a kinézet számít.
Pardise
Örülök hogy neked is bejött!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16828) fenergie84 válasza Pardise (#16826) üzenetére


fenergie84
addikt

Értem :R
Akkor marad minden úgy ahogy van, meg vagyok elégedve a mostaniakkal, csak ugye a zöld szín nem igazán megy a piroshoz. Na mindegy. :)

Grózi: köszönöm neked is az infót :R

(#16829) HollyBoni válasza demmer123 (#16823) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mi hangos? Motor morog, csapágy hang, szélzaj?

(#16830) Grózi válasza HollyBoni (#16829) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azt azért tegyük hozzá hogy fullba járatja lapról,4 pin-s csatiról.Minden nagyobb teljesítményű venti hangos fullon általában.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16831) HollyBoni válasza Grózi (#16830) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, de érdekel hogy milyen hang zavarja.

Szélzaj oké, szerintem nem létezik olyan venti ami sok levegőt szállít és nincs szélzaja. Motor vagy csapágy az viszont már nem okés, mert leszabályozva is ugyanúgy kijön (vagy még jobban motor esetében).

[ Szerkesztve ]

(#16832) Grózi válasza HollyBoni (#16831) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jogos,én is a szélzajra gondoltam-motor,csapágyhang az más tészta.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16833) demmer123


demmer123
őstag

HollyBoni:Egyszerűen nagyon hangos olyan mintha 2000rpm forogna holott jóval kisebb.

Gyártó szerint Zajszint: 25 dB.Én 3-pines csatlakozóra kötöttem alaplapra.Leszabályozva biztos halkabb de úgy csökkenne a légszállítás :(

Eladom és veszek egy cm 20cm kék ledeset az halkabb állítólag sokkal mivel 19db a zajszint.

(#16834) HollyBoni válasza demmer123 (#16833) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor gondolom szélzaj.

Megaflow alapból picit kevesebb fordulaton megy szóval biztos halkabb, de arra is azt mondta egy srác a léghűtés topikban hogy hangos. :DDD

(#16835) Grózi válasza demmer123 (#16833) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem kell fullon járatni és tuti hogy 60-70%-ig nincs nagy hangja,ekkora értéken pedig bőven jó a légszállítás.
Viszont az tény,hohy a Megaflow Silent fullon is halk.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16836) Nojbee


Nojbee
tag

Üdv,

Házhütésre szeretnék egy 140mm-es ventit. A ház hátuljában lenne és kifele tolná a levegőt.
A hang az elsődleges, viszont egyedül itt megy kifelé a levegő a házból (900D), úgyhogy legyen azért benne erő. Az ár mindegy. Egy ventiről van szó, tehát nem vacakolok +-néhány ezer ft-on.
Itten ajánlások alapján ezt néztem.
Esetleg van más, jobb alternatíva? Színben feketát szeretnék. De azért szeretném ha ajánlanátok egy zöld ledest is.
Köszönöm :R

(#16837) patomi válasza Nojbee (#16836) üzenetére


patomi
őstag

Vagy ez: [link] Több színben is van itt a fekete is [link]. Piszok csendes.

Grózi Ennek a Lepa BOL.Quiet-nek milyen fordulaton kezd hangja lenni? Szél zajra gondolok leginkább. Általában ventitől függően 800-1000/percnél szokott ez kezdődni.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#16838) Grózi válasza Nojbee (#16836) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha elfér akkor még a Thermalright Ty-147A-t ajánlom,olyan csendes mint a BQ,kicsit jobb a légszállítása és feleannyiba kerül!!![link]
Patomi 1200 körül kezd hangja lenni,de ott is még nagyon csendes!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16839) patomi válasza Grózi (#16838) üzenetére


patomi
őstag

Köszi. Rendeltem egyet, kíváncsi leszek milyen. Igaz ugyan, hogy bordán lesz, de a legfontosabb a halkság.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#16840) HollyBoni válasza patomi (#16839) üzenetére


HollyBoni
veterán

Bordán viszont nagyobb lesz a szélzaja.

[ Szerkesztve ]

(#16841) Nojbee válasza Grózi (#16838) üzenetére


Nojbee
tag

Fehér lapátokat nem szeretnék. Akkor marad a BQ.

(#16842) patomi válasza HollyBoni (#16840) üzenetére


patomi
őstag

Most egy 140mm-es venti van rajta, csak kell a hely sajna[link]. Pont az a pici hiányzik,hogy hátra beférjen alulra a 60mm-es venti. Számítok rá, hogy picit több szélzajt generál majd így bordán.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#16843) HollyBoni válasza patomi (#16842) üzenetére


HollyBoni
veterán

Cuki kis gép. :))

(#16844) Grózi válasza patomi (#16842) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Még bordán is halkabb lesz Mint az Alpenfoehn.Csatlakozom,kis cuki gép! :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16845) dave118


dave118
senior tag

Accelero S1 Rev2 re érdemes turbo module v1 et tenni? vagy inkább kendácsoljak rá ventit. Nem szeretnék repülőgépsüvítés mellett ülni. Valakinek tapasztalat?

... Ami ami, az az.

(#16846) patomi válasza Grózi (#16844) üzenetére


patomi
őstag

Úgy legyen. kis cuki gép sajna kisebb kocka ház már nem nagyon van. :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#16847) HollyBoni válasza dave118 (#16845) üzenetére


HollyBoni
veterán

[link]

Elég kreténül néz ki...

Nekem volt régen ilyen hűtőm, simán ráraktam 2 rendes ventit gyorskötözővel ami lefedte az egészet. Stabilan volt rajta és jól funkcionált. Hogy mekkorák voltak a ventik arra már sajnos nem emlékszem. :( 80 vagy 92.

(#16848) dave118 válasza HollyBoni (#16847) üzenetére


dave118
senior tag

Nekem nem tűnik túl kreténnek ... de mint tudjuk ízlésen vitatkozni :DDD

Akkor marad a venti, most jön amúgy is egy Lepa Vertex.

... Ami ami, az az.

(#16849) feldeci


feldeci
tag

Én is beállnék a kérdezők sorába, NZXT H440 a változatosság kedvéért :) Gyári ventik, nekem hangosak, a hátsó helyett megpróbálkoztam egy Fractal Silent Series R2 140mm-el, de az rosszabb, mint a gyári :W

Szóval visszaolvasva hátra gondoltam egy be quiet! pure wings 2-t (olcsó, jó), előre pedig értem én, hogy 3 x lepa bol.quiet - de az ledes. Én viszont világítóst nagyon nem szeretnék, úgyhogy valami jó tippet megköszönnék.. akasa apache 12cm? Az alaplapon minden aljzat PWM-es, úgyh mindegy, hogy 3- vagy 4pin. Ja igen, a sima full feketét preferálnám, ledek nélkül - mind előre, mind hátra - ezért is esett ki a legtöbb, itt ajánlott venti (pl Ty147).

A gépem az kb. néma (táp félpasszív, msi gtx980 félpasszív, raijintek themis ventije 500rpm, nincs hangja), úgyhogy valami nagyon nagyon nagyon csöndes megoldást szeretnék - viszonylag magas légszállítással (jé :D) mert nemsokára tervben van egy második GTX980 is.

Köszi!

(#16850) Balu972 válasza dave118 (#16845) üzenetére


Balu972
aktív tag

Nem érdemes. Az két 8cm-es hangos kis szerkezet. :N

Nekem accelero s3-m van és Creation kollega nagy segítségével, (amit ezúton is köszönök neki :R ) más megoldást választottunk. 2 db 12 cm arctic F12 TC ventit tett fel az S3-ra. Ezek rendelkeznek hőérzékelővel (TC), és ez szabályozza a fordulatszámot.
Az egyik hőérzékelő a FET-re került, egy pedig közel a gpu-hoz.
Nálam a fokok terhelés alatt sem mennek 55 fok felé, és akkor pörög csak maxon, különben 400-500 rpm-n pörögnek, hangtalanul.
Creation kollega S1-es hűtőt használ, egy db ilyen arctic ventivel és az sem megy 52 fok fölé.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.