Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) Grózi válasza zsoltnyiri (#16550) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Korábban már kitárgyaltuk.A Pure Wings 2 itt is jól szerepelt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16552) Rison77


Rison77
senior tag

140mm-es ledes ventikből mik az ajánlottak? Max 20 dBA, és kb 80 cfm értékekkel kellene. Csatlakozó mindegy, mert a mostani molexen van, illetve a lapon van egy 3 és egy 4 pin-es szabad hely. A ház elejére kellene hdd-k hűtésére.

(#16553) Grózi válasza Rison77 (#16552) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Amit te keresel ahhoz az Aerocool Dead Silence van a legközelebb,az tényleg 20 dBA alatt van,igaz "csak"
64.8 CFM (109.8 m³/h).Van kék,fehér és piros színben is.Az egyik legcsendesebb venti amit ismerek és arra a célra amire neked kell ideális.
120mm-ben van olyan ami 80 cfm feletti és 20 dBA alatt van,ez a Lepa Bol.Quiet(kék vagy vörös).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16554) Leafnshit


Leafnshit
tag

SziasztoK!

Hasonló cipőben járok, mint a kolléga pár hsz-el lejjebb: ház hűtésre kellenének 120mm-es PWM-es ventik. Ami kicsit összezavar, hogy vannak "air flow" és "high pressure" típúsúak. Utána olvasva elvileg előbbi az akadálymentes térben lévő légszállításra jobb (lásd házhűtés), míg utóbbi akadályozott körülmények között (pl. radira). MIndezek miatt előbbieknek nagyobbnak kéne lennie a CFM-nek, míg utóbbinál a statikus nyomásnak. Azonban ahogy néztem, a nagy statikus nyomású hűtöknek mindkét értéke jobb. Akkor házhűtésre miért nem jobb egy olyan venti aminek van egész jó nyomása is és a légszállítás is megegyezik a kisebb nyomással rendelkezőkével? Pl. Enermax Twister pressure ami a lentebb linkelt tesztet is nyerte. Ráadásul elöl pl ott vannak a ház rácsai + porszűrő is amin keresztül kell szívni a levegőt.

[ Szerkesztve ]

HTC One M7

(#16555) Grózi válasza Leafnshit (#16554) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Házhűtésre nem kell nagy statikus nyomás és irgalmatlan cfm se.Bordára/radira már igen.
120-ban ami csendes,magas a légszállítása és kellő a statikus nyomása(ergo jó bordára is)-tehát a kivétel ami erősíti a szabályt-az a Lepa Bol.Quiet.Ez viszont led-s,kék vagy piros színben van.
A kékről nem tudok nyilatkozni de a red szolid,nem az a harsány piros.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16556) Leafnshit válasza Grózi (#16555) üzenetére


Leafnshit
tag

Értem, rendben :)

És esetleg hasonlóan jó nem led-es? shadow wingsből találtam PWM-est, mondjuk egy ezressel drágább, mint a lepa, de tesztek alapján kb. ugyanaz a teljesítményük. SW PWM, LEPA. Ha a 8 V körüli értékeknél kb. arányosan annyi az eltérés, mint amennyivel kevesebb RPM_en megy a SW.

Még Nanoxia FX EVO PWM-et néztem de arról nagyon semmit se találok. (Meg az említett enermaxot, bár itt elég hangos, úgyhogy azt kiejtettem.

[ Szerkesztve ]

HTC One M7

(#16557) Grózi válasza Leafnshit (#16556) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Lehet a tesztek azt írják hogy a Shadow wings ugyanannyi légszállítással bír mint a Lepa,de az én tapasztalataim mást mutatnak(és a Lepa magasabb rpm-n kezd csak hangosodni).Nanoxiaból és BQ Pure Wings2-ből jó a 3 pin-s változat,4 pin-st egyikből se próbáltam.
Még az Akasa Apache Black-t ajánlom figyelmedbe.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16558) Leafnshit válasza Grózi (#16557) üzenetére


Leafnshit
tag

De az Akasa is nagyobb nyomású venti tehát nem ház hűtésre van nem?

HTC One M7

(#16559) Grózi válasza Leafnshit (#16558) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alapvetően nem,viszont nagyon csendes.Ahogy már próbáltam rá finoman utalni,házhűtésre a legjobb venti az amelyik csendes és tud kb. 50 cfm-t.
Hiába raksz be előre akármilyen szuper ventit ha a házban a légáramlás nem tökéletes-nyomhatsz be 150 cfm-t is ha megreked a házban...Nem kell túl aposztrofálni az esetek 99%-ban a házhűtésre szánt ventit..Radi/borda már más tészta.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16560) Leafnshit válasza Grózi (#16559) üzenetére


Leafnshit
tag

Értem, köszi :R

HTC One M7

(#16561) ló úr válasza Grózi (#16559) üzenetére


ló úr
őstag

Megvettem az Enermax Twister Pressuret. Semmi motorzaj még 1800 RPM-en sem, viszont ezen a legnagyobb fokozaton hajszárítóként is tud üzemelni. Durva kis jószág. Én az 550-1200- ra állítottam be és ~900 rpm-en használom. Így 0 szélzaj, 0 hang semmi, meg kell nézni h megy e és kb 48-50 cfm így a légszállítása gyári adatokból kiindilva. Megéri azt a ~4000 ftot :)

Más. Tudsz esetleg SLIM 120mm-esben vmi jót és halkat?

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#16562) Rison77 válasza Grózi (#16553) üzenetére


Rison77
senior tag

Köszi a választ, lehet akkor maradok a 120-as lepa párosnál. Amennyiben nézek hozzájuk egy Scythe Kaze Q-t avval gond nélkül tudnám őket szabályozni?

(#16563) Grózi válasza ló úr (#16561) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az nem rossz és nem is olyan drága!
Slim-be csak ilyenem volt és nem volt rossz:[link]
Viszont ebből van 1600 és 2000 rpm-s is-na az tényleg hajszárító!
Rison77
Mivel 4 pin-s a legjobb ha alaplapról szabályzod!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16564) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Ha valakit esetleg érdekelne találtam Be Quiet Shadow Wings 120mm PWM-et 4200ért itt. A legtöbb helyen 4700 körül indul ahhoz képest korrekt. És itt még él az elállás és garancia (3 év) is nem úgy, mint pl Mercateo esetében. Lehet, hogy kiprobálom :)

[ Szerkesztve ]

(#16565) Grózi válasza zsoltnyiri (#16564) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha mindenképp 4 pin kell akkor ok.Ha nem akkor 2600-ért a Pure Wings 2 gyakorlatilag ugyanazt tudja!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16566) zsoltnyiri válasza Grózi (#16565) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Igen tudom, és még pont ezen vacilálok kicsit. Csak lehet egyszerűbb lenne a 4 pin - nem kell speedfannal szórakozni.. :) + elöl a HDD keret meg a HDD_k a venti mögött vannak, a picit jobb static pressure lehet ott javítana kicsit a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#16567) Grózi válasza zsoltnyiri (#16566) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a 0.38 statikus nyomás különbség az semmi.Speedfan-t egyszer kell beállítani,ugyanaddig tart mint a pwm-s ventit beszabályozni.De te tudod.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16568) ló úr válasza Grózi (#16563) üzenetére


ló úr
őstag

Van ebből 800-as is, de az gondolom nagyon gyenge. Ennek az 1200-asnak nincs nagy hangja akkor?

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#16569) Grózi válasza ló úr (#16568) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A slim ventik mindig hangosabbak.Az 1200-nek nincs nagy hangja,de azért hallani ha fullon járatod.A 800-s biztos halk,de elég gyengusz.Hova-mire akarod?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16570) ló úr válasza Grózi (#16569) üzenetére


ló úr
őstag

Van egy Zalman Zm-Z1 házam. Előre 2 db. 1-es venti szerelhető, de a fentebbi csak slim lehet, a sima nem fér be atz előlapi usb csatik miatt. Oda szeretnék egyet az alatta levő Coolink swif2 1200 800RPM-hez. Lehet h így elég lenne a 800-as is? Ez közvetlenül a VGA-ra tudna így irányulni. Hátul meg ugye ott a tegnap vásárolt Enermax Twister Pressure. Az a baj, h elég forrófejű VGA-m meg procim van, és kell a szellőzés, mert erősebb gépigényű játékoknál jó meleg tud bent lenni. ( Fx4130 125w tdp, gtx560ti oc msi twinfroz 170w tdp :) ) Procin egy nagyon faja kis hűtő van ami röhögve elviszi, csak ugye minden hő. A tápom alul van, szal az nem befolyásol semmit, am is egy CM V450s 80+Gold táp, ami alig termel hőt :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#16571) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Aprón van most egy Silent wings 2 PWM jóáron, ezt rá lehet egy Y elosztóra kötni 2 shadow wings PWM-el? Mindegyik 1500 RPM elvileg.

(#16572) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Lenne hozzátok két kérdésem. Házhűtőknek ezt néztem ki. Mi a véleményetek, illetve kb. hasonló árban van jobb ?

A másik, a cpu hűtőmön is lecserélném a ventit hyper212+. Ezt milyenre cserélhetem ??

Üdv.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#16573) Grózi válasza ló úr (#16570) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát akkor előre mindnél nagyobb teljesítményű kéne,hogy a vga kapjon levegőt.
zsoltnyiri Jó lesz!
rostiron Az Arctic-t felejtsd el,erősen B kategóriás.Helyette ugyanolyan árban Xilence Red Wing vagy kicsit drágábban a tuti a Nanoxia Deep Silence 1300 vagy a Be Quiet Pure Wings 2.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16574) pigster


pigster
senior tag

A képen látható felfogatólemezt merrefelé lehet külön kapni; van valami spéci neve? Szóval külön csavarhely a ventilátornak, és a szélén külön csavarhely, hogy fel tudjam fogatni pl. bútorba.
Érdekelne még, hogy a fémháló merrefelé szerezhető be?
14 cm-s ventilátorhoz érdekelne főleg.
http://ecx.images-amazon.com/images/I/71dGLyBbJgL._SL1000_.jpg

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#16575) rostiron válasza Grózi (#16573) üzenetére


rostiron
őstag

És a proci ventit milyenre cserélhetem ? Gondolom az nem mindegy ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#16576) Grózi válasza pigster (#16574) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1.Ügyes esztergályos fillérekért-gyorsan megcsinálja.
2.Átmenő csavarral rögzíted ezt a ventihez és a bútorlaphoz:[link]

rostiron
120mm? Árkeret?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16577) rostiron válasza Grózi (#16576) üzenetére


rostiron
őstag

Igen 120mm-es, árkeret ??? Azt nem tudom, minél olcsóbban szeretném megúszni :D persze nagyon szart se szeretnék.

Az eredeti venti adatai:

Fan Dimension 120 x 120 x 25 mm
Fan Speed 600 - 2000 R.P.M. (PWM)
Fan Airflow 21.2 - 76.8 CFM
Fan Air Pressur 0.40 - 3.90 mmH2O

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#16578) Grózi válasza rostiron (#16577) üzenetére


Grózi
Topikgazda

4 pinben továbbra is az Akasa Apache Black-t vagy ha lehet led-s akkor a Lepa Bol.Quiet-t ajánlom.
Ha olcsót akarsz akkor XILENCE RED WING PWM 120-de ez már kompromisszumokkal jár.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16579) rostiron válasza Grózi (#16578) üzenetére


rostiron
őstag

Még egy utolsó kérdés ( Mint Columbo :D ) Az nem gond hogy az eredeti venti légszállítása max 76.8 CFM
az ajánlott Akasa pedig 57.53 CFM ??

A légnyomása is kisebb

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#16580) Grózi válasza rostiron (#16579) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem.Az csak egy gyártói adat,ha igaz lenne akkor semmi szükség nem lenne erre a topicra...
Az akasa bőven elég bármire és még csendes is-I5 4570-nél nem a venti lesz a szűk keresztmetszet azon a hűtőn.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16581) rostiron válasza Grózi (#16580) üzenetére


rostiron
őstag

:R :R :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#16582) zsoltnyiri válasza Grózi (#16536) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Ajánlottad ezt a Phobya 4-pin elosztót, viszont ez a PCvízhűtés bolt amit linkeltél csak szállítani tudo így duplaannyiba kerülne.. Máshol meg ezt nem nagyon találtam. Van esetleg ennek alternatívája, ami Pesten megvehető?

(#16583) Grózi válasza zsoltnyiri (#16582) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1.Megkeresed itt Ph-n Tody56-t(pcvízhűtés),írsz neki és megkéred ha utalsz mondjuk hogy adja fel postán cirka 4-500 Ft-ért.Vagy belemegy vagy nem.
2.Ezt találtam,tapasztalatom nincs vele:[link]
3.Ezt viszont messziről kerüld,sok gond van vele:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16584) zsoltnyiri válasza Grózi (#16583) üzenetére


zsoltnyiri
tag

köszi :R

(#16585) Grózi válasza mrzed (#16479) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Találtam!!!
[link]
zsoltnyiri Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16586) karis


karis
tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy melyik venti kimagasló jó légszállításban, és képes nagyon halkan működni?

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#16587) Savanya válasza karis (#16586) üzenetére


Savanya
addikt

Nagy légszállításnak elve van zaja és abból halkat nem kapsz .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#16588) karis válasza Savanya (#16587) üzenetére


karis
tag

Akkor úgy mondom, hogy mindkettőben jeleskedik. Gondolom a csapágyazástól sok minden függ.

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#16589) Grózi válasza karis (#16588) üzenetére


Grózi
Topikgazda

120 vagy 140? 3 vagy 4pin(pwm)?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16590) karis válasza Grózi (#16589) üzenetére


karis
tag

120 mm, és inkább PWM

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#16591) Grózi válasza karis (#16590) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezt ajánlom figyelmedbe:[link]
140mm méret,de 120-s lyuktáv.Én is 2db ilyet használok a Hr-02 Macho-n.1000 rpm-ig nincs sok hangja(800 rpm-n járatom alapon és nem is hallom,pedig kényes vagyok rá és 60-70 cm-re van a fülemtől a ház),de rengeteg levegőt megmozgat.1200 rpm felett jön meg a hangja,de akkor már kész hurikánt csinál!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16592) ló úr


ló úr
őstag

Mit ajanlassz akkor nekem? A Swif2 helyere esetleg vmit? annyi h azt szabalyozni nemtudom mivel molexre van kotve. microatx lapom van es csak 2 ventri hely van rajta abbol az egyik a procie, a masik meg a hatsoe. Szal vagy vmi olyan kell ami potival szabalyozhato es adnak is hozza, vagy ajanlj potit meg vmi durva jo ventit ami szabalyozva is franko 12cm meretben.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#16593) karis válasza Grózi (#16591) üzenetére


karis
tag

Jó is lenne, de sajnos nincs piros/feketében. Ezekben a színekbe építek most gépet :)

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#16594) Grózi válasza ló úr (#16592) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egy Y-kábellel el tudod osztani a lapodon lévő csatikat.3 vagy 4 pin?
karis
Én is hasonló cípőben járok(piros-fekete),viszont én máshogy közelítettem meg.Nem szín alapján veszek egy sz@r ventit,hanem most mennek a Viperek festőhöz! :P (piros-fekete lesz)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16595) karis válasza Grózi (#16594) üzenetére


karis
tag

Nem mondasz hülyeséget... :))

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#16596) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

10-12mm vastag 12cm-es ventit szeretnék venni, mert csak ilyenek férnek el.
Létezik ilyenből jóféle, halk típus, aminek azért van értelmes légszállítása is?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16597) ló úr válasza Grózi (#16594) üzenetére


ló úr
őstag

3 pines a lapon lévő, de tudok vele szabályozni :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#16598) Grózi válasza karis (#16595) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem maga a hütő is piros-feketére lett festve és igen jól néz ki!
BiciMint nemrég írtam a slimek alapba hangosabbak,ez egy nem rossz kompromisszum: [link]
Ló úr Vehetsz egy testvérét a hátulra vett Enermaxnak(azt mondod bevált),vagy esetleg egy Nanoxia Deep Silence 1300 vagy BQ Pure Wings2-illetve még ezt ajánlom figyelmedbe: [link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16599) Wapi


Wapi
csendes tag

Sziasztok!
Zalman Z3 Plus házhűtésének fejlesztésében kérem a segítségeteket. Jelenleg 4 gyári Zalman 120*120*25 ventillátor (levegőszállításukról nem találtam adatot), valamint egy CM - [link] kavargat benne.
Elől 2 befelé fúj, míg felül 2, hátul pedig 1 szív. Az általuk megmozgatott légmennyiséggel még sem vagyok elégedett. Processzor és videokártya is elég magas hőmérsékletet ér el. A proci új hűtése már megoldódni látszik, de javítani kell a légmozgáson a házban.

Jó ár/érték arányú, erős 120*120*25-ös ventiket keresek. Led nem feltétlenül szükséges, nem lételem, de ajánlhattok olyat is.
A hozzászólásokat olvasgatva ami eddig tetszik:
[link]
[link]
Ha tudtok mást/jobbat, szívesen veszem, ha megosztjátok velem a tapasztalataitokat.
Előre is köszönöm a válaszolóknak a segítséget!

"A szenvedélyek alkotnak és rombolnak mindent. Ha az ész uralkodna a földön, semmi sem történne rajta."

(#16600) Rain Blade


Rain Blade
tag

Sziasztok!

Olyan Zöld 12 v 14cmes házventit keresek ami szépen is világít és azért hűtésileg sem utolsók +olcsók max 2500ft/db.
CM sickflow állítólag nagyon gyengén világít nem tudom mennyire igaz...
ezen kívül még ott a revoltech 4xled és a thermaltake thunderblade ezekről esetleg valami tapasztalatotok?
Vagy ezen kívül tudtok mást is ajánlani?
Előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.