Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49651) Vigneau válasza Motion_Blur (#49650) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen! Részemről nagy az öröm, hogy akadnak még ismerős régi arcok, közöttük Te is. :R

Nem is tagadom, be-be szoktam nézegetni mostanság, az idei év engem is eléggé meglepett. Persze bőven akad, amihez én nem tudok hozzászagolni, így inkább nézegetem, mit irkálgattok. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#49652) lenox válasza akela91 (#49197) üzenetére


lenox
veterán

Csak ez nem is Maldonado...

(#49653) Nowhereman válasza Motion_Blur (#49643) üzenetére


Nowhereman
őstag

ne magadból indulj ki...

Utánam a kondenzcsik!

(#49654) Oliverda


Oliverda
félisten

A Red Bull még elveszítheti monacói győzelmét?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49655) MPowerPH válasza Oliverda (#49654) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem erre az esély közel egyenlő a nullával. :)

Don't Tread On Me

(#49656) Male válasza MPowerPH (#49655) üzenetére


Male
nagyúr

Valahogy szerintem is.

(Nem úgy volt ,hogy a futam hivatalos végeredménye után már nem lehet ilyet csinálni?)

(#49657) MPowerPH válasza Male (#49656) üzenetére


MPowerPH
félisten

Eddig én is abban a hitben voltam, ezek szerint nem így van.

Don't Tread On Me

(#49658) JColee válasza Oliverda (#49654) üzenetére


JColee
őstag

Szerintem senkinek nem jutna eszébe decemberben óvást benyújtani a monacoi futam eredményére. Azért az az óvást benyújtó felet is minősíti.

(#49659) Oliverda válasza JColee (#49658) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd meglátjuk. Jelenleg a két Red Bull csapat a másik tízzel szemben áll, ami a költségcsökkentést illeti. Ezen felül általában az RB az első aki feljelentgeti a különböző fejlesztéseket (F-csatorna, W-csatorna). Amennyiben az érdek úgy kívánja és lesz rá lehetőség, akkor szerintem élni fognak vele a konkurensek. Ahogy a cikk is írja, itt kemény milliókról lehet szó a végén.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49660) MPowerPH válasza Oliverda (#49659) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az RB egy ilyen szánalmas banda, ez is csak őket minősíti. Ettől még nem kell lesüllyedni a szintjükre a többi csapatnak. Ha nagyon akartak volna, akkor már a Monaco GP után óvást nyújtottak volna be.

Don't Tread On Me

(#49661) ViiiiktorOC válasza Oliverda (#49659) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Akkor ezt msot kéne még megóvni firssébe.
Elvehetnék a monacoit! :U

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#49662) giigz válasza MPowerPH (#49660) üzenetére


giigz
veterán

+1

Milyen már, van egy McLaren, Ferrari, Mercedes, stb. És akkor egy RedBull veri a mezőnyt laposra? Nem is autógyártó, csak egy **** energiaital...

(#49663) VD


VD
őstag

Azt remélem rosszul látom, hogy az időmérőt este 23:25-kor adja le az M1 felvételről és nem lesz élő közvetítés! :W

(#49664) MPowerPH válasza giigz (#49662) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak verte... És csak tavaly. Előtte azért a Ferrari feltudott nőni a helyzethez. Persze most is jó az autójuk, sőt. Ha azt nézzük, akkor a legjobb, és a legkiegyensúlyozottabb.

VD: Az EB miatt? :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#49665) Oliverda válasza ViiiiktorOC (#49661) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nem jó stratégia, ha el akarják velük fogadtatni a költségcsökkentési javaslatot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49666) JColee válasza Oliverda (#49659) üzenetére


JColee
őstag

Én azt írtam, hogy a futam eredményét nem fogják megóvni. A padlólemezt már megóvta a többi csapat, és be is tiltották.

(#49667) giigz válasza VD (#49663) üzenetére


giigz
veterán

Vissza RTL! :D ;]

(#49668) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

A Kanadai időmérőt az RTL is mindig felvételről adta ha emlékeztek még rá.
Csakhogy az RTL-el ellentétben itt van két csatorna és az M2 élőben adja majd...

(#49669) MPowerPH válasza Misi 007 (#49668) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jó hír. :K

Don't Tread On Me

(#49670) Oliverda válasza JColee (#49666) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha meg lehet, akkor megóvják. A bibi pedig ott van, hogy az FIA hibázott, mert egy érvényben lévő szabály ellen vétett az RB amit nem vettek észre, ergo egy szabálytalan autóval nyertek a versenyt. Amennyiben nem lesz velük gond a szezon hátralévő részében, és kompromisszumképesek lesznek, akkor már nem lesz belőle balhé, ha nem, akkor pedig ezt még elő lehet venni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49671) giigz válasza Misi 007 (#49668) üzenetére


giigz
veterán

Ezt már szeretem, csak nem maradunk F1 nélkül. :D :C

(#49672) shteer válasza giigz (#49667) üzenetére


shteer
titán

Errol jut eszembe. DTM-et nezitek? Sportklub asszem. Czollner a kommentator. :)

..szerintem jónak tűnik

(#49673) Male válasza Oliverda (#49659) üzenetére


Male
nagyúr

Milliókról, viszont a szponzoroktól valószínűleg több jön, és egy így nyert VB-vel reklámozni nem tűnik jó ötletnek. (Persze az benne van, hogy majd egy másik csapat, akinek köze van hozzá, vagy egy igen kicsi, aki némi pénzért megteszi, fogja megóvni a Monació futam eredményét... akkor látszólag tiszta maradhat az, aki az RB helyett így nyer. ...vagy ha nem a VB múlik ezen, hanem csak 2-3. hely, akkor már más... Node még akor is, egy ilyennel nem fogja lejáratni magát az FIA, szóval ha valaki meg is próbálja, majd elutasítják, vagy épp úgy büntetik meg, hogy ne változzon semmi.)

(#49674) Oliverda válasza Male (#49673) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem kell vele VB-t nyerni. Egy 2. és 3. hely közötti is igen nagy a pénzbeli difi. Nem mellesleg egy szabálytalan autóval nyerni sem jó reklám. Amúgy ezt már valószínűleg a WMSC tárgyalná, ami nem egyenlő az FIA-val.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49675) VD válasza Misi 007 (#49668) üzenetére


VD
őstag

"az M2 élőben adja majd..."

Akkor megnyugodtam... :DDD

(#49676) Male válasza Oliverda (#49674) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, 2-3 helyezésnél már megeshet akár, hogy próbálkoznak ezzel, de VB címnél nem hinném.

Oks, igaz... de egy ilyen mindenképpen rossz fényt vetne az egész F1-re, szóval kb olyasmi döntés lenne, mint MS - Villieneuve esetben 97-ben, hogy igazából semmi ne változzon.

(#49678) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Különben 2011-ben a Sauberek ellen ki óvott? Ha jól emlékszem ott a stewardok maguktól cselekedtek - most miért nem?
Különben meg szerintem sem lesz már itt semmilyen eredményátírás.

Utánam a kondenzcsik!

(#49679) Oliverda válasza Nowhereman (#49678) üzenetére


Oliverda
félisten

A vonalzót még talán éppen ismerik a stewardok.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49680) 7600 GS


7600 GS
addikt

Elhunyt Frank Tamás :O Nyugodjon békében!

(#49681) csucsbicep válasza 7600 GS (#49680) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

R.I.P.

(#49682) MPowerPH válasza 7600 GS (#49680) üzenetére


MPowerPH
félisten

:( R.I.P.

Don't Tread On Me

(#49683) greenmukk


greenmukk
tag

1 hete vettem meg antikváriumban (300ft-ért) ezt a könyvet:A halál árnyékában nagyon érdekes dolgokat írnak benne a "régi F1-es időkről"
pl ami megfogott:
"A töltőnyomás és a teljesítmény közötti összhangról a Ferrari statisztikát vezetett. Eszerint 2,0 bar-os töltőnyomás 607lóerős teljesítményt eredményezett, 2,2-es már 635lóerőst, 2,4-es pedig 663 lóerőst. A legjobb edzésidő elérésért folytatott ádáz küzdelemben a legtőkeerősebb gyárak-főleg a Ferrari és a Renault,később a BMW is megengedhették maguknak,hogy egy teljes Forma 1-es motort odadobjanak a szuper köridőkért. Ilyenkor a töltőnyomást az abszolút maximumra állították. Igaz ugyan hogy a motor legfeljebb 2-3kört bírt ki ám ez idő alatt nagyon gyakran szuperidőt ért el."

erről nem is halottam eddig:
"1975.június 22.-én Luca Montezemolo a Ferrari csapatfőnöke minden bizonnyal annyira csak Laudáék irányítására figyelt,hogy nem hallotta a dudaszót/ez figyelmeztetett a gyors járműre a boxban/. Éppen a depófaltól szalad vissza a Ferrari depóhoz amikor Ronnie Peterson Lotusa kifelé jött akocsiállásából.A svéd nem tudta elkerülni az összeütközést, s bal hátsó kerekével elütötte a híres csapatvezetőt,akit kórházba kellett szállítani,de szerencsére nem szenvedett súlyos sérülést."

ez sem semmi:
A barcelonai pokol
"A botrányt Emerson Fittipaldi robbantotta ki véletlenül.Barcelonában az edzésnap előtt kiment a pályára,hogy a nevét viselő napszemüvegmárka számára néhány reklámfotót készíttessen.A fotós megkérte hogy üljön rá az egyik védőkorlátra,a korlát azonban összetört alatta. Fittipaldi akkor rémült meg igazán amikor ellenőrizni kezdte a többi korlátot.Kiderült hogy a rögzítőcsavarok anyáit egyáltalán nem húzták meg.Kivülről úgy tűnt hogy minden rendben de gyakorlatilag nem létezett védelem mert a korlát nem tartott.Súlyosbította a helyzetet hogy Barcelonában városi futamot tartottak így amennyiben egy kocsi kivágódott volna,s nem tartotta volna meg a védőkorlát rakétaként repült volna a közönség közé. A versenyzők szavazásra bocsátották hogy részt vesznek e a versenyen. 21en ellenne nyolcan mellette szavaztak. A konstruktőrök azonban fenyegetőztek hogy kirúgják akár neves pilótáikat is,a rendezők pedig a konstruktőröket fenyegették ha nem indulnak a spanyol rendőrség szerződésszegésért lefoglalja az összes F1-es kocsit akár több hónapra is amíg a vizsgálat tart. Így a pilóták vállalkoztak a versenyzésre.Csak egy valaki maradt sziklaszilárd Emerson Fittipaldi az utolsó edzésen beszállt ugyan kocsijába de csak néhány kört tett meg csigatempóban. Eközben kezét magasra emelve jelezte tiltakozását-a nézők pedig füttyel fejezték ki nemtetszésüket.
A vasárnapi futamon Fittipaldi már nem jelent meg. Magánrepülőgépén elrepült Spanyolországból. A repülőtéren még ezt mondta az újságíróknak: "Még akkor is ez a helyes döntés,ha ez a világbajnoki címembe fog kerülni."
A verseny 24.körében Stommelen a védőkorlátnak ütközött s az rögtön eltört így bombaként vágódott a nézők közé. Borzalmas pánik tört ki mindenütt vérző emberek és testrészek voltak láthatók. Fittipaldi Barcelonában maradt orvosa nyújtott elsősegélyt -a rendezők ugyanis nem engedték be a mentőautókat a pályára. 4en meghaltak,többen súlyosan megsebesültek. A barcelonai tragédia után Fittipaldit magányos hősként ünnepelték."

Eddig is nyilvánvaló volt számomra ,hogy teljesen más volt akkoriban a Forma 1,de most hogy olvasom a könyvet sokkal keményebbnek tűnik az akkori F1 mint a mai. Nem azt mondom hogy napjainkban tök egyszerű nincsenek kemény dolgok(ezekbe úgyse látunk bele még) csak valahogy mégis az jóval keményebbnek látszik. Bár az is lehet,hogy azért van ez mert ma már sokkal kiforrottabb,biztonságosabb és inkább a technikán van a hangsúly nem pedig a "gépészkedésen" és a pilótán.

(#49684) csucsbicep válasza greenmukk (#49683) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez a könyv nekem is megvan és kiolvastam már párszor. Tényleg vannak benne kemény dolgok.

(#49685) JJános válasza 7600 GS (#49680) üzenetére


JJános
addikt

Frank Tamás Bernie jóbarátja volt. Köze volt a Hungaroring létrehozásához. Ennyit tudok róla.
R.I.P.

2007-05-06 óta itt!

(#49686) kukinyo válasza greenmukk (#49683) üzenetére


kukinyo
addikt

Erről jut eszembe
Én kb 100 éve keresek egy nagyon régi filmet a forma1-ről.
A hetvenes-nyolcvanas években játszották itthon a mozikban, Sebességláz címmel.
Nem tudnátok valami támpontot adni, honnan tudnám ezt megszerezni?

(#49687) IreN!CuS válasza kukinyo (#49686) üzenetére


IreN!CuS
őstag

hopp pm akart lenni

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#49688) baluka26 válasza kukinyo (#49686) üzenetére


baluka26
veterán

Ha ez, akkor enmag.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#49689) csucsbicep válasza IreN!CuS (#49687) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha tudsz róla vmit, akkor nekem is jöhet egy pü.

(#49690) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Androidra milyen F1 appot javasoltok?

(#49691) giigz válasza SG3rg0 (#49690) üzenetére


giigz
veterán

(#49692) Calogero


Calogero
addikt

[link]

Nyugodjék Békében.

(#49693) IreN!CuS válasza Calogero (#49692) üzenetére


IreN!CuS
őstag

12 hsz

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#49694) odrif válasza Calogero (#49692) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Voltmár.

20 éve a Prohardveren

(#49695) Apika válasza 7600 GS (#49680) üzenetére


Apika
Közösségépítő

:Y Nyugodjék békében!

(#49696) HaZsolt válasza SG3rg0 (#49690) üzenetére


HaZsolt
őstag

Én az F1 live Streamet használom köridő nézésre, visszaszámlálásra pedig az F1 countdown widget 2012-t.

(#49697) AMD Power válasza 7600 GS (#49680) üzenetére


AMD Power
titán

Isten nyugosztalja. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49698) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Lehet tudni, hogy Kubica mikor és hová fog visszatérni?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#49699) 7600 GS válasza Mela Kehes (#49698) üzenetére


7600 GS
addikt

Szerintem már nem fog visszatérni, mert meg kell műteni a kezét már sokadjára. :U

(#49700) Mela Kehes válasza 7600 GS (#49699) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Alonsoval nagy páros lehetett volna. Hacsak nem vesznének össze, mint Hamiltonnal.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.