Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#6601) roli1979


roli1979
csendes tag

sziasztok. lenne egy kérdésem. ha egy sata3 és egy sata 2 ssd-t raid0 ba tennék, érezhető lenne valami gyorsulás, mint ha csak szimplán a sata3 ssd-n lenne a rendszer?

(#6602) Qru válasza roli1979 (#6601) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ, hogy tükröznéd (raid 1) vagy összefűznéd (raid 0)...

#nincsbennetarcsi

(#6603) ledgeri válasza radi8tor (#6591) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem kettő, csak összetett :), és semennyire sem "csak eldöntendő"...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6604) roli1979 válasza Qru (#6602) üzenetére


roli1979
csendes tag

raid0-ba, mint írtam

(#6605) Bodor válasza spiritex (#6599) üzenetére


Bodor
veterán

Semmi gond! Béke van! :R

(#6606) Qru válasza roli1979 (#6604) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah azon átsiklottam. :W

Igen, elméletileg a lassabb lemez sebességének a duplája lesz a maximálsi elérhető sebesség.

#nincsbennetarcsi

(#6607) roli1979 válasza Qru (#6606) üzenetére


roli1979
csendes tag

tehát akkor nem lenne jelentős teljesítmény növekedés. mert kb. a duplája a sata3-asom a 2-esnek

(#6608) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Üdv mindenkinek!
A segítségetekre lenne szükségem!
Van.egy OCZ agility 3 240 gb ssd. amin volt egy win7 64 bit. cseréltem ma alaplapot és procit. Fwlraktam rá win 8.1 et,de nem.tetszett és vissza akartam rakni a win7 et,de nemigen.sikerült. A 100 mb os partició is eltünt.
Gondoltam sebaj létrhoztam az eltünt particiót. vissza a régi alaplap és felraktam rá.a win7 et. Wissza az új alaplap Asus sabertooth fx 990 rev 2.0 a bios most nem látja az ssd,-t!
Mi lehet a gond?

(#6609) Kristof9094


Kristof9094
senior tag

Sziasztok!

Beüzemeltem egy 60 GB-os V300-as Kingston meghajtót az ipon.hu-n található leírás szerint (http://ipon.hu/elemzesek/ssd_tuning_tippek_windows_7_hez_es_windows_8_hoz/1566/), majd CrystalDiskMark segítségével sebességet mértem:

Keveslem, valami ötlet?

Köszönöm!

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#6610) xcds válasza Kristof9094 (#6609) üzenetére


xcds
őstag

Fájl/Test Data/ All 0x00 (0Fill) módban kell mérni.

(#6611) Kristof9094 válasza xcds (#6610) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Ez így már jó? :) Jól működik minden?

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#6612) xcds válasza Kristof9094 (#6611) üzenetére


xcds
őstag

Jó lehet éppen. Még erről a programról tegyél be egy screenshot-ot (holnap :D )és akkor minden kiderül.

(#6613) Kristof9094 válasza xcds (#6612) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Íme: :)

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#6614) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok. Van egy Ocz agility 3 60gb. Ha resetelem a gépet akkor nem indul el a windows hanem ezt írja ki mindig de benne van pedig a drive :Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key. De ha teljesen kikapcsolom a gépet akkor beindul, ,mitől lehet ez?

(#6615) Bodor válasza Kristof9094 (#6613) üzenetére


Bodor
veterán

Érdekes helyen van a TEMP mappa, mi ez a D:\Windows partíció?
Jónak tűnik minden, de én a sebesség tesztet elnézve mégis arra gyanakszom, hogy nem az inteles , hanem az asmedia-s SATA3-as portra van kötve az SSD, bár a program nem asmedia drivert mutat, szóval valami nincs rendben.

(#6616) Kristof9094 válasza Bodor (#6615) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Egy külön merevlemezen kapott csak helyet, ezzel is spórolva a helyen! :)

Akkor mi a teendő?

Köszönöm a válaszokat!

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#6617) Qru válasza roli1979 (#6607) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így van, kb egyforma gyors lenne. :K

#nincsbennetarcsi

(#6618) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Sziasztok!
UEFi bios nem látja az ssdt
dvd ről bootolok,a telepitő látja,de.nem.engedi felrakni
evvel a hiba üzenettel „ A windows nem telepíthető erre a.lemezre. A kijelőlt lemez MBR particiós táblát tartalmaz. Az EFI alapu rendszerekben a windows csak GPT lemezekre telepíthető!"
segítsetek! Vagy ha van valaki aki ért hozzá és kijönne hozzám,pesze nem.ingyen megfizetem,csak rakja fel a.wint rá!!!!!!

(#6619) Qru válasza Daszkalosz19 (#6618) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Törölni kell az összes partíciót, majd újra kell inicializálni az üres merevlemezt GPT partíciós táblával.

mod:

[link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6620) spiritex


spiritex
veterán

Íme a V300-as értékei:

Tudom, hogy a mindennapi használat során nem számít, de a mért adatok alapján nem egy lassú jószág!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6621) Qru válasza spiritex (#6620) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon baba! :K

#nincsbennetarcsi

(#6622) Daszkalosz19 válasza Qru (#6619) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

köszi,mepróbálom

(#6623) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok.

4GB mellé mennyi lapozófájlt szoktatok állítani?

(#6624) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Én voltam az az elvetemült, aki két kisebb, ráadásul se nem egy gyártmányú, se nem egyforma méretű, se nem egyforma vezérlő chip-es SSD-t használt eddig RAID0-ba kötve. Marhára meguntam az állandó vészes lassulásokat a TRIM hiánya miatt, és hogy manuálisan nekem kellett hetente töredezettség mentesíteni. Szétkaptam a RAID tömböt, és mivel jó kis akció volt, beinvesztáltam egy 120-as Samsunk 840 EVO-ba.

Mit se mondjak, nem bántam meg. Fizikailag is érezhetően gyorsabb lett a rendszerem ezzel a lemezzel, mint a korábbi őrült RAID tömbömmel.

Csak illusztrációnak most ezt tudja a lemez:

(#6625) Clemi


Clemi
veterán

Bocsi lemaradt a 0x00 Fill módú mérésről ez a kép.

[ Szerkesztve ]

(#6626) Ice&Lime válasza Clemi (#6625) üzenetére


Ice&Lime
veterán

jól van má! :)

[ Szerkesztve ]

(#6627) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Van a laptopomban egy micron p400e tipusú ssd 256gb méretben. Az lenne a kérdésem, hogy ha vissza szeretném tenni a laptop-omba a hdd-t ( nem hülyültem meg, csak az asztaliba akarom átrakni az ssd-t ), akkor milyen programmal tudnám a teljes ssd tartalmát áttenni az 500gb hdd-re úgy hogy azt a hdd-t visszatéve a notiba ugyan úgy menjen mint eddig. Azaz nem szeretnék rendszert telepíteni :R. Pls help :) :R

(#6628) XuChi válasza Clemi (#6625) üzenetére


XuChi
addikt

Ezeket a sebességeket hogyan érted el :Y ????

[ Szerkesztve ]

(#6629) Qru válasza XuChi (#6628) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

840 Evo-val. Előző postban írta.

mod:

És a klónozáshoz meg: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6630) xuldar válasza XuChi (#6628) üzenetére


xuldar
őstag

Úgy, hogy be van kapcsolva a 840 EVO rapid módja. Olvasd el a tesztet. Különben ez nem Sandforce vezérlős, nem muszáj 0xFill-ben mérni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6631) Bodor válasza Kristof9094 (#6616) üzenetére


Bodor
veterán

Miért kéne spórolni a hellyel, ha ezzel még lassítod is a rendszeredet, hogy ha van még 40 GB szabad hely az SSD-n, ráadásul 8 GB RAM mellett elég fixen beállítva 400 MB lapozófájl is, már csak azért hogy legyen valamennyi.

Akkor mi a teendő?

Megnézed, hogy melyik SATA3-as portra van dugva az SSD, mert ha minden jól van beállítva, akkor ehhez hasonló teszteredményeket kellene kapnod.

Beállításokhoz segítséget az alábbi cikkekben találsz.

LINK

LINK

LINK

(#6627) XuChi: LINK

A Samsung 840 EVO-ban a Rapid mód van aktiválva, attól ilyen nagyok a számok, de ettől még nem lesz gyorsabb a rendszer gyakorlatilag.

Olvasnivaló

(#6632) mclaren777


mclaren777
senior tag

"A fájlok utolsó elérési idejének naplózása" funkció hozzávetőlegesen mekkora mennyiségű írással jár? Mennyire koptatja az SSD-t? Tényleg érdemes kikapcsolni?

(#6633) Kristof9094 válasza Bodor (#6631) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Sikerült megoldani a problémát, eddig a SATA 3 A0 csatlakozón volt, most átdugtam sima nullára :)

Igazából ez az első ssd-m, és az iponos leírásban ajánlották a TEMP mappa átmozgatását (ami már most több mint 500 MB).

A problémám így is az, hogy folyamatosan hízik a win7, pedig csak a driverek, catalyst, vlc, adobe reader, flash palyer, meg egy office van rajta (így tartok most 23 GB foglalt területnél).

Normális ez az érték?

Köszönöm az eddigieket!

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#6634) Bodor válasza Kristof9094 (#6633) üzenetére


Bodor
veterán

Azért A0, mert az az Asmedia vezérlős port, ahogy írtam is .
23 GB teljesen normális, és az is hogy hízik a Windows, nem kéne e miatt annyira aggódni, nem fog tönkre menni az SSD.

(#6635) Ueda válasza Kristof9094 (#6633) üzenetére


Ueda
senior tag

Start menü keresőjébe beírod, hogy : cleanmgr.exe, elindítod és törlöd a fölös fájlokat. A windows update is sokat hagy maga után. + infó : [link] .

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#6636) Kristof9094 válasza Ueda (#6635) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget!

Sikerült megszabadulni több mint 500 MB-tól :)

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#6637) Cobrusz válasza Cobrusz (#6623) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Erre valaki válasz? :U

(#6638) xuldar válasza Cobrusz (#6623) üzenetére


xuldar
őstag

Nyugodtan hagyhatod az SSD-n auto módban, egy hónap múlva nézd meg az összes írt mennyiséget, és ha sokallod, vedd vissza. Ha nem extrém módon használod a géped, nem fog ártani a swap file.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6639) Carasc0 válasza Clemi (#6625) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Ezt te 1db 120-as EVO-val mérted? Ki van zárva hogy az annyit tudna..... Vagy valamit rosszul néztem? ~1GB szekvencbe? :Y

Csak mert akkor 2x annyit tudna mint az én 830-as 256GB-os SSD-m amit furálnék. :F

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#6640) Clemi válasza Carasc0 (#6639) üzenetére


Clemi
veterán

Igen, ezt 1 db 120-as EVO-val mértem, de a Rapid mód be volt kapcsolva.

(#6641) pataig


pataig
tag

Sziasztok!
Óriási problémám van, s nem tudom orvosolni!
Van egy -Gigabyte M57 sli s4 alaplapom sata II csatolóval, AHCI módot nem támogatja!
-Amd athlon x2 5200 proci
- 4Gb DDR II ram
-Western digital 500Gb HDD
-Samsung 840 evo 120Gb SSD
Az SSD-n van a friss Win 7 Profess. 64 bit-es rendszer!
Feltettem a HD Sentinelt, s nem jelez problémát...
Viszont az As SSD Benchmark által mért olvasási és írási sebesség nagyon alacsony:
-seq read: 125Mb/s
-seq write 100Mb/s
Ennyit a HDD-m is tud, sőt még többet is! Egyenlőre nem gyorsabb a rendszerem ezzel az eszközzel, inkább lassabb!
Szóval mit tudnék csinálni, hogy ezek az adatok javuljanak és gyorsuljon a gépem?? Segítsetek!

(#6642) Cobrusz válasza xuldar (#6638) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Azért használom rendesen, 8GB.nál ahogy látom 400MB-ot szoktatok, 4GB- hoz mennyit rakjak?
Elég a 400 oda is?

(#6643) Ueda válasza pataig (#6641) üzenetére


Ueda
senior tag

Ezt találtam : "NVidia (NForce) - Lassabb vezérlő, nagy mértékben elmarad a kívánt sebességtől és hibás működéssel is párosul több esetben
Driver és javaslat: Nem támogatja a TRIM-et, ezért használd az W7 alap AHCI driver-ét" [link] 2. pont alatt .

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#6644) Balage76 válasza Clemi (#6625) üzenetére


Balage76
senior tag

Korrekt értékek! :C

(#6645) Bodor válasza Ueda (#6643) üzenetére


Bodor
veterán

ezért használd az W7 alap AHCI driver-ét

Azt használja.

Szerintem az SSDOK-ban is minden OK. Nem tudom mi lehet.

(#6646) Carasc0 válasza Carasc0 (#6639) üzenetére


Carasc0
őstag

Levagyok nyűgözve! :K :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#6647) Bodor válasza Carasc0 (#6639) üzenetére


Bodor
veterán

Ezt úgy vedd, hogy tulajdonképpen ez egy RamDisk sebessége, amit létrehoz a RAM-ból az EVO , ha be van kapcsolva a rapid mód.

Bővebben erről itt olvashatsz.

(#6648) pataig válasza Ueda (#6643) üzenetére


pataig
tag

Ezt én is olvastam, s a Win 7 AHCI driverét használom, mert még nem az volt beállítva a HDSentinel is azt írta, hogy 80% a teljesítmény (és "Op.Rendszer TRIM funkció Támogatva/Letíltva"), de miután ezt beállítottam az jó lett, viszont a sebesség az semmit nem változott. Ezt a szűz Win 7-en mértem, s most sem mér mást...szóval elkeserít, mert így nem sok értelme, hiszen a HDD is tudja ezeket az eredményeket, gyorsaságot.... Jó lenne, ha tudnék valahogy gyorsítani, mert sata II csatolóval rendelkezők ennek pont a dupláját tudják!
Szóval valamit lehetne ezzel kezdeni???

(#6649) Bodor válasza pataig (#6648) üzenetére


Bodor
veterán

A kérdés az, hogy miért nem érzed gyorsabbnak az SSD-vel a rendszeredet, mert nem a folyamatos, több száz MB-os értékek miatt gyors egy SSD, hanem mert az elérési ideje tört része annak, ami egy HDD-nél van.

(#6650) pataig válasza Bodor (#6649) üzenetére


pataig
tag

Ha tudnám rá a választ, akkor nem írtam volna ide...
Pedig olvastam fórumokat, mielőtt beruháztam rá, mert tisztában vagyok vele, hogy a gépem felett, már eljárt az idő, de mindenki jókat írt, hogy mennyivel gyorsabb lett a gépe....nálam még a boot idő is talán 4-5 mp-el lett gyorsabb (1 perc alatt áll fel a rendszer). Szóval ilyeneket nem nagyon olvastam róla.... Azét remélem lesz valakinek ötlete rá...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.