Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#6351) Gergosz2 válasza Qru (#6349) üzenetére


Gergosz2
veterán

hogy melyik SATA portot, melyik vezérlő vezérli.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#6352) Qru válasza Gergosz2 (#6351) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja! Igen, eleve más színnel is jelölik a lapokon.

#nincsbennetarcsi

(#6353) Crytek


Crytek
veterán

Na még egy utolsó kérdés (egyelőre).

Jelenlegi helyzete a gépemnek:

4 Db Hdd + 1 külső hdd.

Az egyik hdd amin a win 7 van (ezt akarom klonozni ssdre) ketté van osztva.
Van benne a másik hdd amin xp van. A windows inditásnál ki is lehet válaszani melyiket akarom inditani.
A többi Hddn meg telepitett játékok hegyekben.

Ha én klonozom a win 7et akkot ugye kiveszek egy hddt amihez két ”meghajtó” tartozott a kettéosztás.miatt.
Az hogy a telepitett cuccok elinduljanak majd akkor mindennek ugynolyan betűjellel kéne szerepelni ahogy régen voltak.

Ez megodható lenne egy sima betűjel átnevezéssel vagy ez már nagyon bonyolult?

Next PC Upgrade: 2022

(#6354) amargo válasza Bodor (#6339) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem kis odafigyeléssel ezt is ellehet kerülni, win7< től. Tény, hogy egyszerűbb, mint mindenkinek egyesével elmagyarázni, ne telepítsen fel minden szart.
Mind a két gépemen 250 körüli alkalmazás van telepítve. Mind a két rendszer esetében, 1-2 éve használt rendszer lett ssd-re rakva.
A kolléga meg alapból homokba dugott fejjel jött ide, én azt csodálom, hogy az a gépe még megy, ilyen hozzáállással.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6355) Etzel


Etzel
aktív tag

Samsung 840 Evo 250 GB
i7 3770k + Asus P8Z77-V Pro. 2napos rendszer a ph-s leírás által beállítva. Rendben van ez így nem? :K

[ Szerkesztve ]

(#6356) Qru válasza Etzel (#6355) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, szép eredmények.

#nincsbennetarcsi

(#6357) Fire/SOUL/CD válasza gban (#6350) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezért szoktuk kérni, hogy olvassátok el a gyorstalpalót, mert abban le vagyon írva, rögtön az 1. pontban, hogy hogyan is kellene mérni, másrészt meg, hogy erről a progiról legyen kép.

Ezek nélkül a képen az látszik, hogy nem jól mértél(ezért az alacsonyabb értékek) ill. hogy SATA IDE módban megy meghajtó(vélhetően, mert ez itt most csalóka).

Kleroo
Magadtól is utána lehet járni, egyszerűen az alaplap honlapján egyértelműen fel van tüntetve...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6358) gban válasza Fire/SOUL/CD (#6357) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm.
Régen többször is elolvastam a téma összefoglalót, de még a régi topicnál.
Alaplapomnál raid vagy non-raid lehet a sata, ennyi, viszont érdekes mód nem is ide módban fut, mégis ilyen.
Onnan tudom hogy nem ide módban fut, mert kellett volna pár dosos progihoz korábban, de nem látták az ssd-t, mert szerintük nem ide módban volt. Más lapbra kellett ezért csatlakoztatnom, amin be tudtam állítani az ide módot.
Egy szó mint száz, köszönöm az infót, ezek szerint ezt tudja a lapom, az eredmények lényegében megfelelőnek tűnnek.
5x1000-nél ugyanezeket az értékeket hozza, SSDOK errorral nyit, üres lapot dob.

Postázást nem vállalok.

(#6359) ETOM


ETOM
addikt

OCZ 2.50 FW-vel másnak nem szokott nagy ritkán bsod-t dobni gép? 0x000000F4

(#6360) Crytek


Crytek
veterán

#6353-ra valaki?

Next PC Upgrade: 2022

(#6361) Fire/SOUL/CD válasza gban (#6358) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. a non-raid jelenti az IDE módot, jelenleg RAID-ben van
2. nem az 5x1000 a lényeg, hanem a 0x00 Fill üzemmódú mérés
3. "SSDOK errorral nyit, üres lapot dob." - akkor légy szíves küldj hibajelentést (mert ha error-t dob, akkor nem indulhatna el)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6362) zsolabacsi válasza Qru (#6240) üzenetére


zsolabacsi
tag

Esetleg egy firmware csere Kingston Hyperx 3K-ra a sima HyperX-ről működne és bírna többet?

(#6363) Iomega


Iomega
őstag

Sziasztok!

Kingston Hyper-x 3K 120GB, vagy KC300 120GB? Lényegében egy áron kínálják. :U

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#6364) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Beletettem az asztali gépembe az új SSD-t. Lehúztam telepítés előtt a régi HDD-t, de véletlenül az SSD-t a Sata 2-es porta kötöttem rá nem az 1-re. Most akkor újra kell telepítenem? Amúgy indításnál a windows betöltésnél jó pár másodpercig elidőzik. Ez ettől lehet?

(#6365) AtHoS válasza SPeti1984 (#6364) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem kell újratelepíteni, csak rakd át a megfelelő portra.
Egyébként véletlenül nem ezt szeretted volna írni?

"...de véletlenül az SSD-t a 2-es Sata portra kötöttem rá, nem az 1.-re..."

Mert amit írtál annak az értelme, hogy Sata2-es port (3Gbps) helyett Sata1-es port-a (1.5Gbps) akarod rakni. Ami lássuk be hülyeség lenne :)

read-only mode on the forum

(#6366) SPeti1984 válasza AtHoS (#6365) üzenetére


SPeti1984
senior tag

De igen így akartam írni. Amúgy mitől lehet akkor az hogy indításnál mikor megjelenik a logo és kiírja hogy A windows indítása akkor ott elidőzik jópár másodpercig? AHCI-n van biosban is a sata tehát nem értem. Laptopon ezzel az ssd-vel pillanatok alatt elindult a Win7.

(#6367) bandon válasza ETOM (#6359) üzenetére


bandon
tag

Nem , ilyet még nem tapasztaltam.

Üdv: bandon

(#6368) AtHoS válasza SPeti1984 (#6366) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Dobd fel a Soluto-t és nézd meg mi akasztja meg a rendszert boot közben

read-only mode on the forum

(#6369) gban válasza Fire/SOUL/CD (#6361) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kösz, azt nem vettem észre hogy a móddal van baj - átállítottam, és jelentősen jobbak az olvasási értékek.
SATA mindig non-raid módban van, az SSDOK most el is indult szépen, ki is írja hogy ide módban megy - érdekes, hogy a dosos progik miért nem így látják, de ez most már mindegy is, a korábbi project már aktualitását vesztette (4CoreDual - Sata2 a lap amúgy, nem ez az egyetlen "érdekessége" :) ).
Majd megnézemkíváncsiságból raid módban is hogy mit dob.

Postázást nem vállalok.

(#6370) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Ez a beállítás így jó?

Kép

(#6371) ryori


ryori
senior tag

Üdvözletem, nem tudtam aludni, így egy frissen telepített Windows 7 Ultimate 64bites oprendszeren leteszteltem a Samsung PM800 64GB Thin SSD-m. az ssd-n mindent ledaráltattam a win7 telepítővel, így teljesen átformálta az ssd-t a win7. nem másik partícióra telepítettem.

Képek:

[link]
[link]

Minden driver fennt, programok nincsenek elindítva. teljesen teljesítmény módban a win7, win7es ssd kímélő beállítások belőve. tesztelés kész. :R

a crystalmarkot az ssd-s cikkben leirtak szerint állítottam be, ha mégsem jó, szóljatok és átálítva is csinálhatok tesztet :Y

[ Szerkesztve ]

(#6372) ryori válasza SPeti1984 (#6370) üzenetére


ryori
senior tag

SSD-nél a windows search-t is ajánlják kikapcsolni, hibernációt is amennyiben nem kell, pagefileről azt olvastam hogy azt hdd-re érdemes tenni,

(#6373) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

gban, SPeti1984, ryori

Amennyiben olyan SSD-tek van, amit nem ismer fel az SSDOK (gban esetén a kingston-ról beszélek), akkor legyetek már szívesek riportot küldeni (SSDOK képernyőjének bal-alsőó sarkában lévő nagy gombon katt, meg elolvasni, ami rá van írva) Thx!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6374) gban válasza Fire/SOUL/CD (#6373) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem felismerte a Kingstont is, csak átállítottam az OCZ-re, mert arról érdeklődtem.
(Illetve felismerte de nem volt legalul a sárga csík, meg százalék, és gondolom hiányzott jópár érték is, de nem figyeltem, egyből váltottam az OCZ-re. Ha ezt érted nem felismerés alatt, akkor valóban nem ismerte fel. Ha a riport hasznos lehet számodra, szívesen elküldöm)
Közben kipróbáltam raid módban is, ekkor csak a hdd-n levő rendszer indult el, az xp azonnal resetelt amikor a kingstonról bootoltam.
De megnéztem a hdd-s xp-ről raid módban, lényegében ugyanazokat dobta mint non-raidben.
Szóval úgy látom ezt tudja a nem mai lapom, XP-vel párosítva, AHCI, TRIM nélkül, nincs is ezzel gond.
Igazából az lepett meg hogy a 4k módokban negyedannyi az olvasás mint az írás. Ennek az oka érdekelt volna, általánosságban, érdekességképp, nem is annyira hibakeresés jelleggel.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#6375) Kleroo


Kleroo
veterán

Az normális, hogy rendszerfelállás utáni első 1 órában (kizárólag chrome-netezés) 1GB adat írás keletkezik?
Van valami progi amivel lehet monitirozni, logolni az írást?
Valahogy nagyon gyorsan gyűlnek a GB-ok, pedig minden létező dolgot kikapcsoltam a lapozófájlt leszámítva. (windows search-öt elvileg nem,de nem is tudom hogy kell-e? Indexelés viszont szintén off)

Illetve mi okozza a brutál RAM igényt? Régebben totál OFF virtuális memóriával használtam a gépet, és kb 700-800mb-al több szabad memóriám volt azonos felhasználás mellett.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#6376) Azharel


Azharel
aktív tag

Sziasztok !

Van egy kingston v+100 96gb ssd-m, ami már lassan 3 éves. Pár napja folyamatosan meg fagy alatta az egész rendszer, ma már teljesen használhatatlan. Win reinstall nem segített. Tehát tönkrement ?

(#6377) Ice&Lime válasza Azharel (#6376) üzenetére


Ice&Lime
veterán

szia,
csinálj egy hd sentinel képet és rakd be ide légy szíves, szerintem sokan kíváncsiak rá, hogy mit mutat!
link és a letöltés menüpontra katt.
megmutatja az ssd-d jelenlegi állapotát %-ban.

és egy ssdok képet is, ha még tudsz csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#6378) Stirlitz válasza Kleroo (#6375) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nálam ez így nézz ki 2 hét használat után. Ha jól látom nálad aktív a defrag? :F

Én a temp mappát és a virtuális memóriát is átírányítottam a szintén új és gyors HDD-re. (Tudom, nem szükséges, de minimális sebesség csökkenést tapasztaltam csak, én meg nyugodtabb vagyok.)

[ Szerkesztve ]

(#6379) gban válasza Azharel (#6376) üzenetére


gban
Közösségépítő

Illetve ha annyira fagy hogy nem megy el a tesztig sem, próbálj meg egy hdd-re oprendszert telepíteni és onnan megnézni a teszteket.
A telepítés idejére húzd le az ssd-t.
Annyit még hozzátennék, hogy lehet ramhiba, procimelegedés, táphiba is, csak hogy a legalapvetőbbeket említsem.

Postázást nem vállalok.

(#6380) Bodor válasza Stirlitz (#6378) üzenetére


Bodor
veterán

Én a temp mappát és a virtuális memóriát is átirányítottam a szintén új és gyors HDD-re.

Ha olyan gyors az a HDD, akkor talán nem is kellett volna SSD-t venni... :U

Ennyire azért nem kell félni az elhasználódástól!

(#6381) Stirlitz válasza Bodor (#6380) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nézd el nekem, ős öreg HDD-ről váltottam, nekem az új HDD is gyors, nem hogy az SSD. :R Aminek az SSD isten tartsa meg a jó tulajdonságait még sokáig, mert ma már nem tudnék elképzelni nélküle PC-t.
De írtam, nem szükséges ennyire óvatoskodni mint én tettem. De ha már belinkeltem, véleményed szerint is rendben van amit SSDOK mutat?

Ui: ha rám szakad a bank, akkor felajánlom itt a szakértőknek ezt a megkímélt példányt egy tartóssági tesztre. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6382) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Ez rendben van?
Toshiba L500-ba van beépítve. Kicsit lassúnak érzem használatban.

(#6383) domedee


domedee
senior tag

Sziasztok,

szerintetek az lehetséges, hogy egy alaplap kinyírjon egy SSD-t? A helyzet a következő, vettem egy Adata SP900-as 64GB-os ssd-t. Feltelepítettem rá a Win 7-t (clean install), majd reboot és nem látja többet az alaplap az ssd-t. Ok, azt hittem, hogy kifogtam egy gyári hibásat. Visszavittem, ki is cserélték. Erre már csak simán tükröztem a windows-t, usb-s külső racken át, mert így volt a legegyszerűbb. Kicseréltem a C-s vinyó helyére, lehúzva a többi meghajtót. Most jött a meglepetés, ekkor megint nem látta az alaplap/BIOS az ssd-t. S most már az usb-s rack sem látja. Egy Gigabyte GA-MA74GM-S2H alaplapom van sata2 portokkal.

Bármi ötlet?

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#6384) crash666


crash666
csendes tag

1 éve vettem egy ocz revodrive x4 ssd-t, szépen beraktam a gépbe feltelepítettem az illesztőprogramját és már ment is fel rá a win7. nagyon jól működött eddig, sajnos tegnap megpróbáltam újrarakni de nem ment. hiába keresem meg az illesztőt, kipróbáltam több félét is mégsem ismeri fel. mitől lehet ez? valaki tudna segíteni?

(#6385) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok eddig két 500Gb-os winyot hajtottam raidben. Most vettem egy 128 Gb-os Ozc Agiliti 3-at. Az a kérdésem, hogy át tudom e így váltani a biosban a vezérlőt AHCI modra a raid megtartása mellett. Vagy csak akkor ha ha lemondok a raid használatról?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#6386) Bodor válasza Stirlitz (#6381) üzenetére


Bodor
veterán

Igen ,egyébként rendben van minden! Ha rád szakad a bank, akkor a tesztelésre adott használt SSD-d mellett szívesen veszek egy nagyobb méretű Intel 3700-as új SSD-t is :DDD

(#6382) Gerisz: Szerintem rendben van ez. Nem tudom mihez képest érzed lassúnak.

(#6383) domedee: Én a tápra gyanakszom, vagy elromlott az az alaplapi SATA csatlakozó, amire teszed az SSD-ket.

(#6384) crash666: Húzd le az alaplapról, és tedd vissza, hátha csak nem érintkezik jól.. .

(#6385) Bazijoe73: Ha AHCI-ra váltasz, akkor biztosan nem lesz RAID.

(#6387) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Üdv!

Épp ma vettem egy Kingfast Sata 2 64Gb-os SSD-t.
Esetleg vélemény?Annyira nem ismerem ezt a márkát,remélem megbízható :U
Pár nap múlva tudom csak meg,hogy még is milyen :)

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#6388) Qru válasza Gubu0101 (#6387) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Miért vásárlás után kérsz tanácsot? Egyáltalán nem számít jó/megbízható márkának. Ha tudod inkább cseréltesd ki egy másikra mi az ajánlottak között szerepel a témaösszefoglalóban.

#nincsbennetarcsi

(#6389) xuldar válasza Bazijoe73 (#6385) üzenetére


xuldar
őstag

Hagyd RAID módban, már csak megfelelő driver kell, hogy legyen TRIM is. Nekem Intel chipsetes lapom van, RAID módban megy, de kiírja bootnál, hogy AHCI vezérlő. Milyen alaplapod van?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6390) Gubu0101 válasza Qru (#6388) üzenetére


Gubu0101
veterán

Komplett gépel vettem,csak még az egyik felét hoztam el.Meg hát,van még rá 1 év gar.
Remélem azért annyit bír.
Kösz!

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#6391) domedee válasza Bodor (#6386) üzenetére


domedee
senior tag

Naja, meg is érteném, ha a másik 5 vinyónak lenne bármi baja, vagy bármi más jelezné, hogy a táp kevés. De nem tűnt fel semmi azon kívül, hogy bizony lassúcska a gép, ezért vettem bele az ssd-t.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#6392) Qru válasza Gubu0101 (#6390) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Annyit ki fog, de azért a fontos adatokról legyen biztonsági másolat.

#nincsbennetarcsi

(#6393) Bazijoe73 válasza xuldar (#6389) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Gigabyte GA-EP-45T-UD3LR v1.0 Az alaplapom tipusa.

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#6394) xuldar válasza Bazijoe73 (#6393) üzenetére


xuldar
őstag

RAID módban telepíts. Ha felállt a rendszer, dugd vissza a winyókat bármelyik Inteles SATA portra, aztán telepítsd fel ezt a drivert. Nekem is így megy, működik, van TRIM.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6395) adalbert1


adalbert1
veterán

A 80 GB-os Intel G2 SSD-m 2 nappal a garancia lejárta után adta meg magát. Szerintetek van rá lehetőség, hogy méltányosságból az Intel mégis cserélje, vagy erre inkább ne is pazaroljam az időmet (a kisker gondolom kiröhögne)?

(#6396) Ice&Lime válasza adalbert1 (#6395) üzenetére


Ice&Lime
veterán

sajnállak. :(

"jól" megszerkesztette a gyártó neked.
egy próbát megérne, de tényleg kicsi a valószínűsége.
azért egy hd sentinel képet tudsz mutatni róla?

(#6397) Bazijoe73 válasza xuldar (#6394) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

ok azt utána hol látom, hogy megye a trim?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#6398) adalbert1 válasza Ice&Lime (#6396) üzenetére


adalbert1
veterán

Most leginkább semmit, ugyanis fel sem ismeri usb-n keresztül (2 rackban is próbáltam, délután még ment), előtte 89%-ot írt rá, és mikor még ment annyit, hogy meghibásodás várható (rackbe akkor került, mikor az asztali gépben használva tegnap este lefagyott, és utána el sem akart indulni). Gondolom az elektronika adhatta meg magát, írva még csak kb. 7 TB volt rá.

(#6399) Ice&Lime válasza adalbert1 (#6398) üzenetére


Ice&Lime
veterán

csak 7TB és kampec az intel ssd-nek?.......hú, hát nem semmi.

pedig a 7TB-ból ítélve vigyázhattál rá, mármint írásilag.

gondolom ki vagy akadva..

(#6400) Zlin50 válasza adalbert1 (#6395) üzenetére


Zlin50
senior tag

Hány éves garancia után történt ez és hogyan változott az állapota az elmúlt hónapokban?

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.