Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#31001) kaszas19 válasza Frawly (#30999) üzenetére


kaszas19
senior tag

Az a baj hogy most vissza küldöm és cserébe kapok egy másik SU700-ast :((
Na mindegy ha az meg lesz akkor mindenféle win telepítés előtt rá tolok egy játékot hogy hogy viselkedik.

(#31002) #37106688 válasza Frawly (#31000) üzenetére


#37106688
törölt tag

Köszi a gyors választ :) ez most megnyugtatott :) letöltöttem a crystal disk info-t, és ott már csak 566Gb-ot írt :D az volt a bajom főleg hogy mi az isten vált ki ekkora írást, és h így gyorsan tönkre fog menni.... de szerencsére csak hülyén számol.

(#31003) kaszas19 válasza kaszas19 (#31001) üzenetére


kaszas19
senior tag

Azon gondolkozom hogy, ha cserélik az ssd-t akkor lehet eladom és veszek egy másik márkát.
Samsung
WD
AMD R3 sorozat. erről lehet valamit tudni?????

(#31004) Emperor_ válasza kaszas19 (#31003) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez kérdés itt OFF, a társtopic összefoglalójának az elolvasása után várjuk a kérdéseket, ha lesznek ;-)

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31005) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egy ilyen SSD-vel hogyan érhető el ilyen sebesség?

Adataimnál lévő konfigba az m.2 SSD-m lehet cserélném egy 2.5"-ra (mert m.2 miatt 2 db Sata port nem használható) és bár (még) nincs rá szükség/nincs kihasználva, de később még jól jöhet.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#31006) petakpa1 válasza Doky586 (#30975) üzenetére


petakpa1
őstag

Na újratelepítettem a Win-t, és ezáltal felül lettek írva a régi adatok is, valamint FW-t is frissítettem és most jó, elégedett vagyok a sebességgel.

Az alábbi olvasási sebességet méri a HDTune alapbeállításokkal (64k):

Sajnos nem tudom megállapítani, hogy az adatok felülírása (cellákban tárolt bitek felfrissítésa), vagy az fw csere segített, de mindegy is, lényeg, hogy most jó:)) Azért rajta tartom a szemem, hogy fél év múlva nem e megint előjön ez az olvasási sebesség degradáció. Félévente azért nincs kedvem Win-t telepíteni:(((

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#31007) dugo_ válasza MaxxDamage (#31005) üzenetére


dugo_
veterán

Bekapcsolod a samsung rapid mode-ot, ami egy ram disk gyakorlatilag.

Értelme nulla, cserébe eszi a memóriát és az adatvesztés kockázata növekszik a ram-ba írt adatok miatt.

(#31008) MaxxDamage válasza dugo_ (#31007) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi! :R
Akkor nincs értelme, ez a lényeg. :D

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#31009) Frawly válasza kaszas19 (#31003) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem kifejezetten szólj a boltban, hogy másik SSD-t vennél, ha kell ráfizetsz, de ne ilyet adjanak. Ha nagyon ragaszkodnak, hogy másodszorra is SU700, akkor átveszed, gépben leteszteled pár giga telítettség mellett, ha az is csinálja, akkor megint küldöd vissza gariba, de akkor másodszorra szériahibára hivatkozva kérd vissza a pénzed, vissza kell adják.

(#31010) kaszas19 válasza Frawly (#31009) üzenetére


kaszas19
senior tag

Igen pontosan ettől tartok hogy kicserélik egy másik su700-ra.
Én nagyon csalódtam most, ez az első SSD amit vettem erre pont kifogok egy hibásat.
Lehet a másik tökéletesen menne, de akkor is csalódtam az Adata márkában.

(#31011) Vakegérke válasza kaszas19 (#31010) üzenetére


Vakegérke
veterán

Pedig nem rossz az Adata, csak éppen az SU széria úgy tűnik, hogy nem valami fényes.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31012) radi8tor válasza kaszas19 (#31010) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bármiből ki lehet fogni hibásat, emiatt szerintem ne írd le az egész gyártót...

⭐ Stella

(#31013) kaszas19 válasza radi8tor (#31012) üzenetére


kaszas19
senior tag

Persze ez mindennel így van.
Nem írom le az Adata márkát csak ezt a szériát.

(#31014) havri1


havri1
félisten

Üdv!

SSD/SATA/RAID vezérlő - sebesség problémával itt tudtok segíteni, vagy másik topicban?
:R

havri

(#31015) Emperor_ válasza havri1 (#31014) üzenetére


Emperor_
addikt

RAID ügyben kevésbé. Pontos topic nevet nem tudok, valamilyen serveres topicban érdeklődnék.
A jobb oldali cikket ajánlom elsősorban elolvasni, "Gyorstalpaló...".

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31016) havri1 válasza Emperor_ (#31015) üzenetére


havri1
félisten

Nem raid konkrétan, odáig el sem jutok sajnos.
Asmedia vezérlős PCIe kártyával nem érek el csak ~190MB/s sebességet, nevetséges. Gondoltam csak driver hiba, de félek ez ennyi.
Küldöm vissza inkább..
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#31017) Emperor_ válasza havri1 (#31016) üzenetére


Emperor_
addikt

Másik PCIe porton kipróbálnám, driver csere.
Illetve mérnék alaplapi porton is, hogy legyen referencia.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31018) havri1 válasza Emperor_ (#31017) üzenetére


havri1
félisten

Ezen már túl vagyok, SATA2 alaplapin 240MB körül megy.
Driver cserén is, ugyanaz sajnos.

havri

(#31019) Emperor_ válasza havri1 (#31018) üzenetére


Emperor_
addikt

Gyanítottam.
Sajnos az Asmedia eleve nem sebesség bajnok, kb ennyit tud :-(.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31020) Doky586 válasza havri1 (#31018) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az inteles alaplapi sata porton mértnél többet nem valószínű hogy bármivel elérnél azon gépen.

(#31021) Myers


Myers
senior tag

Sziasztok!

Van egy ilyen SSD-m: Kingston SV100S2 64GB, egész életében nagyjából a hely fele szabad volt. Viszont nálam minden egyes leállítás az hibernálás, és az a fájl 3,1 GB. Amibe valószínűleg olyan mennyiséget ír, amennyire tele van a memória. Ha szinte semmi nem fut, akkor hamar hibernál, de ha futó Chrome-mal együtt állítom le, akkor sokkal később áll le.

SSDOK: 5100 indítás, 250 nap működés. Írásra, olvasásra nem ír semmit, és a sárga csíkot sem mutatja.

A következőt produkálja néhány hónapja: látszólag véletlenszerűen főleg böngészőlapok megnyitásakor, de akár kisebb programok indításakor is 5-20 mp-re megakad a rendszer, és a ház hdd led-e folyamatosan világít. Majd hirtelen megy tovább, és aztán újra és úja ezt csinálja.
Szerintem nem oprendszer baja van, mert a korábbi oprendszerbe bootolva is ezt csinálja, egyébként XP és Win7.

Lehet ez az ssd elhasználódás jele? Keresi, hogy hova lehet még írni?

http://www.muszaj.hu/

(#31022) havri1 válasza Doky586 (#31020) üzenetére


havri1
félisten

Ráment egy napom, de nem jutottam előrébb. Skippelem a projectet, marad SATA2-n.
Ezek az eredmények maradtak:
Alaplap: GA-P35-DS3R (rev. 2.1)

Intel sata2 sárga sata csati alaplapon:

Másik sata csati lila alaplapi:

És a SATA3 kártya:

Laptopban az SSD pedig ennyit tud:

[ Szerkesztve ]

havri

(#31023) jeni válasza havri1 (#31022) üzenetére


jeni
félisten

Sata 2-s az alaplap és az SSD sata 3. Az elég ha az egyik sata 2 és emiatt kevesebb értéket kapsz. 5OO-s értéket ilyen esetben nem lehet elvárni.
Az a 257-s érték az reális.

[ Szerkesztve ]

(#31024) havri1 válasza jeni (#31023) üzenetére


havri1
félisten

Igen, ezzel tisztában vagyok, ezért vettem sata3-as vezérlőt, hátha gyorsul. Amúgy gyakorlatban nem nagyon érezni felhasználás alatt a különbséget, csak pszichésen zavar, amióta mértem, hogy mennyi :DDD

havri

(#31025) jeni válasza havri1 (#31024) üzenetére


jeni
félisten

Ezek szerint a PCIe sata vezérlő kártya ilyen esetben csak arra jó,hogy kibővítsük a sata portokat ha kevés van az alaplapban.
Én se gondoltam volna egy új sata 3-s PCIe kártya esetén,de ezek szerint az alaplapi sata vezérlésed ettől függetlenül még a sata 2-s marad továbbra is.

(#31026) MaxxDamage válasza jeni (#31025) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem van Sata (I - 150MB/s) P4 lapom ami tartalmaz PCI-X (64bit) porto(ka)t és abba egy Sata (II - 300MB/s) RAID kártya van és SSD-t használva (intel Series 710 / 300GB Sata II) hozza is a sebességet. :K

Amúgy igen, a legtöbb esetben ez a + kártya csak + csatlakoztatthatósági szempontot egészít ki. :B

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#31027) Emperor_ válasza havri1 (#31024) üzenetére


Emperor_
addikt

Alaplapod leírás:
1 x PCI Express x16
3 x PCI Express x1
3 x PCI

Elméleti sebessége a PCIe 1.0-nek

PCI VGA kártya ha van a fiókodban, akkor ki tudnád próbálni.

Szerk1:
Arra kiváncsi lennék, hogy a PCIe x16 portban is mérted?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31028) havri1 válasza Emperor_ (#31027) üzenetére


havri1
félisten

A francba! Ezt nem is néztem, köszi.
Igen, van PCI kártyám, kipróbálom :R
A PCIe 16X hosszú slotba bele tudom tenni ezt a pici kártyát?

Ez a kártya, leírásban PCIe 2.0 támogat, tehát a gyorsabbat, mint a lap. Fenébe, lehet nem is a kártya rossz.
Nem nagy gond amúgy, nagyon régi lapok (2 ilyen gép van), csak az bosszant, hogy költöttem rájuk (Ram, proci), gondoltam egy ilyennel még gyorsíthatok. Nem érné meg emiatt lapot váltani :)

Szerk2: Nem, csak a kicsikben! Nagyban VGA van jelenleg. Másik gépben ami szerverként üzemel, ott PCI -os Voodoo 3 van ( :DDD ) bedobom mellé, kíváncsi vagyok!

[ Szerkesztve ]

havri

(#31029) Emperor_ válasza havri1 (#31028) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen, a 16x-ben is mennie kell.

Kiváncsian várom az eredményt :R !

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31030) havri1 válasza Emperor_ (#31029) üzenetére


havri1
félisten

Nem akarom széttrollkodni a topicot, de még azt nézem most, hogy:
A PCIe x1 az csak a szabvány nem? Tehát a foglalat. Maga a sebesség a 1.0 2.0 stb. AZt viszont nem találom a leírásban. Te valahol láttad, hogy ez a lap csak 1.0 tud?
Nem itt van a másik gép, utazni kell, nem tudom mikor tudom, de rajta vagyok.

[ Szerkesztve ]

havri

(#31031) Emperor_ válasza havri1 (#31030) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen, ebben én is bizonytalan vagyok.
A szabvány és sebesség nem összekeverendő :K . Arra nincsen infó, hogy a PCIe x1 csatijaid milyen sebességűek verziójúak.

Ez alapján és méréseid alapján v1.x-esek lesznek. Vagy máshol van valami korlát, ami ügyében tudatlan vagyok :U .

GPU-Z-vel meg tudod nézni a verziót és akkor nem kell csavarhúzózni, mert ha x16 VGA is v1.x, akkor az sem tud 250 MB/s-nél többet.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31032) havri1 válasza Emperor_ (#31031) üzenetére


havri1
félisten

Zsákutca :(

havri

(#31033) Emperor_ válasza havri1 (#31032) üzenetére


Emperor_
addikt

:((

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31034) Frawly válasza havri1 (#31032) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem ez úgy tűnik, hogy valami BIOS-os gikszer. Bővítőkártyával elvileg nem szabadna SATA2-re meg az alá korlátoznia, ha egyszer az SSD és a bővítőkártya is tud SATA3-at. Esetleg még arra is érdemes számítani, hogy a GPU-Z a buszsebességet rosszul olvassa ki, ellenőrizd más progikkal is (AIDA64 pl.).

[ Szerkesztve ]

(#31035) havri1 válasza Frawly (#31034) üzenetére


havri1
félisten

Hm, átnézem a BIOS-t, de az alaplap biosban igazából a bővítőkártya nem látszik. Integrált menüben a 2 alaplap vezérlőt lehet állítani. Természetesen a bővítőkártyán lévő ssd-t látja a boot menü, tehát beolvassa. Amikor indul a gép, és a kártyához ér, nincs beállítási lehetőség, alapban ahci-ban megy. (gondolom azért nincs itt menü, mert raid-et nem támogat).

A gpuz meg ahogy nézem, csak az aktuális állapotot mutatja, amit a benne lévő vga tud. Másik gépet néztem, ami garantáltan tudja a PCIe x16-on a 3.0-t, de egy 2.0 vga van benne, és csak ezt is írja.
Tesztelgetem még, titkon bízok a sikerben :)

Aida64-et még átnézem holnap, illetve szemrevételezem a lapot, hátha rá van írva milyen szabványt tud a PCIe.

[ Szerkesztve ]

havri

(#31036) Doky586 válasza havri1 (#31032) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az enyém meg így néz ki: [kép]

A te alaplapod (mint már említettem) nem képes a pirossal bekarikázottnál nagyobb sebességre. A sata kártyád valószínű 984 MB/s -al kapcsolóást is tudna (ami már sata3-hoz elegendő), de az alaplapod NEM tudja.

(#31037) korren


korren
aktív tag

Üdv!

Egy frissen vásárolt AData SU650 120 GB. Egy Lenovo B590 laptopba lett vásárolva. 12.000- HUF körüli az ára mostanában.

-I like the misery. -I like this world!

(#31038) Frawly válasza korren (#31037) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz a screenshotokat. Ez így 12 ezerért teljesen megéri, ahogy nézem a progiknak sincs vele baja, meg nem marad el sebességben sem a drágább SATA3 modellektől. Kezdem gyanítani, hogy az előző SU700-as belassulás sem szériahiba, hanem csak rossz példányt fogtak ki, mert az SU800-asokkal sem volt probléma.

(#31039) kaszas19 válasza Frawly (#31038) üzenetére


kaszas19
senior tag

Nem is állítottam hogy ez szériahiba, lehet másnál tökéletesen üzemel csak én fogtam ki egy rossz példányt.
Kezdem azt látni ahogy belakom a windows-t hogy a 120GB kevés lesz, Már most 70GB-nál tartok és csak programok vannak telepítve a C: meghajtóra.

(#31040) Emperor_ válasza korren (#31037) üzenetére


Emperor_
addikt

Köszi!
A HDS SMART fülén mutatja az olvasott/írt adatmennyiséget?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31041) korren válasza Emperor_ (#31040) üzenetére


korren
aktív tag

Úgy tűnik. Az ugye?

Közel 800 GB ha jól gondolom.

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#31042) korren válasza korren (#31041) üzenetére


korren
aktív tag

És amikor megőrül az Adata SSDToolBox:

:Y
Az mán az epic TBW! :DDD

London? Eső. Párizs? Szél. AData? 24.000 TB. De a drive health még mindig tart! :)) 24 petabyte !!!

(újra indítva, drive refresh, eredmény ugyanaz)

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#31043) Doky586 válasza korren (#31041) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Le kell mérni hogy milyen egységekben írja ki a SMART az értéket.
HDS mér, rámásolni pl 20GB-ot, HDS újramér, és a két smart érték különbsége a 20GB.

(#31044) Frawly válasza kaszas19 (#31039) üzenetére


Frawly
veterán

Ezért szoktam azt írni, hogy a nagyobb SSD-t mindig meg kell fontolni, főleg, ha nem nagy az árkülönbözet. Mindenki jönni szokott olyan szöveggel, hogy á, ők elférnek 30-60 gigán, meg inkább vesznek egy drága 120 gigás NVMe-t, mint kb. ugyanolyan árban egy 250 gigás SATA3-ast, holott utóbbi a játékoknál sokkal többet hozna. Azt is elfelejtik, hogy a drive-on kell hagyni 15% szabad helyet kb., meg foglal a swap és a hiberfil.sys is, böngészőcache be tud gyűlni, meg a drive sebessége azért minden SSD-nél esik, ha már csak kevés hely van rajta. Plusz az ugyanazon modell nagyobb drive-ja általában jobb sebességgel rendelkezik, több szabad hely marad, ergo amiatt sem lassul be, a wear levelingnek több mozgástere van, hogy a cellák közötti írást egyenletesítse, ezért a TBW is magasabb szokott lenni. Ezt mind számításba kell venni, nem szabad az igényeket kicentizni. Sokkal kifizetődőbb pár ezrest még rááldozni egy 2× akkora SSD-re, mint venni egy kicsit, ami hamar nem lesz elég, aztán még egyszer költeni kell egy nagyobbra.

(#31042) korren: ez de blama, pont a saját szarjuk nem olvassa ki jól az adatokat a saját termékükből. Amikor ilyen irreálisan nagy szám jön ki, azt a túlcsordulás okozza. Természetesen a HDS által kijelzett 793 GB a valós írásmennyiség. Teljesen reális egy klónozás vagy frissen telepített rendszer, adatok visszahúzása, kezdeti benchmarkozás után az első pár napban, majd csökkenti fog a napi írás statisztikája, ahogy telnek a napok, nem telepítesz rá, húzol vissza rá rendszert minden nap.

[ Szerkesztve ]

(#31045) Emperor_ válasza korren (#31041) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen, de még nem ismeri mélyebben ezt a típust.
Az Intel 520-mnál kiírja a HDS GB-ban ezeket az adatokat (és pontos).

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31046) Komplikato válasza Frawly (#31044) üzenetére


Komplikato
veterán

Ki tesz ideiglenes fájlokat SSD-re? Régen összes SSD topik azzal kezdődött mit hogyan kell átállítani, hiszen az írásmennyiségtől függ az élettartama. :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#31047) dugo_ válasza Komplikato (#31046) üzenetére


dugo_
veterán

Az már régen volt.

(#31048) kaszas19 válasza Frawly (#31044) üzenetére


kaszas19
senior tag

Igen igazad van.
Csak eddig nem figyeltem hogy a c partíción mennyi hely van mert beállítottam 200gb-ot neki és soha nem volt kevés.
De már látom hogy a 120gb kevés lesz ha még hagyni is akarok helyet ahogy kel is hagyni.

(#31049) havri1


havri1
félisten

Megnéztem a PICe16x slotban másik gépen, ott már tényleg szépen megy. Sajnálom a dolgot, de ezért nem száműzöm a VGA-t, megy a "szervervbe" a Voodoo mellé :) (Remélem ott is gyorsabb lesz a nagy slot)

Köszi a helpet srácok!

[ Szerkesztve ]

havri

(#31050) varmi2 válasza havri1 (#31049) üzenetére


varmi2
nagyúr

Még annyit kipróbálhatsz, hogy 0fill-el mérj.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.