Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#6951) baluka26 válasza Bodor (#6949) üzenetére


baluka26
veterán

Miért csak ennyi az írás? Másoknál többet láttam.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6952) worxland válasza baluka26 (#6951) üzenetére


worxland
addikt

Azt kétlem.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#6953) xuldar válasza baluka26 (#6951) üzenetére


xuldar
őstag

Kevered a 840 Evo-val és Pro-val. A sima 840 gyárilag ennyit tud.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6954) Bodor válasza Zola007 (#6950) üzenetére


Bodor
veterán

Ez a sima 840, nem az EVO, de ne aggódj, azt sem éreznéd gyorsabbnak.

[ Szerkesztve ]

(#6955) amargo válasza xuldar (#6953) üzenetére


amargo
addikt

A 250-es többet tud, nálam az gyorsabb is írásban, ahogy írják is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6956) xuldar válasza amargo (#6955) üzenetére


xuldar
őstag

Mert az több csatornát használ a NAND chipek eléréséhez, de a kérdéses 120GB-os modell ennyit tud.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6957) amargo válasza xuldar (#6956) üzenetére


amargo
addikt

Igen, kicsit ugy ereztem, hogy a nagyobb kapacitasuakat is bele erted a leirasodba, de csak rosszul gondoltam. :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6958) Zola007 válasza Bodor (#6954) üzenetére


Zola007
veterán

Ertem, csak szemet szurt a 138
Egyebkent tesztben miert kevesebb, ha egyebkent ugyanolyan gyors a hetkoznapokban?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#6959) ledgeri válasza Zola007 (#6958) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mert a teszt nem valós körülmény... (Lásd még Gyári üzemanyag fogyasztás...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6960) Bodor válasza ledgeri (#6959) üzenetére


Bodor
veterán

:K

(#6961) Zola007 válasza ledgeri (#6959) üzenetére


Zola007
veterán

jó, de akkor kb ellenőrzésre sincs semmi értelme, mert lehet hogy spec. körülmények között jót produkál és való életben rosszat

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#6962) fagy53 válasza Zola007 (#6961) üzenetére


fagy53
nagyúr

A tesztprogramok steril környezetben futnak és itt az alanyok a legjobb formájukat tudják hozni, ez így kitűnő összehasonlítást, összevetést eredményez.
A valós, gyakorlati alkalmazások nem igényelnek olyan teljesítményeket melyeket a tesztek igen, így a valóságban nem tudsz különbséget tenni a tesztekben egyébként nagy különbséget mutató versenyzők között.

(#6963) rob83


rob83
aktív tag

Hali!

Kingston V300 60GB

Megnéztem az ajánlott progikal! Rendben van ez így?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#6964) Bodor válasza fagy53 (#6962) üzenetére


Bodor
veterán

"tesztekben egyébként nagy különbséget mutató versenyzők "

Hol vannak "nagy" különbségek ? :) ;]

[ Szerkesztve ]

(#6965) ledgeri válasza Zola007 (#6961) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Te mikor másoltál 500MB környékén fájlt? Szerintem csak akkor, amikor kíváncsi voltál, hogy a meghajtód mire képes...
=
Megtudtad, hogy minden jól van összerakva, hogy mit lehetne elérni, ami eddig még nem sűrűn kellett...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6966) Zola007 válasza ledgeri (#6965) üzenetére


Zola007
veterán

semmikor, nem is erről volt szó
azonban vannak jó páran akik napi szinten megcsinálják (videovágás, nagyfelbontású grafika, programfordítás), viszont ezek a tesztek így részükre abszolút nem informatívak

ha csak annyi kellene hogy tudja valaki minden rendben, akkor viszont felesleges számokkal operálni, a mérés végén jelenjen meg egy nap zöld plecsni és kész

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#6967) ledgeri válasza Zola007 (#6966) üzenetére


ledgeri
nagyúr

(ok, visszaolvasva értettem, hogy mit nem értettél vagyis inkább értettél félre miattam, mert rossz volt a példám:
Akkor módosítom a példámat arra, hogy pl a légíjárműveknél van, oké, extremizálok, a vadászgépeknél van az utazósebesség, és van a maximális...

Akik éppen parancs alapján sietnek egy helyre, vagy leráznak, netán üldöznek egy ellenfelet, (értsd, akik kihasználják az eszköz maximális sebességét) nem egybevevendők azokkal, akik csak járőrőznek egyet, és Cessna-kat kisérnek ki az országból... (értsd átlagfelhasználók)... mindkettő használja, de csak az egyik használja ki teljesen az eszközt...

Tény: a 840-es samsung nagy külömbséggel rendelkezik az írasásnál az első rublikában a többi SSD-hez képest, de ami az ssd előnye (a mérőprogramnál az alsó kétféle mérés) az ugyanott van (mérd le a HDD-det, és vesd össze bármelyik random képpel innen a topikból).
Aki meg videót vág+ egyéb ilyeneket csinál, végez stb, az meg ne 840-et, de nem is 840 evo-t keressen, hanem 840 pro-t és társait: akár számok alapján elsőkörben, majd felépítés, és tapasztalatok alapján.

Összegezve: igen elég lenne a zöld pipa, de a számérték sokatmondóbb a szakértő szemnek (is)...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6968) rob83


rob83
aktív tag

Hali!

Mint feljebb írtam tegnap üzemeltem be az új ssd-t!

Ma ez fogadott induláskor:

Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

F11 Boot menüvel tudom csak indítani!

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#6969) Stirlitz válasza rob83 (#6968) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Állítsd be a boot sorrendet biosban. Ez nem az ssd hibája.

(#6970) rob83 válasza Stirlitz (#6969) üzenetére


rob83
aktív tag

Szia!

Be van állítva!

Arra gondoltam,hogy telepítésnél nem a vinyórol húztam le a táp kábelt hanem az optikáról,de ezt csak később a telepítés előtti beállításoknál vettem észere.Lehet,hogy ezért csinálja ezt?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#6971) Szergei


Szergei
tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem, beírom ide is, mi a gond az Intel SSD-mmel, mert talán témába vág, és hátha tapasztalt valaki hasonlót: elvileg bad sectoros , a kérdés, hogy a gyakorlatban ez mennyire jelent(het) rosszat?

(#6972) kungzi


kungzi
veterán

Win 8.1-t hogy kell felrakni ssd-re? Olvastam valami uefi boot-t, ez mi lenne? Ehhez kell valamit csinálni a samsung evo 120gb ssd-vel?

(#6973) Zola007 válasza ledgeri (#6967) üzenetére


Zola007
veterán

Nem értettem semmit félre a példán.
Arra utaltam, hogy való életben is van gyakran - persze nem minden felhasználónál - olyan szituáció amikor egy adott hardver maximális teljesítményét kihasználja.

ahogy vinyóknál is állandó ajánlás, hogy szektorméretet hagyjuk alapon, de pl. van olyan vinyóm amin nincs 5Gb-nál kisebb fájl, akkor persze nekem mást érdemes választanom.

pont imént fejtetted ki, hogy a szekvenciális olvasásnak és írásnak viszont gyakorlatilag nincs jelentősége. akkor miért is szerepel a tesztben? totál felesleges

láttam már pár száz hardver tesztet, de ezen szekvenciális adatok valósággal való korrelációja a leggyengébb mind közül. viszont mindenkinek ez szúr szemet, főleg hogy első két helyen szerepel, na épp ezért tartom totál feleslegesnek

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#6974) xuldar válasza Szergei (#6971) üzenetére


xuldar
őstag

Nézd meg valami nagyon új (max. 1-2 hónapos) HDS-sel. Lehet, hogy csak régi verziót használsz és az nincs a helyzet magaslatán.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6975) ledgeri válasza Zola007 (#6973) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok értelek :R :
De pontosítanám, hogy a szekvenciális irásnak/olvasásnak nem "nincs jelentősége", hanem a gyakorlati jelentősége nem mindenkinél ugyanolyan... Erről többet már csak feleslegesen írnék...

Az meg hogy a bevált teszprogram felépítése milyen, az nem rajtunk múlik, és ha már lefut, kapjuk meg az összes vele elérhető infót, ha a nagy számok imádói(vagy nem értői) picit félre is értelmezik azokat...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6976) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Kingston V300 60GB-os SSD első beüzemelésekor,Win telepítésekor az ajánlott cikkekben leírtak szerint jártam el.Utána ahogy olvasgatom a topikot valaki írta hogy chipset drvert nem szabad feltelepíteni. Kérdezném hogy pontosan milyen chiposetet is nem szabad felrakni?! Win telepítésekor felraktam a VGA illesztő szoftverét,és az alaplaphoz kapott telepítőröl fel tettem még az alaplaphoz tartozó intel chipset drivert,audio drivert,LAN drivert,és az USB-3 drivert. Linkelem a megfelelő képeket az SSD-ről,valaki nálam jobban hozzá értő véleményezné!? Sebesség tesztet nem futtattam,nem láttam szükségét.Hibát nem tapasztalok,mint tapasztalatlan felhasználó nekem minden rendben tűnik,megfelelő sebességgel indul a rendszer,és a programok is.
Szóval,ha valamelyik drivert nem lett volna szabad feltennem, akkor melyik is az, és hogyan orvosolhatom.

szerk:Most nézem hogy az alaplapi telepítőn van külön egy AHCI/RAID telepítő driver, annak a telepítése ami nem ajánlott? (azt nem raktam fel)

(#6977) Bodor válasza #77081088 (#6976) üzenetére


Bodor
veterán

alaplaphoz kapott telepítőröl fel tettem még az alaplaphoz tartozó intel chipset drivert

Minek tetted fel? Nem működött jól nélküle a géped? :U :F

Egyébként minden rendben van így is, ne piszkáld tovább!

(#6978) rob83 válasza #77081088 (#6976) üzenetére


rob83
aktív tag

Én mindent felraktam szintén V300 !

[link]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#6979) Szergei válasza xuldar (#6974) üzenetére


Szergei
tag

Elvileg a 4.40-es HDS a legújabb, de azért kösz a tippet.

A másik topicban egy kolléga eléggé hasonló korú, típusú és állapotú Intel SSD-t használ.
HA a használat mértékével egyenes arányban romlik az állapot, akkor remélhetőleg bírni fogja még sokáig, mert így 3 év után 96%-os kondíció mellett az a 4 áthelyezett szektor SZVSZ még nem a világvége.

(#6980) fagy53 válasza Bodor (#6964) üzenetére


fagy53
nagyúr

""tesztekben egyébként nagy különbséget mutató versenyzők "

Hol vannak "nagy" különbségek ? :) ;]
A "tesztek" alatt a bench progikat értettem, hisz minden kérdező ezeket hozza fel. A cikkek tesztjei az más téma, mint a linkedből is látszik ezek a valóságot modellezik. A CDM, ATTO, AS SSD azok a tesztek, bench programok, melyek eredményei bizony jól látható különbségeket mutathatnak olyan SSD-k között, melyek a gyakorlatban szinte megkülönböztethetetlenek.

(#6981) Bodor válasza fagy53 (#6980) üzenetére


Bodor
veterán

na akkor egyről beszélünk. .. ;)

(#6982) #77081088 válasza Bodor (#6977) üzenetére


#77081088
törölt tag

Még HDD korszakból mindig feltettem az alaplapi drivereket. De annyira nem vagyok jártas benne, akkor ezeket "feleslegesen rakom fel hozzá? Win7 alapból tartalmazza? Nem ide vágó kérdés tudom, de akkor mit rakjak fel hozzá? Elég ha csak az audio-lan és usb-3 drivert telepítem?
Köszönöm a válaszodat! :R

#6978) rob83 Neked is köszönöm! :R

(#6983) Zola007


Zola007
veterán

apropó most raktam össze én is nemrég az asztalit, nem raktam fel a chipset drivert, azonban eszközkezelőben sipítozik pár dolognál (pl. 2db usb vezérlő)

minden működik, de lehetséges hogy az usb3.0-s portokhoz kellene valami még neki :F
2.0 sebességgel működnek így is, de 3.0 eszközöm meg nincs hogy kipróbáljam

kingston v300
MSI FM2-A75MA-E35 lapon (AMD A75)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#6984) peu407 válasza #77081088 (#6976) üzenetére


peu407
senior tag

Nem csináltál semmi rosszat,de ha már feltetted,tehettél volna fel frissebbet is.

(#6985) #77081088 válasza peu407 (#6984) üzenetére


#77081088
törölt tag

Annyira nem vagyok jártas benne. De akkor már ha mégis itt tartunk mi az ajánlott? Tegyem fel a chipset drvert hozzá,vagy csak amit kér pl eszközkezelőben?

(#6986) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Egy éve vettem egy 120 gigás OCZ Agility 3-at, akkor csináltam róla pár tesztet, teljesen elégedett voltam velük! Még pár gépbe beleraktam, leteszteltem, aztán a meghajtót elraktam a fiók mélyére!
Ma elővettem, és rendesen feltelepítettem, beállítottam mindent, a 2.22-es firmware-t lecseréltem a 2.25-ösre, ugyanúgy hagytam az MS drivert, de valahogy lassabb az írása!

régi:

friss:

Igaz, hogy a CDM verziószáma változott, de ennek nem lehet köze hozzá, ugyanis a 0 fill teszt meg ugyanazt hozta az én P45-ös SATA2-es alaplapomban!

régi:

friss:

Még egy teszt, ami ugyanazt az eredményt adja mint egy évvel ezelőtt:

régi:

friss:

AS-SSD meg szintén kevesebbet mutat az írásra:

régi:

friss:

Mi lehet a gond? Miért csökkent az írás sebessége?

[ Szerkesztve ]

(#6987) Qru válasza masterful87 (#6986) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem azonos se a FW se CDM verzió szám, így nem mérvadó az összehasonlítás.

#nincsbennetarcsi

(#6988) masterful87 válasza Qru (#6987) üzenetére


masterful87
senior tag

Igen, írtam is, ezek szerint a 0-kal kitöltés eredményére nem volt hatással a firmware változás, de a random adatok írására igen, ráadásul negatívan? Firmware változástól előfordulhat, hogy rosszabb eredményt ad, mint előtte? Fenének frissítettem! :S

EDIT: Direkt feltettem a 3.0.1-es CDM-et, és továbbra is lassú az írás, nem hozza az egy évvel ezelőttit! Így már csak a firmware verziószám eltérő!

[ Szerkesztve ]

(#6989) Qru válasza masterful87 (#6988) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Előfordul bizony. Nem midnen esetben lesz gyorsabb. El kell olvasni mit frissítenek az új fw-el és ha szükséges akkor kell frissíteni.

#nincsbennetarcsi

(#6990) masterful87 válasza Qru (#6989) üzenetére


masterful87
senior tag

Jól van, elfogadom, köszönöm!
Akkor nem foglalkozom vele, így használom, így is kellemes élménye.

(#6991) zolaas


zolaas
senior tag

Kaptam 1 ilyen ssd-t. Erre szeretném megoldani a win-t, pár cuccal együtt. Mit kell beállítsak, hogy minél tovább menjen az SSD? Gyakorlatilag 7/24-be megy a gép. Érdemes azt az 1-2 játékot erre tenni vagy inkább maradjon a hdd-n amik raid 0-ban vannak. A segítségetek előre is köszönöm.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#6992) Qru válasza zolaas (#6991) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az összefoglalóban megtalálod.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6993) margithid


margithid
veterán

Na nekem az írási sebességem elégé lecsökkent. 80 körül van, de ugye 35 tera van ráírva, kevesebb mint egy év alatt:)

(#6994) rob83


rob83
aktív tag

Erre ránézne valaki?
:R :R :R

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#6995) zolaas válasza Qru (#6992) üzenetére


zolaas
senior tag

Igen, közben rájöttem, és elnézést, előbb szét kellett volna néznem. :R

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#6996) Ice&Lime válasza rob83 (#6994) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szerintem a hibernálást letilthatnád még és kipróbálhatnád az intel sata ahci vezérlő helyett a win7 saját sata ahci driverével milyen értéket ad ehhez képest.

(#6997) rob83 válasza Ice&Lime (#6996) üzenetére


rob83
aktív tag

A hibernálást azóta kikapcsoltam,a driver-t majd leszedem,hogy a Win7-es menjen!

Firmware van rá frissebb?

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#6998) Ice&Lime válasza rob83 (#6997) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Fogalmam sincs.
Nézd meg a gyártó honlapját.

(#6999) lood55


lood55
tag

Sziasztok!

Frissen telepítve win7 x64 alatt SATA2 vezérlővel az alábbi értékeket kaptam:

AS SSD:

(#7000) ledgeri válasza margithid (#6993) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akkor nem kapunk hds grafikonokat?? :B Mert eddig nemet nem mondtál... ha nemet írsz, akkor hagylak vele ígérem...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.