Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#6251) banánttészta válasza Ice&Lime (#6249) üzenetére


banánttészta
tag

boot sorrend?

(#6252) Ice&Lime válasza amargo (#6248) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi, jó kis oldalak ezek!

Kár, hogy a 120-as evo testjénél nincsen kiírva %-osan az eddigi elhasználódás.

(#6251) banánttészta: csak hogy mi legyen az elsődleges meghajtó a gépben. én így csináltam nem is olyan régen, hogy 1.ssd, 2.dvd-rom, 3.usb, és az utolsó hely volt a hdd és mentés, pesze ahci módban van az ssd, valahogy így azt hiszem...

[ Szerkesztve ]

(#6253) Ueda válasza S-eye (#6250) üzenetére


Ueda
senior tag

Elméletileg az, hogy a HDD nagyobb sebességű csatlakozót igényel/kap, mint az ODD és így logikusabb az elrendezés, hogy az SSD-t is a leggyorsabb sebességű csatlakozóra tegyük.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#6254) banánttészta válasza Ice&Lime (#6252) üzenetére


banánttészta
tag

de nekem is ACHI-n van azt beálltottam

(#6255) Bodor válasza Ueda (#6253) üzenetére


Bodor
veterán

Gyakorlatilag meg volt olyan is, hogy nem lehetett bootolni olyan SSD-ről, amelyik az ODD helyén van, és olyan is, hogy nem ment fel rá az oprendszer, ha jól emlékszem, de az biztos, hogy akadt 1-2 ilyen probléma, ezért jobb, ha a HHD helyére megy az SSD.

(#6256) Ice&Lime válasza banánttészta (#6254) üzenetére


Ice&Lime
veterán

akkor az a része oké.
próbáld meg levenni egy időre a hdd-t és úgy használd, hátha akkor nem csinálja.
ha csinálja, akkor használd egy ideig hdd-vel, ha viszont akkor jó, akkor az ssd-vel illetve beállítási dolgokkal lesz valami gubanc.
de sajnos én nem vagyok annyira szaki a témában és sajnos ez a topic sem a régi, mármint úgy értem, hogy nincs meg az a régi forgalma, ami volt régebben, mára már lelassult nagyon sajnos és nem biztos, hogy fognak egyhamar válaszolni. remélem fognak segíteni rájönni a gubancra.

[ Szerkesztve ]

(#6257) S-eye válasza Bodor (#6255) üzenetére


S-eye
senior tag

@Ueda, Bodor

Köszönöm, erre voltam kíváncsi :R Az én helyzetem akkor szerencsés, mindkét eszköz SATA3-as, és bootolni is tudnak.

(#6258) Ueda válasza banánttészta (#6254) üzenetére


Ueda
senior tag

Szerintem kezdjük előröl az egészet, nehezen kibogozható a dolog. Tehát eddig csak HDD-d volt, és ma vettél SSD-t. Szóval ezt ez elejéről kellene rekonstruálni ... meg alaplap neve, tipusa sem ártana, meg egyéb részletek.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#6259) ledgeri válasza Ice&Lime (#6222) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A hetvenöt nap az a működési idő, nem az első üzemelés óta eltelt! (meg most már nem is tudom, hogy ssd-ből kiolvasott, vagy progi által mért adat..)
És ebbe a mennyiségbe vedd bele, hogy egyszer full felülírtam, majd egy OS, utána tesztek, használat, majd (ami a képen is látszik ugrás) megint egyszer felülírtam, utána új os és tesztek...Utána használat...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6260) banánttészta válasza Ueda (#6258) üzenetére


banánttészta
tag

-Intel Core 2 Q9650
-HP xw 4600 workstation
-8GB DDR2 (4x2)
-GTX580 Zotac AMP editon
-Be Quiet 550W

eddig volt egy 160GB Barrcuda 8MB pufferes HDD-m
mivel a Háttártárat eddig sosem fejlesztettem így....
vettem egy 256GB ADATA SSD-t és átálítottam bioszban ACHI-re rátettem a win7 -et + a SAATA II miatt vettem egy I/O pci-e 6GB/s kártyát

na szoal összeszereltem

problem:

most rendszer nem látja a HDD-t + 2x újraindul a gép majd harmdszorra bejön így kapcsol be
viszont ,hogyha a HDD-t kiveszem akkor meg fekete háttérrel fehér betűvel kiír ilyen dolgokat

[ Szerkesztve ]

(#6261) Qru válasza S-eye (#6207) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ami miatt odatenném, hogy a hdd több hőt termel, azért jobb ha távolabb van a többi melegedő alkatrésztől (cpu/nb).

#nincsbennetarcsi

(#6262) Ueda válasza banánttészta (#6260) üzenetére


Ueda
senior tag

Ha eddig a HDD-n volt a Windows, akkor az új telepítést hogy csináltad meg ? A HDD-n rajta hagytad a régebbi Windowst és az SSD-vel együtt 2 oprendszered van. Vagy törölted a HDD-t ?

[ Szerkesztve ]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#6263) AtHoS válasza banánttészta (#6260) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ne mond, hogy az I/O kártyára van kötve az SSD?

read-only mode on the forum

(#6264) banánttészta válasza AtHoS (#6263) üzenetére


banánttészta
tag

1.minden töröltem
2.nem arra van hanem az benne van a pci-e slotban hanem az alaplapra van kötve mind kettő külön-külön

(#6265) AtHoS válasza banánttészta (#6264) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"2.nem arra van hanem az benne van a pci-e slotban hanem az alaplapra van kötve mind kettő külön-külön"

Ez a rész nem tiszta. Az OK, hogy az I/O kártya a pci-e slotban van, viszont a "mind kettő" alatt mit értesz ami az alaplapra van kötve külön-külön?

Az I/O kártyára mi van rákötve?

read-only mode on the forum

(#6266) jeni válasza banánttészta (#6264) üzenetére


jeni
félisten

akkor meg vedd ki a SPEEDDRAGON 2*SATA 6G PCI-E kártyát az alaplapból ,főleg ha üresen van
felesleges volt megvenni hacsak nincs elegendő sata csatid alaplapodon

2.nem arra van hanem az benne van a pci-e slotban hanem az alaplapra van kötve mind kettő külön-külön"

tehát a sata kábel az alaplapodra van kötve ami nem sata III és ez a gondod?
emiatt vetted meg a sata III bővítő kártyát, (?) ami esetleg kompatibilitási problémát is okozhat!

[ Szerkesztve ]

(#6267) banánttészta válasza jeni (#6266) üzenetére


banánttészta
tag

nekem az emberke a számtech boltb aígy csinált + a HDD és a SSD van különegy kábelell az alplapra csatolva a kártyára nincs vezeték kötve csak benne van a pci ban

(#6268) jeni válasza banánttészta (#6267) üzenetére


jeni
félisten

és minek van a PCI-e slotban a sata III adapter üresen?

az egyértelmű,hogy a lapodban külön vannak rákötve,ez nem is kérdés legfeljebb ha két féle sata II vezérlésű chip van,ami ütheti az egyiket a másikkal.
mivel nem írtad milyen lapod van,csak találgatni tudunk

(#6269) banánttészta válasza jeni (#6268) üzenetére


banánttészta
tag

írtam HP xw 4600 workstation

(#6270) banánttészta


banánttészta
tag

[link]

nah valahogy így fest és a kártya nincs összekötve semmilyen kábellel hanem szimplán benne van a PCi-e slotban

[ Szerkesztve ]

(#6271) banánttészta válasza banánttészta (#6270) üzenetére


banánttészta
tag

miért ,hogy kéne lennie mivel kössem össze? Az SSD kábelével?

(#6272) jeni válasza banánttészta (#6269) üzenetére


jeni
félisten

továbbra se értem mi köze hozzá a HP micsodának a PCi-e kártyának? :Y

(#6273) banánttészta válasza jeni (#6272) üzenetére


banánttészta
tag

az ,hogy mivel SATA II az alplapom és az 3GB/s ha ezt a kártyát betesem az 6GB/s lesz erről van itt szó:
[link] az SSD-miatt kell

[ Szerkesztve ]

(#6274) AtHoS válasza banánttészta (#6273) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha erre a kártyára kötöd, akkor lesz Sata3, de ez a kártya nem fog az alaplapi vezérlőből Sata3-ast fabrikálni.
Tehát ez a kártya jelenleg csak erőforrást foglal a gépedben, így nyugodtan kiveheted.

Ha ez meg lesz lehet foglalkozni a valódi problémával, ha még mindig fennáll

Szerk.
Megnéztem a közben berakott linket. Számodra ennek a kártyának akkor lenne értelme, ha e-sata-n keresztül használsz külső tárolót. Egyébként fölösleges számodra

Szerk2 #6275

Ha kevés az alaplapra integrált sata portok száma, akkor ezzel lehet bővíteni 2 db-bal plusz ugye a 2 db e-sata csatlakozó külső adattárolókhoz

Viszont ahhoz, hogy ezt használd kábellel rá kell kötni eszközt

Mivel ASmedia vezérlős ez a kártya, így inkább használd a lapodon lévő Intel vezérlőt, még, ha "csak" Sata2-es is

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6275) banánttészta válasza AtHoS (#6274) üzenetére


banánttészta
tag

na akkor ezt most aztán végkép nem értem akkor ezt miért találták föl?

(#6276) banánttészta


banánttészta
tag

[link]
elvileg valamennyit nyerek vele

[ Szerkesztve ]

(#6277) AtHoS válasza banánttészta (#6276) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ahogy akarod, de akkor miért nem arra kötöd az SSD-t? Ilyenkor BIOS-ban be kell állítani az I/O kártyát boot eszköznek.

Tehát:
1. kösd az SSD adat kábelét az I/O kártya kisebbik számú portjára
2. állítsd be BIOS boot részén, hogy az I/O kártyára kötött SSD-ről induljon a gép

Saját vélemény - legalábbis számomra ez maradt meg - , hogy csak OS használatnál nincs észrevehető különbség Sata2 és Sata3 SSD között. A linkelt képen olvasható sebesség speciális területeknél jelent előnyt, bár ezt neked kell tudni, hogy mire használod a gépet és ott ez jelent-e valamilyen előnyt vagy sem. OS esetén a QD32 sebesség a mérvadó, de ha megnézel pár SSD tesztet láthatod, hogy OS használat esetén nagyon tömör a mezőny, nincs kiugró az eszközök között.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6278) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Egyébként csak úgy megjegyzem, én a múlt évben vettem egy sata3-as ssd-t és örültem neki, majd beletettem a laptopomba, mivel ahoz vettem, és meglepődtem a sebességén, hogy nem hozta azokat az értékeket, amik a dobozon voltak, majd aztán kiderült, hogy a laptopom sata2-es és világos lett, viszont csalódtam.
És, azután rájöttem, hogy nem is baj, semmit nem zavart be, ugyan olyan jól tudtam használni, mint amikor később áttettem egy desktop pc-be sata3-on, és nem vettem észre különbséget, sata2-ön is ugyan olyan jó volt.
Sokat nem másoltam vele, így teljesen mindegy volt, hogy sata3-on vagy sata2-ön volt az ssd.
Ugyan olyan jól lehet használni a hétköznapokban sata2-ön egy sata3-as ssd-t, azok csak számok, semmi más.
Remélem ez segít valakinek.

(#6279) buherka


buherka
addikt

Sziasztok.

Vettem egy Samu 840 EVO 120GB-os SSD-t. Egy Dell Precision M4700-as notiba került bele.

Miután felraktam a Win7-et a gyári lemezével, a bekapcsoláskor ez az üzenet fogad szép fekete képrnyőn:

Disk read error occurred Press Ctrl + Alt + Del to restart

Miután elnyomom a Ctrl + Alt + Del-t és újraindul, utána már rendeben feláll a rendszer.

Előtte egy sima Samu 840-es volt a gépben és az ég világon semmi baja nem volt a gépnek.

Találkoztatok már ilyen problémával? Valami driver okozhatja, vagy csak egyszerűen szar az SSD?

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6280) Chapel


Chapel
addikt

Üdv,

Nem rég üzemeltem be egy 250-es samsung evo ssd-t.
(Asus P9H67MPro lap, bios frissítve kb. fél éve.)
Nos, biztosan tudom hogy telepítéskor az AHCI módot állítottam be a sata vezérlésnél, kínosan ügyeltem rá.
Le futtattam a SSDOK v1.5.0 by FSCD nevü progit ami pedig jelzi, hogy a sata vezérlőm bizony IDE-n áll.
Megnéztem a biosban és valóban az. Ez hogyan lehetséges :F

Ami persze még jobb kérdés...most akkor re-install win, vagy mi a fene lehet a megoldás?

Figyeltem rá és az 1-es sata slotra van kötve, tehát ez is stimmel.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#6281) radi8tor válasza buherka (#6279) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet nem szereti egymást a két hardver. Vagy az SSD-vel nem szuper minden. Ki kellene próbálnod másik gépen, vagy HD Sentinel-el megnézni a SMART adatokat hátha ír valami hibát.

⭐ Stella

(#6282) Qru válasza Chapel (#6280) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pl egy bios reset hatására (pl egy elbukott tuning kísérlet után) vissza állhat bizony.

mod:

Ha ahci-ban telepítetted akkor nincs baj, nem kell újra húzni, csak egyszerűen állítsd vissza ahci-re és kész.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6283) xuldar válasza Chapel (#6280) üzenetére


xuldar
őstag

Nem lehet, hogy menet közben volt egy bios-reset, vagy kilépéskor véletlenül a kilépés mentés nélkül opciót választottad?
Az ide-ahci átállításhoz olvasd el az 5. pontot.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6284) lajxko válasza Fire/SOUL/CD (#6088) üzenetére


lajxko
tag

Értem. Amúgy azért akartam annyira updatelni, mert szarul mutatja a Power on Countot és a Power on Timeot.
(15x , 2 nap 18 óra) Közben meg szerintem benne van vagy 30 nap tuti meg fene tudja mennyi power on count. Lehet ebből bármilyen problémám, hogy nem pontosan jelzi?

(#6285) Chapel válasza Qru (#6282) üzenetére


Chapel
addikt

Nem volt fagyás vagy gond, simán felment elsőre gond nélkül a win.
Ha vissza állítom ahci-re akkor a win boot befagy... :(

Akkor (továbbra sem értem hogy) de csak valami nagyon nem kerek.

xuldar: Köszi, megnézem.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#6286) Qru válasza Chapel (#6285) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nem ahci-ben települ. Olvasd el a linkelt cikket a mikéntről.

#nincsbennetarcsi

(#6287) Chapel válasza Qru (#6286) üzenetére


Chapel
addikt

Már kész is! Nagyon köszönöm a gyors segítséget srácok! :R

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#6288) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Hello!

Tegnap vásároltam meg a 60GB-os V300-as kingston ssd-met.

Windows 8.1-et telepítettem fel és arra lennék kíváncsi, hogy mlyen beállításokat kell elvégeznem ezzel kapcsolatban, mert sok mindent találtam a neten keresgélve viszont 8.1-en nem, így kérnék helpet köszönöm.

:R :R

[ Szerkesztve ]

Dr. Student

(#6289) Qru válasza Dr. Student (#6288) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugyan azt kell amit W7/8-nál, nincs változás ilyen téren a 8.1-nél.

#nincsbennetarcsi

(#6290) Dr. Student válasza Qru (#6289) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Csak olvastam egy részt, hogy eltűnt a töredezettségmentesítés és valami optimalizáció jelent meg, amit célszerű úgy hagyni és hasonlókra gondolok.

Egy összefoglaló beállítási cikket ami jól használható kaphatok link formájában ? :R
Nagyon megköszönném

Dr. Student

(#6291) Qru válasza Dr. Student (#6290) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott van az összefoglalóban. ;)

#nincsbennetarcsi

(#6292) Dr. Student válasza Qru (#6291) üzenetére


Dr. Student
senior tag

[link]

Erre gondoltál ?

Dr. Student

(#6293) Qru válasza Dr. Student (#6292) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#6294) xuldar


xuldar
őstag

Amióta üzemel az SSD-m, rendkívül irritáló módon átlag minden 2. leállításra újraindul a gép. Korábbi évek alatt ezzel a konfiggal egyetlen egyszer sem volt ilyen. Szerintetek az SSD-vel lehet összefüggésben, vagy inkább menjek át a windows topikba?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6295) tvse1995


tvse1995
senior tag

Sziasztok,
az adatlapomon lévő gép mostanában nagy lassú lett és azt hiszem az öreg IDE vinyó lehet a hibás.
Érdemes ebbe a gépbe ssd-t venni? Sokat dobna a sebességén?

Előre is köszi! :)

(#6296) Qru válasza tvse1995 (#6295) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, sokat.

mod:

xuldar: Sztem szoftveres gond lesz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6297) snoblive


snoblive
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy MSI CR500-as laptop amin jelenleg a legfrissebb BIOS található (2010.07.26.)
Van mellé egy SanDisk 64Gb-os SSD. A gondom a következő. Beleteszem a gépbe bekapcsolom és már az elején nagyon belassul a gép. Aztán win7 telepítő lemez elindít, de ott a rendszer nem látja az SSD-t. Kipróbáltam asztali gépben, ott felismeri csak a win7 telepítése közben hiba üzenetet ad.
Második meghajtó ként az asztali hibátlanul felismeri, másolás, írás minden tökéletesen működik.
Mi lehet a gond a laptoppal, miért nem ismeri fel?

Vagy még arra gondoltam, hogy lehet kapni átalakító racket (2,5). esetleg ott felismerné-e?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: snoblive

"Az élet egy játék aminek kurva jó a grafikája..."--->"It's not just a game"

(#6298) Kleroo


Kleroo
veterán

Megvan a jó kis SSD. 840 EVO. Minden beállítva, klónozás Macriummal, de 0%-on áll addig amíg meg nem unom,és kilövöm. (órák). Mi a fene lehet a bibi?
Érdekes módon a 100mb-os alapból láthatatlan partíció nem jelenik meg egyébként.
(Az bekavarhat, hogy eddig IDE sata mód volt, és most állítottam át AHCI-ra? registry átír, restart,BIOSban átállít,winfosban AHCI driverek automatikusan fel,kikapcs, ssd be, restart, klónozás

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#6299) Zlin50 válasza Kleroo (#6298) üzenetére


Zlin50
senior tag

Nem ártana tisztán nekivágni egy rendszer felrakással minden alapvetően szükséges HW beállítást követően. Macerás, de szokott segíteni.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#6300) Kleroo válasza Zlin50 (#6299) üzenetére


Kleroo
veterán

Nem véletlenül nem akarok új rendszert. Horror aok idő lenne visszaállítani mindent. :(

Hodor. Hodor? Hodooor!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.