Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#7951) HZoli87 válasza zosy76 (#7949) üzenetére


HZoli87
veterán

Nincs benne semmi gyanús, rendben vannak a mért értékek. Amit a gyártó megad, azok az elméleti maximumok, annyit sosem fog elérni.

zeusz55

Ha ez a lapod (GA-B75M-HD3), akkor igen Inteles. A 0-ás portra kösd majd a meghajtót, mert ő az egyedüli SATA3-as.

[ Szerkesztve ]

(#7952) zosy76 válasza HZoli87 (#7951) üzenetére


zosy76
csendes tag

Köszönöm!!!

(#7953) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Az normális dolog, hogy egy Kingston V300 60GB-s SSD Windows 7 telepítése és "belakása" (driverek, codec, lightroom) után már 177 GB íráson van túl a HD Sentinel szerint?
Nem sok ez egy kicsit így összesen 7 óra használat után? :F

(#7954) Bodor válasza student (#7935) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem nem rosszabb, sőt mivel MLC-s, ezért talán jobb is.
Endurance: 72TB total bytes written (TBW), equal to 40GB per day for 5 years. Azért ez nem olyan rossz.
Ha a szekvenciális írás fontos,de ez elég ritka, akkor abban jobb az EVO.

(#7936) kmisi99: Megpróbálsz minél több szabad helyet hagyni az SSD-n ,minél kevesebbet írni rá olvasnivaló , és használsz TRIM-et helyettesítő programot, amit manuálisan néha lefuttatsz( Diskeeper with Hyperfast, vagy O&O Defrag 17. )

(#7945) alex devil: Laptopban teljesen jók ezek az értékek. Viszont idézet a cikkemből:

"Lapozófájlt 4-8 GB RAM-nál, és efelett nem igazán használ a Windows, viszont nagy ritkán a letiltás rendellenes működést eredményezhet az ezekre érzékeny programoknál vagy a Windowsban, ezért azt javaslom, hogy állítsunk be pl. fix 400 MB-os értéket. Ez nem foglal túl sok helyet, de mégis van.

Ha használja valaki a hibernálást, akkor természetesen nem érdemes letiltani.
Viszont ha nem használjuk, akkor érdemes letiltani azt, mert nem mindegy, hogy feleslegesen foglalja-e el a rendszer meghajtón a fizikai RAM méretének megfelelő 75 vagy 100%-át a hiberfil.sys fájl, melyet a rejtett és rendszerfájlok megjelenítésével tehetünk láthatóvá.

Tehát ez utóbbi kérdés a felhasználói szokástól függ inkább, mintsem hogy élettartam kímélő megoldás lenne."

(#7947) Impressa : Mindig a legújabb SSDOK-ot használd! Gratulálok a "korekktor-sághoz!" :)

(#7949) zosy76: Jó ez így! A gyári adatokat üres meghajtóval és ATTO-val mérve éred el, de érzésre a használatban ennél nagyobb különbséget sem érzel, szóval mindegy.

(#7950) zeusz55: Hát bizony Intel-es.

(#7953) Sera26: Nem sok. Az elején a telepítések miatt mindig kissé sok az írás, aztán beáll egy kisebb napi értékre. Az ebben a hozzászólásban linkelt cikkem ajánlásait tartsd be, aztán felejtsd el nézegetni az írást.

[ Szerkesztve ]

(#7955) Sera26 válasza Bodor (#7954) üzenetére


Sera26
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszod! :R
Nagyon hasznos kis összefoglaló, ezzel kellett volna kezdenem :B

(#7956) zosy76 válasza Bodor (#7954) üzenetére


zosy76
csendes tag

Köszönöm a válaszod!!! :R

(#7957) PAtr0n válasza Sera26 (#7955) üzenetére


PAtr0n
addikt

Teljesen jó az az érték, nekem Win7 telepítés után, + a frissítések és gyakran használt progik telepítése után 210Gb körül járt. Ez volt kábé 3hete, azóta 266Gb-re "hízott". 12nap 7óra eddig a teljes működési idő, és ebből ha levesszük az első 2 nap telepítős "Gigáit", akkor 10 napra nyugodtan számolhatunk 56GB-vel, azaz napi átlag 5.6Gb-al. Ha azt nézzük, hogy 64TB írást még a legolcsóbb/"legrosszabb" meghajtónak is ki kell bírnia gond nélkül, akkor az én jelenlegi használatomban akár 30 évig is elmehetne ez a meghajtó. Napi 35-40 Gigát kéne ráírni ahhoz, hogy 5 év alatt elérd TBW értéket. Szóval csak nyugi, ha rendszernek használod only, akkor semmi gond nem lesz ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#7958) Impressa válasza Bodor (#7954) üzenetére


Impressa
őstag

Köszönöm, Mester! :R Jogos, egy picit elmaradtam a frissítéssel. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7959) Sera26 válasza PAtr0n (#7957) üzenetére


Sera26
aktív tag

Igen, megfogadtam a tanácsot, nem nézegetem tovább, inkább csak élvezem a száguldást :D

(#7960) petakpa1 válasza Bodor (#7954) üzenetére


petakpa1
őstag

Szia Bodor erre nincs ötleted? El fog indulni az AHCI módban feltelepített WinXP, ha BIOS-ban visszakapcsolok IDE-re? Vagy elszáll, és telepíthetem újra az egész OS-t?
Köszi!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#7961) alex devil válasza Bodor (#7954) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm, hibernálni szoktam, de a lapozót átállítom. A legkisebb érték mi legyen a lapozónál? Vagy 400-400? Bocsi a hülye kérdésért..!
:R

[ Szerkesztve ]

S23

(#7962) asdf_ válasza petakpa1 (#7960) üzenetére


asdf_
veterán

Kek halal lesz. Iderol van mod atmenni satara, szoval elkepzelheto, hogy megy forditva is. De felejtsd el az xp-t, ha nem eletbevagoan fontos.

(#7963) Bodor válasza petakpa1 (#7960) üzenetére


Bodor
veterán

Nem igazán tudom, hogy el fog-e indulni, de szerintem kék halállal nem. XP-nél szerintem nem olyan egyszerű a váltogatás, mint W7/8-nál.

(#7961) alex devil: Igen, 400-400

(#7964) alex devil válasza Bodor (#7963) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R

S23

(#7965) janos666 válasza alex devil (#7961) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért nem lehet 400-4000? Mert így ott lenne tartalékban, ha kell, de úgysem enne többet 400-tól, ha nem kell?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7966) Ice&Lime válasza Bodor (#7954) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Azért egy jó példa, hogy az intel-es sata ahci vezérlővel is szépen mennek az ssd-k nem csak a szabványossal.
( (#7949) zosy76) esetében).

(#7967) zeusz55 válasza HZoli87 (#7951) üzenetére


zeusz55
senior tag

HZoli87 és Bodor :C :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#7968) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

SATA 2 és AHCI nélkül tudok firmware-t frissíteni, vagy felejtős?

(#7969) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Sikerült.

(#7970) Bodor válasza Ice&Lime (#7966) üzenetére


Bodor
veterán

Ez így van, igen .

(#7971) jerry311


jerry311
nagyúr

480 GB Crucial M500, uj, ma szereltem gepbe.
16 athelyezett szektor 440 GB-s particio felmasolasa utan. Ez mennyire normalis?
A rendszervinyonak hasznalt 120 GB-os Corsair Force3-on egy ev utan nincs ennyi.

(#7972) Zlin50 válasza jerry311 (#7971) üzenetére


Zlin50
senior tag

Nálam egy szál sincs két év után az M4-en. Ehhez képest a 16 nem egészen normális...
Sőt, egyetlen hibára utaló paraméter sem lépi át a zéró pont zérót.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7973) jerry311 válasza Zlin50 (#7972) üzenetére


jerry311
nagyúr

Na, kicsit jobban megnéztem, miután szívtam egy kicsit a Bitcasa cloud drive-val...

HDSentinel szerint 90%-os a zsír új SSD:
"A merevlemez 16 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat. A vizsgált terület hibátlannak minősült."

SMART
Reallocation event count: 16 (0 volt mielőtt elkezdtem felmásolni az adatokat)
Reallocated sectors count: 0 (0 volt mielőtt elkezdtem felmásolni az adatokat)
Command timeout: 2 - ez is mi??

Tehát végül is nem helyezett át szektorokat, csak majdnem. Mindenesetre kicsit aggasztó, hogy így kezdi a működést. Eddig háromból egy SSD megdöglött két hónapon belül, ez a negyedik meg...
Nem a legjobb arány, na. :(

(A Corsair Force3-on nemhogy nincs áthelyezett szektor, de még csak olyan se amit vizsgálni kellett. (1.1 TB írás és 4.5 TB olvasás után))

[ Szerkesztve ]

(#7974) Qru válasza Zlin50 (#7972) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon nem egy kategória az M4 és az M500. Utóbbi nem véletlenül nem került be az ajánlott ssd-k közé...

mod:

jerry311: Estedben az áthelyezési események számlálója mutat 16-ot függetlenül attól, hogy hány szektor helyezõdött át egy esemény alkalmával, illetve hogy sikeres volt-e a mûvelet. Mivel a valóságos áthelyezési számláló 0-t mutat nem kell aggódnod komolyabban de kísérd figyelemmel a jövőben ezeket az értékeket. Ha nő az érték akkor kezd el keresni az utódját.

Jah és legközelebb ha elfogadsz egy tanácsot: az ajánlott ssd-k közül válassz (milyen ssd-t vegyek topik).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#7975) jerry311 válasza Qru (#7974) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nagyon nem egy kategória az M4 és az M500. Utóbbi nem véletlenül nem került be az ajánlott ssd-k közé...

Ehhh...
Pont azert vettem meg, mert itt a forumban (ileltve az SSD ajanlo topicban) tobb helyen is van rola szo, hogy az M500 az M4 utodja, illetve nyugodtan vasarolhato. Az ajanloban valoban nincs benne, de azt hittem az csak lemaradas. Nem minden topicban frissul rendszeresen az ajanlo.

Na mindegy, majd meglassuk hogyan teljesit.

Egyebkent az elozo ssd-ket az ajanlobol valasztottam. :))

[ Szerkesztve ]

(#7976) Zlin50 válasza Qru (#7974) üzenetére


Zlin50
senior tag

Két éve még nem volt ennyire átfogó elemzés az első hsz-ben mint most, de csak sikerült nem rosszul választani, igaz sokáig az M4 volt akkor a fórumon szinte az egyetlen panaszmentes. Volt, mert már megvettem amikor utána egy pár hónappal megjelent az 5184 órás dolog. Tavaly ősszel nálam is. Frissítettem a FW-t aztán most ok, csak az SSDLife a szabad kapacitást azóta rosszul adja ki, mert a teljessel egyező. Viszont a rendszer már nem "szaggat" óránként.
Nem gondoltam volna hogy az újabb ennyire nem ajánlható, ez nem hízelgő a gyártóra nézve, pedig a tömörítgetős fajták nekem nem igazán cimpátikusak.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7977) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ajánljátok a szabványos AHCI1.0 drivert, nézegettem az alaplaphoz adothoz képest, de csak a 4KQD32 sebességben van nálam érezhető különbség (olvasásban 50% javulás, írásban 10% romlás) máshol csak 1-2% eltérés.

Kérdésem: minek fektetnek be akkor a cégek sok tucatnyi munkaórát rááldozva hogy új drivert írjanak?
Tud valami pluszt az a másik driver? (esetleg funkcióban?)

[ Szerkesztve ]

(#7978) overland


overland
aktív tag

Sziasztok, tudja valaki esetleg?

Van egy 120gb Kingston V300 SSD-m, ha nincs számla lehet garanciát gyári szám alapján ellenőrizni?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#7979) Aurig@ válasza overland (#7978) üzenetére


Aurig@
őstag

Nem! A számla mindig kell!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#7980) Ice&Lime válasza Doky586 (#7977) üzenetére


Ice&Lime
veterán

jó ellenpélda: (#7966) jakos73

Szerintem ki kell próbálni mind a kettőt és amelyikkel jobban teljesít a géped, azzal használod.
Valamikor egyik jobb, mint a másik, mind a kettőre van jó példa.

(#7981) KáZsé Mestör


KáZsé Mestör
tag

Sziasztok!

Kingston V300 120gb SSD van a notiban.
Win7 élményindex 7,6.
AS SSD Benchmark eredménye 340,max írás 130MB,olvasás 180MB.
TRIM aktív.
HD Sentinel szerint is minden ok,ott a valaha mért legnagyobb sebessége 260MB,már egész közelít.
SATA2 csak a noti csatolója,tehát max 300MB lesz belőle...
Win7 boot idő 24 sec a logótól a nod32 betölt,wifi megtalál,stb-ig.
Van valami gondom,vagy minden jó? :)
Annyi még,hogy komplett át lett rakva a rendszer partícióm HDDről SSD-re ghost-tal.
Ja és átlagban 48 fokos az SSD hőmérséklete,az normális?
A HDD 40 körül volt max.
Köszi előre is!

Kázsé

[ Szerkesztve ]

(#7982) asdf_ válasza Aurig@ (#7979) üzenetére


asdf_
veterán

Ezt igy azert ilyen hatarozottsaggal nem allitanam, pl. a WD a gyartoi RMA-hoz egy budos szamlat nem ker, kizarolag akkor, ha a gyartonal nyilvantartott gari lejarati ido (gyartasi ido+adott ev gari+rahagyas a kereskedelmi utra) lejart, de te meg akkor vetted, hogy a szamla szerint nem futottal ki az x evbol -gy.k: sokat allt a nagykerben/kiskerben/utazott a hajon), ekkor a szamla a bizonyitek a vasarlas idopontjara.
Mas kerdes, hogy a Kingston europai oldalat elnezve ok viszont szamla nelkul az egvilagon semmit nem fognak csinalni, es az alapeset az, hogy tessek szepen a vasarlas helyere visszavinni.
(a koltoi kerdes pedig, hogy a kerdezohoz nincs bekotve az internet, hogy erre ratalaljon maga a kingston oldalan? :P)

[ Szerkesztve ]

(#7983) Ice&Lime válasza KáZsé Mestör (#7981) üzenetére


Ice&Lime
veterán

"Ja és átlagban 48 fokos az SSD hőmérséklete,az normális?"

Egyáltalán nem normális, sőt, nagyon nem az. Duplán azért, mert nincs kánikula sem, "hacsak nincs a szobádban 30-32 fok a fűtéstől". Valahol nagyon rossz helyen lehet az ssd a gépben.

Próbálkozz a szabványos és az inteles driverrel is és amelyikkel a gyorsabb, azt használd majd.

Ssd-re jobb tiszta friss rendszert tenni először, tisztább, gyorsabb és kizár több hibalehetőséget is.

[ Szerkesztve ]

(#7984) jerry311 válasza Ice&Lime (#7983) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azért nem kell mindent elhinni, amit az SSD hőmérője mond.
Ha megnézem a gépemben a HDD/SSD hőmérsékleteket, akkor 22 és 37 fok közt vannak. Ha átlagolom, akkor 29-30 fok lehet a valós.
A másik meg, hogy fizikailag hol van a notebookban az SSD?
Esetleg valamelyik meleg alkatrészhez közel?
Netán a felhasználó ölében van a laptop?
Vagy csak simán meg van dolgoztatva az SSD?

(#7985) Ice&Lime válasza jerry311 (#7984) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ha pontos lenne az adat, akkor az nagyon magasnak számítana.

Egyébként nem tudom hol van neki az ssd-je, mert nem írta, mivel adatlapján egy pc és egy laptop is van, ki tudja melyikben van...

(#7986) Doky586 válasza Ice&Lime (#7980) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen az előbb azért írtam mert már leteszteltem, nálam is minimális a különbség az utolsó sorban az egyik rublika kivételével, de nem ez a lényeg, hanem azt kérdeztem hogy ezen sebességbeli különbségen kívül van-e bármi más különbség ?

(pl egyik stabilabb-e mint a másik vagy más pl. C6-alvást érintő funkciókülönbség a kettő közt)

[ Szerkesztve ]

(#7987) Impressa válasza Ice&Lime (#7985) üzenetére


Impressa
őstag

Ha pontos lenne az adat, akkor az nagyon magasnak számítana.

Miért is?
Az SSD üzemi hőmérséklete max. 70°C lehet. Nekem jelenleg 41°C, de pad nélkül az asztalon 44-45°C körül szokott lenni, természetesen laptopról beszélek. Nálam közvetlenül a heate pipe csövek mellett helyezkedik el, emiatt ilyen meleg. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7988) KáZsé Mestör válasza Ice&Lime (#7985) üzenetére


KáZsé Mestör
tag

Helló!

írtam az elején,hogy notiban van.
Fujitsu M9410-ben van.
Amit tudni kell:
Ha szemből nézzük a gépet,akkor az elején van az SSD (Touchpadtól balra) és az akku (touchpadtól jobbra) is.
Asztalon van,nem az ölemben.
Ki van bélelve alumíniummal a ház,ahova megy a cucc.
Viszont a HDD a DVD helyén van optibay keretben.
Cseréljem meg a kettőt inkább?

(#7989) asdf_


asdf_
veterán

Szerintem ha allt fel orat a gep, boot utan kell megnezni 1 percen belul, hogy akkor epp hany fokos, es onnantol a szobahomerseklet alapjan el van dontve, hogy mennyi az annyi. Nekem 21-22 fokos szobaban boot utan az egyik hdd 17 fok, a masik 23, innen megvan, hogy a 17 fokos ertek az netto baromsag.

(#7990) golyani


golyani
addikt

Samu 840 EVO 120Gb

November végén helyeztem üzembe. SSDOK 99%-ot ír rá, HDSentinel és SSDLife meg 100%-ot. Wear leveling count eddig 1esen volt, most 2-t mutat a smart értékeknél, minden más érték 0. Összes írt adat:435,96Gb. Normális ez így?

(#7991) Impressa válasza KáZsé Mestör (#7988) üzenetére


Impressa
őstag

Megcserélheted, ha akarod, de szerintem felesleges. Az SSD jobban bírja a hőterhelést, mint a HDD. A HDD-knél nem egyértelmű a gyártok álláspontja, ezért a HDS fejlesztője 50°C határozta meg a merevlemez üzemi hőmérsékletét, amit hosszútávon képes "károsodás" nélkül elviselni. Persze minél alacsonyabb, annál jobb (ez mindkettőre igaz). :)

A HDS ezt írja:
Ajánlott a hőmérséklet kalibráció elvégzése, majd a hőmérséklet eltolási érték beállítása a S.M.A.R.T. oldalon. Így a továbbiakban a valós hőmérséklet kerül kijelzésre. Azaz +/- eltérés lehetséges.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7992) overland válasza asdf_ (#7982) üzenetére


overland
aktív tag

van neki, de szerencsétlen biztos és nem talált rá... ;)

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#7993) worxland válasza golyani (#7990) üzenetére


worxland
addikt

Teljesen rendben van.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#7994) Ice&Lime válasza KáZsé Mestör (#7988) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Már értem. Megnéztem róla pár képet (gépedről).
Ott van úgy jó helyen ahol vannak, ssd a hdd helyén, hdd az optikai helyén.
Soknak tűnt az ssd hőfoka, mert nekem régebben kisebb volt ez az érték notiban, de most már értem.

(#7987) Impressa: nálam nyáron szokott annyi lenni 45-46, de hdd, ami ugye több hőt termel.

[ Szerkesztve ]

(#7995) B-L-A-C-K válasza Impressa (#7987) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem is notiba a HyperX 3K 45 fokos hűtőpad nélkül úgy hogy az ágyban rajtam van a gép. Annyira nem is foglalkozok vele, hiszen változtatni nem tudok rajta, illetve a gyártó is működés közben 0 °C és 70 °C között intervallumot adott meg, ami még bőven benne van...

(#7996) Fecogame válasza asdf_ (#7614) üzenetére


Fecogame
veterán

Végül nem lett belőle semmi, számla nélkül hozzá se szólnak.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7997) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van értelme a particio kisebbre vételével biztosítani a wear leveling működéséhez szükséges szabad helyet?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7998) Bodor válasza Bici (#7997) üzenetére


Bodor
veterán

Nem kell. Elég ha szabadon hagyod az SSD 10%-át.

(#7999) Bici válasza Bodor (#7998) üzenetére


Bici
félisten

Ok, köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8000) jerry311 válasza Bici (#7997) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha te ugy konnyebben tudod kezelni...
de
Egyreszt ugye van wear leveling beepitve. Masreszt jellemzoen van plusz terulet is beepitve erre a celra.
Harmadreszt meg csak magaddal szursz ki ha netan egyszer-egyszer kellene a plusz hely es nincs ott.

Melos laptopomban fel ev alatt a "Wear range delta" eljutott 3-ig (4.6 TB iras mellett). Vagyis ennyi a kulonbseg a legkevesebbet es legtobbet hasznalt blokk kozt. (Kingston SV200+ 240GB) Nincs kimelo uzemben, hasznalom mint ahogy elotte a HDD-t is. Igy a gyarto altal meghatarozott elettartama veget kb. 22 ev mulva eri el.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.