Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#6901) Ribi válasza Integrale (#6898) üzenetére


Ribi
nagyúr

Esetleg nézd közben a task managert, hogy a proci nem ugrik-e fel.
Esetleg vírus kergető beleszólhat.
Vagy a letárolt adatokat újra beolvassa az előző megnyitásból és amiatt lassabb.

F.Bence: Szerintem az alaplap topikjában kérdezz utána. Hátha van valami beállítás, hogy nem szöszöljön.
Melyik résznél mennyi ideig áll?

[ Szerkesztve ]

(#6902) Integrale válasza Ribi (#6901) üzenetére


Integrale
veterán

A proci eppen, hogybterhelve van egy-egy TC, VLC inditasakor, a tarolt adatok elohivasat azert lottem ki, mert pl azonnal bekapcsolas utan, rakattintok es mar az arcomba is nyomta az ablakot. Ha ugyhagyom a laptopot bizonyos ideig (passz, hogy mennyi az) akkor mar nyuglodik.
Ilyenkor legszivesebben visszakoltoznek hdd-re.

Virusirto meg eselyes lehet, de az uresjarat utan ez egy ujrainditasig fenn all, addig dolgozna a virusirto?

nemsokara csatolok kepet a beallitasokrol!

"Bad reklám is reklám too"

(#6903) Qru válasza F.Bence (#6900) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

BIOS/UEFI-ben kapcsold be a quick boot opciót. Ha nincs ilyen opció akkor meg marad a várakozás.

#nincsbennetarcsi

(#6904) Bodor válasza F.Bence (#6900) üzenetére


Bodor
veterán

Erről a programról dobj egy képet!
Ugye nem a Marvell vezérlős SATA3-as portra van dugva az SSD, és ugye nem tettél fel chipset drivert.
Felesleges funkciók a biosban letiltva?

Ezt még javaslom elolvasni!

(#6905) F.Bence válasza Bodor (#6904) üzenetére


F.Bence
tag

Az SSD az alaplapon lévő 6 Sata 3 csatlakozóból az elsőre van dugva (0), tehát nem a hátlapon. Chipset driver sincs fent. Az SSD teljesen új volt, tegnap tettem fel rá először oprendszert. Milyenek azok a felesleges funkciók? :)

(#6906) geotom


geotom
tag

Sziasztok!
Lenovo g565 laptop-ba szeretnék ssd-t tenni.
Mivel nem találok semmi érdemi leírást az alaplap sata vezérlőjéről
(talán sata1) ezért nem tudom érdemes e lecserélni a winyót?
Ha tényleg sata1, akkor érek e el sebesség növekedést?
Amit tudok a gépről: win7, ahci módban van és jelenleg egy WD 320 sata2 vinyó
van benne.
Előre is köszi!
Üdv:Tom

(#6907) semetka válasza Bodor (#6904) üzenetére


semetka
őstag

Nem szabad felrakni chipset drivert?
Én felraktad SSD-nél is a 4 drivert úgy mint HDD-nél. Chipset, Audio, LAN, NVIDIA.
Chipsetet nem kell felrakni?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#6908) radi8tor válasza geotom (#6906) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szinte biztos, hogy SATA2-es vezérlője van.
De akkor is éreznél gyorsulást, ha SATA1 lenne, mivel a notebook merevlemeznek sokkal rosszabb az elérési ideje.

Esetleg itt kérdezz rá a SATA vezérlőre: [link]

⭐ Stella

(#6909) geotom válasza radi8tor (#6908) üzenetére


geotom
tag

OK!
Ilyet tennék bele: Samsung EVO Basic SSD 120GB, mert az asztali gépemben is ilyen van,
és szépen muzsikál! Szóval érdemes? Nem pénz kidobás? Egy angol fórumon
van aki sata1-et van aki sata2-t mond :-( Nincs valami program, amivel ki lehetne deríteni?
Tom

(#6910) Integrale


Integrale
veterán

Ez így rendben? Az APM az AAM és a Host Read soroknál mért nincs adat?

"Bad reklám is reklám too"

(#6911) Balázs1986 válasza Integrale (#6902) üzenetére


Balázs1986
addikt

TC és VLC megnyitásra is jó tipp lehet:
Azt mondtad, csak akkor csinálja, ha egy ideig magára hagyod a gépet. Ilyenkor viszont kilövi a winyót. OK, hogy a TC és a VLC is az SSD-n van, de a TC a winyót is olvashatja megnyitáskor (főleg, ha az egyik ablakban pont winyó partíció a kezdőablak), a VLC esetén pedig, ha a videó a winyón van amit nyitnál vele, akkor szintén van felpörgési idő.
Másik tipp, hogy a proci lemegy takarékos módba, és először felhúzza magát, majd aztán dolgozik.

(#6912) Qru válasza geotom (#6906) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha ilyen laptopd van akkor Sata 3-at is tud.

#nincsbennetarcsi

(#6913) gahen


gahen
tag

Szasztok,
nemrégen vettem egy Kingston V300-at a gépem felgyorsítására, de nem igazán vagyok vele megelégedve.
A gépem 6 és féléves Assu P5N-E sli alaplappal, aminek biosa nem támogatja az ahci-t, de a sok okosságban olvastam, hogy nem baj.
A HardDiskSentinel szerint a TRIM támogatott, de le van tiltva. Hol lehet bekapcsolni?
Sebesség tesztek alapján lassú is, mégha az alaplapon csak sata2 csatlakozó van. SSDOK el sem indul, nem ismeri fel.
Képeket ITT tudok mutatni.
Valaki mondana valami okosat, h mi lehet a gond?

..,

(#6914) Bodor válasza semetka (#6907) üzenetére


Bodor
veterán

Chipset driver-re a mai operációs rendszereknek legtöbbször semmi szüksége, némely chipset driver csomagok, melyekbe több driver is bele van integrálva, nagyobb bajt okozhatnak a régi, és nem kompatibilis illesztőkkel, mint amennyi előnyt remél tőle a felhasználó. pl. olyan AHCI vezérlőt is tartalmazhat, amely nem támogatja a TRIM-et.

(#6913) gahen: A problémát az okozza, hogy nincs TRIM, mert feltetted az NVIDIA nForce chipset drivert, ami lecserélte az oprendszer alap ide driverét, ami viszont támogatja a TRIM-et Windows 7 alatt, mert ha jól látom az van fent. Pont erről írtam az imént.
Megoldás: egy

és kettő.

(#6915) geotom válasza Qru (#6912) üzenetére


geotom
tag

Az adatok szerint ilyen van, bár a g565 utáni számokat nem találom sehol rajta!
G565-053282 <------
Amúgy minden adat stimmel.
Kösz!

(#6916) Qru válasza geotom (#6915) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem baj, ha a bele ilyen akkor SB820-as déli híd van benne, azaz Sata 3-as a notid.

#nincsbennetarcsi

(#6917) semetka válasza Bodor (#6914) üzenetére


semetka
őstag

Értem, akkor legközelebb csak a LAN, Audio, és NVIDIA drivert rakom fel. Köszi

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#6918) gahen válasza Bodor (#6914) üzenetére


gahen
tag

Win8.1 van fent és direkt nem raktam fel az nforce drivert, mert az általad linkelt okosságokat elolvastam.

..,

(#6919) Bodor válasza gahen (#6918) üzenetére


Bodor
veterán

Hát akkor nem értem, mert az AS SSD programban az nvstor szerintem igencsak nvidia driver-re utal, és az eszközkezelőben a tároló vezérlőknél is megjelenik, de majd ha az SSDOK program fejlesztője ránéz a dologra, akkor talán többet tudunk.
Drive Controller Info-val esetleg még megnézheted, hogy mi hajtja az SSD-t.
Talán még bios frissítéssel meg lehet próbálkozni, de nem hiszem, hogy az lenne a baj.

[ Szerkesztve ]

(#6920) Integrale válasza Balázs1986 (#6911) üzenetére


Integrale
veterán

Nem jó sajnos egyik lehetőség sem!
Hálózatról megy a laptop, úgy van beállítva, hogy ebben az esetben ne kapcsolja le a winyót (hallhatóan nem is kapcsolja)
Illetve a proci is fix 2,2GHz ebben az esetben.

Így ment most bő egy órát üresjáratban, amíg én a dolgomat csináltam, visszajöttem indítom a regcleanert (nincs köze a hdd-hez egyiknek sem) a chromeot, és a vlc-t ikonról, nem média társításával, és 1-2 másodperces semmi, aztán megnyitja.

És most hogy már megnyitottam egyszer, megint villámgyorsan elém teszi az ablakot.
Na ez mért van?

"Bad reklám is reklám too"

(#6921) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Sziasztok!

Sata II-es laphoz érdemes SSD-t venni?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#6922) Qru válasza sutyesz96 (#6921) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, azon is sokat gyorsít.

Nekem is csak Sata 2-es lapom van, tudom miről beszélek. :D

#nincsbennetarcsi

(#6923) Bodor válasza gahen (#6918) üzenetére


Bodor
veterán

Ha elolvastad itt az első pontot, akkor miért nem úgy mértél kétszer sem, ahogy ott van linkelve?
Ezek után tényleg higgyem el , hogy nem tettél fel nvidia chipset driver csomagot? :)

(#6924) gahen válasza Bodor (#6914) üzenetére


gahen
tag

Pedig nem raktam fel, hidd el. Amit pluszba felraktam a videokártya és a hangkártya drivere.

[ Szerkesztve ]

..,

(#6925) geotom válasza Qru (#6916) üzenetére


geotom
tag

Köszi, akkor bevàllalom az ssd-t!

(#6926) Peczek


Peczek
aktív tag

Tiszelt fórumtársak, egy kérdés:

120-as SSD-t particionálunk-e, ha lesz még egy 250-es HDD adattárolásra. Az SSD főleg WIN 7-nek + programoknak lesz (meg valamennyi adat, valszeg, hisz azért talán marad rá hely).

Szóval SSD-t kell-e, szokás-e particionálni ?

(#6927) radi8tor válasza Peczek (#6926) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez teljesen a felhasználótól függ. Ha szükséged van több partícióra akkor hajrá, de teljesen jól elvan a gép eggyel is.

⭐ Stella

(#6928) Qru válasza Peczek (#6926) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha lesz mellette hdd akkor felesleges sztem.

#nincsbennetarcsi

(#6929) Peczek válasza radi8tor (#6927) üzenetére


Peczek
aktív tag

Akkor marad az egy partició. Ne legyen az, mint a lányom gépénél, hogy a C le volt particionálva 16GB-ra, azon az XP el is fért. A W7-es a programokkal meg nem talál helyet, újra kéne rakni az egészet.

(#6930) radi8tor válasza Peczek (#6929) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet változtatni a partíciók méretét megfelelő programokkal, de ez már nem ennek a topicnak a témája.

⭐ Stella

(#6931) Peczek válasza Qru (#6928) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ok, köszi

(#6932) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Van esetleg olyan win7 gadget (minialkalmazás), ami kinn van a desktop-on és folyamatosan mutatja mennyi GB írás történt az SSD-re?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6933) Zola007 válasza spiritex (#6932) üzenetére


Zola007
veterán

Drives Meter 4.3 tud írást monitorozni
össze írás miatt meg szerintem ne aggódj annyit, ahogy nézem ahhoz hogy idő előtt bedögöljön vagy balszerencse kell vagy extrém nyúzás

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#6934) Integrale


Integrale
veterán

Erre valakinek van ötlete?

"Bad reklám is reklám too"

(#6935) golyani


golyani
addikt

Samsung 840 EVO 120Gb a házban :C

egy gyors mérés:

[ Szerkesztve ]

(#6936) Ice&Lime válasza golyani (#6935) üzenetére


Ice&Lime
veterán

nem rossz.

(#6937) Csaszi87


Csaszi87
tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám, hátha tudtok itt nekem segíteni :)
Van egy vadi új Kingston SSD 300V-m, újra tettem a rendszert miután behelyeztem a gépbe. Win 7 ultimate 64bit-es van fenn, Gigabyte H55M-USB3 alaplap. Az alaplapi HDD/ RAPID chipsetet nem raktam fel ahogy le is van írva.
És a sentinel azt írja, hogy nincs TRIM-em, vagyis van, csak inaktív :F Mi lehet a gond, járt már valaki hasonlóképpen?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#6938) HZoli87 válasza Csaszi87 (#6937) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Első körben frissíteni kellene a programot a legújabb verzióra (v4.40): HDS

Majd erről dobd be ide a képet: SSDOK

[ Szerkesztve ]

(#6939) Csaszi87 válasza HZoli87 (#6938) üzenetére


Csaszi87
tag

Igazad volt, köszi!
Befrissítettem a Sentinelt és már 100% a kondíció :)

Viszont a teljesítmény még mindig 80%, a TRIM még nem jó...

(#6940) Csaszi87 válasza HZoli87 (#6938) üzenetére


Csaszi87
tag

Itt a kép az SSDOK-ról.

(#6941) Bodor válasza Csaszi87 (#6940) üzenetére


Bodor
veterán

Megoldás a jobb oldalon lévő cikkben.
Gyorstalpaló SSD sebesség problémásoknak

(#6942) Csaszi87 válasza Bodor (#6941) üzenetére


Csaszi87
tag

Köszönöm, igyekszem... :)) :R

(#6943) Joke21


Joke21
aktív tag

Sziasztok!

Van valami hátránya, ha nem az első sata portra kötöm az ssd-t, amin a windows lenne? Mert notiba lenne egy keretbe belerakva, de a hdd-t elég macerás kiszedni, szóval sokkal könnyebb lenne a helyzetem, ha az ssd-t elég lenne a keretbe beleraknom a sata2-es portra kötve.

Köszi.

(#6944) Bodor válasza Joke21 (#6943) üzenetére


Bodor
veterán

Próbáld ki! Ha bootol és működik rendesen ( TRIM is megy, és a sebsség is rendben) a keretben is ,akkor minden jó.

[ Szerkesztve ]

(#6945) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Érdekesség az OCZ háza tájáról.

(#6946) bandiie


bandiie
aktív tag

Hello!

Beüzemeltem az ssd-m, úgy gondolom minden ok, de azért betennék pár képet. :)

Ezek a sebesség adatok rendben vannak?

Itt egy ssdok kép. Minden beállítás ok? A TRIM rendben a HD Sentinel szerint is.

A hibernálást kikapcsoltam, a pagefile automatán van, defrag alapból ki volt lőve. Valami egyéb esetleg, amit még be kéne állítanom?

(#6947) Bodor válasza Balázs1986 (#6945) üzenetére


Bodor
veterán

Köszi , vettük! OCZ kikerült az ajánlásból . . .

(#6946) bandiie: Jó ez így . Ha gondolod ezt a cikket azért átnézheted. LINK

(#6948) baluka26


baluka26
veterán

Ez így rendben van?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6949) Bodor válasza baluka26 (#6948) üzenetére


Bodor
veterán

:K

(#6950) Zola007 válasza baluka26 (#6948) üzenetére


Zola007
veterán

az írási sebesség szerintem elég kevés, nem?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.